Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) süttyő válasza zsolt1129 (#2200) üzenetére


süttyő
tag

hol?:O

(#2202) zsolt1129 válasza süttyő (#2201) üzenetére


zsolt1129
addikt

Ez egy jó kérdés,de jó multkorokban láttam eggyet itt a Ph apróban is. :K .

(#2203) alibabo válasza R1200GS (#2175) üzenetére


alibabo
tag

Na én rászántam magam az Enermaxra, amit linkeltél. Nem bántam meg. Igaz a negyedik még nem jött meg, de hármat már beszórtam a gépbe, ill. kettőt a vidikarira és egy fentre, a prochűtő fölé. Nagyon brutál, viszi a levegőt rendesen. És nem hangos, igaz 1500-ön azért lehet hallani, de 1100-1200-ön nem, és még így is bőven viszi a meleget. Majd meglátom nyáron feljebb kell-e tekerni vagy sem.
Azt hiszem nem kell tovább kísérletezgetnem mindenféle ventikkel.

Gondoltam hátha érdekel, ha még vásárlás előtt állsz. .

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2204) alibabo válasza süttyő (#2201) üzenetére


alibabo
tag

Tessék: Side panel. Mielőtt még megijednél, hogy Centurion: az 590-re és 690-re egy féle való. Persze azért telefonon egy pontos infót nem árt kérni.

Gugli a barátod. :)

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2205) R1200GS válasza alibabo (#2203) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Majd dobj egy képet a rendszerről, és néhány hőmérséklet adatot. Nekem most 5 Noctua, és a 3 Cm szolgál a gépben, a Noctuák mind rezgéscsillapítóval vannak rögzítve, alig van a gépnek hangja, simán lehet aludni mellette. :DD

(#2206) alibabo válasza R1200GS (#2205) üzenetére


alibabo
tag

Egyelőre most így állunk. A 4. megy a ramok fölé, ott most az oldalsó gyári van, de enyhén szólva búg. A hátsó egy Glacialtech, azzal azt hiszem elégedett vagyok, nem hangos és nagyjából azért levegőt is visz. Amit a HDD-ék oldalánál van, az egy Skythe Slim, azt csak kipróbálni vettem, de ilyen hűtésre gyengus, de nagyon csendes, úgy hogy az is rá megy a másik vinyóra. Legalább azok sem lesznek 39 fokosak. :D A CPU fanba most bedugtam a 92-es Enermaxot (az író alatt, még tavalyi szerzemény, TX2-őn volt), de az oda azt hiszem nem kell, inkább lehet berakom a gyári első kék ledes helyére.
Szóval oltári "huzatot" tudnak csapni a Magmák. Szerintem ha végleges lesz nálam is végre az elrendezés, az enyémnek is alig lesz hangja, már most is csak a ramok fölötti gyárinak van. :)
Ja, a hőmérsékletek: pihiben, egy pöttyöt terhelve.

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2207) Lauda válasza Pepe78 (#2182) üzenetére


Lauda
félisten

Megoldottam én ezt porszűrő nélkül: [link] :Y :C

(#2208) R1200GS válasza alibabo (#2206) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Egész hűvös a rendszer, lehet nekem is Enermaxot kellet volna venni Noctua helyet azért csak van 15 CFM különbség. De nem panaszkodok, azért nagyon jól hűt az én rendszerem is. Kicsit még csiszolok rajta és nagyon fain lesz.

(#2209) Szajbee válasza alibabo (#2198) üzenetére


Szajbee
tag

Én is most veszek majd enermax ventiket és gondoltam én is porszűrőkre. Neked milyenek vannak kedves kollega? :R Pc Gear-nél láttam szűrőket. Ezeket simán a venti alá teszed és úgy csavarozod fel rá a ventit? Nem rezegnek be ezek a fém szűrők? :F

Amúgy valami frankó 14cm-es ventit tud valaki?

