Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) johnwillow


johnwillow
tag

Üdv!

Mire jók ezen az usb portok?

"1 USB 2.0 feltöltési port
4 USB 2.0 letöltési port"

(#402) StSanya válasza johnwillow (#401) üzenetére


StSanya
őstag

USB hub, rákötöd a gépre, s ad 4 USB helyet, ebből kettő a monitor hátulján van, kettő pedig bal oldalon. Pl. én ide kötöm a mobilomat, a Nokia rövid kábelével...

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#403) johnwillow válasza StSanya (#402) üzenetére


johnwillow
tag

Na de mi az, hogy feltöltési és letöltési port?

(#404) El Kebir válasza johnwillow (#403) üzenetére


El Kebir
őstag

a feltöltési port biztosítja a kapcsolatot a gép egy usb portja és a monitor usb portjai között.

Magyarul ez egy usb elosztó, gondolom nem vagy tisztában a "hub" fogalmával, és mint minden elosztónak, valamivel csatlakoznia kell az elosztandó dologhoz, erre kell ebben az usb-s esetben a feltöltési port és a hozzá való kábel.

"Igazából valós véleményekre lennék kíváncsi"

(#405) johnwillow válasza El Kebir (#404) üzenetére


johnwillow
tag

Így már ok. Thx a választ. Azt hittem valami hasznosabbra is jó.... :((

(#406) Szaddi69


Szaddi69
csendes tag

Sziasztok!Gyors válaszokra lenne szükségem(pár napos csere garancia miatt)

Pénteken kaptam meg ezt az Asus monitort: http://ipon.hu/webshop/product/asus_vs239hr/214072

Gyönyörű színek tényleg nagyon szép+minden oké lenne de van egy olyan gondom, ami esténként,szélesvásznú filmeknél vagy csak sötétebb képeknél nagyon zavaró.Tényleg csak ha már sötét van a szobában akkor látszik de akkor nagyon idegesítő.

A bal sarokban túl erős a háttérvilágítás.Nincs fekete szín.A többi 3 sarokban is látszik de csak kicsit!

Mivel h 8 napig minden terméket mindenhol köteles visszavenni az eladó(üzlet,bolt) ezért hamar döntenem kellene, hogy érdemes-e lecserélnem erre a Dell monitorra.

A történethez még az is hozzátartozik, h egy másik helyre már visszaküldtem ezt a típusú monitort,ugyan ezzel a hibával.Vissza adták a pénzt én meg hülye fejjel vettem máshol egy ugyan ilyent.Szal ez ezeknél valami típushiba.

Szóval érdemes lecserélnem erre??? Vagy ennél is vannak ilyen háttérvilágítás gondok?
A másik ami miatt vacillálok: ennél a Dellnél 8ms- a válaszidő, az Asus-omnál meg csak 5ms.

Segítsetek! :DDD

Vera virtus actibus exhibetur. - Az igazi erény a tettekben mutatkozik meg.

(#407) tlac válasza Szaddi69 (#406) üzenetére


tlac
nagyúr

ennél meg a jobb alsó sarokban :D

(#408) DummyBoy


DummyBoy
senior tag

Üdv Mindenkinek!

Elkezdtem szemezgetni a címben szereplő szépséggel, mivel mindenhol ajánlgatják erőszeretettel, és elkövettem azt a hibát, hogy a végleges döntés után elkezdtem külföldi oldalakat olvasgatni monitorügyben ...

2 hibáját említik meg nnek a monitornakm mégpedig az IPS Glow-t és a gyorsan mozgó képeknél zavaró Overshot-ot (Ha jól emlékszem ... emiatt nem ajánlották filmnézésre ... )

Na most a kiragadott tesztvideókon tényleg elég gáznak tűntek, viszont mivel rengetegen használjátok megelégedássel a monitort így kérdezném, hogy normál hétköznapi használat mellett ezek mennyire zavaróak?

Játékra használnám (GW2, CS:GO és SWTOR) filmnézésre (és nem csak HD ...) valamint teljesen fullamatőr képszerkesztgetésre ...

Előre is köszi!

Life is shor...

