Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #90088192


#90088192
törölt tag

Mi lenne a legjobb ösztönzése a cégnek iranyomba?
Ha hagynának dolgozni és támogatnának azzal amit én nem tudok megcsinálni.
Pl dokumentáció instrukciók és egyéb nyalanksagok

(#2) #90088192


#90088192
törölt tag

Mi lenne a legjobb ösztönzése a cégnek iranyomba?
Ha hagynának dolgozni és támogatnának azzal amit én nem tudok megcsinálni.
Pl dokumentáció instrukciók és egyéb nyalanksagok

(#3) Carlytoo válasza #90088192 (#2) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Hagynának dolgozni? Nem gondolod, hogy egy kicsit sokat vársz el? ;]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#4) Met


Met
nagyúr

- Kérem értékelje, hogy mennyire elégedett munkahelye ösztönzőrendszerével?
Nincs ilyen

- Mennyire motiválja a munkavégzése?
Minimális, éppen annyi amennyi szükséges

- Kérem írja le, Önre mi hatna ösztönzően a munkahelyén?
Amikor nincs munka ne kelljen itt ülni.

Amúgy csak én olvastam öntözőrendszert az ösztönzőrendszer helyett? :DDD

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5) pető bá' válasza Met (#4) üzenetére


pető bá'
őstag

nem, én is.. :))

"... and I hope you have a great day!"

(#6) Carlytoo válasza pető bá' (#5) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Sejtettem. Gondolkoztam is rajta, hogy easter egg-ként egyszer öntözőrendszert írok.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#7) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Percekig néztem hogy ez micsoda, milyen öntözőrendszer.. :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#8) Kisgépkezelő


Kisgépkezelő
senior tag

Hát a jelenlegi munkahelyem öntözőrendszere a minap épp akkor kapcsolt be amikor mentem a dohányzó felé és szépen el is áztatott. El is gondoltkodtam rajta, hogy ez nem ösztönöz a dohányzó további látogatására, főleg, hogy nem is dohányzok, csak a társaságért meg a napfényért megyek ki. Ebből, hogy nem dohányzóként is kijárok a dohányzóba, mondjuk kikövetkeztethető, hogy a céges ösztönzőrendszer leginkább afelé tereli az embert, hogy az adott pénzért minél kevesebbet dolgozzon. :D

[ Szerkesztve ]

(#9) Aprósólyom válasza #90088192 (#1) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Egyszer voltam egy 2 napos értékesítési tréningen. Levezettük, hogy a motiváció legalacsonyabb minőségi szintje az anyagi motiváció. A pénz közvetetten sem ösztönöz a tanulásra, fejlődésre, a munkahelyi csapat és/vagy ügyfél-kommunikációban mint az a belső motiváció, hogy a lehető legjobban akarom csinálni, amivel épp foglalkozok. Viszont ha fojtogat az anyagi légkör, akkor az igencsak személyiségpróbáló.
Más trénertől azt hallottam, hogy nem hisz abban, hogy anyagi juttatásokkal a belső motiváción lehet változtatni. Persze, ha a belső motiváció a minél több pénzkeresés, akkor működik. Nem mindenki vár többet az élettől mint a pénz és a rajta megvásárolható javak.
Szóba került az állami munkáltató és a versenyszféra. Azoktól az állami alkalmazottaktól, amiket eddig hallottam vagy amit én láttam, nincsen az a pénz, amiért állami alkalmazásba állnék, mert pár nap alatt összetörnék a motivációmat és bepanaszolnék egy-két felettest felsőbb szintekre... Saját magam utáltatnám ki abból a mocsárból, ha nem tartanám a szám az ostoba, értelmetlen folyamatok és etikailag erősen vitatható események miatt... :U

Jevons paradox

(#10) #90088192 válasza Aprósólyom (#9) üzenetére


#90088192
törölt tag

Es én egy magán vállakózásnak dolgozok erre varrjál gombot :R
Egyszerűen saját magamnak kellett "megterveznem" legyártanom és kipróbálnom egy tesztelésre szánt berendezést :(
Nekem kell megírni a tesztelési eljárást is, úgy hogy csak egy sima villanyszerelő vagyok, mérnökökkel körbevéve, és egy olyan tulajdonossal aki azt mondja semmit sem tudok :W

Ennek fejebe folyamatosan találom a hibákat a berendezéseikben és részegységeiben.
Minden átgondolatlan, próbálom őket terelni hogy modulárisra csináljuk, ne legyenek átfedésék a funkciókat tartalmazó PCB-k között, de reménytelen.

