Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) fekeandras


fekeandras
őstag

Elolvastam az írásod és mint ha csak én írtam volna.A legtöbb ház "jó állapotú" + "igényesen felújított" stb... Aztán ha lebeszéli az ember az eladóval és elmegy az ember a címre jól pofára esik.A szerkezet omladozik, a tető már már hullámvasút...És ha ezt az ember esetleg szóvá teszi az eladó (tisztelet a kivételnek) még el is kezd arcoskodni... Áhh... Borzasztó.

De annyival kiegészíteném a dolgot, hogy abszolút nem kell tartani a vályog építésű házaktól.Annyi "gond" van vele, hogy a legkisebb sérülést is a leghamarabb ki kell javítani.Ha leesik a vakolat a legkisebb repedésen át is beszivárog az eső és a fal laza szerkezete miatt hamar (akár 2-3év alatt!) ki tudja "mosni" azt annyira, hogy az már akár veszélyessé is válhat.Otthon vidéken az anyám háza is vályog építésű.Két dologra kell nagyon odafigyelni ilyen ház vásárlásakor.
1: Legyen normális beton alapja, ne süllyedjen sehol.
2: Meg kell nézni, hogy a falak tökéletesen függőlegesen állnak-e.Ha bármelyik irányba minimálisan is be van dőlve gondolkodás nélkül ott kell hagyni!Ekkor ugyanis az épület süllyed.Utólag is alá lehet alapozni illetve ha van alapja de mégis süllyed akkor betont lehet pumpálni a föld alá ami eltömíti a föld alatt található üregeket ezzel megállítja a további süllyedést de ez nem túl költséghatékony megoldás.Két utcával odébb 1,6millióért nyomtak így körbe egy öreg tornácos parasztházat.Mondjuk német nyugdíjasok vették meg nyaralónak.Nekik ez nem akkora kiadás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.