Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) feherbalint válasza barmar (#845) üzenetére


feherbalint
csendes tag

Nekem nincs ilyen problémám, pedig szerintem nem állítottam ezzel kapcsolatban semmit. SMS-t és fb messengert próbáltam most ki, nekem egyből a szövegmező aktív, és gépelhetek is.

Ha már billentyűzetnél tartunk, találkozott már valaki olyannal hogy adott appnál csak a virtuális billentyűzet működik? Bitrix24 appot szeretném használni, de csak úgy tudom, ha elforgatom a telefont és virtuális billentyűzetet dob fel... állítva a sym gombbal ennél az appnál a virtuális bill se jelenik meg.

(#852) Salo válasza feherbalint (#851) üzenetére


Salo
tag

Nekem sem ugrik pl Messenger megnyitása esetén... Bele kell sajnos kattintani

(#853) biokill1 válasza Salo (#852) üzenetére


biokill1
tag

Sajnos nálam is ez a helyezet: bele kell kattintani. Mondjuk az jó hogy kb ez a legnagyobb problémám a K1-el :)

rejtett up! :D

(#854) Salo válasza biokill1 (#853) üzenetére


Salo
tag

:R

(#855) Coc@s válasza feherbalint (#851) üzenetére


Coc@s
őstag

Nekem az nem tetszik, hogy van, ahol nem lehet előcsalni a virtuálist. :(

És egy kérdés: A HUB-ban beállítottam a fekete hátteret, működik is rendesen.
Ha az Üzenetekbe közvetlenül megyek be - SMS esetén nem a HUB-on keresztül szoktam már az OS10-nél sem - , akkor ott megmaradt a fehér háttér. Lehet ezt valahogy állítani szerintetek, hogy ott is fekete legyen?

18 éve itt

(#856) Coc@s válasza Coc@s (#855) üzenetére


Coc@s
őstag

És ugyanez a helyzet pl. a BBM-el is.
Azzal még az is a gondom, hogy minden beállítás ellenére angolul beszél.
Az vajon miért?

18 éve itt

(#857) Coc@s válasza icezozo (#849) üzenetére


Coc@s
őstag

@icezozo:
Anno talán még a Z10 topicban emlékeim szerint (persze lehet tévedek) te dobtál be egy BB-s háttérképet, ami szinte teljesen fekete és az alján vannak a "szedrek".
Sajna nem találom csak az iPhone-m háttérképeként, de onnan meg nem tudom már kivenni.
Ha esetleg ráismernél és megvan még, örülnék neki.
A Z10 óta minden telefonom háttérképe ez volt, de valahogy eltüntettem és nem találom. :(

18 éve itt

(#858) turbulencia8 válasza Coc@s (#855) üzenetére


turbulencia8
őstag

A gyari sms app fuggetlen a HUB-tol, ott nincs sotet tema. Esetleg ugy tudod elerni a sotet temat, ha beallitod pl. a Signal appot alapertelmezett sms-kezelesre is. Utobbi ugyis az egyik legbiztonsagosabb csevego.

(#859) Coc@s válasza turbulencia8 (#858) üzenetére


Coc@s
őstag

Annyira nem érdekes, ha jön SMS, úgyis a
HUB-ban nézem, csak ha írok, akkor nyomok a saját ikonjára.

18 éve itt

(#860) Toby888


Toby888
senior tag


(#861) bwoay válasza Toby888 (#860) üzenetére


bwoay
nagyúr

nehezen értem meg, hogy a kijelző aljáról miért nem lehetett ezúttal sem elhagyni azt a széles sávot...
kapásból fél cm-t lehetne spórolni a magasságból, ami egy ilyen felépítésnél pont a legkritikusabb méretbeli szempont.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#862) Toby888 válasza bwoay (#861) üzenetére


Toby888
senior tag

ez jutott nekem is eszembe először

(#863) Toby888


Toby888
senior tag

nem tudtok valami fain kijezlővédő fóliát ?? tegnap jött egy, de 2-2 milivel kisebb a kijelzőnél, tehát hucli...

ilyesmire gondolok, illetve pont ilyenre

(#864) turbulencia8 válasza Toby888 (#863) üzenetére


turbulencia8
őstag

Abbol van olyan, ami nem csunya? En BB-hez meg nem hasznaltam ilyesmit.