Ami szerencsém van, megvan az összes dokumentum, rajz, és szoftver, úgyhogy lehet nekiállok magam, aztán elkezdem javítani a saját alkatrészeimmel amik jobbak mint az övék :DDD

Na ez a motiváció hiánya nem a pénztelenség :R

[ Szerkesztve ]

(#11) Aprósólyom válasza #90088192 (#10) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Hát igen... Ha nem mindennapi anyagi biztonság fenyeget, akkor már sokkal esélyesebb, hogy minden más töri össze a motivációt és a munkamorált, nem az, hogy többet szeretnénk keresni. Persze, ha hosszú távra tervezünk, az is fontos, mert előbb vagy utóbb mindenki saját ingatlant szeretne, de mikor bemegyünk a munkahelyre és eltöltjük ott a munkaidőt nem az motivál, hogy még 1-2 óra van hátra, a munkaidőből, akkor az hány ezer forint még nekünk, hanem hogy mennyire érzem jól magam a feladatban, azt értékesnek előremutatónak, szükségesnek látom-e, és, hogy milyen a munkakörnyezet minősége (legyen az egy kényelmetlen szék vagy idegesítő kolléga/főnök).
Szerintem sokkal fontosabb, hogy minden szempontból olyan munkahelyen legyünk amivel azonosulni tudunk, értékesnek véljük azt amit csinálunk és csak tényleg másodsorba helyezzük a fizetést. Én ebből a szempontból gondolkodom. Persze, ha a főnök kihasználja ezt a belső motivációt és emiatt taktikázik és nem adja meg azt a fizetést, ami kijárna, azt is ott kell hagyni.
Szerintem a magyar munkavállalói kultúrában túl nagy az ilyen irányú megalkuvás, mert nagyon félnek az anyagi létbizonytalanságtól. Miközben az egész gazdaság érdeke, hogy mindenki fizetési növekedjen, ami a belső pénzforgalmat és gazdaságot is növelné.

Na, de túl messzire mentem a helyzetedtől. Nem irigyellek. Én mérnökként végeztem, de azt kell mondjam, hogy a gyakorlati, praktikus gondolkodást nem kifejezetten a felsőfokú képzés miatt szerezzük meg, sőt... Inkább a gyakorlatban, egy okosabb és/vagy tapasztaltabb kollégától vagy eleve olyan a gondolkodási mechanizmusunk. És ebben az sem alapvető szempont, hogy az a kolléga alacsonyabb vagy magasabb végzettséggel rendelkezik.

Én ma már nem nagyon tudnám elképzelni, hogy tovább ott maradnék egy olyan helyzetben, amit megértettem a leírásodból, ha a változásra nem tudok hatni jelentősen pár hónapon belül. Ez akkor gáz, ha a környéken nem nagyon van alternatíva, de akkor meg lehet a költözési lehetőséget nem zárán ki, attól függ merre válthatnék tovább.

Jevons paradox

(#12) #90088192 válasza Aprósólyom (#11) üzenetére


#90088192
törölt tag

Gondolkozom erősen, hogy helló szia szevasz, mert anyagilag szinte mindegy, asszonykámmal úgy vagyunk hogy nincs ilyen jellegű probléma.

Pont azért kezdtem itt dolgozni, mert talán az egyetlen cég az országban ahol tényleges KF van az elektronikai oldalról :K

Ajánlatokat mar kaptam nem is egyet, úgyhogy idő kérdése, annak ellenére hogy nagyon szeretem csinálni amit itt csinálhatok(Folyamatosan okoskodhatok, és vannak intelligens okos emberek is akik elmagyarázzak a dolgokat).

Ha az anyagi oldalát nézzük akkor nevetségesen alul vagyok fizetve(Alapbér), de ha kiküldetésben vagyok akkor nincs panasz :K

Pont ez a bajom, nem érdekelt a fizetésem eddig sem mert érdekel amit csinálok, és nincsenek megélhetési gondok így sem.

