Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Carlytoo válasza t72killer (#100) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Akkor már csak egy maradt. Mindenki lője fejbe magát. Környezeti válság SOLVED. ;] ;]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#102) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Akkor ide is

ELŐADÁS

GLOBÁLIS KLÍMAVÁLTOZÁS

2019. szeptember 12. 17:00
ELTE TTK Északi tömb (1117 Budapest, Pázmány Péter sétány 1/A, fszt. 0.83.)

Jánosi Imre egyetemi tanár előadásával kezdődik "Az atomoktól a csillagokig" tudománynépszerűsítő sorozat 15. (jubileumi) éve.

Tudom, hogy volt már, csak hogy ne menjen feledésbe!
Tartsuk meg ezt a jó szokást, hogyha van előadás, akkor ajánljuk a többieknek is.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#103) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Folyóirat ajánló:

Az Országos Meteorológiai Szolgálat LÉGKÖR folyóiratai letölthetők pdf formátumban. Évente 4 szám jelenik meg.
Sok tanulmány jelenik meg a klímaváltozással kapcsolatban, a cikkek nem olyan hosszúk.

A LÉGKÖR folyóirat

Ha valakinek ideje engedi, nézegesse meg, mert ugyan az elmúlt 1 hónapban többen eszméltünk rá, hogy valami fontos, de erről már korábban is szó volt. :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#104) Hieronymus válasza Vladi (#95) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Egyél almát és kész."

OK!
Ezzel kapcsolatban kettő mondanivalóm van.
A neked ingyen alma, nekem nincs ingyen. Ha az üzemanyagot veszem csak figyelembe 100 liter benzint kellene elfüstölnöm egy csomagtartó léalmáért. Nem környezetbarát megoldás.

Az alkoholt mindig el lehet adni. A léalmából kiváló almabor vagy pálinka készíthető. A pálinka márkára már van ötletem. Szabolcsi Dízel. :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#105) t72killer válasza Carlytoo (#101) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez valóban gyors megoldás lenne, de kevésbbé drasztikusan mondjuk legyen elég az, h nem szülünk családonként 2nél többet (senki se, azaz termékenységi ráta->1.5 környéke Nigerben is, nem csak Japánban) és kevesebb szemetet "fogyasztunk"/termelünk. Ezzel röpke 100-200év alatt egy sokkal menedzselhetőbb 3milliárd körülire lehetne csökkenteni a humán-parazita populációt, a kisebb városok és az újra elérhetővé váló zöldterület pedig 1000x jobb valós életkörülményeket biztosítana. Pláne úgy, hogy közben xxiii. szd.-i technológiával játszanának a dédunokáink. De persze a mai ember nem így gondolkodik, inkább kisemmizi az utódait, had nyomorogjanak egymás hegyén-hátán, és az utolsó csepp vizet is megmérgezi.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#106) borg25 válasza Chaser (#96) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Azzal nem érsz el semmit, ha a másik helyett felszeded a szemetet. A többséget kéne ránevelni arra, hogy ne dobja el, ne legyen közönyös a világra. Csakhát természetanya nem költ reklámra, ami nagy hiba :S

(#100) t72killer:
A dinók ide 70 millió év. Ezalatt terjedt el a madár és az emlős. A Homo Sapiens is csak 3 millió év volt, ha még marad csimpánz, talán ő is eléri ennyi idő alatt. Ami inkább cinkesebb, hogy a föld még kb 1 milliárd évig lesz lakható a nap miatt.

#105) t72killer:
Ma már keleten se jellemző a 2+ gyerek. Ők azért növekszenek, mert náluk drasztikusan nő az átlag életkor, s ha több generáció (nagyi, unoka) egymás mellett él, az máris duplázza a népességi adatokat.