(#409) korcsi válasza DummyBoy (#408) üzenetére


korcsi
veterán

Glow van, de nem jelentös, engem inkább a jobb alsó sarok bevilágítása zavar, sebessége megfelelö játékra is.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#410) tlac válasza DummyBoy (#408) üzenetére


tlac
nagyúr

az ips glow elsőre nekem elég zavaró
de még csak pár napja használom a monitort, hosszú távon nem tudom mi lesz a véleményem róla

a gyorsan mozgó képeknél zavaró Overshot

ez az overdrive miatt lehet? mert azt elméletben a szervizmenüben ki lehet kapcsolni, OD néven van benne

(#411) korcsi válasza tlac (#410) üzenetére


korcsi
veterán

Ovetdrive nélkül meg lassú, bár izlés kérdése, szerintem nincs jelentös overshot, legalábbis én nemigen látom. Mint pl.: gw2750hm youtube videón, azon látszik nagyon, még kamerán keresztül is.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#412) Cheesy


Cheesy
őstag

Ha minden jól megy holnap érkezik (monitorguru.hu jóvoltából, pixelgarral, kalibrálva), egy 6. éves Samsung 930BF-et fog váltani. Már nagyon várom :)

Érdekes, atyám rendelte, mert közben én tárgyaltam, de a monitorgurusok még a vga típusára is kíváncsiak voltk, nem tudtam, hogy ennek van lényege... :F

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#413) GoZoL válasza Cheesy (#412) üzenetére


GoZoL
senior tag

A VGA-ra fogják kalibrálni a monitort, azért fontos tudniuk milyen!

(#414) old_artist válasza Cheesy (#412) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igaz, már a mai napon meg kell majd kapnod!
A VGA kártya típusát azért kérjük, mert arra kalibráljuk majd a monitort (vagy megpróbálunk hasonló VGA kártyára kalibráni), és minél közelebb van a VGA kártya típusához a kalibráció, annál jobb lesz a végeredmény is ... ha használatba veszed majd a monitorodat, az adott VGA kártyáddal, és a küldött mail alapján helyesen aktiválod az ICC színprofilt is. :K

(#415) GoZoL válasza old_artist (#414) üzenetére


GoZoL
senior tag

Nekem nincs kalibrálva a monitorom! Hogyan lehetne ezt megoldani?

(#416) Cheesy válasza old_artist (#414) üzenetére


Cheesy
őstag

Elképesztő, - kicsit késve bár, de - most értem be az irodába (én voltam a szolnoki Raab-ló :D ) és már itt várt a csomag. Most ott fekszik velem szemben az asztalon és úgy kibontanám :P Azt hittem délután körül érkezik, a csomagok többnyire így szoktak.

A vga-s kérdésemnél éreztem, hogy hülyeséget kérdezek, de annak ellenére, hogy már 17 éve van közöm PC-hez, azzal soha nem számoltam még, hogy más-más vga más-más képet ad. Jó, az Ati/nVidia/Matrox/stb. valószínű más tónusú/színkevert képet adnak, ezt gondoltam...

www.vakbelmutet.hu

(#417) Cheesy


Cheesy
őstag

Beüzemeltem végre. Háát... egyelőre elképesztően széles az előző 19"-os 4:3-hoz képest :)
Gyorsan megnéztem a tegnap bekészített
ducks.take.off.1080p.qhd.crf25.x264-ctrlhd
és
PHILIPS.1080p.DEMO-Ultimate.Sharpness
videókat. Hát igen. Beköszöntött nálam is a HD korszak szerintem :)

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#418) asdf_ válasza Cheesy (#417) üzenetére


asdf_
veterán

PHILIPS.1080p.DEMO-Ultimate.Sharpness

Haaaaaaaaaaat, egy rakas kep, mintha tejuvegen keresztul lenne, es egy tonna blueboxos felvetel, csak a kesobb erkezok kedveert, hogy ne ezt szanjak tesztvideonak :)

[ Szerkesztve ]

(#419) old_artist válasza GoZoL (#415) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Elviszed a monitorodat egy olyan helyre, ahol műszeres beméréssel helyreigazítják a monitorodat (... vagy kiszállásosan is megoldható), és kapsz egy ICC színprofilt, amit az adott op-rendszeredbe aktiválsz.
Erre az akcióra vannak PH-s kolegák is, akik rendelkeznek ilyen műszerezettséggel és szoftverekkel. Privátban megkeresed őket és kérsz árajánlatot.

