Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) dlaj válasza pikko (#150) üzenetére


dlaj
őstag

Én köszönöm. :R
Talán egyszer hasznát veszem.

(#152) dlaj


dlaj
őstag

Készítettem tegnap egy-két képet. Sajnos a jó idő elmaradt.
Így sem olyan rosszak, de nagyítani nem nagyon kell azért bele. Összességében elégedett vagyok.

Előbb viszont egy videó. Ez a telefon átvételének a másnapján készült, még jó időben. A színek szerintem rendben vannak, a mozgás folyamatos. Mondjuk, lehetne egy kicsit élesebb, és FHD.
Beltéri videót is csináltam Cinema FV-5 alkalmazással, és nagyon jó lett. Szinte tökéletes az autófókusz, és a színek is rendben vannak. Amatőr felhasználásra bőven elég. A kijelzőn visszanézve pedig (szinte) tökéletes.

Akkor a képek, de előbb jöjjön egy példa a HDR módra.
Tegnap előtt volt alkalmam az ebédlőben ellenfényben megpillantani a "témát".

(Minden kép a monitor teljes kitöltés képkivágása. Nekem nem engedi ide feltölteni a nagy felbontású képeket.. Viszont ha a Drive-ra töltöm fel, úgy szerintem nem olyan informatív egy hsz, a minőségben pedig nem láttam különbséget)

Normál kép:

HDR kép:

Jól látszik, hogy HDR módban sokkal jobban kivehetőek a részletek, világosabb, és összességében is jobb ránézni.

És a többi kép. Szódával (értsd: nagyítás és napfény nélkül) elmegy. (Persze a kattintásos nagyítás belefér.)

[ Szerkesztve ]

(#153) Yag válasza dlaj (#131) üzenetére


Yag
tag

Elkezdtem kibogozni a dolgokat. De megakadtam. Install solid explorer ok.
Kreál csatlakozik de nwm talál semmit. A gèp be van kapcsolva a wifi is aktiv a gép közelébe viszont nem jut el.
Gondoltam mert nem full verzio. Letöltöttem pro version. De semmi.
Ötlet?
Minden menut kipróbáltam de az ftp részhez nem tudtam mit irni. Nem tudom milyen kiszolgáló necet kell megadni .....

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#154) dlaj válasza Yag (#153) üzenetére


dlaj
őstag

Ne az FTP-t jelöld be, hanem a LAN/SMB-t. Ahogy az ábrán be is jelöltem.

(#155) Yag válasza dlaj (#154) üzenetére


Yag
tag

Az volt az első. Semmit nem talált.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#156) pikko válasza dlaj (#152) üzenetére


pikko
csendes tag

U

[ Szerkesztve ]

(#157) pikko válasza dlaj (#152) üzenetére


pikko
csendes tag

Ezek jó képek. Egy 30. Egynéhányezres telefonhoz ezek jók.
Nekem bőven megfelelnek. Te mindet a fv5 el lőtted?
Én is készítettem ramaty időset...

(#158) dlaj válasza Yag (#155) üzenetére


dlaj
őstag

Ha még nem oldódott meg, szólj, és (remélem) kitalálunk valamit.

(#157) pikko, Köszi a sz..r képeket. Megnyugtatott! :)
Ezek mégis jobban tetszenek mint az enyémek. Lehet, hogy a "Szomszéd fűje mégis zöldebb?" :)

A HDR, és másik kép biztos a gyárival alkalmazással történt, mert a Camera FV-5- ben nem is találtam HDR lehetőségeket.

A legalsó (roncs Prelude) gyári, és a legfelső billentyűzetet ábrázoló is gyári. A közte lévő 6 kép viszont a Camera FV-5 alkalmazással készült.

Mint korábban írtam, ugyan olyannak láttam a gyárit és a Camera FV-5 képeit, és a különböző képarányok és felbontások között sem láttam különbséget még belenagyítva sem.

