Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) dlaj válasza potter1983 (#300) üzenetére


dlaj
őstag

Nem kell vírusirtó, ha csak a Play-ról telepítesz. És egyébként sem.
Rengeteg szedet-vedett akp-t telepítettem már az elmúlt 2 év alatt gond nélkül.

(#302) potter1983 válasza dlaj (#301) üzenetére


potter1983
újonc

Értem , tehát akkor ezek fake alkalmazások amik zabálják az akkut meg a ramot . Rendszer tisztitó alkalmazás van a telomon ami a gyorsitótárazott adatoktól tisztitja meg a telót , nem tudom ennek vane értelme mert ezeknek az adatoknak szüksége van az alkalmazások elinditasására enélkül lasabban tölt be , rá adásul a galéria adatait is törli , amivel igy a képek lassabban töltödnek be .
Gondolom ram tisztitó se kell rá mert csak a rendszer alkalmazásokat lövi ki , amik újra indulnak mert rendszer alkalmazások .
Apropó az elözö telómon 4.4 es droid volt ott a galériában a videókban pármásodpercben elindultak a képek és meglehetett nézzni melyik ablak mögött meik film van . Itt miért nincs ? Valaminnt az elözö telómon tudtam az opera minivel netbankolni , de a most ha belépek a bankom oldalára akkor beenged a netbankba de a menükre hiába nyomkodok rá nem hozza le a kismenüket igy nem tudok semmit sem csinálni , erre létezik flash böngészö vagy nem alakalmas erre a teló igy ebben a formában ? Már tucatnyit kiprobáltam de semmit sem csinál .
Kövi kérdésem jöne rá a 6os droid vagy nem ?
(most jó sok kérdést tettem fel )

[ Szerkesztve ]

(#303) dlaj válasza potter1983 (#302) üzenetére


dlaj
őstag

Hát akkor visszafele haladva:

(szerintem)

Gyári 6.0 nem lesz rá, esetleg később főzött romok formájában.
A Flash nekem is hiányzik itt ott. A legutóbbi Adobe Flash Playerek nem futnak rajta, Sőt a flash-es böngészők sem jelenítik meg a flash tartalmakat. Ugye ezt tapasztaltad te is. Valszeg az 5.1 nem engedi.
A galériában valóban nem indulnak el a videók, de hát ez egy más rendszer, gondolom valamiért kivették belőle.
És ahogyan sejted semmiféle tisztító alkalmazás nem kell, mert azok amit művelnek javarészt illúzió.

(#304) potter1983 válasza dlaj (#303) üzenetére


potter1983
újonc

Köszi a válaszokat , valahogy sejtettem is azt , hogy az android 5.1 nem engedi a flash tartalmak hozzáférését .
A tisztitó alkalmazások meg paraszt vakitás föleg az akumlátor kimélés és töltés javitás .
Esetleg lessz rá android 5.1.1 frissités vagy marad az 5.1 rajat ? Miben más az 5.1.1 ?

(#305) dlaj válasza potter1983 (#304) üzenetére


dlaj
őstag

Én (és szerintem mindenki) R12-es rommal kaptam a telefont, amire jött egy R15.ös frissítés. A leírás szerint hibajavításokat tartalmazott. Mindkettő 5.1 alapú.
Szerintem az 5.1.1 is az 5.1 hibát javítja, de ennek utána nézhetsz a neten.

(#306) potter1983 válasza dlaj (#305) üzenetére


potter1983
újonc

Köszi , utánna néztem . Hibajavitásokat tartalmazott az 5.1.1 . Én egyböl full magyarositott R15 el kaptam a telót köszönhetö a Ping Digitálos srácokna :)

(#307) dlaj válasza potter1983 (#306) üzenetére


dlaj
őstag

Az eredeti romban én csak két helyen találkoztam angol szavakkal.
A kikapcsoló menüben van egy "Rebot", és a Beállításokban a notiledre vonatkozó rész (ami tulajdonkép csak a led ki és bekapcsolására vonatkozik) maradt angol.

