Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2351) Hanok


Hanok
senior tag

Tervezem hogy beruházok egy ilyen darabra, de érdekelne hogy a winchesternél az a gumis/szilikoos megoldás mennyire használható...Hogy csak úgy van vagy tompít is...

(#2352) Peti78


Peti78
őstag

Na készen vagyunk. Elég sok ideig tartott, képek most még nincsenek, mert potkem telójával csináltuk és most ment haza, holnap átküldi.
Volt flexezés az erkélyen a szomszédok nagy örömére.
A ház tetejét kivágtuk, mind a 2 felső ventinél, és a hátsónál sem hagytuk meg a lemezt.
Amit most tudok mondani, hogy elég macerás volt. A hátlap az borzalmas, alig merem megmutatni. De a hőmérsékletek nagyon jók, holnap jobban megnézem őket, most megyek jáccani.
Köszönöm mindenkinek az ötleteket, és a tanácsokat alibabo-nak külön is :R

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2353) Symbio válasza Hanok (#2351) üzenetére


Symbio
senior tag

Persze a zakatoló masinákat nem tudja csendben tartani, de egy normális vinyó nem rezgeti be a vasat. A WD-k hangtalanok benne, de volt nemrég egy ideig egy Seagate 500-as Barracuda, az sem rezonált be.
Pl a CM 534-eshez képest sokkal hatásosabb a csillapítás.

(#2354) Hanok válasza Symbio (#2353) üzenetére


Hanok
senior tag

Nekem samsung van, de a történet szempontjából tök mind1, mivel minden vigyó rezonál, csak a mostaninál fém a fémen című játék van és mondanom se kell csak azt hallom hogy grrr...grrr..:) Hát még töprengek rajta vagy várok amíg a silverstone ft-01-nek lemegy az ára:):)

[ Szerkesztve ]

(#2355) Symbio válasza Hanok (#2354) üzenetére


Symbio
senior tag

Nem csak műanyag, hanem 4 kis szilikon korong is van a tartóban, ezért elég hatásos.
De ha a SilverStone FT01 a szíved csücske, akkor spórolj inkább arra (jó kis ház az :K ), házat úgysem 1 évre vesz az ember :)

[ Szerkesztve ]

(#2356) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Itt megnézhetitek, mit hoztam ki a Cm 690-ből.

(#2357) Peti78 válasza Hanok (#2351) üzenetére


Peti78
őstag

Nekem a vinyóknak egyálatlán nincs hangjuk

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2358) potkem válasza Peti78 (#2352) üzenetére


potkem
aktív tag

Ez hibátlan volt 2 beköltözés 2 nap alatt.A képeket holnap intézzük. Én sajnos elfelejtettem az enyémről csinálni képeket, annyira elragadott a dolog. De a barátoméról annál több van.

(#2359) ToxLee válasza R1200GS (#2356) üzenetére


ToxLee
őstag

Azt a sok Noctua ventillátort ingyen vágták hozzád vagy tudsz valami olcsó helyet? ;]

(#2360) Symbio válasza R1200GS (#2356) üzenetére


Symbio
senior tag

7 Noctua és 3 CM, + 1 80-as venti. Nem bízod a véletlenre a hűtést :DDD
(ennyi hőt termel egy Q9550 és egy 4870 :Y )

[ Szerkesztve ]

(#2361) Peti78 válasza potkem (#2358) üzenetére


Peti78
őstag

Jó volt ez a mai nap, de dögrováson vagyok. Az alvás viszont nem megy. És akkora kupi van, hogy ilyet nehéz csinálni :DD

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2362) Randall1017 válasza R1200GS (#2356) üzenetére


Randall1017
tag

:C nekem is jönnek a noctua ventik :DD 2 már meg van még jön 5 :))

Nem sírok, csak izzad a szemem

(#2363) Hanok válasza Symbio (#2355) üzenetére


Hanok
senior tag

Az a ház pont az ami nekem kéne, ez a 690-es meg nagyon hasonlít rá, sőt. Szempont hogy a táp alul legyen hogy felülre tudjak rakni ventiket. meg hogy a vinyókat tudja csillapítani. A pénz meg lenne rá csak kérdés hogy van-e az FT-01-be annyi plusz mint amennyivel többe kerül. Azért hiába lenne meg rá a lóvé, meggondolom hogy 17-k ért vegyek házat vagy 54-ért..Nem mind1:)

(#2364) R1200GS


R1200GS
aktív tag

Jasonchan: Sajna nem ingyen volt, itt vettem őket.

