Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) dlaj válasza Degeczi (#450) üzenetére


dlaj
őstag

Ezt írtam a bemutatóban:

Infra

A régi képcsöves Panasonic tévémet is simán vezérli a ZaZaRemote programmal. Azért ez a megoldás közel sem olyan erős, mint egy normál távirányítóban. A jelet maximum 4 méterig veszi és ajánlott szemből, vagy nem túl nagy szögből ráirányítani a Tv-re, vagy bármire, amit működtetni szeretnénk vele. A ZaZaRemote-n kívül jó pár ilyen alkalmazás van a Play-en, de én ezt kedveltem meg a legjobban. Nagyon egyszerű a tanítás vele, és van egy nagyon szép widgetje is.

(#452) Degeczi válasza dlaj (#451) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Köszi, este kipróbálom!

(#453) Degeczi válasza pikko (#222) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Csak most nézem, h nálad is üres az akku előzmény grafikonja a legutóbbi pár órát leszámítva...

Nálam is ilyen, ez most Android 5.1 bug (vagy feature), vagy a firmware furcsasága? (gyárilag r15-el jött és egyelőre maradt is: az r16 OTA frissítést nem engedtem rá, mert nem egyértelműen pozitív volt itt a fogadtatása)

[ Szerkesztve ]

(#454) pikko válasza Degeczi (#453) üzenetére


pikko
csendes tag

Hát igen, valamiért a régebbieket már nem naplózza. R16 alatt is ezt csinálja. Nem tudom,hogy az andorid 5 sajátja, vagy csak a telefoné,de majd megnézem a feleségem telefonján milyen.

(#455) Degeczi válasza pikko (#454) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Gyanítom, h nem Android bug, mert rákeresve nem találok ilyeneket általánosságban, csak egy Jiayu-val kapcsolatos fórumon látok ugyanilyen panaszt, tehát vmi kínai módosítás lehet a bűnös (gondolom abban a folyamatban, ami a háttérben naplózza a használatot)

Persze a használatot nem befolyásolja, csak zavaró - és az előbbiek miatt megoldása sem valószínű, hacsak a gyártó nem teszi meg egy újabb firmwareben.

(#456) pikko válasza Degeczi (#455) üzenetére


pikko
csendes tag

Na megnéztem a másik telefont azon nem ilyen igaz. Nekem is feltűnt de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, betudtam annak, hogy olyan sokáig bírja az akku,hogy egyszerűen nem fér ki ilyen sok naplózás, emiatt lopja le az adatokat. :)

[ Szerkesztve ]

(#457) Lippy


Lippy
csendes tag

Sziasztok!
Végül is, én is vettem egyet, ma érkezett meg. Veszedelmes kíváncsi vagyok hogy a néhány napja használt Homtom HT6-tal összevetve milyen is lesz.
Elsőre nagyon szép a kijelzője. (Ami mellékelve van fólia az másnak is matt? De szeretem a matt fóliát, hogy nem tükröződik.)
Azt mondjuk nem értem hogy a Play Store-ban keresésnél pl. a "me" vagy az "ema" beírásánál miért áll le az applikáció nálam. Másnál esetleg? :))
Egyelőre még nincs sok élményem vele, de majd csinálok összehasonlító tesztképeket. :)

(#458) Degeczi válasza Lippy (#457) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Nem, egyedi hiba lehet. A telefononnal régi Play (és Google Play services) érkezik, először annak is frissülnie kell, ami után asszem újraindítás is ráfért, ezeket érdemes megtenned, ha még nem lett volna.

A gyári fólia körömtől, aprópénztől - bármitől azonnal megkarcolódik, olyan vacak, puha anyagból van, le is szedtem azonnal. Vmi jobbfajtát lenne érdemes nézni hozzá, engem is érdekelne.

pikko: köszi, sejtettem, h kínai barátaink műve lehet. Nem kritikus, de érdekes, h miért nem javították az r16-ban, hiszen nyilvánvalóan tudnak róla.

