Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Elég kellemetlen, de igaziból nem fáj.

(#2) ergoGnomik


ergoGnomik
tag

Nem emlékszem, hogy túl nagy tragédia lett volna. Talán az volt a legnagyobb probléma, hogy a doki egyszer mérgesen rám szólt, hogy ne engedjem már ki állandóan a levegőt, mert nem lát. (Levegőt fújnak be, hogy a gyomorfal ne nyomódjon össze és meg lehessen vizsgálni. Neked meg egy endoszkóp van letolva a nyelőcsövedben nehezítésként.)

Egyébként azzal segíthetsz magadon, hogy nem parázol. Gondolj arra, hogy ez is egy újdonság, ilyet sem csináltál még! Juhé! Buli van! :DDD

(#3) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Köszönöm. Engem meg itt paráztatnak, hogy milyen sz*r. Hozzáteszem, hogy a fájdalomtól én személy szerint nem félek. Volt már érzéstelenítés nélkül gyökérkezelésem. Ha valaki tudja az mit jelent, akkor el is hiszi nekem. Amitől félek, hogy a vizsgálat közben az összesűrűsödött nyál miatt nem kapok majd levegőt. Ha kicsit elferdítettük az estéket és többet ittam a kelleténél, akkor nekem az öklendezés mindig egy minimális fuldoklással is járt.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#4) Urby66 válasza Carlytoo (#3) üzenetére


Urby66
aktív tag

Nem olyan vészes, bár mindenki egyedi eset. Igazából nagy fájdalommal nem jár, ha az orvos érti a dolgát, de mindenképp kellemetlen lesz.
Megfulladni semmiképp sem fogsz, mert ha végképp nem bírod akkor úgyis kihúzzák a szondát.
Kitartás, menni fog! :K

(#5) Pearce


Pearce
aktív tag

Valahol azt olvastam olyantól, aki átesett rajta, hogy úgy könnyebb, ha csukva van a szem.

(#6) Carlytoo válasza Urby66 (#4) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Köszi. Majd megírom mi lett. Még van egy hét hátra, de kár volt ennyire elhalasztani. Már holnap reggel meg akarták csinálni.

Pearce: Igazság szerint ha van rá lehetőség én nézném ,hogy mit látnak ők, szóval nekem ez nem opció.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#7) UnA


UnA
Korrektor

De miért nem az étrend átalakítására helyezed a hangsúlyt egy ilyen esetben? Persze van a szint, amikor már kóros elváltozások vannak a szervezetben, de nem tűnsz egy vén gyomorbajos alkesznek :P

(#8) updog válasza Carlytoo (#6) üzenetére


updog
senior tag

Nekem volt a nyáron tükrözésem, refluxgyanú miatt. Mivel üres gyomorral kell menni (nekem így volt, de nyilván úgy készülj ahogy neked mondták) így sokminden nem tud visszajönni, a szádból meg ki fog folyni a nyál, mert úgy fekszel :) Nem fogsz fuldokolni, nekem mindent elmondtak hogy mi fog történni, mit csináljak, minden OK volt pedig én se szívlelek semmilyen vizsgálatot, még akkor se ha nem kerülnek az intim szférámba :D

Nekem is mondták hogy csukjam be a szemem, és csak a légzésemre figyeljek (btw nekem a fejem felett volt a monitor úgyhogy ha akartam volna se tudtam volna nézni), és kaptam egy fújásnyi lidokaint is a torkomba (amiről nem szólt a nővérke hogy akkor "most", hanem csak befújt, én meg pont akkor vettem levegőt, hát nem akartam neki mondani hogy egyébként a légcsövem felső részét lebénítani nem biztos hogy jó ötlet volt) de így is öklendeztem néha (nem gond nekik igazából, tök természetes, legalábbis ezt mondta a nővérke), érzésre semmiképp se fájt, még kellemetlennek se mondanám, egyszerűen érzed hogy van ott valami, inkább meglepő volt. A legjobb érzés persze amikor kihúzzák :DDD Hajrá! :)

