Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Yag


Yag
tag

Átkapcsoltam 2G-re. Érdekes módon klasszisokkal jobb a telefonálás élmény index. Hallani jobban hallom a másik felét és a másik fél is jobban érti amit mondok mint amikor 4G hálózati rendszeren lenne.... ott folyton vissza kell kérdeznem nert van amikor a szavak végét nem értem rendesen wnyílván meg van ennek a magyarázata is, mindenesetre érdekes. Igy is hagyom.

[ Szerkesztve ]

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#252) dlaj válasza Yag (#251) üzenetére


dlaj
őstag

Hát igen, a 4G-n még van mit javítani. Én is ezeket tapasztalom a Telenor hálózatán.
Viszont nekem kell a 3G a mobilnet miatt.

(#253) potter1983


potter1983
újonc

Üdv , 2 napja lettem tulaja egy Cubot H 1 nek elözö telom egy Concorde smartphone 5500 volt .
A telóval megvagyok elégedve szép kijelzö , jóbban szól a hangszórója minnt a CC nek , szép nagy akksi csak még be kell járatni .
A hátlapi kamera kinnt jó képeket készit , az elölapi kamarát selfizésre probáltam ki bennt siralmasan gyenge minöségü nem megfelelö szinbeálitásokkal látja el a képet túl szápadtak a szinek rajata , de még kiprohálom kinnt , hogy milyen .
Az lenne a kérdésem , hogy amikor megkaptam 56% os volt a töltése az akksinak , rá is dugtam a töltöre fel is töltötte 3óra alatt kb .
Tegnap este 8 kor 9%on volt gondoltam ideje rádugni a töltöre , másnap hajnali 5re töltötte fel 100% re , kb 10órán át töltötte .
Ez normális és idövel rövidül mire beáll az akksi vagy elcsesztem az elsö töltésnél és nullára le kelett volna meritenem ? Elvileg már nem kell az akksikat kisütni , a pind digitáltól rendeltem bekapcsoláskor a magyar menü fogadott és a menüben az R15 ös verzió van , annyi kiegészitéssel , hogy utánna van irva , hogy R15 pingdigital . Gondolok ök szervizelték be a telót .
:Y :Y

[ Szerkesztve ]

(#254) pikko válasza potter1983 (#253) üzenetére


pikko
csendes tag

Nos ez a töltési idő elég hosszú.

Én az elején a 2A-es töltőt használtam, a gyárit. Azzal töltötte fel kb 3,5-4 óra alatt teljesen.
De átálltam egy 1A-es töltőre, azzal 6-6,5 óra alatt tölti fel 100 % -ra.

Nézd meg milyen töltőd van hozzá, volt már ebből itt ugyanilyen probléma.

Az akku rátöltése elvileg nem befolyásolja a töltési idődet a későbbiekben.

Néha a telefon szereti ha lemegy 0-ra és fel 100%-ra, mert ő bekalibrálja magát, és ehhez igazítja az akku töltöttség kijelzését, és regeneráló töltésnek is szokták hívni, de mivel nincs memóriaeffektus így nem lehet gond, sőt.

De a kérdésre visszatérve, nem ronthattad el ezzel az akkut, sem a telefont. Ott a töltővel lesz a hiba, szerintem.
Az R15 a legújabb rom.

(#255) dlaj válasza potter1983 (#253) üzenetére


dlaj
őstag

Szia, üdv a klubban! :)

Első alkalmakkor nekem is lassan töltött, ha jól emlékszem másoknak is. Illetve kérdés, hogy 2A-es Cubot töltőt kaptál hozzá?

(#256) potter1983


potter1983
újonc

Szia , köszi az üdvözlést .
Igen 2A s Cubot töltöt kaptam hozzá fehérben , a telóm fekete .
Akkor elviekben késöbb javulni a fog a helyzet amint beáll az aku .
A kamerát megoldotta a Z Camera appot szedtem le a playböl sokkal jobb elölapi képeket készit minnt a gyári kamera app és szanaszét témázható az elkészitett kép . Nem fotó müvészkedni kell a kamera számomra , csak ha facebookra , instagramra néha felrakni egy egy fotót arra ponnt megfelelö .
A telo tényleg jó , a szabad nagy tárhely és az erös aku miatt döntöttem a Cubot H1 melett .
Valaminnt kérdezném még , hogy le kelle teljesen meriteni a teló akuját úgy hogy a teló kikapcsoljon ?