(#459) Lippy válasza Lippy (#457) üzenetére


Lippy
csendes tag

A fotó teszt nekem is várat majd nappalig, de azért pár szürkületi képet és videót próbáltam. A Homtom HT6 videóban óriásit hasalt, borzalmasan homályos és sötét.
A Cubot hangja viszont mind videó, mind a hangrögzítő által, a beépített mikrofonon keresztül egy halkan, de folyamatosan hallható sípolást produkál. (Mikrofonos fejhallgatóval nem.) Ez egy picit böki a csőrikémet.
Holnap még csinálok képeket és feltöltöm videóval együtt.
(Frissítettem R16-ra, a Play Store-os anomália most már nincs, de a sípolás R15-nél is volt.)

(#460) Degeczi válasza Degeczi (#443) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Hát, szerintem ez kutyaközönséges üveg, ami rajta van, nem Gorilla vagy Dragontrail: még egy hete sincs használatban, és már szerzett apró, de súrlófényben látható karcokat magára - pedig sosem volt kulcs mellett, csak sima nadrágzsebben... :(

Úgyhogy most rendelek egy tempered glass-ot Ebayről, és amíg megjön, fölraktam a gyári másodfóliát.

(#461) pikko


pikko
csendes tag

Sajnálom,hogy karcolódik...az enyém érdekes módon nem. Bár volt egy másik fajta teló, azon gorilla glass 3 volt az meg másnak nem karcolódott nekem meg rögtön...a fene se érti ezt.

A videóknál nálam nincs sípoló hang R16.
De megnézem hangosan és csendben is....
Na megnéztem csend van.

[ Szerkesztve ]

(#462) Lippy válasza pikko (#461) üzenetére


Lippy
csendes tag

Oh, hát köszi. Majd töltök fel videót, azon hallható lesz. Ilyen halk sistergés, mint ha a háttérben működne a kotyogós. :D Csak egy telefonnál pont egy ilyen probléma hát ööö... :W :C Végül is nem halok bele, csak feltűnt. (Hasonló volt régebben egy autós kameránál, azt visszaküldtem, majd a kínaiak is visszaküldték. Amíg a kijelző világított, volt egy marha idegesítő sípolás a felvételen, de ha kikapcsoltam a kijelzőt, megszűnt. De ez a telefonnál nem ilyen, de nem is annyira zavaró mint a dashcam-nál volt.)

[ Szerkesztve ]

(#463) Degeczi válasza pikko (#461) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Igen, biztosan Gorillás telefonoknál (pl. Nokia 730) is sok panaszt találni karcolódásra: fene tudja, talán nagy a gyártási szórás, nem mind sikerül egyformán jól, és talán nagyrészt szerencse kérdése is lehet, h épp milyen porszemcsék találhatóak az ember zsebében.

Mindenesetre részben a rövid idő miatt, de főként azért gondolom, h itt nem Gorilla Glassról van szó, mert a Cubot egyetlen szóval sem említ ilyesmit a termékismertető oldalon, márpedig egy kínai gyártó ezt biztosan nem hagyná szó nélkül!
(Ebay és egyéb eladók már írnak ilyet, de ők persze gátlás nélkül hazudhatnak, hiszen ezt úgysem tudja a vevő ellenőrizni)

Mindegy, Ebayen találtam más telefonon már bevált 3M fóliát, az remélhetőleg itt is jó lesz (kíváncsiságból edzett üveget is rendeltem, de az Kínából lassan ér majd ide)

(#464) dlaj válasza Degeczi (#460) üzenetére


dlaj
őstag

Az enyém is megkarcolódott 2 helyen, pedig minden telefonomra nagyon vigyázok. Egyébként a kb 20 telefonom közül az egyetlen ami karcos lett. Szóval valami puha anyagból van a kijelző.
Továbbá érdemes rá nagyon vigyázni, mert marha könnyen sérül. Itt ittam róla.