(#308) Keeperv85 válasza potter1983 (#306) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Nincs mit! :N

(#309) Fishmaster


Fishmaster
újonc

Üdv! Gondolkozok eme telefon vásárlásán, és a hozzászólások végigolvasása után se derült ki számomra, hogy a dual sim része hogy működik. Ezért szeretném megkérdezni a tulajdonosokat, hogy mind2 sim slot kezeli a 3/4g-t?
(azt tudom, hogy ez nem dual sim active, de célom egy olyan telefon vásárlása amiben átváltható melyik mobilnetes simet használja a készülék a másikat offolva)

(#310) dlaj válasza Fishmaster (#309) üzenetére


dlaj
őstag

Sajnos nem. :((( Forrás

(#311) bene33


bene33
csendes tag

sziasztok,

Letezik hogy miracast nem megy rajta ?
Amikor rendeltem Gearbest-rol akkor tuti benne volt a leirasban hogy tudja, de nincs benn a menuben ( settings/display/cast screen ). Most gearbest leirasban sincs mar benne,
Van akinek megy, vagy utana nezett ?

(#312) dlaj válasza bene33 (#311) üzenetére


dlaj
őstag

Nincs benne. Sajna.

(#313) Fishmaster válasza dlaj (#310) üzenetére


Fishmaster
újonc

Köszönöm a válasz!

(#314) pikko


pikko
csendes tag

Találtam egy kamera alkalmazást, amit jobbnak találok mint a gyári. Ez a Z Camera. A képek u.olyanok mint a gyári szoftveren, de a videó jobb. Eleve mp4 - be menti, és a hd felbontásban nincs torzítás. A gyáriban a hd torz kicsit,és 3gp a formátum.
Elvileg van full hd video is, de azt is hd méretben veszi.

Probléma nincs. Feketében jobb lenne, emiatt cserélem le, ha tudom mire. De ez az akkuidő már kell. Szóval kevés telefon jöhet számításba. Gondolkodtam azon én is, hogy egy jobbat veszek kisebb akkuval, de az is idegesítő, amikor állandóan lemerül. Nagyon tetszik pl az ulefone paris, de akku az semmi benne. Pedig 37-et megér bőven. Az ulefone powerben meg kiakaszt, hogy nincs értesítő led, meg gomb világítás,és nem olcsó. Amúgy 3000-es akkuval rengeteg telefon van, de a full hd, 8mag eszi az akkut rendesen...

Ja mellékesen, próbáltam rendelni feketét is, de mindenhol elfogyott. Volt olyan miután megrendeltem, rá két napra már írták is, hogy nincs. Két helyről is visszautalták a pénzt, a múlthéten. Fehér arany van.

(#315) Keeperv85 válasza pikko (#314) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

"Eleve mp4 - be menti, és a hd felbontásban nincs torzítás. A gyáriban a hd torz kicsit,és 3gp a formátum."

mp4 == 3gp

Ugyan az a konténer, csak a kiterjesztése más!

(#316) dlaj válasza pikko (#314) üzenetére


dlaj
őstag

A TinyDeal-nél van most fekete. (elvileg)
Ami nekem most nagyon tetszik az a Ulefone Future. Jól néz ki a "faltól-falig" kijelző. Sokára lesz belőle valami, és ugye a notiledről és a gombvilágításról se lehet tudni semmit.
Jó tudni, hogy másnak is fontosak ezek a dolgok, nem csak én vagyok "bogaras".

(#317) pikko válasza Keeperv85 (#315) üzenetére


pikko
csendes tag

Na ez lehet, de ha így menti a tv nem játsza vissza a videót. Ha mp4 akkor igen, sajnos.

Dlaj: az ulefon futur-ben a gombok a kijelzőből kesznek lecsípve, és értesítő led van benne, a prototipusban legalábbis látszik ahogy világít.
Igazad van megvárom én is azt.

(#318) dlaj válasza pikko (#317) üzenetére


dlaj
őstag

Így viszont OK. :C

(#319) Keeperv85 válasza pikko (#317) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Talán ha átneveznéd a fájlokat... :))

(#320) potter1983 válasza pikko (#314) üzenetére


potter1983
újonc

Nekem is a Z Camera app van rajta , jobb képet csinál minnt a gyári , ráadásúl lehet emelni az elkészült kép színein és a kontrasztján is , az arc szépia is jól müködik valamint szanaszét szerkeszthetö , matricáhzatók a képek . Vakuval nem ajánlok semmit sem fotózni mert nem jól fotóz vakuval . De kinnt a szabadban és bennt ablakfénynél egész jók igy.

