Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) csƵ válasza Vladi (#100) üzenetére


csƵ
őstag

A mi településünkön az első(!) cigány érettségiző a kilencvenes évek elején volt valamikor.
De elég megnézni a diplomaosztókról készült képeket. Gyakorlatilag nincs közte kisebbségi. Míg egyetemre jártam Debrecenbe, 1 db cigánylányt láttam az egész campuson.

(#102) Vladi válasza csƵ (#101) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez egyértelműen a kiereksztő többség hibája. Ez ellen nem tudnánk valahogy tenni? :F

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#103) #33253120 válasza Vladi (#100) üzenetére


#33253120
törölt tag

Van olyan roma. De nem adja a nevét.

(#104) csƵ válasza Vladi (#102) üzenetére


csƵ
őstag

Ha már van négerkvóta az Oscar-díjátadáson, akkor legyen cigánykvóta az egyetemeken is. ;]

(#105) #33253120 válasza csƵ (#104) üzenetére


#33253120
törölt tag

9a adja.
[link]

(#106) samujózsi válasza Vladi (#102) üzenetére


samujózsi
tag

Basszus, kíváncsi lettem volna, hogy láttatok-e életetekben cigány származású embert vagy csak a kuruc és a prosti srácok jelentik nektek e téren a "hiteles" forrást, de minél tovább olvasom ezt a sok összehordott baromságot, annál nyilvánvalóbb a válasz. Viszont sokat elmondtatok arról, hogy miért olyan ez a fórum, amilyen.
Apropó: ex sógorom, bár sosem volt beszédtéma, cigány származású és tisztességesen felnevelt négy gyereket... ti meg csókolgassátok a Szálasi portrét, az való nektek!

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#107) csƵ válasza samujózsi (#106) üzenetére


csƵ
őstag

"Ja és továbbra is a kedvencem a "van egy ismerősöm" érvek."

Rögtön lenácizni egy fél topikot, mert neked van egy cigány származású ismerősöd, aki szerinted tisztességesen felnevelt 4 gyereket, az elég meredek.
A túlnyomó többség által tapasztalt tény pedig pont nem ez.

Gyorsan beszerzek már egy Szálasi portrét. Kezdjelek el libsizni és egy nevezőre pendülünk?

(#108) Chaser válasza samujózsi (#106) üzenetére


Chaser
titán

az én egyik volt sógorkám is félig cigány, olyan szépen ellpota pár millió ft-omat egyszer, h öröm volt nézni ( : egy értelmes ember akkora összeggel kezd valamit, neki 3 hét múlva nem volt a zsebében semmi belőle, gondoltam agyonveretem első felindulásból, aztán átgondoltam, 0 ft-tal kezdtem anno, mégis eértem valahova, hadd copjon' csak, úgy is lett, már tudja milyen hajléktalannak lenni, sztem ez elég szeméyes élmény ( : a gyerekeket sajnálom csak, a húgom is nettó idióta, meg a faszija is, teljesen mindegy melyiknek milyen a színe
itt pesti faluban elég sok "cigány embert lehet látni, ha nem láttad a macskajaj' című méltán híres remekművet, akkor ajánlom, nos, nagy karakterek vannak benne, de sajnos azt is tudja überelni a pesti brancs - szerencsémre ózd és környékén nem jártam -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#109) samujózsi válasza csƵ (#107) üzenetére


samujózsi
tag

:U

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#110) Chaser válasza samujózsi (#109) üzenetére


Chaser
titán

egész komolyan, jártál már a pesti faluban és láttál tesvireket'?
sok helyen azért szüntették meg a free mosdót, mert a kedves tesvirek' folyamatosan szétbarmolták, meg benn bandáztak, tolták a fél kiló zselét az okosfejükre', plázákból csak azért nem tiltották őket ki, mert rasszizmus lenne...:)
a volt lakásomnál a cigány gyerekeknél az volt a standard, h a járdára sz@ratják a kutyát, utcán, buszon teljesen mindegy, olyan alpári módon beszélnek, meg öli egymást a párocska, h "öröm nézni", mintha más ott sem lenne
látok ilyet "magyarból" is, csak 10 roma esetre egy "magyar" jut, pedig elvileg a romák vannak kevesebben

egyik legutóbbi kedvencem, cigány lány odajön, van neki eredeti páááárfüm' eladó, kérdem és honnan loptad? a déembűűűű' , ok mondom, akkor próbáld nekik eladni, én tisztajófej' leszek és nem hívom a yardot ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#111) updog válasza csƵ (#107) üzenetére


updog
senior tag

"A túlnyomó többség által tapasztalt tény pedig pont nem ez."

Na várj, ebben a threadben nagyjából 3-4 ember vitatkozik** mindkét oldalról. Mit értesz többség alatt?

Másrészt, most akkor a tapasztalatok mégis tények? Akkor nekem is igazam van?

