Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Recon666


Recon666
Közösségépítő

Nekem is sikerült múlt héten, még most sem hevertem ki. Nálam a körösi fürdőzés tehette be a kaput. :(

(#2) Barthezz2 válasza Recon666 (#1) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Akkor jobbulást neked is :R

Everybody lies.

(#3) Mr X


Mr X
veterán

Én mindig nyáron tudok a legdurvábban megfázni. Konkrétan, szó szerint, ha délután alszom kicsit, úgy ébredek, hogy folyik taknyom-nyálam.

(#4) Recon666 válasza Barthezz2 (#2) üzenetére


Recon666
Közösségépítő

Köszi! Neked is. :R
Már ideje lenne, pedig tömöm magamba a neocitrant. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5) PazsitZ


PazsitZ
addikt

Nem szoktam, de most nekem is sikerült.
Hideget én is iszok, de máskor is. Légkondi megy, de máskor is.
Most mégis sikerült, először torokfájással kezdődött, aztán taknyos lettem, lassan talán kezd elmúlni.
Bár semmit nem teszek/szedek konkrétan.
De valóban vicces nyáron kánikulában betegnek lenni... :K

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#6) total90


total90
veterán

Én is általában nyáron fázok meg... idén még nem sikerült, de asszonypajtásnak már igen. Mondtam is neki, hogy csak semmi smúzolás addig míg rendbe nem jön :DDD

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#7) GabN73


GabN73
addikt

A sok gyenge ember, isztok ti rendesen pálinkát? :DDD

(#8) #04441088


#04441088
törölt tag

Jobbulást! ;)

És igyál eleget, fogadd meg GabN73 tanácsát. :))

(#9) Fecogame


Fecogame
veterán

Egyél foghagymát, de nyersen... Durva cucc, de durván is hat. Engem mindig 12 órán belül totálisan kigyógyít belőle. Próbáld ki. Jobb, mint bármelyik gyógyszer :K

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#10) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Nos, látom akkor nem csak velem fordul elő ez, bár sajnos ettől jobban nem lettem :D
Most ott tartok én is, hogy a torokfájás után jött a nátha, de talán hamar kikeveredek:)

A pálinka nem rossz ötlet, csak melóban nem biztos, hogy díjaznák ezt a fajta tevékenységem :DDD

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#11) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Légkondi.

a) Itthon még nem tudják rendesen használni, ahol van, ott 24 fokra állítja az bunkaja, a szervezet viszont ilyen ingadozásokat (mert ugye ki-be-ki-be) nehezen tolerálja.

b) közösségi terekben, tömegközlekedésen (4-es 6-os rulez) az elhanyagolt klíma ideális eszköze annak, hogy ha egy embernek is van valami baja, akkor az egyenletesen, hézagmentesen terüljön a teljes populációra. Abba már bele sem gondolok, hogy a 4/6-on hány TBC pozitív csöves utazik (lakik) nap-mint-nap.

(#12) Gergosz2 válasza Barthezz2 (#10) üzenetére


Gergosz2
veterán

szerintem is a légkondi lesz a hunyú.

Amúgy valaki látott már olyan hírt hogy megvan az idei nyár első fagyási sérültje? :)
MInden évben van pár jóember aki annyira járatja a légkondit, hogy lefagyasztja a lábát és utána lekapják neki.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#13) Barthezz2 válasza DeFranco (#11) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Igazából csak a kocsiban voltam légkondis helyen, de akkor, és ott jól esett:)

Hát most meg ez van :)

(#12) Gergosz2: Nem mondod komolyan, hogy van ilyen? :Y

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#14) Gergosz2 válasza Barthezz2 (#13) üzenetére


Gergosz2
veterán

halál komoly!

tavaly is olvastam róla, meg a rádió is mondott egy ilyen hírt.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#15) Barthezz2 válasza Gergosz2 (#14) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Hát az olyan meg is érdemli.. :W

Everybody lies.

(#16) Lauda


Lauda
félisten

A kinti homersekletnek nem sok koze van a megfazashoz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17) #04441088 válasza Lauda (#16) üzenetére


#04441088
törölt tag

De, azert van. Ha kint 18 fok van, bent a hazban 20 korul, akkor nem fogsz megfazni, legalabb is keves esely van ra. Viszont, ha kint napon vagy 40 fok, bent meg 22, akkor siman..

(#18) Lauda válasza #04441088 (#17) üzenetére


Lauda
félisten

Olvasd el mit irtal es rajossz, hogy mi okozhat tobbek kozott megfazast. ;) Nem a kinti homerseklet a lenyeges.

DeFranco ??