(#321) pikko válasza Keeperv85 (#319) üzenetére


pikko
csendes tag

:W erre nem gondoltam, :) :C

Már nem veszem meg a feketét, lebeszéltél róla. :N megvárom a future telót. Meg kinek kellene az enyém fehérben? De köszi a linket.

[ Szerkesztve ]

(#322) pikko


pikko
csendes tag

Azt csipogják a madarak, hogy az Ulefone Future: 4Gb 32Gb, 3000 mAh akku, MTK6755 2 Ghz x8, full hd screen 5,5 coll, sony exmor rs imx 230-20Mp.a specifikáció...android 6...nagyobb akku minek bele, arra ott van a power, különben nem vennék...ja és usb C tip. 50et adok érte..max :DDD

[ Szerkesztve ]

(#323) dlaj válasza pikko (#322) üzenetére


dlaj
őstag

Nagyon jól hangzik, megfontolandó.
Azért a kamera tesztképeket megvárom, mert már a Sony szenzorokban is csalódtam. Remélem a kamera szoft rendben lesz.

(#324) pikko


pikko
csendes tag

Ma reggel egy új frissítés fogadott.
Letöltöttem, frissítette magát, azóta a boot logónál megáll nincs tovább.... :C
Így hagyom talán csak gondolkozik, de gyanús az a fél óra

[ Szerkesztve ]

(#325) simbazz válasza pikko (#324) üzenetére


simbazz
aktív tag

Ugyanaz itt is, R16 felment, újraindult, logón nem jutott túl. Talán a root nem tetszett neki.
Visszatettem a gyári R12-t, majd R15 és R16, root, így működik. Kivéve a második SIM slot, azt mondja, nincs bent kártya. Pedig van, IMEI nem törlődött, látszólag minden más rendben van. Jó játék az ilyen, megint vissza fog menni a gyári, aztán meglátjuk merre tovább.

Elektromos abakusz

(#326) Keeperv85 válasza simbazz (#325) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Van esetleg NEM OTA link is ehhez az R16-hoz? :))

(#327) simbazz válasza Keeperv85 (#326) üzenetére


simbazz
aktív tag

:K needrom.com

Elektromos abakusz

(#328) pikko válasza Keeperv85 (#326) üzenetére


pikko
csendes tag

Én ezt tettem fel sp flash-el így jó, de most állíthatok be mindent. :W

Ez az R16-os

[ Szerkesztve ]

(#329) Keeperv85 válasza pikko (#328) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Kösz!

Bent hagytad a pipát a userdata és a cache előtt... > full wipe... :))

(#330) pikko válasza Keeperv85 (#329) üzenetére


pikko
csendes tag

Hát bent :DD

De nekem a root sem megy,visszaraktam az R15-öt.

Hát király nincs recovery menüm....se 12 se 15 se 16 alatt....faja

[ Szerkesztve ]

(#331) pikko


pikko
csendes tag

Lefutattam egy antutut : 23.729 pont

(#332) Keeperv85 válasza pikko (#330) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Minek neked MTK telóra recovery, mikor megy a flashtool... :))

(#333) pikko válasza Keeperv85 (#332) üzenetére


pikko
csendes tag

Hát gondoltam rátolom a rootot is, de recovery hiányában nem tudom telepíteni. A twrp-ét meg még nem próbáltam.
Amúgy igen van flashtool, az mindent visz. :K

Na bár nem látom a változást, azt mondom ez nem érte meg. Maradtam volna inkább aZ R15 nél.
Már a 16-ot használom..de minek.

Na mindegy. Megrendeltem az Ulefone Power telefont, remélem feketét küldenek, mert autóba ülök, és Kínáig meg sem állok, és leba..om az asztalra. :DDD

(#334) dlaj válasza pikko (#333) üzenetére


dlaj
őstag

Ulefone Power-nek látom van notiledje, de a gombok kaptak világítást?
Találtál róla olyan videót amin látszik?

