Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2901) alibabo válasza Ybron (#2898) üzenetére


alibabo
tag

Szép rend lett, tetszik. :K

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2902) Ybron válasza alibabo (#2901) üzenetére


Ybron
senior tag

Ez az, köszönöm szépen :B
Tegnap hogy rendet vágtam a házba, valamiért elkezdet zúgni a ház oldalára szerelt ventilátor. Rájöttem közben hogy túlpöröghet ezért SpeedFanal állítottam rajta.(60% visszavettem). Nézegettem jobban miért kezd el zúgni kb 70% már komolyabban. Először azt hittem rezonál a ház oldalával mert lazák a csavarok...nah de ekkor leraktam szépen a földre miközben ment a venti és akkor reccs ki is tört egy lapát. Elvileg nem deformálódhatott el annyira mert szépen raktam le és sík felületre. Csak pislogtam hogy mi van..
Mi a tanulság ? Nem kell a ház oldalára ventilátor :D Amúgy is utálom mikor szedem le a ház oldalát és ott kell óvatoskodni nehogy szétráncigáljak valamit.

(#2903) rup1u5 válasza Ybron (#2902) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Nálam a két oldallapon a rácsok le is vannak fóliázva. Csak a port szívta befelé onnan. A gyári oldallapos venti már a megvásárláskor zúgott ha az oldallapon volt. Annó többen ezt tapasztaltuk cm690-el és meg is álapodtunk abban, hogy valószínüleg a lyukakon keresztüláramló levegő kelt ilyen hangot, mert ha levettem a ventit az oldallapról akkor csendes volt. Szerintem tervezésbeli hiba.
Nálam a kék ledes venti van megy elöl, egy 12-es alulról szivja befelé és a procihűtő mögöt egy másik 12-es tolja kifelé. A leragasztott oldallapokkal így tökéletes a "szélcsatorna".

Nálad direkt van fordítva beszerelve a táp? :U

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#2904) Ybron válasza rup1u5 (#2903) üzenetére


Ybron
senior tag

Akkor már világos miért zúgott. Amikor megvettem semmi hangja nem volt. Kb 1 hetes a ház és tegnap kezdet el zúgni.
Alulról szívja befelé ? Az szép akkor beszippantja rendesen a port.
A táp direkt van így mivel ha megfordítanám akkor lefelé lenne a ventilátor és így a ház aljába fújná a levegőt.

[ Szerkesztve ]

(#2905) rup1u5 válasza Ybron (#2904) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Miért szippantaná be? Ott van alul a gyári fekete porszűrő a te képeiden is. :) Arra van rátéve a venti és semmi por nem jön be. :N
Egyébként ez a szellőzés alapszabálya! :) Elöl, alúl befelé, hátúl, fölűl kifelé megy a levegő egy jólszervezett házban.
A tápos témát szintén nem értem nálad. A táp miért fújná a házba a levegőt? :F Pont az a lényege ennek az alulrahelyezős megoldásnak, hogy a táp szellőzése teljesen független legyen a ház szellőzésétől. Ne a házban lévő egyéb hardverek által már felmelegített levegőt szivja be a táp hanem elulról szívjon magának külön ájjert a 12-es ventijével.
Ha beforgatnád a tápodat, ugy ahogy annak eredetileg lennie kéne akkor alulról szivná magának a levegőt a 12-es ventivel és hátúl tolná ki a 8-assal. Semmi nem kerülne ebböl a levegöből a házadba. Sajnos ebböl a szempontból nagy hiba hogy a táp szellözése nem kapott porszürőt de barátnötől elkért használt harisnyával ezt is meg lehet oldani. Nálam spec. nincs porszürő a táp alatt és így sem vészes. Nem szed össze sok port pedig parkettás kégliben áll a por a gép körül.

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#2906) Ybron válasza rup1u5 (#2905) üzenetére


Ybron
senior tag

Akkor én nagyon nem jól gondoltam ezt ki :D
Úgy értettem hogy a tápot lefelé fordítom akkor a vetije lentre kerül és akkor ugye odanyomja a levegőt. Tehát bele az aljába (és így ott felkavarja a port), de akkor az én elgondolásom nem jó.

[ Szerkesztve ]

(#2907) rup1u5 válasza Ybron (#2906) üzenetére


rup1u5
nagyúr

A tápod 12-es ventilye szív és nem fúj! :)
Azt hiszem itt ronthattad el. :DDD
Nálam is enermax van csak egy régebbi.

