Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- Lenry: Melléképületblog - 4. rész - Kocsibeálló
- Ismerkedés a Zyxel NSA325 v2-vel
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Random25: Windows 11 telepítés Pendriveról
- GoodSpeed: Segway-Ninebot F3 E elektromos roller.
Új hozzászólás Aktív témák
-
20kHz és 20MHz közt kb. bármi lehet.
Egy LRC-szűrővel kiszűrhető a nagyja, hogy legalább he halld. Aztán, ha jobb minőség kell, akkor lehet aktyv szűrőzni.
OPÁ-hoz pl. elég lehet 220uF - 4,7ohm - 22uH - 220uF||1uF
Bár azt nagyon át kell gondolni, hova húzod a kapcstáp GND-vezetékét, mert az is elszennyezheti zajjal az áramkört.. Egy rajz segíthet kitalálni. -
válasz
laposhus #102 üzenetére
Ez érdekes. 5-50 ohmos ellenállást szoktak, párhuzamos kondival. De biztos ez is jó földhurok ellen.
Nem szükséges bekötni. Akkor jöhet jól, ha földhurok van, de a tekercs csak a nagyfrekvenciát fojtja le, holott pont azt kéne átengedni és a DC-/alacsony frekit fogni, amit az R||C tag tud. -
-
-
-
-
válasz
szazbolha #94 üzenetére
A dióda csak fordított tápfesz. esetén vezet tartósan, amúgy csak akkor freewheel-ezik, ha éppen szól az erősítő, és kihúzod a tápját. Ilyen ugye egydobozos verziónál nem várható.
Azért tennék rá bordát, vagy a dobozra csavaroznám - szigetelve.Borda: 200W/20V=10A. Ha van a tápokban áramkorlát, mondjuk 10A-es, akkor a dióda kb. 60W-ot disszipál. A borda hőellenállása tehát mondjuk min. 10K/W-os legyen!
A kimeneti kondi lehet 10.000 uF, de a pufferelés alapvetően az erősítő feladata lenne. Szűrés szempontjából elég a kisebb is. Az ellenállás viszont maradjon, mert csillapítja a szűrőt. Értéke is maradhat. 10W fölösleges, legyen mondjuk 2W.
A tekercs árama a tápok áramkorlátjának 120-150%-a legyen min.! Értéke nem kritikus; min. 100uH azért legyen! Sorba is köthetsz több darabot, akkor összeadódik az induktivitás.
Ellenállása 0,05 ohmnál ne legyen nagyobb!
Ferritmagos vagy szalagmagos tekercseket nézz! Pl. toroidot, de nem kötelező, hogy árnyékolt legyen (lehet nyitott is a vasmag). -
válasz
bajnokpityu #92 üzenetére
A buck-konvertereknél a bemeneti szűrő a kimeneti zajon is többet tud javítani, mint a kimeneti, ezért szokás.
-
Illik ide belinkelni..
[link] -
-
-
-
Meg persze a stílussal is kezdhetnél valamit. Amikor jól megtermett legényekkel ástam az árkot a UPC-kábelnek nyári munka keretében (nem lévén diákmunka akkoriban), megtanultam, hogy még az ostobább emberekkel sem beszélünk úgy, mint egy darab szarral. Igazából eszembe se jutott volna.
Továbbiakban több ingyen tanácsot nem adok! Remélem, ez kölcsönös!
-
válasz
szaszlaci #76 üzenetére
ezt a "jó sok" meg "kevés" dolgot illene hanyagolni egy szakmai témában, mert semmitmondó.
Pl. a "nagységrendileg kisebb, mint" vagy "összemérhető": ilyen kifejezésekkel már mondunk is valamit.Passzív agresszió helyett próbálkozhatnál összefüggően gondolkodni és írni, meg persze mások leírt gondolatait értelmezni és kontextusba helyezni. Kezdheted akár a Vuk c. művel is, a fiam is azzal gyakorolja most ezt.
-
válasz
Eugene Roe #77 üzenetére
Leírtad neki ezredszer, ami már a cikkben is van.
Respect (őszintén!), de ezzel nem segítesz szövegértési problémákon. -
válasz
szaszlaci #76 üzenetére
Semmi értelme ennek már az eejétől fogva, de már mind1.
