Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2501) Gerisz válasza betyarr (#2500) üzenetére


Gerisz
addikt

Én levettem az összes ventit 5V-ra.
Nekem most 4 van benne. ami bőven elég!
A szivacsot lehet tisztítani, egyszerűen kifújod a port belőle.
Öcsémnek az 590-ben Ilyen AC ventik vannak, ha azokat is leszabályzom akkor jók, de egyébként nem valók többre mint a CM. Most rendeltem neki S-Flex ventiket, azokat rakjuk be a gyárik mellé.

(#2502) betyarr válasza Gerisz (#2501) üzenetére


betyarr
veterán

na a 331-ről most olvasgatom,hogy codegen szinten van bizonyos téren...így kilőve.ezek szerint maradok a jó kis 690-nél.bár ez a hülye megoldás az usb-vel meg a többi csatival :W

(#2503) Gerisz válasza betyarr (#2502) üzenetére


Gerisz
addikt

335?
10k körül van és zsír!
Nehogy a reset hiányát hozd nekem, mert attól falnak megyek!

(#2504) betyarr válasza Gerisz (#2503) üzenetére


betyarr
veterán

reset hiánya?minek az,mikor van rajta póver gomb is?ugyan azt tudja :DDD

meglesem mindjárt!

iponéknak nincs,úgyhogy kilőve.ez pusztán csak azért lenne lényeges,mert kompletten veszek most egy konfigot náluk és bajlódjanak ők az összeszereléssel.na meg a tesztelés is jó dolog. .na mindegy,maradok a 690-nél.az a 7e már nem oszt,nem szoroz.

[ Szerkesztve ]

(#2505) betyarr válasza Gerisz (#2503) üzenetére


betyarr
veterán

ja,azt elfelejtettem kérdezni,hogy az aljára a tápnak lehet valami porfiltert kapni?

(#2506) Gerisz válasza betyarr (#2505) üzenetére


Gerisz
addikt

Lehet bizony!
engusz írt is róla cikket.
Mondjuk úgy látom nincs is meg neki már a cikk (hogy miért :F ).
Nála is lehet kapni meg már egyre több boltban!

(#2507) Gerisz válasza betyarr (#2505) üzenetére


Gerisz
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#2508) Symbio válasza betyarr (#2502) üzenetére


Symbio
senior tag

Mert mi a gond az USB-vel :F A többi csatival sincs gondom, egyedül talán a power LED jelenthet gondot, de az jobb be sem kötni, mert díszkivilágítást csinál este a szobában (alvás mellette kizárt :D )

Táp szűrő: egy szimpla 120-as fémrács szűrő kétoldalas ragasztóval rögzítve.

[ Szerkesztve ]

(#2509) Peti78 válasza betyarr (#2505) üzenetére


Peti78
őstag

Estetleg ez is szóba jöhet.
[link]
Kb 30 Forintba került :K
Jó kis ház ez, én nagyon meg vagyok elégedve vele. A ventik nem hangosak, bár én is, ahogy sok fórumtárs 5Von járatom őket. Nyáron 7Von is csendesek, és persze nagyobb a légszállítás is.

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2510) Peti78


Peti78
őstag

Lejárt a mod...
Ennek a ventinek nem árt ha vízszintesen van elhelyezve?
[link]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2511) Gerisz válasza Peti78 (#2509) üzenetére


Gerisz
addikt

7V-on csak ellenállással lehet üzemeltetni a ventiket arra figyelni kell!

(#2512) alibabo válasza betyarr (#2502) üzenetére


alibabo
tag

Bizony majdnem codegány szint. Egy picivel jobb csak. Enyém 690, fateré 331 és amikor az övét kell buherni, hát mit mondjak.....nem vagyok elragadtatva tőle. :( Még az 534 is sokkal jobb lehet, kb. 14k körül.

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2513) Pepe78 válasza Peti78 (#2510) üzenetére


Pepe78
senior tag

Úgy hallottam a Noctua nem bírja a vízszintes elhelyezést.
Olajos megoldása van.
Kikopik és elszórja az olajat......

(#2514) Cadal


Cadal
őstag

A hétvégén sikerült beköltöznöm az új házikómba. Szintén egy Codegen akármit váltott la a CM 690-es. Szegényke egy ideje már ki volt belezve! :D

Először az első és hátsó ventik helyét cseréltem fel, nem világítson ott elöl ha lehet semmi. Aztán a porszűrést oldottam meg, az itt a fórumon látott ötletekből merítve. Vékony alaplapi szivacs és szúnyogháló :D !

