Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kasya


Kasya
nagyúr

Hahh. Inkabb neznek ilyen reklamokat a tv-ben is.

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mi ez a nagy felhajtás a netsemlegesség körül?

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) kentucky


kentucky
őstag

Kár volt ide beraknod, úgy is jönnek a megmondóemberek, hogy semmi nem fog változni, meg az európaiakat úgy sem fogja érinteni :U

A reklám pedig hatalmas :D

[ Szerkesztve ]

(#4) BoB válasza lezso6 (#2) üzenetére


BoB
veterán

Szerintem ti is írtatok róla, nekem legalábbis így rémlik.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#5) lezso6 válasza BoB (#4) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Én biztos nem írtam róla. De valami linket dobj légyszi, mert ezzel semmivel vagyunk előrébb. :D

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#6) BoB válasza lezso6 (#5) üzenetére


BoB
veterán

Mi történt?: [link]

Tömören:
USA-ban megszüntették / megváltoztatták a netsemlegességre vonatkozó rendelkezéseket. Eddig a szolgáltató nem tehetett különbséget a forgalomban aszerint hogy épp melyik oldalt nézed / szolgáltatást használod.

Ezentúl a szolgáltatók kényük-kedvük szerint tilthatnak, lassíthatnak, fizetőssé tehetnek weboldalakat/szolgáltatásokat/stb, extra pénzt kérhetnek (például ha azt akarod hogy a twitter elérhető lehessen, fizess havi 2 dollárt a "rendes" netszolgáltatáson felül), stb...

+ például ha x cég többet fizet, több sávot kap. Például a Google fizet a netszolgáltatónak, Netflix nem fizet. Youtube tartalom megy FullHD-ben, Netflix tartalom nem megy csak SD-ben.

Például:

wiki link

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#7) lezso6 válasza BoB (#6) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szokásos elcseszett usák "megoldás": adjuk át a piacnak, majd az megszünteti a problémát. :( Egyébként ez a kép úgy tudom kamu.

De ugye ez nem ok nélkül, hanem valós problémából jött. Fenntarthatósági szempontból tényleg aggályos az ISP-knek a dolog. Minden oldal más sávszél igénnyel rendelkezik, nem tekinthetőek egyenlőnek. Pl stream szolgáltató vs hírportál.

Csak ezt nem a végfelhasználókon kéne leverni a netsemlegesség megszüntetésével. Valahogy rá kéne kényszeríteni a nagy forgalmat bonyolító cégeket (pl google), hogy járuljanak hozzá a hálózatfejlesztéshez.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#8) kentucky válasza lezso6 (#7) üzenetére


kentucky
őstag

Nem kamu a kép, elvileg portugál telekom vállalatnál készült. Bár nem kell messzire menni, nézd meg a Vodafonenál milyen válogatások vannak.

(#9) BoB válasza lezso6 (#7) üzenetére


BoB
veterán

Én is úgy tudom, de szemléltetésnek jó.

A probléma az, hogy ki mondja meg a határokat? Meddig tekinthető a korlátozás "jogosnak", "jónak"? Ahogy én látom, ezzel elég könnyen vissza lehet élni, és ahogy mondod végülis az átlagember fogja megszívni úgyis.

kentucky: egyébként a megmondóemberek nem hiszem hogy ide jönnének, mert annyira "okosak", hogy nem beszélnek angolul, így a videót sem értik :DDD

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#10) #56573440 válasza lezso6 (#7) üzenetére


#56573440
törölt tag

Jah az is kapjon extra lóvét. De melyik és milyen arányban? Mert egy usa szerverről nézek meg egy videót, vagy töltök le bármit, nos a szerver és az én ispm között hány hálózatot érint? Kb a fél világon át mennek a csomagjaim random.

Addig ok, hogy az ispm kapjon lóvét, mert a túloldalon is fizetnek a feltöltésért. De közte? Pedig extra terhelést jelentek ott is... De az adott csomagot azonositsd be, konyveld le számlázd ki.

Meg egyébként is tudjuk, hogy az isp hálózata a magantulajdona. Én fizetek havi díjat, és cserébe kussoljak, örüljek, hogy vannak olyan kedvesek, hogy nem lőnek tarkón ha megnézek valami fhd yt videót.

(#11) lezso6 válasza BoB (#9) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A korlátozás semmilyen mértékben sem jogos, ha netsemlegességet szeretnénk.

Az a lényeg, hogy a nagy forgalmat bonyolító cégek vegyék ki a részüket a hálózatfejlesztésben. Ilyen szerződést kell kötni velük közvetlenül, de ez valószínűleg nem megy, így állami szabályozás lenne szükséges. Az állam adatforgalom alapon behajtja a lóvét adóként, az ISP-k pedig ezt megkapják hálózatfejlesztési pénzként.

A lényeg, hogy valamit kell csinálni, mert a netsemlegesség csak úgy nem tartható fent a semmiből. Megoldást is kell találni hogy megmaradjon. Tüntetni, lájkolni illetve sírni kevés.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#12) razorbenke92

Vedd el az amcsik hamburgerét, és bármi ellen fordíthatod őket :D

Attól féltem, hogy a piros pólós bácsi megeszi a pultost, ha nem kap hamar egy hambit :DD

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#13) BoB válasza lezso6 (#11) üzenetére


BoB
veterán

Ez az egész nagyon hasonlatos a terrorizmus és a kormány kapcsolatához.

Állítsuk meg a terrorizmust! Adjunk több hatalmat a kormány és/vagy kormányszervek kezébe! Oh wait....

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#14) lezso6 válasza BoB (#13) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ööö, attól még hogy sok helyen nem igazán működik úgy ahogy kéne, maga az állam nem az ördögtől való dolog. De valahogy sejtettem, hogy máris előjön, hogy aki NER az nyer. :D Ezért nem sok értelmét látom itt megvitatni azt, hogy miképp oldjuk meg problémát úgy, hogy a netsemlegesség megmaradjon.

Mondjuk az is egy opció, hogy háromszor annyit fizetünk az internetért, de megmarad a netsemlegesség. Vagy létezhetnek a fenti nem netsemleges csomagok, de a szolgáltatónak mindenképp biztosítani kell egy olyan csomagot is, ami netsemleges, persze relatíve nem túl magas áron.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) BoB válasza lezso6 (#14) üzenetére


BoB
veterán

Velem úgysem tudnál leállni vitatkozni, mert egyrészt nincs ötletem, másrészt meg úgy érzem elbeszélünk egymás mellett. Csak megosztottam egy videót :))

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#16) UnA válasza kentucky (#8) üzenetére


UnA
Korrektor

"Nem kamu a kép, elvileg portugál telekom vállalatnál készült. "

De kamu.

[link]
[link]

(#17) lezso6 válasza UnA (#16) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egyébként ez a fake kép pont eltéveszti a lényeget. Nem tartalom típusa alapján lenne válogatás (ilyen most is van!), hanem szolgáltató alapján. Pl YT van, Netflix nincs.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#18) Egon válasza lezso6 (#5) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL, ennyi álnaivság olvastán kezdem azt hinni, hogy a (VARÁZSLÓ) titulus dakotául trollt jelent... ;]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#19) BoB válasza Egon (#18) üzenetére


BoB
veterán

Nekem csak utánna esett le, pedig gondolhattam volna :O

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#20) lezso6 válasza Egon (#18) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Mostanában sokszor feljött a téma, az aktualitását kérdeztem. Nem tudtam, hogy az usákoknál már nincs netsemlegesség.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#21) kentucky válasza lezso6 (#20) üzenetére


kentucky
őstag

Még van egyelőre

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.