Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) feddel válasza turbulencia8 (#500) üzenetére


feddel
senior tag

Amíg 4G/3G/2G-n voltam, a net 3-5, max 10 Mbittel jött, telefonálni sem beltéren, semkültéren nem tudtam, néha a kertben ment egy fél perc, de általában azonnal megszakadt amikor felvettem. Most ha 2G-re veszem, nagyon ritkán szakad meg, simán beszélek sok perceket, a net meg mindegy, mert közben bekötötték a szélsebes :DD 10/2-es netet, és wifin vagyok. Elvagyok így a nettel telefonálással, csak ha visszamegyek a civilizációba (2 km a megyeszékhely) akkor vissza kell állni. Jó, meg tudom oldani, de jobb lenne egy bill.parancs vagy ikon.

(#502) turbulencia8 válasza feddel (#501) üzenetére


turbulencia8
őstag

Szerintem erre a voLTE a megoldas, ha vegig volt neted, akkor igy telefonon is elerheto leszel 4G-n. Kerd meg a szolgaltatot (irasban)!

[ Szerkesztve ]

(#503) feddel válasza turbulencia8 (#502) üzenetére


feddel
senior tag

Egy próbát megér. Remélem ingyenes, különben nem éri meg, annyira nem kell nekem itthon a 4G a hanghíváshoz, a net meg jó wifin.

(#504) feddel


feddel
senior tag

Kicsit off... Olyan jegyzetelős (vagy naptár) alkalmazást keresek, amit a kollégámmal közösen tudunk használni. Mindketten ha belépve lennénk, bárki ír bele, frissül a másiknál is. Dátumok, pénz kifizetések, vásárlások, sokminden közös a vállalkozásban.

(#505) turbulencia8 válasza feddel (#504) üzenetére


turbulencia8
őstag

Mi telefonon kozos office365 fiokot hasznalunk, abban van ugyan onenote, de szerintem ilyenre a trello jobb.

(#506) V B A válasza feddel (#504) üzenetére


V B A
aktív tag

Evernote tud ilyet szerintem, de csak a fizetős verzióban. Mi a trellot használjuk, inkább gtd / projektmenedzsment eszköz, de nagyon jól személyre szabható a struktúrája.

(#507) feddel válasza V B A (#506) üzenetére


feddel
senior tag

Köszi, a trellót leszedtük, kipróbáljuk!

(#508) vitezpeto


vitezpeto
tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy egy bizonyos weboldalt nem képes betölteni a teló mobilneten keresztül? Wifi-n megy. Eddig minden telefonom engedte. Valami beállítás kérdése?

Köszi előre is.

(#509) turbulencia8 válasza vitezpeto (#508) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nekem is volt hasonlo gondom, de pont forditva (wifi-n volt brutal lassu par oldal). A beallitasokban a privacy fulnel a ne kovessenek opcio: BE, a webhelyek beallitasinal, a sutiknel a harmadik feltol szarmazo sutik engedelyezese: Ki, es a chrome-os adattomorito (nalam Data Saver): BE. Majd torold az elozmenyeket es a sutiket, onnantol gyors es stabil lesz a Chrome. Szerintem ilyenkor valamelyik kovetesre szolgalo sutitol bolondul meg, nalam volt pl. egy 3 MB-os twitter suti (az osszes tobbi par kB volt). Miota a fenti harom beallitast atkapcsoltam, nagyon jo a Chrome sebessege. Az also cimsavot beallitottad?

[ Szerkesztve ]

(#510) Minor555


Minor555
újonc

Sziasztok!
Több hónapja használom a K1-et, nagyon meg vagyok vele elégedve. Egyetlen problémám van, amely a HUB-ot érinti. Gmail-os fiókomban, nem működik sem a hang, sem az értesítőfény. Ha levelet kapok a képernyő 2-3 másodpercre felvillan...ennyi. A többi fiókkal nincs probléma.
Beállításokat megnéztem, ott nem lehet probléma. valakinek, valami ötlete? Kösz előre is!

