Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) hisalz2 válasza rodosz1974 (#1836) üzenetére


hisalz2
újonc

A felhasználható tárhely problémára 1 GB helyett ca 100 MB szabad a Gapps telepítés után van valamilyen megoldás?
Sokat mozgok roamingban, a hálózatkeresés gyakran kifagy, csak a preferált hálózat automatikus választás működik. Így a határátlépés után még 10-20 km-ig a külfödi tornyon marad teló.

Egyébként csúcs a 10.2-es. Köszönöm.

(#1902) rodosz1974 válasza hisalz2 (#1901) üzenetére


rodosz1974
újonc

Mikor feltettem a cm-10.2-20130929v2-UNOFFICIAL-cocktail-t akkor
nem volt szabad belső tárhelyem.Viszont a cm-10.2-20131006-UNOFFICIAL-cocktail-nál
megszüntek a probélmáim.Valószínű az első rom azén telómon nem ment tökéletesen.
(De ahány teló annyi fajta...)Próbáld ki a legújabb romot és mindent formázz meg.
A teló nekem is automatikus hálózaton van.Déli szomszédainknál nekem is kb..6-7
km után állt át a teló.

(#1903) lacc65 válasza doriath (#1900) üzenetére


lacc65
tag

Szia, beállítások/felhasználói felület/értesítési sáv

(#1904) doriath válasza lacc65 (#1903) üzenetére


doriath
tag

Nagyon szépen köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(#1905) hisalz2 válasza rodosz1974 (#1902) üzenetére


hisalz2
újonc

újraraktam mindent, mindent amit lehetett wipe-oltam, formáztam és most 0,95 GB szabad belső tárhely van, a 10.2 verziófrissitések között megsporóltam ezeket a lépéseket...de nem lehet
köszönöm.

(#1906) Milestone2 válasza doriath (#1900) üzenetére


Milestone2
nagyúr

Beállítások -> Felhasználói felület -> Értesítési sáv -> Akkumulátor állapotjelző stílusa

Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

(#1907) chaapaai


chaapaai
csendes tag

Sziasztok! Ha van már ilyen probléma, akkor elnézést a kérdésért!...Mindenkinek jól funkcionál a feloldó gomb? Van hogy többször is visszajön lezárás után de olyan is, hogy nem tudom feloldani a képernyőt! Nem kontakt hiba, azt kikísérleteztem! Nagyon zavaró és gagyi érzetet kelt, ha hirtelen kellene más előtt, pl telefonszámot elmenteni. Van ötletetek? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#1908) chaapaai válasza chaapaai (#1907) üzenetére


chaapaai
csendes tag

...ja a legújabb 10.2-es CM rom van fent

[ Szerkesztve ]

(#1909) Raklap# válasza chaapaai (#1907) üzenetére


Raklap#
tag

ksm ha be van kapcsolva próbáld ki úgy,hogy kikapcsolód

(#1910) chaapaai válasza Raklap# (#1909) üzenetére


chaapaai
csendes tag

Sorry, de mi az
a KSM?

(#1911) soos92


soos92
csendes tag

az usb-m még most sem működik :/ (cm 10.2)
vki nem tudna esetleg segíteni hogy meik drivert kell kitörölni?
vagy vmi megoldást a problémára?

(#1912) Anndrew


Anndrew
újonc

Sziasztok.Felajánlotta a frissitést és pár napja frissitettem jelly beanre az xpop-om, amit már megbántam mert utána nagyon rossz lett a kamerája, eltűnt a hd videófelvételi lehetőség csak sima vgaban vesz fel és a gps sem működik műholdról, nem talál jelet...Miért történtek ezek a dolgok??Mit tegyek, hogy javuljon a helyzet? Segítsetek...

(#1913) Kuter válasza Anndrew (#1912) üzenetére


Kuter
senior tag

Úgylátszik alcateléknél ez a szokás, ami frankón müködött az egy frissitésel elk....ják.