A befelé fújó ventilátorok és a táp kapott ebből a megoldásból. Kicsit talán félek is, mert az elülső és a hátsó venti is 7V-ról üzemel, és így a szivacs miatt elég kevéske a szállított levegő mennyisége. (bár legalább nem porral telített). Alulra került egy AC venti (gyárilag 1000rpm-es) az alapról kapja a 12V-ot. A maradék egy ventit -amit leszereltem az oldallapról a zavaró rezonálás miatt- még nem tudom hogy hova teszem, de jó esélye van a procihűtő fölé helyezésre. Ez a rész ugyanis 1-2 óra terhelést (játékot) követően eléggé felmelegszik.
A procit és a tápellátásáról gondoskodó FET-eket újra pasztáztam. Ide visszakerült a korábban farigcsált hűtőborda, és a procihűtő is visszakerült a házba.
Az alaplap és a táp majd a procihűtő is beszerelve:

Majd bekerült a vga, a hangkari és a két vincsi.

A kábelek hátsó elrendezése nem volt kis feladat, cefet sokat kínlódtam vele!
Végeredményben pedig ez sikerült:

Nem volt még komolyabbnak mondható házam, de ezzel nagyon elégedett vagyok egyenlőre, csak ajánlani tudom mindenkinek. Ha esetleg lát valaki valami rossz megoldást, azt megoszthatná velem :K :B .

(#2515) Gerisz válasza Cadal (#2514) üzenetére


Gerisz
addikt

Nagyon jó!

Valamelyik villanyos totyikba olvastam, hogy 7V-ra így nem szabad kötni a ventit (nekem is így volt és rámszóltak) mert nincs földelés kötve és állítólag a különbözet 5V-ot vissza táplálja a tápba és károsítja a tápot

(#2516) Savanya


Savanya
addikt

Mégegyszer : Valakinek nem kell a CM690-eséhez a 3,5" beépitő előlappal , akkor vevő lennék rá

Mobilszámom: 70-516-8068

(#2517) Cadal válasza Gerisz (#2515) üzenetére


Cadal
őstag

Kösz Mester! :R

Ennek a 7V-os bekötésnek pedig utánanézek. :K Igazából írnak is valami figyelmeztetést azon a linken, de a szegényes nyelvtudásommal nem sok mindent hámoztam ki belőle :B .

(#2518) Symbio válasza Cadal (#2514) üzenetére


Symbio
senior tag

Grat, szépen berendezted :B
Az a szivacsos szűrőbetét szerintem nagyon sokat levesz a venti légszállításából, főleg ha leveszed a fordulatot is. A gyári műanyag szűrőt és a táp alattit havonta letisztítom, így nincs számottevő por a házban (azt kb 1/2 évente kifújom levegővel).

[ Szerkesztve ]

(#2519) alibabo válasza Cadal (#2514) üzenetére


alibabo
tag

Klassz lett. Grat. :)
Nálad is látom, hogy a kábel elvezetőket kivetted. Tök jó, így sokkal rendezettebb. Ha meg lesznek a harisnyáim, én is kicsavarozom őket. :K Addig már nem akarok belenyúlni.

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2520) Gerisz válasza Cadal (#2517) üzenetére


Gerisz
addikt

Nem is kellett messzire menni!
Itt figyelmeztetett Nike_, és írják a linken is, hogy egy 5V-os fogyasztót is be kell kötni mellé, hogy ne tápláljon vissza a tápba. Akkor nem lesz gond.
Gondolom úgy, hogy azon az ágon van egy 5V-os (pl. venti) mellette.

(#2521) Peti78


Peti78
őstag

A noctua NF-P12 höz adnak 2 db 3 pines dugót amin 5 és 7 volt van ellenállással.
Szal ennek így nem szabad visszatáplálni.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2522) betyarr


betyarr
veterán

no már nem tudom kinek kell válaszolni...:-) írom mindenkinek:ez a 690-es ház lett végül,valamikor a jövő hét elején biztosan hozzák is a komplett gépet.addig is:

az usb,meg a többi csati azért baj,hogy felül van,mert nem fogom tudni használni őket.nincs annyi hely.és a gépet máshová meg nem tudom tenni.hátulra adnak usb csatikat?
a helyhiány végett még a ki/be kapcsolás is gond lesz sztem.éppen hogy marad hely,miután bekerül majd a helyére a gép.emiatt az oldalsó ventit át kellene tenni máshová.tudtok valamit ajánlani?valszeg hamarosan hívnak a rendelés miatt és akkor szólnék nekik,hogy tegyék át felülre vagy alulra.
amúgy a táp alá könnyen fel lehet aplikálni egy szűrőt?