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#9) natë válasza Carlytoo (#3) üzenetére


natë
nagyúr

Nekem kettő volt, "altatással", ami valójában szedálás. Ha jól emlékszem nagy dózis dormicummal, de nem tuti.
Szerintem így kérd. Semmire nem fogsz emlékezni, mert végigalszod, utána meg lesz egy erős flessed :DDD
Én még élveztem is. Mókás, úgy viselkedsz, mint egy 2 éves.
A legjobb, amikor beadják és beszélnek hozzád, aztán hirtelen lemegy a roló.

(#10) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Én is kétszer voltam, az első kellemetlen volt, de kibírható (pedig nagyon f*stam tőle), a második k* sz*r volt, mert nagyon fuldokoltam, akkor határoztam el, hogy többet nem megyek lesz, ami lesz. Szóval attól is függ ki/hogyan csinálja meg a tükrözést. :U

"War does not determine who is right - only who is left."

(#11) Carlytoo válasza UnA (#7) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Kihasználom az adómból befizetett tb-t. :DDD Az étrendemen már változtattam és sokkal jobb a helyzet. Sok mindent másképpen csinálok, de akkor is meg szeretnék tudni, hogy mi a helyzet ott bent.

Köszönöm Nektek. Az Antigén teszttől rettegnek az emberek. Nekem a munkám miatt volt olyan hét, amikor 7x ( azaz HÉTSZER) teszteltek. Viszont nekem az semmi volt.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#12) kenwood3


kenwood3
őstag

2x mar atestem.rajta, nem tartom veszesnek, ellenben a vastagbeltukrozes, na az kemeny ....

Mi az az ekezet dragasag??

(#13) natë válasza kenwood3 (#12) üzenetére


natë
nagyúr

Gondolom altatva az sem.

(#14) Carlytoo válasza natë (#13) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Nekem most jelezték, hogy felejtsem el a bódítást. 3 perc lesz.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#15) natë válasza Carlytoo (#14) üzenetére


natë
nagyúr

Mert nem maszekban csináltatod. Biztos nem csináltatnám sztk

(#16) kenwood3 válasza natë (#13) üzenetére


kenwood3
őstag

Nem altatva volt, az sem

Mi az az ekezet dragasag??

(#17) D1Rect válasza Carlytoo (#14) üzenetére


D1Rect
félisten

Teljesen fölösleges, sokkal több a szívás vele.
Tényleg pár perc és tényleg csak kellemetlen.

(#18) Carlytoo válasza D1Rect (#17) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

:R

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#19) natë válasza D1Rect (#17) üzenetére


natë
nagyúr

Nem osztom. Kifoghat valami vadbarmot, aztán enni nem fog tudni 1 hétig. Tapasztalat.

