Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) koxika válasza koxika (#2000) üzenetére


koxika
újonc

bocsi nem ezt akartam! hanem hogy köszi a választ! )

(#2002) koxika válasza kgymac (#1831) üzenetére


koxika
újonc

Na csak meglett !

KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!

(#2003) easyyu válasza Raklap# (#1992) üzenetére


easyyu
újonc

Ugyan ugy fog fuladni a tel...

(#2004) jézusom


jézusom
addikt

Üdv Urak!
A legújabb rom alatt van egy google kereső sáv, ami hini5.8 alatt nem volt. Ez szerintem tök felesleges, mivel van külön kereső gomb. Nem lehetne ezt a sávot eltüntetni? Talán egy sor ikon is kiférne még, de ez nem biztos.

(#2005) emerzee


emerzee
aktív tag

mit gondolsz Bagyusz? Lesz a telóra kitkat? Amiket írtak róla, nem lehet rossz. Azt is írják, hogy rendesen beoptimalizálták 512 ramra, ami nálunk nyerő.

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#2006) B2man2 válasza easyyu (#2003) üzenetére


B2man2
aktív tag

Szia!

Mit értesz az alatt, hogy "Ugyan ugy fog fuladni a tel..." ?
Én is kipróbáltam, a swaper for root appot, és érzésre sokkal gördülékenyebben megy a teló cm 10.1-gyel.
Placebo hatás?
Bár én 800 MHz-en futtatom a telefont, de döcögést nem igazán fedezek fel.
Internetezésnél is gyorsabbnak tűnik Opera-val is a betöltés ( pedíg az Opera Androidra nem arról híres Rally módban), Opera Classic szinte szárnyal.
Most már hosszabb alvás után se kell várnom azt az 1 másodpercet, amíg magához tér a rendszer mint eddíg.

B2man

(#2007) Joe Pesci


Joe Pesci
csendes tag

Tiszteletem! Biztonságos értékek a CPU, és a GPU túlhúzásánal? Mindd a két CM verziónál lehetőség van beállítások módosítására. A CPU jelenlegi beállítása 1401 Mhz, míg a GPU 245 Mhz-n pörög. Tapasztalatok ennél a két egységnél?

(#2008) ViCk980 válasza Joe Pesci (#2007) üzenetére


ViCk980
tag

Nálam 245-1612Mhz SmartassV2+SIO.. Így elég jó teljesítményt hoz és az akku sem merül még jobban a szokásosnál.. De ez csak hangsúlyozom nálam. Ahány teló annyí beállítás. Próbálgatni kell . :)

(#2009) Raklap# válasza easyyu (#2003) üzenetére


Raklap#
tag

leformáztam az sd -t 512mb swappal ég és föld ez a saját véleményem

(#2010) B2man2 válasza Raklap# (#2009) üzenetére


B2man2
aktív tag

Akkor most külön swap partíciót csináltál az sd-re? Nem fájlba swap-pol? Úgy gyorsabb?

(#2011) bagyusz válasza emerzee (#2005) üzenetére


bagyusz
őstag

Cyanogenmod + legacymod csapatokon múlok a dolog. Fele újítás már cm10.2-ben is benne volt, ami érdekes lehet az újragondolt rendszer appok amik kevesebb ramot foglalnak le.

(#2012) Joe Pesci válasza ViCk980 (#2008) üzenetére


Joe Pesci
csendes tag

Utána olvastam ennek a beállításnak, jó véleményt írtak róla. Beállítottam így a telót és érezhető a különbség, nőtt a sebesség. :D

(#2013) Joe Pesci


Joe Pesci
csendes tag

Cyanogenmod 10.1-ről 10.2-re megéri frissíteni? Eddigi tapasztalatok? Akkumulátor használat, gyorsaság, kamera? Nagyobb hibák? :)

(#2014) AllTheBest válasza Joe Pesci (#2013) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Szerintem megéri, teljesítmény nekem megfelel, ritkán akad be, és az akku használat is jó

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2015) Joe Pesci válasza AllTheBest (#2014) üzenetére


Joe Pesci
csendes tag

Cyanogenmod 10.1 akadás mentesen fut. A 10.2-ben rejlő hibák javításának érdekében, várok még és egy későbbi Bagyusz által kiadott verzióra frissítek :)

