Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) fubim


fubim
csendes újonc

Nekem konrkétan a szürke jobban tetszik. Nem tudom, hogy vagytok vele. :D

2 fizetéssel hátrányban vagyok, de októberben veszem meg a KEYone-t. :-)

(#302) Toby888 válasza fubim (#301) üzenetére


Toby888
senior tag

egesz kellemes kis telefon,panasz meg nencs

(#303) fubim válasza Toby888 (#302) üzenetére


fubim
csendes újonc

Toby, majd leírnád a véleményed pár nap múlva, hogy milyen erős a proci, stb.? :-)

Alábbi kommentben írtam egy kérdéslistát, hogy ki-mit gondol stb., de senki sem ugrott a kérdéseimre. Így hogy most gazdája vagy egynek, hátha te könnyebben tudsz majd rájuk válaszolni.

Kíváncsi vagyok nagyon!

(#304) Toby888 válasza fubim (#303) üzenetére


Toby888
senior tag

termeszetesen irok velemenyt amint lesz tob tapasztalatom a ketyereval ( :

(#305) sirdond válasza fubim (#301) üzenetére


sirdond
őstag

nekem jobban tetszik a fekete, azért is várok már augusztus eleje óta :)
úgyhogy bízom benne,hogy bejelentés után nem sokkal (de inkább kb azonnal) lehet is majd kapni valahol.

(#306) Toby888 válasza fubim (#303) üzenetére


Toby888
senior tag

2:. A proci elég bőven mindenre, lehet mások a 8 mag 3GHz-hez vannak hozzászokva, de a keyone-nak a Cortex-A53-asa teljesen megfelel appok futtatására meg játékra is !!

3:. A kamerával egész jól lehet fényképezni dokumentumokat vagy akármi mást is, azzal is nagyon meg vagyok elégedve.

5:. A billentyűzet nem mattos, de eléggé csúszkál, de nekem bejön mert nem kell fel emelnem az ujjam pötyögéskor, csak csúsztatni.

(#307) turbulencia8 válasza Toby888 (#306) üzenetére


turbulencia8
őstag

A device search nagyon akadozik allitolag. En Classic-on anno mindig ugy tarcsaztam, hogy feloldas utan egybol potyogtem az adott nev, cegnev elejet, es inditottam is a hivast. Igaz ott is le kellett butitani az akkori asszisztenst, hogy csak nevjegyekre es guglin keresgeljen, egyebkent nagyon lassu volt BB10-en is.

(#308) Toby888 válasza turbulencia8 (#307) üzenetére


Toby888
senior tag

most próbáltam ki, nálam semmit nem akadozik, és még 1 másodperc sem kell a találathoz, legyen szó kontaktról, képről, vagy applikációról, bár nem használom a device search-ot

(#309) turbulencia8 válasza Toby888 (#308) üzenetére


turbulencia8
őstag

Tok jo! Ennek orulok, igy mar szamomra is eleg lenne a 625-os proci.

(#310) atikó


atikó
őstag

Gondolkodom a vasarlason, csak honnan tudom azt higy melyiknek jon ki a kijelzoje es melyiknek nem? Tud valaki sorozat szamot amivel egyertelmuen azonosithatoak a hibas darabok?

(#311) Toby888 válasza atikó (#310) üzenetére


Toby888
senior tag

Már eggyiknem sem,javítva lett a hiba

(#312) fubim


fubim
csendes újonc

Körbejártam a Media Marktot, Superphone-t, 4 GSM-et, de még így sem találtam KEYone-t, sem PRIV-et. Esetleg valaki tudja hol lehet kézbe fogni egyet (keyone)?

Én is megerősítem az előttem szólót, ki lett cserélve mindnél, pontosabban meg lett ragasztva.

(#313) atikó válasza Toby888 (#311) üzenetére


atikó
őstag

Azt ertem, de ha meg maradt a raktarban es en pont azt kapom meg akkor honnet tudom azt higy ez a javitott valtozat.

(#314) Toby888 válasza atikó (#313) üzenetére


Toby888
senior tag

Ami a raktárba volt,vissza rendeltèk,és javítottak !!! NINCS MÁR KIJELZŐKIESŐS KEYONE !!! éRted ?? :W

(#315) sirdond válasza Toby888 (#314) üzenetére


sirdond
őstag

mégis milyen forrásra hivatkozva mondod ezt?
mert sehol sem volt róla szó,hogy bármi készüléket visszahívtak volna, szóval, bár meglehetősen kicsi az esélye, de megeshet,hogy egy raktárban kallódó, korai kiadású eszközbe fusson bele az ember.