Symbio: + egy 9 cm-es a videokártyánál. ;] A 4870 VRM-je az eléggé felmelegszik még így is :( , de amúgy egy picit túlzásba vittem. Legalább így nyugodtan merek tuningolni. :C

Ezzel így olcsóbban jöttem ki mint egy vízhűtéssel, és ez legalább gondozás mentes, annyi meló van vele hogy időnként portalanítani kell.

(#2365) Peti78 válasza Hanok (#2363) üzenetére


Peti78
őstag

Nehéz ügy. Ha tetszik, és meg is van rá a pénzed, akkor az is kérdés, hogy a két ház közötti különbséget hasznosabban is el tudnád-e költeni? 37 K az sok pénz, gondold át.
Először is vehetnél mondjuk egy ilyen szabályzót [link]
Véleményem szerint ennyi venti mellett szükség van rá, mondom ezt azért, mert nem vagyok benne biztos, hogy a ventik 5Vra való szabályzása elég lesz nyáron. Én biztos veszek egy ilyet. Ezen kívül ez is minőségi ház, legalábbis a régi codegenemhez képest.
Az illeszkedések jók, tágas, és minden csicsa nélküli.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2366) R1200GS válasza Hanok (#2363) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Biztos hogy jobb minőségű mint a CM-de, nem tud nála többet. Felesleges kiadni érte annyit. A ventilátorokat ugyan úgy el tudod benne helyezni, hasonló áramlást tudsz kialakítani benne. Ami különbség lehet a kettő között, hogy minőségibb, csendesebb ventilátorokat adnak hozzá, ez nekem nem érne 37 ezret.

(#2367) Hanok válasza Peti78 (#2365) üzenetére


Hanok
senior tag

Nah pont ezért mondom hogy lehet hogy az a ház nem tud annyival többet mint amennyibe kerül. És pont ezért is mondtam hogy 37k az elég sok. úgy tervezném hogy ventiszabályzó mindenképp menne bele, ventiket én is lecserélném, meg a 9600-gt-re akarok egy hr-03 gt-t A választás meg pont ezért esne erre mert csicsamente, letisztult forma. Attól meg hogy ne lenne elég a venti alapon nem félek most is csak elől meg hátul van ház ventim egy 8as megy egy 10-es és passzívba nyomom a procihűtést schyte ninjával és még így is 40 fok alatt van. Annyit tervezek hogy hátulra meg a tetejére egy venti meg előre egy és viszlát. a 9600gt.re meg úgy tenném fel a hűtőt hogy a proci felöli oldalra csak félek hogy a memóriák lepattognak ha nem kapnak szellőt:):) miért nem tudták úgy megcsinálni hogy azokat is fedje nem tudom....

R1200GS: igen az tényleg nem ér annyit főleg hogy a 690-ből ki is venném a gyáriakat.. De ha azt mondjátok hogy minőségre ez a ház viszonylag jó akkor szerintem egyértelmű....

[ Szerkesztve ]

(#2368) Peti78 válasza Hanok (#2367) üzenetére


Peti78
őstag

Szia
Nekem passzív giga 9600 GT-m van. A bordán van egy 12 cmes venti 5Vra szabályozva, nincs hangja, és lehűti rendesen idle és load.
Szerintem semmi baj nincs a házhoz kapott ventikkel, alul, elöl és hátul nekem ezek 12 V-on mennek, és nem hallom őket. A táp ventijét inkább hallom.
A DVD író alá fellógattam egy szintén 12 es zalmant, 5V-on.(nincs hangja).
Felül egy 14 es van szintén 5V-on.
A kari memszellőzését úgy tudod megoldani, szvsz, hogy a vinyótartó bal oldalára felraksz egy ventit, ami hátrafelé fújé és így kap belőle a kari is.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2369) Hanok válasza Peti78 (#2368) üzenetére


Hanok
senior tag

Igen én is ezen gondolkoztam hogy oda kéne valahogy felapplikálni egy ventit csak a képeitek alapján nem nagyon tudtam kideríteni hogy megoldható-e. Mert úgy néz ki mintha nem sok pont lenne ott, ahova oda tudnám kötegelőzni. De majd ha itt lesz és belepakolok kiderül hogy végül is mi hogy fér el. Remélem a jövő hónapba lesz időm rá.
A gyári ventit lehet megnézem azért de ha hangosabb lesz tőle mint amilyen most akkor repülnek, ez a 2 nexus most is elég halk. A táp jóféle seasonic azzal nem lesz gond. ;)

