Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) dlaj válasza pikko (#500) üzenetére


dlaj
őstag

Igen a Shark az. A Lenovo S930-as 6"-os telefonomat nagyon szerettem, csupán a pocsék kamera és a nem világító gombjai miatt adtam el.
Azóta keresek valami elfogadható árú (a drágább kategóriában sem nagyon van) 6"-os telefont. Talán a Shark jó lesz, úgy néz ki minden adott. A súlya a H1 után meg már csak egy kicsit lesz nehezebb.

A teszthez most gyorsan csak annyit, hogy gyönyörű telefon a Paris, főleg elölről. A Cubot-tal lőtt képeken pedig most is csak ámulok. Hihetetlen, hogy ilyen szórása van a kamera gyártásnak. Szerintem az enyémben nem is ilyen kamera volt, mert ha ezt tudta volna most is meglenne. Emlékeztetőül.

(#502) pikko válasza dlaj (#501) üzenetére


pikko
csendes tag

Igen emlékszem, sajnálom... Mi lesz a meizu m2-vel eladod? Tudod nem lesz olyan ami mindenben jó, direkt nincs olyan. Ha meg van azt tuti leejted és eltörik. De a sharkra én is befizetnék...megrendelted már?

(#503) dlaj válasza pikko (#502) üzenetére


dlaj
őstag

Még nem rendeltem meg. Az efox-on márc. 31-től szállítják, a TinyDeal-en csak április 10-től.
A Meizut meg eladom.

(#504) Degeczi válasza Degeczi (#492) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Na, ma is... egyre inkább az az érzésem, h autóban az első hívás esetén mindig fönnáll a gond, és azt még nem adja át a BT autórádiónak, csak a második hívást...

Kísérletezek majd vele, de más is tapasztalt esetleg hasonlót? (vagy éppen kifogástalan működést)

(#505) pikko válasza Degeczi (#504) üzenetére


pikko
csendes tag

Amit eddig Bluetooth dolgokat próbáltam azzal teljesen jól működött.
Okosóra,másik telefon,autós hibakód olvasó.
Igaz autórádióval nem próbáltam.

(#506) woodlandarts


woodlandarts
tag

Ismét elö jött a fagyás . Mesengereztem több ismerössel , közben 2 üzenet váltás között be akartam léppni az opera minibe , hogy megnézzek valamit . Rá nyomok az opera appra , nem jön be semmi , elfehéredik a kijelzö , majd elsötétül és jön az infó ablak hogy az opera mini alkalmazás nem válaszol bezárom vagy várakozzak . De a többi alkalmazásban is belassulást okoz . Kikapcsolom , vissza természetesen nem kapcsol , újra ki kelett venni az akksit , amit nem szeretek mert a hátlapot szinte le kell téppni róla . Mindenesetre dobok egy mailt a pinges srácoknak hogy miokozhatja ezt nálam , esetleg a facebook appok enyire bezavarnak ? Ha a szoftwer frissités után is elöjön ez a fagyás akkor nem szoftwer hiba okozhatja ezt . Jó lemne ha nem vidéki lennék és akkor be tudnám vinni hozzájuk ponnt mikor lefagy a telom igy letudnák ellenörizni az dolgot . Jah és a facebook app is ki irta hogy nem valászol az alkalmazás ....
Még is hányszáz ezres telót vegyek ami müködik rendesen ....

[ Szerkesztve ]

(#507) Keeperv85 válasza woodlandarts (#506) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Két olyan app. amúgy, ami nálam a komolyabb telókat is padlóra küldi néha. Viszont sajonos ez nem jelenti azt, hogy a tiéd biztos hibátlan...

(#508) pikko


pikko
csendes tag

Ha ez vigasztal valakit, nálam a mozilla szokott belassulni fagyni. Ilyenkor csinálok egy teljes törlést a firefoxon belül, adatok előzmények stb. Utána megint szuper kb. 2-3 hétig.

(#509) eszementális


eszementális
tag

Nálam a Sygic kínlódik ha úgy indítom el a navigálást, hogy be van kapcsolva a gps. Ha beállítottam a útitervet és úgy kapcsolm be a gps-t akkor semmi baja.