(#465) Degeczi válasza dlaj (#464) üzenetére


Degeczi
nagyúr

A csupasz hátlap fogása nekem amúgysem jön be: hiába érdesített, elég csúszós, viszont a gyári szilikonborításban teljesen jó, így azt rajtahagytam - abban pedig csak nem fog sérülni hátul ill. az oldalán.

(amúgy fene tudja, azt is elképzelhetőnek tartanám, h a "2.5" megmunkálás, vagyis a sarkok lekerekítése miatt nem is használhatnak nagyon kemény üveget... mert arról ír a Cubot, h ezt CNC esztergákkal végzik)

[ Szerkesztve ]

(#466) pikko


pikko
csendes tag

Nah csudajó megjelent a

Cubot H2

Nem cserélem le...de akkor is...
Na meg a Cubot Ceetahphone

Nem cserélem erre se le...de akkor is...elavult leszek gyorsan :F

(#467) dlaj válasza Degeczi (#465) üzenetére


dlaj
őstag

Ja-ja, eléggé csúszós csupaszon. És ebben a súlya is közrejátszik.
A szilikon tokot azért nem használtam, mert a gombokat alatta nagyon nehezen tudtam kitapintani. Vettem volna hozzá kemény fekete tokot, ami szabadon hagyja a gombokat, de nem volt hozzá gyártva.

És tényleg, lehet a 2.5D miatt lett ilyen puha. Még nem is láttam kerekített GG-t.

(#468) berobi78


berobi78
tag

Sziasztok, nagyon úgy néz ki, hogy hosszas nézelődés után ez a teló lesz ami teljesiti a feltételeimet, szóval venni fogok egyet.

Ki honnan rendelte? Most a bangood-on van eu-s raktárból ha jól látom.
Egyéb ötlet, vagy ez jó ár, megbizható hely?

Köszi

(#469) eszementális válasza berobi78 (#468) üzenetére


eszementális
tag

Hello!

Én innen rendeltem, még nem volt gondom velük!

(#470) woodlandarts válasza dlaj (#467) üzenetére


woodlandarts
tag

Érdekes is igy ez a kijelzö kialakitás inkább maradhatott volna a sima . Nekem a széleinél oda szorul a por és nem gyözöm törölgetni . A palár hónapos használat során a kamera tapasztalatom iszonyat gyenge . A zoom kamera appot használom azon szerkesztem a kép szineit , kontrasztját használható pl facebookra , instagramra de még igy sem a megfelelöek a szinek rajta . Érdekes , hogy az árához képest gyenge kamera került bele , a korabbi telóm fele anyiba került és valamivel jibb volt a kamera benne , :DD nah meg a vissza vett processzor sebbesség . De akadás nem volt , igaz az opera miniböl letöltés mennt , közben a háttérben az instagram , facebook , facebook mesenger , facebook page manager appok mentek és lefagyott az opera mini , de gyanitom a facebook miatt . Újra inditottam és nem akart bekapcsolni , ki kelett venni az akksit és ugy lett jó . Más gondom nem volt a telóval . De gyanitom 2 évután inkább Samsung vagy LG telóm lessz , a no name telókban van mindig valami negativum . Vagy a kamera gyenge vagy a hangszóró halk . Egy Samasung Galaxy note 6 fele gondolkodok de még megsem jelent ....

(#471) dlaj válasza woodlandarts (#470) üzenetére


dlaj
őstag

Érdekes, hogy a széléhez beszoruló koszokkal nekem csak az első napokban volt bajom, utána a koszok elkerülték a helyet. A kamera (nálam) tényleg elég vacak volt, ezért is adtam el tulajdonképen. Itt a topikban azért némelyik telefonnal tudtak szebb képeket lőni.