Ha valaki megépíti ezt a valamit, és úgy dönt, nem kell neki polaritásvédelem, kihagyja a diódát. A tápját meg jó eséllyel teszi tönkre a tekercs, mikor kikapcsolja.
Ezt félig el tudom fogadni. Kellett volna szólni a freewheel-ről is.
Bár a tápban is van kimeneti puffer, amiből ki tud szívni a tekercs annyi töltést, amennyit az utána kötött pufferbe tölt. Ezért is nem ment tönkre még egy táp sem az előző verzióktól.2500 forintos táphoz 15 – 25 ezer forintos "tápszűrő"? Érdekes tendencia.
A hifi ilyen kontraintuitív. Egyébként a szűrő összerakható olcsóbban, ha van hozzá eszköz.
Tendenciát nem látok.Az ismeretlen paraméterű induktivitásod – hiszen mint mondtad, te nem mérsz – vasmagja jó sok energiát tud tárolni.
A tekercset linkeltem a farnellen és a paraméterét (induktivitás) is megadtam: 390uH +-. Az energia ebben 5A mellett 5mJ, ld. előző hsz-em. Ehhez egyedül az induktivitást kell tudni, amit nyilván a vasmag is befolyásol: attól akkora, amekkora. Nem kell eytra dolgot tudnod ehhez a magról.És ami a feszültség elvételekor azon kiszalad, az tényleg elég nehezen meghatározható, de biztosan sok lesz.
Ennek se füle, se farka. Meghatározható és ki is számoltam előző hsz-emben. Maradj inkább az informatikánál!Nem tudom, mit akarsz a képletekkel, de lets keep making your day freely in my topic pls.!
15 éve végeztem fizikusként az ELTÉ-n, 20 éve építek hifit, 12 éve hobbiból árulom. Munkában jelenleg invertert fejlesztek elektromosautó hajtáshoz.
Ez alatt kialakul az emberben az érzék arra, mi számít és mi kevésbé, ill. mi elhanyagolható. különben egy könyvespolcot se tudnék felrakni, mert a csavarok teherbírását számolgatnám a még nem létező könyveim súlya alapján öregségemig. Ne vedd célzásnak!Kb. én vagyok az egyetlen, aki ide írt. Ja meg te.
Akkor vak is tetszik lenni. -
Arra jó volt ez az egész kör, hogy akinek értelmes kérdése van a szűrővel kapcsolatban, az inkább privátban ír...
Kérlek, ide írjatok! -
Tekercs energiája = 390uH*5A^2/2 = 5mJ
4700uF energiája a R-en eső 1,5V mellett = 4700uF*1,5V^2/2 = 5mJ, vagyis egyszer nő 1,5-tal a kondin a fesz, és ugyan ennyivel az R-en rövid ideig.A 2,2uF-nak gyök(2000)-szer ekkora fesz-re kellene töltődnie, hogy felvegye ugyan ezt an energiát --> butaságokat írsz. Nagyon!
-
válasz
szaszlaci #71 üzenetére
Első bekezdésed
Erre írtam egy szóval, hogy a dióda freewheel-ezik. Így hívjuk.Elko puffer soros R-el még tovább van rontva. Mire az így felveszi, amit nem az R fűtött el, akár kiszaladhatott nagyobb feszültség a kimeneten. Illettve remélem, hogy nem, mert elég a fóliakondi.
Ezt akkor szimuláld le, mert 2000x-es szorzó van a 2 kondi között.
A 0,33ohmon meg még 5A mellett is csak 1,5V esik. Ennyivel járunk tehát rosszabbul miatta, ennyivel lesz magasabb a kimeneti feszültségcsúcs.De ez sem a körültkintésedé, hanem a véletlen műve.
Pl. a Wikipédia is elég körültekintően ír az érvelési hibákról. A leggyakoribb a személyeskedés. Ajánlom figyelmedbe!annyi sebből vérzik
Ha egy valódi hibát mutatnál, megváltoztatnám a rajzot, hidd el.
Szedj szét egyszer egy olcsó adaptert és less bele! Ahhoz képest ez a szűrő egy diplomamunka.