(#335) pikko válasza dlaj (#334) üzenetére


pikko
csendes tag

Nos igen, van a gomboknak is világítása, csak elég halvány. De van.

Nézegettem én is sokat, és éppen tegnap raktak fel egy videót amiben eléggé elnyerte a tetszésemet a dolog, így megrendeltem. Mindjárt megkeresem...pill.

(#336) dlaj válasza pikko (#335) üzenetére


dlaj
őstag

Na erre kíváncsi vagyok.

(#337) Keeperv85 válasza pikko (#333) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Most miért? Nem tetszik a csini rózsaszín? :DDD

(#338) pikko


pikko
csendes tag

Na ez a video az ebben mutatnak mindent ami fontos lehet,lényegében van benne minden ami kell, egy hibája van, nem lehet kikapni az akkut, legalábbis nem legálisan

A csini rózsaszín? Ááá ne is mond, nekem a fehér nem jön be. :N
Bár nem csúnya, de feketét akarok már.
Amúgy semmi gondom nincs ezzel a telóval.
Mellékesen megjegyzem még egy karcolás sincs a kijelzőn, pedig fólia nélküli, és használom is.

Fekete kell, mert ha megyek tavasszal az autó alá, és világítok vele, meg nézem szerelés közben a pdf doksit, nem látszik rajta az olajfolt...

[ Szerkesztve ]

(#339) dlaj válasza pikko (#338) üzenetére


dlaj
őstag

Köszi a videót, megnéztem. A gombok tényleg nagyon haloványan világítanak, viszont a feketén jobban fognak látszani. (szerintem)
És hogy érted azt, hogy az akut nem lehet kapni legálisan? Ha bedöglik a gyári, nem lehet majd pótolni?

(#340) Keeperv85 válasza pikko (#338) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

LeTV x600 tükörkép...

(#341) pikko válasza Keeperv85 (#340) üzenetére


pikko
csendes tag

Dlaj: Kikapni vagyis nem kivehető, de ha betették ki is lehet venni, csak nem egyszerű.

No azért nem Letv x600, sokban nem.
Letv : kisebb akku, igaz erősebb teljesítmény, de katasztrofális szoftver+magyar nyelvezet - tudom hála neked oldódik a dolog. A kamerája pl. kevés fénynél katasztrófa volt, de napfénynél meg döbbenetesen jó. Forrósodott, de ezt megoldottam volna, leveszem a proci teljesítményét. Amúgy faja kis gép volt...belátom. De azt nagyon nem bírom,ha ebben a világban rád erőltetik hogy 16vagy 32 Gb, válassz, ez nem szép... :(

Az ulefone power ...ááá mindegy csak fekete legyen na. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#342) pikko


pikko
csendes tag

Új rom R16 értesítő led nem működik.

(#343) pikko


pikko
csendes tag

Gyári beállítások return megoldotta.

(#344) Zozee24


Zozee24
újonc

Sziasztok!

Karácsony óta használom ezt a jó kis készüléket. Először kicsit szokatlan volt a "fapadossága", de mostanra sikerült belakni a telót. Köszönet dlaj-nak a hasznos ötletekért és tanácsokért amiket itt adott. :R

Most szeretnék pár tapasztalatot megosztani (talán hasznos lesz :) ), illetve segítséget kérni.

(#309) Fishmaster A teló a dlaj válaszában megadott technikai paraméterek ellenére a gyakorlatban tökéletesen kezeli mind a két SIM slotban a 4G-t. Megkötés csak annyi, hogy egyszerre csak egy slotban megy a 4G, a másik 2G-n üzemel. Amikor szükséges pár kattintással megtörténik a váltás és kész. Ez számomra is fontos szempont volt és szerencsére vásárlás előtt ezt sikerült letesztelni. :DD

R16 frissítéskor nekem is sikerült belefutni abba problémába, hogy nem indult el. Külső segítséggel ezt sikerült orvosolni és akkor úgy gondoltam, hogy mégse lesz szükségem ROOT-ra, de ez hamar megváltozott.
Ekkor találtam egy pofonegyszerű ROOT lehetőséget, amihez nem kell se RECOVERY se stb.
Amire szükség van az a dlaj által megadott helyről letöltött .zip file az SD kártyán és a következők alapján kézileg frissíthető.
Beállítások - A telefonról - Vezeték nélküli frissítés - Kézi frissítés (jobb felső sarokban választható) - file kiválasztása - és már indul is a frissítés.
Nekem tökéletesen működik azóta a ROOT R16 mellett.