#86) Ghoosty:
Ezelőtt pár éve láttam egy filmet a Nationalen, ami azzal foglalkozott, hogy mi lenne, ha USA fölött robbantanának. Az ott elhangzottakat mondtam, illetve terjesztettem globális szintre. Viszont még ők se számoltak azzal, hogy ma már az elektronika mindenbe beköltözött. Az Ethernet se szereti a túlfeszültséget, az iparban használt vezérlőkártyák, a 10+ idős kocsikban megtalálható fedélzeti számítógép, facebooker mobilja meg pláne. Az elektromos áramon kívül csak pár olyan apróság állna le mint az Internet, kommunikáció, gyártás, közlekedés, államigazgatás, egészségügy fele.
Tavaly se volt hideg tél, mégis pár szerencsétlen nyugdíjas megfagyott a saját lakásában.
Ha ökoterroristta lennék, akkor ezzel fenyegetném be a világot, vagy betartjátok Kiotó extrémet, vagy az ország gyártókapacitása megy a levesbe. Nem nagyon kéne egyezkedni...

(#107) t72killer válasza borg25 (#106) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

kérdés mi a kelet? Japánban 1.3 körüli, a háborús Jemenben 5 fölötti a termékenységi index (azaz a népesség minden tagja 0.7 vs 2.5 utódot produkál, beleszámítva a végső stádiumban lévő rákos betegeket is, akiknek sose lehetett gyerekük.

időtáv: a nap még 2-3 mrd évig tuti bírni fogja, kérdés, hogy milyen értelmes faj fog akkor elköltözni. A teljes spektrumú letámadásnak köszönhetően nem csak új csimpánzfajra lesz szükség, nanem komplett tengeri és szárazföldi bioszférára.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#108) borg25 válasza t72killer (#107) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

India, Banglades
A nap még 4+ milliárd évig bírni fogja, de a teljesítménye folyamatosan nő (Valami olyasmi rémlik, hogy +10%/milliárd év) S e miatt 1 milliárd év múlva már túlságosan meleg lesz a víznek, aztán jön, hogy minden megolvad s csak utána jön, hogy vagy elnyeli a Földet a nap vagy nem, de akkorra már csak egy olvadt lávatenger lesz az egész.

(#109) Vladi válasza Csabroncka (#99) üzenetére


Vladi
nagyúr

Sajnos ilyenre gyártják. Nyomást kell gyakorolni a gyártókra.

Jelentem szerelés híve vagyok, igen, mosógépet is kaptam szét mostanában. :C

Szabolcsi vagyok, nincs olyan fogalom, hogy javíthatatlan. ;]

Szomszédba nem telefonálok, sőt alig hívok valakit. Jóoké engem sokat de ez nem az én saram.
Okostelefonom nincs, csak ilyen butastrapa. Akkora aksija van, hogy tölteni tud másik okoseszközt. Kevés napi hívás mellett 10-12 nap üzemidő!!!

Sok apróságot tudok a környezetbarát életről. De tudod én szabolcsi vagyok, minálunk még éle a hagyománya ennek. Nem környezetvédelemnek, meg ökológiai lábnyomnak hívták 40-60 éve, hanem beosztásnak. Az én anyám a nagyapámtól még akkora pofont kapott, ha a kenyeret ledobta/kidobta, hogy végigrepült a folyosón. 1958-at írtak.... Mert valóság volt az, hogy 2 hét múlva lehet nem lesz mit enni.
Az ő unokája már úgy nő fel, hogy ételt dob ki.... érted te ezt? :(

(#104) Hieronymus:

Tedd fel magadnak a kérdést: 2000 km-ről jött cseresznye hogy lehet olcsóbb, mint a 200 km-ről jött alma? Valami nagyon nem stimmel a világgal.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#110) Hieronymus válasza Vladi (#109) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Tedd fel magadnak a kérdést: 2000 km-ről jött cseresznye hogy lehet olcsóbb, mint a 200 km-ről jött alma? Valami nagyon nem stimmel a világgal."

A válasz egyszerű.
A cseresznyét nagy mennyiségben szállítják. Ha csak Törökországból jön, akkor lehet vasúton szállítani hűtőkocsiban. Az egy kilogramm cseresznyére jutó környezetszennyezés és szállítási költség még elfogadható.

Ha én hozok 50kg almát tőled személyautóval. Sokkal magasabb a az egy kilogramm almára jutó költség és környezetszennyezés. Abban sem lehetek teljesen biztos, léalma marad az utazás végén a csomagtartóban és nem almalé.