Hadoválsz itt 3 értékes jegyre megadott számításokkal, mikor a szűrő leírását úgy kezdtem, hogy 2x-es szorzó belefér az értékekbe... -
válasz
szaszlaci #68 üzenetére
A pszichológiai önkielégítésedre szerintem önmagában is elegendő bizonyíték, hogy nem reagálsz a válaszaimra, hanem tovább szajkózod a magadét. Pl. az adapterek túláramvédelmét sem veszed tudomásul.
De, ha nem is lennének védettek, akkor is adódik a kérdés: ha egy 50eFt-os DAC-ot, vagy aká egy szabadidődben épytett / vásárolt tápszűrőt véletlen egy fordítot polaritású, 2500Ft-os adapterrel dugsz meg, vajon melyik menjen tönkre?
Na, erre is jó az a dióda!További érdekesség, hogy nem mutattál semmit, ami szerint valóban rossz lenne ez a szűrő.
Hol a 0,33 ohmba kötsz bele (mikor egy elko 0,1 ohmos ESR-rel br), hol a fóliakondi elhanyagolt 0,1ohm-os ESR-je nem tetszik. -
válasz
szaszlaci #68 üzenetére
A diódát a cikkíró tervezte oda. Másik szerepe a freewheel, ha áram alatt kihúzod a szűrőből az adaptert.
Fordított táp ellen is véd, bár igaz, hogy nem divat így védekezni.Nincs eredeti terv. Nelson Pass úr hatalmas toroidokat alkalmazott, talán ennyi a kapcsolat.
Amikor meg felhívom a hiányosságokra a figyelmet,
Bár tettél volna ilyet; örültem volna neki! Csak ahhoz előbb meg kéne értened, mi ez itt.Azt pedig reméljük, hogy az így lezárt egyik oldal miatt, így a kimenetre jutó feszültséget, az az el nem rontott jóságú fóliakondi eléggé megfogja
Mi vaan??!! Egy rossz thrillerben érzem magam.
Milyen lezárás? Az a dióda normál működés közben nem csinál semmi.
Milyen feszültséget? Múltkori megnyilvánulásod szerint nincs a tekercsben elég energia ahhoz, hogy az elkot túltöltse (nyugi, megnéztem, mielőtt elkezdtem volna árulni, és tényleg nincs; ld. a BT-hangszórós cikkben a szimulációt egy hasonló szűrőről).
És nem a 2,2uF fogja felvenni a töltést, hanem a pufferkondi.helikopter
Nézted a véleményeket a szűrőről a DAC-topikban? Mind helikopter?Van pár...
normális szűrőáramkört tápokhoz
Az is elég lenne, ha megmondanéd, miből indulsz ki. Ugyanis túl általános a feladat.Rád mostmár nem reagálok, mert uncsi.....
-
válasz
szaszlaci #60 üzenetére
Ha a szűrő jósága alatt azt érted, hogy lényegében milyen meredekséggel dolgozik
Ezzel se lenne baj egy hobbifórumon, ha nem adtad vola elő a fene nagy elektroszakit. Azért a jósági tényezőt illene tudnod, micsoda.
Az ellenállás szerepének menj utána, és megérted ezt is! -
Ennél a szűrőnél a legnagyobb kérdés, hogy kell-e egyáltalán. Egy Meanwell adapterhez pl. tipikusan nem szokott kelleneni, mert azokat igényesen szűrik gyárilag.
Ha a céleszközben van megfelelő passzív szűrés, akkor ott is megúszható, de gagyi kapcsolóüzemű tápokhoz nem árt akkor sem a tapasztalat szerint. -
válasz
#90088192 #62 üzenetére
Vagyis egy induktivitással az LC tag után elméleti síkon javítható a szűrő. Nem számoltam utánna csak elmélkedés
Így igaz: ekkor a céleszközben lévő puffer- és hidegítőkondikkal alkot egy újabb fokozatot az újabb tekercs. Igazából egyetlen tekercset használva is lenne eredmény, a fenti okból. -
válasz
szaszlaci #60 üzenetére
Viszont tápkör lévén kellene (az ismeretlen) terhelő ellenállással számolni, amihez az induktivitást is és a kapacitást is hasonló mértékben (!) kellene változtatni.
Még mindig nem világos, min kellene változtani. Mire méretezel egy univerzális szűrőt? Miből indulnál ki?Az ellenállás szerepét szerintem nem sikerült még megértened. Snubbering, damping szavakra keress rá!
