Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) alibabo válasza Peti78 (#2299) üzenetére


alibabo
tag

Letekerném azokat is potival. :DDD
Ja, úgy hogy milliárdos lennék, úgy igen. De fizetésből, mondjuk ha 3x vagy sokszor többet keresnék már nem.

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2302) Peti78 válasza alibabo (#2301) üzenetére


Peti78
őstag

Tulképp ezt a házkérdést egyszer kell megoldani. A mezei emberkének a 690 az tökéletesen megteszi. Pláne ha fizetésből él. Nekem megváltás lesz ez a ház, addig le se cserélem amíg férnek bele a cuccok. És a tendencia nem azt mutatja, hogy 2x ekkora kártyák, lapok és tápok készülnének.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2303) alibabo válasza potkem (#2300) üzenetére


alibabo
tag

Dehogy éri meg. Ezért is írtam hogy csak álom. :)
Ha többet nem is tud, de k@rvára tetszik és jó nagy és számomra marha jó az elrendezése és persze az anyag/minőség és .... :DD

Peti78: Ott a pont. :K Maradunk egyszerű földi halandó, dolgozó userek és örüljünk, hogy jutott ilyen házikóra is és egyéb fejlesztgetésre.

Jut eszembe, mintha fél éve még olcsóbb lett volna, nem? :F

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2304) Peti78 válasza alibabo (#2303) üzenetére


Peti78
őstag

igen, olcsóbb volt. Az elmúlt 4 hétben 1700 HUF emelkedés volt, és ez cak azóta, hpgy figyelemmel kísérem az árát. De az 590 az még drágább, az kurva sokat emelkedett, majdnem 23 K :Y :F

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2305) alibabo válasza Peti78 (#2304) üzenetére


alibabo
tag

Pont valamelyik nap bogarászgattam és 24k-ért láttam. Én még 16,5k-ért vettem.

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2306) zsolt1129 válasza alibabo (#2305) üzenetére


zsolt1129
addikt

Huuu. Hol nézted? Az egy kicsit már sok lenne érte-

(#2307) Peti78 válasza alibabo (#2305) üzenetére


Peti78
őstag

Mit láttál 24 k-rt? 690 vagy 590?

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2308) alibabo válasza Peti78 (#2307) üzenetére


alibabo
tag

Éppen itt láttam a 690-et.

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2309) zsolt1129 válasza alibabo (#2308) üzenetére


zsolt1129
addikt

Elég drága egy hely nem mondom. Itt még viszonylag jó áron van.

(#2310) Peti78 válasza zsolt1129 (#2309) üzenetére


Peti78
őstag

Nekem most hoztál 17100 HUF -ért, most bontottam ki, állat:D

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2311) Peti78 válasza Peti78 (#2310) üzenetére


Peti78
őstag

Első benyomás:
nem sokkal nagyobb mint a Codegen.. de a minősége ránézésre is jobb

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2312) Peti78 válasza alibabo (#2308) üzenetére


Peti78
őstag

Most nézem a pcgear árait, meg kell mondanom, majdnem hihetetlen magasságokban kínálják a termékeiket. :((

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2313) alibabo válasza Peti78 (#2312) üzenetére


alibabo
tag

Szerintem is.
Elég szórt ára van a házikónknak.
Azért nagyobb, legalábbis az enyémhez képest. Mélyebb és egy kicsit magasabb, és még egy nagyon picit szélesebb is. :)

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2314) Peti78 válasza alibabo (#2313) üzenetére


Peti78
őstag

Nálam is ez van, mélyebb, hosszabb, magasabb 2-3 centivel. Meg én azt hittem, hogy az alaplap tartó lemez mögött el lehet vezetni a kábeleket, de látom, hogy vissza van hajlítva

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2315) alibabo válasza Peti78 (#2314) üzenetére


alibabo
tag

Ööö...nagyjából nekem sikerült. Ha működne a kártyaolvasóm megmutatnám.

Létezik, hogy 64bites vista alatt nem műkszik? :F

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2316) Peti78 válasza alibabo (#2315) üzenetére


Peti78
őstag

én úgy látom, hogy nagyon hozzányomja a tápkábelt a hátlap az alaplap tartóhoz. Ezt most úgy mondom, hogy nem pröbáltam ki, mert csak vasárnap költözök bele. A szemem ezt mondja. Igaza van?
Nem vagyok otthon a kártyaolvasókban, de nem csodálkoznék, ha nem működne vistán

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2317) alibabo válasza Peti78 (#2316) üzenetére


alibabo
tag

Az lehet, hogy megpréseli. A tápkábelhez nem tudok hozzászólni, mert a lapomon a csati a hátlapi kivezetéseknél van és a vga-oldallap között megy.

A 32-es vistán még ment a múltkor.