(#159) Yag válasza dlaj (#158) üzenetére


Yag
tag

Egyelőre semmi. A ShareIt programmal variálok, de most megye egy másolás ... 200MB .. már lassan fél óránál tar. Nem tudom mitől ilyen lassú ... szóval kellene valami alternatíva vagy megoldás az általad használt verzióhoz.
thnx.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#160) dlaj válasza Yag (#159) üzenetére


dlaj
őstag

Amikor kiválasztod a LAN/SMB-t és utána megnyomod lent a "Következő"-t, akkor meg sem találja a gépedet? A "Kapcsolat" felirat mellet pörög egy karika, és nálam 5-6 másodpercen belül megtalálja a gépet (gépeket). Vagy a gépet megtalálja csak a jelszóval nem csatlakozik?

Nálam úgy néz ki a rendszer, hogy van az Invitel-es modem. Ez nem wi-fi-s, tehát ebbe van dugva egy wi-fi-s router. Ezen a router-en nem állítottam semmit, teljesen gyári. A wi-fi-s router-be van 3 UTP kábel dugva, és a vezeték végén 3 számítógép. Nálam a Solid mindhárom gépet látja egyformán. Amikor kiválasztom a LAN/SMB-t és megnyomom lent a "Következő"-t, akkor kb. 5 másodperc keresés után egyszerre dobja fel mindhárom gépet.

Azért írtam le, hogy nálam hogy áll a rendszer, mert lehet nálad nem így van összeállítva, és ez lehet a különbség.
Valójában az FTP kapcsolat létrehozása sem egy nagy varázslat, de én azon keresztül már régen kapcsolódtam. Az is megpróbálhatod, ha ez nem jön össze.
Ha nem sikerül semmi használhatót találnod, akkor holnap otthon leszek, és nézek valami egyszerű de működőkepés dolgot.

(#161) dlaj válasza Yag (#159) üzenetére


dlaj
őstag

Azt elfelejtettem az előbb, hogy valószínűleg a megosztást is be kell előtte kapcsolnod. Azt hiszem addig nem fogja látni.

(#162) Yag válasza dlaj (#160) üzenetére


Yag
tag

Nálam a sorrend: modem, pc, wifi ( TP-link) a solid explorer keresi de nem talál semmit.
Egyelőre direk wifi p kapcsolatos csak ezzel az egy programmal sikerül kialakítani, jó is lenne mert vannak benne jó ötletek mé működik is de nagyon lassan küldi át a fájlokat.
Amit leírtál mutató remek, a 4. Kép ig passzol is, de nekem utána nem találj meg a PCt igy Bem tudok tovább menni.
Telepítettem a pro verziót is, de ott meg az ftp és SMB csatlakozás már külön menü. Ftp re kiszolgálónev kér, smb re meg nem talál semmit. Pedig aapc be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#163) Yag


Yag
tag

Vasárnap délután el utaztam fehérvárra, du. 2 kor indultunk. 50% on volt az akksi. Az od vissza utat netezéssel, zene hallgatásra vagy videózással töltöttem. A rendezvényen amin voltam volt wifi, nyomkodás fényképezés netezés. A hazafelé úton 30% körül kezdtem, megnéztem egy sorozatot, meg navigáltam csak hogy lássam mert járunk a busszal ( egyébként pontosan az úton tartott végig) este 11 körül értem haza és kb itt zuhant 1% ra. Itt kezdtem el tölteni.

Nem lett 14 óra de első től te után szinte folyamatos nyomkodással ennyit jött ki:

Gondolom a rendszeres töltéssel ez még izmosodik.

[ Szerkesztve ]

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#164) dlaj válasza Yag (#162) üzenetére


dlaj
őstag

Felraktam ide a Solid-ot, amit használok. Szerintem telepítsd ezt.

Azután úgy kellene összerakni, hogy a lánc végén legyen a számítógép. Modem, wi-fi router, PC.

Illetve még legalább egy mappán vagy meghajtón állítsd be a megosztást a PC-n.

(Ha nem jó a link, szólj. Estére rendesen megosztom a PC-n keresztűl.)

[ Szerkesztve ]

(#165) pikko válasza dlaj (#158) üzenetére


pikko
csendes tag

Nincs mit, örülök,ha megnyugtatott. :)

Amúgy a file átvitelre miért nem az otg kábelt használjátok? Pendrive bele, és minden oké. Én még nem is kapcsolódtam sz.géppel. Bár a win 8 alatt voltak gondjaim.

(#166) dlaj válasza pikko (#165) üzenetére


dlaj
őstag

Én mágneses kábelt használok. Ha előveszem kényelmesen és gyorsan tudok csatlakozni. Ha nem, akkor ott a vezeték nélküli átvitel.

Yag-nak van problémája a csatlakozóval, ezért ő csak vezeték nélküli átvitelre számíthat.

(#167) Yag válasza dlaj (#166) üzenetére


Yag
tag

Egylőre passzolom ezt a hibás kábel hibás csatlakozás témát, mert úgy tűnik még a PC is lehet ludas.
Napok óta győzködöm magam, hogy telepítsem újra de még nem nyomtam rá az enterre. Tegnap bevittem meló helyre a telefont és ott csont nélkül másodperc alatt rátalált a gép a telóra és fordítva. Kerítenem kell egy fél délelöttnyi időt hogy szisztematikusan mindent a helyére telepítsek. :F

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#168) dlaj válasza Yag (#167) üzenetére


dlaj
őstag

Ha nem megy otthon egyik usb csatlakozón sem az adatátvilel, és asztali a PC, akkor egy "filléres" usb pci kártya lehet a megoldás.

(#169) Yag válasza dlaj (#168) üzenetére


Yag
tag

Ez is egy jó ötlet. Eddig nem gondolkodtam rajta. Viszont gondolkodóba estem azon, hogy ha 4 kábellel nem működik, majd egy másik PC-n random kábellel csont nélkül igen, valamint amin kábelekkel nem megy telefon de USB pendrive viszont szintén működik, akkor valalmi kontextus hiba lehet amit egy újratelepítésnek meg kell oldania. Ha még sem működik akkor marad a PCI USB kártya.

[ Szerkesztve ]

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#170) dlaj válasza Yag (#169) üzenetére


dlaj
őstag

Lehet, hogy elég lenne a PC usb drivereit frissíteni/újratelepíteni. Az is lehet, hogy hibás az alaplapi usb. Másik telefonnal működhet és lehet az 5.1 droidot nem szereti

(#171) Yag válasza Yag (#163) üzenetére


Yag
tag

Második töltés után ... 1%on.

Remélem azt mutatja, higy izmosodik ....

[ Szerkesztve ]

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#172) pikko válasza Yag (#171) üzenetére


pikko
csendes tag

Alakul,alakul. Lesz jobb is. De sztem max 14 a vége.

(#173) dlaj válasza pikko (#172) üzenetére


dlaj
őstag

Az én értékem ettől sokkal elmarad. Majd este felé teszek fel eredményt.

(#174) Keeperv85


Keeperv85
nagyúr

Csak beleolvastam a topicba, de már az első mondatoknál fogtam a fejem! Urak! Ne legyetek már ennyire nagyon de NAGYON szűk látókörűek! NINCS a Li akkuknál memóriaeffektus! Ugyan olyan az első feltöltés, mint a több századik, több ezredik! Ennek a készenléti ideje csupán csökkenhet, NEM nőhet az öregedése alatt! Nincs sem hardveres, sem szoftveres kalibráció. Át lehet állítani az elektronikát és a szoftvert is, hogy melyik töltöttségi szinthez milyen százalékot adjon hozzá kijelzett értékben, de ez szoftveres/hardveres beavatkozás, töltés közben soha sem történik meg....

Ebben a telóban van egy böszme nagy méretű akku, az hogy a kapacitása akkora-e, amit ráírtak, az más lapra tartozik...

A másik dolog: teljesen mindegy mekkora áramot tud leadni a töltő: nem vesz fel akkorát az USB. megmértem már párat, mind az elméleti maximumon belül maradt, ami 500mA, amit minden USB-s töltő tud papíron...

(#175) Yag válasza Keeperv85 (#174) üzenetére


Yag
tag

Szia.
Remek hogy megosztod velünk az észrevételeidet. Ezek után akkor azt nem értem, hogy miképpen adódnak ezen paramétereken kivül eltérések?
A korábbi telefonom az első töltések után három óra környéki képernyőidővel tudtam használni, majd szépen lassan ez felment öt órára. A használati szokásaimon szándékosan nem változtattam . Persze lehet hogy véletlenül két órával többet bír egy akksi, de az ilyen véletlenekben nem hiszek. A töltésről töltőről amit irsz ha jól értem mindegy hogy 2A vagy 1A töltővel töltöm, mert mind a kettő egy átlag 500mAh tölt?
Ezt is elfogadom a kérdés már csak az, hogy akkor egyikkel miért 8-10 óra alatt akarja feltölteni a másikkal meg három óra környéki idővel?