(#865) Toby888 válasza turbulencia8 (#864) üzenetére


Toby888
senior tag

de ez miért csúnya ?? tök lefedi az eeeegész kijelzőt !!! és még csak nem is mondható vastagnak sem

(#866) Salo válasza Toby888 (#863) üzenetére


Salo
tag

Vagy álljunk össze és rendeljünk közösen egy nagyobb csomagot.
Én kettőre simán vevő lennék:)

(#867) Coc@s válasza Toby888 (#863) üzenetére


Coc@s
őstag

Én ILYET rendeltem a héten, ez elvileg fullos.

18 éve itt

(#868) Coc@s


Coc@s
őstag

Van valakinek kéznél egy linkje a KeyOne manuáljának magyar leírásához?
Anno letöltöttem a Z10, Z30, Passportét is, ezt lehet bénán keresem, de hirtelenjében nem lelem.

És egy kérdés:
A "gyorsgomb" a beállítások felől nézve nincs semmire programozva, azonban beszélgetés közben némítja a mikrofont.
Ez egy default beállítás lehet? Csak mert már nem egyszer fordult elő, hogy véletlenül megnyomtam, ill. asztalról zsebemből felvéve a telefont mikor hívtak, helyből némított, mert megnyomtam.

18 éve itt

(#869) Toby888 válasza Coc@s (#868) üzenetére


Toby888
senior tag

nem találtam magyart :/ a gombra nem tudok mit mondani, mert én egyből programoztam
de a kijelzővédő jónak néz ki, majd írsz tapasztalatot ??

[ Szerkesztve ]

(#870) Coc@s válasza Toby888 (#869) üzenetére


Coc@s
őstag

Angolt szedtem le végülis.

Az a gonbra alapból a némítást mutatja.
De nem rossz ötlet valami dummy-t ráprogramozni, feltéve, hogy akkor az alap nélítása megszűnik.

2-3 hét lesz, míg megjön az üveg, utána megírom, milyen.

18 éve itt

(#871) feddel


feddel
senior tag

Végre megjött a brutál tok, nagyon praktikus és masszív.
https://www.amazon.com/BlackBerry-Nakedcellphones-Kickstand-Holster-Unlocked/dp/B075SNR9TR

(#872) turbulencia8 válasza Coc@s (#870) üzenetére


turbulencia8
őstag

Szerintem hivas kozben megmarad a nemitas funkcioja, azt nem lehet kikapcsolni. Nem tul praktikus a gomb helye, de legalabb hanggal jelez amugy, ha veletlen benyomod; en mar megszoktam.

(#873) Toby888 válasza feddel (#871) üzenetére


Toby888
senior tag

gondolom jóval vastagabb is a K1

(#874) Coc@s válasza turbulencia8 (#872) üzenetére


Coc@s
őstag

Hát én is úgy hiszem.
Ma reggel is ahogy vettem föl az asztalról, simán rányomtam. Viszont most egyből észrevettem.
De azért bosszant.

És talán pont ezért - hacsak majd nem jön vakani ötlet - nem is fogok neki adni semmilyen egyéb funkciót (sem).
És miközben írtam is volt hívásom és egyből benyomtam. A francba.

18 éve itt

(#875) Toby888 válasza Coc@s (#874) üzenetére


Toby888
senior tag

nálam a beállítások van programozva oda, eleinte még néha meg meg nyomkodtam véletlen, de már nem ( :

(#876) Coc@s válasza Toby888 (#875) üzenetére


Coc@s
őstag

Hát én ma is van 3-4 alkalommal. Nem tetszik.
Sz@r helyre tették.

18 éve itt

(#877) V B A


V B A
aktív tag

Nekem mostanában elég gyakran szívja az akksit az Android Services. Egy újraindítás mindig megoldja, de elég bosszantó.