[ Szerkesztve ]

(#2210) alibabo válasza R1200GS (#2208) üzenetére


alibabo
tag

Én is csiszolgatok még rajta, de venni már nem veszek bele semmit. Megfogadtam. Esetleg ventiszabályzót.
Azért csak kialakítgatjuk olyanná, amilyenre szeretnénk. :D

Egyáltalán abba lehet hagyni, hogy valamin ne filózzon az ember a gépben? :DDD

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2211) alibabo válasza Szajbee (#2209) üzenetére


alibabo
tag

Nekem a "mosható" verzió van, de csak a beszívóknál. A ramok felett és elöl.
Én vágtam alá autó gumi belsőből rezgéscsillapítót. :D Azt még ketté kell szedni, ott ahol a két gumi réteg össze van préselve, a réteg közepén textiles, könnyen szét lehet húzni. Különben túl vastag marad. Még így is hosszabb csavarok kellenek. Lyukasztóval pont a csavarméretet lehet megcsinálni. Így nekem ingyen volt, és ugyanúgy tompít, mint amiket lehet kapni. :)
A kiszívóknál meg amiket a ventikhez kaptam gumiszegecset, azzal rögzítettem, mint R1200GS kolléga.

Ennek egész jó adatai vannak.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2212) R1200GS válasza alibabo (#2210) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Sajnos soha. Amint megvagyok azzal, amit elterveztem, frankón bealítgatom, jön egy újabb gondolat mivel lehetne jobbá tenni. A legrohadtabb dolog az egészben hogy olyan ütemben fejlődik a számítástechnika, hogy követhetetlen. De ha még néhány aprósággal megvagyok, akkor vagy 3 évig nem nyúlok a géphez, csak takarítani veszem le az oldalát. Esetleg a videó karit cserélem majd ha nagyon szükséges lesz, de az nem mostanában fog megtörténni.

(#2213) Lauda válasza R1200GS (#2212) üzenetére


Lauda
félisten

Azért a szellőzés, mint fogalom nem fejlődik olyan gyorsan. :) Ki kell találni egyszer, hogy az adott házban hogyan lehet a legoptimálisabb szellőzést kialakítani és ha ezt a hőfokok is igazolják, többet nem kell vele foglalkozni. :N

(#2214) alibabo válasza R1200GS (#2212) üzenetére


alibabo
tag

Akkor nem vagyok egyedül. Ez volna a fanatizmus?
Elsősorban én a ház rendezgetésére, apróságokra gondolok. A nagyobb dolgokon már túl vagyok, de már június óta alakítom a rendszert, talán most már elégedett leszek. Ugyanezt terveztem el én is. Max vidikarin kívül mást nem cserélek, talán az is jó darabig elég lesz.
De azért a házra való plexis oldal egy picit izgat... :DDD Á, nem veszek.

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2215) R1200GS válasza alibabo (#2214) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Lauda:Nem konkrétan a hűtésre értettem a fejlődést, csak rosszul fogalmaztam. Egyébként kicsit variáltam a ventik elhelyezésén, és egyből nyertem 10 fokot a kártya VRM-jén. :K

Belül még annyit változtatok, hogy kap a videó kártya VRM-je egy Hr09-et, talán még egy 9 cm ventilátort is. És Ha nagyon nem bírok magammal akkor a 2 Cm hűtőt is lecserélem. De most játékok alatt kopra húzva a gép, a hőmérséklet rendben van, húzás nélkül meg pláne :C . Még lesz egy nagyobb falat, a monitor, de azt valószínű csak nyáron ejtem meg, hátha normalizálódnak az árak is addig.

Úgy is venni fogsz. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2216) alibabo válasza R1200GS (#2215) üzenetére


alibabo
tag

Lauda: A szellőzés fogalma nem változik, de azért amikor meglátok egy "jóképű" ventit felcsillan a szemem. :D

Na még variálgatsz egy kicsit és tökéletes lesz a házikó. Még Enermaxot sem kell venned. :)
A moncsi cserén túl vagyok kényszerből, behalt a púpos 17"-os 1,5 éve. De utólag örülök neki.
Neeeem, nem veszek.
:DDD

[ Szerkesztve ]

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2217) Szajbee válasza alibabo (#2211) üzenetére


Szajbee
tag

Köszönöm a bő infót :R Nekiesek ennek a gumis dolognak én is ha találok a közelben :) A táp alá tett valaki porszűrőt? Oda elfér vajon ez a mosható vagy barkácsolni kell egyet harisnyából? :D

[ Szerkesztve ]

(#2218) alibabo válasza Szajbee (#2217) üzenetére


alibabo
tag

Ha van a környéketeken valami gumis, biztos ad valami szétdurrant darabot. Nekem az egyik fuvaros kolléga adott defekt után. :DDD (Én még a Samu vinyómhoz is vágtam belőle, mert állandóan rezegtette a házat. De azon nem segített, mert akkor is búgott, így inkább lepasszoltam. :) )

Én az előző tápomnál kívülrő raktam fel a szivacsos verzíójú kétoldalú Tesával. :D Jól odafogja, nem esik le. Kis vékony csíkokat vágsz a szűrő műanyag keretjére, hogy ne maradjon rés. Jól odanyomod és már fent is van. Így bármikor könnyen ki tudtam pattintani kis csavarhúzóval rásegítve lemosni. Majd ha hazaérek melóból belinkelem a képet.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2219) vPhis válasza alibabo (#2206) üzenetére


vPhis
aktív tag

hali
mi az asztalodon az a cucc fent (amiben az ikonok vannak). régóta keresek olyat csak nem találok.