(#2016) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Tök jó lenne ha lenne 4.4, nekem nagyon tetszik a dizájn, meg az erőforrás igény csökkentés is :)
De khmmm. Azt mondják hogy 512MB rammal elmegy majd a rendszer. MI OT995 TULAJOK végigfuttattuk az összes android verziót 342MB-vel, akkor mi jön most? :D

Másik témában:
Ez a Swapos dolog nagyon megéri? Nem csökkenti nagyon az SD élettartamát? Leírná valaki hogy kell? Vagy hsz linket, sokáíg nem voltam a fórumon. Ez a telefon multitasking-képtelen, talán az javítana rajta :)

(#2017) AllTheBest válasza AeSDé Team (#2016) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Én nem ajánlom a swapot, én próbáltam, és semmi változás, és állítólag nagyon eszi a memóriakártyát, a kitkat-re meg várunk :D nem lenne rossz az biztos, szerintem jól néz ki, de most ahogy néztem a cm csapat nem a kitkat-ot csinálja, hanem a cm10.2-t, de nemsokára állítólag kész lesz...

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2018) AeSDé Team válasza AllTheBest (#2017) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Beraktam a régi 4GB-os SD-t ami eredetileg a mobilhoz volt, csináltam rá az említett progival FAT32-s partícióra 1024MB swap filet. Reboot után semmi gyorsulást sem vettem észre, multitasking ugyan úgy nagy nulla.
Appok a háttérben futás helyett bezáródnak, a youtube videót újra kell tölteni, chrome újraindul és tölti az oldalakat netről, opera dettó, messenger szintén fehér képernyővel fogad.

Ezt kéne látnom vagy valami mást? Mi a swap előnye ha nem ez? :)

(#2019) AllTheBest válasza AeSDé Team (#2018) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Hát nem tudom... épp ezért mondtam, hogy én nem éreztem javulást, állítólag c10-es kártyánál érezhető, de én nem szórakozok ezzel

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#2020) AeSDé Team válasza AllTheBest (#2019) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Az új Samsung kártyám class 10-es, megpróbáltam azzal is. Mindent végig próbáltam, semmi. Talán én várok el túl sokat. Nem tudom, de maximum látható eredményre pazarolnám az SD kártyám, erre így nem.
Azzal nem lehet probléma hogy én FAT partícióra tettem?

(#2021) bagyusz válasza AeSDé Team (#2016) üzenetére


bagyusz
őstag

Azzal azért tisztába kell lenni, hogy egyik androidos telón sincs 512mb ram megosztva a rendszer számára. Az esetek többségében 380mb rammal gazdálkodik az OS, a mi telónk kivétel a hdmi miatt.

(#2022) AeSDé Team válasza bagyusz (#2021) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Hogy érted hogy kivétel? Ebben még kevesebb van mint 380. És hogy jön ide a HDMI?
Egyébként mi jogon írja ki azt az Alcatel hogy 512, amikor sokkal kevesebb? Ha 512MB lenne benne nem gondolkoznék telefon cserén már jó ideje.

Bagyusz te mented meg az én telefonomat a lepasszolástól. Köszönjük hogy a te idegzeted is kibírja ezt a telefont :D Remélem még jó sokáíg :)

[ Szerkesztve ]

(#2023) bagyusz válasza AeSDé Team (#2022) üzenetére


bagyusz
őstag

512mb ram van benne, az nem vitás, csak ez mellé lejön csomó dolog ami lecsippent a memóriából(rádiós modulok, vga stb). Ez olyan mint pc-nél az integrált vga ami a RAM-ból elveszei a maga részét, nos ez telón halmozottan érvényes.

"Ebben még kevesebb van mint 380. És hogy jön ide a HDMI?" Úgy, hogy ez is megeszi a maga részét. ( Értelemszerűen a 1280x720 képalkotáshoz több memória kell főleg, hogy ez 24bit mélységen történik )

Azért írtam, hogy mi telónk kivétel mert, pont nem tartozik ebbe a kategóriába. Gyárilag 342mb van meghatározva.

Más telóknál azért több az os alatt elérhető ram mert egyszerűen nincs olyan dolog ami elvenné , ilyen példa a nem HD felvétel képes telefonok ott kapásból 390/400mb, ha még tovább feszegetjük dolgokat ARM architektúra felé akkor az ARMv6 SoC készülékeknél már 410-420mb az os-nek fenntartott memória.