Amiben segítség kellenne.

Csengőhang beállítással van problémám, amiben valószínűleg az R16 a ludas. Van pár tel.számom amihez egyedi csengőhangot állítottam be. Ezek most nem működnek, hanem helyette a gyári csengőhang szól. Mégcsak a nem is az alapértelmezettnek beállított :W
Alapként egy mp3 van beállítva, amit megfelelően kezel. Az egyedi csengőhangoknál viszont úgy nézz ki hogy nem szereti az mp3-at. Ezt onnan gondolom, hogyha a telefon hangjai közül választok egyet, akkor azt használja, de a letöltött mp3-at nem (függetlenül attól, hogy a telón van vagy SD kártyán).

Viszonylag sokat nézzek online filmet v. sorozatot a készüléken és a WIFI valamiért nem működik rendesen. Sokat akadozik, lassan tölt, bufferrel. Mobilneten keresztül viszont nincs probléma illetve különböző WIFI hálózatokon is próbáltam és mindegyiknél gond van (magyar UPC, osztrák A1).

Ötleteket szívesen várom. :N

(#345) dlaj válasza Zozee24 (#344) üzenetére


dlaj
őstag

Szia!

Köszönöm a dicséreteket! Jólesik, ha valaki veszi a fáradságot leírni a köszönöm-et. :R

Tök jó az ötleted a root-tal kapcsolatban. Valamikor én az egyik telefonomra próbáltam meg felrakni a gyári frissítést, de nem sikerült. Eszembe sem jutott, hogy ezt a root ZIP file-t meg lehetne próbálni így is.

Az R16-os rom-ról nem tudok nyilatkozni, ugyanis nem raktam fel, és nem is szándékozom. Most az előrootól R12-es van fent a Needrom-ról, ez tökéletesen működik. Talán próbáld meg azt visszarakni, hátha megszűnik a problémád.
Nekem volt fent az R15-ös, de semmi változást nem vettem észre. Sőt, miután visszaraktam az R12-est (egyébként csak kényszerűségből), akkor vettem észre, hogy pl az R-15-ösön az alkalmazásváltóban felül nem jelent meg a Google kereső sáv, hanem az volt kiírva a helyére, hogy "A modult nem lehet telepíteni". Szóval újabb folt, de nem jobb.

Ezek után nem kísérletezek, ami jó azt nem piszkálom. Esetleg, ha egy új android főverzióval megáldott frissítés jönne azt kipróbálnám.

(#346) pikko


pikko
csendes tag

Csak érdekesség.

1A-es töltővel töltöttem. Ez a vége.

[ Szerkesztve ]

(#347) pikko válasza pikko (#346) üzenetére


pikko
csendes tag

.
Egy amperes töltővel közel 6 óráig tölt, és csak 4661 mAh a max kapacitása...
Azóta minden itthon létező dologra rámértem.
Az okosóra papíron 230, de csak 140 lett.
Egyedül az Ulefone Paris hozta a legközelebbit 2250 papíron, és 2235 mAh lett. :N

[ Szerkesztve ]

(#348) dlaj válasza pikko (#347) üzenetére


dlaj
őstag

Ezt régebben találtam. Egy német fazon 4940 mAh-t mért.

(#349) pikko válasza dlaj (#348) üzenetére


pikko
csendes tag

Igen emlékszem rá. Ennek tükrében sajnálom, hogy nem ennyi az enyém is...legalább.
Tuti,hogy nem egyforma minden akku kapacitása. Kinek jobb ,kinek kevésbé jobb jutott.
Nem panaszodok,így is hozza mindig a 13 órát kijelzőidőben, de ha tényleg 5200 lenne....

(#350) dlaj válasza pikko (#349) üzenetére


dlaj
őstag

Akkor a enyém 2000-es lehet. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.