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#2908) Ybron válasza rup1u5 (#2907) üzenetére


Ybron
senior tag

Na találtam is erről egy képet: [link]
Én meg vagyok győződve hogy ez kifelé fújja. Ha még is szívná akkor meg a prot szívja be mert ált ilyen helyeken áll meg a por. Vagy ahogy írtad is kell a porszűrő.
Amúgy ezen a képen jó ez a megoldás ? Mert a fenti ventik közül az egyik(jobb) az befelé nyomja a levegőt .

érdekesség: [link]

két kép a táp elhelyezéséről:
[link]
[link]
ugyan az a ház

[ Szerkesztve ]

(#2909) Barney™ válasza Ybron (#2908) üzenetére


Barney™
aktív tag

Miylen tápod van ?

(#2910) Ybron válasza Barney™ (#2909) üzenetére


Ybron
senior tag

[Enermax Infiniti]

[ Szerkesztve ]

(#2911) Barney™ válasza Ybron (#2910) üzenetére


Barney™
aktív tag

(#2912) rup1u5 válasza Ybron (#2908) üzenetére


rup1u5
nagyúr

Ez már szerintem egy kicsit tul van bonyolítva. Valószínüleg a procinál akart jobb légáramlást elérni a ház gazdája.
Nyugodtan szereld be a tápodat úgy ahogy annak lennie kell! Egy kis portól semmi baja se lesz. Az én enermaxom már legalább 4 éve szolgál hibátlanul és sosem féltettem ha porolásról volt szó.

Barney™: kép nélkül is egyértelmű, hogy minden táp hasára szerelt venti befelé szív, hogy a tápban lévő alkatrészeket közvetlenül hűtse. ez legalább olyan alap, minthogy dvd-írót sem szerelünk be fejjel lefelé. :DDD

[ Szerkesztve ]

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#2913) Ybron


Ybron
senior tag

Megszületett :)) Kiszedtem a tápot közben megnéztem a ventilátorja lapátjait. és tényleg befelé szívják a levegőt. Plusz ami nagyon de nagyon elkerülte a figyelmem az a ház aljában lévő(táp alatt) rács. Észre se vettem hogy ott rács van. :DDD
Alá raktam egy porszűrőt és megfordítottam a tápot is.
Íme:
[link]
[link]
Köszönöm a felvilágosítást mindenkinek :B

[ Szerkesztve ]

(#2914) Barney™ válasza Ybron (#2913) üzenetére


Barney™
aktív tag

Na most már pöpecül néz ki :)

RE: (#2912) rup1u5

Tisztában vagyok vele, csak Ybron forumtársunknak akartam vízuálisan szemléltetni a dolgot..:)

[ Szerkesztve ]

(#2915) rup1u5 válasza Ybron (#2913) üzenetére


rup1u5
nagyúr

na ez az! :C
ahogy látom elég sokminden elkerülte a figyelmedet. :DDD
nem szerelsz te egy kicsit kapkodósan? :DDD :R

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#2916) Ybron válasza rup1u5 (#2915) üzenetére


Ybron
senior tag

Haj jaj, dehogynem :D Megveszek valamit szaggatom szét a dobozkát összerakom amilyen gyorsan csak lehet, de persze igyekszek hogy normális is legyen működjön is el is legyen rendezve.
Köszi még 1x ;)

(#2917) SOAD19 válasza Ybron (#2916) üzenetére


SOAD19
addikt

A procihűtőt nem 90 °-kal elforgatva kellett volna felrakni?! :F ;)
Komolyra fordítva: A hátsó CM ventit nem találod hangosnak?! Főleg, h Noctua procihűtőt vettél és gondolom a táp se nagyon hangos. Én hamar kideportáltam a házamból a gyári ventiket, nem bírtam elviselni őket a Zalman tápom + Noctua ventik miatt. :N
Különben tényleg csínos lett főleg, h a tápot a megfelelő helyzetbe hoztad. :C

(#2918) Daert


Daert
őstag

Valaki venticsere ügyben a #2899-re??
Az oldallapon csücsülő gyári ventit nem használom,ellenben elgondolkozom a rezgéscsillapításán.A nyári melegben felüdülés lehet a VGA-nak.Igazából tartok tőle hogy az oldallapot rezonáltatja a venti. :U

[ Szerkesztve ]

(#2919) Peti78 válasza Daert (#2918) üzenetére


Peti78
őstag

Én a Noctua P-12-t, Henk pedig biztos az S-flex-et. Az oldallapra ne tegyél ventit, kevés olyan 690 gazda van, aki ajánlaná,. Azaz rakhatsz, csak hangos lesz, vegy esetleg vágd ki a méhrácsot, mert az kelt olyan zajt, hogy :Y

