Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#652) El Kebir válasza killzone1987 (#647) üzenetére


El Kebir
őstag

hibás a file kiterjesztése, figyelj arra, hogy a file "valaminev.inf" formátumú legyen.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#653) killzone1987 válasza El Kebir (#652) üzenetére


killzone1987
senior tag

......

[ Szerkesztve ]

(#654) killzone1987 válasza El Kebir (#652) üzenetére


killzone1987
senior tag

Üdv mindenkinek!
Win 7-et használok.
A hivatkozás mentésével szedtem le a 72Hz-et,a fájnéven nem változtattam,és a fájlkiterjesztés is .inf
A fájlnevet átírjam,és próbáljam meg úgy?
Bemásolná valaki,hogy pontosan hogy van nála a fájlnév?
Előre is köszi

(#655) El Kebir válasza killzone1987 (#653) üzenetére


El Kebir
őstag

ha jó a kiterjesztés, akkor valamelyik lépést nem úgy csinálod, ahogy a leírásban szerepel. (más lehetőség nincs...) (az utólsó lépésnél nem a digitális aláírás hiányára panaszkodik? ott azt kell választani, hogy annak hiányában is telepítse a drivert)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#656) killzone1987 válasza El Kebir (#655) üzenetére


killzone1987
senior tag

Hy!
Nem,ilyesmit tuti nem írt.
Teljesen úgy csináljam ahogy írva van.
De segítségemre volt egy fotó is,amin ugyan úgy mutatja mit kell csinálni.
Elképzelhető,hogy valami aprósàg kerüli el a figyelmem,lehet az a digitális aláírás lessz.
Na majd ha gépelé jutok, nekirugaszkodok a mai nap folyamán.
Köszi a tippet.

[ Szerkesztve ]

(#657) tom_beri


tom_beri
csendes tag

Sziasztok,

Egy gyors kérdésem lenne rev témában. Fórumot visszaolvasva ez még nem merült fel.

Néztem egy ilyen monitort, a hátulján 2012. Aug. gyártás szerepel és Rev A00.
Most akkor hogyan is van ez? Korábbi hozzászólásokból az jött le, hogy pl. a rev 01 és 02-őt, 2011-ben gyártották és a rev növelésével egyre közelebb jutunk a jelenhez. Vagy mégsem?

Thx.

(#658) Füleske válasza tom_beri (#657) üzenetére


Füleske
addikt

A Dell újrakezdte a REV számozást.

(#659) El Kebir válasza tom_beri (#657) üzenetére


El Kebir
őstag

A06 után van valami újraszámozás... és A00 jön. Dell-től érdeklődj, hogy miért...

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#660) tom_beri válasza Füleske (#658) üzenetére


tom_beri
csendes tag

Köszi. Kb. erre tippeltem én is...
Feltételezem, amit egyszer kijavítottak egy korábbi revízióban, ahhoz már nem nyúlnak.

(#661) asdf_ válasza Werkly (#649) üzenetére


asdf_
veterán

Nem akarom rontani Monitorguru biznicet, de a Mullerben veszel Henkel Sidolin szemuvegtisztito kendot (50 db. kb. 700 Ft) az pont tok jo ra (Rossmannost, DM-est ne vegyel, azok szarok -szemuveghez is- es nem eleg nedvesek, ellenben olcsobbak).

(#662) Werkly válasza asdf_ (#661) üzenetére


Werkly
őstag

Az elkenés szerű foltokat eltűnteti?

(#663) asdf_ válasza Werkly (#662) üzenetére


asdf_
veterán

Nem tudom, en csak a port torlom ;) De nagy osszegeket mernek tenni ra, hogy igen, ha egy iszonyatretkes szemuvegbol csillogot tud csinalni, akkor talan egy monitorral is megbirkozik.

(#664) Werkly válasza asdf_ (#663) üzenetére


Werkly
őstag

Ne legyen alkoholos vagy ami kikezdi a moncsiképernyőt!

