Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DaDa válasza Dimond G (#50) üzenetére


DaDa
senior tag

Köszi szépen.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#52) komee


komee
csendes tag

Sziasztok! Egyszerű kérdésem lenne. Ezek az órák tudják monitorozni az edzést, túraútvonalat akkor is, ha nincsenek telefonra kapcsolva? Utólag letölthető a t elós alkalmazásra az edzés adatok?

(#53) DaDa


DaDa
senior tag

A Gts 2 szamlapjai kompatibilisek a gts 2e-vel teljesen?

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#54) zseko válasza komee (#52) üzenetére


zseko
veterán

Szerintem igen. Van benne saját gps, így nincs szüksége a telefonra, edzéshez pedig szintén nincs szerintem. Sosem futott nálam edzésnél a program, mindig a végén indítottam el, és akkor szinkronizált át.

HR24.hu

(#55) Lajmund


Lajmund
senior tag

Lassan egy hete meg van az óra. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Imádom. :)) De egy valamire nem tudok rájönni. Hogy tudom valahova kitenni a barométert hogy csak sima elhuzzással lássam az már túl szép lenne ha az ora lap mutatná.? Vagy a widgedeket hogy lehet kitenni elhuzásra hogy ott legyenek? Most csak úgy tudom megnézni ha a dupla gombnyomásra teszem és csak úgy jön elő.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#56) DaDa válasza Lajmund (#55) üzenetére


DaDa
senior tag

Óralapra lehetséges kitenni a légnyomást. Watch face editorban van ilyen lehetőség. Biztos van aki tud segíteni ha kivalasztasz egy olyan óralapot ami tetszik neked.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#57) DaDa válasza Lajmund (#55) üzenetére


DaDa
senior tag

Meg ahogy látom a gombra is be lehet állítani, hogy az jelenjen meg.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#58) youngboy


youngboy
senior tag

Sziasztok!

Van egy gondom, amit nem tudok megoldani, pedig nagyrészt ezért vettem az órát.
Céges telefonon (Samsung) munkaprofil alatti alkalmazásokat nem látja a ZEPP és értesítéseket sem tudok így beállítani hozzájuk. Így nem jelez az óra az ilyan alkalmazásokra.
ZEPP személyes profilba van telepítve, mert csak oda tudom.

Van bárkinek ötlete, hogy megoldható-e valahogy ez?

Köszi.

(#59) lck


lck
senior tag

Sziasztok !

Már vagy egy hete nézegetem ezt az órát, de még midig nem szántam rá magam a vásárlásra.
Miband 4-et váltana, amivel nincs különösebb bajom. Persze tudom hogy más kategória, de mégis, aki esetleg szintén hasonló módon váltott, mennyire elégedett vele ?

Illetve egy konkrétabb kérdés:
Valahol azt olvastam, hogy telefonhívásnál nem írja ki a hívó nevét.
Ez tényleg így van, vagy csak béna volt a használója ? ( mert akkor egy Amazfit Neo is megfelelne :) )

Köszi !

(#60) DaDa válasza lck (#59) üzenetére


DaDa
senior tag

Ha a mérete nem fog zavarni a Band 4 urán mert azért teljesen más méret, akkor nyugodtan vágj bele. Fantasztikus a kijelzője es nagokyn sok infó elfér rajta. A hívó neve gyári Zeppel hektikus tudtommal. Angol nyelvű telefonon megy inkább. Viszont Notify and amazfit vagy amazfit tools programmal tökéletesen megy. Én Notify and amazfit et használok Zepp mellé mert sokkal jobban testreszabható. Tökéletesen megy együtt és rengeteg plusz dolog állítható.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#61) lck válasza DaDa (#60) üzenetére


lck
senior tag

Azért még keddig rágódok egy kicsit. Az értesítések megjelenítése fontos, majdnem a legfontosabb nekem. Miband4 nél , Mi bandage programmal ezt nagyon jól be lehetett lőni. Sajnos a Bandage ezt az eszközt nem támogatja. Köszi a választ! / A Notify and amazfit - nek van önálló módja, vagy a Zepp mindenképp fenn kell hogy legyen?