[ Szerkesztve ]

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#1914) Anndrew


Anndrew
újonc

Az a baj, hogy én nagyon nem értek a dolgokhoz, de van rá valamilyen lehetőség, hogy visszaállítsam a régi ICS-re?

(#1915) kgymac válasza Anndrew (#1914) üzenetére


kgymac
őstag

Szia,
Nem tudni, hogy lehet-e, lévén ez egy másik telefon fóruma. Ot995-ön nem lehetett, mert a fw-ben is frissítettek ezt-azt (pl. sd felcsatolási hely, hiába lett visszatéve a korábbi gb-s rom, az már nem látta az sd-t).
Annyi tanács azonban jár, hogy próbálj ki a gyárin kívül másik kamera alkalmazást. pl. lgcamera. Ez már az ot995-ön is segített, valamint van ingyenes verziója is.
Ha megpróbálod visszatenni a korábbi romot (pl. a saját mentésedből, mert ugye készült előtte ;]), 50% esélyed van arra, hogy működjön minden, de ugyanennyi arra is, hogy úgy jársz, valami fontos rendszer elem nem működik (mint 995-ön az sd). Így az ajánlás a kameraszoftver.

(#1916) Anndrew válasza kgymac (#1915) üzenetére


Anndrew
újonc

Köszönöm a tanácsot, a segítséget és elnézést amiért ide írtam.

(#1917) doriath válasza soos92 (#1911) üzenetére


doriath
tag

Én is küzdöttem vele, de itt van visszább a megoldás. Akkor jön fel USB között ez, amikor rádugod a telefont, utána töröld le, usb ki, majd usb vissza és menni fog.

[link]

(#1918) mani17


mani17
tag

CM 10.2 tokéletesen fut! :K

(#1919) soos92 válasza doriath (#1917) üzenetére


soos92
csendes tag

kitöröltem és most sem működik :( [link]
pedig a leírtak alapján csináltam
vki help :(

(#1920) kgymac válasza soos92 (#1919) üzenetére


kgymac
őstag

Az USB vezérlők között keresd, a képen a portok között van.
Nálam most 2 helyen van az eszközkezelőben (xp, CM10.2):
usb vezérlők alatt usb-háttértár (részletekben: USB\VID_05C6&PID_9025& ...
ill. lemezmeghajtóknál linux file-cd gadget usb device (USBSTORE\DISK&VEN_LINUX&PROD_FILE-CD_GADGET& ..

Közben az OTU inf-jei között megtaláltam a képen lévő eszközt (USB\VID_05C6&PID_9025&MI_00). Ez egy gyerek eszköz, az usb vezérlők között lévő eszközhöz kapcsolódik (nálam nincs, a tippem, hogy csak akkor jelenik meg, ha fut/engedélyezve van egy szolgáltatás/app/beállítás a telefonon). Az inf i386, amd64, win832&64 alatt is van.

Végső esetben:
Telefon usb lehúz, Uninstall OTU, majd a legfrissebb OTU telepítése, (xp-n inf cache töltése, ha van kedved barkácsolni: \windows\inf -ből törölni INFCACHE.1 és *.pnf nyugodtan törölhető, mert a következő hw felismerésekor újra el fogja készíteni a win. Elvileg Win7 alatt is van, win8 alatt passz). Nálam az OTU-n kívül fastboot driver (összefoglalóból, javasolt hogy fenn legyen) és a droid sdk van feltelepítve (opcionális, droid emulátorhoz/fejlesztéshez tettem fel). Ezek után lehet rádugni a telcsit.