(#2370) Peti78 válasza Hanok (#2369) üzenetére


Peti78
őstag

2-3 kötegelő bőven elég hozzá.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2371) Peti78


Peti78
őstag

Nos, ahogy ígértem...
A CM 690-et hátfőn, azaz március 03-n kaptam kézhez 17.100 HUF-ért. Kibontottam, de a beköltözés tegnapra maradt, mert potkemmel egy kis átalakításban egyeztünk meg, amihez nekem nem voltak meg az eszközeim.

A szombat délelőttöm elment a kiegészítők vásárlásával.
3 méter gumiszalag 1500 HUF (nem használtunk belőle, érdemes volt megvenni.)
1 sűrített levegő (természetesen csak a drágábból találtam 2.400 HUF
Palmatex cipőragasztó 350 HUF
Kétoldalú ragasztószalag 380 HUF
20 db gumigyűrű (nem tudom ez mennyibe került, de filléres kiadás. Sajnos kevésnek bizonyult, ugyanis időközben megváltozott a felhasználás módja. Ventinként 8 darab szükséges.

Potkemmel fél 3 körül láttunk neki a műveletnek. Hozott mindent, flexet, fúrót multiméter, forrasztópáka, dekopírt stb, majd kiköltözött az erkélyre kivágni a fenti 2 ventirácsot. Mivel 14 cm-esek lesznek ott (most csak 1 van), így kivágtuk az egészet Ugyanígy járt a hátsó is. Mást nem vágtunk. Egyelőre ;)

A házhoz kapott ventiken annyit változtattunk, hogy mivel nem szeretem, ha a képembe világít, így a hátsót és az elsőt felcseréltünk.
A ventik kapcsolódási pontjaihoz kis gumigyűrűket raktunk, mégpedig úgy, hogy a venti és a csavar felőli részére is kerültek. Eredetileg nem így terveztük, ezért vettem 20-at belőlük, ami kevésnek bizonyult, majd pótlásra kerülnek.
A ventik a következőképpen kerültek bekötésre.
Elöl 12V(beszív)12 cm, hátul 12V (kifúj)12cm, alul 12V (beszív) 12cm. Felül 5V(kipuffog)14cm emellé megy majd még 1. A passzív giga 9600 GT-n egy 12cm Zalman 5V, és a legfelülre behelyezett DVD író alá egy ugyanilyen került madzagon lógatva szintén 5V-on.

A kábelek elrendezése nem kis feladat volt. Nagy gondot jelentett, hogy a Cm Hyper 212-n lévő garanciamatrica beleért a fenti ventibe, ezért 2 másodperces hezitálás után levágtam.

Mivel a táp alul van, és gyárilag nem került oda porszűrő, így mi csináltunk egyet. Szereztem fekete szúnyoghálót, és 2 lapot összeragasztottunk, hogy sűrűbb legyen, majd ezt alulra felragasztottuk.

Túl sok gondunk nem akadt a beköltözéssel, de valamivel nagyon elhúztuk az időt. Szerintem azzal ment el, hogy az elképzeléseinket bizonyos pontokon módosítanunk kellett.
Közben folyt a kávé, a cigifüst csökkentette a látóhatárt.
Egyetlen meleg pontja volt az egésznek, mégpedig az első indításnál, ugyanis jómunkásember módjára az atx12v csatlakozóját 90 fokkal elfordítva dugtam be. Éreztem hogy kicsit nehezen megy, de nem hátráltam meg a feladattól :DDD
Gép bekapcsol, semmi. Ja, a tápot is be kellene kapcsolni. Megtörtént. Bekapcs semmi. :Y
Nézzük a kábeleket, visszakötés nincs, minden a helyén. Ekkor esett le a 12V. A vérnyomásom meg fel.
Bedugtam, most már megfelelően, bekapcs semmi. Mi a f*sz? Potkem hallottál pukkanást v valamit? Rájöttünk, h megint nem kapcsoltam be a tápot.
Ezután ment minden a maga útján. A gép hangja viszont erős volt, és a felső 14 es venti hangos volt és olyan hang jött belőle, mint a vinyókból íráskor. A kettyegés halk volt, és 5v-on megszűnt.