(#510) woodlandarts válasza Keeperv85 (#507) üzenetére


woodlandarts
tag

Értem , de lehet másik telót szerzek be . A Doogee F5 öt kb mikor tervezitek forgalomba hozzni ? Mert az lenne a hön áhitott telólm . Esetleg az Iocean Rocknak mien a kamerája ? Kicsit gyenge az a 2300akku de a plussz 3ezressel jo lehet . :C

(#511) Keeperv85 válasza woodlandarts (#510) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem tudom tervezünk-e F5-öst forgalmazni. Rock kamera: [link] Korábban még nálam volt, ilyet tudott. Ezt is vele vettem fel: [link]

(#512) woodlandarts válasza Keeperv85 (#511) üzenetére


woodlandarts
tag

Ugylátom , hogy ez a nálam lévö H1 nél jobb minöségü képeket készit . Nálam a H1 nél fakóak szinek , ezzel a van a gondom , a piros rózsaszin , a kék fakó kék , a fekete szürek , esetleg valakinek tudna segiteni mien kézi beállitasokat alaklmazzak a kameránál az automata beállitások helyett ?

[ Szerkesztve ]

(#513) pikko válasza woodlandarts (#512) üzenetére


pikko
csendes tag

Ezt H1--el lőtted????

Cubot S600 teszt

[ Szerkesztve ]

(#514) woodlandarts válasza pikko (#513) üzenetére


woodlandarts
tag

Igen a H1 el , nem mindig adja át hüen a szineket , de a gyári kamera appban lehet tollni a beállitásokon , de elfelejti igy mindig állitgatni kell rajta . A kép HDR módban készült . De a szabadban fotóztam ma , ott már nem volt ilyen szinhüátadás igaz szikrázónapfényben fotóztam . Az ottani képeket személyiségi okoból nem tudom ide feltölteni mert ismeröseimet fotóztam vele és kissé fakóak voltak a szinek .

(#515) pikko


pikko
csendes tag

Király,sikerült megrepesztenem a kijelzőt. Hozzá koccolódott a fém rúd,és kb. 1 cm-es repedés lett. Valakinek tapasztalat,hogy ne repedjen tovább?

(#516) Lippy


Lippy
csendes tag

Mai "szuper" élményem...
Eddig már pár alkalommal eldobálta a 2. micro SIM foglaltból a GSM kártya hálózatát, volt hogy hívás közben. Na mondom, majd hazajövök, ma kiveszem, beteszem újra, talán csak furán csatlakozik.
Mit ne mondjak, imádni való ez a SIM kártya foglalat... az 1-es foglaltban lévő netes kártyám már az első alkalommal alig bírt kijönni belőle (normál SIM adaptert kellett használjak).
Vissza beraktam őket, erre a hálózatok valamiért közösen nem akartak működni. Ha mindkettő bent volt csak az 1-es működött, a 2-re azt írta nincs is benne. Ha 1-est kivettem, a 2. jó volt. Megcseréltem a micro SIM-eket, jó volt egyesével.
Erre beteszem mindkettőt, 2-es működik, 1-es semmi. Eddig az volt a jó, most mi van? Hát megint kiveszem (meglepően normálisan kijött), és amennyire látom, szerintem letört a jobb felső pöcök az 1-es slotból. Hurrá. Most mit csesszek vele? :O :W

(#517) Lippy válasza pikko (#515) üzenetére


Lippy
csendes tag

Úgy látom ez egy ilyen szerencsés napja a Cubot H1-eseknek. :(

(#518) pikko válasza Lippy (#517) üzenetére


pikko
csendes tag

Sajnálom,akkor te is kaptál egy stresszes adagot...

(#519) berobi78


berobi78
tag

Sziasztok, megjött a telóm, eddig tetszik. Köszi a sok infót, ami alapján ezt választottam!

Viszont van egy kérdésem. A proximity (közelség) szenzort lehet valahogy állítani? Elsőre simán nyomkodtam a fülemmel a telefont telefonálás közben. Vagy csak tartsam máshogy? Köszi

(#520) pikko válasza berobi78 (#519) üzenetére


pikko
csendes tag

Én most megmértem ,ha hívok valakit a szenzor 3,5 cm től kapcsolja le a kijelzőt. Ha neked is, akkor a telefonálási szokást kell felülbírálni.