Csak ez a morál ami idegesítő, és amikor előveszem a humor érzékem, és egy groteszk képet festek róluk akkor Ok vannak felháborodva.
Persze én vagyok a rossz, de ezt mar előre mondom nekik mindig mosolyogva, hogy persze az én hibám, barmi is történt, sőt ami meg fog történni az is.
Mondtam nekik hogy kérem írásbeli figyelmeztetést mert megsértettem a vállalat belső utasítását(Amiről nem is tudtam mert nekem nem küldték el a módosítást).
Aztán elmondtam nekik mennyire értékelem ezeket a figyelmeztetéseket, mert történt velem középsuliban, hogy az Angol tanár adott egy szaktanárit az alábbi szöveggel: Hirtelen felindulásból elkövetett szaktanáriban részesítem

Az oka az volt hogy az osztálytársam nem bírt magával kapott egyet először o, majd félháborodásában az osztálytársam azt mondta a tanárnak, adjon mar egyet az agyturbinának is.
Erre a tanár visszakérdezett milyen alapon?
Osztálytárs meg mondta: Hirtelen felindulásból

Na azóta csak röhögök mindenkin aki fenyíteni próbál :DDD

(#13) Aprósólyom válasza #90088192 (#12) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Van egy sejtésem, hogy ha ki is neveted, elvicceled ezeket a helyzeteket a tudatalatti érzelmeid attól még nem oldódnak fel, mert olvasva téged, azért érzékeny vagy a morál minőségére, szintjére. Ezért is merül fel benne a a váltás lehetősége gondolatilag, de nem vagy biztos magadban, hiszen a tudatos szinteden kinevetted a helyzetet, hogy legalább valahogy próbáld kezelni valahogy a helyzetet, ha máshogy nem megy. De ha valójában nem lehet feloldani az újra és újra felmerülő ugyan olyan feszültségeket, akkor győznie kell a belső, tudatalattinak, különben be fogsz golyózni.
Mennyire fedi a sejtésem a valóságot?

Jevons paradox

(#14) #90088192 válasza Aprósólyom (#13) üzenetére


#90088192
törölt tag

Teljesen :R

Mar gondolkodok rajta, sőt megtettem az első lépést, megvettem a munkás Laptopot.

Mar csak fel kell hívnom az egyik havert, aki azt mondta tart karokkal vár, aztán mehet a móka, de előtte el akarok menni suliba mert legyen mar róla papírom is :K

Nem sietek sehova...egyenlőre mert tudom, hogy így is úgy is az idő nekem dolgozik, itt információt szívok magamba, a másik helyen ezt tudom kamatoztatni, és bővíteni :K

(#15) Carlytoo válasza #90088192 (#14) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Érdekes eszmefuttatásod van. Utólagos engedelmeddel kielemztelek, mint jártas a pszichológiában (tanultam). Javaslom minél előbb a jelenlegi környezetedből való elmozdulást. Hosszú távon megoldja, majd a jelenlegi belső feszültségedet.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#16) Egon


Egon
nagyúr

- Kérem értékelje, hogy mennyire elégedett munkahelye ösztönzőrendszerével?
Egytől ötig pontozva 4.

- Mennyire motiválja a munkavégzése?
Pontosan ugyanennyire.

- Az állami szféra ösztönzőrendszere mennyire marad el a magánszféra ösztönzőrendszerétől?
Helye válogatja: van ahol megegyezik, máshol ég és föld, a magánszféra javára.

- Kérem írja le, Önre mi hatna ösztönzően a munkahelyén? Itt most tekintsünk el a pénztől ,mert tudjuk, hogy az a legnagyobb ösztönzőerő)
Eltekinthetünk a pénztől, de - kevés kivételtől eltekintve - bármi ami motiváló, pénzbe kerül. Nálunk van pl. gyümölcsnap, ingyen kávé-tea-ásványvíz stb., ez nyilván nincs ingyen a cégnek. Talán az információ megosztása, egyes vezetői döntések indoklása a munkatársak felé lehet az, ami motiválóan hat. Vagy mondjuk a túlzásba vitt adminisztráció visszanyesése (ne kelljen már kétféle rendszerbe is rögzítenem, hogy mivel töltöm a munkaidőt). Triviális, hogy motiválni lehet egyes negatív tényezők mérséklésével is (pl. ha nem kell ledolgozni az ebédidőt). Vagy ott a távmunka lehetősége is.
Számomra leginkább az anyagiak hatnak motiválóan: elsősorban a bér, aztán a prémium, cafeteria stb.
A masszaví béremelésen kívül, leginkább egy (magánhasználatra is igénybe vehető) normális céges kocsinak tudnék örülni (mondjuk egy Octavia kombinak).

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#17) Carlytoo válasza Egon (#16) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Magánjellegű használatra nagyon kevés helyen biztosítanak céges autót. Én konkrétan 1-et ismerek. Ott viszont 4 év után az alkalmazott meg is kapja az autót. :C :C

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.