(#878) Coc@s válasza V B A (#877) üzenetére


Coc@s
őstag

Én ilyet még nem vettem észre.
Tegnap reggel vettem le töltőről és most 50%-on van.
Igaz, tegnap és ma az átlagtól kevésbé nyúzom.
Az OS-re és a Rendszerre 5-5%-os fogyasztást ír most.

18 éve itt

(#879) feddel válasza Toby888 (#873) üzenetére


feddel
senior tag

Hát nyilván vastagabb, de vannak helyzetek mikor a vékonyságot felülírják egyéb szempontok. Pl egy zsebnélküli rövidgatya, vagy bármikor amikor csak fel akarom csippenteni a telót. De a támasztó is jó funkció.

(#880) turbulencia8 válasza V B A (#877) üzenetére


turbulencia8
őstag

Vedd el a guglis cuccoktol a "change system settings" jogosultsagot!

(#881) Toby888 válasza feddel (#879) üzenetére


Toby888
senior tag

ebben egyet értünk ! de akkor is jobban tetszik tok nélkül ( :

(#882) Toby888 válasza turbulencia8 (#880) üzenetére


Toby888
senior tag

pontosan hol is lehet ezt megtenni ??

(#883) turbulencia8 válasza Toby888 (#882) üzenetére


turbulencia8
őstag

Beallitasok, alkalmazasok. Itt joval tobb dolgot lehet allitani, mint a dtek-ben.

[ Szerkesztve ]

(#884) Coc@s válasza turbulencia8 (#883) üzenetére


Coc@s
őstag

Majdnem a legalján van ez az alkalmazásra rálépve.

18 éve itt

(#885) sno14


sno14
tag

Ez a némítás nekem sem tetszik, de sajnos az sem oldja meg, ha más funkciót programozni a gombra.

(#886) sno14


sno14
tag

Valaki találkozott már azzal, hogy hosszú telefonbeszélgetések (40+ perc) után a kijelző nem éled fel csak kikapcs. gombbal?

[ Szerkesztve ]

(#887) turbulencia8 válasza sno14 (#886) üzenetére


turbulencia8
őstag

Szerencsere meg nem volt ilyen bajom.

(#888) sno14 válasza turbulencia8 (#887) üzenetére


sno14
tag

Azthiszem nálam érik egy factory reset több dolog miatt is:
-Most ez,
-Aztán az értesítések ha megnézem hubban néha mégis maradnak az értesítési sávban néha nem
-Ha más ikoncsomagot vagy képernyőfelosztást választok megbolondulnak az alkalmazások pl. ha WhatsAppra nyomok Chrome jön fel, ha Chromera Gmail, stb.
- Ha beállítom az ébresztőt van amikor írja a kezdőképernyőre helyzett óra widget alatt mikorra van állítva van amikor nem.
Kezdenek idegesíteni ezek az apróságok, így elég esetlegesnek tűnik a rendszer működése. :(

(#889) Coc@s


Coc@s
őstag

Lenne egy problémám.
Céges Exchange-vel van szinkronizálva többek közt a névjegyzékem.
Viszont ha ott gond van, akkor ez nekem elszáll.
Az OS10 alatt simán ment az, hogy csináltam helyi másolatot, amit egyébként elrejtettem.
A másolatot most is megcsináltam, de nem sikerült úgy pipálgatnom a beállítások közt, hogy nem duplán mutasson minden névjegyet.
Erre tudja valaki a tutit? :F

18 éve itt

(#890) Coc@s


Coc@s
őstag

És egy másik:
Van egy Spovan Mellkaspánti jeladóm, ami ANT+ és BT is egyben.
Garmin óra mellett iPhone-val minden gond nélkül párosítható, a KeyOne-nál azt írja ki, hogy az eszköz elutasította a párosítást. (a szenzr dobja el a telefont.) Szerintetek?

18 éve itt

(#891) turbulencia8 válasza Coc@s (#889) üzenetére


turbulencia8
őstag

A BB altal irt kontaktok app eleg fapad sajnos, amugy a duplikaciok osszevonasa nem segit? A pulzusmeronel en atneznem a hasznalati utmutatojat, es megszuntetnem a szifonos parositast.