(#665) asdf_ válasza Werkly (#664) üzenetére


asdf_
veterán

Hmm, kiveve lcd monitor. Magyarul van rajta. Ize, akkor lehet, hogy gyorsan le is szokom rola? :)

(#666) attilav2 válasza Nyugdíjas (#223) üzenetére


attilav2
őstag

Én a pcx-webshopba vettem és volt a monitor dobozán egy HRP-s garipapír ami a HRP és a Fixdirect címére szól, de nincs kitöltve, ki töltessem? Számla természetesen van.
Mi alapján intéződik a helyi gari? Gyári szám és számla elég? Kit kell hívni a helyi garihoz?
Semmi baja nincs még szerencsére, de jó lenne tudni ezeket az infókat ha valami gáz lenne.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#667) reset


reset
senior tag

Üdv.!
Feliratkozom...Tegnap váltottam le a Samsung Syncmaster T200-ast a Dell U2312HM monitorral. Tv-nek is ezt használom. A set top box-tól HDM-DVI kábel, a PC-ről mini DP-DP kábel küldi a jelet...Kár, hogy TV-üzemmódban nem olyan brill a kép, mint PC-módban / de azért az is élvezetes.
(STB = ADB 5800S, VGA = HD6950 2 GB)

(#668) Werkly


Werkly
őstag

Vagy valami jó nedves törlökendőt ami laptopkijelzőhöz is jó ajánlhattok!

(#669) SlágerTibo válasza reset (#667) üzenetére


SlágerTibo
csendes tag

Szia !
Megkérdezhetem, hogy a hangot mivel vezeted ki az STB-ből, illetve mibe vezeted be, ugyanis majd én is szetetném Tv-nek használni az ilyen monitoromat.

(#670) Werkly


Werkly
őstag

Pendriveról ez a monitor közvetlenül lejátszik? Vagy mire jók az USB portok rajta?

(#671) attilav2 válasza Werkly (#670) üzenetére


attilav2
őstag

USB hub csak, lejátszó nincs benne.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#672) attilav2 válasza attilav2 (#671) üzenetére


attilav2
őstag

Az előbb észre vettem hogy ha fekete a háttér akkor kék hangyák mászkálnak a képernyőn össze vissza és csíkok formájába, egy ki-be kapcsolás után eltűntek. Remélem nem kell máris gariztatni, alig fél hónapja használom. Alapból 59hz-et állított be magának, ezt most feltettem 60-ra, de a kék hangyák szvsz nem emiatt voltak. Bár persze lehet DVI árnyékolási hiba is, de egy elég vastag ferritgyűrűs bandridge kábelem van, és persze lehet VGA kártya hiba is. A helyszíni garisok hoznak HDMI-s laptopot is? Ezzel az esetleges VGA kártya hibát ki lehetne zárni.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#673) attilav2


attilav2
őstag

Láttam van itt 72hz-es hackelt driver. Hosszú távon nem árt a monitornak ha magasabb HZ-ekre kényszerítjük?
Talán nem véletlenül 60hz a maximum. Ugyan lehet hogy 72-vel is megy, de az élettartamot ez hogyan befolyásolja? És az igaz amit itt valaki írt hogy DP-n keresztül 72Hz-en megy alapból? Mert akkor bepróbálom ezt a hackelt drivert, ha gyárilag is tud ennyivel menni akkor talán nincs kockázat, nekem csak DVI-m van így nem tudom kipróbálni.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#674) attilav2


attilav2
őstag

Az integrált VGA-n HDMI-van DP nincs sajnos. Ha HDMI-DP kábellal csatlakoztatom a monitort akkor is menni fog alapból a 72HZ, mint a DP-DP kapcsolatnál?
A másik meg hogy úgy tudom a HDMI-nek nincs rögzítése, bár ez lehet hogy nem teljesen igaz, mert amikor laptopba dugtam HDMI kábelt akkor érződött hogy be kattan, de pl WALTHAM tv esetén nem érzem hogy rögzülne. Lehet hogy eszköze válogatja, de ez a rögzítés szerintem gyenge a DVI hoz képest, ha mozgatják a gépet akkor ki csúszhat. A DP előnye a megfelelő rögzítés is. Néha el szoktam fordítani a gépházat hogy hozzáférjek a hátsó csatlakozókhoz. Viszont a DVI csatlakozófejek sok helyet foglalnak, tehát praktikusság szempontjából lehet hogy mégis jobb lenne a HDMI-DP kábel, mellesleg a csatlakoztatás és a kioldás is könnyebb a DVI-vel szemben.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#675) korcsi válasza attilav2 (#674) üzenetére


korcsi
veterán

HDMI-DP kábel nincs csak DP-HDMI, nem mindegy!