Még egy dolgot nem veszel figyelembe. Felénk nagy a lokálpatriotizmus. A helyben elkészített élelmiszereket 20-200%-al magasabb áron lehet eladni.

De vissza térve az almára. Feldolgozva sokkal jobban eladható a léalma. A franciák egészen finom almaborokat gyártanak. Szoktam néha venni egy - egy palackkal.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#111) updog válasza Hieronymus (#110) üzenetére


updog
senior tag

"Feldolgozva sokkal jobban eladható a léalma. A franciák egészen finom almaborokat gyártanak" Mondjuk azon el szoktam gondolkodni (bár nem ismerem a pálinkafőzés idő- és költségvonzatait), hogy amikor panaszkodnak a termelők hogy ott rohad meg a gyümölcs, miért nem szed(et)ik le cefrének. Lenne sok olcsó "rendes" pálinka, a vizezett aromás etilnél legalábbis még ez is jobb lenne szvsz. az arra hajlamosoknak.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#112) Chaser válasza borg25 (#106) üzenetére


Chaser
titán

a lelkiismeretemnek biztosan jobb, olyan elven meg nem indulok el, ha más se szedi fel akkor én sem, ilyen alpon térdig szemétben járnánk:) ha 100-ból csak egy ember elgondolkozik rajta, és később csak egy ugyanúgy felveszi néha a szemetet - vagy legalább nem dobja el szándékosan - , már előrébb vagyunk

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#113) Vladi válasza updog (#111) üzenetére


Vladi
nagyúr

1680 Ft/liter a főzetés. Van még kérdésed?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#114) Hieronymus válasza Vladi (#113) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Amikor utoljára a tesóban jártam, akcióztak pálinkafőző berendezést.
Gondolom a saját főzést is be kell jelenteni és literenként fizetni. Ez nem olcsóbb megoldás?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#115) Vladi válasza Hieronymus (#114) üzenetére


Vladi
nagyúr

háááát nem árt némi tudás. :U Nehogy metilalkoholt igyál vagy felrobbanj. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#116) t72killer válasza borg25 (#108) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bangladesben már nincs talpalatnyi hely... De pl a jajjistenemdeszegényártatlansegíccsükmeg rohingyáknál az 5+ (10...) gyerek a norma.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#117) ncc1701 válasza t72killer (#116) üzenetére


ncc1701
veterán

Szokj hozzá, h 2034 körül van az az időpont, mikor több nemzetiség születik itthon, mint magyar.

(#118) Chaser válasza ncc1701 (#117) üzenetére


Chaser
titán

állambácsi bevezetné azt, ami talán egyik skandináv országban van, h egy gyerek után x összegű családi pótlék, két gyerek után 2,5x, három után 4x - nem pont ennyi, de hasonlóak az arányok - , negyedik és utána levők után után viszont egy büdös fillér sem, akkor nem lenne ilyen ( : és nem lehet rásütni h rasszizmus, vonatkozik mindenkire, no de akkor oda a szavazóbázis ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#119) Hieronymus válasza Vladi (#115) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A fater annak idején a körte termést mentette így meg az enyészettől. :D
Emlékeim szerint nem volt nehéz. Az elejét ki kell önteni. Utána érdemes szakaszonként tárolni a párlatot. A végét másodszor desztillálni, mert akkorra megjelenhetnek nem kívánt ízek vagy más összetevők.
Azóta láttam már modernebb megoldást.
Közvetlenül a gyümölcsből desztillálják le ízanyagokat. Az alkoholt meg akármiből, akár a gyümölcs maradványából. Aztán beállítják az ízt. A magasabb területeken ahol már nem nagyon teremnek a gyümölcsök, gyökerekből áztatják az ízanyagot. A medve- és vérgyökér ízéhez szokni kell. Utána már finom. :DDD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#120) ncc1701 válasza Chaser (#118) üzenetére


ncc1701
veterán

Kp nem adnék semmit, rettenet nagy az állami újraelosztás mértéke. Apa-anya adójából tenném leírhatóvá. És ez így nem lenne rasszizmus.