(#472) woodlandarts válasza dlaj (#471) üzenetére


woodlandarts
tag

A szilikon tok széle alá megtalálják a helyüket a szöszök oda gyülik össze , ha leveszem róla akkor elkerülik de úgy féltem , hogy a dizájnos lakkozás lekopik róla .
Nem tudom , hogy szoftweresen vagy hardweresen gyenge a kamaera benne .

(#473) Degeczi válasza woodlandarts (#472) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Az olcsó kamerák egyik jellemzője a nagy gyártási szórás is, így előfordulhatnak hardveresen ritka rossz, és elfogadható példányok is egy adott típuson belül.

Az nyilvánvaló, h a képeket nem szabad 100%-on nézni már az interpolálás miatt sem, de 4-5 Mp-es méretre korlátozva nem vészesen rosszak.

(#474) dlaj válasza dlaj (#467) üzenetére


dlaj
őstag

Azért akad 2.5D és Gorilla Glass együtt.

(#476) Degeczi válasza dlaj (#474) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Vagy méginkább a Samu Galaxy-k "Edge" változatai, ahol nem csak designelem a (z ott valóban Gorilla) lekerekített kijelző, hanem ténylegesen úgy is működik:

A Cubot azonban csak arról ír (elég sok hibával), h 6x polírozzák, 4x melegítik, 3x formázzák - de egyetlen szó sem esik Gorilláról, így szinte biztosan vmi háztáji üveg.

(#477) dlaj válasza Degeczi (#476) üzenetére


dlaj
őstag

Nagyon szép ez a telefon ebből a szögből. Feketében 6"-ban 60 ezer forintért elfogadnám. :)

És hová tűnt (nem Damon Hill) a 475-ös hsz? Ki írta, mit írt? Csak nem bűncselekmény történt? :)

(#478) woodlandarts válasza dlaj (#477) üzenetére


woodlandarts
tag

Itt a Samsung Galaxy Note 6 specifikációja , kb augusztus - szeptember várható nálunk ....

6-inch flexible diplay
Android 6.0.1
4K Resolution
16-Core processor
Exynos + Snapdragon Chipset
6 GB RAM
32, 64, 128 , 256 GB Internal Storage
Micro SD card support
20 MP Primary camera
4000 mAh Battery .
Ez dúrva leosztás de az ára is igazodni fog hozzá :O

(#479) dlaj válasza woodlandarts (#478) üzenetére


dlaj
őstag

Nagyon baba lesz.
Kb 3 év múlva meg is tudom venni használtan 60 ezerért.

(#480) Crytek válasza woodlandarts (#478) üzenetére


Crytek
veterán

Lehet én vagyok ilyen maradi ,de ilyen kis méretben mi a ráknak 4K nem értem.

Next PC Upgrade: 2022

(#481) woodlandarts


woodlandarts
tag

Ismét elöjött az opera mini álltal okozott teljes lefagyás immáron 3 . jára . Egy képet probáltam letölteni , közben böngésztem volna , de elfehéredett a kijelzö és ki irta az opera mini nem válaszol jelentés bezáras várakozás . Bezárt de újra beképve nem történnt semmi , ekkor várakoztam de ismét semmi , utánna lefagyott . Kapcsolnám be de semmi , ki kelett vennem az akksit . Igy már bekaocsolt de 20 perc volt mire be bootolt , ki irta az android betöltése folyamatban kezdö alkalmazások 110 itt egyenként számolt fel 110 ig ez tartott 20 percig . Szofweres bug lehet vagy az opera mini nem passzol a H1 hez ? A telót a ping digitáltól vettem , nem tudom , hogy ez a lefagyás 1év után milyen gyakran fog elöjönni , de nem erre számitottam . Ennyi pénzért amit kiadtam érte megvehettem volna a Samsung Galaxy A3 at is simán . Noh mindegy ez a telo ilyen , legközelebb nem veszek márkátlan telefont Samsung lessz majd .