(#20) Fotonhámozó


Fotonhámozó
senior tag

Kétszer estem át rajta, egyik tükrözés sem tartozik a kedvenc emlékeim közé. Az, hogy mennyire kellemetlen, nagyban az orvostól függ és a beavatkozás típusától (hol, mit, merre néznek, mintavétel történik-e) és érzéstelenítenek-e vagy sem. Abban az intézményben (megyei kórház), ahol én voltam, alapból nem szokás sem leszedálni, sem érzésteleníteni. Első esetben semmilyen segítséget nem kaptam, mire felfogtam, hogy nem lesz lidokain spray, addigra a doktornő az endoszkópot már le is vezette a gyomromba. Hozzátartozik a dologhoz, hogy semmit nem viselek el a számban, még a háziorvos által végzett spatulás nyelvlenyomós vizsgálat is erősen megöklendeztet. A vizsgálat lassan haladt, a doktornő erőszakosan mozgatta a csövet. Amikor a doki a gyomorból átvezette a kamerát a patkóbélbe, akkorát döfött-forgatott-nyomott a csövön, hogy a torokmandulámtól kezdve a gyomromig reflexszerűen megfeszültek az izmaim, rátapadtak a csőre, iszonyúan fájt az egész bemeneti traktus a torkomtól a gyomorig. Közben nem tudtam levegőt venni, mert annyira ráfeszítettem a csőre. Ez hosszú-hosszú másodpercekig tartott, miközben egyre nagyobb légszomjam lett, szerintem kékülhettem is. Már vártam a filmekből ismerős fény az alagút végén jelenetet. Nagy nehezen túlestem ezen, mintavétel megtörtént a patkóbélből (érezni, nem fáj, kellemetlennek sem mondanám). Végül úgy jó 10 percnyi kínzás után a doktornő végre kihúzta a kamerát. Egyik legrosszabb orvosi élményem volt ez a vizsgálat.
Következő alkalommal már rutinos voltam, előre kértem a lidokain sprayt torokba. Így a cső nem birizgálta a torkomat, nem ingerelt, nem öklendeztem vagy fulladoztam. Ennél a második alkalomnál egy tapasztalt orvos végezte a vizsgálatot, rendkívül ügyesen szétnézett bent, levette a mintát, pár perc alatt túl is estem a vizsgálaton. Nem lehet az első tükrözéshez hasonlítani, annyira nagyon kellemetlennek sem mondanám így visszaemlékezve rá.
Amire figyelj türközés közben - és ha fel tudsz belőle előre fejben készülni, az jó - csakis orron keresztül vegyél levegőt, lehetőleg lassan és mélyeket lélegezz. Tükrözés után 1-2 napig olyan kaparó-szúró érzés lesz a torkodban, mintha kezdődő torokgyuszid lenne.

[ Szerkesztve ]

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#21) Carlytoo válasza Fotonhámozó (#20) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Ha ismerték volna ezt az eljárást a középkorban, biztosan ezzel kínoztak volna.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#22) #90088192 válasza Carlytoo (#21) üzenetére


#90088192
törölt tag

Bár nekem még nem volt, de tapasztalataim szerint így úgy kell élni, hogy el tudjad kerülni. :DDD

Nálam is voltak igen komoly dolgok, most szinte savmentes diétán vagyok amit magam alakítottam ki a visszajelzések alapján.
A doki csak adott egy tablettát, hogy vegyem be ha megcsúszott a cucc bennem.

(#23) lacos001


lacos001
senior tag

Tudom nem vigasztal, de itt nálunk a németeknél a protokoll az, hogy fent és lent is altatásban végzik a tükrözést. Dokinak is könnyebb és a "betegnek" is. Nem is értem miért "szenvednek" ezzel..Mennyivel könnyebb mindenkinek nem?
Nekem lenti volt...
Semmit sem tudok, hogy milyen. Semmit sem éreztem.

(#24) Carlytoo válasza lacos001 (#23) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Itt nálunk ez ritka. Persze a páciens jobban örül annak, ha nem éli át, de itt azzal érvelnek, hogy mivel pár perces beavatkozás, ezért teljesen felesleges az altatás/bódítás. Majd holnap beszámolok, hogy milyen volt, ha nem felejtem el.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#25) Fotonhámozó válasza Carlytoo (#24) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Igen, idehaza általános az altatás kerülése. Viszont miután túl leszel az endoszkópos vizsgálaton, te is azt fogod mondani, hogy ezért felesleges lett volna altatni vagy bódítani (ha alulról kameráznának... , akkor azonban ajánlott lenne a bódítás). Nem kellemes, de az altatás kb. annyira eltúlzott gyomortükrözés során, mintha fogászaton a gyökérkezelést altatásban végeznének. Kérjél lidokain sprayt a torkodba - utána pár óráig nem ehetsz-ihatsz -, és egészen elviselhető lesz, ha a korábban említett orron át történő légzést jól csinálod végig a vizsgálat alatt.