(#121) PBA válasza Somatom (#16) üzenetére


PBA
aktív tag

Azért, hogy a kölykeid is normális körülmények között tudjanak élni. Tudom, nehéz ezt felfogni sokaknak...

(#122) Lauda válasza PBA (#121) üzenetére


Lauda
félisten

A klímaváltozás ellen nem kell tenni, nem is tudsz tenni. Kb mintha az apály-dagály ellen akarnál tenni.

(#123) Somatom válasza PBA (#121) üzenetére


Somatom
veterán

Látod, te is önző vagy. A kölykeid fontosabbak, mint a bolygó sorsa. Ha felelősségteljesen gondolkodnál, akkor belátnád, hogy túl sokan vagyunk ezen a bolygón, ezért nem is lennének kölykeid. Sőt! Az lenne a legjobb, ha nyomban öngyilkos lennél. Persze, tekintettel arra, hogy utána a hullád minél kevésbé szennyezze a bolygót.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#124) Hieronymus válasza Lauda (#122) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"A klímaváltozás ellen nem kell tenni, nem is tudsz tenni. Kb mintha az apály-dagály ellen akarnál tenni."

Azért ez nem teljesen így van.
Ma nincs olyan ember vagy módszer, amivel biztosan megállapítható lenne az ember szerepe a klímaváltozásban.
A klímaváltozás szereplői.
A Nap, mert az energia ami melegít, belőle származik. A melegítőhatás a Nap sötétebb részeiből származik.
A Föld, mert befolyásolja a felszínre érkező energia mennyiséget és anak a visszasugárzásának mennyiségét.
Az Ember, mert üvegház hatást generál és az ózonréteg csökkentésével növeli a beérkező energia mennyiséget.
A Hold, mert a tömegével stabilizálja a Földet és árapály gerjeszt.
A kisebb nagyobb égitestek, leginkább a becsapódással.

Ha holnap eltűnne az összes ember nagyjából kettő fokkal azonnal csökkenne az átlaghómérséklet. A környezet szennyezés megszűnésével további lehülés várható lenne.

Én nem merem kijelenteni, hogy a teljes felelősség az emberé, de azt sem hogy nincs felelősségünk benne.

A legrosszabb eset, az ha nekünk "csak" 10% hatásunk, de 5 %-al kevesebb hatássásunkkal elkerülhető lenne a túlmelegedés.

A másik lehetőség, hogy a nagyon fejlett technikai civilizációk törvényszerűen tönkre teszik a körbyezetüket és elbuknak. Ez esetben nincs mit tenni. (Vagy mégis?)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#125) Lauda válasza Hieronymus (#124) üzenetére


Lauda
félisten

A klíma az ember nélkül is folyamatosan változott. Ezért picit fura, hogy miért is akarnánk tenni ellene.

(#126) Vladi válasza Somatom (#123) üzenetére


Vladi
nagyúr

"bolygó sorsa"

Bolygó sorsa?? Bolygóóó sorsaa???? :Y A bolygó köszöni szépen jól van, a klíma köszöni talál majd úgy egyensúlyi pontot az ökoszféra meg szinte elpusztíthatatlan.

Az ember életkröülményei? Na azok irdatlan rettenetesek lesznek. Tulajdonképpen magunk alá szarunk.

"A másik lehetőség, hogy a nagyon fejlett technikai civilizációk törvényszerűen tönkre teszik a körbyezetüket és elbuknak. Ez esetben nincs mit tenni. (Vagy mégis?)"