(#316) sirdond válasza atikó (#313) üzenetére


sirdond
őstag

Ez alapján tudod megnézni a készülék adatait.
A Date Code,ha július 2x utána, az már elvileg a javított verziót jelenti.

(#317) Toby888 válasza sirdond (#315) üzenetére


Toby888
senior tag

Amikor vettem a telefonom (Keyone) megérdeklődtem elötte ezt a kijelzőkiesős témát,és ott közolték velem.Jó lehet hogy magyarországon nem rendelték vissza,de itt,Angliában eléggé esélyesnek látom.

(#318) Ceftriaxone válasza fubim (#312) üzenetére


Ceftriaxone
aktív tag

A Westendben a Media Markt-ban volt egy Priv korábban, még júliusban .
De sajnos rég nem jártam ott.

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

(#319) zetor2000


zetor2000
senior tag

Én most melóhelyi teszten nyomkodok egy ilyent.
Akkuidő nálam is úgy alakul, hogy ˇˇ2 nap. Be van kapcsolva a Bluetooth, a 3/4G adatkapcsolat, a Wifi és a GPS is, bár ez utóbbit nem akartam, de be volt.
Napi 6-8 BoomBeach party, 20-40 perc kádban netezés, meg random üzenetnézelődés facsén, meg emailek olvasgatása után is bírja a két napot. Második nap vége felé fel kell tölteni. Ma vasárnap van, most töltött fel, előzőleg péntek délután kapott töltést. Elképzelhető, hogy a havi frissítések közt ez is orvoslásra került.
A billentyűzete iszonyatos megszokást igényel a képernyősök után.
Az enyém nem lagol, teszi a dolgát. A konkurense egy Redmi Note 4, az saját. Antutuban elmarad párszáz ponttal, de azt a fHD képernyő ellensúlyozza, és lehet, amiatt van az eltérés is. Ennek a kijelzője patent, nagyon szép, éles a képe, és a környezet változására is jól reagál, a Xiaomi ebben nem olyan jó.
A készülék mono, és elforgatva én be-beszoktam fogni a hangszórót, ezzel is furcsaságokat idézve elő. Nem szól vállalhatatlanul rosszul, de nem is egy Hifi, sztem telefonnak tökéletesen elég. Beszédállapotban kihangosítva remek érthetőséget biztosított, semmi baj nem volt vele. A kamerát nem csekkoltam, de majd arra is sor kerül.
A töltés elég gyors, ~17%ról fullra cirka 45 perc, 1 óra volt.Melegedést ekkor éreztem, mindennapos használat mellett az igazán nem érzékelhető. A régebbi Redmi Note2-m az nagyon tudott melegedni, a Note4 már alig-alig. Ez meg érzékelhetően szinte egyáltalán nem.
Ha a kínai cuccokkal egybevetjük, akkor a beszerelt alkatrészek ára alapján ez remekül árazott termék :D
A Note4em ~50E, ez meg 200+.
Ami nekem nem tetszett, hogy a duplakopp néha akkor is működik, ha épp csak megfogtam a készüléket.
A Redmi Note4 ről erre nem váltanék, csak ha muszáj lenne. :) Abban van pár olyan megoldás, ami ebben alapban nincs, és azok miatt az nekem jobban tetszik.

Ami ebben extra, csak sehol sem említik, az az, hogy ez vállalati eszközmanagement szinten teljeskörűen (?) (szerintem kellő mértékben) felügyelhető. Ehhez hozzátartoz(hat)ik a Blackberry infrastruktúrához való előfizetés, ami nem teljesen a szolgáltatói infrastruktúrát jelenti. A készülék teljeskörűen integrálható a BES / UEM rendszerhez, meg annak utódaihoz / iterációihoz, ami az itteni készülékteszteknél általában nem jön szóba. Szinte semmilyen MDM / EMM rendszerrel való teszt se szokott lenni, ez érthető, mert a MA nem kezel mobilflottát. Régebbi készülékeknél a device management nem volt szempont, de a BB erre a kezdetetkől fogva gondolt, és a fejlesztések is errefelé mennek. Szóval nem annyira az egyéni vásárlókra kihegyezett készülék ez, mint inkább egy vállalalti flotta telefonja.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#320) erer1000 válasza turbulencia8 (#288) üzenetére


erer1000
őstag

győrben sétáltam, egy délelőtt alatt 2 K1-et is láttam. :B utána is fordultam, nézett is a barátnőm hogy mit stírölök ennyire :D