(#482) dlaj válasza woodlandarts (#481) üzenetére


dlaj
őstag

Én az R15-tel sokat használtam az Opera minit. Nem volt gondom vele.

(#483) Degeczi válasza woodlandarts (#481) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Szerintem is vmi egyedi hardvergond valószínű - de ha már közel duplaáron vetted, legalább kihasználhatod a kényelmesebb garanciát.

(#484) woodlandarts válasza Degeczi (#483) üzenetére


woodlandarts
tag

Majd felhivom a Ping digitálos srácokat , vidéken vagyok igy pestre nem tudok menni , de mivel garanciális igy a futár jöhet érte . Nem tudom , hogy a ping digitálos R16 rom készvane már a H1 hez de majd rájuk irok facebookon ugy egyszerübb . Ez a 20 perces bootolás az durva volt . Esetleg hátja javitható a kamera is benne .

[ Szerkesztve ]

(#485) Keeperv85 válasza woodlandarts (#484) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Kész van az R16-os Pinges rom, igen. :K

(#486) woodlandarts válasza Keeperv85 (#485) üzenetére


woodlandarts
tag

Ennek örülök , irtam nektek a facebookon üzenetet , de még nem válaszoltatok rá majd nézzétek meg légyszi mert ott egyszerübb a komunikáció . Mivel garanciális és vidéken vagyok a szoftwer frissitést hogy tudnánk megoldani ? Illetve kérdezném , hogy mit válaszoltok az opera minibálltal okozott lefagyásra illetve az R16 os rom miben más minnt az elöző ? Mit javitott ? Köszi a választ :C

(#487) pikko válasza dlaj (#477) üzenetére


pikko
csendes tag

Én voltam, egy fekete Cubot h1 hátlapot próbáltam népszerűsíteni... :-) nem sikerült.

(#488) Keeperv85 válasza woodlandarts (#486) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Nem kaptunk changelog-ot a gyártótól, nem szokott lenni. Így az R16 frissítései sem tudom mit adtak hozzá.Opera Mini fagyás: nekem még nem jelezte senki. Ma bekérték az R16-os Ping romot, lehet a te jelzésed miatt. Január 28.-án készült belőle a Pingnek szánt verzió.

(#489) dlaj válasza pikko (#487) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi, majd meggyilkolt a kíváncsiság. Pont onlány voltam, amikor jött a témaértesítő mail. Egyből kattintottam, de már el is tűnt. Biztos volt benne valami eladásra utaló kifejezés, amire lecsaptak. Kizárt, hogy ilyen gyors legyen a PHrendőrség.
Szerintem van egy automata motorosuk, aki ilyenkor mint a szélvész, radíroz.
A hátlap meg nekem pont jól jött volna másfél hónapja. Persze, ha nem törött. :)

[ Szerkesztve ]

(#490) pikko válasza dlaj (#489) üzenetére


pikko
csendes tag

Ja nagyon gyorsak voltak. Meg is lepődtem. Nem törött magamnak rendeltem, a fehérséget akartam megtörni a hátlappal, de túl tarka így,inkább eladom,ha kell valakinek a fekete hátlap. ...
Na ez is burkolt hirdetés lett. :)

(#491) woodlandarts válasza Keeperv85 (#488) üzenetére


woodlandarts
tag

Igen én kértem , facebookon meg is kaptam az R16 rom letöltö linkjét és az utasitásokat is kaptam mellé hogy frissitsem . Sajna nincs gépem és ismerösöm sem akinek a gépén ez elvégezhetö lenne . Esetleg ha lenne olyan megoldás , hogy letöltöm SD kártyára és a factory memüt elöhivva ott kiválasztanám , hogy azt telepitse fel az menne és müködne ? Igazán , kár hogy nincs OTA szerveretek mert akkor magától intézne mindent a készülék . Az opara mini fagyással kapcsolatban az a korábbi mobilomnál is elöjött nyilván valamelyik háttér alakalmazás futhat ami bezavarjat , mert ugyanazokat az appokat telepitettem a H1 re is , ugyhogy nem most találkozok vele elösször . De most másik Opera mini változatot probálok ki hátha az nem okoz gondot .
A frissitésre vissza térve garanciásan hogy tudnám hozzátok eljuttatni , esetleg postáznám értékbiztositással nehogy a posta elkavarja valahol , ti frissitenétek és vissza postáznátok hoznám az megoldható lenne ?