Úgyhogy marad a HDMI-DVI kábel, más lehetőséget én nem látok. A HDMI sem csúszik ki olyan könnyendén azért.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#676) reset válasza SlágerTibo (#669) üzenetére


reset
senior tag

RCA-ról Hi-Fi-be. ment privi

(#677) Werkly


Werkly
őstag

ire jók a monitoron az USB csatik? Köszi!

(#678) polonic válasza Werkly (#677) üzenetére


polonic
félisten

USB hubként működnek.

(#679) Laci4 válasza Werkly (#677) üzenetére


Laci4
senior tag

Nem akarlak különösebben bántani,csak már sok topikban találkozok ezzel...
Fanatikus tag-ként 6, azaz 6 hozzászólást kellett volna csak visszaolvasnod!
De ha jól rémlik elötte pár nappal is kérdezte már valaki..
Ugyanis én, mielött megvettem volna ezt a monitort, végigolvastam az elejétől a topikot.
Ez az alig 700 hsz. nem egy nagy mennyiség. (és igen, melózok is, nincs sok időm, egyik éjszakám rá ment..)
Na mindegy, ne vedd nagyon magadra, csak mint írtam már gyűlt a dolog.. :D

De hogy ON is legyek:
Én is csatlakoznék a társasághoz.
Pár napja én is egy U2312HM-et bámulok, old_artist, azaz a monitorguru üzletének köszönhetően. :R

Róluk:
Már többször váltottunk privátot is, illetve egyszer személyesen is voltam bent náluk beszélgetni.
Privátban pár használt monitoral kapcsolatban kértem a véleményét, segítségét. (rendszerint Dell, illetve volt hogy LG IPS monitorok...)
Mindig részlehajlás nélkül elmondta a véleményét.(mármint az üzlet szempontjából, az hogy Dell felé van-e... ;) )
Vásárlás villámgyorsan ment. 11 körül hívtam őket, akkor még a tulajjal beszéltem, 14-re kaptam "időt", mert vinni szerettem volna az öreg karimat, hogy ahoz legyen belőve.
Úgy is lett. 14-re ott voltam, addigra már old_artist volt ott. Kártya behelyez, nem volt "görcsölés" hogy felesleges, mert úgyis egy hasonló 8800-as kari van bent, pedig szegény "mesternek" kellett gubbasztani a gépbe, illetve mivel nem gyári a hűtés, kellett egy táp csatit is keresni....
Kalibrálás megtörtént, közben eltársalogtunk (szakmailag...)
Kész lett.. fizetés.. boldog távozás...

Magáról a monitorról:
Filózgattam nagyon, az olcsóbb TN-es monitorok, az(e)IPS, illetve az között, hogy kell-e egyáltalán nekem új monitor.
TN vs IPS = dupla áron, vajon add annyival többet, hogy megérje? (használt-garis készülék árak, bár volt ami új..)
Kell-e új monitor = egy nagy 21"-os CRT monitorom volt, méretileg okés, illetve mivel főként COD4-el játszok, az input lag miatt nem volt mindegy.

Végül mivel szülinapi ajándékként ezt kaptam (beleszálltak többen, és a maradékot fizettem én..nem gazdag család vagyunk ;) ), gyorsan kellett döntenem. (mármint idén, mert már tavaly kezdtem filózni, idén meg úgy 2-3 hónapja..)

Ami miatt az új U2312HM-es mellett döntöttem:
- Épp nem volt nekem megfelelő használt. (legyen rá még min. 2 év hivatalos gari -doboz, számla, tartozékok, pixel hiba nélkül) (bár volt egy 2314H ami a fentieknek megfelelt, de akkor még 60ezret kértek érte. Az már a lélektani határom felett volt, illetve ahoz nincs 72Hz-es driver, illetve játékra ez jobb elvileg (input lag))
- Tuti nem volt használva, nincs semmi rejtett hibája,(vagy ha van gari)
- 3 év gari, ráadásul házhoz jönnek,hoznak monitort, utána viszik a rosszat!!!
- Be lehet kalibráltatnom, konkrétan az én öreg Galaxy8600Ge kártyámhoz.
- CRT színvilághoz talán ez van közelebb, mint egy TN
- Fogyasztás (CRT 100-120watt, ez meg tipikusan 30 körül ...)
- ha jók a mérések, talán a legjobb input laggal rendelkező IPS moncsi.