[ Szerkesztve ]

(#257) Keeperv85 válasza potter1983 (#253) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Ez normális és idövel rövidül mire beáll az akksi vagy elcsesztem az elsö töltésnél és nullára le kelett volna meritenem ?"

Szia!
Nem kell lemeríteni, de nem fog beállni sem. Az első és az utolsó töltése is ugyan olyan lesz.

"menüben az R15 ös verzió van , annyi kiegészitéssel , hogy utánna van irva , hogy R15 pingdigital . Gondolok ök szervizelték be a telót ."

Nem szervizelt, csak saját a szoftver. :K

[ Szerkesztve ]

(#258) pikko


pikko
csendes tag

Folyamatosan lesem mi lesz majd e telefon helyett, de nem találok mást, ebben az árban.

Persze drágábbat is nézek,mert annak majd lemegy az ára, de akkor is.
Aminek ez megfelel, de más sajnos nem.
-100-150 dolcsi (többet nem adok érte felesleges, úgyis cserés lesz)
- legyen gomb világítás, értesítő led
- Akku 4000 mAh +
- Akku kivehető legyen
- Kamera f/2.0 vagy f/1.8 13Mp
- Ne kelljen mókolni a romot - letv telónál elegem lett belőle.
- Ne melegedjen - baromira idegesít amikor forró a cucc.

Nos ennek megfelel a cubot H1, csak a kamera lenne kicsit erősebb...

A Letv x600-nak bénább a kijelzője, pedig az full hd. Ég és föld,komolyan. El is adom

Most jelenik meg lassan az ulefone power, az lesz hasonló, jobb kamera, magasabb akku, full hd, de pl zavar,hogy a gombokat nem világítják meg...Miért? Nem fér bele? Nálam ez számít. Amúgy jó paraméterei lesznek.

(#259) dlaj válasza pikko (#258) üzenetére


dlaj
őstag

Kb ezt keresem én is csak 5.7-6"-ban.
Szólj, ha ilyenbe botlasz.

[ Szerkesztve ]

(#260) potter1983 válasza Keeperv85 (#257) üzenetére


potter1983
újonc

Értem és köszi a választ , azért remélem nem kell 10órán keresztül töltenem , arra gondoltam , hogy beállna az akksi , hogy rövidülne a feltöltési idö 5200es akkunál ez kb max 5 óra lenne , a 10órát sokallom , habár este rádugom reggel leveszem és felvan töltve amig alszok .
Amugy én a Doogee F5 re vágytam csak azt nem tudtam beszerezni itthol az már pöpecebb teló , de az elvárasaimnak ez is megteszi .
A telenor itt 800mhzn addja a 4Gt és finoman szólva elég gyenge a térereje .
A lényeg az volt , hogy ne merüljön le 6óra használat után és szabad legyen a tárhelye a googleos cuccok frissitgetései miatt .

[ Szerkesztve ]

(#261) dlaj válasza potter1983 (#260) üzenetére


dlaj
őstag

Az F5 nekem is tetszik, de erre nem cserélném le, mert nem világítanak a gombjai. Sajna ez nekem fontos.

Egyébként meg nálam a töltési idő 2.5 óra.

(#262) pikko válasza dlaj (#261) üzenetére


pikko
csendes tag

Na ne, ;] akkor inkább egy asus zenfone max 5000 mAh -ás akkuval. 139 dolcsiért, az azért jobb nem? igaz ennek sem világítanak a gombjai, de minden másban jó. és a zen UI nem fapados cucc ám. Vagy mégsem jó?

[ Szerkesztve ]

(#263) dlaj válasza pikko (#262) üzenetére


dlaj
őstag

F5-ben viszont Samsung kamera van. Láttam tőle szép képeket. Számomra fontosabb a jó fényképező, mint a nagy aksi, különösen így, hogy a nagy aksi előnyeit (én) a Cubot H1-ben sem élvezem.

(#264) pikko válasza dlaj (#263) üzenetére


pikko
csendes tag

Ebben igazad van.
talán ez

[ Szerkesztve ]

(#265) dlaj válasza pikko (#264) üzenetére


dlaj
őstag

Nem rossz.
Érdekes, hogy ez is fekete, fehér és arany színben lesz kapható. És hasonlít is a H1-re, viszont mindenben jobb egy kicsit. :) Az ára sem rossz.
Ha meglesznek az első fényképes tesztek, lehet, hogy megpróbálom.