Kitartást holnapra!

[ Szerkesztve ]

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#26) laci06


laci06
senior tag

Engem két éve néztek alulről és felülről egyszerre. Nem sztk volt, és bódításban csinálták. Így egy gramm fájdalmam nem volt, az elején kaptam valami nyugtatót, amitől baromi laza lettem, majd bódítottak. Semmit nem éreztem, semmi kellemetlen élményem nincsen róla, ha mondanák, hogy kell újra csinálni azonnal mondanám, hogy oké, csináljuk. Levettek két polipot is nekem (kicsik, 1 cm alattiak voltak), de másnap este már nachos-t ettem jalapeno-val. Igaz csak módjával.

(#27) Fred23


Fred23
nagyúr

Úgy hallottam, dr. Szájerhez kell menni, érti a dolgát. :D

[ Szerkesztve ]

(#28) #90088192 válasza Fred23 (#27) üzenetére


#90088192
törölt tag

Az lógott a munkából :DDD

(#29) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Megvolt. Lidokaint adtak. Ezt valóban felesleges altatásban, vagy bódításban végezni. Elég szar, de volt már rosszabb is.

Diagnózis: Reflux Oesophagitis.

Helico teszt: negatív

Mintát vettek. Az eredményre még várok.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#30) Carlytoo


Carlytoo
aktív tag

Egy kis érdekesség. Kitaláljátok-e mikor volt a gyomortükrözés? :DDD :DDD

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#31) Fotonhámozó válasza Carlytoo (#30) üzenetére


Fotonhámozó
senior tag

Ezek szerint lassan már ehetsz is a lidokain spray után. Kérned kellett vagy kérés nélkül érzéstelenítettek?

A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

(#32) Carlytoo válasza Fotonhámozó (#31) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Már túl vagyok a "reggelin". Adtak automatikusan.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#33) Chaser válasza lacos001 (#23) üzenetére


Chaser
titán

mert nem 100%, hogy a páciens abból fel is ébred
7-8 éve mandula műtétnél majdnem sikerült nekik megoldani hogy ne ébredjek fel, ha már az elején alig akartam elaludni ( :
hogy a doki volt-e pöts vagy mi volt azt nem tudom, előtte teljes kivizsgálásom volt és minden eredményem bőven átlagnál jobb lett, minden vizsgálatnál azt hitték sportoló vagyok, pedig nem

Carlytoo
ha ez a reflux reflux, akkor ajánlom a szentöltvizet' - én így hívom :d -, salvus gyógyvíz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) D1Rect válasza Chaser (#33) üzenetére


D1Rect
félisten

"ha ez a reflux reflux, akkor ajánlom a szentöltvizet' - én így hívom :d -, salvus gyógyvíz"

Sztem praktikusabb az étkezésen változtatni.

(#35) Chaser válasza D1Rect (#34) üzenetére


Chaser
titán

persze, az alap
de meseszerű javulást hoz a salvus az elején
nekem is lett refluxom év elején, már egy ideje érdekes volt a torkom, aztán egyre rosszabb, el fül-orr gégészhez, láttam rajta hogy profi, helyettem leírta pontosan a tüneteket, nem kell gyomor tükrözés sem
ajánlott pár gyógyszert, egyebet, köztük a salvust
első kortyot élből úgy kiköptem, hogy majdnem leszakadt a csempe :d
csak öblögettem vele inkább, de éreztem hogy gyógyulnak/tűnnek el a sebek
ugye a reflux valami sav túltengés, és néha visszaköszön a sav a torokban, megmarja a nyelő cső tetejét ami emiatt sebes lesz és váladékokat termel
jobban nem mélyedtem bele, doki szerint maga az életkor is hozhatja magával, táplálkozás, életmód, stressz - főként ezt mondta oknak, ne aggódjak, ez ma már népbetegség ( : -
nálam pl a sok cocal* volt az egyik okozója, akkor le is passzoltam
a vicc az egészben, hogy egylátalán nem hiányzott másnaptól ( :
de előtte qrva sokat is meg tudtam inni belőle naponta
utána rászoktam a salvus ivására, 2-3 üveggel elkortyolgattam, és kb megszűnt az egész
néha már csak "hobbiból" veszek egy üveggel 1,5-2 havonta, mert amennyire undorított az íze annyira megszerettem :d