(#1921) ung.mario


ung.mario
tag

Elköszönök, más márka képviseletére váltottam, de nem felejtem a kiváló romokat :) Köszönöm Bagyusz a munkádat, és a többiek segítségét is! Sziasztok

(#1922) Raklap# válasza soos92 (#1919) üzenetére


Raklap#
tag

próbál meg dowloadba rakni a telefont úgy fel kell ismerje

(#1923) easyyu válasza Raklap# (#1922) üzenetére


easyyu
újonc

Tudna valaki segiteni?
Mert nem tudom hasznalni a utolso CM 10.2 rom-al a "Line"-t?
https://play.google.com/store/apps/details?id=jp.naver.line.android
Egyszeruen kidobja a hivast 2ket tipusu error-a:
Unfotinatly, Line has stoped.
vagy
Call Failed, Please try again later (306)

A original ICS 4.0.4 siman ment minden verzio.
Thx

(#1924) pacs83


pacs83
csendes tag

Sziasztok!

Először is, Bagyusz, köszönet a munkádért.

Pár napja tettem fel a 10.1-es JB-t az OT995-re.

Nekem nagyon tetszik, a teló is gyorsabb lett, a kamera sokkal jobb képeket készít, mint a gyári ICS-vel, sorolhatnám az előnyeit.

Egy hibát(?) fedeztem fel rajta, amiben szeretném, ha segítenétek.

Bluetooth-os autórádiót használok, és ICS alat semmi gondom nem volt a párosítással, most viszont nem működik. Kiírja, hogy 'Eszköz párosítása...', majd a Bluetooth-t újraindítja a telón, és ennyi. Nem sikerül sehogyan összeházasítanom.

Van valakinek ötlete erre?

(#1925) bagyusz válasza pacs83 (#1924) üzenetére


bagyusz
őstag

Hali

A legfrissebb cm10.2 alatt is fennáll a probléma?

(#1923) easyyu: Audio problémákkal szenved, majd a következő verzióban megpróbálom javítani.

[ Szerkesztve ]

(#1926) pacs83 válasza bagyusz (#1925) üzenetére


pacs83
csendes tag

Szia.

Nem próbáltam a legújabb verziót egyelőre.

Életemben először tettem fel ilyen főzött dolgot a telóra, és véletlenül nem a legújabbat választottam, hanem az egyel régebbit.

Szerinted, ha a legújabbat felteszem, akkor megoldódhat a probléma?

(#1927) bagyusz válasza pacs83 (#1926) üzenetére


bagyusz
őstag

Őszintén szólva nem tudom, mert nekem nincs ilyen bt-s eszközöm, de ha ez alatt sem megy akkor csinálni kellene egy logot, amiből ki kellene hámozni a problémát.

(#1928) pacs83 válasza bagyusz (#1927) üzenetére


pacs83
csendes tag

Ok, ha megmondod, hogyan tudnék logot kinyerni a telóból, én bevágom ide, hátha meg tudjuk javítani.

Viszont most az egyik kollegámmal gond nélkül sikerült a párosítás, az ő telójával...

(#1929) kgymac válasza bagyusz (#1927) üzenetére


kgymac
őstag

Szia,
Nekem egyenlőre még az előző van fenn (cm10.2 1013.10.06). BT párosítás megy, egy autós kihangosító (motorola t305) és egy sony mw600 füles. Annyi egyenlőre a problémám, hogy nem elég bekapcsolni a telcsin a bt-t, majd az eszközt, nem kapcsolódik automatikusa. A beállítások\bt menüből kell rátapizni az eszközre a kapcsolódáshoz. Korábban GB, fr ics, cm10.1 alatt elég volt a bt-s készüléket bekapcsolni és már automatikusan csatlakozott is. A sony füles gombjait is elég lassan kezeli le, kb. 3-4 mp késéssel (poweramp-ot használok).
+ van egy liveview-m (sony MN800) is, openliveview-val használom, de az értesítéseket nem jelzi, nem kapcsolódik eseménykor. (xda-n eddig szinte mindenki panaszkodott, hogy JB alatt állandóan kilövi az appot a rendszer, telótol függetlenül.). Liveviewról indítva kapcsolódik, minden lekérdezhető.
Az újabb telepítéséhez elég csak feltenni a zipeket egymás után (wipe cache, dalvik után) vagy formázni is kéne a system-et és a system/app-ot ? Más romról áttérve tudom, hogy a válasz igen, de szeretném megúszni a teló újra belakását (kb. 80 app :B, használok ugyan titánium-ot (csak igazán fontos appoknál), de csak az adatok visszaállítására és szigorúan azonos app verziók esetén (opera classic, email (5 db mail címmel, sajna ez a gyenge láncszem, az eltérő verziók miatt sok az fc, a kézi hozzáadáshoz meg gyakran lusta vagyok :B )).