Összefoglalva és eltekintve az apró bakiktól, az átalakítás és a beköltözés viszonylag problémamentes volt. A ház jól meg van építve, szépen el lehet rendezni benne a cuccokat és azok kábeleit. Kellő számú és az igényeknek megfelelő ventik beépítésére van lehetőség, és ez igaz azok méreteire is. Azonban úgy döntöttem, hogy be fogok szerezni egy ilyen [link] szabályzót a nyári időszak közeledtével. Ez a kábelek elrendezésére is jótékony hatással lesz, már ami a hátlapon lévő kuplerájt illeti.

köszönöm mindenkinek az érdeklődéseimre, esetleges naív kérdéseimre adott építő jellegű válaszát, amelyben alibabo rendkívül tevékenyen részt vett.

potkemnek a vágásért és a gyilkos szövegéért, amivel hozzájárult ennek a 7 órás munkafolyamat vidáman való eltöltéséért.
:R
Jöjjenek a képek:
[link]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2372) syC válasza Peti78 (#2371) üzenetére


syC
addikt

A tetejét miért vágtad ki? szerinted megéri az a felső venti?

(#2373) Peti78 válasza syC (#2372) üzenetére


Peti78
őstag

A szélzaj miatt. A felső ventik szerintem nagyon hasznosak, szalmegéri

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2374) Cadal válasza Peti78 (#2371) üzenetére


Cadal
őstag

Hi!
A szóbanforgó gumigyűrűket mire és hogyan használod, ha megkérdezhetem, a képeken nem láttam sehol! Köszi

(#2375) Peti78 válasza Cadal (#2374) üzenetére


Peti78
őstag

Szia
Azok nagyon picik. Raktam a ventik csavarfuratáhot, oda, ahol érintkeznek a felülethez, és a csavarra. így sem a csavar, sema venti nem érintkezik közvetlenül a rögzítőfelülethez.
szal: csavarra gumi, ventire gumi :)

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2376) Cadal válasza Peti78 (#2375) üzenetére


Cadal
őstag

Jah, igen a járműiparban találkoztam ilyen "o-gyűrűvel" (ha nem tévedek ilyesmire gondolsz) Gondolom minél puhább annál jobb, a rezgések elnyelése szempontjából.

(#2377) Peti78 válasza Cadal (#2376) üzenetére


Peti78
őstag

Pontosan, ilyeneket raktam bele. :) Le is van fényképezve, de lehet hogy nem látszik ott rendesen :( Elég puhák, lehet hogy érdemes duplázni a darabszámot, ha sok időm lesz kipróbálom, de túl sok változást nem várok tőle

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2378) R1200GS válasza Peti78 (#2371) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Gartula! Ügyesen megcsináltátok. Kár hogy nem használtatok vakut szebbek lettek volna a képek.

Nem vagyok teljesen meggyőződve arról hogy a két felső ventinek nagy jeljelentősége lenne. Lehet lecserélem a két gyári Cm-et azokra, és felől nem lesz ventilátor. A professzortól elől távozik a levegő, ami egyúttal hűti a memóriákat is. A videokártyánál alól, és elől beáramló levegő oldalt távozik. De ki kellene próbálni többféle beállítást, de ahhoz most nincs türelmem.

(#2379) Hanok válasza Peti78 (#2377) üzenetére


Hanok
senior tag

És milyen csavarokal csináltad? Mert ugye a 2 gyűrű már megrövidítheti a hozzá való csavarokat....

Egyébként gratz a házhoz, megérte azt a 7 órát... :C

[ Szerkesztve ]

(#2380) potkem


potkem
aktív tag

:R

(#2381) Peti78 válasza R1200GS (#2378) üzenetére


Peti78
őstag

Köszi! A képeket mobillal csináltuk, nem volt kéznél fényképezőgép.
Szvsz a ventik felől jók, bár most csak 1 van. Szépen tolja ki a levegőt. A procihűtő az pedig a ház háta felé tolja a levegőt, így a memóriákat az nem hűti, hanem a dvd író alatt lévő.
A ház oldalán egyelőre tényleg távozik a levegő, de azt le fogom zárni, úgy elvileg nagyobb lesz a huzat. Elvileg persze :U

Hanok Ezek nagyon puha gumik, és a vastagságuk kb 1 mm. Ha még kicsit ráhúzod a csavart, akkor még annyi sincs. Az eredeti csavarokkal raktam fel, hiba nélkül :K

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2382) Michell válasza Hanok (#2367) üzenetére


Michell
tag

Üdv !

