Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) VinoRosso válasza Erunosta (#7) üzenetére


VinoRosso
veterán

Az, hogy sikeres egy dolog, bár annyira szerintem a Dead Space nem volt sikeres, inkább belesimult a középmezőnybe.
A lényeg szerintem, hogy hagy e valami nyomot maga után, vagy eldobják mint egy egyszer használatos terméket. A 80-as évek zombis tucatfilmjeit is sokan nézték, Dunát lehetett velük rekeszteni annyi volt, de mondj egyet amelyiknek fennmaradt a neve. Mert ha azt mondom, hogy Freddy Krueger, vagy Chucky, akkor mindenki tudja miről van szó, pedig azok sem voltak éppen nagy költségvetésű filmek.
A zombi téma erre nem igazán alkalmas, mert a zombinak nincs karaktere a lebutítottságából abból fakadóan, így nem tud kifejezni semmit. Témát pedig csak olyan köré lehet felhúzni, ami elég kifejező ahhoz, hogy lehessen rá építeni. A zombi max tölteléknek jó, játékot jellemzően akkor építenek köré, ha a játékban nincs ötlet. A helyére egy üres ragdollt is be lehetne tenni nagyjából,és nem lenne túl nagy a hiányából fakadó kontraszt.
Eddig egyedül egy játékban láttam jól használva őket, a Fallout 4-ben, ahol volt a ghouloknak jelleme, de ott sem mindegyiknek és ott sem róluk szólt a játék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.