(#511) turbulencia8 válasza Minor555 (#510) üzenetére


turbulencia8
őstag

Szia! Arrol a google fiokrol van szo, amit az aruhazhoz is hasznalsz? Mert akkor szerintem a gmail app es Hub osszeakadhat, ha ugyanazt a fiokot a Hub-ba is felvetted.

(#512) Minor555 válasza turbulencia8 (#511) üzenetére


Minor555
újonc

Kettő gmail-os fiókom van a HUB-ban, ebből egyiket használom a play-en. A HUB-ban egyikről sem kapok értesítést. Két hónapig nem volt vele gond, csak mostanában.

(#513) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

Sziasztok!

Két kérdésem lenne:

1 QWERTZ gombsorral lehet-e kapni? Utólag lehet mókolni valahogy a kiosztását?

2. Viber működik-e a fizikai billentyűzettel?

Köszi.

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#514) turbulencia8 válasza Minor555 (#512) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ha sima ujrainditas nem segit, probald meg ujra bellitani, esetleg torolni es hozzaadni a fiokokat a HUB-ba! Valoszinu ez frissitesi bug.

WinstonWolf: a fizikai qwerty/qwertz kiosztas nem varialhato, csak az ekezetes betuket lehet testre szabni. Amugy eleinte idegenkedtem a qwerty-tol, korabban qwertz-es telokat hasznaltam, azokat Nemetorszagbol, Svajcbol stb. lehet beszerezni (hardveraprot kell figyelni). Vegul en qwerty-set vettem, kb. egy hetig volt zavaro, utana teljesen megszoktam. Viberhez, emailhez stb. nagyon kenyelmes a KeyOne!

[ Szerkesztve ]

(#515) turbulencia8 válasza Minor555 (#512) üzenetére


turbulencia8
őstag

Amugy a HUB neha bena. Ha nem mentem le az email mellekletet, a Word nem nyitja meg rendesen a docx fajlokat (lapozaskor sokszor ures oldalakat latok, es nem toltodik be normalisan a doksi). Ha lementem a csatolmanyt, akkor a Word mar jo. Lementesnel viszont sokaig nem esett le, hogy a billentyuzet folotti "virtualis parancssor" kitakarja a mentes savot, es mentes elott meg kell nyomni a vissza ikont, hogy alul elobukkanjon a "save" ikon...

(#516) V B A válasza turbulencia8 (#515) üzenetére


V B A
aktív tag

Microsoft Word-öt használsz?

Nekem azzal még nem fordult elő ilyen probléma.

(#517) turbulencia8 válasza V B A (#516) üzenetére


turbulencia8
őstag

Igen, vallalati O365 fiokot. Szerencsere a doksik letoltesevel mar teljesen stabil, csak eddig nem lattam a HUBnal a mentes savjat.
Amugy most jott egy rendszerfrissites.

(#518) sirdond válasza WinstonWolf (#513) üzenetére


sirdond
őstag

Ha a BBM oldaláról veszed, akkor tudsz választani QWRTZ/QWERTY között.

(#519) feddel


feddel
senior tag

Használ valamelyikőtök valami övcsipeszes tokot K1-hez? Megvagyok a gyári pockettel, de van amikor nincs (olyan) zsebem amibe tehetném, olyankor jó volna csak odacsíptetni a nadrágra vagy övre. LÁttam keménytokos verzióban is valahol, az még jobb lenne, munkahelyen pl.

(#520) turbulencia8 válasza feddel (#519) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ebay-en eleg keves vedotok van a K1-hez, raadasul iden mar nem is erdemes rendelni. En eddig nem hasznaltam tokot, pedig terepre jo volna valami sarkokat vedo uteselnyelo kivitel.

(#521) WinstonWolf válasza sirdond (#518) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Na megleltem... És a garit itthon hol lehet érvényesíteni???