(#521) berobi78 válasza pikko (#520) üzenetére


berobi78
tag

Kb nekem is.

Ha nem lehet érzékenyebbre állítani, akkor tartom máshogy. Köszi.

(#522) berobi78


berobi78
tag

Még egy kérdés.

Én is az EU-s 1amperes töltőt kaptam hozzá, viszont van egy lidl-s USB töltőm, ami max 2100mA-t tud.

Ezen a képen a bal alsó sarok.

Ezzel nyugodt szívvel tölthetem?
Köszi

(#523) dlaj válasza berobi78 (#522) üzenetére


dlaj
őstag

Töltheted. Ha fele annyi idő alatt tölti fel, mit az 1A-es akkor valóban 2A-es lehet.
(Én már nagyon sok Kínából rendelt olcsó töltővel töltögettem telefonokat, de a telefonban egyik sem tett kárt, max. a töltő purcant ki fél óra után. De hallottam olyat is, hogy a töltő bezavarta a kijelzőt, és nem megfelelően működött. Ebben az esetben töltő ---- kuka.)

(#524) Yag válasza pikko (#466) üzenetére


Yag
tag

Sziasztok!

Én elszomorodtam. Azt gondoltam, hogy egy H2 ből sem maradhat ki az InfraPort, de meglepődtem. Kimaradt.
Így első látásra bár megtetszett, így nyílván kiesett a cserekészülékek táborából. Sajnálom. Ez nekem már létkérdés lett. Pedig a többi paramétere és az ára is megnyugtató volt.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#525) dlaj válasza Yag (#524) üzenetére


dlaj
őstag

Ha még belefér neked a 6", akkor javaslom a Leagoo Shark 1-et infraporttal, 6300 mAh akkuval.
Én is nagyon nézegetem, de nem biztos, hogy megrendelem. Néztem róla videotesztet, nagyon jónak tűnik minden szempontból. (Szerintem/nekem.)

[ Szerkesztve ]

(#526) pikko válasza Yag (#524) üzenetére


pikko
csendes tag

Ááá a H2 is felejtős. Tökre látszik , hogy direkt nem csinálnak olyan készüléket ami tuti lenne. Ilyen a piac.
Valahol kompromisszumot kell kötni.
De tegyük fel, ha csinálhatnál egy mobilt.Amiben minden jó,és az ára is rendben van. Akkor mi lenne a következő mobilod? Amit megcsinálnál? Hiszen már elkészítetted a tutit... ;]

(#527) Degeczi válasza Yag (#524) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mondjuk egyébként is elég gyengécske a beépített infra, nálam ezért amúgysem lesz szempont, inkább elkezdtem összerakni egy házi Anymote-ot, ami Bluetooth-on kapja a (bármliyen, akár infra nélküli) telefontól a jelet, és saját maga adja tovább az infra parancsot, így nem kell majd a rálátással vacakolni

(#528) Lippy válasza Lippy (#516) üzenetére


Lippy
csendes tag

Mit gondoltok, az 1-es SIM slot letört érintkezője miatt lehetne garanciáztatni (Banggoodnál)? Szerencsére még nem volt ilyen problémám, azért vagyok tanácstalan ezt illetően.

(#529) berobi78


berobi78
tag

Sziasztok,

Így, hogy már egy jó pár napja használom a telót, ismét felmerültek kérdéseim.
Egyenlőre nagyon meg vagyok vele elégedve, csak tökéletesíteni szeretném ;)

1. Ébresztő.
Nálatok sem szólal meg az ébresztő, ha le van némítva a telefon? Több alkalmazást is kipróbáltam, és hiába lehet engedélyezni bennük, hogy néma üzemmódban is megszólaljon az ébresztő, mindegyiknél néma marad. Egyenlőre használom úgy, hogy a hangerő beállításnál, csak a prioritást élvező dolgok szólaljanak meg, és ott csak az ébresztőt engedélyezem.