Ez lehetséges, nem nagyon van összehasonlítási alapunk. Igazából rajtunk múlik.
Ha elbukik, akkor mehetünk vissza a vaskorba. Tömeges kihalás. De legalább az életkörülmények javulnak. :DDD

Szerintem nagyon nagyon túltoltuk a technikai civilizációt. Olyan messze kerültünk az élővilágtól, hogy az már fájdalmas. Szerintem sokkal szerényebben és körültekintőbben is lehetne csinálni ezt a technológiai civilizációt. Csak az embereknek komolyan kéne venni, hogy emberek és nem állatok. Öntudatosak és felelősségteljesek. stb.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#127) Somatom válasza Vladi (#126) üzenetére


Somatom
veterán

Ha a klímával, meg a bolygóval nincs gond, akkor miért kéne aggódjunk? Csak a mi szempontunkból lesz szar a helyzet. Viszont, nem reális az az elképzelés, hogy éppen mi legyünk örökéletűek. Kipusztulunk, mint a dínók és ennyi. Miért kell ezen annyit törpölni?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#128) PBA válasza Somatom (#123) üzenetére


PBA
aktív tag

Ezt bebuktad, nekem nincsenek kölykeim. :)

(#129) PBA válasza Somatom (#127) üzenetére


PBA
aktív tag

Persze, mint ahogy már más is írta, ez felhatalmazz, hogy szarj magad alá, pusztítsd a környezetedet már most, tegyél nagy ívben mindenre, a lényeg, hogy te fogyaszthass és élvezhesd a dolgokat. Minden más le van szarva, nehogy már foglalkozz is bármivel, és empátia sem kell hogy beléd szoruljon. A világ egy kicsit bonyolultabb annál, mint hogy egész nap taposom a gázt, oszt csókolom. Oké, nem mindenkinek, elismerem...

(#130) nevemfel válasza PBA (#129) üzenetére


nevemfel
senior tag

Az aggódással nem mész semmire. Lehet versenyt aggódva jópontokat gyűjteni a közösségi médiában, de attól nem változik semmi. Az emberiség feltehetően 11 mrd lélekszám környékén fog tetőzni, után pedig csökkenésnek indul, ez jelentheti a megoldást.

Vagy te mit akarsz tenni a "klímaváltozás" ellen? Azt sem tudják eldönteni, hogy a széndioxidot vagy a metánt tegyék meg főfelelősnek. Így olyan kérdésekben sem lehet dönteni racionálisan, hogy kevesebbet kéne autózni (a személyszállítás a CO2 kibocsájtás 12%-ért felelős, az áramtermelés több, mint 40%-ban) vagy ne együnk annyi húst, vagy együnk, de ne marhát, vagy a legújabb brittudósos kutatási eredmény: ne együnk rizst, mert a rizsföldeken sok metán termelődik.

Szóval el lehet itt bohóckodni klímavédelmileg 0-24-ben az összes létező online fórumon, lehet méricskélni, hogy kinek nagyobb az ökopénisze, de a legtöbb amit tehetsz, hogy nem szemeteled tele a lokális környezetedet, amire van közvetlen ráhatásod, és bizakodsz abban, hogy egyszer végre akad józan hang is klímaügyben.

[ Szerkesztve ]

Forget your troubles, c'mon get happy

(#131) Vladi válasza Somatom (#127) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Miért kell ezen annyit törpölni?"
Nekem van életösztönöm. Bofcsi. :P

(#128) PBA:

Még lehetnek. :P

(#130) nevemfel:

Tartsd tisztán a környezetedet, amihez hozzáférsz. Ne pocsékolj. Már ez is elég jó.

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#132) Tüzi válasza Thusor (#1) üzenetére

Ja, csak nem mindegy, hogy az a változás 50 év alatt megy végbe, vagy 2000.
Az mindenkinek világos, hogy a földi klíma sose volt stabil (nem is lehet) mindig voltak kilengések, és lesznek is.
De amikor a kilengés akkora mértékű, hogy a hülye számára is egyértelmű az, hogy valami nem kerek, akkor nem tagadni kellene, hanem elfogadni a tényt.
Az pedig tök egyszerű:
Ezen a bolygón az emberiségnek 40-50 éve van.
Nem kell elhinni, majd 2040ben térjünk vissza erre mivel akkor már tudni fogod te is :)

[ Szerkesztve ]

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#133) Somatom válasza PBA (#128) üzenetére


Somatom
veterán

Én buktam be? Először Te példálóztál a kölykeimmel, holott nekem sincsenek. Tehát, az érvelésed alapján, ha a kölykeim miatt kellene tennem a klímaváltozás ellen, akkor tulképp egyikünknek sem kell tennie ellene. :)