(#62) zseko válasza lck (#59) üzenetére


zseko
veterán

Én MiBand2-ről váltottam GTR 2e-re, pár apróságot leszámítva teljesen elégedett vagyok vele. Az egyik ilyen, hogy ha nem jól van a kezemen, akkor elmozdul és elég sok pulzusmérés kimarad. Ez szerintem a méretéből és a kialakításából adódik (nem nagy amúgy, pont a legjobb méret a kezemen). A másik, de ez tényleg csak egy jelentéktelen apróság, hogy a kör kialakítása miatt nem olyan jó leolvasni az értékeket, mint a GTS szögletes kialakításánál, mert ugye nem úgy fér ki az adat az ívek miatt. Cserébe viszont komolyabb a kinézete, na meg persze az aksi is a duplája. Ez okozott is nálam egy kis törést, hogy akkor melyik legyen, de üzemidő mindenekfelett, így a GTR lett :)
Az üzemidő nagyon jó a legtöbb okosórához képest, nálam 12-15 nap, minden engedve van és folyamatos BT kapcsolat.
Ahogy már írták, a hívó nevének megjelenítéséhez Notify for Amazfit (vagy más) kell. Ez működik Zepp nélkül is amúgy, ahhoz viszont lehet meg kell venni (ezt nem állítom biztosra, én csak a hívónév miatt tettem fel). Vagy azt hiszem a magyarított Zepp-el is van hívó neve, de ebben sem vagyok biztos.

HR24.hu

(#63) DaDa válasza lck (#61) üzenetére


DaDa
senior tag

Működik Zepp nélkül is tudtommal. Előző órámhoz (Bip) én is bandage-t használtam és sajnálom, hogy ezt nem támogatja de Notify-t is ismertem és teszi a dolgát rendesen de érdemes a fizetős verziót használni. Nekem us az értesítés az elsődleges de rendben hozza és számomra nem olyan vészes az ívelt megjelenítés.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#64) sysrq válasza lck (#59) üzenetére


sysrq
őstag

Szia! Ne vedd meg. Én nagyot csalódtam a márkában. A hívó nevét nem írja ki, vagy várd meg hátha érkezik frissítés hozzá bár ebben már nem bízok. Ami előnye hogy az akku idő nagyon jó ha nem használod sokat a kijelzőt. A messenger és viber üzenetek elejét korrektül és azonnal jelzi, nem a teljeset de nekem elég. Az alvás monitorozás az kuka, legalábbis az előző polar órámhoz képest.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#65) lck válasza sysrq (#64) üzenetére


lck
senior tag

Szia ! Köszi! Lehet így lesz. Igazából a Miband 4 teljesen jó nekem. 20-25 napot simán bír. Ha bele gondolok igazából az önálló GPS funkciók lehetnének benne amik hiányozhatnak, de lehet hogy ez csak azért van, mert hiányzik valami "újdonság".

(#66) zseko válasza sysrq (#64) üzenetére


zseko
veterán

A hívó nevét a MiBand-om sem írta ki, és ahhoz is lehetett ítéletnapig várni frissítésre. Ja, meg a magyar ékezetekre. Meg a következő kiadásában is, ezért is mondtam le végül a MiBand-ról. Messengerben és viberben nem kaptam még hosszú üzenetet, így azt nem tudom, de sms-ben simán átjöttek attól hosszabb szövegek is, mint amit most írtál. Ami érdekes, hogy sokkal hamarabb megérkezik az sms, mire a telefon jelez, már be is írtam a visszaigazoló kódot. Alvás monitorozással nem nagyon van problémám, a pulzusméréssel viszont valóban szokott. Ahogy a gps-es útvonalrögzítés sem 100%-os, nade hobbiból edzősként nem is izgatom magam rajta nagyon.