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2318) Peti78 válasza alibabo (#2317) üzenetére


Peti78
őstag

Mekkora hülye vagyok, nekem is ott van, és pár napja konstatáltam, hogy a karinál kell evezetni, mert valaki, lehet h éppen te, linkelt egy képed amin rajta volt az elvezetés. Erre meg előállok ezzal a hozzányomja dologgal. Szinte el se hiszem:D :Y :W

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2319) alibabo válasza Peti78 (#2318) üzenetére


alibabo
tag

Aham. Én linkeltem. :D
De amúgy az előző lapomnál - ahol normális helyen volt a tápcsati - hátul vezettem el és ha préselve is egy kicsit, de elfért. Arról azt hiszem van a gépemen is kép, majd ha hazaérek melóból megkeresem neked.

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2320) alibabo válasza Peti78 (#2316) üzenetére


alibabo
tag

Tényleg el is felejtettem megkérdezni, pedig szemen ütött: csak vasárnap költözöl bele?! ;] És kibírod addig? Én meló után amint elhoztam, se kaja, se pisi már estem is neki. Mivel akkor egy úttal cseréltem lapot is és procit is mondanom sem kell nem sokat kellett aludjak akkor éjjel. Másnap alig tudtam felkelni melózni. :DDD

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2321) #97544192


#97544192
törölt tag

CM 690 pleximod

[link]
[link]

:D
Kicsit meg kell még törölgetni... xD

(#2322) alibabo válasza #97544192 (#2321) üzenetére


alibabo
tag

:C Ügyes.
Nekem sajna se szerszámom, sem helyem nincs hozzá.

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2323) alibabo válasza Peti78 (#2318) üzenetére


alibabo
tag

No sikerült rájönni a kártyaolvasó bibire.

Szóval így csináltam az előző lapnál (mondjuk a tápom is más volt, nem volt beharisnyázva), és most így tüntettem el a madzagokat.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2324) Peti78 válasza alibabo (#2320) üzenetére


Peti78
őstag

Azért csak vasárnap, mert potkem barátommal tervezzük összerakni, mer jó buli.
Már kibeleztem a dobozt, felkészültem belőle. A gép amúgy azon az asztalon van, ahol az angol tanítványaim ülnek ha éppen jönnek. Csak tologatom mindig:D
Egyébként a terv a következő. Van 8 db ventim. Ebből 7db 12-es, amiből 2 db zalman, a többi olyan mint a házban a lednélküliek. És van egy 14 es

Minden venti alá teszek távtartót, ami a megfelelő méretű tömítőgyűrűből fog állni. A
távtartó min 1 cm lesz, mert ahogy próbáltam, ott szűnik meg az oldal által kreált szélzaj.
Vettem még 2 db uolyan ventit amit a házhoz adnak, azok még 12 Von i csendesek, és 1200 an pörögnek. És van még 2 db 12 es Zalman venti, ezenkívül egy sharkoon 14 cmes 900 rpm en üzemelő. A Zalmik 5Von csendesek.
Az oldallapon nem lesz venti, legalábbis első nekifutásra. A szellőzőket letakarom, így talán kisebb lesz a távozási felület a levegőnek ezáltal gyorsabb a légáramlat. Lehet h nem így van. :U
A ventiket a kövképpen helyezem el elsőre.
Alul egy zalmi,(beszív) a másik zalmi a passzív gigán 5v-on. Ez ki van próbálva, jól hűt így és nincs hangja.
A kék elöl helyet cserél a hátsóval. Ne világítson a képembe. (Ezek beszívnak)
Felül 2db 14 es, most csak egy van, de veszek még 1 et. (kifúj)
Egyet teszek a vinyók bal oldalára, egyet az 5.25 ös rekeszek alaplaphoz közeli részére.

Egyet pedig még valahova, mert ha megveszem a másik 14 est is, akkor marad egy 12 es.

Ez milyen elgondolás?
Nyárig nem kritikus a helyzet szal van időm kísérletezni.

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2325) alibabo válasza Peti78 (#2324) üzenetére


alibabo
tag

Tyűha, jól beventiztél. :) Biztos, hogy így meg akarod pakolni?

Szerintem a hátsót kiszívóra tedd, lehet hogy jobb ha onnan a sarokból kiszippantja a levegőt a fentivel együtt. De lehet én mondok hülyeséget. :U

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2326) Peti78 válasza alibabo (#2325) üzenetére


Peti78
őstag

Ja igen, a hátsó beszív.
És mi volt a bibi az olvasóval?

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2327) alibabo válasza Peti78 (#2326) üzenetére


alibabo
tag

Csak a vistába 'épített' 64bites driver nem volt jó. De aztán a vistás fórumban tök jó fej srácokkal tanakodtunk és egyszerűen csak gugliznom kellett másik/frissebb drivert. Az embernek van egy egyszerű problémája, mindjárt a legbonyolultabb végén kezdi (én azt hittem valami komolyabb, a winfosban könyékig turkálós gond van). :DDD

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2328) Peti78 válasza alibabo (#2319) üzenetére


Peti78
őstag

Ha hazaértél és van kép a gépeden, dobj már belőlük pls.