Ezt az alcatelt ott szúrták el, hogy nem 768mb-vel szerelték, sokkal nagyobb tábora lett volna úgy.

[ Szerkesztve ]

(#2024) emerzee válasza bagyusz (#2023) üzenetére


emerzee
aktív tag

Kapja be az Alcatel! (De attól még nagyon szeretem ezt a telefont a romjaiddal!)

emerzee.blog.hu (Android, Galaxy 3, OT-995, Asus MeMo Pad HD7 információs blogom)

(#2025) AeSDé Team válasza bagyusz (#2023) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Akkor már értem, szóval nem hazudtak.
Ezeket a funkciókat (pl. a HDMI-t) nem lehet egyszerűen lekapcsolni hogy visszanyerjük a memóriát? Lehet hogy valakinek kell de én sosem használtam.

(#2026) bagyusz válasza AeSDé Team (#2025) üzenetére


bagyusz
őstag

Ez nem ilyen egyszerű, max a közös memória alapot lehet manipulálni mást nem. Lásd itt

#ifdef CONFIG_MSM_MEMORY_HIGH // 352 MB of free RAM
#define MSM_PMEM_SF_SIZE 0x1600000 // 23.068.672 Bytes = 22 MB
#define MSM_PMEM_ADSP_SIZE 0x2400000 // 37.748.736 Bytes = 36 MB
#elif defined(CONFIG_MSM_MEMORY_VERY_HIGH) // 366 MB of free RAM
#define MSM_PMEM_SF_SIZE 0x0800000 // 8.388.608 Bytes = 8 MB
#define MSM_PMEM_ADSP_SIZE 0x2400000 // 37.748.736 Bytes = 36 MB
#else // 342 MB of free RAM
#define MSM_PMEM_SF_SIZE 0x2000000 // 33.554.432 Bytes = 32 MB
#define MSM_PMEM_ADSP_SIZE 0x2400000 // 37.748.736 Bytes = 36 MB
#endif

#ifdef CONFIG_FB_MSM_TRIPLE_BUFFER
#define MSM_FB_SIZE (1280 * 720 * 4 * 3) /* 4bpp * 3 Pages //HDMI out graphics glitches fix//*/
#else
#define MSM_FB_SIZE (1280 * 720 * 4 * 2) /* 4bpp * 2 Pages //HDMI out graphics glitches fix// */
#endif

#define MSM_FLUID_PMEM_ADSP_SIZE 0x2800000 // 41.943.040 Bytes = 40 MB
#define PMEM_KERNEL_EBI0_SIZE 0x0600000 // 6.291.456 Bytes = 6 MB

Kompromisszumok nélkül max 352mb-t lehet kihozni e felett már gondok vannak.

(#2027) Kenoby


Kenoby
tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék, a bátyámnak ilyen telefonja 4.0.4 Rom-mal, amit én tettem fel neki, de valami baja van mert hogy nem talál a GPS jelet. Megkért,hogy nézzek utána újabb Rom-nak, a kérdésem az lenne,hogy melyik Rom-ot ajánlanátok, ami kihozza a legtöbbet a telóból és, amin minden jól működik. Az összehasonlító táblázatot megnéztem az XDA-n, de nem nagyon tudtam dönteni.
Előre is köszi.

(#2028) mercurytopaz


mercurytopaz
aktív tag

Sziasztok !

A swapp nekem érezhető gördülékenységet hoz, szerintem jó.
Én inkább azt kérdezném, hogy a memóriakártyám akkor most
lehet hogy egy hét, hónap, vagy mennyivel hamarabb fog bedögleni ¿
Ezze számolnom kell ?

(#2029) kgymac válasza mercurytopaz (#2028) üzenetére


kgymac
őstag

Igen, jóval hamarabb fog megdögleni. Sd+telóval nincs tapasztalatom, wl500g router+pendrive kb. fél év volt. Nekem most elég keveset swap-el, talán megél ugyanennyit.