Amivel tisztába kell lenni,és vállaltam kompromisszumként:
- a fekete nem olyan korom fekete mint a CRT-n!
- ips glow vagy hogy is írják. (sarkok világosabb színe feketénél) Ettől féltem, de általános használatnál szinte észre se vettem eddig. Ritka azért amikor fixen sokáig fekete kép van... Színes képek, film, átlag napi használat nem tűnik fel...
Ha már itt tartunk eddigi tapasztalatim..
Színek.. nekem bejönnek, crt-hez képest másabbak, az nem volt kalibrálva, de nekem nagyon megfelelnek.
Szép élénkek, új árnyalatokat is látok. (valószínűleg a CRT már nincs a toppon, nem mai csirke.)
Fényerő: tényleg valami hihetetlen erős. Jelenleg is 1-es!! en van a fényerő, és bőven elég!
Nagyon szép éles képe van. Ami eleinte zavaró, valószínűleg mivel már nem tökéletes a szemem, a natív felbontásban nekem már kicsit kicsik a betűk. Lehet ezért is fáradt el a szemem tőle hamar, mert fókuszálgatnom kellett..
Böngészőben (opera) 120% -ra lőttem be a nagyítást, így tökéletes.
COD4-ben meg a kártyám-procim miatt csak 1024x768-ban használom.
Játékra bőven jó a képe.. (mondjuk néha el el akadtam egy egy jelenetben, rácsodálkozva, hogy jéé.. ez eddig is így nézett ki? :D

Elsőre szokatlan volt a 16:9-es arány,pláne a CRT után.
Szélesebb lett mint a CRT, de kicsit "alacsonyabb".
Napi használatban ez nem rossz, sőt. Általában böngészek, ezt azt csinálok, közben ablakban megy a tv tuner képe.
Így most kellemesen elférnek egymás mellett :D
Viszont tv tunernél mivel analóg kábel tv-n vagyok, ha full képernyőn akarom nézni, a legtöbb csatornánál veszteségem van, mert még a régi 4:3-as arányban tolják. Ilyenkor jobb bal oldalon egy-egy 4 centis fekete sáv van. (vagy még nem jöttem rá a trükkre, de veszteség, vagy torzítás nélkül szerintem nincs más megoldás)
Viszont ami már 16:9 ben van, szépen fullba kitölti a képet (ellentétben a CRT-vel..)

Tükröződés: hátam mögött van az ablak, kicsit szögben áll a monitor sarokban van, szóval eléggé ki van téve a tükröződésnek CRT-nél szinte mindig legalább a reluxát betekertem, ennél a jelenlegi nem verőfényes napokon nem szükséges. (filmezésnél max. az élmény növelése miatt talán..)

Nem is tudom.. hirtelen talán ennyi.
Eddig az elmúlt 2-3 nap alapján nem bántam meg. :R (bár nekemsok az az 54 ezer forint, de azzal vigasztalom magam, hogy több évre vettem, kevesebbet fogyaszt,kisebb helyet foglal, nem melegszik annyira)
Játékban se érzem hátrányát..bár amikor rosszul megy, néha megfordul a fejemben kifogásként, hogy lehet miatta van :D

(#680) attilav2 válasza Laci4 (#679) üzenetére


attilav2
őstag

"Viszont tv tunernél mivel analóg kábel tv-n vagyok, ha full képernyőn akarom nézni, a legtöbb csatornánál veszteségem van, mert még a régi 4:3-as arányban tolják. Ilyenkor jobb bal oldalon egy-egy 4 centis fekete sáv van."

Van megoldás :) Digi kábel előfizetés + dvb-c tunerkártya + dvbviewer, és vannak HD adások is, + a sima 4:3-ast is széthúzza 16:9-re a dvbviewer.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#681) attilav2 válasza korcsi (#675) üzenetére


attilav2
őstag

A monitorgurun azt írják kétirányú a DP-HDMI kábel. Idézek:
"Ennek a Delock átalakítókábelnek a segítségével csatlakoztathat DisplayPortos monitort HDMI-s aljzathoz, vagy HDMI-s monitort DisplayPortos aljzathoz."
Ezt feltehetőleg majd old_artist is megerősíti.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#682) attilav2 válasza old_artist (#651) üzenetére


attilav2
őstag

Nekem is van hasonló cuccom, igaz valami no name "cleaning solution" de lehet vele tisztítani cd-t objektívet és lcd monitort is. Csak sajnos a hozzáadott tisztítókendő eltűnt.