szerk:
cocal*cola ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) Lord Myn válasza Chaser (#35) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Sose' tudtam meginni, az első poharat befogott orral lehúztam, rohantam is utána a mosdóba... Maradtam az étkezés változtatásnál és a Peridot víznél.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#37) Chaser válasza Lord Myn (#36) üzenetére


Chaser
titán

( :
akkor éreztem hasonlót amikor először sikerült benyelnem egy szép adag tengervizet
eleinte evés előtt egy órával itttam pár decit - ahogy ajánlja -, de ez pár hét után elmaradt teljesen, már nem kellett
a fokhagyma pl ami nagyon jól közömbösít savat, mellékhatásként mondjuk az embernek van egy bukéja, de legalább a vámpírok nem báncsák' ( :
banán is nagyon hasznos tud lenni, akár gyomorfekély ellen is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#38) Lord Myn válasza Chaser (#37) üzenetére


Lord Myn
senior tag

A banán az nálam is bevált, de a hagymától/fokhagymától ég a gyomrom továbbra is, úgyhogy ezek teljesen száműzve lettek... :(

"War does not determine who is right - only who is left."

(#39) Chaser válasza Lord Myn (#38) üzenetére


Chaser
titán

vöröshagyma az semmiképp nem jó, erősen savas hatású, fokhagyma ellenkezőleg
nekem gyomorégéssel nem is volt bajom, csak a váladékozással a torkomon, de eleinte betudtam valami megfázásnak
ezért fanyalodtam rá a salvus vízre, már öblögetés után fél órával szakadt le a sok trutymó

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) lomposfarkas válasza Carlytoo (#3) üzenetére


lomposfarkas
tag

"Volt már érzéstelenítés nélkül gyökérkezelésem"
Azért kíváncsi lennék, hogy miért próbáltad ki. Egy ilyen után a spanyol inkvizíció legjobb szakemberei is kalapot emelnének :)

(#41) natë


natë
nagyúr

Picit el vagytok tévedve. SOHA nem altatnak el senkit tükrözésnél, az bódítás. Nagyon nem ugyanaz.
A reflux pedig nem sav túltengés, hanem egy izom nem zár jól, s így visszajön az emésztő nedv, ami nem csak sav lehet. Van epés reflux is.
Ezért rossz a PPT, mert a saját sav termelésed lenullázza. (fertőzések melegágyává válik a gyomor, védelem híján)

[ Szerkesztve ]

(#42) Carlytoo válasza natë (#41) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Picit el vagytok tévedve. SOHA nem altatnak el senkit tükrözésnél, az bódítás. Nagyon nem ugyanaz.

Valóban nem ua., de te is eléggé el vagy tévedve. :) Van bódításban gastroscopia és van altatásban is, mint ahogy van colonoscopia mind a kettőben. A reflux esetében nem feltétlen "nem zár jól az izom", ami azt jelenti,hogy rekeszsérved van. Termelhet a gyomrod túlzottan és a protonpumpa gátló, illetve a H2 blokkoló azt hivatott megoldani, hogy ne legyen így.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#43) UnA válasza natë (#41) üzenetére


UnA
Korrektor

PPT, mint Perfect Pony Tail vagy micsoda? :N

(#44) Carlytoo válasza UnA (#43) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Megpróbáltam rákeresni a PPT-re, de nem leltem ide illő megoldást. Majd úgy is elmagyarázza, hogy mit értett alatta. ProtonPumpaTgátló :DDD Angolul: proton pump inhibitor. Szóval még az sem.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#45) Chaser válasza natë (#41) üzenetére