(#2523) japy válasza betyarr (#2522) üzenetére


japy
őstag

Hátulra adnak ezt nem gondoltad komolyan ugye! :W Az alaplapon lessz elég usb kivezetés! SZERINTEM de szerinted is! Helyhiány miatt miért is lesz gond a ki-be kapcsolás? Ezt nem értem pofára lesz állítva a gép? Mert csak akkor nehéz bekapcsolni!

(#2524) betyarr válasza japy (#2523) üzenetére


betyarr
veterán

fene se tudja ebben a mai spórolós világban,no :U

jobboldalt van a póver gomb és ha kb 2 cm van a gép meg az asztal szgéptartójának a fala között,akkor gondolom nem egyszerű odanyúlkálni...ezért kellene áttenni az oldalsó ventit is,mert nincs értelme,ha ott marad.valszeg teljesen balra hozzá lesz simulva az íróasztalhoz,hogy jobb oldalon maradjon hely a kapcsolgatáshoz.

(#2525) Symbio válasza betyarr (#2524) üzenetére


Symbio
senior tag

A gomb igaz, hogy kicsit oldalt van, de elölről kell megnyomni.
USB: ha felül marad annyi helyed, hogy egy usb madzagot be tudsz dugni, akkor tegyél oda egy hosszabbítót. Ha meg annyi hely sincs, akkor nem tudom mi lesz a szellőzéssel, mert se oldalt, se a tetején nem hatásos igazán. Az 590-es nem lett volna jobb választás ebben az esetben?

(#2526) betyarr válasza Symbio (#2525) üzenetére


betyarr
veterán

sajnos rosszul emlékeztem a méretekre és mikor tegnap hazamentem,akkor szembesültem a dologgal,hogy éppen befér.felül eléggé zicceres a hosszabbító (legalábbis ami van most nekem),ahogy lemértem,lehet hogy pár miliméter híjján nem fog elférni.meglátom mennyire kell megtörni a zsinórt majd.ha nem fér akkor,hátulra teszem,vagy próbálok szerezni egy olyat aminek kisebb csatija van.felülről nem tudom mennyire lenne hatásos a hűtés,bár kb 2-3 centi hely éppen még van,az talán megteszi.viszont előlről,meg hátulról szabadon van,úgyhogy ott lesz cúg! :K szerinted az oldalsó ventit érdemes felülre áttenni?vagy inkább kapcsoljam le?végülis a phenom 920-as proci kap egy ac pro freezer-t,ez nagyobb hatékonysággal hűt mint az eredeti,amit adnak a dobozoshoz.

(#2527) Gerisz válasza betyarr (#2526) üzenetére


Gerisz
addikt

Az oldalsó ventit érdemes előre tenned inkább.

(#2528) betyarr válasza Gerisz (#2527) üzenetére


betyarr
veterán

úgy érted,hogy kettő legyen elől?

(#2529) Gerisz válasza betyarr (#2528) üzenetére


Gerisz
addikt

hát úgy!
Akkor megy levegő ugyan úgy a vidkarira ramokra és a procira

(#2530) betyarr válasza Gerisz (#2529) üzenetére


betyarr
veterán

aha,az jó 5let.van neki hely a dobozban ugye?

(#2531) Gerisz válasza betyarr (#2530) üzenetére


Gerisz
addikt

Milyen dobozban?
Sok megoldás létezik rá, hogyan lehet odatenni. Van gyári és barkácsolós is.
Vagy egyszerűen odatámasztós, mint ahogy nekem van :)

(#2532) betyarr válasza Gerisz (#2531) üzenetére


betyarr
veterán

a házra gondoltam :) tehát előre alapból oda lehet csavarozni?vagy erre gondoltál a gyári megoldásra?
mert akkor szólok iponéknak,hogy helyezzék át oda az oldalsót.

a tápot könnyű kivenni,hogy alátegyem a szűrőt?vagy szét kell hozzá kapni az egész belsejét?mielőbb szeretném majd feltaszajtani,mert így olyan lesz mint egy porszívó :Y

[ Szerkesztve ]

(#2533) Gerisz válasza betyarr (#2532) üzenetére


Gerisz
addikt

A táp alá nem fog beférni a szűrő!
A ház alá kell tenni!
Ilyen gyári megoldásra gondoltam.
Barkácsolós meg van egy jó pár

(#2534) betyarr válasza Gerisz (#2533) üzenetére


betyarr
veterán

na az mégjobb,mert nem kell szétkapni a gépet sem :C

hahh,ilyenjük meg biztos nincs iponéknak :N marad akkor egyelőre az hogy a tetejébe rakatom.ott van 2-3 centi a ház és az íróasztal között.és az is több mint a semmi.ami az oldalában van,az ugye befelé fúj?