Na ilyen és ehhez hasonló driverproblémák miatt maradok én a jó öreg XP-nél:S

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2329) Peti78 válasza alibabo (#2327) üzenetére


Peti78
őstag

Azt meg nagyokosan kifelejtettem, hogy ne tudd meg mekkora kínszenvedés a zacsiban tartani a házikót :O

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2330) alibabo válasza Peti78 (#2329) üzenetére


alibabo
tag

Azt elhiszem, én sem is bírtam megállni. :DD

Itt van egy pár, az előző állapotokról is és az utolsó négy a mostani inkább. Bár azóta már a madzagokat jobban elrendeztem.
Sajna a képek minősége silány, mostanában kénytelen vagyok telóval kattogni, mert a fényképezőm 1 kép alatt lemeríti a frissen töltött akksikat. Legalábbis úgy érzékeli.

Semmi gondom ezzel a vistával, ez volt az egyetlen, ez is inkább az én hülyeségem, hogy nem kerestem előbb drivert külön. Főleg miután fél perc alatt találtam hozzá. :) Minden driver rendben, megy stabilan mindenféle finnyáskodás, hibaüzi,stb. nélkül.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2331) Peti78 válasza alibabo (#2330) üzenetére


Peti78
őstag

tnx a képeket. :R
Kérdések:
1.milyen anyaggal borítottad a ház oldalfalát? és ér-e valamit?
2.az valami spéci guim, vagy mezei? és mennyi volt?
3.a vinyórekesz bal oldalán lévő ventit oda lehet csavarozni, vagy kábelköteleglő?
4.válaszolsz az első három kérdésre? :DDD
:R

"Csak a vistába 'épített' 64bites driver nem volt jó" most esik le, ez de lol :DD

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2332) potkem


potkem
aktív tag

Hali srácok. Úgy néz ki ma megérkezik végre a drágaság. Utóirat:a COMP-EU tól senki ne rendeljen semmit, mert sajna egy hetet kell rá várni. :DD

(#2333) Peti78 válasza potkem (#2332) üzenetére


Peti78
őstag

Sajnos, ez előfordul. Hidd el komám, mindenki azon van, hogy eladjon, tehát keressen és a vevő igényeit kielégítse :K

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2334) alibabo válasza Peti78 (#2331) üzenetére


alibabo
tag

Sima mezei "hangszigetelőnek" árulják, ha jól emlékszem 1800- volt egy dobozzal, de sima midtower méret, azaz ennél a háznál egy két centit szopik. Az a baj, hogy nincs összehasonlítási alapom, mert egyből feltettem rá és nem próbáltm ki nélküle. Valamit csak tompít, talán hátul a madzagok nem közvetlen az oldallemeznek rázkódnak. Ha más nem legalább nem sima, csupasz acélszínű az oldala. :DDD
A vinyórekesz bal oldalára nem tudsz csvarozni, de a legegyszerűbb a két oldalt ragadós Tesa, a vastagabb/szivacsosabb fajta (azt hiszem jó pár hsz-el odébb már említettem valakinek). Még egy kicsit tompít is a venti rezgésen. Sima felületre jól ragad, nekem egyszer sem esett le, viszont le lehet szedni mindenféle ház károsodás nélkül. Azért a leszedéshez kell egy kis köröm. :DDD

Válaszoltam. :DD

[ Szerkesztve ]

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2335) Peti78 válasza alibabo (#2334) üzenetére


Peti78
őstag

Válaszoltál :R
Te hogy tapasztaltad, az a 2 cmes rés amivel meg van emelve a földtől az alja, elég levegőt biztosít a tápnak, vagy emeljem meg még?
Bázz kétoldalú ragasztóra nem is gondoltam. :R Ezek szerint van belőle szivacsos fajta is. kipróbálom, szombaton megyek beszerző körútra hogy vasárnap hajnalban ha potkem megjelenik 5.40-kor, minden készen álljon.
Egyelőre nem hangszigetelek, és plusz porszűrőt sem teszek bele, mert kíváncsi vagyok, egy hónap alatt mennyit szív be. Talán a táp alá ragasztok valamit, besülni biztos nem fog.
A házat egy törülközőre rárakom, arról kevésbé tudja a 2 venti kiszívni a port, mint a hajópadlóról.
Még jó porszűrő megoldáson gondolkodok, potkemmel már estéket beszéltünk skypon különböző vad ötleteket linkelve egymásnak. Jelenleg a géz van porondon, a szúnyoghálónál biztos jobb.
Már tűkön ülök a vasárnap miatt. :U