(#266) pikko válasza dlaj (#265) üzenetére


pikko
csendes tag

Én erre várok. Ulefone future. Kívácsi vagyok rá, meg az árára. Azt hiszem,ha kijönnek a paraméterei kapós lesz.Bár miközben beszél a fiúcska, többször is hozzáér a kezével a képernyőhöz, amit az úgy érzékel, mintha folyamatosan nyomva lenne...jól néz ki a keret nélküli telefon, de használhatatlan?

[ Szerkesztve ]

(#267) dlaj válasza pikko (#266) üzenetére


dlaj
őstag

Nem semmi.
Itt még talán jobban látszik, hogy mennyire vékony a káva.
Kár, hogy nem 6"-os.

[ Szerkesztve ]

(#268) pikko válasza dlaj (#267) üzenetére


pikko
csendes tag

Sajnos eléggé behatárolt az 5,5 coll feletti telefonok lehetősége. Sokaknak tudod ez is nagy. Nehezen fogsz találni...
A páromnak rendeltem egy Ulefone paris-t, kíváncsi vagyok rá. Majd írok róla összehasonlítva a Cubot H1-el.

(#269) dlaj válasza pikko (#268) üzenetére


dlaj
őstag

Így van, sajnos szinte nulla a választék. Ha 6"-ban biztosra szeretnék menni, akkor még most is a már kifutóban lévő Lenovo Vibe Z2 Pro K920-at választanám.
Csak azzal meg az a bajom, hogy elszúrták a frissítés. 5.x-en már nem működik minden, ami még 4.4-en működött.

(#270) potter1983


potter1983
újonc

A teló kijelzöje kb menyire karcálló , mert még rajta hagytam a gyári fóliát a bitonság kedvé ért , meg a szilikon tokban van mindig tartva csak töltéskor veszem ki belöle mert akkor nem megy be teljesen a csatlakozó a helyére . Egyépkénnt vakuval nem érdmes képet késziteni ugy tapasztaltam gyenge a vaku benne . Nem teriti be a képet rendesen .

(#271) dlaj válasza potter1983 (#270) üzenetére


dlaj
őstag

Ha nagyon vigyázni akarsz rá, akkor hagydd rajta a tokot. Nálam ezek vannak.
A fóliát is javaslom, mert bár minden telefonomra nagyon vigyázok, és 2 év alatt egyetlen karc sem esett a több mint 10 telefon, ez 4 hónap alatt begyűjtött 2 jól látható karcot. Szóval elég gyengusz anyagból van.

[ Szerkesztve ]

(#272) pikko válasza dlaj (#271) üzenetére


pikko
csendes tag

Karcos? Hogy lehet? Elvileg dragontrail van rajta...a fenébe én meg leszedtem a fóliát róla. Igaz eddig karcmentes. Eladtam a Letv x600 -at , azon gorilla glas3 volt, de karcolódott, pedig vigyáztam rá. Ezen még nincs semmi szerencsére. Lehet,hogy keményebb?

(#273) eszementális


eszementális
tag

Temperad glass-t vett már rávalaki?

(#274) dlaj válasza pikko (#272) üzenetére


dlaj
őstag

Az egyik kb. 10 mm a másik 5 mm hosszú. Keresztbe karcolódott meg, de nem tudom mitől.
Mivel a telefonom már közel sem makulátlan, így nem zavar. Egyébként is csak kikapcsolt kijelzőnél látszik bizonyos szögből.

(#275) potter1983 válasza dlaj (#271) üzenetére


potter1983
újonc

Nem veszem le sem a fóliát , sem a tokot . Bár fura igy foggni a telót ezzel a tokkal , de megszokható .
A ConCorde smart telómon is Dragontrail védelem volt ,azon kb 6hónap után vettem le a fóliát mert nagyon karcos volt már és rontott a kijelzö átláthatóságánal , de még 1 évig úgy volt és telljesen vigyáztam rá és nem volt rajta karc .
A Cobot gyári fóliáján már van 1 karc de az nyugodtan karcolódhat . A fólia meg a tok teljes védelmet nyújt a telónak , nem tudom egy üveg védö fólia beszerzése jobb lenne ? Meg ha használat közhen kopik a festés a teló szélein mi értelme csicsásan lefesteni
Jah megvolt a 2. tötés 4órán át töltötte most fel , kezd alakulni a dolog . A vaku tényleg rossz inkabb nem használom . A notiled csak kékben villan? Ennyi oénzért már rakhattak volna bele mas szineket is.