[ Szerkesztve ]

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#522) Minor555 válasza turbulencia8 (#514) üzenetére


Minor555
újonc

Köszönöm, ezeket mind megpróbáltam, de semmi. :((

(#523) feddel


feddel
senior tag

Volt pár hete az a twitter mizériám, hogy az app azt írta, hogy valami hiba történt, és nem töltötte be a tweeteket. Leszedtem, újraraktam, restart stb... nem lett jó, viszont a twitter lite app azóta is szépen megy. Gondoltam megpróbálom újra, letöltöttem, de ugyanaz. Valami összeakadhat?
Akárcsak az Unicredit bank alkalmazása, ami ment sokáig, most meg nem hiába kapok aktiváló kódot, beírom, nem lép tovább.
Vagy a Simple. Bármerre lépek a menüben, kilép. Aztán persze visszaenged, de ha máshova lépek, jelentkezzek be.
Ez valami beállítástól lehet?

U.i.: Mindezek ellenére sosem voltam megelégedve így telóval mint ezzel, kb. minden megvan benne, amit elvárok :DD

[ Szerkesztve ]

(#524) sirdond


sirdond
őstag

BB KeyOne-on van valami hotkey arra,hogy üzenet írásakor tudjam változtatni a helyesírás ellenőrző nyelvét? Zavaró,hogy angolul írok és néha átírja a szavakat magyar random szavakra.

#521

Szerintem a BBM-en keresztül tudod érvényesíteni a garit is.

(#525) sirdond válasza sirdond (#524) üzenetére


sirdond
őstag

megtaláltam: Beállítások ->Nyelvek és bevitel -> Billentyűzet beállítások -> Blackberry bill. -> Haladó -> A nyelvek közötti váltáshoz használja ... (BE)

(előtte hozzá kell adni egy másik nyelvet is,amit használni akarsz még)

[ Szerkesztve ]

(#526) turbulencia8 válasza Minor555 (#522) üzenetére


turbulencia8
őstag

Probald meg a letoltest akkor pop3-ra atallitani, nalam nincs gond a HUB-bal. Eddig egyszer-ketszer vettem eszre, hogy a led ertesites leallt, de egy sima ujrainditas azt is megoldotta.
Feddel: nalam az otp simple nem fagy le, twiterre nincs otletem, az az en eletembol ki fog mar valoszinuleg maradni.

Engem egyedul az ujjlenyomat-olvaso zavart mostaban kicsit, mert eleg izzados a kezem. Aztan leesett, hogy ha az ujjhegyhez kozeli reszeket regisztralom, azzal a legstabilabb, ott a legkevesbe izzados az ujjbegy.
Amugy hardverapron mar van fekete K1 is! (Nekem az ezust sokkal jobban tetszik, de tobben irtak, szamukra a fekete kiadas szebb.)
Sirdond: a garancia ervenyesitesehez ott az elore telepitett Support Center app.

[ Szerkesztve ]

(#527) feddel


feddel
senior tag

Az a baj ezzel a trelloval, hogy nem szól ha valaki beír valamit. Meg a teendők formátuma is jobb lenne naptárban. Most is megszívtuk, ugyanarra az időpontra vállalatunk be 2 munkát. Szóval a legjobb egy naptár lenne ami olyan mintha az asztalon lenne, ha valaki beír valamit, azt azonnal látja a másik ha bármikor felüti.

(#528) turbulencia8 válasza feddel (#527) üzenetére


turbulencia8
őstag

Adjatok hozza a naptarakhoz egy uj, kozos google/outlook fiokot, allitsatok be azt alapertelmezettnek, es abba irjatok be, ami kell!

(#529) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Ma ejfelig a Sygic 77%-os kedvezmenyt ad a teljes Europa terkepre es forgalomfigyelesre (kb. 6000 Ft). En eustock-rol rendeltem egy vouchert ceges szamlara 3750 Ft-ert, de szerintem az csak offline navigacio lesz.

(#530) golya32 válasza turbulencia8 (#529) üzenetére


golya32
aktív tag

Nekem 12.27.ig írta a kedvezményt, köszi az infót megvettem :)

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#531) turbulencia8 válasza golya32 (#530) üzenetére


turbulencia8
őstag

Szivesen!

Mas: ma kiprobaltam vegre az OTP Simple nfc-s fizeteset (a beallitasokban mar atallitottam, hogy az Android Pay helyett a Simple legyen az alapertelmezett fiizetoeszkoz stb). Nagyon tetszik, fel is toltottem maxra az egyenlegem Erste kartyarol. Bekapcsolt kijelzovel odanyomtam a hatlap kozepet a terminalhoz egy masodpercre, majd kerte a Simple az ujjlenyomatomat, es meg egyszer a terminalhoz kellett erintenem (utobbi mozdulat lenyeget nem ertettem, mondjuk egy gagyi bkk-s automata volt a tesztalany).