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#321) Toby888 válasza erer1000 (#320) üzenetére


Toby888
senior tag

Ennyire ritka otthon ?? :D (Magyarország)

(#322) erer1000 válasza Toby888 (#321) üzenetére


erer1000
őstag

2 év alatt Q10 ből max 5öt láttam, meg kb 1 Z10-et, és 1-2 passportot elvétve. privet még 1et sem.

rengetegen alig ismerik a BB-t, max a nevüket.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#323) Toby888 válasza erer1000 (#322) üzenetére


Toby888
senior tag

igaz, sokan nem csipázták a rajta futó rendszert, de most ez az android a K1-en, elég jóféle

(#324) batis88


batis88
csendes tag

Múlt héten szombaton én is beléptem a KEYone táborba. Nagyon tetszik a telefon, jó rajta gépelni meg minden, az egyetlen dolog ami zavar, hogy aktiváltam a gyorskeresés funkciót, és mikor érkeztek gépelni a home screenen nagyon laggol a keresés funkció, kb. 3 másodperc, mire el kezdi megjeleniteni a találatokat. Kikapcsoltam, hogy a neten keressen, de így is sokat kell várni, erre tudtok valami lehetőséget, hogy hogyan lehetne ezt kiküszöbölni?

(#325) Toby888 válasza batis88 (#324) üzenetére


Toby888
senior tag

én passzolom, és nem tudom mi lehet az oka :/ te vagy a második akinek efféle gondjai vannak és eddig semi infó hogy mivel lehetne orvosolni

(#326) Warlimont


Warlimont
újonc

KeyOne-t hasznalok julius ota, de mar megbantam, hogy megvettem. Kepen tetszett, turhetöen jokat irtak rola, korabban 3 BB keszulekem is volt mar (9700, 9900, Q10), de ez a visszateres nem jött be.
Problema:

- a legföbb, hogy a K1 telefonkent rosszul teljesit, mert valami tervezesi hiba lehet az antennajaval, gyengebb terereju helyen, autoban utazva a beszelgetes minösithetetlen gyakorisaggal megszakad. A tererö eltunik hirtelen, hivasnak vege, majd tererö visszajön, de akkor mar fujhatom. Korabbi mas telefonjaimmal, pl az elözö 6s iPhonenal sose volt ilyen bajom, vagy max töredeke a K1-nek. A K1 megszakado hivasai es jelerösseg gondjai nem csak az en egyedi problemam, a Crackberry-n topicok sokasaga foglalkozik ezzel. Ezt minden leendö vasarlo merlegelje, mert a tesztek csak a kamerarol, akkurol, Androidrol, billentyuzetröl szolnak, de az igazi kerdes, hogy telefon-e a telefon, es mennyire szakadozik vele a vetel pl autoban.

- a telefon tud melegedni, lehet, ilyenkor kuzd a radiovevöje....? :)

- a fö erössegnek hirdetett billentyuzet nekem nagy csalodas. Lehet, tul hozzaszoktam az erintökepernyöhöz, de most nehez raerezni ujra a gombokra. A korabbi BB-khez kepes a K1 billentyuzete elegge közepes. Nagyon lapos, fenyes-csuszos, egyaltalan nem automatikus vele a vakon gepeles erzesre. A virtualis billentyuzet elönyeit, a varialhato billentyukiosztast a fizikai meg nyilvan nem hozza. Raadasul azert csak kinai telefon, a bal szelen az A betu kisse felfele kiall a többi sikjabol, mindig felek töle, hogy rossz mozdulattal feltepem a billentyut.

- pozitivumok is vannak azert: a telefon gyors, nincs zavaro varakozas az appok között haladva. A 3Gb es a 625 proc kielegitöen jol teszi a dolgat, nincs hianyerzet. A kepernyö kepe szep, eles. Az akku siman kibirja a napot, szerintem ovatosan hasznalva kettö is lehetne. A kepernyöje nem akar leesni, a telefon massziv, lehet a kepernyös ugy csak mubalhe, hogy mas bajairol, föleg az antennarol elterelje a figyelmet.

Összessegeben iphone6s utan nekem csalodas, föleg a megszakado hivasok miatt nem tudom jo szivvel vasarlasra ajanlani.

(#327) Toby888 válasza Warlimont (#326) üzenetére


Toby888
senior tag

én napi szinten használom a mobilnetet, meg minimum kétszer telefonálok,és eddig semmi probléma a térerővel, hasít a 4G, és a hívások sem szakadtak meg, még... lehet késöbbiekben nekem is elő jön, mennyi használati idő után kezdte el ezt a telefonálás megszakítós témát ??