HR24.hu

(#67) Lajmund


Lajmund
senior tag

Megnyitja a teljes üzenetet ha rákattintasz. Alvásnál nekem annyi a hiba része hogy egy órával hamarabb kezdi mérni de gondolom azért mert egy helyben vagyok mozdulatlanul fél álomba filmet nézve. Az alvás végét rendesen jelzi meg a nap közbeni szundikálást is. A gps szerintem teljesen jól müködik én bicohoz használom és még azt is érzékeli ha átmegyek az ut másik oldalára srégen lecsapva. Gtse heti két edzéssel plusz napi bicoval mindent mutatva 1 perces monitorozássl 3 napot bír 90-ről 20%-ra merítve. Csak ebben a tartományban használom hogy az aksi sokáig bírja. Igazából úgy is leveszem minden nap kétszer fürdés miatt közben felrakom töltöre 3 naponta. Ha azt nézzük hogy a telot mindenki így én is naponta töltöm és kb két év alatt 5%-ot romlott az aksi simán birnia kéne cseréig. Én is szemeztem a gtre-vel de engem a dupla aksi nem fogott meg annyira hogy egy nagy bumszlit hordjak emiatt. Pedig az átlagosnál jóval vastagabb a kezem.

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#68) Jonny99


Jonny99
tag

Sziasztok. Egy olyan jelenségre lettem figyelmes GTR 2E-n a napokban, hogy amióta lefrissítettem 1.3.18.2-es fw-re azóta beáll egy bizonyos pulzusra és onnan nem mér semmit (pl. nekem beállt 89-re és két napon keresztül annyi volt) bármit csináltam. Ma Notify-al vissza raktam az 1.3.14.5-ös fw-t és azóta ismét tökéletesen mér. Találkozott más is ezzel vagy csak nálam akadt be valami? Próbáltam factory resetet, újra párosítást de csak a downgrade segített

(#69) jan herz válasza Jonny99 (#68) üzenetére


jan herz
tag

Nálam minden rendben a 1.3.18.2-essel....

(#70) youngboy válasza Jonny99 (#68) üzenetére


youngboy
senior tag

Nálam is rendben a pulzusmérést illetően.

[ Szerkesztve ]

(#71) Jonny99 válasza youngboy (#70) üzenetére


Jonny99
tag

Köszi az infót, akkor csak nálam akadt be valami🤔 Majd ha lesz időm újra próbálom hátha.😆

(#72) sysrq


sysrq
őstag

Az akku idő elég rendben van.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#73) lck válasza sysrq (#72) üzenetére


lck
senior tag

Van kikapcsolva szolgáltatás az ilyen szép eredményhez ?
( tevékenységfigyelés ? karemelés ? )
Hívó felet még mindig nem írja ki ?

(#74) sysrq válasza lck (#73) üzenetére


sysrq
őstag

A kijelző.
Üzenetre rezeg, gombot nyomok és elolvasom mit ír. Hívásra feléled, bizonyos kontaktokat már kiír, de olyan sok app került már fel hogy nem tudom melyik hozta el nála. Folyamatos pulzusfigyelés megy, szinte minden be van kapcsolva, még a horkolásfigyelést is bekapcsolom, bár az a telefont meríti inkább.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#75) homann75


homann75
csendes újonc

Sziasztok! :)
Eddig a másik topicba (GTS 2 - GTR 2) írtam, de ezt ide is átmásolom, mivel GTR 2e órám van:

AEX eredeti legújabbat és Notify Pro-t használom teljes megelégedéssel.
Google naptáramat is tudom vele szinkronizálni az 'event'-en keresztül.
Az értesítéseknél pedig minden alkalmazást külön kell beállítani, hogy az órán is megjelenjen és utána mindent kiír. (Persze leírás róla sehol és pár napomba nekem is beletelt, hogy rájöttem.)
Alarm / Riasztás funkciót Notifyben érdemes letiltani, mert összeakad és használhatatlan lesz. Amúgy letiltás óta az is tökéletes.
Minden működik. (Időjárás, A-Gps frissítése, értesítések-, hívások- voip hívások kijelzése, Alarm/Riasztások)
Most teszteltem AOD nélkül és 3 kb. 1-1,5 órás futással. Automata stresszmérés kikapcsolva. Automata Pulzus és alvás bekapcsolva, pulzus 10 percenként. Légzésfigyelés nincs. Mozgatásra képernyő 10 mp-re bekapcsol. Napi kb. 30 értesítés. 24%-on áll és 12. napja nyúzom töltés nélkül. (GTR2e)
Annyi negatív észrevételem van, hogy a Zepp nem jól méri az alvást, viszont a Notifyben engedélyeztem és ott jónak tűnik. A másik, hogy Notify hívásnál lenémítja a telefont időnként. Erre még nem jöttem rá miért. :)

