Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Azie válasza fateless (#250) üzenetére


Azie
őstag

hár skótosan leginkább ki(ö)van

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#252) fateless válasza Azie (#251) üzenetére


fateless
veterán

Ha gondolod, felöltözök a skót népviseleti ruhámba otthon, és elmondom neked úgy ;)
Eddig még úgyis csak kétszer volt rajtam.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#253) #56710400 válasza domel (#134) üzenetére


#56710400
törölt tag

Domel, teljesen igazad van. Az utolsó mobil, amelyiken minden magyar ékezetes karakter fizikailag elérhető volt, a Nokia E7:

Egy E7 Androiddal lenne a tökéletes, új üzleti telefon.

(#254) pengwin válasza domel (#134) üzenetére


pengwin
addikt

Érdekes, Motorola Droid 4-en nem volte ebből probléma, a kijelző alján lévő sávban felkínálta a billentyűzeten ékezetek nélkül begépelt magyar szó helyesen írt, ékezetes verzióját.
Gyári 4.1-es és CyanogenMod-féle 4.4-es androidon is.
Ha jól emlékszem magyarra állítva a billentyűzetet pedig a magyar karaktereket lehetett megkapni, ha hosszan nyomta az ember az adott ékezet nélküli gombot.

(#253) yaka
Egy E7-et androiddal, elfogadható kamerával én is el tudnék viselni. :K

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#255) TTTotya


TTTotya
senior tag

Vártam nagyon ezt a telót, de a tesztet olvasva folyamatosan hervadt le az arcomról a mosoly, az árcímkéhez érve pedig el is tűnt.

[ Szerkesztve ]

(#256) Polarstar válasza TTTotya (#255) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Már idén télre jön kettő új TCLberry telefon, várhatóan jobb procival.
Nem fogom a K1-est megvenni, de a következő példány már érdekes lehet nekem is.
Három éves a Passportom lassan. Nem nagyon lehet letenni.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#257) bwoay válasza Polarstar (#256) üzenetére


bwoay
nagyúr

de a két új telefonból biztos nem lesz mindkettő billentyűzetes.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#258) Ijk


Ijk
nagyúr

Key one vs S8 speed test
Tényleg lassú ez a hardver. :U

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#259) Ceftriaxone válasza marchellow (#232) üzenetére


Ceftriaxone
aktív tag

A scroll hiányos volta nem hangzik jól.
A szójavaslatok fölfelé söprése működik?
Vagy az is a felső két sor sor?
Simán eléri az ember a felső két sort, vagy macerás ?

Tapasztalatok alapján ez , vagy inkább a Priv a szimpatikusabb?

[ Szerkesztve ]

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

(#260) turbulencia8 válasza Ceftriaxone (#259) üzenetére


turbulencia8
őstag

A Priv procija meg lassabb, es jobban is merul.

(#261) Ceftriaxone válasza turbulencia8 (#260) üzenetére


Ceftriaxone
aktív tag

Ezt természetesen elhiszem. De az összhatás sok dologból áll össze.
Mondjuk a billentyűzet fontos dolog e két készülék esetén, ezért is sajnálom a nem tökéletes scroll funkciót a KeyOne -nál.

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

(#262) pengwin válasza turbulencia8 (#260) üzenetére


pengwin
addikt

Ez 100%, hogy szoftveres probléma lesz, egyszerűen nem tudom elhinni, hogy a BB a nevét adná egy kamu akksiméretes telefonhoz.

Tessék jelenteni mindenkinek bugként az üzemidőt a Blackberry supportja felé, és ki kell javítaniuk.
Ennek a telefonnak lazán 10 óra feletti kijelzőidőket kéne hoznia a specifikációi alapján, és ha elég harciasak vagytok, akkor fog is.