(#1930) bagyusz válasza kgymac (#1929) üzenetére


bagyusz
őstag

Akkor elvileg megy, ha jól vettem ki.

Az a baj, hogy cm10-től cm10.2-ig a BT változott a legtöbbet, amit totál megvariáltak. CM10.1-ben már a kernelt is hozzá kellett igazítani, valamint cm10.1 és cm10.2 olyan nagy különbség nincs, de még is másik interfészen kapcsolódik a bt-hez. Szóval ez a bt mindig kényes dolog, ahogy most az audio rész is, mert backportolni kellene a cm10.1 audio-t hozzá mert gebasz van egyes voip szolgáltatásoknál.

"Az újabb telepítéséhez elég csak feltenni a zipeket egymás után (wipe cache, dalvik után) vagy formázni is kéne a system-et és a system/app-ot ?"

1: rom install
2:gapps install

és kb ennyi, lehetne törölni a system-t is, de a rom update scripte bele raktam az automatikus formázást.

[ Szerkesztve ]

(#1931) kgymac válasza bagyusz (#1930) üzenetére


kgymac
őstag

:R , este felteszem.

(#1932) pacs83 válasza bagyusz (#1930) üzenetére


pacs83
csendes tag

Na, most jöttem vissza ebédszünetről, és csodák-csodájára működött. Fogalmam sincs, miért, de elsőre sikerült a párosítás.

Viszont, miután visszaültem ebéd után az autóba, nem történt meg az automatikus kapcsolódás. Rányomtam egy connectet, és megint ment. Érdekes.

Viszont, a hangminősége kb 3X jobb, mint volt, mert telefonáltam is vele. Szóval, még tesztelgetem...

(#1933) pacs83


pacs83
csendes tag

Még egy kérdés, lehet nem jól vettem ki a dolgokat.

Ha most szeretném felrakni a legújabb, 10.2-est, akkor nem kell semmi más, csak telepíteni a zipeket? Tehát a telefonom belakása elkerülhető?

(#1934) bagyusz válasza pacs83 (#1933) üzenetére


bagyusz
őstag

Nem nem, ahhoz már újra be kell lakni, csak azonos cyanogenmod verziók között lehet megcsinálni.

(#1935) kgymac válasza bagyusz (#1930) üzenetére


kgymac
őstag

Szia,
Most tettem fel. Adatok megmaradtak, bt a sony fülesen megy, most automatikusan csatlakozik ha bekapcsolom. Gombok működnek, dalcím megjelenik a kijelzőn. Eddig OK. Az autós kihangosítóval holnap tudom kipróbálni, remélem, ott is simán csatlakozni fog a kihangosító bekapcsolása után.
:R

(#1936) bagyusz válasza kgymac (#1935) üzenetére


bagyusz
őstag

Oké köszi az infót. Túl sok ötletem amúgy sem lett volna rá mert a referencia készülékekben is így van megoldva, én meg onnan copyztam a dolgokat hozzá.

(#1937) janaman01 válasza Mr.Beat (#1023) üzenetére


janaman01
addikt

az elgondolás nem rossz ....csak tovább kell vinni :) én azt csináltam , hogy feltoltam a smart keyboard pro-t majd a beállitásokban engedélyeztem, és végül ...most jön a lényeg, nem fagyasztotottam, hanem TÖRÖLTEM az összes rajta lévő bill alkalmazást, tehát az android -osat is meg a másikat is.....a lényeg ne fagyaszd hanem töröld..mondjuk titániummal...stb...ha meg vissza akarod rakni, akkor meg bemásolod az apk.t a system/app hoz megadod neki a jogokat , restart és vissza is került..( ha annyira hiányozna) :)

ui : a GB H1N1v1.0 valóban egy jó kis rom lett :) köszönöm én is az alkotónak :)

[ Szerkesztve ]

/tudom hogy nincs igazam, de attól még nem tévedek/

(#1938) easyyu válasza pacs83 (#1926) üzenetére


easyyu
újonc

Koszi a valaszt!
Ket kerdesem van Bagyuszhoz.