(#76) Lajmund


Lajmund
senior tag

Valaki leirná nekem hogy hol lehet kikapcsolni hogy óránként ne figyelmeztessn sétára? Nagyon bosszantó

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#77) DaDa válasza Lajmund (#76) üzenetére


DaDa
senior tag

Zepp-profil - amazfit gtr 2-notifications and reminders-standing reminder

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#78) Lajmund válasza DaDa (#77) üzenetére


Lajmund
senior tag

Nem hiszem el :)) hülyének érzem magam már mindent néztem. :N köszi

[ Szerkesztve ]

Pc power: i5, 32g ram, Asus tuf rtx 3080/ Monitor: lg 65" c2/ Samsung Z fold 5 / galaxy watch classic 6 47mm/ Adam audio 8"/ Fyne audio F3 12"/smsl do 100/ seeaudio bravery/ fio lc bt2/

(#79) ZPKing


ZPKing
tag

Sziasztok,
Hogy lehet rávenni a Zepp alkalmazást arra hogy a GTA 2e kiírja azt aki hív ne csak azt hogy incoming call?
Köszönöm

(#80) zseko válasza ZPKing (#79) üzenetére


zseko
veterán

Arra kb. szinte sehogy, legalábbis az eredetit.
Egyik megoldás, hogy átállítod a telefon nyelvét angolra, úgy működik.
Másik, hogy felteszed a magyarított Zepp-et, bár ebben egyáltalán nem vagyok biztos.
Harmadik, hogy felteszel egy 3rd party alkalmazást, mint pl. a Notify for Amazfit, az megoldja, de van több is.

HR24.hu

(#81) mac.c válasza ZPKing (#79) üzenetére


mac.c
újonc

Szia, telepítsd a telódra a Tools & Amazfit alkalmazást (fizetős),
ott konfiguráld az értesítéseket és névjegyzéket.
Ezt követően a Zepp-ben kapcsold ki a hívás és egyéb értesítéseket (feltételezem, hogy enélkül összeakad a két progi)
Így már kiírja a névjegyzéket (nálam működik).

(#82) sysrq


sysrq
őstag

Valakinek sikerült már gpx fájlt kinyernie ebből a táklolt programból, lehet visszateszem inkább a gyári zepp-et.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#83) jan herz válasza sysrq (#82) üzenetére


jan herz
tag

Miért nem próbálod ki a Notify-t?
Tökéletesen működik.

(#84) ZPKing válasza mac.c (#81) üzenetére


ZPKing
tag

https://geekdoing.com/threads/modified-zepp-5-12-2-all-in-one.2880/
Ezzel módosított ZEPP-el már kiírja a hívót.
Viszont az alkalmazás értesítésik esetében csak rezzen egyet az óra de kijelzőn sötét marad.
Most már csak ezt kellene megoldani.

Tools & Amazfitt-et feltettem de úgy összekevert mindent hogy nem jött be.
A két app együtt meghülyült.

(#85) sysrq válasza jan herz (#83) üzenetére


sysrq
őstag

Amikor meg lett az óra kipróbáltam valamiért nem tetszett. Most másodjára már sokkal jobb,
egy nagy bajom van, nagyon nehezen akar szinkronizálni az edzésekkel. Azt miért csinálja, gpx meg van.

[ Szerkesztve ]

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#86) jan herz válasza sysrq (#85) üzenetére


jan herz
tag

Az adatok átvitele tart sokáig az óráról

(#87) zseko


zseko
veterán

Amikor megvettem akkor jól működött, mostanában viszont teljesen fals hülyeségeket mér az alvásra a Zepp. Rendszeresen belerak, legalább egyszer, pontosan egy órányi ébrenlétet, volt olyan éjjel, hogy háromszor is :W

HR24.hu

(#88) GeryHu


GeryHu
újonc

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Amazfit GTS 2e-t, ami az Amazfit GTS-t váltotta.
Sajnos egyelőre azt tapasztalom, hogy a megtett távolságot nem jól méri. A Zepp-ből szinkronizálok a Strava-ba és a két app teljesen mást mutat.

