Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mustaros


Mustaros
aktív tag

Szerintem G400s :K

(#2) Dany007


Dany007
veterán

Nehéz kérdés.
Én 2004-ben vettem MX510-est. U.a. mint az 518 kb. És a mai napig használom, igaz már csak bent a cégnél. Persze az is szarrá van kopva, de kb az eddigi legjobb egerem.
Elég nehéz utódot találni neki az biztos. Az újabb logitecheket nem ismerem.

Én legutóbb egy óccsó gigabyte "gamer" egeret vettem. Teljesen jó, de semmi extra.
Ami még bejött így "gamer" kategóriában az a Roccat Kone volt. Még az első verzió. Legalább olyan tökéletes fogása volt, mint az MX510-nek és a formája a mai napig számomra a leggyönyörűbb egérré teszi.
Persze voltak gyerekbetegségei, amit elvileg már a KoneXTD-n javítottak, viszont lézeres szenzora van, ami annyira nekem nem jött be, mint az 510 sima optikaija. Csillió dpi ide vagy oda.
Viszont úgy rémlik lehet már belőle kapni optikai szenzoros verziót is. Ellenben viszont irdatlan drága. Itthon olyan 25-28k huf darabja. Bár volt nekem 27k-s logitech G7-es egerem is. :D kb 8 éve...

Egy a lényeg, nehéz lesz 518 utódot találni.

(#3) hoffman_


hoffman_
nagyúr

én megpróbálnék életet lehelni az 518-ba első körben. az nem egy drága dolog, ha ügyes vagy, és szerencséd is van. emellett egy g400 is befigyelhet, ha van rá keret, mert az mx518 sem halhatatlan. vagy aprón keresel működőt, alkatrészpótlás gyanánt, jómagam is így csináltam. két mx518 és két diamondback van itthon :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#4) malisonX


malisonX
aktív tag

Én is az MX518-at újítanám fel a helyedben. Nálam is 2005 óta szolgál, azóta volt egy kábelcseréje és egy házcseréje kopottság miatt. Még a kistalpas kiadás volt, simán ráment erre is a nagytalpas háza. Ahogy nézem a G400, G400S-é is rátehető... Körülbelül 3200-3300Ft talppal együtt a mutatvány eBayről, ennyit szvsz simán megér.
Már csak másodlagos egérként használom, laptophoz. G500-at vettem asztalihoz, de olyan baromi sok különbséget én nem érzek a lendkerekes görgőn kívül. Ha valamelyik javíthatatlanul elromlana, én sem tudom, mit vennék helyettük. G402-t media marktban fogdostam, nekem nagyon nem állt kézre ezek után.

[ Szerkesztve ]

(#5) Met


Met
nagyúr

Nálam is kb. 2005 óta van 518 (Logitech-et megkérdeztem, 2005-ös gyártású az egér). Kicsit kopott (gumirozás, logo), 2013-ban valami szösz bement a görgőhöz és nem gördült, akkor vettem G400-at de ez valahogy olyan más, könnyebbnek és gagyibbnak tűnik a műanyagja és már elkezdett kopni a gumi.
Az 518-at kitakarítottam és elraktam tartalékba de most barátnőm használja.
Én is bajban leszek ha ez megadja magát. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#6) #19617792


#19617792
törölt tag

kapcsolókat lehet venni, ha nem tudsz forrasztani, akkor a kapcsoló csere motiválhat rá, hogy megtanulj. :DDD
házra: ha valami mállik róla nyúzd meg és fóliázd le vagy Plastidip, érdesműanyag felületű jól tapadó festék (kissé drága egy flakon, de erős cucc).
talpra: a már ezeréve nem kapható Logitech MX300-ra is még mindig lehet kapni teflon talpakat, mert jó cucc. MX518-ra is tuti van.
görgő? random olcsó egér viszonylag normális görgővel, kibelezed és kiműtöd belőle.
semmi se lehetetlen. ;] ezerszer inkább egy felújított, esetleg Frankeinstein MX518, mint mondjuk egy zsírtrilliódpisvilágítónonamenemtudnimicsoda.

(#7) Blindmouse válasza #19617792 (#6) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Igazából minden kopó alkatrész kapható hozzá. G400 ház az 2200Ft, teflon kb 1200Ft, mikrokapcsolót lahat Farnellnél kapni, és 0,4mm lábtávolságú DFN package hőlégfúvóval beforraszva ment, akkor szerintem ez is fog menni. Ez a világítás nekem sem tetszik, billnél jó, de egérnél elég felesleges. Nagyon sajnálom, hogy a logót nem a G5 szerűen oldták meg, mert ez a megoldás szétmegy idővel. Ahogy nézem ebayen kb 11000-ért még kapható MX518 is, az eléggé korrekt ár érte, kb annyi lehetett 10 éve is. Kár hogy megint visszafele mennek a hardvergyártók.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#8) #19617792 válasza Blindmouse (#7) üzenetére


#19617792
törölt tag

amilyen az én szerencsém, ha én akarnék venni eBay-ről "eredeti" MX518-at, WMO-t, vagy hasonló legendary egeret, akkor tuti valami egypálcás hamisítványt fognék ki. pedig akarok egy WMO-t. :O

(#9) Blindmouse válasza #19617792 (#8) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Szívtelenül nyitok disputet ebay-en és követelem vissza a pénzemet már egy jó ideje ha nem azt kapom amit rendeltem.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#10) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Nekem még jól működik az MX518, nem is cserélem le, amíg bírja, már pedig bírja. ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#11) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Más egeret nem próbálnál ki? Van annyi ami remek, nem is elgameresített buzulmány, csak a formája másabb... meg mondjuk nem a Logitech, a Razer vagy a többi "nagy" kínálatában kell keresni, hanem pl. a SteelSeries-nél, Zowie-nál vagy a hasonló kisebbeknél.

Nekem a Razer Abyssus jött be eddig a legjobban (az egyetlen három gombosuk). Igaz ez fingertip gripre van, de mint az évek alatt rájöttem nekem ez kényelmesebb.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#12) bozont


bozont
veterán

Én egy CM Storm Recon-ra cseréltem és nem bántam meg. Bár hogy olyan tartós lesz e mint az 518, az majd elválik, most lesz kb 1 éves.

[ Szerkesztve ]

(#13) DiamondBack


DiamondBack
senior tag

Én már mikor akartam venni kb 5 éve akkor sem kaptam már, helyette g5 lett, ami azóta is szolgál hiba nélkül ☺

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.