Amúgy a rezonanciafrekvencián csillapít, ennyi a szerepe (a tekercsnek a fóliakondival alkotott rezonanciafrekvenciáján is. Ugyan ezért teszünk pl. digitális IC-k táplábához a ferrit bead-en és kerámiakondin kívül egy 1..47uF-os gagyi elko-t is: ennek ESR-je lesz a dampingellenállás, ami a bead+kerámiakondi rezonanciáját csillapítja.)
A szűrő hatékonyságán érdemben nem csökkent, ha kicsit belegondolsz / utánaszámolsz. Legalább egyszer szimuláld le vele és nélküle, és meglátod a túlovést az átvitelen!
A szűrő kimeneti impedanciáját csökkenti, de az audio áramkör úgyis a céleszköz belső tápját látja; az számít.szóval megintcsak méretezni kellene, valószínű ismerve az előtte lévő táp ripple frekvenciáját.
Zajt szűrünk, nem csak ripple-t. Annak frekvenciája pedig ismert: mondjuk 1Hz..1GHz. Szűrni szeretnénk mondjuk pár 100Hz és 1-2 MHz közt. Így jó?Méretezi szerintem itt a következőkre lehet: határfrekvenciára, áramra, feszültségesésre és költségre. Szóval PhD értekezést továbbra sem lehet köré keríteni.
(Remélem, az autódban sem cserélsz rugót és lengécsillapítót, ha beleül +1 utas.Kb. ennyire kell itt is méretezni.)
A trafós szűrő meg sima adapterekhez készült elsősorban, de, lévén a szekundernek ~1ohm az Rdc-je, így valamennyire szűr ott is, ahol a vasmag már nem funkcionál.
Még egy megrökönyítő hír: ezeket a szűőket nem csak számolgatni kell, nem is csak méregetni, hanem meg is kell hallgatni.
-
-
válasz
szaszlaci #54 üzenetére
Minél hosszabb bejegyzést írsz, hogy hiteles legyél, annál többet rontasz a helyzeteden, ha lehet ilyet...
Egyébként látom, nem csak Bkercso van, hanem Mkercso is. Épp ilyen hozzá nem étéssel árulja/árulta, gondolom ugyan ennek a valaminek a költségcsökkentett változatát, még hihetetlenebb árakon. Saját bevallása szerint 1 amper terhelésnél 1 Volt esik rajta. Ez gyakorlatilag a harminc forintos induktivitás "tudása".
Ebben 6V / ?A-es trafó van, aminek a szekundere az induktivitás, és 6600uF-nyi kondi. Nem ejtenéd a lábadra. Ez kb. 10Hz-től szűrhet (nem mértem, mert nem érdekelt). Analóg (trafós) adapterekhez lett fejlesztve. Ennek a költségcsökkentett változata a TápszűrőMini5A a bruttó 2k-s induktivitással, össz. kb. 5k anyagköltséggel.Teggy félre lsz. a többi agymenésedet, és kérlek, ne taníts engem! Több embertől is tanultam és tanulok, de megválogatom, ha megengeded.
-
-
válasz
szaszlaci #54 üzenetére
Viszont a szükséges párhuzamos kerámiakondi sincs ebben a csodaáramkörben, hát minek is az. De közben szó van a 100+ kHz hangrontó hatásáról a tápágban. Ami persze eltűnik a szimulátor hozzá nem értő használatakor, mert hát az ideális alkatrészeket használ. Ha ez ilyen egyszerű lenne, minden tápba elég lenne egy tekercs és egy kondi, mehetne is vele az atomóra.
Nem ez a zavaró abban, amit művelsz, hanem hogy mindezt te látod bele. Doktori disszertációt vártál? Ez egy hifi áramkör építését bemutató rövid bejegyzés.
Kerámia kondi helyett fóliát használtam, 2,2uF-osat. Ez van a leírásban is. A sok MHz-eket úgyis a céleszköz áramköreinek hidegítése szűri ki.
És nem ostobán ideális alkatrészt használtam, csupán elhanyagoltam a fóliakondi elhanyagolható ESR-jét és ESL-jét, mert azt úgysem tudjuk kikerülni. Értelmetlen lett volna ezzel bonyolítani. Egy hobbistának amúgy is nehezen magyarázod el, ahogy az a 2 alkatrész valójában csak 1, meg az a 3 is csak egy.Ez egy klasszikus, unatkozós, otromba beleugatás volt részedről, semmi több, de nem baj, nem kell megérteni a dolgot.