[ Szerkesztve ]

(#532) feddel válasza turbulencia8 (#528) üzenetére


feddel
senior tag

De nekem úgy kellene hogy lássam a saját privát naptáram bejegyzéseit is, meg a közös naptárt is. Úgy lehet?

(#533) sirdond válasza turbulencia8 (#531) üzenetére


sirdond
őstag

Azt vettem észre,ha túl régóta van feloldva a telefon, akkor szokott kérni dupla azonosítást. Szerintem ez inkább egy telefon biztonsági feature.

(#534) feddel válasza sirdond (#533) üzenetére


feddel
senior tag

Meg a password keeperben ha ujjlenyomattal oldod fel, időnként kéri a kódot hogy el ne felejtsd

(#535) turbulencia8 válasza feddel (#532) üzenetére


turbulencia8
őstag

Persze, mukodik. En a BB-s naptarban alapbol ket fiokot latok, egy gmail-est, amit nem hasznalok semmire, es egy outlook-osat. Utobbit allitottam be alapertelmezettnek, mert laptopon nagyon jol mukodik a szinkron a Win10-es beepitett naptarral (a laptop is ertesit mindenrol, es onnan is be tudok irni barmit). Ha K1-en nem az alapertelmezett naptarba akarok valamit beirni, akkor a naptar heti nezeteben rabokok az adott idopontra, elojon az egyszerusitett ablak, beirom a targyat, es jobb felul rakattintok a fuzetszeru szerkesztes ikonra, ahol bejon a teljes beallitiasi menu, ott mar felul tudok valasztani fiokot az esemenyhez. En kozos hasznalatra egy outlook-os fiokot javaslok, foleg ha W10-zel dolgoztok (utobbi Win7 helyett biztonsagi szempontbol erosen ajanlott).

Sirdond: koszi az infot! Meg tesztelgetem majd a Simple-t, nagyon kenyelmes lenne kisboltba atugrani egy szimpla telefonnal. A havi feltoltesi keret 65 eFt, de szerintem ilyenre az eleg lesz.

[ Szerkesztve ]

(#536) sirdond válasza turbulencia8 (#535) üzenetére


sirdond
őstag

Szerintem is marha kényelmes, nagyon szeretem. Gyakorlatilag alig használom már csak a bankkártyát.
Ráadásul OTP-s is vagyok, szóval még kényelmesebb, mert az alap kártyámat tudom használni benne.

(#537) feddel válasza turbulencia8 (#535) üzenetére


feddel
senior tag

Várj, bocsi hogy értetlenkedek: tehát most hozzunk létre egy új outlook fiókot valami@outlook.com-mal, és ennek a naptárát vegyem fel a K1-ben, kolllégám meg a saját valamilyen androidos telóján. De miért ezt tegyem alapértelmezettnek, ha a k' naptára nekem már tele van írva, azt használtam eddig?

(#538) feddel válasza sirdond (#536) üzenetére


feddel
senior tag

Én a dtek50-nel használtam, csak a képernyőt fel kellett oldani, odatart, pitty, ennyi. De a K1nél ha bemegyek a simple appba, akkor mindig ha új menübe lépek, kéri hogy lépjek be. Lehet hogy ezzel is működne, csak ki sem merem próbálni, nehogy ott bénázzak a sorban a pénztárnál.. Ja, még van vagy 40 ezer ft feltöltés, szóval le kellene használni :D

(#539) turbulencia8 válasza feddel (#537) üzenetére


turbulencia8
őstag

B verzio, a mar teleirt naptaradat tegyetek meg kozosnek, es maradjon meg az az alapertelmezett K1-en (igy kisebb a hibalehetoseg a belso kommunikacioban), tovabba privat hasznalatra meg hozz letre egy uj fiokot, amit csak telorol/webrol hasznalsz. Amugy az asztali W10 kezeli elvileg a gmailt is. Nekem az outlook szimpatikusabb volt, soha nem volt problemam vele.