(#328) sirdond válasza Warlimont (#326) üzenetére


sirdond
őstag

+Toby888

azt meg lehet kérdezni,hogy melyik szolgáltatónál vagytok?

illetve, köszi a részletes élménybeszámolót!

(#329) #45997568


#45997568
törölt tag

idetalalos

(#330) Toby888 válasza sirdond (#328) üzenetére


Toby888
senior tag

vodkafon :D

(#331) sirdond válasza Toby888 (#330) üzenetére


sirdond
őstag

köszi

(#332) Warlimont válasza Toby888 (#327) üzenetére


Warlimont
újonc

En egy sved szolgaltatonal vagyok, de a lenyeg, hogy azonos szolgaltato, azonos autoban ulve, azonos utvonalon (haz es munkahely között) ingazva, a K1 tereröproblemaja, a hivasmegszakadasok sokkal gyakoribb problema, mint korabban az iPhone 6s telefonnal. Varosban, irodaban ulve, jo tererö mellett nincs ekkora gond (bar ott is tudja dobni a hivast), nekem ez a problema autoban utazva kifejezett, es ott nagyon zavaro.

(#333) turbulencia8 válasza Warlimont (#332) üzenetére


turbulencia8
őstag

A Classic is bena volt autopalyan, sokszor at kellett allitani 2g-re, hogy ne szakadjon meg a hivas. A jelenlegi Lumia 950-emnel nincs ilyen problema. En a helyedben visszavinnem szervizbe.

(#334) sirdond


sirdond
őstag

Na, nem bírtam tovább várni a fekete verzióra, így vettem egy szürkét :)
(zavaró,hogy csak Angliában, Németországban és Svájcban érhető el a fekete és csak olyan helyeken,ahol nincs nemzetközi szállítás, pl MediaMarkt,Saturn. Hivatalos infó meg nincs arról,hogy bármikor elérhető lesz majd máshol is, bár amilyen szerencsém van jövőhéttől lehet majd kapni :) )
Mikor megjött,akkor jutott eszembe,hogy nekem is nano sim-em van, így hálózatot még nem tudtam tesztelni.
Összességében így elsőre nagyon tetszik, tényleg jó kis telefon, mondjuk szoftveresen kicsit "bloated", de azon lehet segíteni.
A billentyűzet szuper, szerintem pár perc volt mire megszoktam, a gyorsbillentyűk is jó ötlet.

Ti használtok hozzá valamilyen tokot? Engem általában inkább zavar,ha tok van egy telefonon, ezért csupaszon szoktam használni mindet (+screen protector), de félek, hogy ezen hamar kikészülnének a billentyűk a sok zsebbe csúsztatástól/ zsebből kihúzástól.

(#335) sirdond válasza sirdond (#334) üzenetére


sirdond
őstag

Kifutottam szerkesztésből, de ha valakit érdekel, az enyémen a Date Code: 20170815

(#336) theyfel válasza #56710400 (#297) üzenetére


theyfel
csendes tag

Óriási respect! Köszönöm!!! Működik!

Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better. BB Q10 has gone. BB Passport forever... --- SG S7. Welcome BlackBerry KEYONE

(#337) sirdond válasza sirdond (#334) üzenetére


sirdond
őstag

végül rendeltem egy ilyet, kíváncsi vagyok milyen lesz.

Valamint még egy észrevétel, nálam nincs gond a térerővel, maxon van a 4G legtöbb helyen. (munkahely ilyen szempontból nem szerencsés, mert eldugott helyen vagyunk és amúgy is szar a térerő mindenkinél,de itt is stabil a 3G)

[ Szerkesztve ]

(#338) feddel


feddel
senior tag

Aki használ K1-t, és előtte használt Q10-et: a billentyűzet milyen a Q10-hez képet? Pl. a mérete kisebb, nagyobb vagy kb akkora? Meg kellene tapogatni egy ilyen telót, bár lehet addig jó míg nincs a kezemben, addig is megmarad a pénzem :D "Szerencsére :( " vidéken azért nem fut bele az ember sem a boltban, sem az utcán.

(#339) Warlimont válasza sirdond (#334) üzenetére


Warlimont
újonc

Szerintem, h fekete v szurke inkabb design kerdese, a +1Gb memoria nekem nem hianyzik a szurkeböl, persze a több mindig jobb azert. A fekete igazi elönye az lett VOLNA, ha hozzank is dual sim verzioban erkezne, mint az indiai valtozat.