(#2220) alibabo válasza vPhis (#2219) üzenetére


alibabo
tag

Hali.
Rocketdock.

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2221) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Üdv!

Pár napja vagyok CM690 tulaj :)
Olvasgattam itt a hozzászólásokat, és látom egyesek nagyon komolyan veszik a hűtést, ezért is jöttem tanácsot kérni.
A gépem meglehetősen tápos, viszont minden alap, semmi tuning vagy húzás. (a tulajdonságokat az adatlapomon olvashatjátok).
Namost én alapból megvagyok elégedve a ház hangjával és hűtésével az alap ventikkel. annyi történt, hogy az oldalsót kikapcsolatm mert durván zúgott.
Namost egy-két ventivel akarom bővíteni a házat de nem akarok túlzásokba esni. Szóval ilyen majdnem 5k-s Enermax ventik nekem már túl drágák.

Mi a véleményetek az alap ventikkel ami elől és hátul van? Nekem hangban tetszenek, teljesítményben nem tudom milyenek. Szerintetek érdemes cserélni őket valamire?

Az oldalpanelra a VGA hoz akarok egy ventit, ami jó és nem hangos. Na most az alap hangja a venti hibája, vagy mint írtva valaki a lyukakkal nem áll jó viszonyban? Ergo ha cserélném megszűnne a hangja vagy ez ventifüggetlen? Oda milyen venti az igazi?
Az oldallapra milyen porszűrőt ajánlotok (moshatót vagy fémet)?

Az alsó szűrős ventihelyre befér egy 14 centis? Arra gondoltam raknék alulra egy 14 centist, felülre egy 14 centist, mégpedig úgy hogy felül kifúj. Milyen ventiket tudtok ajánlani ami jó is csendes is és nem túl drága? :) Láttam CM-et 14-est olyan 2k körül, szerintem az elég kellemes. Nemsokára tevezek egyébként egy Xilence előlapi panelt szóval a verzérlés is megoldott lesz (mivel azon 3 poti van ventihez, az oldalsót, az alsót és a felsőt vezérelném szerintem. Az első simán tápkábelre van kötve úgyhogy sztem maxon megy és nem hangos, a hátsó meg alaplapra van kötve Sys_Fan ként, de mivel 3 csatis nem vezérelt gondolom, de jónak tűnik).

(#2222) R1200GS válasza NeoExDeath (#2221) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Mikor elkezdtem több ventit rakni a házba én is akartam vezérlőt venni hozzájuk. De miután a rögzítésüket kicseréltem szilikonos rezgéscsillapítóra, rengeteget javult a hangjuk.
Ha nem akarsz túl sokat költeni a fejlesztésre a gyárikat mindenkép hagyd meg, azok is teljesen jók. A 14 cm-es jó ötlet az biztos csendes és befér alulra. Nem igazán ismerem a 14 cm-est, de pl. ez (14db 102 m3/h) Ha a videókari fölé raksz, az kifele szívja a levegőt. Nekem először befele fújta de miután megfordítottam 10 fokot javult a helyzet.

(#2223) NeoExDeath válasza R1200GS (#2222) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Köszi a linket de ez még drágább mint az Enermax :Y

Én inkább valami ilyesmire gondoltam. 2k ért szerintem kellemes, ez menne mondjuk alulra.

Szóval szerinted nem kell szabályzás? Akkor nálad minden maxonmegy és nem hangos? Olyan szilikonos rezgéscsillapítót hol lehet szerezni, és melyik ventikre tetted fel?

Az a vicc hogy én is úgy tartottam logikusnak hogy a VGA-s venti kifelé fúj, de aztán élőben meg ésszerűnek tűnt hogy a kinti hideg levegőt fújja rá a VGA ventijére ami hűti a bordákat. Na majd kipróbálom :)
Thx.

