Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) petipetya


petipetya
nagyúr

Ezért? Legalább nő miatt bőgtél volna...

"nincs rá lezsóidő"

(#2) greenity


greenity
aktív tag

Fel a fejjel lesz ez még jobb is :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#3) #56230144


#56230144
törölt tag

Remélem helyre jönnek a dolgaid :)

(#4) bundilolo válasza greenity (#2) üzenetére


bundilolo
tag

Sohasem értettem, hogyan lehet megbukni a jogosítványon. Egyszer még oké, de többször, ráadásul pótórákkal. :F

(#5) greenity válasza bundilolo (#4) üzenetére


greenity
aktív tag

Nekem annak idején egyszer sikerült. Annak egy oka volt be voltam parázva és mindent amit tudtam elbénáztam.

Van ismerősöm, aki negyedszerre ment át, nála a fő probléma az volt, hogy az oktató nem volt igazán emberbarát, sőt, néha még butaságokat is tanított. Ez akkor bukott ki, amikor már a harmadik próbálkozás után, egy másik oktatóhoz ment az illető, és ellentmondásos dolgokat tanult egyiktől-másiktól.

Másrészt meg: nem vagyunk egyformák, van akinek nehezebben megy a dolog, nehezebben tanul bele.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#6) kemotox


kemotox
addikt

Ha jogsira is ilyen keservesen jön össze a pénz, akkor hogy lesz kocsid, meg benzin bele?

(#7) bbazs96 válasza kemotox (#6) üzenetére


bbazs96
csendes tag

áruld már el, miért kell egy keresettel nem rendelkező személynek autó!

(#8) greenity válasza kemotox (#6) üzenetére


greenity
aktív tag

Nekem is van jogsim, autóm nincs... viszont néha jól jön +1 sofőr a családban.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#9) bbazs96 válasza greenity (#8) üzenetére


bbazs96
csendes tag

true... közben egyébiránt megoldódott ha nem is minden
de lelkemben kicsit helyükre kerültek a dolgok

(#10) greenity válasza bbazs96 (#9) üzenetére


greenity
aktív tag

Örülök neki :)

"Egy mosolynál jobb a több"

(#11) Dany007


Dany007
veterán

Ööö az a gond ha ennyitől ennyire kiakadsz mi lesz a tényleg kemény dolgokkal? Ez még csak játszadozás, kisebbfajta "nehézség" az igazi élet kemény dolgaihoz képest. Készülj fel. :)

(#12) greenity válasza Dany007 (#11) üzenetére


greenity
aktív tag

Nem védeni akarom a fiatal urat, de 17 évesen elképzelhető, hogy ez a legnagyobb problémája. Majd ha felnő megtapasztalja a nagy gondokat, bár inkább ne, csak nem kerülhető el.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#13) kemotox válasza bbazs96 (#9) üzenetére


kemotox
addikt

Ja szóval az a nagy álmod amiért még sírni is képes vagy, hogy "néha jól jöjjön a plusz egy söfőr". Nem rossz...

(#14) greenity válasza kemotox (#13) üzenetére


greenity
aktív tag

Valószínűleg nem pont ez a nagy álma, de nálam ez volt a szempont, mondjuk nálunk nem is én akartam, hogy jogsim legyen, annak idején...

Gondolom a szülők is úgy állnak a dologhoz, hogy majd ha lesz jogsija, akkor majd használhatja, bizonyos feltételek mellett.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#15) Dany007 válasza greenity (#12) üzenetére


Dany007
veterán

Nem értek egyet. Majdnem felnőtt korban már fel kell tudni mérni a dolgok súlyát. Mégha nő miatt sírna az ember, azt valahol meglehet érteni. Hiszen az egy erős érzelmi töltet, főleg fiatal és tapasztalatlan fejjel.

A jogsi az meg jogsi. Majd meglesz. Inkább el kellene gondolkodni miért nincs meg. Lehet tényleg több gyakorlás kell. Ez van. Van ilyen. Egyáltalán nem tragédia. Főleg ha az ember hosszabb távon gondolkodik.