Anyum nagyon szereti a Priv-jét, remélhetőleg a KEYOne is hasonlóan kíváló készülék lesz egy kis csiszolással. :K

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#263) marchellow válasza Ceftriaxone (#259) üzenetére


marchellow
tag

A javaslat fölésöprés is csak a felső két soron megy, de ott ezt nem érzem annyira problémának. Odaér az ujjam a felső két sorra bőven.
Én PRIV-ről váltottam, az sokkal sokkal laggolósabb, meg az építési minőségével is voltak gondok.
Itt elég fürge a rendszer és a minőséggel sincsenek gondok, szóval nem kérdés melyiket ajánlom.

Kijelzőidőben amúgy ilyen 8-9 órákat hoz az én felhasználásommal (3-4 account szinkronizáció, böngészés, spotify, eurosport player stream), második nap végén elég töltőre dugni.

(#264) Ceftriaxone válasza marchellow (#263) üzenetére


Ceftriaxone
aktív tag

Köszönöm!

Amúgy mennyire laggol a KeyOne?

[ Szerkesztve ]

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

(#265) Polarstar válasza bwoay (#257) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A Krypton becenevű tapsi lesz. A Juno-t nem tudni.
Ez a kettő már biztos.
A KeyOne frissített verziója már idén meg fog jelenni. És ez sem titok.
A magyar forgalmazó szerint a KeyOne jól fogy, annyira, hogy eddig évek óta ezek a legjobb értékesítési eredmények.
Ellenben az érdekes, hogy a két kártyás Aurora a Putin Merak-tól itt Európában is rendelhető lett a hírek szerint 299€ áron.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#266) bwoay válasza Polarstar (#265) üzenetére


bwoay
nagyúr

köszi az infot, úgy néz ki, lesz még dolga a Q10-nek :) szerintem ezt az évet kihúzom vele. most volt speaker cserén, meg túrok bele egy új akksit, és remélhetőleg meg is vagyok.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#267) marchellow válasza Ceftriaxone (#264) üzenetére


marchellow
tag

semennyire. nagyon jól összepattintották a rendszert.
egyedül a kapacitív gomboknál érzek egy kis késleltetést, de nem vészes a dolog.

(#268) Ceftriaxone válasza marchellow (#267) üzenetére


Ceftriaxone
aktív tag

A gépelési élmény a Passport -hoz képest milyen?

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

(#269) marchellow válasza Ceftriaxone (#268) üzenetére


marchellow
tag

Passportom nem volt, így azt nemtudom. PRIV-hez képest ég és föld szerintem. Sokkal jobb a nyomáspontja a gomboknak. Előtte egy Classicom volt, élményben ahhoz hasonló, kivéve talán hogy azon jobban kidomborodtak a gombok.

(#270) Ceftriaxone válasza marchellow (#269) üzenetére


Ceftriaxone
aktív tag

Köszönöm! A Classic -ról jókat hallottam e tekintetben, tehát ez is kellemes lehet. :)

Remélhetőleg szoftveresen orvosolható a scroll. ... és hogy meg is teszik...de ha jól értelek, azért így is el lehet vele lenni különösebb panaszok nélkül. :)

[ Szerkesztve ]

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

(#271) ATI


ATI
senior tag

Sziasztok!

Én is felugrottam a Keyone hype-vonatra. :) Egy hete nyomkodom.

1 hónaposan, használtan vettem, mert máshogy nem jutottam volna QWERTZ kiosztású példányhoz. Androidon nem lehet natívan kiosztást váltani, mint OS10-en :(

A két alsó sarkán van 1-1 apró sérülés, benyomódás. Ebből nekem az jön le, hogy viszonylag könnyen össze lehet szedni ilyen sérüléseket, ha véletlenül leejted mondjuk az asztal felett 10-20 centiről a sarkára. Vagyis eléggé "puha" aluminiumból lehet a fém keret.

Összességében elégedett vagyok vele. Q10-ről, Classic-ról váltottam. Már nagyon vártam, na. :)

A gépelési élmény szerintem elmarad a Classic-étól, furák a lapos gombok.

Az ujjlenyomat olvasó nekem is nagyon tetszik.