**vagy megegyezhetünk abban, hogy tények amúgy egyik oldalról sem hangzottak el (tudod, számok, források, stb), és ez nem vita, csak oda-vissza vagdalkozás, mint a fórumon általában ;]

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#112) SP!T


SP!T
addikt

Én gyerekvállaláshoz is kötelezővé tennék egy előzetes oktatást.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#113) Vladi válasza samujózsi (#106) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Basszus, kíváncsi lettem volna, hogy láttatok-e életetekben cigány származású embert vag"
1000 fölötti a száma azon cigánycsaládoknak, akikkel munkám során kapcsolatba kerültem, nem 10 perc ideig. Vegyesen Hajdú és Szabolcs megyében, a legnagyobb arányú településeken.

Van -e még kérdésed?

(#112) SP!T

Ilyen van amúgy, a védőnői és gyermekorvosi hálózat csinálja. Jó oké, nem egy okj tanfolyam és ne ma teherbeesés előtt, de van ilyen jellegű oktatás.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#114) Z_A_P válasza SP!T (#112) üzenetére


Z_A_P
addikt

Vagy: a gyerekvallalast kene kotelezove tenni? :F

OK

(#115) D1Rect válasza csƵ (#107) üzenetére


D1Rect
félisten

Én most néztem meg, hogy is néz ki Szálasi. :DDD

(#116) Vladi válasza D1Rect (#115) üzenetére


Vladi
nagyúr

Töri érettségi megvan? :P

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#117) Chaser válasza Vladi (#116) üzenetére


Chaser
titán

nekünk nemvót', tantónéni' se nagyon erőltette a 2. vh utáni magyar tananyagot - lehet nem véletlenül -

szerk:
hüJe vagyok, volt ebből is érettségi ( : széchenyit húztam a reformkorral, kb az egyetlen tétel volt amiről nem sokat tudtam, úgy kezdtem a szóbeli vázlatát, h szerette a lóversenyeket...( : azt az egy mondatot sikerült is kivinni, kuva' csúnyán nézett rám a tantónéni', hamagyorsan' eszembe jutott sok minden (((( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#118) pilóta válasza Z_A_P (#114) üzenetére


pilóta
nagyúr

Vagy: Nem kellene beleszólni hatalmi eszközökkel...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#119) csƵ válasza D1Rect (#115) üzenetére


csƵ
őstag

Soha, de soha nem értettem ezt a Szálasi-nosztalgiát.

(#120) Vladi válasza pilóta (#118) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ez ma már elkerülhetetlen.

(#117) Chaser:

Szálasi az pont 2. vh. 56-ot azért illik tanítani. A mi töri tanárunk 90-utánt nem erőltette politikai okokból.

Én meg úgy mentem be, hogy csak Erdélyt ne húzzak:
Tanár: Húzzon Péter
Péter: okés
Tanár: ezek közül is lehet választani!
Péter: ez valamit sugallni akar... lehet, hogy azt akarja ezekből válasszak mert tudja, hogy ezekben a témákban jó vagyok? Hmmm akkor innen húzok.
Péter: Erdély aranykora. :W :W :O :DDD :(((

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#121) Chaser válasza Vladi (#120) üzenetére


Chaser
titán

lehet említés szintjén átmentünk rajta, annyi elég is volt, ő tanította az irodalmat, nyelvtant is, ikább' irodalmaztunk túnyomorészt, töriből amik tételeket érintettek azokat átvettük

szagmai volt még ilyen, 31 tétel, egyenként 3 altétellel, egy kivételével mindet tudtam, lehet tippelni mit sikerült húzni ( : életében egyszer volt jó fej a tan szerencsémre :d

szerk:
szagmai*szagmai' :)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#122) pilóta válasza Vladi (#120) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nagyon rossz lenne, ha elkerülhetetlen lenne. Lásd Kínát, totális kudarc az egész.
Oktatással és ösztönzéssel lehet beleszólni, de kiadni az ukázt, hogy "nem lehet gyereked/kötelező gyereket vállalnod" az nagyon nem oké...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#123) Vladi válasza pilóta (#122) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ami most megy "magától" az is kudarc.
A beleszólásnak sok fokozata van, már az ösztönzés is beleszólás a társadalmi folyamatokba. Az nem kérdés, hogy a "beleszólás" szükséges, csak kérdés mi lesz az a szint, ami elégséges.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#124) updog válasza Vladi (#120) üzenetére


updog
senior tag

"az pont 2. vh. 56-ot azért illik tanítani." Mi a kiegyezésig jutottunk érettségi előtt. Többi tétel kidolgozása önálló munka a könyv alapján... hadd ne mondjam hogy nem kapott külön csokor virágot a töritanár év végén :D

Sokaktól hallottam hogy hasonlóan max. az 1900-as évek elejéig jutottak (mondjuk én műszaki suliba jártam, és az ismerősi körben valószínűleg sehol sem erőltették túlzottan).

Azért szomorú hogy sok helyen kimaradt a 20 század lényege, mert a mondás, hogy "aki nem ismeri a történelmet, arra ítéltetik, hogy újra átélje azt", kezd kényelmetlenül aktuális lenni.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#125) csƵ válasza updog (#124) üzenetére


csƵ
őstag

Mi is kb. az 1900-as évek eleje, esetleg 1. vh. érintőlegesen.
De azt mindenki tudta, hogy a Homo erectus mikor élt és hogyan.

[ Szerkesztve ]

(#126) DEJVID válasza Z_A_P (#114) üzenetére


DEJVID
őstag

Úristen...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.