Abban egyetértek a többiekkel hogyha még nincs autó akkor teljesen fölösleges a jogsira 100 ezreket költeni (mert ezalatt nem lehet már megszerezni, sőt, inkább 140k felé tendál), mert ha nem tud rendszeres(!) vezetéssel tapasztalatot szerezni akkor csak egy "hétvégi" autós lesz belőle aki leginkább akadály az utakon és könnyen balesethez vezethet, a tapasztalatlanságból adódóan. Tehát csak azért, hogy legyen valaki aki a részeg haverokat hazafurikázza buli után szvsz kicsit drága móka.

Másfelől meg jogsi mindenképpen kell majd a későbbiekben, főként munkához. Teljesen alap hétköznapi dolog ez ma már. Viszont ebből a szempontból szintén ráért volna még 4-5 évet. Egyetem közben.

No, de tényleg az eszetlen műmájer száguldozók után a "hétvégi" autós a legrosszabb az utakon.

(#16) greenity válasza Dany007 (#15) üzenetére


greenity
aktív tag

Nem tudom, nekem jó, hogy meglett amikor meglett. Még akkor is, hogy ha nem használom rendszeresen. Egyetem mellett nehezebb megcsinálni. Oké, igazad van, használni kell, ahhoz, hogy az ember ne felejtse el.

A többi része meg még alakulhat.

"Egy mosolynál jobb a több"

(#17) djdaniel válasza Dany007 (#15) üzenetére


djdaniel
senior tag

Jól mondod, hiába van valakinek jogsi, ha tapasztalata meg nincs.

eszetlen műmájer száguldozók után a "hétvégi" autósokról ne is beszéljünk, múlthét csütörtökön egy idióta tanuló vezető itt Pécsett, a Szabadság utca felől jött, a József Attila utca irányába el kanyarodott , és a hülye úgy-e átment a piroson és közben kihajtott a busz elé, ilyenkor meg nincs más választás mint vész fékezni kell, úgy-e ez a busszal sz*r dolog mert dőlnek az emberek, a buszon kitört a második ajtónál az üveg, neki eshetett valaki,
és az üveg előtt ültek az ülésen, a nőnek tele volt a kapucnia üveggel az volt a szerencséje hogy háttal ült különbem az arcába ment volna az egész, jött a mentő, szerencsére senki nem sérült meg, így nem kellet várni a helyszínelőkre, úgy-e ilyenkor senki sem szállhat le a buszról ( 2-3 órát kell rájuk várni ) 10percet állt a busz és jött vissza a főpályára.
És egy ilyen idióta tanuló vezető miatt, akár valaki el is veszíthette volna a látását. :W

[ Szerkesztve ]

(#18) Dany007 válasza djdaniel (#17) üzenetére


Dany007
veterán

Mondjuk abban az esetben amit leírtál az oktató volt a hibás, nem is kicsit!
Neki van fék / gázpedálja. Neki kell figyelnie a tanulóra. És ha olyat csinál beletaposni a fékbe. Tehát neki is ugyanúgy figyelni kell, hogy piros a lámpa ne menj át! Ha a tanuló nem reagál, akkor neki kell beletaposni.
Sőt, amíg nem érzi biztosnak a tanulót ki se szabad vinni a rutinpályáról.

De egyébként igen, ezért veszélyesek a rutintalan hétvégi sofőrök. : ) Ő csak szimplán rutintalan / figyelmetlen volt. Ahogy az oktatója is.

(#19) bbazs96


bbazs96
csendes tag

ha még a jogsi miatt akadtam volna ki... Az a nagy bajom, hogy sutba dobom az álmaimat, a vágyaimat emiatt a szar miatt. Nem kell nekem, tökéletes a tömegközlekedés meg a bicikli, majd ha kell, akkor lett volna... Miért csináltam? mert a környezetem elvárja. Ezer helyről hallottam, hogy csináljam meeeeg, jóóó lesz nekeem.

Lófasz. Ezek után nekem ne burjánozzon meg tanácskozzon nekem senki. Lehet, hogy tényleg profitálok, ha nemvagyok olyan retardált, hogy a 30 órával is simán átmegyek, de sajnos nem ez volt a helyzet. Nem kevés + órát számoltam rá, és még az sem volt elég. FML

(#20) lezso6 válasza bbazs96 (#19) üzenetére

Jogsi? Kinek van arra ideje? :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.