2. Töltő.
Az EU töltő, amit kaptam hozzá, 1A-s. Van egy fentebb linkelt 2A-s lidl-s töltőm. Érdekes, hogy a 2A-el sokkal tovább tart feltölteni, mint az 1A-el. A hozzá kapott töltővel teljesen vállalható a töltési idő, csak nem értem a jelenséget. Szerintem rendelek egy ilyen testert, hogy megértsem a jelenséget. Van valakinek ez irányú tapasztalata?

Ezek már nem biztos, hogy telefonspecifikus kérdések lesznek, ha tudtok ajánlani ezeknek megfelelőbb fórumot, akkor ott is megkérdezem:

3. Távirányító.
Próbáltam több app-al is, de egyik sem tökéletes arra amit szeretnék. A TV tökéletesen megy, de van egy denon radió tunerem, illetve hozzá egy aktív hangfal párom, ami szintén távirányítható. A rádiót tudom távirányítani, egyenlőre a hangfalakat nem, de ha sikerülne is, meg lehet-e azt oldani, hogy egy felületen legyenek két eszköz gombjai?

4. Van jó pár névjegyem a telefonkönyvben, amik csoportokban szerepelnek. Ki lehet tenni a főképernyőre, hogy közvetlenül bele tudjak lépni egy-egy csoportba? Most kicsit macera, hogy kb 4-5-t kell klikkelgetni, mire elérem.

Köszi

(#530) Degeczi válasza berobi78 (#529) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Két külön USB kábellel próbáltad a két töltőt?

(#531) berobi78 válasza Degeczi (#530) üzenetére


berobi78
tag

Nem, direkt ugyan azt a kábelt használtam.

(#532) Degeczi válasza berobi78 (#531) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Fura, azért tippeltem volna inkább egy rossz madzagra, mert a Lidis műszaki cuccok általában korrektek szoktak lenni, ez viszont így feltehetően tényleg ratyi.
Az USB-s ampermérő viszont amúgyis jó, ha van otthon, szóval igen, érdemes beszerezni egyet, mielőtt kidobnád a töltőt (ill. garban cseréltetnéd, hiszen gondolom nemrég vetted)

(#533) dlaj válasza berobi78 (#529) üzenetére


dlaj
őstag

Az 5.x droid nem engedélyezi lenémítva az ébresztést. Egy kis trükközéssel megoldható.

(#534) kadettb1957


kadettb1957
csendes tag

Szasztok!

Csengőhang problémámat szeretném előadni eme Cubot H1 telefon kapcsán, nem tudok személyekhez saját, egyedi különálló csengőhangokat rendelni:

- R16-os Ping Digital általi szoftverem van, nincs root-olva a készülék

- alapesetben nálam a Nova launcher van feltelepítve, szeretem a régimódi elrendezéseket

- a kiválasztott csengőhangok mp3 formátumban be vannak másolva a telefonmemória ringtones mappájába

- ezek után megjelennek a kiválasztott személynél a gyári és az új csengőhangok

- kiválasztok egy új, egyedi csengőhangot pl. Pistikéhez, majd mentem a beállításokat, mint másik androidos telefonnál, majd megcsörget Pistike

- láss csodát, NEM A KIVÁLASZTOTT CSENGŐHANG, NEM AZ ALAPÉRTELMEZETT CSENGŐHANG, HANEM EGY HARMADIK ISMERETLEN GYÁRI CSENGŐHANG SZÓLAL MEG !!

- inditsuk újra a telefont, hátha újraértékeli az új beállítást, a helyzet továbbra is változatlan

- ha alapértelmezett csengőhangnak saját csengőhangot választok és nem gyárit, és Pistikénél is az alapértelmezett csengőhang van bejelölve, Pistike hívásánál az általam választott, egyedi alapértelmezett csengőhang szólal meg

- ha Pistikének gyári csengőhangot választok, akkor hívásakor a kiválasztott gyári csengőhang szól

- természetesen a gyári csengőhangokból válogatva nem áll fenn a probléma különböző személyek kapcsán

Mit rontottam el, milyen lehetőségeim vannak a megoldásra, eddig csak ennél a telefonnál estem bele ebbe a problémába.

Tisztelettel és köszönettel: kadettb1957

[ Szerkesztve ]

(#535) kadettb1957 válasza kadettb1957 (#534) üzenetére


kadettb1957
csendes tag

Szasztok!