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#134) Somatom válasza Vladi (#131) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem is van életösztönöm, ezért járulok hozzá a klímaváltozáshoz. Kifejtem.
A német állam támogatja a hulladékszállításban érdekelt cégeket. Méghozzá megtett kilóméter alapján. Ez közvetve azt eredményezi, hogy én egy 40 literes fogyasztású kamionnal visszavitt újságpapírt szállítgatok Németországból francia, vagy svájci feldolgozókba. Mintha ott nem lenne elég használt papír. Pedig van, mert visszafelé ugyanezt szállítom német feldolgozókba. Iszonyú pazarlás és környezetkárosítás. Ha én környezettudatos lennék, akkor azonnal fel kéne mondanom. De, az életösztönöm azt súgja nekem, hogy inkább dolgozzak tovább a havi betevőért.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#135) Vladi válasza Somatom (#133) üzenetére


Vladi
nagyúr

Akkor tegyétek meg az enyémekért bassztokmeg. :O :W

(#134) Somatom:

Na ez most pont olyan pocsékolás amiről beszélek.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#136) bambano válasza Tüzi (#132) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"csak nem mindegy, hogy az a változás 50 év alatt megy végbe, vagy 2000.": miért?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#137) Tüzi válasza bambano (#136) üzenetére

Szvsz a radikális természeti-környezeti változást előidéző katasztrófák (meteor, vulkán, etc) kivételével a klíma nem nagyon változik meg egy ekkora rendszerben 50 év alatt.
Azok pedig nem voltak mostanában, szóval eléggé biztosra vehető az, hogy az a shitstorm aminek az előszele mostanában legyezgeti az emberiséget, az emberi beavatkozás miatt van/lesz.
Aztán ha esetleg mégsem, akkor is én inkább azt az elvet követném, hogy "jobb félni mint megijedni". Mert itt a megijedés az egyenlő a civilizáció összeomlásával, és azzal, hogy a mostani gyerekeknek 40-50 év múlva az életben maradáshoz is napi küzdelmet kell vívniuk, és a mad max világa tök jó helynek fog tűnni az ő szemükben.
Aztán ezt talán jó lenne elkerülni.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#138) Tüzi válasza Vladi (#135) üzenetére

"Akkor tegyétek meg az enyémekért bassztokmeg."

+1

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#139) Somatom válasza Vladi (#135) üzenetére


Somatom
veterán

Komolyan úgy gondolod, hogy a te gyerekedért fel kéne mondanom a munkahelyemen?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#140) bambano válasza Tüzi (#137) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha van egy változás, aminek az a vége, hogy kipusztul az emberiség, akkor kb. teljesen mindegy, hogy az 50 vagy 2000 év alatt zajlik le, ha sem 50 sem 2000 év alatt nem tudunk ellene tenni. nem hiszem, hogy záros határidőn belül el tudunk innen menni. ha elfogadjuk, hogy a klíma magától változik, az ember csak gyorsítja a folyamatot, akkor mindegy, mennyire. finító így is, úgy is.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#141) Hieronymus válasza bambano (#140) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Akkor abban egyetértünk, hogy indulni kell. Nyilván nem tudunk azonnal kolóniákat küldeni a lakhatónak vélt távolabbi bolygók felé. Ha a Marson és más égitesteken kidolgozott életben maradási technológiákat fel tudjuk használni a Földön,
Nem kellene úgy tennünk mint a friss nyugdíjasnak. Aki az utolsó munkanapját követő napon, elkezdi a saját halálát várni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#142) PBA válasza Hieronymus (#141) üzenetére


PBA
aktív tag

Egyetértek. Annyival kiegészíteném, hogy a felelőtlen, belesz@rós bandát nem vinném sehová, rombolja csak itt a környezetet tovább. Az új helyet nem kell tönkreb@szarintani azonnal.