En az otthoni berrybolton keresztul vettem az enyemet a nyari szunet alatt, es rendeltem hozza ugyanonnan bör flip tokot. Nekem a flip a kedvencem, kepernyöt nem foliazok. Na, a flip tokjukkal annyi baj volt, hogy a jack dugo nem fer be töle a telefonba, igy kicsit faragni kellett kessel a tok nyilasat, de most rendben van.

(#340) sirdond válasza Warlimont (#339) üzenetére


sirdond
őstag

Nekem jobban tetszett a fekete képek alapján, de így utólag azt kell mondjam, nem bántam meg az ezüstöt. :)
A memória pedig,ahogy te is mondtad, ha több van az mindig jó, már csak a jövő szempontjából is, de a 3GB sem probléma, így is marad még bőven szabad.

Végül én is rendeltem hozzá egy ilyen tokot.

A skinomi screen protector meg, egynek elmegy. Nem rossz,de semmi extra. Az jó benne, hogy az ujjlenyomatok nem maradnak meg rajta annyira, mint magán a csupasz képernyőn. Remélem nem fog lejönni pár hét után.

(#341) Toby888 válasza Warlimont (#339) üzenetére


Toby888
senior tag

elég ez a 3GB, legalábbis nekem másfél giga mindig szabad,gyorsan nyilnak az appok, semmi lag

(#342) fubim


fubim
csendes újonc

Örülök ezeknek a híreknek. A fekete nekem drága nagyon, viszont ezek alapján a szürke is bőven jó 3 GB-tal. :)

(#343) ATI válasza feddel (#338) üzenetére


ATI
senior tag

Kb ugyanolyan fíling a K1 billentyűzete, mint a Q10-é. Nekem sokáig a Q10 billentyűzete volt a favorit a K1-nal szemben, de már nem hasonlítgatom, jó ez is, az is.
Mondjuk a classic-é jobb, mint a Q10-é. :D

Kicsit fura, hogy a K1 billentyűzet gombjai laposak, mert lehet őket sutulni. Összességében tisztességes billentyűzete van a K1-nak is.

(#344) vitezpeto


vitezpeto
tag

Sziasztok!

Lehetőségem nyílt, egy Keyone vásárlására. 100-1-es régió kódú a készülék. Ez milyen piacra gyártott? Van valamilyen hátránya?

Köszi előre is.

(#345) feddel válasza ATI (#343) üzenetére


feddel
senior tag

Találtam egy összehasonlító oldalt ahol a méretet életnagyságban lehet látni, és összehasonlítani. Ahogy nézem a K1 billentyűzete kisebb a Q10-énál. Mondjuk kis kezem van, de mindenképp jó lenne egyet megtapizni, vidéken nem tudom van-e rá lehetőség. Mondjuk úgy vagyok, ha már K1, akkor inkább a fekete, a DTEK50-nél a 3 GB RAR-ból 2.6 foglalt...

(#346) turbulencia8 válasza feddel (#345) üzenetére


turbulencia8
őstag

Remek hir, ma akartam venni egy sima K1-et, de akkor meg nezelodok tovabb.

(#347) turbulencia8 válasza vitezpeto (#344) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ez amerikai piacra való készülék, nem tudom, hogy mik a hátrányai, én is most keresgélem.

(#348) turbulencia8


turbulencia8
őstag

A tegnapi WP10 leepitesi hirek hatasara - hirtelen felindulasbol - vettem ma egy K1-et (brit import).
A BBB100-1 varians sokkal tobb frekvenciat tamogat, raadasul minden olyat is, amit az europai piacra szant 100-2-es. Este aktivaltatom a kartyamon a voLTE-t, szerintem ugy mar tuti nem lesz terero problemam Europaban. De majd irok a tapasztalatokrol. A telo mindenesetre gyonyoru.

(#349) Ceftriaxone válasza turbulencia8 (#348) üzenetére


Ceftriaxone
aktív tag

Billentyűzete milyen? Mekkorák a gombok?
Egyéb tapasztalat?

[ Szerkesztve ]

"Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

(#350) turbulencia8 válasza Ceftriaxone (#349) üzenetére


turbulencia8
őstag

A billentyuzet szerintem tok jo, a Classic-hoz hasonlo a gepelesi elmeny. Persze szokni kellett ismet a fizikai gombsort.
A fenykepezo is tetszik, gyorsan ki lehetett ismerni. A droidos HUB-bal ismerkedem epp.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.