(#540) feddel válasza turbulencia8 (#539) üzenetére


feddel
senior tag

Mondjuk a jelenlegim a privát dolgokkal van teleírva :-) Amúgy létrehoztam egy fiókot vagymit az alapértelmezett google fiókom naptárában (amit használok), és megosztottam, azaz meghívtam bele a kollégámat. Asztali gépen weben beletettem egy eseményt a fiókba, benne is van. Nézem a telómat, azon nincs. Akkor hogy várom el hogy a kollégámnál is legyen? Vagy erre van a g suite 4 euróért? Nem akarom elhinni hogy 2017-ben ez akkora kívánság lenne.

(#541) turbulencia8 válasza feddel (#540) üzenetére


turbulencia8
őstag

A G suite nem eri meg, az Office365 elofizetes sokkal hasznosabb.

Szerk: tedd lathatova ezt az uj naptarcsoportot a K1 naptar appjaban, es szerintem allitsd be ezt az "alnaptart" alapertelmezette!

[ Szerkesztve ]

(#542) feddel válasza turbulencia8 (#541) üzenetére


feddel
senior tag

Office 365 előfizum amúgy van.
Megnézem a hub-ban a dolgot.

(#543) turbulencia8 válasza feddel (#542) üzenetére


turbulencia8
őstag

Keson esett le, hogy mit irtal, szerintem az uj (al)naptarcsoportok alapbeallitaskent lathatatlanok a BB-s naptar appban, ott az athuzott szem ikonra ra kell kattintani, hogy a telon is lasd. Nalam az outlook fiok csak a HUB-bol van szinkronizalva, azert irtam a korabbi tippet.

[ Szerkesztve ]

(#544) feddel válasza turbulencia8 (#543) üzenetére


feddel
senior tag

A sárga színű a létrehozott naptár, amit közösnek szántam. Beállításaiban sztem láthatóvá tettem.

(#545) turbulencia8 válasza feddel (#544) üzenetére


turbulencia8
őstag

És a K1 naptárjában is láthatóvá tetted? Nálam most pl. a családi alnaptár láthatatlan, nem használom, csak a sima "events" csoportot.

[ Szerkesztve ]

(#546) feddel válasza turbulencia8 (#545) üzenetére


feddel
senior tag

Ott meg sem jelenik a sárga naptár...

A piros fiókom alnaptára lenne.

[ Szerkesztve ]

(#547) turbulencia8 válasza feddel (#546) üzenetére


turbulencia8
őstag

Akkor sajnos marad az eredeti javaslat: hozzatok letre egy uj, kozos fiokot, azt mindketten allitsatok be telon es PC-n.

[ Szerkesztve ]

(#548) feddel válasza turbulencia8 (#547) üzenetére


feddel
senior tag

Szerintem Google fiók lesz, mert a saját meglevő Outlook naptáramat (amúgy nem használom) sem tudtam hozzáadni emiatt a kétlépcsős miatt. Nem jó a jelszó, frissítem stb. Pedig beírom amit 30 mp-re ad az aunthenticator app. Akkor szerintem csinálok egy új Google fiókot (már hanyadikat!) aminek az adatait mindketten ismerjük, és beállítjuk a naptár alkalmazásban.

(#549) turbulencia8 válasza feddel (#548) üzenetére


turbulencia8
őstag

Lefagyott ma az OTP Simple, modjuk nem a mobilfizetes, hanem a kajarendeles resze. Blokkoltak nyomikamek az Erste kartyamat, mert ekezet nelkul irtam be a nevemet. Bo fel oras telefonalas utan megoldottak a dolgot. Az nfc-s fizetes valtozatlanul nagyon jo!

Bocs, nem valasznak szantam!

[ Szerkesztve ]

(#550) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Simple Pay kieg.: beszaladtam egy Lidl-be, a modernebb terminalon semmi ceco nem volt, siman csak folodottam a K1-et, erintettem, es a penztargep szinte azonnal kezdte is nyomtatni a nyugtat (semmilyen extra jovahagyas nem kellett).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.