-
válasz
CounterBoci #52 üzenetére
Nem, az földurok szokott lenni a laptop NXÁK-panelján. Azonos GND-vezetéken húznak több áramot (digit és analóg).
-
-
-
Kapcsolódó téma, egy hasonlóan jó szűrővel, csak nagy áramra hűteni kell a tranzisztort, mert kb. 1V esik rajta. Inkább az alján linkelt irodalmat érdemes átnézni, mert a cikk tartalma triviális: csak arról szól, hogy nagy tápzajra/ripplere nagyobb feszültségeséssel kell méretezni - ebben is előny a passzív LC-szűrőnél.
Capacitance multiplier -
válasz
szaszlaci #40 üzenetére
Mindentudásodban biztosan benne foglaltatik, hogy nincs az a Shottky, amin 5A mellett ne esne 1V. Nem 0,2V...
Évek óta használom és árulom ezt a szűrőt, okkal olyan, amilyen. Így is generál elég fölösleges, értetlenkedő kérdést a vásárlók részéról, noha faék egyszerű. Tegyek rá még csatit, hogy az elterjedt "belső pin a pozitív" adaptereket is be lehessen dugni fordítva?!
A kondi ettől még ugyan úgy robbana. Vagy írjam, hogy Te cseréled?
-
-
Jó régóta használok már egyébként ilyen szűrőt. Benne volt a TPAamp-ban, az X-Szekeres III-ban, és még a HeadFlow-ban is a trafó és a fesz.stab. között. Meg abban, amit még azóta készítettem.
Egy Nelson Pass könyvből jött a dolog. Ő nagy toroid trafók szekunderét használta tekecsnek.
-
Rohadt unalmas egyébként ez a se füle, se farka öncélú okoskodás, mindig ugyan azokkal a körökkel, amire egy-egy nagyokos villamosmérnök (aki megcsinálta a beadandóit) rendre igényt érez, amikor talál egy hifis topikot.
Miért nem mész az "oktassuk a kezdőket" topikba? Vagy, ha nincs, csinálj egyet!Ez a szűrő a legtöbb 150kHUF alatti készülék hangján nyugtat, ez a tapasztalat róla. Ez van.
Lehet ezzel problémád, és már megértettük, hogy van, nyugi. -
válasz
szaszlaci #34 üzenetére
De valamiért úgy érzem, te nem szeretnél tanulni, mert már mindent tudsz.
Hát bocsi, máshova kell menned oktatni. Ez van.Ez az "értelmetlen áramkör" a kapcsolóüzemű adapterek zaját szűri. Azt, amit megadnak az adatlapok, hogy pl. 200mVrms.
Én azt nem értem, mit nem értesz. Pl. melyik készülékben van fordított polaritás elleni védelem? Ebben van, pont ezért, mert ezt az ember eléköti mindennek, ami a keze ügyébe akad. Az adaperek pedig védettek rövidzár ellen, az olcsóak is.
Egy relével az alkatrészszámot és -költséget dupláznád is. -
válasz
CounterBoci #31 üzenetére
Jó lehet PC-hez is, igen. De ezek teljesítménye kiélezett, szóval jó nagy pufferkondi kell, nehogy terhelésváltáskor megugorjon a feszültsége (túltöltse a tekercs). Nem ártana szimulálni építés előtt. De alapból kis tekercs-nagy kondival futnék neki.
A pifferkondi a fogyasztóhoz tartozik, szóval az erősítőben kell legyen a csúcsokhoz szükséges kondi.
50Hz-es tápnál a nagy puffer azért kell, mert csak rövid ideig tölt rájuk a trafó: amikor a feszültsége éppen magasabb az RMS-szintnél. -
Tapasztalatok a Tápszűrővel:
[link]
mini-teszt -
Ennél olcsóbban viszont nem tudok vele munka és család mellett pöcsölni. Ahogy nem is teszem, hirdetni sem hirdetem. A cikk az elérhetőség kedvéért került fel.
