Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Akkor kezdeném én!
Jövőre szeretnék egy kicsit jobban rámenni a DOS-os demo-ra... Igaziból kéne még egy Gravis Ultrasound, de kb esélytelennek látom, hogy beszerezzek még egyet... Így marad az hogy akkor egy betyárosabb AWE32, egy P2 400-as gép, mert biza a combosabb DOS demókhoz kell a vas... ezt most tapasztaltam meg én is, a többi meg még alakul...

(#2) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

-Kiállítóknak egyenpóló (több db).
-Vendégeknek kitűző amire felírhatják a PH nicknevüket.
-Kérdőív (már említettem korábban privátban, nem kell uncsi több oldalas dolog csak 5-6 kérdés és a végén mielőtt elmennek dobják be egy dobozba)
-Valamiféle tombola/nyereményjáték ahol a látogatók között minden nap kisorsolhatnánk valami hardvert.
-Látogató számláló, csak hogy tisztában legyünk a pontos nézőszámmal.
-Büfé már az első napon.
-Még +2-3 kiállító simán elfér abban a csarnokban.
-Több asztal és pad.
-Több molinó.
-Gyereksarok bővítése, kint füves részen esetleg elkerítve ugrálóvár, stb...

Plusz reagálva az első hsz-re a projektoros demó tényleg istenkirály ötlet volt!

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#3) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Nekem két ötletem lenne:

- projektoros előadás
- mobilos kiállító

Alapvetően mindkettőben tudnék segíteni, kérdés hogy fogok állni idővel. Most konferencia után voltam lapos, örültem hogy megtaláltam az ágyat. Jövő ilyenkor vizsgaidőszak lesz, 2 év múlva is. De ha elég jól tanulok meg lehet úszni, talán.

Ugye most is volt már menedzserkalkulátoros sarok, azt is lehetne bővíteni Psionnal meg Atari Portfolio-val, de lehetne ilyen Symbian meg WindowsMobile kiállítás is.
Előadás meg pl. lehetne a 3D gyorsítók versenyéből, 1995-től 2003-ig mindenképp elég intenzív volt.
Ezt fel lehetne venni külső kamerával mert értelemszerűen minden látogató nem láthatná.

De éppen lehetne valami MIDI sarok is, ahhoz tudok vinni SC-55-öt.
Ezekben az a jó, hogy kisebb a helyigénye, mint egy XT + CGA monitor kombónak.

(#4) CocooN-z válasza bacsis (#1) üzenetére


CocooN-z
őstag

Részemről :) :

Amiket már ismersz de bővíteném, mert nagyon nem teljes még :)
- Dobozos játékok of course
- VGA collection (Nvidia / ATI / ETC - Voodoo nálam nem játszik, azt schilence-nek hagyom :D )
- LaserDisc Collection

Amiket tervezek:
- Retro VR
- Lasedisc Lejátszó!
- Retro Dual socket Workstation gépek
- Retro E-sport: a Multiplayer sarok kibővítése / átalakítása: 10 db gépre, amik Pentium 2 max 3-as gépek lennének.

:) :R

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#5) flymi válasza quailstorm (#3) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

+1 az előadásra.
Mondjuk naponta kétszer 15-20 percben egy fellépőre állva mikrofonnal előadást tarthatna valaki erről a korszakról. Lenne értelme., csak itt megint ugye hely keresés és kihangosítás, a csarnok eléggé visszhangzik de szvsz megoldható.
Mobilos kiállítóra már volt valami de idén elmaradt, erről bacsis tud bővebben nyilatkozni.

CocooN-z: Én vinnék pár Abit lapot meg néhány érdekesebb vga-t 2002-ből (Triplex Millenium Silver TX680). Hűtőből viszont kevesebbet, csak a mutatósabb és érdekesebb darabokat. Tehát úgy 110 helyett kábé 60-70-et. :D De most tényleg. :B

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#6) #00137984 válasza flymi (#2) üzenetére


#00137984
törölt tag

Látogató számlálás tervét emlitettem már a minap Bacsisnak, de a poló tényleg nyerő ötlet (a kiállitóknak) és a kitüző a PH!-es nicknevekkel.
Laser Disc lejátszó tényleg hiányzott idén, de lassan már a DVD filmes gyüjteményemet is nevezhetném...
Nekem a retró konzol gyüjtemény, és 1-2 játékos relikvia kiállitása elég lesz majd. :)

[ Szerkesztve ]

(#7) flymi válasza #00137984 (#6) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Oké, még egy pipa a pólónak és a kitűzőnek.
A többiből csak annyit értettem, hogy blablabla... Laser Disc? WTF? ;] :DDD

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#8) #00137984 válasza flymi (#7) üzenetére


#00137984
törölt tag

Laser Disc lemezek voltak a kiállitáson, de egy LCD kijelzőn megjelenitve nagy látványosság lett volna. Retró konzolokra az ATARI 2600 és a sárga kazettás konzolokat, a Nintendo 8bit-16bit, az SNES Classic Mini, a SEGA Mega Drive konzolokat értem. :) Talán még az idén a gyüjteményben lehet a N64 konzol.

[ Szerkesztve ]

(#9) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Látom jó ötlet volt tavaly csak úgy bedobni a dobozos gamek mellé az LD lemezeket :D ;]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#10) kemotox


kemotox
addikt

Ingyen sör

(#11) CocooN-z válasza kemotox (#10) üzenetére


CocooN-z
őstag

Da real MVP :D

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#12) flymi válasza kemotox (#10) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az egy másik műsor keretében lenne megvalósítható. Ez a BRSZK nem az a BRSZK amúgy. (Bacsis Részegen Szarságokat Kiabálunk)

Büfé vasárnap volt, szombaton még nem. Étel-ital fogyasztása a csarnokban egyébként tilos és nem mellesleg fővesztés terhe mellett életveszélyes is. ;) Hanyatt fekve hányni amúgy is csak az erre kijelölt helyen lehetséges.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#13) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Egyébként ha már mobil, ezt lehetne úgy csinálni, hogy összekötni a géppel. Vagyis korban hozzáillő PC mellé tenni dokkolón a telefont/PDA-t. PII meg valami jó kis COM portos Siemens például.

(#14) UnA válasza quailstorm (#13) üzenetére


UnA
Korrektor

Olyasmire gondolsz, mint amikor még 9600 bit / szekundummal kellett betárcsázni mobilon a laptopról? ;)

(#15) joghurt


joghurt
addikt

A játékok mintájára a korszakra jellemző egyéb programok? PAX (atomerőmű) szimulátor 1986 környékéről? XT/286-osra Ventura kiadványszerkesztő, vagy lightosabban ChiWriter (ami kiejtve ugye köztudomásúlag csívrájter)?

A demo/zene (pl. ModPlayer) programokat én is támogatom. Látványos, és jól hozza a korszak hangulatát. Sok esetben töredék erőforrással valósítottak meg ma is vállalható effekteket. Némelyik extrém demónál (akár a 4K, vagy a még betegebb 512 byte) meg ugye az a pláne, hogy mi minden fért bele ekkora helyre.

@UnA: Ez mekkora ötlet! Betárcsázós netet fakasztani egy 386-osra, amit egy normálisabb gép route-olna ki az igazi internetre. És akkor mehet a Netscape, már csak a feeling miatt is. "Load Images Automatically" nyilván kikapcsolva. :DDD

Hogy egy helyen legyen, átcopyzom ide a másik topicból:

Esetleg jövőre a prociknál a sokszázas szőnyegből kiemelni néhány kedvencet, és a gépekhez hasonlóan feliratozni, hogy mi a pláne benne?

Vagy a folyékony nitrogénes túlhúzás mintájára egy proci-fűtésű tea/kávéfőző? (A hűtőbordán sütött virsli már túl perverz lenne.)

[ Szerkesztve ]

A tej élet, erő, egészség.

(#16) quailstorm válasza UnA (#14) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Mivel az a mobilnetet már nem lehet bemutatni, így ugyan setup tekintetében igen, de max egyéb PC Suite dolgokat lehet bemutatni mobilnet híján.

(#17) frescho


frescho
addikt

Tematikus rész:

- Idén az A betűs gépek voltak, jövőre én egy lerakatnyi C-vel készülök. Ezt lehetne tolni más vonalon is

Bemutató továbbgondolva:

- Előre bejelentett időpontban és tartalommal
- Az OC részt is időponthoz kötve, kihangosítva tolni, hogy akit az érdekel meg tudja nézni

Retró internet továbbgondolva:

- Ki lehetne tükrözi a webarchive-ból néhány régi oldalt. Aztán linuxos szerverrel mehetne a 14400-as sípolós behívás.

Verseny, tombola:

Nehéz megvalósítani, mert az emberek jönnek, mennek, nem egész napos program. De lehet mondjuk valami pont rendszer ami mondjuk 5 felismert játékzene (ilyet pár emberen már teszteltem idén az Atari STE-vel) 5 felismert mobil, 5 CPU stb. alapján lehetne kiérdemelni. Akár pecsételős kártya, ha nem túl "dedós" a dolog.

https://frescho.hu

(#18) bambano válasza bacsis (#1) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

csak kis összeggel fogadj :P

kallódik itt egy gravis ultrasound p&p v3.0 két darab sim memóriával. ha nem csal a látásom, akkor a sim ram az 1Mbitx9-es. [link]

hogy milyen állapotban van a cucc, fogalmam sincs, legalább 10 éve nem volt gépben. vagy több.

meg kallódik itt egy eredeti v1.0-s gravis gyári csomagolása, csak a belevaló kártyát nem találom.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#19) siti válasza frescho (#17) üzenetére


siti
senior tag

"B" betűs gépek kimaradnak?

Bacsisnak már írtam listát, azon felül pedig az alaplapok (és akár procik) ömlesztés helyett időrendben, hogyan jutottunk el a 8bit ISA-tól a PCI-E-ig. Mi minden változott és miért nem volt jó a pentium a socket3-ba, az mmx a socket5-be, miért kellett kicserélni az alaplapot, ramot, a P2 miatt (biztos csak az intel lehúzása hogy ki kell cserélni az egész lapot egy proci miatt. Azért megnézném az i7-et egy 8bites lapban). meg ilyen. A leírás gerincét ez adná.

Procikra akartam ilyen időrendi táblát, meg kinyomtatni ezt, de kimaradt, bár a tulaj (Vlask) hozzá járult, hogy használjuk, csak írjuk ki rá (rajta van), hogy honnan származik és dobjunk neki is egy képet a kiállításról. VIA hiányzik talán, meg pár egzotikus próbálkozás, de nem volt időm foglalkozni, meg elkérni Bacsis gyűjteményét, hogy mit hova tudnánk felszegelni rá.

update:
Vlasknak ne írjatok, iszonyat mennyi spam jön a levelező rendszeréről.

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#20) Alpi. válasza CocooN-z (#4) üzenetére


Alpi.
addikt

Megduplazni a ram nelkuli vgak szamat. :DD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#21) siti válasza Alpi. (#20) üzenetére


siti
senior tag

vittem forrasztót, jövőre lelkesebb leszek :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#22) frescho válasza siti (#19) üzenetére


frescho
addikt

Kimaradnak, mert 2 BBC gépen kívül túl sok dologgal nem tudnék szolgálni. A C is inkább Commodore lesz, mint bármi más.

A dremel mellé pákát is vittem. A kettőből valamelyikkel csinálhatunk GPU nélküli videókártyát is ;)

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#23) bacsis válasza frescho (#22) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én tudok még hozzá adni egy Bull Micral-t igaz az is x86 :))

(#24) bacsis válasza flymi (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ezek mind nagyon jó ötletek, és kellenek ahhoz, hogy igazán nagyok legyünk profi módon kivitelezve...
De egyre jobban azt érzem, hogy mi kiállítók nem fogjuk tudni megcsinálni.. kellenek segítők is... jó volt, hogy ott volt a Dávid, és frescho jobb keze Gábor, de kellene szerintem további jó pár ember aki végig fent van és sefít nekünk

(#25) cinemazealot


cinemazealot
addikt

flymi kolléga kitűző ötletét meglovagolva, összedobtam egy online felületet, amivel a PH!-s profil oldalak URL-jeinek megadásával tömegesen lehet ilyen kitűzőket generálni. Többféle kitűző méret beállítható. Böngészőből A4-es lapokra kinyomtatva, majd körbevágva több ilyen megmozdulásnál hasznunkra lehet. Összedobtam egy 88×54 mm-es mérettel generált példát (ez az eredmény oldal nyomtatási nézete egy álló A4-es lapon):

A kép mellé jobboldalra meg mindenki maga eldönti, hogy odaírja-e az emberi nevét vagy sem. Ha tetszik Nektek, akkor kicsit gatyába rázom és belinkelem. :)

[ Szerkesztve ]

(#26) bacsis válasza flymi (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

GYereksarokra egy icipicit még rá lehet gyúrni, de iylen ugrálóvár meg egyéb marhaság nem lesz...
1: Horribilis a bérlése
2: külön dedikált ember+ enyém a felelőség ha bármi baj lesz
3: Ez egy számítógép kiállítás, nem pedig gyerek program, a gyerek sarok egy opcionális valami ami kicsit megkönnyíti a gyerekes családok ott-tartózkodását... Szóval ezzel az egy résszel nem értek egyet a többi jó, csak kapacitás legyen rá :)
Látom skaccok rengeteg hsz jött, szépen lassan haladok sorjában, de még mindig ott járok hogy a gépeimhez alig nyúltam, az itthoni ház körüli munkában próbálom utol érni magam :U

(#27) flymi válasza bacsis (#26) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ok, csak egy ötlet volt de jogos az ellenérv.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#28) #95904256


#95904256
törölt tag

Üdv!

Sajna hétvégén nem sikerült eljutnom Füléig, mert besípolt a modern fedélzeti komputer... :(
Jövőre újra megpróbálok eljutni, viszont szívesen összeraknék addigra valami vasat ami nem ilyen modern és lehet mutogatni. Ha lenne valami "versenyszám" amiben lehet indulni, ott részt vennék. Egyelőre csipetnyi retro cuccom sincs, de akkor célirányosan arra a feladatra építeném a jószágot.
Ilyesmiről lehet szó?

Lehetne pontozni, jutalmazni a résztvevőket.
Szvsz. jobb ötlet, mint a tombola.

(#29) flymi válasza #95904256 (#28) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mindenki hozzon még egy gépet? :D

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#30) távcsőves


távcsőves
senior tag

Kőkorszaki internetre reagálva javaslom a BBS rendszert. Ezek elérhetők 8 bites gépekel is mai napig, csak egy olcsó hardver kell hozzá.

(#31) frescho válasza bacsis (#23) üzenetére


frescho
addikt

Újra gondoltma és egy kis trükkel mehet a B terv. B, mint Britt. 6-7 gépet össze tudok szedni:

BBC Micro, Electron
Acorn Archimedes
ZX81
Spectrum
Amstrad CPC
Oric
Enterprise 128

Mellé lehet csapni a BBS-t is, az is B :)

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#32) joghurt válasza frescho (#31) üzenetére


joghurt
addikt

A rákövetkező évben pedig a C mint Chinese kifogyhatatlan mennyiségű alapanyaggal. ;]

A tej élet, erő, egészség.

(#33) frescho válasza joghurt (#32) üzenetére


frescho
addikt

Elég csak egy C betűs cég. Ha csak az 1 millió feletti gépeket akarom kiállítani az is szép mennyiség. Egy rövid lista amit most le tudnék venni a polcról:

PET
VIC20
MAX
C64
C128
16, 116, +4
Amigák (1000,2000,500,600,1200)

Azt hiszem ennyi bőven elég lenne :D

https://frescho.hu

(#34) #95904256 válasza flymi (#29) üzenetére


#95904256
törölt tag

Belegondolva igazad van, egyszerűbb nem vinni. :D

(#35) frescho válasza #95904256 (#34) üzenetére


frescho
addikt

Volt olyan, aki odaállított egy dobozos C64-gyel amilyen packot még nem is láttam olyan szép állapotban. Nem a gép volt érdekes, hanem a körítés. Kipróbáltuk a gépet és a látogató elégedetten távozott. Persze ez csak napi 1-2 gépig működik.

[ Szerkesztve ]

https://frescho.hu

(#36) bacsis válasza quailstorm (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A Manager kalkulátoros részleg fog még finomodni az biztos...
retro mobil jó ötlet, van egy srác akivel már beszélgettem róla, de vitrint kérne, és abba pakolna csak be... Ezen még agyalok hogy tudnám kivitelezni a kollegának...
HA esetleg te is tudnál hozni mobilt, akkor bele mehetünk a részletekbe...
Projectoros előadás: Tehát valami előre felvett anyagot nyomassunk a jónépnek?

(#37) bacsis válasza CocooN-z (#4) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mit értesz retro VR alatt?
Piszok mód jól hangzik, de ezt kivitelezni, megint csak ember kérdése, ahogy már írtam... Szóval LEGALÁBB 1 embert be kéne szervezned :B
Én is agyalok, hogy beszervezek egy fő segítőt, aki végig fent lenne... siti-re gondoltam, igaz ő még nem tud róla.. majd megpróbálom megdumálni :D

(#38) bacsis válasza kemotox (#10) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nem vagyok semmi jó elrontója, ha sikerülne egy olyan szponzort megcsípni, aki ilyen jellegű igényben is tudna segíteni, akkor miért is ne, szívesen kiosztom a felajánlott sört :)

(#39) quailstorm válasza bacsis (#36) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én szívesen hoznék csak velem nehéz dolgozni, azért se voltam eddig.
Egészségem is gátol a mobilitásban, ráadásul eddig minden évben kb. a legrosszabb időpontban volt a kiállítás (szorgalmi időszak vége, vizsgaidőszak eleje)

Viszont valami védelem nekem is kéne, üveglapos fiókos asztal vagy nem tudom, mert szép dolog a bizalom, de egy mobilt a sok közül azért könnyen zsebre lehet tenni.
Azt meg nem hiszem hogy lesz elég számú segítő aki figyel mindig az emberekre.