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#176) Keeperv85 válasza Yag (#175) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"A korábbi telefonom az első töltések után három óra környéki képernyőidővel tudtam használni, majd szépen lassan ez felment öt órára."

Szép lassan megjöttek a szoftverfrissítések: a Google cuccaihoz és letöltötted az alkalmazásaidat is, amikkel eleinte foglalkoztál. Leszinkronizáltad a telefonkönyved, lecachelte a médiatárat a készülék... stb-stb. Nem veszed észre rajta mit nem csinál belakva, de ha teljesen gyárira állítod, alig változik a kezdeti időszak üzemidejéhez mérve az akku bármelyik paramétere. Aztán "beáll". Nem a töltések miatt, hanem az említett okokból adódóan.

"Ezt is elfogadom a kérdés már csak az, hogy akkor egyikkel miért 8-10 óra alatt akarja feltölteni a másikkal meg három óra környéki idővel?"

Van olyan töltő, ami képes "gyors töltésre". Ezeknél nagy árammal operál az elektronika, fittyet hányva a korlátozásokra. Nem ritka sajnos, hogy fel is fújja az akkut az ilyen, de csak akkor, ha "véletlen" a telóból is kimaradt az áramkorlát. (UMI Zero... khm... :U) A másik véglet pedig az,amikor rá van írva 1A, de tud helyette ~200mA-t leadni...

(#177) pikko válasza dlaj (#173) üzenetére


pikko
csendes tag

Jöhet kíváncsi vagyok. Hát továbbra is igen elégedett vagyok a telefonnal. Az akkuidő több mint szuper, lassan nálam is beáll a 13-14 órára, a kijelzőidő. Kíváncsi vagyok egy év múlva mit veszek, ha lejár a mandátuma, mert ez a készenléti idő már hiányozni fog.

(#178) dlaj válasza pikko (#177) üzenetére


dlaj
őstag

Nekem csak ennyi jön össze. Az aku 17%-on van. 3G és teljes fényerőn használtam.
Az én telefonom nem százas. Egy éjszaka alatt (7 óra) képes az aku 6-7%-ot esni.

(#179) Yag válasza Keeperv85 (#176) üzenetére


Yag
tag

Ennek alapján jobban járok ha 1A töltővel töltöm a telefon akkuját ? Nem fújja fel és elvileg nem lesz vele gondunk, max sokkal több ideig kell várni rá ... ?
Megértem és így elgondolkodva rajta egyet is értek amit írtál. Logikusnak tűnik amit írsz. Bár kissé nehéz elhinni, hogy 200mAh -al töltsön az 1A meg 2A töltő.
Figyelni fogok ezekre ... köszi hogy felhívtad rá a figyelmünket.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#180) dlaj válasza Yag (#179) üzenetére


dlaj
őstag

Kb. 5 töltőt mértem meg. 500-1000-2000 mAh-at. Mindegyik pont annyit adott le amennyi rá volt írva.

(#181) pikko válasza dlaj (#178) üzenetére


pikko
csendes tag

Eszi valami az akkut, nem lehet?
Van a wifi-nél egy opció, ami arról szól,hogy akkor is csatlakozik a wifihez,ha az ki van kapcsolva. Ez a funkció off nálad?
Csak mert pl. nálam be volt kapcsolva, és csúnyán merült előtte.
De volt még olyan gondom is,hogy a 2G -3G között állandóan dobálgatott. Amikor 2G-re állítottam, stabilabb lett, és az akkuidő is jobb, de a mobilnet ilyenkor kuka természetesen.

(#182) Yag válasza dlaj (#180) üzenetére


Yag
tag

Ezért nehéz elhinni, hogy 200mAh amit leadnak .... valami különbség csak van köztük ... lásd amit kaptam 12 óra alatt akarta feltölteni amit vettem 2A. az meg három óra alatt feltölti. Na jó. Legyen három és fél.
Egyébként megreklamáltam a dolgot írtam nekik de eddig még nem kaptam rá választ. Lehet nagy ívben tesznek rá, az is lehet hogy valmikor majd meglepnek egy 2A töltőfejjel. Szerintem jobban jártam hogy vettem hozzá egyet mint várjak rájuk.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#183) Yag válasza pikko (#181) üzenetére


Yag
tag

4G ről levettem én is 3G-re mer itt valami miatt a határon lehetek és állandóan dobált és a hangminőség sem volt élvezhető telefonálás közben. Most egészen jó. A jel is stabil a net is elfogadható sebességgel jön így egyelőre nincs hiányérzetem. Viszont mókás hogy mennyire ragaszkodunk pl. egy 4G tudáshoz amit később magunk kapcsolunk ki ... hm.

Egyébként éjszaka üzemmódra elkezdtem használni az ütemezett ki és bekapcsolást. Ha ezzel is lehet az akksin takarékoskodni akkor miért ne.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#184) Yag válasza pikko (#181) üzenetére


Yag
tag

Ez lenne a " Tartsa bekapcsolva a Wi-Fit alvó üzemmódban" ? most hogy mondod ... eddig nekem be volt kapcsolva állandóra. Hm ... még egy energia zabáló opció amivel spórolni lehet. Meglesem hogyan hat ez az akksi fogyasztásra.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#185) pikko válasza Yag (#184) üzenetére


pikko
csendes tag

Nem.
A wifin belül- speciális- A keresés mindig elérhető: A google helyszolgáltatása és más alkalmazások akkor is kereshetnek hálózatokat, ha a wifi ki van kapcsolva.

Legyen kikapcsolva. Vagy ha nincs akkor se gond, csak az alkalmazások állandóan kapcsolódnak a nethez wifihez stb. küldik az adatokat, helyet keresnek, stb. És közben fogyasztanak nem is keveset.

De nagyon könnyen leellenőrizhető a dolog.
Az akkumulátorra rákoppintva bejön a grafikus nézet, arra ismét rákoppintva bejön a tényleges fogyasztás.
Ha azt látod- kikapcsolt wifi mobilnet esetén-hogy mégis van wifi forgalom, akkor ez küldözgeti az adatokat.

Én még az elején nézegettem a részletes adatokat, és azt láttam,hogy állandóan csatlakozott a wifihez. De én ugye manuálisan be-ki kapcsolgatom, de a zöld csík folyamatos volt. Mondom mi van már itt rossz a kapcsoló, nem kapcsolja ki a netet. És ekkor eszméltem. A kis ravaszak így gyűjtik az adatokat... :N

[ Szerkesztve ]

(#186) Keeperv85 válasza dlaj (#180) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az érdekes lenne, ugyanis az elméleti maximum van rájuk írva, amit kb rövidrezárt állapot közelében még lead az áramkorlát bennük. Ha teszel rá egy passzív műterhelést, akkor pedig látod, hogy az alapvető elektronika szabályait a kapcsolóüzem sem rúgja fel: a fogyasztó határozza meg mindenkor a felvett áramot, nem a táp, amiről kapja. A tápkörben max. korlátozhatod az elvi maximumot és szabályozhatod alá az áram nagyságát, de olyan nincs, hogy két külön körülmény között az fixen annyit adjon le... Kivéve persze ha az adott fogyasztóban az "áramkorlát" jóval a töltő maximuma felett van. Akkor felhúzza nyilván oda, amit az tud...

(#187) eszementális


eszementális
tag

Sziasztok!

Mennyi az esély arra, hogy ma kihozza a telómat a posta?
2015-12-21 13:37 A cikk a vámhatóságok által feldolgozás alatt Egy ilyet küldtek, csak nem ülnek sokáig rajta ha már Angliából jön

(#188) dlaj válasza eszementális (#187) üzenetére


dlaj
őstag

Azt még a vámon vizsgálják.
Ha az lenne, hogy: "Belföldi feldolgozásra továbbítva", akkor kaphatnád meg ma.

(#189) dlaj válasza pikko (#185) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi az ötletet, kikapcsoltam. Kíváncsian várom az új eredményt.
Egyébként már több mindenre gondoltam a magas fogyasztással kapcsolatban.
Lehet, hogy az aksim gyengébb az átlagos/névleges Cubot H1 aksiknál?
Vagy hibás lehet valamely hardver és az fogyaszt többet?
Sajnos az aku teszter programok nem mutatnak indokolatlan fogyasztást. És az R12-es és az R15-ös frissítéssel is ugyanez volt a helyzet, root előtt és root után is. Kár, hogy Kecskeméten vagy környékén nincs Cubot H1 tulaj, agy napra kicserélhetnénk az aksikat, és az aksi problémát kizárhatnánk.