(#272) feddel válasza bwoay (#266) üzenetére


feddel
senior tag

Én a DTEK50 mellett másodtelefonnak használom(nám) a q10-et, de nagyon szarul viselkedik. már csináltam gyári beállítás visszaállítást is (aztán vissza a biztonsági mentésemet). Pl. beletettem agy feltöltős sim-et, nem is lehetett használni. Mikor kivettem a 4G-t, akkor néha működik, általában nem, szóval ki is vettem. Most már alig tudom használni valamire. Mondjuk ha sokat kell messengerezni, akkor azon nyomom, mert rengeteg elütést csinálok a virtuális bill-en.
A keyone-t vártam, megnéztem 1000 videót róla, de ilyen áron nem tudom megvenni. Hátha jön egy kisebb, olcsóbb :-)

(#273) bwoay válasza feddel (#272) üzenetére


bwoay
nagyúr

mit jelent az, hogy szarul viselkedik?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#274) TTTotya válasza Polarstar (#256) üzenetére


TTTotya
senior tag

:R Akkor talán majd azok közül valamelyik.

(#275) feddel válasza bwoay (#273) üzenetére


feddel
senior tag

Egyrészt hogy nem tudom telefonként használni, pedig a másik kártyát bele kell tenni valamibe. Másik hogy mindig valami fiókadat frissítést akar. Legszívesebben már leoffolnám teljesen, nincs nagy igényem, csak telefonálni lehessen vele, mobilneten wifin böngészni, meg elég ha a messenger 10 alk menne rajta.

(#276) Ceftriaxone válasza ATI (#271) üzenetére


Ceftriaxone
aktív tag

Egyébként nem is értem, miért kellett a Passport vagy Classic szerű billentyűk helyett lapos billentyűzet.

Mi lehetett az elgondolás?

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

(#277) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Borzasztó ez a tolakodó Topjoy reklám a cikkben, szaggat tőle a 3 kilós S8+-om is. :((

[ Szerkesztve ]

(#278) MK VII válasza Mr.Silkó (#277) üzenetére


MK VII
veterán

A 3 kilós S8 mellé veszel egy 4700ft-os prémium tagságot és örülsz. :)

[ Szerkesztve ]

(#279) turbulencia8


turbulencia8
őstag

A device search (regi assist) funkciot lehet ugy butitani, hogy csak kontaktokra keressen ra, lehetoleg lagolas nelkul? Regen Classicon minden tarcsazast a nev elso par betuinek beirasaval inditottam, es azt nagyon szerettem.

[ Szerkesztve ]

(#280) theyfel


theyfel
csendes tag

Nemrég vettem. Gyönyörű készülék, meglepően gyors (sakk alkalmazáson kívül mást nem futtató rajta). Ajánlott kategória.

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. BB Q10 has gone. BB Passport forever... --- SG S7. Welcome BlackBerry KEYONE

(#281) Ceftriaxone válasza theyfel (#280) üzenetére


Ceftriaxone
aktív tag

Mik a tapasztalatok a billentyűzettel? Nem nehéz úgy az érintésre érzékeny billentyűk használata, hogy csak a felső két sor működik trackpad- ként?

Kamera?
Lag?

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

(#282) batis88


batis88
csendes tag

Itthon lehet kapni qwertz kiosztásút, vagy csak qwerty-t?

Vagy mik a tapasztalatok, szoftveresen fel lehet cserélni a z-t és az y-t a gépelésnél?

(#283) marchellow válasza Ceftriaxone (#281) üzenetére


marchellow
tag

én bevallom ezt a scrollozós featuret nem használom, már a PRIV-ben sem használtam. biztos jó lenne ha megy, de igazából az érintő képernyő is tök jól kézre áll.
kamera számomra több mint kielégítő, biztos vannak sokkal faszábbak, de ez nekem bőségesen elég. lag nem nagyon van, a PRIV ezerszer durvábban laggol, pedig abban bikább (igaz eléggé félretervezett) SoC van.