Kerékpározás:
Zepp: 56,99
Strava: 51,18

Futás:
Zepp: 8,46
Strava: 8.18

GPS Viewer-el megnéztem a Zepp-ből kiexportált fájlt és a Strava értékei a helyesek.
A korábbi GTS-el nem tapasztaltam hasonló problémát.
Mi lehet a gond?

(#89) ZPKing válasza GeryHu (#88) üzenetére


ZPKing
tag

Neked a Zepp alkalmazással működnek az app értesítések?
Nekem egyet rezen az óra GTS2e ha jön sms Emil Outlook vagy bármilyen app értesítés.
A kijelző meg fekete.
Huawei P30 pro a telefon.
Köszönöm

(#90) Gezakekazeg


Gezakekazeg
csendes tag

Sziasztok !

Azokat kérdezném, akiknek már van GTR 2e órájuk, hogy az NFC fizetés működik e kishazánkban ?

Válaszaitokat előre is köszönöm !

(#91) DaDa válasza Gezakekazeg (#90) üzenetére


DaDa
senior tag

Nekem gtr 2e van de nincs benne NFC és ha lenne benne sem működne. Tudtommal csak az Apple óriáival megy még csak. Semelyik másik gyártó órájával nem megy még ha NFC-s akkor sem.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#92) GeryHu válasza ZPKing (#89) üzenetére


GeryHu
újonc

Nálam is ugyanez. :( Redmi Note 4.

(#93) Gezakekazeg válasza DaDa (#91) üzenetére


Gezakekazeg
csendes tag

Köszönöm szépen.

(#94) KunZi válasza GeryHu (#92) üzenetére


KunZi
csendes tag

Sziasztok! Nálam GTR 2e-n úgy van, hogy az órán a Settings-ben a Display and Brightness menün belül, van egy kapcsoló Light upon notifications, ha ezt bekapcsolom akkor már nem csak rezeg az óra hanem meg is mutatja az üzenetet ami jött.
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#95) boneyard


boneyard
tag

Sziasztok. A zenét tekerni nem lehet az órával, csak előre-hátra léptetni?

(#96) DaDa válasza boneyard (#95) üzenetére


DaDa
senior tag

Úgy néz ki azt valóban nem lehet. Néztem és esetleg notify programban lehet változtatni rajta, hogy tekerés legyen de csak a létező lehetőségekre lehet beállitani. Tehát vagy a play/paus vagy a szám előre hátra vagy hangerő. . De akkor az eredeti funkciójuk nem fog működni.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#97) boneyard válasza DaDa (#96) üzenetére


boneyard
tag

Köszi, h megnézted, de ezt lehet elengedem. Csak a play/pause a felesleges számomra, de akkor vagy csak előre vagy csak hátra tekerés lenne és ahogy látom, csak 10 mp-s opció van, ami a 1.5-2 órás zenéknél nagyon kevés.

[ Szerkesztve ]

(#98) boneyard


boneyard
tag

Még egy kérdés. Azt be lehet állítani, h a korábbi, már megnézett értesítések ne tűnjenek el? Ezeket a Bip automatikusan tárolta, asszem talán az utolsó 20-at.

(#99) DaDa válasza boneyard (#98) üzenetére


DaDa
senior tag

Notify for amazfitben lehet állítani, hogy törölje az óráról ha telefonon meg lett nézve. Ha nem ezt használod és nincs ez bekapcsolva akkor passz. Nekem elvileg nem tűnnek el olvasás után csak ha ki/be kapcsolom az órát. Akkor band-ről is eltűntek. Zeppbe tudtommal ez nem állítható ott alapból marad az órán. Én mondjuk használom ezt a funkciót, hogy törölje mert nem szeretem ha felesleges értesítések vannak. Ha valamit muszáj rajta hagynom azt notyfivel simán rá tudom küldeni órára és addig marad míg nem törlöm.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#100) boneyard válasza DaDa (#99) üzenetére


boneyard
tag

Köszi, a notifyban volt beállítva, h törölje. Most töröltem Zeppet, mert úgy tűnik eléggé osszeakadnak, ha mind2 app fent van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.