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2336) alibabo válasza Peti78 (#2335) üzenetére


alibabo
tag

Nekem a mostani tápomnak nincs az alján venti, ott zárt. A réginél meg tettem alá porszűrőt (azt hiszem ezt is linkeltem már valakinek). Ennyi dzsuvát fogott meg akkor. Viszont én pár nap múlva vettem rá 4db kisebb bútor kereket - ezt is tesával feldobtam rá - mert állandóan kiráncigálni az asztalból a 'saját lábán' nem olyan könnyű. Így viszont még pár centit emelkedett.
Én ezt a fajtát vettem (azt hiszem, mert a dobozát eldobtam). Olyasmi mint a 3M, csak az k@rva drága, meg nehezebb lekaparni amikor majd le akarod.
Meg fogja szívni magát egy hónap alatt. (Bár nálunk ez inkább nyáron igaz, amikor folyamatosan nyitva az ablak, ráadásul alattunk van a játszótér homokozóval.) Szűrő nélkül meg pláne.

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#2337) Symbio


Symbio
senior tag

Beszereltem a Scythe Mugen 2-s hűtőt az E8400-ra. Leszámítva, hogy ki kellett venni a lapot a házból, egyszerűen ment.
Alapon 290 körül forog a 120-as venti (az EPU-nak köszönhetően 1,5GHz-en megy csak akkor a proci), 30X IB tesztnél sem ment 780 főlé és így max is 49 fokosak voltak a magok (akkor már 3,6GHZ-en megy). Hangja még akkor sem nagyon volt.
A házban elől, alul és hátul van 1-1 S-FLEX SFF21D (800rpm), amik 490-500 fordulaton mennek és a 2 db WD 640GB-os Green Power vinyó is halkak, a Corsair VX450-es táp sem a a hangos fajta (kapott egy szűrőt), az ASUS 4670 pedig fix 5V-on hajtja a ventit, így végre szinte teljes a csend :C

képek

[ Szerkesztve ]

(#2338) Peti78 válasza alibabo (#2336) üzenetére


Peti78
őstag

Hm... Akkor azért egy szúnyoghálót felrakok porszűrőnek a biztonság kedvéért, mert szép kis cuccot fogott meg a porszűrőd :U

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2339) potkem


potkem
aktív tag

Végre meg van és már müködik is. :D

(#2340) Gerisz válasza Symbio (#2337) üzenetére


Gerisz
addikt

Már csak a kábeleket kell szépen elrendezni és még szebb lesz!

(#2341) Symbio válasza Gerisz (#2340) üzenetére


Symbio
senior tag

Nem plexis, nem látom ;) A ventilátor útjából elraktam, csak a S-ATA kábelekkel nem tudok mit kezdeni, talán beszerzek néhány 90 fokosat, talán azokkal egyszerűbb.

(#2342) Peti78 válasza Symbio (#2337) üzenetére


Peti78
őstag

Az a sata kábel, ami hátulról jön, azt a pici porcicáknak hagytad úgy? vagy más funkciója van? :D

Ja már látom, bocs :F

[ Szerkesztve ]

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2343) Symbio válasza Peti78 (#2342) üzenetére


Symbio
senior tag

Hátsó E-SATA-hoz megy :D Időnként 2 külső merevlemez is lóg a gépen, azért kellett +1 csatlakozó. A hátsón fixen van egy, a ház tetején levő pedig a vándoré :)

[ Szerkesztve ]

(#2344) Peti78 válasza potkem (#2339) üzenetére


Peti78
őstag

Am potkem, illene linkelni pár képet, ha már volt képed összerakni :K :DDD

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2345) Peti78


Peti78
őstag

Most vagdossuk szanaszét a házat

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2346) Peti78 válasza Peti78 (#2345) üzenetére


Peti78
őstag

A ventik bent vannak:D

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2347) syC válasza Peti78 (#2346) üzenetére


syC
addikt

Pictures please :)

(#2348) Peti78 válasza syC (#2347) üzenetére


Peti78
őstag

Most kezdődik a költözés, utána este képek is lesznek :))

Blackberry Bold 9900, Blackberry Classic, Blackberry Key2 O1G

(#2349) Symbio válasza Gerisz (#2340) üzenetére


Symbio
senior tag

A rendmániások kedvéért ( :DDD ) újra kábeleztem a házat. Köszönöm a piszkálást, így legalább rászántam magam :B

(#2350) Lauda válasza #97544192 (#2321) üzenetére


Lauda
félisten

Na ilyenen töröm én is a fejem, tudnék is plexit szerezni hozzá, meg akkor az oldalsó alsó ventit kicsit előbbre tenném, hogy a vga ventijének vonalában fújja be a levegőt. :DD :K Arról nem is beszélve, hogy lehet látni a gépet is, szvsz nagyon jól néz ki a cucc. :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.