Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19) Chaser válasza bkercso (#16) üzenetére


Chaser
titán

majd látom:)

doeeg
"Maradjunk annyiban, hogy ha csak ez az egy univerzum létezik is, nagyjából végtelen lehetősége volt az életnek arra, hogy valahol (pl. a Földön :) ) pont minden véletlen egybeessen."

reál és egyszerre humán beállítottságúként erre csak azt tudom mondani, amit egész életem folyamán tapasztaltam:
véletlenek nincsenek, minden ok és okozatok összefüggése, a legtöbb ember szeretné azt hinni, h vele valami véletlenül történt, pedig egyszerűen visszavezethető bármilyen esemély ok és okozati összefüggésekre
egy "véletlen" is sok, véletlenek sokaságán pedig mosolygok csak:)
azt tudom mondani, amíg nincs rá bizonyíték, h létezik-e bármilyen isten, avagy sem, pontosan ugyanolyan esélye van annak hogy létezik, mint hogy sem
az, h ma a tudósok mit tudnak létrehozni és mit nem, egyáltalán nem releváns, amennyiben létezik isten, olyan lényről beszélünk, akinek a fejlettségét a mi ütemünkben mérve lehet 10e év múlva sem érnénk el, de lehet ez a szám 1 millió év is

egy sarkalatos pont pedig a lelkiismeret, erről is van sok elmélet, amit én tudok róla, nincs összefüggésben a társadalmi helyzettel, lehet egy társadalmilag hátrányos helyzetű embernek jól működő lelkiismerete, ugyanakkor lehet egy társadalmilag előnyös helyzetű embernek olyan lelkiismerete, ami nem jól működik
azt viszont magamról tudom, el tudom dönteni valamilyen cselekményről, hogy jó-e vagy sem, ez pl nagyon érdekelne, magában az evolúció hogy oldotta meg
és ott van a kis lelkünk is, tehát nem kell paranormális tevékenységeket elővenni, magában a lélek elég paranormális

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.