[ Szerkesztve ]

(#19) DeFranco válasza Lauda (#18) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez kb. kék az ég vagy nem kék az ég vita :DDD

re:szerk: nyilván nem a kinti hőmérséklettől függ, hanem a hőmérséklet különbségtől... aminek az egyik változója a külső hőmérséklet, tehát valójában függ a külső hőmérséklettől. Máshogy fogalmazva nem mindegy, hogy 40 fokról mész a 24 fokba, vagy 28 fokból. ;) Az ég meg nem kék, csak annak látod, mert a légköri tulajdonságokból ez adódik. Ettől fizikailag nincs színe az égnek, sőt szín sincs (csak hullámhossz). De az ég ettől még kék.

[ Szerkesztve ]

(#20) Barthezz2 válasza DeFranco (#19) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Mért, kék? Én totál abban voltam eddig, hogy zöld :DDD

Everybody lies.

(#21) DeFranco válasza Barthezz2 (#20) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Túl sok rádiót hallgatsz. ;] Büntetésből itt egy kép, csak linkelni merem NSFAO: [link]

[ Szerkesztve ]

(#22) Barthezz2 válasza DeFranco (#21) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Gyááá :W :DDD

Everybody lies.

(#23) #04441088 válasza DeFranco (#21) üzenetére


#04441088
törölt tag

Épp beakartam linkelni ennek a majomnak a számát :DDD

(#24) #56230144


#56230144
törölt tag

Jobbulást.Nekem minden nyáron van valami bajom,szerencsére nincs most semmi baj. :D

(#25) Lauda válasza DeFranco (#19) üzenetére


Lauda
félisten

A homerseklet kulonbseg a lenyeg, ami teljesen fuggetlen a kulso homerseklettol alap esetben. Egy irodaban is meg lehet fazni. ;)

(#26) #56230144 válasza Lauda (#25) üzenetére


#56230144
törölt tag

Sok helyen orba szályba klímáznak... :(

(#27) DeFranco válasza Lauda (#25) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nincs különbség két érték nélkül. Ebből az egyik a külső. Rágjuk még? ;]

(#28) Lauda válasza DeFranco (#27) üzenetére


Lauda
félisten

Van a szobaban 18 fok, kint meg 40 es megfazol. Van jelentosege a kinti 40 foknak?

Barthezz2 ha bent uldogelek a szobaban/irodaban, hot mindegy hany fok van kint. ;)

[ Szerkesztve ]

(#29) Barthezz2 válasza Lauda (#28) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Van, mert ha csak 20, akkor nem fázol meg, ha 40, akkor meg igen ;)

Tehát nem mindegy, mennyi a külső hőmérséklet, tehát igen, függ attól is :)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#30) Tom5


Tom5
addikt

Mitutoyo 3D mérőgép, labor. Itt ülök a klíma alatt ami nyomja rám a 20 fokot.
De a méréshez ez kell. Kint meg tombol a 35+ Szerencse, hogy ritkán kell kijárnom. Bár hazafelé a légkondi nélküli kocsiban dúrva.

(#31) DeFranco válasza Lauda (#28) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Re:szerk: de itt most a kiszaladgálásról-beszaladgálásról volt szó (tömegközlekedés, hivatali ügyintézés, autózás). Az ebből adódó hőmérséklet különbség okozza a megfázást (álláspontunk szerint).

Annyira hülye azért senki nincs, hogy szándékosan olyan hidegre hűtse a helyiséget, hogy egész nap ott tartózkodva "magától" megfázzon. Az 18 fok alatti hőmérsékletet jelent barátok között is.

(#32) Lauda válasza DeFranco (#31) üzenetére


Lauda
félisten

Ha erted erted, ha nem nem. Nem kivanok tobbet hozzafuzni. ;)

(#33) #56230144 válasza Lauda (#32) üzenetére


#56230144
törölt tag

Hideg italok,Légkondi...Sok mindentõl megfázhat egy ember

(#34) DeFranco válasza Lauda (#32) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én értem, te nem érted. (vagy trollkodol) ;)

(#35) Barthezz2 válasza Lauda (#32) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

De ha konstans bent ücsörögsz egy fix hőfokú helyen, tegyük fel 18 fokban, akkor marhára nem is fogsz megfázni. De most itt arról van szó, ha közben kimászkálsz a 40-be. Mert akkor már simán, de ez esetben lényeges a kinti 40 is.

Ha pedig te nem erről beszélsz, akkor nem értem mire akartál kilyukadni az eredeti kijelentéseddel.
Mert ha fixen egy zárt helyen vagyok, valószínű olyanra fogom hűteni, ami megfelel, ha nem én szabályozom, akkor meg hozzá öltözöm, hisz tudom, hogy sokáig ott leszek. Ergo így sosem fogok megfázni egy légkonditól. Márpedig csak ezen esetben lehet független attól, hogy kint mennyi van.
Ha ki-be mászkálok és van 10-20fok differencia, akkor megfázom, de akkor meg függ a külső klímától is.

Ha a légkonditól vírusos eredetű dolgot kapok el, az független a hőmérséklettől, de az meg már nem megfázás;)

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.