Chaser
titán

az oké, de ha sok a gyomorsavad akkor is vissza tud köszönni jól záró izom mellett aminek nem kellene
nem hiszem hogy pár üveg salvustól jött volna rendbe bármilyen izmom, és emellett még a colát hagytam el, banánból eszek többet, máson nem változtattam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#46) natë válasza Carlytoo (#44) üzenetére


natë
nagyúr

Elírtam, dolgoztam. PPI természetesen.
Hosszú távú szedése rettenetesen káros. A famotidinek már inkább, mert az a gyomorsav savasságát csökkenti, míg a prazolok gyakorlatilag leállítják a termelődést.

”A nyelőcső alsó szakaszán a elhelyezkedő záróizom alaphelyzetben zárva van, és csak arra az időre nyílik meg, míg a nyelőcső felől érkező falat áthalad rajta. Reflux akkor következik be, ha a záróizom az alulról ránehezedő hasűri nyomás miatt is kinyílik, és átengedi a gyomortartalmat. A visszafolyás tehát az alsó záróizom gyengesége miatt, illetve a megnövekvő hasűri nyomás vagy e kettő együttes hatására következik be.”

”Contrary to popular belief, acid refluxdisease is not caused by too much stomach acid rather it's the result of acid going to the wrong place. Lifestyle can actually influence heartburn because research shows that fried food, alcohol, smoking, and lack of exercise are involved.”

”Recent studies, however, have cited dangers thought to be associated with the long-term use of PPIs. Among them: an increased risk of kidney disease, osteoporosis, low magnesium or vitamin B12 in the blood, pneumonia, stroke, and contracting the Clostridium difficile (C. diff) bacterium.”

Ezt akkor rövidre is zárhatjuk Mr. Cinizmus.

[ Szerkesztve ]

(#47) Carlytoo válasza natë (#46) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Linket is kérek. Ez így semmi. Miért is növekedik meg a hasűri nyomás? Mit jelent az, hogy hosszú távú szedése? Az nem káros ugye, hogy a gyomornedv és a gyomorsav mekkora kárt okoznak ott lent az elégtelen működés miatt? Barrett nyelőcső megvan? A béltraktusok teljes tönkretétele? Nem beszélve arról, hogy a savgőz miatt hosszabb távon a tüdőd irreverzibilis károsodást szenved el.

Egyébként a PPI-nek nem vagyok a híve. Az általad említett H2 blokkolók (H2RA) átmenetei szedése + az étrend megváltoztatása célravezetőbb lehet.

[link]

Itt egyébként szintén a PPI káros mellékhatásairól ír, de az általam olvasott irodalmakban 0,24-0,28 / 1 %-os plusz rizikófaktort okoz az emelt dózisú tartós szedés.

[ Szerkesztve ]

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#48) natë válasza Carlytoo (#47) üzenetére


natë
nagyúr

Sajnos ezzel a “betegséggel” élek évek óta. Részben a munkám miatt, ami stresszes, részben mert nem volt könnyű életem.
Sajnos ismerem a hatásait, az okozott gondokat.
Nálam a prazolok csak rontanak az állapotomon. A famotidin jó, egy darabig, amíg hozzá nem szoksz.
Sajnos a fülem, arcüregem folyamatos gyulladásban van tőle, illetve a rekedtség, a nyálkahártya szárazsága van jelen.
Felmaródás, gyomorégés nincs.
Aktívan sportolok, túlsúly nélkül, diétával és semmi nem vált be.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#49) UnA válasza natë (#48) üzenetére


UnA
Korrektor

De akkor te is látod, hogy ez egy pszichoszomatikus betegség – vagyis csak rajtad múlik és nem a gyógyszereken.