A probléma az empátia hiánya, a kényelem, a "nekem ez jár" hozzáállás. Tudod mi jár nekik? A ló nemi szerve, az. Az emberek többsége nem hajlandó egy morzsányit se feladni a kényelméből a jövő érdekében. Mert neki ez jár, az már mindegy, hogy valaki szenvedett, szenved, vagy szenvedni fog miatta. Le van sz@rva, mert csak ő számít, esze ágában sincs változtatni. Emiatt érett meg a pusztulásra az emberiség nagyon nagy része, és ez így is van jól. Aljas, élősködő népség, akinek csak a pénz az isten. Egyáltalán nem kár érte, hulljanak csak, előbb-utóbb így vagy úgy, de fognak. Csak sajnos mások is.

[ Szerkesztve ]

(#143) Lauda válasza PBA (#142) üzenetére


Lauda
félisten

Hol húznád meg a határt, hogy ki érett meg a pusztulásra és ki élhet tovább?

(#144) Vladi válasza Somatom (#139) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jesszusom... ez a logika hogy jön össze? De most komolyan. Tolok vagy 30 háeszt, hogy ne pocsékolj meg ilyenek erre te felmondanál.... kezdem má feladni. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#145) Somatom válasza Vladi (#144) üzenetére


Somatom
veterán

Nem gondoltam volna, hogy ezt ilyen nehéz összerakni. A főnököm (a tulaj) gazdagszik úgy, hogy pocsékol, károsítja a környezetet és én a munkám révén asszisztálok ehhez. Ezt csak úgy tudnám megszűntetni, ha kilépnék (pontosabban, velem együtt a többi sofőr is kilépne) és a főnök nem tudna mást alkalmazni helyettünk. Én ezzel járulhatnék hozzá a klímaváltozás megakadályozásához (vagy, késleltetéséhez).
Segítek ezt továbbgondolni.
Kilépne mindenki a győri auditól, mert nem lenne hajlandó olyan cégcsoportnak dolgozni, amelyik lábbal tiporja a környezetvédelmi előírásokat (dízelbotrány). Részükről ez lenne a környezettudatos magatartás. Mármint a te gyerekeid szempontjából. Már csak az a kérdés, hogy akkor ők miből adnának enni a gyerekeiknek, mivel ezt eddig olyan munkából tették, ami asszisztál a klímaváltozáshoz.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#146) Szevam válasza Somatom (#139) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Itt nem arról van szó szerintem. A Te munkád is fontos. Csak egy "aranyközéputat" kellene találnia mindenkinek. Tudod..."élni és élni hagyni".

Pont azt beszélgettük minap, hogy a hajózás jóval környezetszennyezőbbnek mondják, mint pl a kamionos áruszállítást, de, ha azt levetítjük egységnyi áruszállításra, akkor lehet hogy kedvezőbbre jön ki 1 konténer A-bló B-be való szállítása.
1 fájó pont van. A vonatot állítólag azért nem alkalmazzák manapság, mert lassú :O , illetve nincs jól kiépítve az infrastruktúra.

Ez a MOST generáció (nekem MOST azonnal kell) igazán lenyugodhatna a pcsába. Visszagondolva...nagyapáink mennyit vártak egy MERKUR-os megrendelésre (autó), és nem haltak bele abba, hogy nem kapták meg...MOST. A kapkodásnak mindig minőségromlás az ára (tapasztalatim szerint).

ha kilépnék (pontosabban, velem együtt a többi sofőr is kilépne) és a főnök nem tudna mást alkalmazni helyettünk

Ezért ne okold magad, szerintem keresne és találna mást. Nyilván, ha van jobb ötleted (befektetés, munka választhatod azt is kamionozás helyett). Gondolom ST Lacikát vágod. Nah neki vannak olyan videói, ahol szerintem környezetbarát módon viselkedik. Ha nem állat módján magas fordulatszámon vezetsz, nem hirtelen fékezel folyton, akkor már tettél a környezetért ;)