(#492) Degeczi


Degeczi
nagyúr

Hát a Bluetooth kezelés sem vmi korrekt sajnos: már kétszer is előfordult (r15), h autóban indítottam hívást, a BT autórádió rögtön el is hallgatott, ahogy kell - azonban ahogy telik az idő, csak nem hallom a kicsörgést, ezért a telefont emelem a fülemhez, és valóban: ott maradt a hívás hangja, nem adta tovább az autórádió felé... :(
Egy következő hívásnál meg már jó.

(egyértelműen a telefon hülyesége, mert ugyanezzel a JVC autórádióval használtam már 5 másik telefont is, de ilyen még nem történt, max. annyi, h eleve nem jött létre a kapcsolat, csak újraindítás után)

(#493) Keeperv85 válasza woodlandarts (#491) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szia!

Ide dobj egy mailt: ugyfelszolgalat@pingdigital.hu a kérdéssel, vagy a 061-776-6208-as számon tudnak segíteni a pontosítás végett!

:R

(#494) dlaj válasza pikko (#490) üzenetére


dlaj
őstag

Vicceltem csak, gondoltam, hogy nem törött.
Ha meglenne még a telefonom, duplán jól jönne, mert (mint írtam róla) nekem repedt is volt, és a "T" betű is elveszett róla.

Apropó: Holt találtad? Amikor én kerestem nem volt "sehol". Jó lenne egy lelőhely, ahol az ilyen kincsekre rá lehet bukkanni.

(#495) pikko válasza dlaj (#494) üzenetére


pikko
csendes tag

Nem volt egyszerű találni. Az aliexpressen egy cubot alkatrészt áruló oldalra tévedtem,és megkérdeztem van- e ilyen,mondták van,így rendeltem.
Megjött a cubot s600, de nem kell a feleségemnek...szomorú. Letesztelem,és ha jobb megtartom.

(#496) dlaj válasza pikko (#495) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi. :R
Az S600 meg arany színben elég mutatós. De biztos feketét kaptál, azért nem kellhet anyucinak.

(#497) pikko válasza dlaj (#496) üzenetére


pikko
csendes tag

Arany színbe jött,bár fekete is van. Amiatt nem kell neki, mert 180 gramm!! Húzza a zsebét,bár nőies,de nehéz. Eleje hátulja üveg-fém elegáns de nehéz. Ez van. Ulefone parisnál marad.

(#498) dlaj válasza pikko (#497) üzenetére


dlaj
őstag

Én meg most készülök egy 240 grammosat venni. Mondjuk 6" és 6300 mAh.
A Meizu M2 Note 3 órás SoT-ja már nekem is sok
(akarom mondani: kevés)

(#499) pikko válasza dlaj (#498) üzenetére


pikko
csendes tag

Ha megengeded kitalálom. Leagoo shark...néztem én is, de a mérete nekem már nagyon sok. De ha bevállalod,biztosan szeretni fogod.
Lehet írok egy tesztet az Ulefone Parisról, meg a Cubot s600 ról is.Olyan amatőr verziót.

(#500) pikko válasza dlaj (#498) üzenetére


pikko
csendes tag

Gyorsan ide feldobtam egy ulefone Paris tesztet. amiben megjegyzem, a képek Cubot H1 telefonnal készültek a telefonról. Ez a Cubotra nézve is jó pont.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.