1) a CM v10.1.xxx mukodik a audio meg a VOIP aplikaciok?
2) mikor varhato a kijavitot CM v10.2 a audio-ra vonakozva?

Mivel se a LINE se a VIBER nem mulkodik. Minden mas extra meg stabil kiveve meg h "szetesik"a kep amikor inditok valamijen aplikaciot,de az turheto!
thx

(#1939) bagyusz válasza easyyu (#1938) üzenetére


bagyusz
őstag

cm10.1 alatt megy.

Ma vagy holnap frissítem a cm10.2-t, amiben megpróbálom backportolni az audio részeket.

(#1940) easyyu válasza bagyusz (#1939) üzenetére


easyyu
újonc

Nagyon szepen koszonom h megprobalod, es fogom a csipiszt h sikerujon :)

(#1941) bagyusz válasza easyyu (#1940) üzenetére


bagyusz
őstag

Tartok tőle, hogy mostanában nem is fogok frissíteni mert most egy félórája olvashatatlanná tettem a 200GB-s virtuális meghajtót amin a linux volt. :W

(#1942) bagyusz válasza bagyusz (#1941) üzenetére


bagyusz
őstag

Lol mákomra vissza bírtam menteni a régi gépemről. :D

(#1943) kokopo


kokopo
aktív tag

Amit felteszel uj rom-ot, azt honnan lehet leszedni, mert nalam nem jelenik meg mint regen (GL, h1ni, cm ... )
Kosz

(#1944) bagyusz válasza kokopo (#1943) üzenetére


bagyusz
őstag

Itt blogomban, vagy közvetlen a fájlmegosztón.

(#1945) kokopo


kokopo
aktív tag

Van 1 app, a "SystemApp Remover v4.28" ami a regebbi romokkal mukodott, de a cm-10.2-20131017-UNOFFICIAL-cocktail-al nem mukodik (csak "normal" uninstall)
Most ezt irja -->

Root: Found
System: Not Mounted
Busybox: Found (Enabled)

Es ezt kene -->

Root: Found
System: Mounted
Busybox: Found (Enabled)

Mit kene csinalni hogy mukodjon ??
Koszonom.

(#1946) easyyu válasza bagyusz (#1941) üzenetére


easyyu
újonc

Huh..akor mikor varhato az uj javitot VOIP verzio?

(#1947) bagyusz válasza easyyu (#1946) üzenetére


bagyusz
őstag

Várható.
Viberrel nem tudom lesztelni, de a skype az megy rendsen, video hívás is oda vissza.

(#1945) kokopo: Leszedtem azt az appot, gond nélkül tudtam törölni, mondjuk nem az előzővel néztem meg, hanem ami tegnap készült el.

[ Szerkesztve ]

(#1948) kokopo


kokopo
aktív tag

Akkor cserelek, koszi

(#1949) Geri1985


Geri1985
tag

Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni abban, hogy a jelenlegi H1N1 5.8a romról cm10.1-re szeretnék váltani és ugye csak úgy működik rendesen ha gb-ről frissítek hivatalosan ics-re. Na most tud nekem valaki linkkel vagy leírással segíteni, hogy hogy tudom visszarakni a gyári gb-t? T-mobile függő a telefon. A segítséget előre is köszönöm, ugyanis nem volt humorom majd 2000 hozzászólást végigolvasni. :S

(#1950) mercurytopaz


mercurytopaz
aktív tag

Szia Bagyusz.

A frissített 10.2-ben, a HDMI lett javítva ? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.