@batis88: én anno kérdeztem a berryboltot hogy lesz-e qwertz, azt írták dolgoznak rajta, de időt nemtudnak mondani. előző két BB-m nekem is qwertz volt, de erre most nem tudtam várni. igazából nem okoz olyan nagy problémát az átszokás az autocorrect is sokszor kisegít ha felcserélem a kettőt. alapból nincs lehetőség felcserélni a két gombot, de simán lehet hogy a storeban van erre progi, nem néztem utána.

(#284) Ceftriaxone válasza marchellow (#283) üzenetére


Ceftriaxone
aktív tag

De a szójavaslatokat fel szoktad söpörni a billentyűzeten ? A Passporton úgy írok, és azt nagyon szeretem.

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

(#285) Ceftriaxone


Ceftriaxone
aktív tag

Írtad, hogy megy a felső kettőn, de használod rutinból? Vagy egyszerűbb a képernyőn nyomni a javaslatot?

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

(#286) ATI válasza Ceftriaxone (#276) üzenetére


ATI
senior tag

Csak a trackpad szerű működés lehet a magyarázat. A classic szerű billentyűzeten vízhólyagos lenne az ujjad a sutulástól :D

Meg lehet szokni, nekem pl nem tetszik, hogy lapos a bill. Viszont szerintem ez a jövő, ilyen lesz a következő billentyűs BB is , ha lesz még ilyen egyátalán.

Ami még fura, hogy nagy maga a készülék. Pl mindig kiveszem a farmer zsebemből, ha be kell kötnöm a cipőmet :) Meg kell gondolni minden mozdulatot, ami guggolással jár, ha a zsebedben van a farmer zsebedben van a telefon.

(#287) Pastika


Pastika
tag

Tisztelt Urak! A KeyOne BBB100-1 és BBB100-2 között azon túl, hogy Amerika és Európa van lényeges különbség, gondolok itt frekvenciakiosztásra. BBB100-1 működik itthon minden hálózaton (gsm,lte) úgy mint a Priv? Köszi!

(#288) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Viszonylag gyorsan ki is halt ez a topik, gondolom rengetegen vettek K1-et.

(#289) bwoay válasza turbulencia8 (#288) üzenetére


bwoay
nagyúr

:D

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#290) Pastika válasza turbulencia8 (#288) üzenetére


Pastika
tag

Majd a Black Editiont biztos többen:-D

(#291) #56710400 válasza Pastika (#290) üzenetére


#56710400
törölt tag

Én is beruháztam egy PRIV-re, most ismerkedem vele. Van olyan play app, amivel meg lehet csinálni, hogy a 'sym' + 'a' gombokat lenyomva egy 'á'-t kapjak?

(#292) Diokhan


Diokhan
addikt

Ez a telefon gyönyörű... A Priv is az, de ez is.

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#293) fubim


fubim
csendes újonc

Sziasztok!

Az elmúlt 2 hétben nagyon gondolkozok, hogy végre le kellene cserélnem a mobilom (Nokia Lumia 620), ideje volna már. Microsoftról váltanék, ami már nyilván idejét kopott. Nézegetem itt az op rendszereket (iOS, Android, Microsoft, Blackberry - Android). Az elmúlt időben sok tesztet néztem, sok minden után nézelődtem. Letisztult számomra mit szeretnék, Blackberry KEYone nagyon megfogott. Ezentúl még érdeklődök a Microsoft Surface Phone iránt, ami még közel sincs itt, de kövezzetek meg, a Windows nekem nagyon tetszik.

A főszempontjaim az új telefonvásárlásban az a főként business beállítottságú telefon, nem a rengeteg játék vagy applikáció iránti szerelem, így a Microsoft és a Blackberry nem hiába szimpatikus számomra.

A Blackberry KEYone friss a piacon és nagyon megtetszett, de sokan írtátok, hogy a proci nem erős és az android blackberry az már nem az igazi blackberry.