(#40) Alpi.


Alpi.
addikt

Csinaljunk egymasnak kulon kiallitast. En pl. vasarnap vettem eszre, hogy egy csomo erdekes huto is ki volt allitva.. :(
Plusz alig toltottunk idot egyutt reszegen. (Na jo, spiccesen) :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#41) siti válasza Alpi. (#40) üzenetére


siti
senior tag

volt már olyan :D
főztünk bográcsban pörit, MFM vinyókkal fogattuk le a terítőt, hogy ne vigye el a szél, HP Jornadáról szólt a zene..... meg ilyenek :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#42) #00137984


#00137984
törölt tag

Nono... Csak nem unatkoztok akkor, amikor kevesebb a látogató és a záporozó kérdéseik? :) Szerintem jővőre kevésbé fogtok unatkozni, ha csatlakozik még pár kiállitó a ritka retró gyüjteményével. Akkor +1 fő segéderőt lehet majd felfogadni?

[ Szerkesztve ]

(#43) Scroll Lock


Scroll Lock
tag

Javasolnám a csinos hostess lányokat a tematikus standoknál! :D

(#44) kemotox válasza Scroll Lock (#43) üzenetére


kemotox
addikt

De ne retrót ám!!!!!

(#45) bacsis válasza joghurt (#15) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A játékok mintájára a korszakra jellemző egyéb programok?
Nagyon-nagyon szűk réteget érintene... Ahogy én sem merek hozzányúlni egy nem x86 alapú géphez max ha van előttem egy játék, úgy igaz ez már sok embernél a DOS-al... megnézik megnyomkodják ott hagyják ha valami gixer jön pl egy grafikus megjelenítő kiválasztása akkor már sokszor otthagyják... Egy iylen spéci program futtatásához egyrészt maga a program kellene másrészt valakinek érteni is kéne hozzá harmadrészt lenne fél maréknyi ember aki értékelni.. vagy annyi sem...
demo/zene tervben van.. idén is demoztunk, jövőre ahogy fentebb írtam az első hsz-emben kicsit meg lesz nyomva a dolog...
ÉS igen, köszi a tippet jövőre pár proci ki lesz emelve és infók lesznek róla megadva... :R

(#46) bacsis válasza cinemazealot (#25) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Ezt minden látogatónak egyénileg kéne ugyebár intézni... Én ebben ott látom a gondot, hogy még a PH-sok küzül is sokan vagy átsiklanának ez felett a lehetőség felett, vagy nem akarnának vele foglalkozni, vagy pedig szimplán meg sem tudnák oldani pl a nyomtatását... Szóval jó-jó, legyen csinálja aki akarja, de nem hiszem hogy túl sok emberen látnám ott virítani...

(#47) siti válasza bacsis (#46) üzenetére


siti
senior tag

mátrix nyomtatón nyomtatnánk a bejáratnál.

Annak idején volt fotózás, floppys géppel (meg vagyok győződve a képek alapján, hogy ma is azt használod), majd kiírtad CD-re 1x-es sebességgel. mindeni IS belefér :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#48) ronroli


ronroli
tag

Részemről egy észrevétel van: 9 éves gyerek leült néhány játék elé (keresztfiam) és nem tudta kezelni őket. wasd nem mindenhol működött.
Javaslat: minimális cetli a játékok mellé az irányításukhoz.

(#49) #00137984 válasza ronroli (#48) üzenetére


#00137984
törölt tag

Cool Spot játék ott volt valamelyik PC-n, az nekem sem müködött. SNES konzolra előszedtem a kazettámat és játszottam egy picit... :) Prince of Persia játék valami retró Atari vagy C64 gépen volt játszható, de a joystick írányitása ott sem volt teljesen rendben. Játszani már egy plusz élmény a retró gépeken, és némelyiktől már az is szép eredmény, hogy elindulnak még ezek a játékok.

[ Szerkesztve ]

(#50) joghurt válasza ronroli (#48) üzenetére


joghurt
addikt

Igenigen! Régebbi, pláne nemPC játékoknál ez életmentő lehet. Spectrumon a tipikus QAOPM. Még megvan egy gyerekkori kockás füzetem, amibe azt írogattam, melyik játékban kb. mit kell csinálni, és melyik gomb micsoda.

A tej élet, erő, egészség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.