Más is felteszi a termékének dokumentációját, ha már nem készíti, mint én az OPA Green-t vagy ezt?Akinek van 30-50k-ja, az vesz egy LT1083-at eBay-en. Ez annál több szemoontból jobb.
Nyerészkedés: nem, fillérbaszásnak hívják felénk, ha vlk elvárja, hogy ezer Ft-ért dolgozzon valaki egy órát. Az alkatrészköltség meg 4-5k + szállítás.
Eddig csupán 2 érdeklődő van, szóval ettől sem kell félni. :)
-
-
válasz
szaszlaci #23 üzenetére
Nálad hiányzik ismeret, nem kevés. Ezt látom az írásodból. Pl melyik viaszacsatolt disszipatív szűrő szűr 100kHz fölött. Ezel drágák, és MHz-es zajra akár hangfrekvenciás belengéssel válaszolnak.
Ezen kívül fix feszültségszintűek, tehát nem használhatók univerzálisan, mint az itt közölt szűrő.Ha a négyzetesen hosszú válaszodból kisülne valami, az használhatna... De sajna fogalmatlan vagy a témában, csak összeolvastál pár alap dolgot. Majd linkelek neked application note-okat, azokból lehet tanulni.
A.LED-es polaritásfigyelőd zseniális! A LED ellenfeszítve csak 5V-ot bír. Ha ez nem lenne elég: fordított polaritáskor a piros LED-en kívül a pufferkondi robbanása is jelezné a hibát.
-
-
-
-
-
Érdemes egyébként előbb összedugni az adapterrel és a készülékkel, és csak azután bedugni a konnektorba, a nagy pufferkondenzátor miatt!
-
Ha összejön 5 megrendelés (privátban), építek 15k-ért 5A-eset, max. 35V-ra (TápszűrőMini5A-t).
-
-
-
Az R a disszipatív elem, ami a rezonancia csillapítására kell. Ha az R a soros ágban van, akkor csökkenti a töréspontot, de növeli a tápegység kimeneti impedanciáját DC-n és a fogyasztást. Ha a párhuzamos ágban, mint itt, akkor minimálisan nő a kimeneti imp. közepes frekiken.
A tudomány egyébként nagyrészt itt pont abban van, hogy a dampingellenállás értékét és pozícióját hogyan választod meg. Kompromisszum és szimuláció kell hozzá.
A két kondi a kétféle frekvenciatartományra kell (elko lehet nagy, de csak 100kHz-ig kapacitív, a fólia meg kis értékű, de pár MHz-ig szűr).
-
Sok pozitív visszajelzés jött már róla, amit ezúton is köszönök.
Használható DAC-okhoz, fejhallgatóerősítőkhöz, adapteres (pl. D-osztályú) erősítőkhöz, műszerekhez stb.USB-re ne kössük, mert arra csak 10uF akasztható rá szabvány szerint! Oda Y-kábel kell, külön 5V-os tápággal, külső tápegysággel (telefontöltő + ilyen szűrő pl.).
Vagy 100uH + 10uF (elko) || 2,2uF (X7R) is jobb, mint a semmi, és kompakt. Dampingellenállás ekkor nem kell, mert a kisebb tekercsek és kisebb elkók soros ellenállása elegenő.
Új hozzászólás Aktív témák
lo Felteszem ide, hogy csak linkelni kelljen, ne kelljen mindig újra lerajzolnom... Egy egyszerűen és olcsón megépíthető...
- Samsung Galaxy S21 és S21+ - húszra akartak lapot húzni
- Formula-1
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- ZIDOO médialejátszók
- sziku69: Szólánc.
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Huawei P50 Pro - emlékkép
- Fotók, videók mobillal
- Gyúrósok ide!
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
- További aktív témák...
- SAMSUNG DDR4 REG ECC 32GB 2400MHz RDIMM szerver RAM modulok, nettó 12991Ft+ÁFA, 1 év gar., több db
- AKCIÓ! HP ZBook Studio G8 OLED WorkStation - i9 11900H 32GB DDR4 2TB SSD RTX 3070 8GB Win11
- Gamer PC új 12 hónap jótállás/Áfá-s számlával!
- Amazon Echo Studio / Vadonat Új / Számlával / 12 hónap jótállással
- Telenor 5G Indoor WiFi Router (FA7550) + töltő
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest