Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) VROBY


VROBY
tag

Hogy a Chromot tegyék avá gondolom.....

[ Szerkesztve ]

(#902) szori


szori
tag

A memória kezelés egy ideje tragikus. Nagyon döcög a rendszer, átlagosan 100-200 MB a szabad memória. Egy program sem használ kimagaslóan sokat, hanem a rendszer. Sok minden lefagy, a weboldalakat mindig újratölti stb. Másnak is vannak hasonló tapasztalatai mostanában? Holnap lehet lesz egy hard reset...

(#903) Coc@s válasza szori (#902) üzenetére


Coc@s
őstag

Nekem most 577 MB szabad.
Igaz, én kilövök szinte mindent ami épp nem kell.
Nekem ráadásul céges policy is be van állítva, mert munkatelefonként használom.
Egyébként iPhone topicban is újratöltögetésre panaszkodott valaki pont tegnap. Érdekes.

18 éve itt

(#904) turbulencia8 válasza szori (#902) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nalam most 730 MB RAM szabad (83 app van telepitve). Javaslom minel jobban takaritsd ki a telorol azokat az appokat, amiket nem hasznalsz. A gyarilag telepitett guglis vackokat: hirek es idojaras, duo, zene, konyvek sheet docs stb. erdemes letiltani/eltavolitani. Az MS Word stb. amugy is sokkal jobb mobilon is (pdf-eket is megnyitja). A google service-t es szinkronokat is erdemes minel jobban korlatozni.

[ Szerkesztve ]

(#905) szori válasza turbulencia8 (#904) üzenetére


szori
tag

Törlök róla mindig minden ilyen szart, ezzel nincs gond. Most csináltam gyári visszaállítást és a belakás után 520 MB szabad ram van. Ez már elegendő, így nem lassú. Remélem ez marad is, nem lassul be megint egy hónap után

(#906) jorde


jorde
csendes újonc

Sziasztok,
hol, melyik üzletben lehetne egy ilyen telefont megnézni, kézbe venni (vásárlás előtt.) Mindkét fajta (a fekete, 64 GB-os) is érdekelne.
Előre is kösz a válaszokat.

(#907) Salo válasza jorde (#906) üzenetére


Salo
tag

Visegrádi utcában lehet, én vettem ott KEYone-t és előtte kézbe tudtam venni.

(#908) Toby888 válasza szori (#905) üzenetére


Toby888
senior tag

nekem 841 az átlag szabad ram,a készülék kiadása óta megvan, szóval belaktam rendesen,de se lag se fagyogatás, ugyan olyan mint amikor megvettem

(#909) turbulencia8 válasza Toby888 (#908) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nekem is meglepoen megbizhato a telo, hetente max. egyszer inditom ujra 3rd party appok kisebb hibai miatt. Messze stabilabb a K1 a regi BB10-nel (Z10 es Classic), ez nagyon kellemes csalodas.

(#910) jorde válasza Salo (#907) üzenetére


jorde
csendes újonc

Köszi!

(#911) turbulencia8


turbulencia8
őstag

HUB-ban hol lehet a halasztas idejet atallitani?

[ Szerkesztve ]

(#912) Salo válasza turbulencia8 (#911) üzenetére


Salo
tag

Jobbra húzod az emailt és feldobja az ablakot, ahol be tudod állítani.:)

(#913) Toby888


Toby888
senior tag

az normális hogy restart után 1-2 percet kell legalább várni mire betölti az sd tartalmát ??

(#914) scream


scream
veterán

Hali!

4GB/64GB-os QWERTZ készüléket merről érdemes rendelni/venni? :F

(#915) turbulencia8 válasza Salo (#912) üzenetére


turbulencia8
őstag

Ja, ez tenyleg jo! Koszi!

(#916) sno14 válasza scream (#914) üzenetére


sno14
tag

Az utóbbi 2 hétvégén az Amazon.de-n volt 399€-ért. Maga az Amazon volt az értékesítő és nem külsős kereskedők.

(#917) sno14 válasza sno14 (#916) üzenetére


sno14
tag

Most néztem, megint annyi!

(#918) szori válasza szori (#905) üzenetére


szori
tag

Továbbra is 2-300 mega az átlag szabad, néha nagyon lelassul, olyankor egy booster nevű program segit és kicsit kipucolja. Valami hardveres probléma lehet? Vagy valami alkalmazás húzza ennyire? Van valami program ami tudja részletesen anizalni, hogy mi használ ennyi ramot? Annyit látok, hogy a rendszer eszik elvileg sokat...

(#919) turbulencia8 válasza szori (#918) üzenetére


turbulencia8
őstag

Beallitasok, Memoria, ott van egy menupont, ahol alkalmazasonkent kiirja a memoriafelhasznalast (alapbol az elmult 3 orat atlagolja). Nalam tovabbra is 585 MB szabad a 2,8 GB-bol.

(#920) szori válasza turbulencia8 (#919) üzenetére


szori
tag

Ott néztem, és a rendszer használt sokat, 1 GB felett, konkrét alkalmazás nincs ami sokat használ.

De úgy néz ki, megvan a bűnös. A HUB widgetet töröltem és azóta 750 szabad hely van átlagban...

(#921) scream válasza turbulencia8 (#919) üzenetére


scream
veterán

És hogy érzed, a 3GB RAM mennyire fogja vissza a készüléket? Érdemes ~30ezret rákölteni a +1GB RAM-ra? :F

(#922) turbulencia8 válasza scream (#921) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nekem alapbol az ezust verzio tetszik jobban, es szerencsere nem erzem kevesnek a 3 GB memoriat. Szerintem ennek nincs akkora jelentosege, hogy azt a felarat megerje a plusz 1 GB RAM, de ez szubjektiv velemeny. (En pl. csak idokep es ora widgeteket raktam ki, kezdokepernyos ikonok mappakban vannak, a leggyakrabban hasznalt alkalmazasokat szimplan billentyuzettel inditom).

[ Szerkesztve ]

(#923) scream válasza turbulencia8 (#922) üzenetére


scream
veterán

Viszont időközben redditen is rákérdeztem, onnan elég egyértelműen azon az állásponton vannak a KeyOne-t használók, hogy nem szeretik az eszközt mind a memória kezelés optimalizálatlansága, mind a BT, térerő és WiFi gondok miatt.

Itt elég bőven ki lett fejtve/beszélve (angolul).

Widgetekből 1 naptár és 1 weather widgetet használnék, a többi alkalmazás ikon.

(#924) V B A válasza scream (#923) üzenetére


V B A
aktív tag

Tudom, hogy csak ez mindössze egy tapasztalat és nem statisztika, de nekem ezek a benyomásaim:
- telefonálás, email, naptár, navigálás, böngészés célokra használom a telefont, widgeteket egyáltalán nem használok
- hajlamos néha kicsit belassulni, de nekem szinte csak a Waze és a Chrome, ilyenkor általában tele van a memória
- BT, WiFi gondom még sosem volt
- fényképezőgépet nagyon nem szeretem, nagy a felbontás, de szerintem csúnyán elmossa a részleteket és a széleken erősen torzít
- néha előfordult, hogy valami szívta az akkut, újraindítás megoldotta

Amiért nagyon szeretem (és amiért inkább ezt vettem, mint másik telefon):
- HUB
- fizikai billentyűzet gyorsindításokkal
- üzemidő
- értesítési led
- bár nyomába sem ér a Passportnak (ami ráadásul sztereó volt, akár zenét is lehetett rajta hallgatni /ha nem volt más/) de elég jól lehet kihangosítani vele

[ Szerkesztve ]

(#925) Coc@s válasza V B A (#924) üzenetére


Coc@s
őstag

Ehhez csatlakozom. A Passporthoz főleg.
Nálam az az etalon.
Ez ahhoz képest rosszabb, már csak az android miatt is.
Én a fizikai billentyűzetet is kevésbé használom, a Passport után szerintem nagyon rossz, kicsi.
A funkciói persze jók.
Nekem az órán kívül semmi nincs kipakolva, csak ikonok.
Eleddig nekem egyszer kellett amiatt újraindítanom hogy belassult.
Egyelőre még nincs tok rajta (nem jött még meg), így pl. WAZE-ra az iPhone-t használom, de ha meglesz a tok, akkor is azt hiszem ugyanúgy lesz a dolog.

Viszont egy biztos, ha most kellene/lehetne választanom, akkor a Motiont választanám, ill. megvárnám ennek az utódját, annál talán már normális méretű a billentyűzet.

De egyébként semmi bajom vele, sem BT-vel, sem a mobil részével, sem pedig WIFI-vel.

[ Szerkesztve ]

18 éve itt

(#926) szori válasza scream (#923) üzenetére


szori
tag

WiFi és Bluetooth tapasztalataim pont ellentétesek, mert nagyon jók. Ahogy az üzemidő és a fényképező is.

(#927) stbtamas


stbtamas
aktív tag

Van valami info mikor jon uj update?
Eleg fura hogy 7.1.1 5 februari security patchnel tartunk meg mindig..

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#928) Salo válasza stbtamas (#927) üzenetére


Salo
tag

Én Április... KEYone dual-sim

(#929) Toby888


Toby888
senior tag

nekem ma reggel jött update AAY819-es, május 5-i a biztonsági hibajavító cucc

[ Szerkesztve ]

(#930) sirdond


sirdond
őstag

csak,hogy teljes legyen a sor, nekem márciusi van :)

(#931) Toby888


Toby888
senior tag

de fel vagyok háborodva... ezelött mutatta a bluetooth az adott eszköz akumulátor állapotát,a frissítés óta nem mutatja :/

(#932) turbulencia8 válasza sirdond (#930) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nekem is marciusi van. Amugy az oreoval szerintem a K2 megjeleneseig nem is foglalkoznak. Remelem iden azert kiadjak azt is K1-re.