Megtaláltam a gyári csengőhangok között a "pyxis" fantázianévre hallgatót, ez szólal meg mindig bárkinél, ha bármilyen egyedi csengőhangot választok.

Tisztelettel: kadettb1957

(#536) pikko válasza kadettb1957 (#535) üzenetére


pikko
csendes tag

Nem rontottál el semmit.
Én most kipróbáltam, nálam működik a dolog.
Régebben volt ilyen gondom másik telefonnál. Ott úgy sikerült megoldani, hogy:
Rootoltam a telót.
A gyári csengőhangok mappába bementem,és bemásoltam azokat a számokat ami kellett.
Utána gyári csengőhangnak értelmezte, és nem volt gond.

Amúgy sajnálom.

[ Szerkesztve ]

(#537) kadettb1957 válasza pikko (#536) üzenetére


kadettb1957
csendes tag

Köszönöm szépen a hozzászólást, egyébként mi a sajnálat oka ?

Köszönettel: kadettb1957

(#538) kadettb1957 válasza pikko (#536) üzenetére


kadettb1957
csendes tag

Szasztok!

Sikerült root-olni a telefonomat a KingRoot 4.8.2.apk-val, elsőre, az internetről töltöttem le és ismeri az R16-os változatot.
Utána Solid Explorer alkalmazásával bemásoltam a system/media/audio/ringtones könyvtárba a kívánt csengőhangokat és alkalmaztam a megfelelő személyekhez.

ÉS MŰKÖDIK !!!

Köszönöm szépen az építőjellegű hozzászólást "Pikko"-nak.

Tisztelettel: kadettb1957

(#539) kadettb1957 válasza kadettb1957 (#538) üzenetére


kadettb1957
csendes tag

Szasztok!

SAJNOS KISSÉ MÓDOSÍTANI KELLETT AZ ELŐZŐ HOZZÁSZÓLÁSOMAT, ÉS LEJÁRT A 15 PERC !!

Sikerült root-olni a telefonomat a KingRoot 4.8.2.apk-val, elsőre, az internetről töltöttem le és ismeri az R16-os változatot.

Utána bemásoltam a system/media/audio/ringtones könyvtárba a megfelelő csengőhangokat és alkalmaztam a megfelelő személyekhez.

A telefont újraindítottam.

De csak az első, személyhez kiválasztott csengőhang működött, a többi bemásolt csengőhang hozzárendeléskor egységesen szólalt meg ugyanazon a gyári csengőhangon.

Kitöröltem a system/media/audio/ringtones könyvtárból a saját csengőhangjaimat.

Áthelyeztem a telefonmemória/ringtones könyvtárba a kívánt csengőhangokat és alkalmaztam a megfelelő személyekhez.

A telefont újraindítottam.

Most sikerült minden személynél a kívánt, egyedi csengőhangot beállítani.

Megmagyarázhatatlan részemről a telefon viselkedése, dehát vak tyúk is talál búzaszemet.
Remélem, hogy gondolatébresztő volt a hozzászólásom az 5.1 Android R16-os változatának sötét bugyrai kapcsán.

Köszönöm szépen az építőjellegű hozzászólást "Pikko"-nak.

Tisztelettel: kadettb1957

(#540) pikko válasza kadettb1957 (#539) üzenetére


pikko
csendes tag

Örülök,ha sikerült.
A sajnálat oka, csak az, ha nem működik valami, miközben másnál, pl. nálam működik.

Szóval kár ,hogy ilyenekkel kell foglalkozni, miközben van akinél minden oké.
Én sem értem miért nem egységes mindegyik teló, de ez van.

Ezt amúgy én is megtapasztaltam a Letv x600-nál. A legtöbben gond nélkül tolták rá a rootolt szoftvert, én meg a recoveryt sem tudtam feltenni, olyat szerencsétlenkedtem vele, hogy senki sem értette. Szóval egyik ilyen másik olyan..

(#541) woodlandarts válasza pikko (#540) üzenetére


woodlandarts
tag

Tudom hogy nem kéne egy virusirtó a telefonra , de a 360 security az alábbi riasztásst adta ki , ez most valóban virusos app települt a telefonra vagy hamis riasztás ?

