Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8) DarthSun válasza Hosssszu (#4) üzenetére


DarthSun
nagyúr
LOGOUT blog

Kössz :R

(#5) plömplöm : hát igen az 50MHz, van lap melyben úgy használom (Lucky Star TN1 94V-0), ez az egy ami bírja is szoros időzítés mellett. Ebben a tesztben a VLB lapnál 40- en is Fastest helyett Faster- re kellett engednem a BIOS- t, valszeg a tuningolt PODP nagyon gyors L1 kesse miatt. PCI- ben maradt a Fastest, de így is kb egyenlő a szumma átvitel, mem kisebb, L1-L2 gyorsabb. AMD 5x86 50 FSB sztem Fastest lenne mindegyikben. A 40 az olyan átlag, általában nem expert felhasználók esetén is megy probléma nélkül. 50- en nem is tudom hogy belőhető-e a PODP, fix 2.5 a belső szorzó, ha a lapon 2x- es, fütyül rá, 2.5x- essel indul akkor is, a 125 meg már sok lenne a 83- as procinak, esetleg bacsis mester fagyállós módszerével menne....ja nem :U ...mivel a PODP tetejére van építve az 5V --> 3.5V fesszabályzó, emiatt a vizesblokk hűtőfej nem rögzíthető rajta :U .

(#6) Agyturbina : örülök hogy tetszett, a retro hangulat átadása is cél, hátha kedvet kap hozzá több ember. Szerencsés voltam anno, 486DX40- ben VLB kártyákkal kezdtem.

(#7) bacsis : kössz, Neked főleg, a transzporteri segítséged nélkül nehezebben jött volna létre a projekt. A tesztedet már visszanéztem a sajátom készülése közben, ütős eredmények vannak ott, de hát fagyálló+200MHz...amúgy néhány tesztben egész közel kerültem, 1-2- ben pedig kicsit magasabb eredmény, gondolom a tuningolt PODP nagy FPU teljesítményének köszönhetően. Pár %- ot visszavesz az is hogy én teljes kiépítéssel mértem, végülis a Tiéd az elérhető legnagyobb tuning, az enyém meg 24/7- ben is használható verzió, egy átlagos felhasználás mellett mutatja a VLB-PCI viszonyszámot. Mondjuk a PODP proci ma már ritka, de egy DX4/100 probléma nélkül beszerezhető, avval reprodukálható a kiépítés, persze kisebb teljesítménnyel, de DOS- hoz több mint elegendő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.