(#276) dlaj válasza potter1983 (#275) üzenetére


dlaj
őstag

A notiled nálam pirosat és zöldet is tud.

(#277) potter1983 válasza dlaj (#276) üzenetére


potter1983
újonc

Nálam pirosat töltéskor ha értesités jön akkor csak kéket , azt hol kell beállitanom , hogy zölden jelezze a messenger üziket ? Esetleg a nem fogadott hivásokra pirosat ?

(#278) dlaj válasza potter1983 (#277) üzenetére


dlaj
őstag

Bocs, akkor félreértettelek.
Azt csak ilyen, vagy hasonló alkalmazásokkal lehet, ha a telefon egyáltalán engedi.

(#279) pikko válasza dlaj (#278) üzenetére


pikko
csendes tag

Na ebből én már kipróbáltam egy rakatot és egyik sem engedte csak a kéket. Morcos is vagyok kicsit. ;]
Jelentem, még mindig bírom a telót.

Talán azt szeretem benne,hogy jó használni, nem kell félteni. És még nincs utódja...

[ Szerkesztve ]

(#280) potter1983 válasza dlaj (#278) üzenetére


potter1983
újonc

Ehez root kell ? Te hogy oldottad meg ?
Nálam ez van .

(#281) dlaj válasza potter1983 (#280) üzenetére


dlaj
őstag

Nem kell root, de ahogy pikko is írja, nem megy a Cuboton.
Sajnos én még nem találkoztam olyan telefonnal, amin működésre tudtam volna bírni, ennek ellenére érdemes kipróbálni, hátha neked sikerül.

(#282) potter1983 válasza dlaj (#281) üzenetére


potter1983
újonc

Nálam ez van a led menüben .( a screenshotot valamiért nem tudom feltölteni :( )

[ Szerkesztve ]

(#283) Keeperv85 válasza potter1983 (#282) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Ott csak kikapcsolni lehet őket, én is néztem... :K

Beszélek hülyeséget: én fordítottam azt magyarra, amit ott látsz most...:B

[ Szerkesztve ]

(#284) potter1983 válasza Keeperv85 (#283) üzenetére


potter1983
újonc

Köszi a magyarositásst ;) esetleg egy kis mókolást bele tehetettek volna , hogy be lehessen állitani mi mihez jelezzen :)

[ Szerkesztve ]

(#285) Keeperv85 válasza potter1983 (#284) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nem olyan egyszerű az, ha nem ad forráskódot a gyártó... :W

(#286) Rainee válasza potter1983 (#253) üzenetére


Rainee
csendes tag

Iszonyúan lassan tölt. Amit küldtek hozzá olyan szinten forrósodott fel, hogy elkezdett égett szagot árasztani. Kukáztam. Most egy régebbi Nokiás töltővel kb. 8 óra alatt töltöm fel, viszont az nem forrósodik. Viszont 20%-on is bőven elketyeg még simán egy napig.

(#287) potter1983 válasza Keeperv85 (#285) üzenetére


potter1983
újonc

Pedig jó kis teló lenne az extra szoftwerekkel , ez igy kicsit fapados , amit szeretnék azt le kell szedni a play áruházból hozzá . A notiledes appot nem sikerült müködésre birnom , csak kéken villog . Talán egy Cubot frisitéssel meg lehetne oldani , hogy bele rakják ezt . Egyböl letöltöttem egy launchert rá , nekem nem jön be a minden a kijelzön dolog téma .

(#288) dlaj válasza Rainee (#286) üzenetére


dlaj
őstag

Hibás lehet a töltő. Próbáld meg egy másik 2A-essel.

(#289) potter1983 válasza dlaj (#288) üzenetére


potter1983
újonc

Nálam kezzd beállni a töltési idö már 3óra alatt van .
1 töltéssel nálam 2 napig birja intenziv használat melett . Egész jó igy :)

(#290) dlaj válasza potter1983 (#289) üzenetére


dlaj
őstag

Nekem a 2,5 órás töltési idő csak becslés volt.
Ma mértem 2x 55 perces töltést. Mindkét alkalommal 26% ment bele. Így a teljes töltési idő nálam több mint 3,5 óra.

(#291) potter1983 válasza dlaj (#290) üzenetére


potter1983
újonc

Nemrég töltöttem fel , 30 % alatt volt és kb 3óra alatt lett 100%on . Kb 3 - 3.5 között lehet akkor a feltöltése .
Esetleg egy jó minöségü fólia és tok létezik hozzá ?