Sno14: nalad valoban erdemes lenne egy gyari visszaallitas, bar a HUB-ot en csak levelezesre javaslom, mas appoknal ugyis csak az ertesitest olvassa be. A gyari ora widget nalam stabil, en 3x1-es meretben hasznalom.

[ Szerkesztve ]

(#892) Coc@s válasza turbulencia8 (#891) üzenetére


Coc@s
őstag

Összevonást megnézem. :R

A szifonnal elfelejtettem, akkor sem engedte.
Próbáltam azt, hogy egy ideig kivenni az elemet, ill. Garminnál szokás, hogy fordítva beletenni az elemet, mert akkor csak simán rövidrezárja az elemcsatlakozókat és ez egy kb. reset-nek felel meg, gondolom kisüti a jeladó bemenetén lévő tápkondit vagy ilyesmi, de ez sem segített sajnos.

Tegnap kipróbáltam, és asszony szifonja simán fölment a BB meg nem. :(
És tuti, hogy a szifon nem tudja az ANT+-t vagyis nem azzal konnektál, mert a Garmint nem is látja, az meg csak ANT+-os.

18 éve itt

(#893) stbtamas


stbtamas
aktív tag

2 napja tobb BB app frissult a storebol, tobbek kozott a billentyuzet is.
A problemam az hogy nen mukodnek a long press keyek..
Szepen hozza van minden gombhoz parositva egy egy app, de megnyomasbutan mint eddig, csak rezeg egyet a keszulek de az appot nem inditja el. Elvileg minden beallitast megneztem, ha a beallitasoknal nezem indulnak az appok, de ha csak siman fokepernyon vagy barhol mashol vagyok nem.
Tapasztalt valaki meg ilyesmit? Esetleg valami tipp a megoldasra?

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#894) feddel válasza stbtamas (#893) üzenetére


feddel
senior tag

Kipróbáltam, nekem működik. Tegnap én is frissítettem.

(#895) Salo válasza stbtamas (#893) üzenetére


Salo
tag

Nálam is elfelejtette a beállításokat sajnos...

(#896) stbtamas válasza Salo (#895) üzenetére


stbtamas
aktív tag

Igen am, de en ujra beallitottam mindent es megse megy..
Nalad megoldodott valahogy vagy ugyan ugy nem mukodik?

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#897) Salo válasza stbtamas (#896) üzenetére


Salo
tag

Én nem nyúltam hozzá és most működik. Hozzáteszem, mintha lassabb lenne.
Jön a rezgés, majd egy másodperc után indul az alkalmazás.

(#898) turbulencia8


turbulencia8
őstag

A legutobbi frissitest kovetoen a bongeszo also cimsavos opcioja, a Chrome Home (korabban Duplex) sem mukodik atmenetileg, a gugli kivette a fejlesztoi elozetesbol, hamarosan vegleges funkcio lesz. Nem ertem, hogy miert igy oldjak meg az atmeneti idoszakot.
A BB Launchert at kell allitani, mert kivettek a hosszu gombos opciot. Harom lehetoseg maradt gombok megnyomasara: rovid gombos parancs, kereses, es nincs muvelet. Ezek utan aktiv lesz a rovid gombos shortcut opcio, ahol ujra kell konfigolni a cuccokat. Amugy ez legalabb joval gyorsabb lett, nem kell varni az inditasokkal.

[ Szerkesztve ]

(#899) stbtamas válasza turbulencia8 (#898) üzenetére


stbtamas
aktív tag

Ez igy tokeletesen mukodik! Koszi!
Mar ketsegbe voltam esve hogy megint pakolhatom ki a fontos ikonokat...

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#900) turbulencia8 válasza stbtamas (#899) üzenetére


turbulencia8
őstag

Orulok, hogy mukodik. Szerintem a Launcher igy jobb lett, es egesz gyorsan be lehetett allitani.

Amugy most olvasom, hogy a 66-os Chrome szimplan kukazta az also savos Chrome Home kiserleti opciot, helyette krealtak egy Duplex nevu viccet. A Play-ben szinte mindenki 1 csillaggal jutalmazza az uj kiadast. Pl. a Brave-ben meg egy darabig beallithato az also keresosav, de az chromium alapu, szoval ott se fog sokaig mukodni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.