Ez az E5 LCD/LED/PLAZMA tisztító szett cd/dvd tisztításra is jó? Mert akkor lehet én is veszek egyet.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#683) El Kebir válasza attilav2 (#681) üzenetére


El Kebir
őstag

Pórbáld ki, én privátban beszélgettem arról a dp-dvi, vagy dp-hdmi átalakítókról Hexaa-val, határozottan állítja, hogy kipróbálták és működik. Ha mégse, akkor vidd vissza!

(és dobj egy privit nekem, mert engem is érdekel, hogy műkdik-e, mert nekem egy sima passzív átalakítóknak tünnek, de lehet a látszat csal)

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#684) attilav2 válasza El Kebir (#683) üzenetére


attilav2
őstag

Hát igazából ha jól tudom csak a csatlakozó különbözik a HDMI-DVI-DP esetében, a jel ugyanaz. Úgyhogy elvileg nem is kellene aktív átalakítás.

Drága az a 6000-es delock kábel, viszont aranyozott, lehet hogy ha arra járok akkor viszek egy HDMI-s laptopot a monitorguruba és azzal -ha van éppen hadrafogható DP monitoruk- rögtön kiderül használható e a HDMI->DP irány. De lehet hogy old_artist is meg tudja erősíteni az ez irányú működőképességet ha a fórumra téved.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#685) El Kebir válasza attilav2 (#684) üzenetére


El Kebir
őstag

"a jel ugyanaz"

rosszul tudod.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#686) asdf_ válasza attilav2 (#682) üzenetére


asdf_
veterán

En igazabol amugy ott vagyok elakadva, hogy ha a szemuvegem muanyagjanak nem art, akkor a tft monitor muanyag vedoretegenek miert? ;) De mindegy, valoszinu okkal irtak ra.

(#687) attilav2 válasza El Kebir (#685) üzenetére


attilav2
őstag

A DVI-HDMI és DP is digitális jel, így nézve ugyanaz. De akkor a DP ezek szerint más szabvány szerint küldi/fogadja a jelet mint a DVI-HDMI?

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#688) Laci4 válasza attilav2 (#680) üzenetére


Laci4
senior tag

"Digi kábel előfizetés + dvb-c tunerkártya + dvbviewer, és vannak HD adások is, + a sima 4:3-ast is széthúzza 16:9-re a dvbviewer."

Digi adott, dvbviewer gondolom letölthető..
dvb-c tunerkártya: na ilyet tudsz emberi áron?
Anno mikor pár éve digi elkezdte nyomatni a digi adást kábelen, nézelődtem, nem igazán volt(itthon).. :U

(#689) El Kebir válasza attilav2 (#687) üzenetére


El Kebir
őstag

A dp-nek más a jelszintje, kódolása, csak a dp++ kimenetek képesek dvi, hdmi kompatibilis jelet kiadni (ha érzékelik az átalakítót), amit már egy passzív átalakító is megfelelően tovább tud adni.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#690) attilav2 válasza Laci4 (#688) üzenetére


attilav2
őstag

Technisat cablestar HD2, vagy valami terratec is van még, ez utóbbi tud dvb-t is, tehát dvb-c dvb-t hibrid, de a dvbviewer fórumán szidták hogy csak a saját programjával megy rendesen, ugyhogy szvsz a technisat a nyerő. Technisatot 2010be az exicomnál vettem árlistába nem volt de megrendelték nekem. Ha meglesz a kártya akkor szólj, küldök csatornalista fájlt hogy ne kelljen hangolgatni.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#691) korcsi válasza attilav2 (#681) üzenetére


korcsi
veterán

Igaz, amit írtam az csak a passzív kábelre vonatkozik, aktív eszközzel (drágább kábel) működhet vissza fele is.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#692) betonfelhő