(#420) Cheesy válasza old_artist (#419) üzenetére


Cheesy
őstag

Ja akkor a kalibrálás alatt nem a monitor menüjében való finomhangolás (kontraszt, brightness, stb.) beállítását értjük? ICC színprofilt hova kaptam vajon?

www.vakbelmutet.hu

(#421) korcsi válasza Cheesy (#420) üzenetére


korcsi
veterán

Azt is, hozzátartozik a teljes kalibrációhoz, a fényerő, kontraszt, R;G;B; értékek és az ICC színprofillal lesz teljes a beállítás.
Ha kalibrálva vetted a monitort akkor emailben küldik, ha nem, akkor a gyártó lemezén is van egy ami nem biztos, hogy "tökéletes".

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#422) old_artist válasza Cheesy (#420) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

A monitor finomhangolásakor keletkezett ICC színprofil természetesen a monitor OSD-jében beállított értékekkel együtt érvényesek.
... ha tőlem (tőlünk) kaptad a mailen az ICC színprofilt, akkor a szinprofil file nevében benne vannak az adott monitor OSD menüjében való beállítások, vagyis tehát pl.:
- név (akinek készült)_dátum (amikor készült)_fényerő/kontraszt (ez 2-2 számjegy)_RGB színcsatornák (ez az utolsó 2-2-2 számjegy).icc file név ezeket tartalmazza....
...

[ Szerkesztve ]

(#423) Cheesy válasza old_artist (#422) üzenetére


Cheesy
őstag

Meg is találtam.
Mellékletben volt, csak jóapám email címére érkezett és most küldte meg nekem.
Köszönöm, majd ha hazaérek este, megnézem hogyan is tudom én ezt alkalmazni. :R
De kíváncsi vagyok, milyen lesz a különbség... Szerintem csinálok is róla fényképet és belinkelem ide illusztrációként, mennyit is ér valójában az extra szolgáltatásként kínált finomhangolás.

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#424) tlac válasza old_artist (#422) üzenetére


tlac
nagyúr

gondolom sok U2312HM monitort kalibráltatok már
gyárilag milyen a színhűsége? vagy nagy a szórásuk?

[ Szerkesztve ]

(#425) Cheesy


Cheesy
őstag

Hát... őszintén szólva nem sikerült túl jól a képernyő-fénykép, mert kicsit becsíkozódott, ezt tudjuk be annak, hogy nem szoktam fényképezgetni a monitoromon a képernyőt :)
A fényképezőgép (Lumix G1) optikájára pont merőleges volt a monitor, alápolcoltam, hogy ne döntve fényképezzem, ennek ellenére valahogy csak sikerült eldőlnie (táp + alaplap doboza egymáson :D) Azért némelyik képen látszik azért a különbség na :)

Eredmények: (előtte VS utána)

1 VS 1
2 VS 2
3 VS 3

www.vakbelmutet.hu

(#426) tick


tick
aktív tag

Üdv újra kollégák :)
Két kérdéssel fordulnék hozzátok:
1, 72hz DVI kábelen is működik vagy váltani kell HDMI/DP-re?
2, 72hz-en vsync mellett az fps is 60 helyett 72-höz igazodik?
Előre is köszönet a válaszokért :)

Everything that has a beginning... has an end

(#427) korcsi válasza tick (#426) üzenetére


korcsi
veterán

1. Igen
2. Igen

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#428) old_artist válasza tlac (#424) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, már nagyon sokat kaliráltam ... most néztem meg és elképedtem, hogy mennyire sokat. :DDD

A rev.A06-osokat már élvezet kalibrálni, bár ott is eléggé nagy még a szórás.

(#429) tlac válasza old_artist (#428) üzenetére


tlac
nagyúr

hogy érted, hogy a rev.A06-osokat már jó kalibrálni? részleteznéd?
volt valami érdekes változtatás ebben a revízióban?