[ Szerkesztve ]

(#292) dlaj válasza potter1983 (#291) üzenetére


dlaj
őstag

Én csak ezeket a ragaszthatókat láttam. Egyik, másik.
Nem túl bizalomgerjesztőek, de az egyik kollégámnak a (más típusú) telefonjára ilyet rendeltünk, és meglepő módon jól áll rajta, és jól is néz ki. Annyi pénzt megér szerintem.

(#293) potter1983 válasza dlaj (#292) üzenetére


potter1983
újonc

Ezt találtam a kijelzöre tempered glass üvegfólia , ez most kijelzövédó fólia münyagból vagy üvegböl ?

pingdigital.hu/uvegfolia-cubot-h1-mobiltelefonhoz

Ezt kb hogy kell felrakni ? Nem lessznek buborékok alatta ?

Ping digitál is forgalmazza a ragaszthatós flip tokot , de én szilikon tokra gondoltam , ami nem csúszós és vékonyabb .

pingdigital.hu/cubot-h1-flip-tok

(#294) dlaj válasza potter1983 (#293) üzenetére


dlaj
őstag

Ehhez nem értek, de hátha lesz itt valaki aki megmondja.

(#295) potter1983 válasza dlaj (#294) üzenetére


potter1983
újonc

Közben néztem róla youtube videókat , a tempered glass üvegfólia edzett üvegböl készült kijelzövédö , mely tökéletes mértékben védi a készülék kijelzöjét . Karcálló és ha ütés éri , akkor csak az üvegfólia törik be a kijelzö sértetlen marad . A felhejezése is egyszerü , egy alapos kijelzö tisztitás után a fólia rá igazitásakor csak rá kell helyeznünk az üvegfóliát és az magától buborék mentesen rátapad .
Beszerzek egy ilyet :)

(#296) dlaj válasza potter1983 (#295) üzenetére


dlaj
őstag

Igen, valószínűleg nem lehet nagy kunszt, mert a tulajdonképpen "kétbalkezes" kollégámnak is sikerült.
Ártani nem árthat.

[ Szerkesztve ]

(#297) Yag válasza potter1983 (#295) üzenetére


Yag
tag

Hali. Mekkorát takar rajta a tempered? A gyári fólia a notiled-hangszóró-szenzor hármast szabadon hagyja.
Ez is? Vagy ez valamennyivel többet takar már?

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#298) Mentő Maki


Mentő Maki
újonc

Sziasztok!

Köszönöm dlaj a nagyon jó telefon leírást!
Már kezemben és örülök neki, ár-értékben verhetetlen.

1 hét alatt csak egyszer idegesített fel (szoftveres hiba: cash törlést kellett végrehajtanom).

Viszont a többi nagyon bitang. Főleg ez a lemeríthetetlen aksi.

Üdv

(#299) dlaj válasza Mentő Maki (#298) üzenetére


dlaj
őstag

:R :C
Köszi szépen, örülök, hogy tetszik.
Ha kell a root, itt megtalálálod a leírást, vanTWRP recovery is. Ha meg gáz van, a Needrom-on ott a segítség.
Most, hogy terjed a 6.0, remélem valaki portól rá valami frankó MIUI/VIBE UI-s romot.

(#300) potter1983 válasza Yag (#297) üzenetére


potter1983
újonc

Szia , a tempered glass védö üveg is ugyan anyit takar minnt a gyári , nincs különbség rajta . Ugyanúgy szabadon hagyja a 2szenzort a hangszórót és a kamerát . A notiledet takarja , ahogy a gyári fólia is . Felhejezni könnyü , egy alapos kijelzö tisztitás után én a ping digitáltól rendeltem . Karcáll és ütés álló .
A teló szuper jóh bár nem tudom miért vettek vissza a 4 magos processzorokon máshol ezer fölött van . Én 1x futottam bele egy play áruhaz leállásba telepitéskor , 1x egy facebook leállásba amikor videót akartam megnézni a Facebookon , igaz akkor a háttérben mennt a messenger , zene lejátszó . Valaminnt egy messenger leállásba több videó hivás közben. Bár ezek rendszer igényes alkalmazások de ez a kezdeteknél jött elö azóta nem .
Virus irtó kelle rá vagy nem ezitt a kérdés ? Kelle androidra ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.