(#542) sander74 válasza woodlandarts (#541) üzenetére


sander74
tag

Nekem a beállítás varázslót érzékelte trójainak.Elképzelhető, hogy valóban az is. Tiltsd le a programot. és nem lesz gondod vele!

(#543) woodlandarts válasza sander74 (#542) üzenetére


woodlandarts
tag

Kapott egy frissitést a 360 Security és trójainak érzékelte ezt az appot , más virus irtóval is leteszteltem azokt nem adtak ki rá riasztásst , csak ez . Ha letiltom az appot bekapcsolás után újra indul , mivel éjszakára mindig kikapcsolom a telomat .Fura igy lehet trójai épült volna be a romba fura igy . De ha nálad meg mas progit érzékelt akkor csak lehet valami vele vagy eleve gyárilag igy érkezett a teló ....

(#544) sander74 válasza woodlandarts (#543) üzenetére


sander74
tag

Valószínű, hogy gyárilag kerülnek rá ezek a cuccok, sok kínai telón vannak maleware, illetve vírusos appok sajnos!

(#545) Degeczi válasza pikko (#373) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nálam is előfordult, h a beszélgetőpartner visszakérdezett, mert nem hallott vmi jól. Mivel fölraktam egy hívásrögzítő alkalmazást, ott ellenőrizve valóban halkabb volt a saját hangom.

Gondolom Kínában hangosabb beszéd jellemző (én viszont nem szeretek kiabálni), ezért tehették alacsonyabbra a gyári mikrofonérzékenység beállításokat.

Rákerestem, a "Mobiluncle MTK Tools" app (Playről tölthető, root nem kell hozzá, nekem sincs) használható ilyen állítgatásokhoz, abban az MTK setting / Hardware testing / Audio / Normal mode alatt a Mic-et kiválasztva (alapban nem az) a neten található tanácsok szerint az első hat érték erre írandó át:
Level 0 - 112
Level 1 - 136
Level 2 - 160
Level 3 - 184
Level 4 - 208
Level 5 - 232
Level 6 - 255
minden érték után megnyomva a Set gombot (esetleg érdemes lehet a gyári alapokat följegyezni, azt én is kihagytam - de nem hiszem, h szükség lenne rá).

Kilépés után már az új érzékenység van érvényben, ami úgy tűnik, h újraindítás után is megmarad, és persze ami fontos: a felvételeken már az én hangom is normál szintű!

(#546) sander74 válasza Degeczi (#545) üzenetére


sander74
tag

Végre egy szaki, aki vette a fáradtságot, és leírta a mikrofon beállításokat! :R
Nekem a beszédhangszóróval van hasonló gondom túl halknak találom, viszont nem merem piszkálni a mérnöki módban nehogy hazavágjam a hangszórót! A max vol opciókat nem kell variálni?

[ Szerkesztve ]

(#547) Degeczi válasza sander74 (#546) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Azzal nem játszottam, mert bár valóban nem képes akkora hangerőre, mint a korábbi telefonjaim, nekem így is elég, nem szoktam maxra húzni.

De elvileg igen, a max vol hatna rá, és az sph alatt a 6-os szint beállítása, ha igaz, amit itt írnak egy másik típusról (bár valóban elképzelhető, h torzítana, ezért van limitálva - de egy próbát megér: legföljebb visszaállítod, ha nem válik be. Persze ott már okvetlenül fölírva az eredeti értékeket)

(#548) sander74 válasza Degeczi (#547) üzenetére


sander74
tag

sph lenne a beszédhangszóró és az sph2 a csengőhangszóró?
Mindenképpen a gyári értéket rögzíteni kell valahogy, utána ne legyen egy full gyári reset.
A mostani Cubot széria elég harmatos hangzásban, igaz talán az X12 -nél nem tapasztaltam, ott jól működött minden audio részen.

(#549) pikko válasza Degeczi (#545) üzenetére


pikko
csendes tag

Ez egy jó régi hozzászólás. :-) de vetted a fáradtságot és írtál! Köszönöm!!! :R

(#550) Crytek


Crytek
veterán

H2-öt tervez venni valaki?

Next PC Upgrade: 2022

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.