(#2224) R1200GS válasza NeoExDeath (#2223) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Mindegyik Noctuán lecseréltem[link], de ha szűk a hely isszonyat nehéz áthúzni, nem tudod rendesen megfogni. A hátsó hűtőn látod azt a fehéret, olyat kapsz Pesten a 3T-ben 480-ért. Azt nagyon könnyű felhelyezni, mivel átér a ventin. Van 12 db is 480-ér náluk de azt nem érdemes megvenni olyan mint mait a Noctuához adnak, a Cm-eket nem tudod vele rögzíteni.

Gondoltam, hogy drága lesz a 14 cm-es, csak hirtelen ezt találtam. Nem mozgat meg több levegőt az Enermaxnál, csak csendesebb. A Cm is egész jónak tűnik, csak ne világítana.
Először alakítsd ki a házat, és aztán majd eldöntöd, hogy zavar e a hangjuk, és veszel e hozzá szabályzót. Ha lejjebb venném alapra minimálisan csökkenne a hangjuk, de nekem fontosabb hogy hűvös legyen bent. Most hogy csak netezek(nem szól semmi a szobában)egyáltalán nem zavar a gép hangja, filmnél, játéknál meg úgyse hallod
Az oldalsó ventit meg majd kitapasztalod. Szerintem érdemes több féle beállítást is kipróbálni, és majd rájössz mi a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#2225) vPhis válasza alibabo (#2220) üzenetére


vPhis
aktív tag

köszi

(#2226) alibabo válasza Szajbee (#2217) üzenetére


alibabo
tag

A táp alá porszűrő, ahogy ígértem.

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2227) Szajbee válasza alibabo (#2226) üzenetére


Szajbee
tag

Köszi a képet :R Ötletes megoldás, biztos használni fogom :)

(#2228) alibabo válasza R1200GS (#2224) üzenetére


alibabo
tag

Zsír a gépezeted, bejön. :C Gratula. :)

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2229) R1200GS válasza alibabo (#2228) üzenetére


R1200GS
aktív tag

Köszönöm, egész szépen szalad.
3DMark06: alap tuning

(#2230) NeoExDeath válasza Armahun (#2188) üzenetére


NeoExDeath
aktív tag

Hi

Megkérdezhetem miért érzed ezeket az adatokat "kánikulának"? Nekem kifejezetten normálisnak, már-már hűvösnek tűnnek.
Ha ironikus megjegyzés volt, tessék smilet használni :)

(#2231) Szajbee


Szajbee
tag

Hi skacok!

Most rendeltem a házhoz Enermax Magmákat, és nem tudja valaki, hogy az áramfelvétele mennyi? Gyártó oldalán találtam egy olyat, hogy Voltage 12V és Current 0,34A. Most ez az áramérték maximum ennyi, ugye?

(#2232) alibabo válasza Szajbee (#2231) üzenetére


alibabo
tag

Elméletileg igen, a max.nál ennyi, 1500rpm-re vonatkoztatják a specifikációnál.

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2233) Monolith


Monolith
tag

Lenne egy nagyon egyszerű kérdésem: adtak a házhoz olyan csavart ami jó a bővítőkártyák csavarmentes pöckeinek helyettesítésére? Vhogy egyik se passzol, pedig nagyon kéne, új vga hűtővel már nem tartja a kártyámat a kis műanyag :F

(#2234) Monolith válasza Monolith (#2233) üzenetére


Monolith
tag

Ez jó másik ugyanolyan csavar meg belement szal csak selejt volt amit először próbáltam :DDD

(#2235) Szajbee válasza alibabo (#2232) üzenetére


Szajbee
tag

Úgy legyen mester :R Egy ventiszabályzóra tenném őket egyszerre egy csatornára, ami 1A-t bír. Puding próbája az evés alapon muszáj kipróbálnom :)

(#2236) MiAzHogy!!!!


MiAzHogy!!!!
csendes tag

Sziasztok
Most akkor mennyi ventit kapok a házhoz? 1-3 ig terjednek a számok, ha különböző hszeket nézem
Köszi

Törvényesen és tisztességesen

(#2237) alibabo válasza MiAzHogy!!!! (#2236) üzenetére


alibabo
tag

3-at. Elöl egy kék ledes, egy sima az oldallapon és sima egy hátul.