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2920) Daert válasza Peti78 (#2919) üzenetére


Daert
őstag

Na most elgondolkodtam....(néha ilyet is tudok :DDD )
A noctua P12,vagy esetleg az S12B-FLX ventik nagyon tetszenek,lehet hogy a közeljövőben beruházok 1-re,ezt felteszem a Ninja-ra,a Ninja gyári ventijét pedig valamelyik házventi helyére beteszem. :U
Az oldalsó valóban felejtős.
Már csak keresen kell Noctua-t lehetőleg nem horrorisztikus áron

(#2921) Peti78 válasza Daert (#2920) üzenetére


Peti78
őstag

Nem olcsó a Nocuta, de a 6év és 150.000 órájával valszeg minden részét túl fogja élni a jelenlegi gépednek

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2922) Peti78 válasza Peti78 (#2921) üzenetére


Peti78
őstag

Akarom mondani Noctua

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2923) alibabo válasza Ybron (#2902) üzenetére


alibabo
tag

Nekem az oldallapra nem is férne venti az accelero és a z600 miatt. :D
Egyébként mikor még megvolt a zúgós samu vinyóm, észrevettem hogy az oldallap rezonál (ill. még az előlap is). Néha még most is rezgetik a kis wd-ék. Szvsz azért lehetne masszívabb lemezből is, mert ez már elég nagy felület ahhoz, hogy bármi rezonáltassa.

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2924) Gerisz válasza alibabo (#2923) üzenetére


Gerisz
addikt

Múltkor olvastam valami winyós írásban, hogy lehetőleg 2 különböző fordulatú-t kell választani, mert azonos fordulaton felerősítik egymást és attól is keletkezik búgó hang

(#2925) Ybron válasza SOAD19 (#2917) üzenetére


Ybron
senior tag

Nincs fordítva most. Bár úgy is jó lenne. Azért mert így most átfújja ugye a bordán és ami mögötte van ház ventilátor az meg szívja kifelé a levegőt. Úgy is jó ahogy mondod, de csak akkor ha fentre is rakok ventilátort. Nem hiszem annyira hangosak, főleg úgy hogy a videokártyán ott virít a zalman hűtő ami a leghangosabb. Egyszer elindítottam úgy a gépet hogy kihúztam a zalman ventijét... mondanom sem kell semmi hangja nem volt.

alibabo:
Igen :) most már nekem sincs ventilátor a ház oldalán, köszönhetem a masszív oldallapnak ami miatt kitört egy ventilapát. Úgy történ konkrétan hogy eszméletlenül elkezdet zúgni nézegettem levettem a fordulatát kb 60% nem is zúgott aztán mikor rájöttem hogy valószínű rezonál akkora már késő is volt mert leraktam a földre szépen az oldallapot és annyira eldeformálódott hogy ki is törte egy lapát...

[ Szerkesztve ]

(#2926) Peti78 válasza Ybron (#2925) üzenetére


Peti78
őstag

Nem tudom, te hogy bánsz a gépeddel, de én már számtalanszor "raktam" le az oldallapját, de még nem sikerült eldeformálódnia ;]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2927) Ybron válasza Peti78 (#2926) üzenetére


Ybron
senior tag

Ha odafigyeltél volna mait írtam láthattad volna hogy szépen leraktam, nem leb*sztam, lehajítottam...hanem szépen lefektettem. Vedd már le és nézd már meg ha eddig nem sikerült és fogd meg a két kis kezeddel a két szélét és nyomd össze miközben magad felé húzod. Akkor majd meglátod hogy deformálódik.

(#2928) Peti78 válasza Ybron (#2927) üzenetére


Peti78
őstag

Nyugalom, nem állítottam, hogy leba*ztad. Azt én is tapasztaltam, hogy nem a legstabilabb fajta, de az általad említett folyamatot én még nem hajtottam végre. Ettől függetlenül a számtalan levétel után sem deformálódott el az oldala. Támadni pedig teljesen felesleges, nem bántott téged senki. Mindazonáltal, ha a hangnemedre válaszolni szeretnék, akkor megkérdezem, hogy a deformálódás eléréséhez szükséges általad ajánlott cselekvési terv megvalósítását te magad végrehajtottad-e, mert ha igen, akkor fény derül a rejtélyre, hogy miért van egy mínusz lapátja a ventidnek.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2929) -XadAnuX+


-XadAnuX+
őstag

Hihetetlen, hogy mennyire eltalálta ezt a típust a CM.
Nagyon nagy rajongó tábora van, és nem véletlen.

Tesómnak egy éve van ilyen háza, és egy dolog, hogy nagyon mutatós ház, de nagyon jól szerelhető is.

(#2930) Ybron válasza Peti78 (#2928) üzenetére


Ybron
senior tag

Te úgy látom tényleg értetlen vagy. :DDD
Sőt olvasni se nagyon tudsz. Értelmezni meg pláne.
Azt írtam ha figyeltél volna hogy leraktam szépen a földre és valószínűleg azért tört ki a lapát mert deformálódhatott annyira és ez nem biztos. Utána hogy már kitört és leszedtem a ventilátort akkor néztem meg hogy mennyire deformálódik a ház oldala ha végrehajtom azt a cselekvést amit te nem fogtál fel.

(#2931) Peti78 válasza Ybron (#2930) üzenetére


Peti78
őstag

Az vagyok teljesen, de tudd be annak, hogy a korábbi hsz-em későn, a későbbi túl korán született. Mindkét esetben fáradtságra hivatkozom elmebaj helyett :))

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2932) Ybron válasza Peti78 (#2931) üzenetére


Ybron
senior tag

Én meg az idegességnek tudhatom be hogy így reagáltam :D, ezért elnézést is :)

(#2933) Pepe78


Pepe78
senior tag

Sziasztok megszállottak..... ;]

Keresgélnek privátban, hogy megvennék a kuckómat. :U
Hát egyenlőre biztosan nem eladó. :N
Az érdekelne, hogy szerintetek mennyit érne a házam reálisan?

Tervezem egy komolyabb CM ház vásárlását, bár olyan jó itt a közösség, hogy lehet nem válok meg a háztól.
Jó ide tartozni. :B :B

:D

(#2934) Barney™ válasza Pepe78 (#2933) üzenetére


Barney™
aktív tag

Tarsd meg, de vegyél is egy másikat, és dupla tag leszel ;]

(#2935) Gerisz válasza Pepe78 (#2933) üzenetére


Gerisz
addikt

Hallod ez iszonyatos ár függő!
Jó ár esetén még szép, hogy el kell adni!
Ezt neked kell eldönteni mennyit ér a kreativitásod és a ráfordított időd!
Mert ugye ez a jelentős áremelő nem a festék!

(#2936) Pepe78 válasza Gerisz (#2935) üzenetére


Pepe78
senior tag

Hát a festék olyan 6K ban állt meg összesen.
Egy HAF 932 -n gondolkodom.
De szerelmes vagyok ebbe a kuckóba.
Most nagyon összeállt a kép.
20K alatt biztosan nem adnám el ha úgy döntenék hogy jöhet egy másik helyette.

Most éppen ventilátorok beszerzésén gondolkodom.
Mindenhová fehér lapátos kerülne a terveim szerint.
3 db 14 cm Fractal design 600 rpm
3db 12 NEXUS 1000 rpm

Majd egy szabályzó, de most nagyon felment az áruk v.miért.

:F

[ Szerkesztve ]

(#2937) Pepe78


Pepe78
senior tag

Egy új kérdés amit még nem veséztünk ki.
A WD 250-s vinyóm 38-42 fokos. => SOKALLOM!
Kinek hogy áll a hőfok?
Ez az elforgatott dolog elb@szott egy dolog. :K
Milyen hűtést lehet ráfogatni?
Nem tudom a vinyó rögzítőjével mennyire hozható össze egy ilyen általános hdd hűtő.

Tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#2938) SOAD19 válasza Pepe78 (#2937) üzenetére


SOAD19
addikt

Én így hűtöttem a vinyómat. :B

Mivel az első ledes venti csak 5 V-on ment, így nem nagyon hűtötte a vinyót, ezért találtam ki ezt a megoldást(természetesen 5V-on ment ez a Noctua is). Nem rég kivettem, mert olvastam, h nem baj ha 40 °C körül van a vinyó hőmérséklete, sőt itt körül van az ideális üzemhője. :F Meg is emelkedett a hőmérséklet: [link]

(#2939) SOAD19 válasza Ybron (#2925) üzenetére


SOAD19
addikt

Ok, de csak szívódásképpen írtam, úgy van jól, ahogy felraktad. :R
Hát igen annak idején nekem is a vga-m ventije volt a leghangosabb, ezért vettem rá egy passzív hűtést (ekkor meg született újabb nagy ellenség a táp--> Zalman táp vétele, mostanában meg a vinyó lett a közellenségem :((( ), igaz a mostani vga-kat már nem nagyon lehet passzívan hűteni. :(((

(#2940) alibabo válasza Pepe78 (#2936) üzenetére


alibabo
tag

Valahogy én is így vagyok. Majdnem lecsaptam egy Cosmos S-re, de hát a cash. Viszont én is marhán bírom ezt a házat, csak néha kicsi már ez is nekem.