(#430) raziel01 válasza old_artist (#428) üzenetére


raziel01
veterán

Csatlakozok elvileg holnaptól én is a Dell 2312-es táborhoz. Tőletek rendeltem kalibrálva. :R

(#431) tick válasza korcsi (#427) üzenetére


tick
aktív tag

:R

Everything that has a beginning... has an end

(#432) Füleske válasza tlac (#429) üzenetére


Füleske
addikt

Az már nem PWM - es.

(#433) tlac válasza korcsi (#411) üzenetére


tlac
nagyúr

gw2750hm youtube videón

tudnád linkelni?

(#432) Füleske:

ez nem biztos

(#434) raziel01 válasza tlac (#433) üzenetére


raziel01
veterán

Nem PWM-es, csinált "Nyugdíjas" róla képet is.

[ Szerkesztve ]

(#435) Füleske válasza tlac (#433) üzenetére


Füleske
addikt

Nekem biztosnak tűnik : [link]

(#436) korcsi válasza tlac (#433) üzenetére


korcsi
veterán

Tessék

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#437) tlac válasza korcsi (#436) üzenetére


tlac
nagyúr

kösz!

raziel01, Füleske:

nekem is ugyanez a véleményem:
[link]

(#438) SaitoX


SaitoX
tag

Ha nem PWM-es, annak mi az előnye egyébként?

- Nem 'vibrál' -> szemnek jobb?
- Vagy esetleg a képminőség jobb ('tisztább') lesz tőle?

[ Szerkesztve ]

(#439) Füleske válasza SaitoX (#438) üzenetére


Füleske
addikt

"Nem 'vibrál' -> szemnek jobb" .

(#440) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Ebben segítsetek nekem légyszíves:

Amikor megvettem a monitort, feltettem, működött. Ma véletlenül megnéztem és csak általános pnp képernyő volt, ezért újratelepítettem, de nincs 72 Hz a listában, csak 60. Mi lehet a gond?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#441) Füleske válasza Winne (#440) üzenetére


Füleske
addikt

Újraindítottad a gépet ?

(#442) Winne válasza Füleske (#441) üzenetére


Winne
nagyúr

Persze. 3* megcsináltam már nulláról.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#443) Füleske válasza Winne (#442) üzenetére


Füleske
addikt

Próbáld ki a HSM driverrel , hátha... [link]

(#444) Winne válasza Füleske (#443) üzenetére


Winne
nagyúr

Most elég érdekesen mutat a kettő egymás alatt, de működik. Hálás köszönetem. :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#445) snots válasza Füleske (#443) üzenetére


snots
tag

Köszi, ezzel (HSM) már nekem is működik. (a másikkal valamiért nem ment)

(#446) Cheesy


Cheesy
őstag

ezt raktam fel:
U2312HM_50Hz_72Hz_HSM.inf

A U2312HM_50Hz_72Hz_WonderCsabo.inf -t ugyanannak látja és nem engedi felrakni.

72 Hz-re állításnál maga a monitor közli velem, hogy ez nem támogatott üzemmód. Egyedül a 71 Hz megy.

www.vakbelmutet.hu

(#447) Füleske válasza Cheesy (#446) üzenetére


Füleske
addikt

És a monitor mit ír ki a 71 Hz - nél a menüben? Nálam mindegyiknél 72 Hz - et írt . És valójában mindkettőn 71,928 - on megy. Ha 71 - re rakva 72 Hz - et ír a monitor akkor úgy jó lesz, ha 60 - at akkor nem működik valamiért.

(#448) Cheesy válasza Füleske (#447) üzenetére


Cheesy
őstag

Érdekes, ezt nem is gondoltam volna, hogy kiírja.
1920x1080@72Hz
Ezek szerint működik. Köszönöm!

www.vakbelmutet.hu

(#449) tlac


tlac
nagyúr

aki linuxozik és emellett ati/amd kártyát használ (vagy inkább szívatja magát) és emellett még be akarja állítani a megfelelő frissítést az adott filmhez, gondolok itt a 72Hz (23.976*3), 50Hz-re
akkor itt a megoldás

(#450) tlac válasza tlac (#449) üzenetére


tlac
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.