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2238) zsolt1129 válasza Szajbee (#2235) üzenetére


zsolt1129
addikt

:D :C

(#2239) alibabo válasza Szajbee (#2235) üzenetére


alibabo
tag

Na megégett a puding vagy ehető lett? :D

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2240) Szajbee válasza alibabo (#2239) üzenetére


Szajbee
tag

Még a ventikre várnom kell, csak felmértem a terepet. Valószínűleg jó lesz, mert tényleg 0,34A-esek. A ház alap ventijeit (ami oldalt és hátul van eredetileg) is majd egy channelre teszem, azok egyformák típusra, 0,16A-esek, azzal tuti nem lesz gond. Most még külön van a három gyári 3 külön csatornán amíg nem jönnek az enermaxok, és a hátsó maxon 150-nel többet pörög az oldalsónál. Majd megnézem mit csinál, ha egy channelen lesz (mondjuk akkor csak az egyikét írja ki, na mind1)... A puding próbát majd leírom jövő héten :)

(#2241) Mappa


Mappa
addikt

Hali

Az oldalsó ventit énsem kötöttem be,mert tényleg hangos volt.Viszont ha a kezemet olyan 1cm távolságra odatartom,akkor csendesedik...sőt akkor már nincs is "zavaró" hangja...tudom ezt valamivel szabályozni valami program esetleg ? speedfan? mert azért használnám az a ventit hisz azért van

nem kötelező megadni

(#2242) Pepe78 válasza Mappa (#2241) üzenetére


Pepe78
senior tag

Hi!

Egy porszűrőt beraksz a venti és a ház közé és elcsendesedik.

:R

(#2243) Pepe78


Pepe78
senior tag

A plexis oldallap jól néz ki.
az a 3200 FT nem is olyan sok asszem.
Venti gondolom nincs az árban.

(#2244) alibabo válasza Pepe78 (#2243) üzenetére


alibabo
tag

Szerintem is és valóban nem vészes az ára. A kettes pont szerint jár hozzá a venti? Ennyiért furcsállanám.

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2245) Szajbee válasza R1200GS (#2224) üzenetére


Szajbee
tag

Help me please!

Vettem én is Englide v.zero szilikon rögzítőt, és azt kérdezném, hogy Te hogyan tetted fel vele a ventiket? A rögzítő kúpos részét áthúztad a venti csavarhelyén, hogy szoruljon és a szilikon másik végénél a két kör közé került a ház fémes (maga a ház) része, ugye? Ezzel az a bajom, hogy nekem a két kör rész között végig szilikon van egy csíkban, és ha áthúzom a házon, akkor elszakad a kör rész és leesik a fele... :F Enermax ventikhez is adtak szilikon rögzítőt, azoknál simán látszik, hogy mi hova kerül és ilyen gondom nincs velük... Vágjam ki a kis szilikon "többletet" ?

[ Szerkesztve ]

(#2246) Szajbee


Szajbee
tag

Közben rájöttem :) Csak a felső helyeken volt ilyen szakadós probléma, ott használom az Enermax csillapítóit a Noctua ventikkel a procihűtőről, a hűtő lamellákra meg ráteszem a Magmákat :) Hátul tökéletesen megy minden, nem szakad :)

[ Szerkesztve ]

(#2247) Ndruu válasza Szajbee (#2231) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Bázz, téged is látni errefelé? :D

Milyenek a Magmák? Én is gondolkozom a vételén. Nagyon halk venti kéne, de nem vagyok benne biztos hogy ezek halkak. Ami miatt tetszik, az a levehető lapátkerék.

Harrrr!!!!

(#2248) Szajbee válasza Ndruu (#2247) üzenetére


Szajbee
tag

Részemről a meglepetés :DD Most rakom össze :) Minden kábelt fa*án elhelyezek... Ha beindult a masina leírom milyen :)

[ Szerkesztve ]

(#2249) MiAzHogy!!!!


MiAzHogy!!!!
csendes tag

Sziasztok!
Ha jól számolom, akkor a CM Hyper 212 procihűtő befér a házba simán. A kérdésem, hogy vajon az oldallapon található ventivel együtt is elfér-e. Ez kérdés akart lenni:D

Törvényesen és tisztességesen

(#2250) alibabo válasza MiAzHogy!!!! (#2249) üzenetére


alibabo
tag

Ha jól láttam a CM specifikációjában, akkor ugyanolyan magas (122 x 98 x 160 mm) a 212, mint a Z600 (127.28 x 127.28 x 160 mm). Nekem egy kanyi venti nem fér oda tőle az oldallapra.

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.