Nekem is az FT01 tetszene, de tökéletes ház (= néma és hűvös is ) nincs. Neked kell eldöntened, hogy a csendet, vagy a hűset preferálod. A CM 690 jóval lyukacsosabb, míg az FT01 hangszigetelt - többek közt. A zaj és a hőfok ennek megfelelően alakul.

Lásd az összehasonlítást

A diszk csendesítési megoldásaikról pedig - ami igazán fontos lenne - nem láttam még összehasonlítást.

Mindenesetre szerintem a kinézet és a fenti rézsút félig süllyesztett USB csatlakozók telitalálat a Silverstone-tól.

(#2383) alibabo


alibabo
tag

Hú srácok, ahogy elnézem nagyon lemaradtam péntek óta. Meg voltam zuhanva a hétvégén, így csak az apróra néztem rá néha. :(

Na most átbogarászom ki mit művelt a "kéglijével". :D

Addig is gratula minden új CM690 tulajnak. :K

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2384) potkem válasza alibabo (#2383) üzenetére


potkem
aktív tag

Köszönjük :D

(#2385) alibabo válasza Hanok (#2367) üzenetére


alibabo
tag

Az az FT01 nálam baromira bejön, állat egy házikó. Csak nekem két gond van vele: q@va drága és kisebb, mint a 690. Részemről azért is választottam a 690, mert valamivel nagyobb, mint az átlag midtowerek és még sem tartozik a horror fulltowerek közé.

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2386) Symbio válasza alibabo (#2385) üzenetére


Symbio
senior tag

Én az első gondod után már nem is gondolkodtam tovább :DDD (az extra pénzt inkább költse az ember tápra, bár itt még + egy marék RAM is kijön belőle :K )

[ Szerkesztve ]

(#2387) Hanok válasza Peti78 (#2381) üzenetére


Hanok
senior tag

Peti78: Egyébként ha hatásos akkor ez egy nagyon jó ötlet....Tanultam valamit, ha lesz rá lehetőségem én is bevetem:)

Michell:Azért nem szeretném ha a hűtés hatásfoka a zaj rovására menne, én egy csendes házikót szeretnék, amivel normális szintre tudom hűteni a benne lévő dolgokat.A házikóba 3 venti lenne, talán még lehet tartani a silent kategóriát ha én is kiflexezek egy két részt:) De teljesen bizonytalan vagyok mert létfontosságú hogy halk legyen, persze ez mindenkinél más. Nálunk a kertesházban azt is hallom hogy a légy szellent, szóval valami jót kéne kitalálni...:)

Alibabo: Nekem csak egy gondom van vele...:)hogy q@va drága! (és elvileg sokkal többet nem tud mint a 690). Az hogy kisebb még jó is ugyanis limitált a hely ahova kerül. Kár hogy ezek a szemetek tudják hogy jót csináltak és meg is kérik az árát...:) ha 30-k lenne esküszöm megvenném:)

(#2388) Gerisz válasza Hanok (#2387) üzenetére


Gerisz
addikt

Sileo? Esetleg?
Vagy a 690@ ilyenre megcsinálni

(#2389) Hanok válasza Gerisz (#2388) üzenetére


Hanok
senior tag

Ez egy tökéletes választás lenne, ha alul lenne a táp hogy felülre is mehessen egy venti.
Meg ha jól láttam ebbe még nincs megoldás arra hogy szépen el lehessen kábelezni. Bár ez annyira nem szempont..

(#2390) Peti78 válasza Hanok (#2387) üzenetére


Peti78
őstag

Köszi, tulajdonképpen fillérekbe kerül ez az"o" gyűrű, és ha nem válik be, akkor unalmadban dobálhatod őket egy varrótűre :))
Az, hogy mennyire hatásos, sajnos nem tudom összehasonlítani, mert ezek nélkül nem mentek a ventik.
A zaj-hűtéssel kapcsolatban azt tudom általában elmondani, hogy most a lenti coolermasteren kívün mindegyik 5 Von megy. Az az alaplapra van kötve szabályzás nélkül.
Az everest szerinti hőmérsékletek:
Alaplap: 33
CPU: 25 (bár ez mindig ennyi)érdekes, sosem változik
1CPU:18
2CPU: 12
GPU dióda 30
Vinyók 36-37-41
A CPU cooler 1178-on megy jelenleg.
Ezek idle hémérsékletek, ha ettem megnézem load-ban őket.