(#933) stbtamas


stbtamas
aktív tag

Netherlandi vpn-re csatlakozva megjott a majusi update..

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#934) szori


szori
tag

Nekem már reggel óta fent van. Így elsőre úgy tűnik, jobb lett a memóriakezelése tőle.

(#935) szori válasza szori (#934) üzenetére


szori
tag

Visszavonom. Ma olyat csinált, hogy csörgött a telefon, de nem írta ki ki hív és nem tudtam felvenni. Rengetegszer fagy vagy belassul. Böngészőt mindig újra tölti ha két percre is kilépek. Egy ilyen értékű telefontól ez felháborító. Ugyanilyen hardverrel van két telefon is a családban, Motorola és Xiaomi is, még a kínai szar is stabilabb. Ráadásul sokkal olcsóbbak voltak

[ Szerkesztve ]

(#936) stbtamas válasza szori (#935) üzenetére


stbtamas
aktív tag

Ha ez megnyugtat (tudom hogy nem) az enyem is szarakodik ma, update utan.. fagy, feher kepernyovel indulnak az appok.. allandoan azt irja hogy a facebook tul sok memoriat eszik es ki akarom e kapcsolni, megteszem es fel oraa mulva anelkul hogy elinditottam volna, ujra kiirja.. van baj..

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#937) Toby888


Toby888
senior tag

nemértem mi lehet a baj, nekem még mindig semmi problémám a K1-el, pedig olvastam itt memória problémát, fagyogatást, laggot, frissítés utáni wifi/bluetooth hiba...

(#938) Xaels


Xaels
félisten

Na én pont ezért kapcsoltam ki a frissítést. Ha valami működik azt nem kell megjavítani, szinte az összes nevesebb gyártóval van rossz tapasztalatom frissítés tekintetében.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#939) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Crackberry-n azt irjak, "hamarosan" varhato az oreo K1-re.

(#940) Salo válasza turbulencia8 (#939) üzenetére


Salo
tag

Valószínűleg a Key2 bejelentése után majd... majd... majd...
:U

[ Szerkesztve ]

(#941) Coc@s


Coc@s
őstag

Letöltődött valami 4-500 megás frissítés.
Engedjem telepedni? :F

18 éve itt

(#942) HarleyCustom válasza Xaels (#938) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Na én meg pont emiatt nem veszek androidos telót többet. Marad a jó öreg BlackBerry Q10. :)
Nincs nagy elvárásom vele szemben,de amire kell,arra tökéletes. (másod telefon)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#943) sirdond válasza Coc@s (#941) üzenetére


sirdond
őstag

persze, ez az aktuális frissítés

(#944) Coc@s válasza sirdond (#943) üzenetére


Coc@s
őstag

Alapból azért kérdeztem, mert többen is panaszkodtak erre-arra, de végülis nekem semmi problémám vele.
Így most már nálam is a májusi frissítéssel üzemel.

18 éve itt

(#945) stbtamas


stbtamas
aktív tag

Masnal is van olyan hiba hogy gyakra elveszti a jelet es csak restart utan all vissza a halozatra? Majusi update ota tapasztalom..

ZTE F101, Samsung Galaxy Mini S5570 GT -> Motorola Atrix -> Lenovo P780 -> Meizu MX4 > Oneplus 3 > iPhone 6/6s/7Plus/X > Blackberry KeyOne Black > Nokia 7.1 > Oneplus 6T > Pixel 4 XL 128GB Just Black > Samsung Galaxy S21 > Motorola Edge 20 Pro > Pixel 6 Pro > Nokia X30 5G > Samsung Galaxy S23 Ultra

(#946) Toby888 válasza stbtamas (#945) üzenetére


Toby888
senior tag

itt minden rendben még,pedig egy hete fent az update

(#947) sirdond válasza stbtamas (#945) üzenetére


sirdond
őstag

még nem tapasztaltam ilyet, igaz csak 2 napja van fent a májusi frissítés.

(#948) turbulencia8 válasza stbtamas (#945) üzenetére


turbulencia8
őstag

Nalam elofordul wifi-nel (de csak ritkan, es csak nehany app hasznalata kozben). Ilyen esetben egy pillanatra repulogep uzemmodba teszem, az megoldja. Amugy K1-en a tinder az elso olyan app, ami nem tul stabil. Baratom meg a facebookra panaszkodik neha (azt en nem hasznalok).

[ Szerkesztve ]

(#949) Salo


Salo
tag

Kicsit tétova vagyok a frissítéssel... Olvastam máshol is hibákat. Most meg szinte tökéletes a rendszer.

(#950) feherbalint válasza Salo (#949) üzenetére


feherbalint
csendes tag

Eddig nem volt gondom a frissitesekkel, felraktam most a legujabbat, és katasztrófa volt a telefon. Mergelodtem is sokat, aztán 2 nap után most újra teljesen jól működik. Valószínű eddig tartott a háttérben a frissítés, indexeles, és hasonlók.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.