1. A kérdésem tehát, hogy az új Blackberryken futó android oprendszerrel miben tér el a régi pl. Passporthoz képest?

2. A processzor, ha nem 3D játékok futtatására, hanem főként e-mailezés, appointmentek, tasks-ok, ONEDRIVE excelek futtatására, stb. írására, nyitására használom, akkor mennyire megfelelő?

3. A kamera mennyire megfelelő mondjuk papír doksik befotózására?

4. Az ár nekem még kicsit túl magas, akik tapasztaltabbak a telefonok világában, mikorra várható, hogy a telefon 150 körüli értékre csökkenhet? Az év őszi évszakában mi a jellemző, az évzáró termékek (gondolok itt Iphone 8, stb. ) mennyire befolyásolják az év elején, közepén kijött telefonok áraira?

5. Akik használják a KEYone-t, azoktól kérdezném, hogy a billentyűzet mennyire "mattos", mennyire "csúszik" rajta az ember ujja?

Egyelőre ennyi kérdés fogalmazódott meg bennem.

Remélem nem volt túl sok, vagy unalmas és sokan elolvassátok, hogy segítsetek nekem.

Köszi a válaszokat! :-)

Üdv,
Egy új tag

(#294) #56710400 válasza #56710400 (#291) üzenetére


#56710400
törölt tag

Ha érdekel valakit a 'sym' + 'a' = 'á', így lehet megcsinálni:
1. Frissíteni kell a blackberry billentyűzet appot a Play Store-ban
2. Beállítások -> Nyelv és bevitel -> Blackberry billentyűzet beállításai -> Haladó -> Szimbólumelrendezési testreszabás
3. Itt a 'Valódi billentyűzet' alatt mindkét kapcsoló ON-ban legyen, majd katt az 'Elrendezés testreszabására'
4. Katt az 'ÉKEZETEK' fülre, és a megfelelő magánhangzó helyére le lehet húzni az ékezetes párját, amit ezután a 'sym' gomb + magánhangzó előhív. Az ö, ő, ü, ű-nek egyéni helyet kell találni, ráadásul az ő helyett csak 'õ' (kalapos ő) van, az ű helyett csak 'û' (háztetős ű) - remélem, a Blackberry billentyűzet app köv. frissítésében ez orvosolva lesz.

(#295) turbulencia8 válasza #56710400 (#294) üzenetére


turbulencia8
őstag

Wow, ilyen meg BB10-en sem volt!

(#296) #56710400 válasza turbulencia8 (#295) üzenetére


#56710400
törölt tag

:) (egy hétig gugliztam, mire rátaláltam a megoldásra)

(#297) #56710400 válasza #56710400 (#296) üzenetére


#56710400
törölt tag

Sikerült a magyar ő és ű betűket is beintegrálni! Az előző leírást folytatva:
1. Katt az 'Elrendezés testreszabása' sorra, de ezúttal nem 'ÉKEZETEK'-et kell választani, hanem az 'EGYÉNI' fület. Itt katt a '+' jelre -> 'Unicode-szimbólum hozzáadása'
2. Az 'ő' betű kódja: U+0151
3. Az 'ű' betű kódja: U+0171
4. Bármilyen unicode karaktert fel lehet venni, kódok listája itt. Miután felvetted, megjelenik az ablakban, és ugyanúgy le tudod húzni, mint az 'ÉKEZETEK' fülnél.

(#298) Toby888


Toby888
senior tag

Üdv.Vasárnap én is belépek a club-ba egy keyone-val ( : ha esetleg van valakinek valami jó tippje vagy trükkje a telóval kapcsolatban, azt nagyon megköszönném.

(#299) sirdond válasza Toby888 (#298) üzenetére


sirdond
őstag

szerintem várj még egy hetet, ha nem késő :B
(jövőhéten elképzelhető,hogy jön a black edition EU-ba)

(#300) Toby888 válasza sirdond (#299) üzenetére


Toby888
senior tag

meg vagyok ezzel is elegedve ( : nincs bajom a szurkeval

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.