A vinyóról: nyugi nekem is annyi a 640-es WD-ém. Pedig ilyen is van rajta. Mégis a múltkor, amikor olyan két hétig meleg volt, így nálunk is a tizediken bemelegedett, máris 40-43 fokos volt. Most per moment 33 fokos, tegnap este óta ketyeg a gép. De most csak kint 18 van, bent meg 23.
A gyári kék ledest én is kiszanáltam, az csak dísznek való.

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2941) bozont


bozont
veterán

A vinyók üzemi hőmérséklete nálam is 37 fok általában, ha melegebb van és dolgoztatom is őket akkor elérik a 40-et is, de fölötte még nem nagyon jártak. Bár elől még a gyári ledes hűtő van benn, bár már nem sokáig.

(#2942) mg105 válasza bozont (#2941) üzenetére


mg105
senior tag

a vinyók hűtéséhez nincs szükség nagy légszállításra, bőven elég nekik ha már mozog a levegő. egy erősebb venti csak 1-2 fokot fog javítani rajta (lehet h még annyit sem). ha a hangja zavar, szabályozd le, ha a fénye, szedd ki belőle a ledeket

(#2943) Ybron válasza bozont (#2941) üzenetére


Ybron
senior tag

Az én vinyom üzemi hőmérséklete átlagba 29 °C.
Ha meg terhelem akkor is max 35 °C. Ráadásul úgy hogy nem is középen van a vinyom mert csak így tudtam szépen bekábelezni.

(#2944) bozont válasza Ybron (#2943) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk nekem a kábelek még nincsenek elrendezve, nem hiszem hogy olyan sokat számítana. Bár annyira nem is izgat a hőfok, ha majd 50 felé közelít akkor kezdek majd aggódni, de szerintem ez nem fog bekövetkezni. Nálam most így van berakva a 2 vinyó. [link] Ez az elfordított vinyó keret meg abból a szempontból nem tetszik, hogy hosszában azért jobb lenne a szellőzése, így a keret megfogja kicsit a jégszállítást.

(#2945) SOAD19 válasza mg105 (#2942) üzenetére


SOAD19
addikt

Ha a vinyó alá beraksz egy ventit, ami a vinyóra fúja a levegőt, akkor azért jó pár fokot lehet nyerni. Legalábbis nálam működött. Itt egy kép mikor kivettem a ventit (ventivel max 32-ig ment fel, nélküle 39-41 °C körül mozgott): [link]

[ Szerkesztve ]

(#2946) mg105 válasza SOAD19 (#2945) üzenetére


mg105
senior tag

abban nem kételkedek, hogy kell nekik egy venti, mert nekem is ott az alapból beépített kék venti, és 29-31 fok között tartja a vinyómat még folyamatos használat közben is. de véleményem szerint bőven elég egy gyenge/leszabályzott venti, annyi a lényeg, h valami mozgassa a levegőt a vinyó körül, elfújja onnan a hőt, maga a vinyó nem termel annyi hőt, mint azok az alkatrészek, amik komoly hűtést igényelnek

(#2947) japy válasza Pepe78 (#2937) üzenetére


japy
őstag

Jó az csak normális vinyót kell venni!

[ Szerkesztve ]

(#2948) nyunyu válasza japy (#2947) üzenetére


nyunyu
félisten

Ez nem mervado, mivel rossz a Samsungok homeroje, jellemzoen 6-8 fokkal kevesebbet mutatnak, mint ami a valos.

Nalam a proci+VGA vizevel vannak futve, igy mutatnak:

Kb. 40 fokosak lehetnek valojaban, nem ertem, miert mutat most a Hitachi ennyivel tobbet.
Maskor pontosan mert...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2949) japy válasza nyunyu (#2948) üzenetére


japy
őstag

Én nem az everest hőfokokat linkeltem! :W De különben nálam az everest is ugyan ennyit mutat! :C Amúgy a hitachi-k a melegedősebb fajta!

[ Szerkesztve ]

(#2950) mg105 válasza japy (#2949) üzenetére


mg105
senior tag

a hard disk sentinel ugyan úgy a smartból olvassa ki az értéket, így alkalomadtán ugyan azt a rossz értéket mutatják. idősödő szenzorok általában már nem a tényleges értéket mutatják!

nem csak a hitachik a melegedősek, minden gyártónak van forrófejűbb és hűvösebb szériája egyaránt!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.