(#50) natë válasza UnA (#49) üzenetére


natë
nagyúr

Így igaz.

(#51) Chaser válasza Carlytoo (#47) üzenetére


Chaser
titán

hasűri nyomást nem tudom
de a fül-orr gégész néni gyorsan megkérdezte, melyik oldalamon alszom, ugye a balon?
én a jobb oldalamon szoktam inkább
ezt nagyon furcsállta, mert akinél reflux van, zömében bal oldalán alszik elmondása szerint
mert úgy kisebb az esélye annak, hogy az izom elerjed és visszaenged valamit
akkor utána ki is próbáltam a bal oldalos alvást és bevált, de már visszaszoktam a jobb oldalosra, nem szeretek bal oldalamon aludni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52) philoxenia válasza Carlytoo (#47) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ha a zárás a probléma, megpróbálhatod azt a módszert, hogy edzed az izmot. Nekem bevált.Ököllel nyomom a gyomorszájnál és ellenfeszítek. Mivel nekem általában tele van olyankor levegővel is a gyomrom, tudok böfögni is, megszűnik a nyomás és javul. Ma már az öklöm sem kell, akaratlagosan feszítem és ha kell felböfögöm a gázt. Szinte elmúlt, a gyomornak fejjel lefelé testhelyzetekben még kell figyelnem, de a gyomor "ökölbeszorítása" ott is segít.
Ja és nekem a tükrözés úgy zajlott, hogy előtte este valamelyik híradóban láttam kutyánál, hogy csinálták, félcentis cső, fasza monitor, mondom nem feladat kibírni. Erre másnap megyei kórház, a felszerelésnél, hüvelykujjnyi cső kamerával, Orion tévé, csak az orvos volt öregebb... Persze kibírható, csak azt nem értettem, hogy az asszisztensnő miért hajtogatja, hogy "Ne öklendezzen!", mintha direkt csináltam volna.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53) Carlytoo válasza natë (#48) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

Felmaródás, gyomorégés nincs.

Akkor ideje orvost váltani ,mert neked nem refluxod van. A refluxnak óhatatlan velejárója a savas felmaródás. Neked valami más fajta problémád van. A PPI kellene, hogy hasson a problémádra. Azt még el tudom képzelni, hogy rejtett refluxod van és gyomorégést nem érzel, de a savas közeg a nyelőcső nyálkahártyáját marja, hiszen az nem oda való. A többi tüneted stimmel. A tüdőd rendben van? Nekem már most segített, pedig csak 3 napja szedem a gyógyszereket.

Még valamit próbálj ki, ha még nem tetted: [link]

Lefekvés előtt igyál meg belőle egy evőkanálnyi adagot. 2 hétig csináld.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#54) natë válasza Carlytoo (#53) üzenetére


natë
nagyúr

4 orvos látott. Tele akartak vágni antidepresszánssal.
Ez a csendes reflux, ami nálam van, de vegetatív idegrendszeri probléma a gyökér ok.
Tüdőmön nem érzek semmit.
Gombóc érzés, garat és szájszárazság, orrdugulás, arcüreg gyulladás, fülhurut. Ezek váltakoznak.

(#55) Carlytoo válasza natë (#54) üzenetére


Carlytoo
aktív tag

A reflux kiváltó oka 95%-ban vegetatív eredetű. Írj rám privátban. Megpróbálok segíteni.

"No sacrifice is too great, no treachery too small" - Inquisitor Horst

(#56) Chaser válasza natë (#54) üzenetére


Chaser
titán

csudapesti vagy? ha igen meg tudom adni a helyet ahova én mentem
fizetős, de adott doki nénin látszott hogy profi
ha idegrendszeri problémád van:
banán
toljad ezerrel, rengeteg dolgot sokkal hatékonyabban megold mint a mindenféle nyugtatók, antidepresszáns sz@rok
- ha tolod akkor passz -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.