(#2030) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Ez most nagyon fura kérés lesz: Valaki linkelné azt a romot amelyikről sikeresen frissíthetem a telefonomat gyári ICS-re? Csak az ICS bootloader miatt kell, úgy tudom csak így juthatok hozzá. Azért kéne mert újabb CM verziókhoz már nem érkezett GB-BL fix, a 4.3 nem izgatott annyira, de a 4.4-et nagyon várom már.

(#2031) AeSDé Team válasza bagyusz (#2026) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Köszi Bagyusz, a programozáshoz nem értek :D Ha kompromisszumok nélkül kihozható a 452 akkor miért nem csinálod így? Biztos van oka. És kompromisszumokkal meddig lehetne elmenni? Engem nagyon érdekelne, akkor is ha csupán 50MB ramhoz juthatnék vele. (pl. HDMI kiiktatása, videófelvétel felbontásának csökkentése)

(#2032) bagyusz válasza AeSDé Team (#2031) üzenetére


bagyusz
őstag

Én sem értek hozzá, nehogy azt hidd. :N Nem mintha cm10.2-ben már 352mb ram van az OS számára. :D 380-400mb-ig el lehetne menni, de itt már komoly rendszer stabilitási problémák lennének jelly bean alatt. ICS alatt már volt próbálkozás 380mb-vel ha el olvasod a changelogot itt a blogomban.

(#2033) AeSDé Team válasza bagyusz (#2032) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Amikor írtad hogy -/+ valamennyi ram a H1N1-nél? Használtam a rendszert és olvastam a changelogot is, de nem gondoltam hogy erről van szó :) Azt hittem valami swap szerű dolog, akkor még nem tudtam mi az. (sokkal jobban most se tudom)

A másikhoz amit írtam:
Megtaláltam ezt a mélyvízből, de közül melyik alkalmas arra hogy ICS-re frissítsek róla OTU-val? (T-s függő a telefon, ha ez számít)

https://drive.google.com/folderview?id=0B9EimMqA-DAhcGNxeUlGaHZwQkE&usp=sharing&tid=0B9EimMqA-DAhdEhlYXRSbV9UeEU

(#2034) bagyusz válasza AeSDé Team (#2033) üzenetére


bagyusz
őstag

Igen, h1n1 ics-re.

Ha nincs meg a gyári rom amivel kijött a telód akkor 90%-ban bukta lesz a frissítés, de ha tudod hogy melyik gyári rom volt rajta akkor azt kellene felrakni.

(#2035) AeSDé Team válasza bagyusz (#2034) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Nagyon valószínű hogy nincs meg.. ma 2 félét próbáltam, miután nem ment próbáltam hozzájuk az összes update.zip-et CWM-el ami fent van a linkelt helyen, de semmi sem használt(installing aborted). A frissítőnél mindig azt írja hogy frissítsem FOTA-n mert az előkészíti az ICS-re. De frissíteni nem lehet, mert elindul a csík és sárga háromszög. (mind két rendszer esetében más méretű volt a FOTA csomag!)
Ha csak simán rádugom OTU-ra GB-vel akkor azt írja hogy nincs új.

Azt az ICS bootloadert nem lehetne flashelni? :S Vagy valami más progival ami nem az OTU?

[ Szerkesztve ]

(#2036) bagyusz válasza AeSDé Team (#2035) üzenetére


bagyusz
őstag

Ebben az esetben már nem nagyon lehet frissíteni. A mélyvíz-ben megtalálható romok többsége csak félig gyári, mivel a legtöbbnél a gyári recovery helyett a cwm van ben. Szóval ez is egy hiba forrás FOTA-n való frissítés esetén.

"Azt az ICS bootloadert nem lehetne flashelni? :S Vagy valami más progival ami nem az OTU?"

Lehetne, de ezt még senki nem próbálta, és eléggé tégla gyanús. Más progival nem lehet.

(#2037) AeSDé Team válasza bagyusz (#2036) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Valahonnan nem tudnék szerezni egy teljesen gyári romot? Nálad nincs ilyesmi raktáron? :)

(#2038) bagyusz válasza AeSDé Team (#2037) üzenetére


bagyusz
őstag

de ha egyszer nem tudod, hogy melyik gyári gb rom volt fenn akkor hogy? Van vagy 6-7 féle :) Másrészt, a "mélyvizben" található rom nem mindegyike cwm recovery-t tartalmaz, csak én találkoztam egy-kettővel amelyik így lett lementve.