(#2535) Gerisz válasza betyarr (#2534) üzenetére


Gerisz
addikt

:) Befelé!
De nem mindegy? Úgy fordítja ahogy kell és kész.

(#2536) betyarr


betyarr
veterán

de még az is lehet,hogy kilehet szedni azt a részét az íróasztalomnak,ami gép fölött van! és akkor nem muszáj előre tenni

[ Szerkesztve ]

(#2537) betyarr válasza Gerisz (#2535) üzenetére


betyarr
veterán

hát igen :B csak azért gondoltam,mert vannak ventik,amiket csak egy irányban lehet használni,mert van valami keretük.

[ Szerkesztve ]

(#2538) Peti78 válasza betyarr (#2537) üzenetére


Peti78
őstag

Vannak, de akkor olyat ne vegyél ;)

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2539) Symbio válasza betyarr (#2537) üzenetére


Symbio
senior tag

Én még nem találkoztam egyirányú ház ventivel :U

Ha nagyon nem akarsz semmit barkácsolni, akkor az oldalsó ventit tedd a táp elé alulra, ott van szűrő is.
A tápnál meg nem is lenne praktikus a táp és a ház közé rakni a szűrőt, mert ahhoz nem férsz hozzá tisztításkor (hacsak nem akarod sűrűn kiszerelni a tápodat emiatt ;) ). Veszel egy pl ilyen szűrőt és kívülről kétoldalas ragasztóval felrakod a táp alá.

(#2540) Peti78 válasza Symbio (#2539) üzenetére


Peti78
őstag

Ennyi erővel akár szúnyoghálót is felragaszthat kétoldalúval, és az nem kerül 910 forintba :U :))
Amúgy tényleg nem tudja senki, hogy a Noctua NC-P12-t szabad-e vízszintesen üzemeltetni? :)
Komolyan érthetetlen, hogy a siklócspágyasra rögtön rávágja mindenki, hogy nem, de a Noctuára különböző vélemmények érkeznek :F

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2541) betyarr válasza Symbio (#2539) üzenetére


betyarr
veterán

pedig van olyan amit csak 1 irányban lehet használni: pl.

itt meg van szűrő,amit Gerisz kolega jóvoltából tudok.

amúgy alulra nem túl gáz befelé fújó ventit tenni?onnan sokkal több port behúz a házba,mint máshonnan,nem?bár...ha van filter...

Peti78: nem is szándékozom olyat venni,de aztat nem tudhattam (mer kezdő vok),hogy esetleg nem-e van-e benne olyan :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2542) Symbio válasza betyarr (#2541) üzenetére


Symbio
senior tag

Azért van a szűrő (nálam semmivel nem szed több port össze, mint az első)

(#2543) betyarr válasza Symbio (#2542) üzenetére


betyarr
veterán

na még alszok rá 1et.iponék nem hívtak (pedig honlapon azt írják,hogy kövi nap értesítenek,hogy megkapták a rendelést) úgyhogy van időm agyalni,hogy ne én geccsoljak a szerelgetéssel.

(#2544) Symbio válasza betyarr (#2543) üzenetére


Symbio
senior tag

Ez a ventilátor elhelyezés nem egy bebetonozott dolog, próbáld ki így is, úgy is. Percek alatt átszerelhető, kísérletezz :) Csak van egy csavarhúzó a házban :D

[ Szerkesztve ]

(#2545) alibabo válasza betyarr (#2543) üzenetére


alibabo
tag

azon gondolkodám, hogy azt gondolod iponék vagy bármelyik más bolt legózik neked a ventikkel? szerintem a kísérletezés 'magánügy' :)

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2546) Peti78 válasza alibabo (#2545) üzenetére


Peti78
őstag

Ne gondolkodj, felesleges :))
Egyébként én azt is kétlem, hogy letesztelnék a rendszert, bár ha így van, akkor előre is elnézést kérek.
A magánvéleményem amúgy az, hogy szórakoztató dolog kísérletezgetni :K

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2547) alibabo válasza Peti78 (#2546) üzenetére


alibabo
tag

Ha csak nem vagy protekciós valamelyik boltban, akkor sz@rank rád és csináldmagad.
Szerintem is szórakoztató. :K

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2548) Gerisz válasza Peti78 (#2546) üzenetére


Gerisz
addikt

Hát nem is ingyé csinálják!
Fizetős a téma!

(#2549) potkem válasza alibabo (#2547) üzenetére


potkem
aktív tag

Szerintem is :))

(#2550) betyarr válasza Peti78 (#2546) üzenetére


betyarr
veterán

épp az előbb telóztam rájuk és épp tesztelés alatt van,r-gó tegnap összepakolták (csak nem szóltak róla).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.