betonfelhő
tag

Találkozott-e már valaki ezzel?
Nekem egy ideje már nem működik egyik fajta EDID override-os driver sem rendesen.
Ha nem 60Hz-en megy, akkor amikor kattintok valamire "pattog" a kép, húz mintha VHS kazetta szalagja volna. Néha remeg. Nem gond mert használom 60Hz-en rendesen, ahogy kella rendes driverrel . De egyik napról a másikra szűnt meg rendesen működni. Utána váltottam régebbi/újabb catalystokra (radeon HD5750), újra rakni a régi monitor drivert, reastart, EDID override-os újra fel megy és ugyan az a furcsa képhiba megint előjön. Próbálgattam variálni, frissíteni, rituális kecskeáldozat, monitor reset, de marad a hiba.
Windows 7 (x64) az op.rendszer, de az első pár napot bírta az okosított driverrel, aztán nem.

Valaki esetleg valami tippet tud adni?

(#693) El Kebir válasza betonfelhő (#692) üzenetére


El Kebir
őstag

a vga milyen órajeleken megy az override-os driverrel? (mert van az alap 157/300MHz gpu/mem, de azzal a driverrel magasabb órajelnek kellene legyen, még idle állapotban is, vagyis régebben úgy ment minden vga-val)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#694) betonfelhő válasza El Kebir (#693) üzenetére


betonfelhő
tag

Magasabb órajelen ment. Nem tudom fejből, hogy nálam mennyi volt, a GPU-nak 300Mhz volt az alapjárat override-os driverrel (ha jól emlékszem).

És ha catalystban az "Alternative DVI frequency"-t bekapcsoltam, pár másodpercig nem jelentkezett a furcsa képhiba. Kattintottam asztalra jobb egér gombbal, a negyediknél megint elkezdte a "rángatós/ugrós/fent csíkos közben" pattogásr, de csak ha perifériákról ment be input, vagy filmet néztem.

[ Szerkesztve ]

(#695) attilav2 válasza betonfelhő (#694) üzenetére


attilav2
őstag

Hát lehet hogy idővel át kell térni Displayportra ott alapból 72HZ, nézegettem is ilyen kártyákat, de mindegyiknek bazi nagy hűtőbordájuk van, szolidabb nem nagyon van amelyik passzív és vékonyabb is lenne. Nekem elsősorban film nézésre és néha régebbi játékokra kellene. Nem tudom ha berakok egy ilyen dromedárt akkor le szakíthatja a PCI-E-t? Mekkora a súlyuk ezeknek a kártyáknak?
Az egyik lehetséges pl ez [link]
Most integrált kártya van, de a 72HZ és a displayport jobb képminősége felkeltette a kíváncsiságomat.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#696) El Kebir válasza attilav2 (#695) üzenetére


El Kebir
őstag

integráltban ott az összes DP portos alaplap amd apu-val... (ha a régebbi játékokhoz elegendő egy HD6670-es teljesítménye, mert kb az van beleintegrálva a gyorsabbakba)

[ Szerkesztve ]

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#697) attilav2


attilav2
őstag

Egyébként a neten írják hogy az AMD880G integrált grafikus verzérlője támogatja a displayportot, bár az én lapomra ezt nem vezették ki. A biosban ennek ellenére úgy van benne a HDMI audio ki be kapcsolási lehetősége hogy HDMI/DP audio on/off.
Namost akkor lehet némi esélyem hogy egy passzív HDMI-DP kábel működni fog? Mert lehet hogy HDMI-n az integrált vezérlő felismerné hogy itt displayportos eszközről van szó. Csak ehhez kellene egy kölcsönkábel, azt meg nem tok... :(

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#698) korcsi válasza attilav2 (#697) üzenetére


korcsi
veterán

Nem hiszem.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#699) qpec


qpec
csendes tag

Sziasztok. Vásároltam én is egy ilyen monitort de problémám akadt vele. Mikor játszok akkor egy véletlen szerű időpontban fogja és "powe safe mode"-ra kapcsol és lefagy a gép... De csak játszásnál. Nem tudom mit csináljak. Elég idegesítő. Előre is köszönöm a váladzokat.

(#700) asdf_ válasza qpec (#699) üzenetére


asdf_
veterán

Inkabb lefagy a gep es bejovo jel hianyaban elmegy aludni a monitor. Siman elmelegszik a videozsugad szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.