Egyébként (mint már többször írtam) ennek ellenére így is jóval többet bír, mint bármelyik eddigi telefonom.

(#182) Yag, Egy ekkora aksihoz kell 2A-es töltőfej. nem véletlenül adtak ehhez ekkorát.
Én még a kezdetekkor otthon "félrenyúltam", és véletlenül az asztalon levő szintén fehér, de 1A-es Nokia töltött vittem magammal 2 napra. Csodálkoztam is, hogy mi ez csigalassú töltés.

(#186) Keeperv85, Köszönöm a szakértő kiegészítést.
Én mértem a töltőket kíváncsiságból vagy egy éve, amikor Kínából rendeltem egy 2A-es töltőfejet, hogy gyorsabban töltsem a telefonomat, amihez 500 mAh-es töltőt adtak. Természetesen nem sikerült gyorsabban töltenem, de akkor (méréssel) meggyőződtem róla, hogy tudja azt ami rá van írva, és nem csaptak be a kínaiak. Akkor a háztartásban lévő összes töltőre rámértem, és egyikben se csalódtam.
Az azóta szerzett tapasztalataim pedig a következők: Ha egy telefonhoz gyárilag 2A-es töltöt adnak, akkor azzal kell tölteni. Lehet kisebb teljesítményűvel is, de lassabb lesz a töltés. Ha a telefonhoz 1A-es töltőt adnak, akkor pedig nagyon valószínű, hogy nem lesz gyorsabb a töltés egy nagyobb teljesítményű töltővel sem.

[ Szerkesztve ]

(#190) Yag válasza eszementális (#187) üzenetére


Yag
tag

EUs rendelésnél főként ha Angliából jött, már ha valóban Angliából jött, akkor nem szokott vámra menni a csomag. Ez felettébb furcsa. Az elmúlt három hónapban legalább 6-7 rendelésem volt, EUs raktárból de a vám közelébe se jártak a telefonjaim amiket rendeltem. Ráadásul vegyesen. CooliCool. Banggood, Gearbest, TinyDeal... bár tinydeal némiképpen kivételes mert ott futárral lehetett kerülni. Szóval kár hogy be keveredett a vámra a telód mert akkor onnan még pár nap kell hogy kijöjjön onnan.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#191) dlaj válasza Yag (#190) üzenetére


dlaj
őstag

Igen, ezt én is akartam írni. Így van.
A Tiny-s csomagom a német/angol területről a DHL hozta Pestig, ott meg rábízta a Postára.

(#192) Yag válasza dlaj (#189) üzenetére


Yag
tag

Azért is furcsa, mert mint említettem az első full töltés után is lazán vette a 10+órás képernyő időt. Visszagondolva, a gyári akksi töltéssel már be tudtam állitani az alapokat, úgymond belakni. Otthon folyamatos wifi van, nyomkodással se volt spórolás, az alább említett kapcsolók se voltak ideálisan beállítva.... remélem nincs az akksiddal semmi, de sanszos hogy valami tényleg nincs rendben vele.

[ Szerkesztve ]

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#193) Yag válasza dlaj (#191) üzenetére


Yag
tag

Na, ez meglepett. Éppen a tinys csomagokat kaptam mindig futárral kézhez. Egyedül onnan kaptam úgy a meg a csomagot, hogy a csomag feladásakor már kaptam DPD től mailt/SMS t, hogy fognak hozni valamit.
A csomagot is DPD matricás futár hozta ki Szentivánra.
Viszont most utoljára, (H1) rendelésem, Banggoodról francia expressel rendelve . No. Ott a TN. alapján jött az országba de a kézbesítést a Magyar Királyi Posta fejezte be. Egy posta futáros autóval kaptam meg. Minden más nem telefonos rendelésemet kínából CH Post, majd itthon meg a helyi postahivatalon keresztül kaptam/kapom meg.
Gearbestről GLS kézbesítette.
Elméletem szerint az ingyen posta lehetőségek sajnos kicsit megvezetik az embereket. Rendben hogy nem kerül pénzbe, viszont annyival több időt tölt igy a csomag utazással dekkolással és vámkanyarokkal, hogy az ingyennél már jobban megéri 2-3.000 forintot még rászánni, hogy 4-10 napon belül megérkezzen a csomag. Főleg ha telefon van benne.
Szerintem.....