(#2039) AeSDé Team válasza bagyusz (#2038) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Akkor képes lennék végigpróbálni 6-7 romot hátha valamelyik jó. Lehet hogy erre a szervíz lenne a megoldás, felteszik nekem az ICS-t ha szépen megkérem őket? :D
Melyik romot kéne felraknom hogy elhigyjék nekem hogy nem nyúltam bele?
(persze csak ha ez jó ötlet)

(#2040) bagyusz válasza AeSDé Team (#2039) üzenetére


bagyusz
őstag

Szerintem még ők sem fogják tudni, max alaplap cserével. Nincsenek azok felkészülve ilyenekkel.

(#2041) deakistill


deakistill
újonc

heló

A Milo GB rom backup jávall próbáld meg nekem azzal sikerült ics-re frisiteni restore , advenced egyenként kell vissza álitani mert máskép nem megy végig

(#2042) deakistill


deakistill
újonc

itt a milo GB , meg egy hivatalos ics bakcup recoveyvel

https://drive.google.com/folderview?id=0B96Uxv2lBGA1bU1mUTlWdDBtbGs&usp=sharing

[ Szerkesztve ]

(#2043) AeSDé Team válasza deakistill (#2042) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Köszi, holnap próbálkozok :)

(#2044) Joe Pesci


Joe Pesci
csendes tag

Üdv! Mikor lesz következő frissített kiadás CM 10.2-ből, Bagyusz? A Facebook apk instabil a telefonon, a Messengerrel együtt használhatatlan :(( Most még CM 10.1-et használok :)

(#2045) chaapaai válasza bagyusz (#2040) üzenetére


chaapaai
csendes tag

Szervusz Bagyusz! Először is köszönöm a munkád! Szeretném kérdezni, hogy a képernyő előhívás probléma ROM függő, vagy csak az én telefonomra jellemző? CM10.2 (már az előző verzióknál is tapasztaltam. Ez rosszabb mintha lelassulna a telefon. Nagyon gagyi a hatása amikor használni akarom egy telefonszám elmentésénél és nem tudom működésre bírni! Csak néznek, hogy mi van nálam kőbalta? :) Köszönöm!

(#2046) ricsi8800gt


ricsi8800gt
addikt

Helló.

Kaphatok olyan segitséget hogy a gyári Romot szeretném vissza tenni és ehhez utmutatot kérnék.Mit hogyan kell tenni.Illetve Un Root-olás hoz.
Ha valaki csinált ilyet annak a segitségét elfogadom.

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#2047) kgymac válasza ricsi8800gt (#2046) üzenetére


kgymac
őstag

alca 995 mélyvíz-ben olvasd el az összefoglalót + fakirr1 blogjában is találsz útmutatót, képekkel, linkekkel, etc.
szerk: gyári rom visszaállítása esetén unroot nem kell, de egy próbát megér, hogy rootolt-e. pl. titanium backup telepítése is választ ad az I/N kérdésében.

[ Szerkesztve ]

(#2048) ricsi8800gt válasza kgymac (#2047) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Köszi majd megproszálom.

Az Az igasság hogy a telefonom hangszoroja beszart és garis még a telcsi és tudtommal ezeket már nem is javitsák hanem ujj elöfizetést kell kötni és egy más készüléket kell adniuk helyette.
De mivel nekem nem gyári rom van rajta igy gondolom nem is lehet megoldani a cserét.
Ezért akarom a romot vissza tenni

[ Szerkesztve ]

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#2049) rodosz1974 válasza ricsi8800gt (#2048) üzenetére


rodosz1974
újonc

Az én telómon cm 10.2 van.KB...két hete hoztam vissza a szervízből, hangszórót cseréltek
rajta. A teló telekomos és garis még másfél éves simán kicserélték rajta.

(#2050) ricsi8800gt válasza rodosz1974 (#2049) üzenetére


ricsi8800gt
addikt

Aham Értelek.

Nagya21 Ph Kollégának aki melótársam is annak igy zajlott le ez a dolog.Igaz ő T-mobilos

Nagya21-Nekem 53K+5k árat mondtak az =58K az idol meg elöfizusan 63k környékén van sztem azt az 5k ráfizetést engedték volna, ha lett volna akkor idol, mikor az enyimé megdeglett.
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.