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#147) borg25 válasza bambano (#140) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Ez alapján lehetne azt mondani, hogy miért baj, ha benzinnel locsolom a bozóttüzet, úgy se én tehetek róla. Vagy a jó öreg vicc, hogy azért ütöttem le az asszonyt, mert azt mondta, ha fáj neki, akkor ne hagyjam szenvedni, s elvágta az ujját.
Tény, hogy volt egy kis jégkorszak a középkorban, s onnan logikusan felfelé visz az út, de mi ehhez még pluszban begyújtottuk az összes gyorsítórakétát, s mivel nem volt elég, még csinálunk hozzá pluszba, mert úgy szép az élet ha mozgásban van, minél nagyobb mozgásban annál jobb.
A klíma majd beáll egy egyensúlyi helyzetbe nem vitatom, csak mivel gyors kimozdulásra kényszerítettük (Mintha inga lenne, vagy rugó lengéscsillapítóval ami egy óriási kátyún ment át), az egyensúlyi helyzetet se gyorsan fogja megtalálni, ráadásul az alap időléptéke is csigalassu.

(#146) Szevam:
Hajón olyan nagy mennyiségű árú megy, hogy azt vonattal nem tudnád kiváltani. A másik, hogy a vonat komplexebb: Kínából Magyarországra szállítani jópár átrakodást, vasúttengely állítást jelentene, ami hajónál nincs. Harmadrészt,oké, hogy vannak kalózok, de ha kint vagy a nyiltvizen akkor erre az esély kb nulla. Ezzel szemben a vonat ha megáll, akkor máris kezdhetsz aggódni, hogy mikor kezdik lerakodni a műszaki cikket. (Magasabb biztosítás)
Negyedrészt a hajó fajlagosan tényleg a legolcsóbb, ráadásul az elmegy a legótvarosabb kőolajszármazékkal is, amivel már semmi se menne.
Időben kb ugyanannyi lenne.

[ Szerkesztve ]

(#148) Hieronymus válasza Vladi (#144) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"...ne pocsékolj meg ilyenek..."

Most egy kicsit cinikus leszek.
Seholsincs város takarékossági kampányt hirdet. A lakoság nagyon környezettudatos és rövid idő belül 20%-al csökkentik a vízfogyasztásukat.
Mi ennek a következménye?
A vízszolgáltató bevétele 80%-ra zuhan. De minden költsége az eredeti szinten marad. A gépek és berendezések karbantartásának és amortizációjának költsége marad. Az adminisztráció költsége változatlan.
A vízszolgáltató le tud építeni néhány munkahelyet, de ez növeli a költséget. Végkielégítés, előnyugdíj költsége, ...

A fogyasztó számára még tragikusabb a végeredmény.
Nem lesz elég az, hogy a víz árát annyival emeljék, hogy a takarékosság előtti bevételeket tolják a szolgáltatónak. A megnövekedő költségek miatt, többet fog kérni a szolgáltató.
A történetnek van egy másik oldala is. A toalett környéke, a csökkentett vízfogyasztás okán szagosabb lesz. A környezettudatos ember elviseli, a többiek illatosítót vásárolnak. Ők lesznek azok, akik tovább terhelik a környezetet. Az illatosító gyártása sem környezetbarát.

Mindenki jobban járt volna a víztakarékossági kampány nélkül. Még a környezet is.

Persze lehet azt mondani, hogy ez a történet színtiszta mese. Talán az.

Mégis érdemes megnézni évekre visszamenőleg, az éves villanyszámla költségének változás tendenciáját.
Mennyi maradt tartós hatása az energiatakarékos világításra történő átállásnak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#149) Carlytoo válasza PBA (#142) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Kicsit radikális a nézőpontod, de tökéletesen leírja a jelenlegi társadalmi szemléletet.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#150) Szevam válasza Hieronymus (#148) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

A toalett környéke, a csökkentett vízfogyasztás okán szagosabb lesz.

Ok, hogy környezetvédelem, de nyilván adnunk kell a higiéniára is. Szerintem nem az a pazarlás, hogy szrás után lehúzod magad után bő vízzel és kikeféled a maradékot (már elnézést - sokan nem szokták :B ). Hanem az, ha zuhanyzás közben 1000-rel tolod magadra a vizet, mert masszírozós a zuhanyrózsád vagy szappanozás közben nem zárod el vagy csökkented az intenzitását a víznek.

Szóval hasonlóan valami aranyközéputat kellene találni. :K

[ Szerkesztve ]

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.