A ventik gyakorlatilag hangtalanok, most hogy megy a töltés, az egyik vinyónak hallom a hangját, de csak akkor, ha a fülemet a házra teszem. Érdemes volt kivágni a tetejét és a hátulját az biztos.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2391) Hanok


Hanok
senior tag

Valami ilyesmibe gondolkozom, ez minden téren megfelelne. Pont a ninja schyte al van teszt még be is fér ezen sem kell agóódnom. Azt mondjuk nem tudom hogy a táp hogy lélegzik alul, meg hogy azt a nagy légcsavart ki lehet e cserélni kisebbre. Vagy ebből a nem Mini verziót hanem a nagyot. Nagyon tetszik...

(#2392) Symbio válasza Peti78 (#2390) üzenetére


Symbio
senior tag

"CPU: 25 1CPU:18 2CPU: 12
Ezek hőmérsékletek? És ha igen, akkor pontosan minek a hőmérsékletei?

(#2393) Gerisz válasza Peti78 (#2390) üzenetére


Gerisz
addikt

Milyen procid van?
Ezek ugye tudod, hogy nem valós értékek?

[ Szerkesztve ]

(#2394) Peti78 válasza Symbio (#2392) üzenetére


Peti78
őstag

Ezekről van szó
[link]

#2393) Gerisz
Igen, tudom hogy nem valósak 6000+ van, most megnézem a cuccot idle

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2395) Symbio válasza Peti78 (#2394) üzenetére


Symbio
senior tag

Hogy lehet alacsonyabb a magok hője, mint a CPU :F És fagyasztószekrényben van a vas :D
Én a 24 fokos core0-s hőmérsékletemet sem hiszem el a 20 fokos szobában (a core1 34, az már hihető).

(#2396) Peti78


Peti78
őstag

Itt van terhelés alatt:
[link]
bár ezek nem valós értékek, a különbséget mutatják. A CPU érték mint látjátok, egy nagy büdös nullával ment fel. :F

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2397) Gerisz válasza Peti78 (#2396) üzenetére


Gerisz
addikt

Talán Bios frissítés?
De szétoffoljuk a totyikot. Az X2-ben nézz ennek utánna.

(#2398) Peti78 válasza Gerisz (#2397) üzenetére


Peti78
őstag

A bios frissítés már megvolt, egyszerűen szar az érzékelő. Annyira nem off, :N hiszen a házban uralkodó hőmérsékleteket vitatjuk meg :K

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2399) alibabo


alibabo
tag

Na utolértem magam a totyik olvasásban. :D

Peti78: Gratula a kéglihez. Csocsi lett :K Nem mondon jól megvágtátok. :DDD Még egy kis madzag rendezgetés? ;]
Én is elszoktam órákat bíbelődni vele, mert amikor egy adott céllal belenyúlok, tuti találok valamit, amit rendezgessek benne. Bár már 2 hete nem nyúltam hozzá. :DD
Ezek a CPU hők tényleg érdekesek.

Hanok: Hát a Silverstone sosem az olcsóságáról volt híres.
Én inkább a TJ07-ért adnék 30-at. ;]

Symbio: Egyértelmű, annyi pízből azért be lehet vásárolni ezt-azt.
Tehát marad az arany középút: "Jó ház, jó áron".

potkem: Kár, hogy nem csináltál te is képeket.
Imádom bogarászni a gugliban is mások gépeiről készült képeket.

syC: A felső ventik szerintem is hasznosak. Én az egyikkel a ramokat hűtöm, a másik meg nálam a kialakult "sarokból" szippantja ki a meleget a hátsóval együtt.

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2400) Peti78 válasza alibabo (#2399) üzenetére


Peti78
őstag

Köszi :R

Sajnos elhamarkodottan vágtuk ki a fenti 12 es ventik rögzítőlyukait. Ilyen [link]14 es ventiket szántam bele. Egy már benne si van, de kiderült, hogy ez csúszócsapágyas, aminek nem igazán tudom miért, de nem tesz jót a vízszintes üzemeltetés. Szal 12 es ventiket már csak lógatva tudok betenni, de akkor meg ott van a venti keretein kívül lévő holt tér, ami nem tudom mennyire jó.
Kár,pedig ez a fajta 14 es csak 1700 HUF, ami nagyon barátságos, és helyben van.
Most élvezem a hűs és csendes körülményeket a lakásban

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.