[ Szerkesztve ]

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#194) dlaj válasza Yag (#192) üzenetére


dlaj
őstag

Ha lehetne kapni aksit hozzá (nem arany árban) próbakép rendelnék egyet.

(#193) Yag, A DPD/SMS-es csomagod nem European Express szállítás volt Kínából?

(#195) Yag válasza dlaj (#194) üzenetére


Yag
tag

De. European express volt. Eddig a legprofibb ügyféloldali szolgáltatást onnan kaptam. KAPTAM TNt.valós követéssel, ha beírtam térképre az adatokat látható volt merre jár fizikailag a csomag. Kaptam értesitéseket. Mail, sms. A csomag akkor jött amikor írták. Gondom nem volt sosem.

Akkukérdés:
Tegnap ismeretlen körülmények közt a gyerekeim leejtették a telefonomat. A Képernyő balfelső széle elrepedt. Valószínű, hogy pofára ejtették, pont ott ahol már nincs rajta fólia a hangszóró mellett. Ráeshetett a konyhai kályha elötti öntöttvas hamutálcára. Egyetlen nyugodalmam, hogy működik ott is ahol repedt. Anno. Alcatel 6050Y. telóm egy hasonló repedéssel már megszűnt kétezni. LCD nem sérült. Nem folyt neg. Esztétikailag két vékony csík látszik csak a bal felső sarokban. Gondolhatjátok mennyire örültem neki.
Ennek okán körbenéztem alkatrésznek tegnap este. Digitizer értelemszerűen nincs hozzá, gondolom az ogs miatt. De komplett LCD 10k ért már kaphatók. az egyik oldalon találtam gyári 5200es akksit is.
Forintra számolva kb. 5000HUF ra jött ki. Ha ennyit rászánsz, akkor talán kiderül hol lehet a bug. Vagy még vársz és kisérletezel vele.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#196) dlaj válasza Yag (#195) üzenetére


dlaj
őstag

Én is a TinyDeal/EU Express/DPD kombóval voltam idáig a legjobban megelégedve. Egészen addig, amíg a harmadig alkalommal az egyik DPD alkalmazott az átvétel reggelén el nem lopta a helyi depóban. (Ez nem rágalmazás, ugyanis a depó vezetője mondta nekem személyesen, hogy csak ezt történhetett. Más lehetőség amúgy sincs, ugyanis reggel bekerült a depóba, de onnan nem tették fel az autóra.) A kártérítés még nem történt meg, de bízok benne, hogy január-februárban kifizet valaki. (32.00 forint a kár)
Mindezek ellenére legközelebb is rendelek így és tőlük.

Az aksira egyelőre ennyit nem költök (köszönöm, hogy megnézted). Legutóbb Egy 5"-os telcsihez rendeltem egy kollégának egy 2000 mAh körüli aksit 1200 forintért.

(#197) Yag válasza dlaj (#196) üzenetére


Yag
tag

Az első telefon rendelésem Banggood tól jött volna. Sosem érkezett meg. Refundoltam, vissza kaptam. 30k volt. Eltelt majdnem másfél év. Három hete rendeltem tőlük újra. Szerencsére ez rendben megjött. Időben is, minőségben is. Ennyit számit egy jó vagy rosz tapasztalat. Főleg ha az az első....

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#198) pikko


pikko
csendes tag

Kellemes ünnepeket utólag is. 1 A- es töltővel 6 óra alatt töltött fel. Nekem még az is jó...

(#199) eszementális


eszementális
tag

Csak megmozdult a csomag! :D

[link]

[ Szerkesztve ]

(#200) Yag válasza pikko (#198) üzenetére


Yag
tag

Elkezdtem 2A töltővel, nagyon melegedett. Estére való tekintettel kicseréltem egy régebbi 1A töltőre. talán 4 óra alatt vitte 100%ra. 38%ról .... ha levonom belőle a 38%ot akkor ja. kb hat óra alatt tudta feltölteni itt is ...

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.