Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) hege8888 válasza bacsis (#500) üzenetére


hege8888
aktív tag

Hello!

Jegyeztem! (ha találunk szállást, és meg tudom fűzni az asszonyt, (a gyerkőcök iskolája miatt kétséges) megyek gályázni is)

Mindenkinek:

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#502) bacsis válasza hege8888 (#501) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Minden segítséget szívesen fogadunk :R
Szállás terén is fogok futni egy-két kört, kis szerencsével neked/tek is lehet tudnék intézni valamit, és ebben az esetben természetesen free lenne :R

(#503) Madara-san válasza bacsis (#500) üzenetére


Madara-san
tag

Részemről tökéletes. :) 14-étől jelen tudok lenni.

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#504) bacsis válasza Madara-san (#503) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

14-ére anynit tervezek, hogy egy jó kávé után és két sör között az asztalokat székeket elhelyezzük, illetve faxa lenne, ha mindenki a gépeit becincálná a terembe, akár a kellős közepire, azt majd pénteken már akkor lehet egyből felszórni az asztalokra a vasakat...
Úgy intézem akkor hogy biztonsági szolgálat már 14-étől legyen...

(#505) Viszlát válasza bacsis (#500) üzenetére


Viszlát
addikt

Rám is számíthatsz, ennyi idővel előre simán be tudom vésni biztosra.

Azt hiszem neked már említettem, de azért biztos ami biztos elmondom itt is, hogy a szállításban tudok segédkezni egy nagy kofferos furgonnal (6 palettás, 18m3-es), ami természetesen szigetelt és nem ázik be. Ha jól rémlik többen is írták, hogy necces elférniük a személyautóikban, erre lehetne megoldás az, hogy 14-én reggel/délelőtt egy körfuvar keretében összegyűjteném az előkészített dobozokat, csomagokat és délutánra megérkeznék vele Fülére. A visszaszállításra is áll az ajánlat természetesen. :)

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#506) bacsis válasza Viszlát (#505) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jólvan, faxa köszi :R
A furgonos felajánlás is jól hangzik... Csak ezzel egy gond van... az ország minden pontjáról jönnek a kiállítóink :DDD de ha más nem a Bp-ieket lehet fel lehetne szedni... frescho-nak eszméletlen mennyiségű stuff-ja van, nem kéne neki előtte hetekkel korábban már hordani a cucccokat... a poén, hogy még mindig van nálam pár holmija :DDD

(#507) Viszlát válasza bacsis (#506) üzenetére


Viszlát
addikt

Szervezés kérdése, országon belül nincsenek nagy távolságok, szóval egy jól átgondolt sorrendben simán megoldható. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#508) bacsis válasza Viszlát (#507) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hívjuk fel flymi figyelmét erre, hogy így el tudná hozni az összes hűtését megint :))

(#509) gban válasza Viszlát (#505) üzenetére


gban
Közösségépítő

Látom te is mentél párszor nyaralni az asszonnyal és annyit pakolt hogy sose fértetek be és ez az autó lett a vége :DDD

Postázást nem vállalok.

(#510) bacsis válasza gban (#509) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Most erről az jutott eszembe mikor a kis suzukiba egy körrel hoztuk haza az 1cm3 kőzetgyapotot+egy teljes szobányi laminált parketta+az összes hozzávaló (tekercs fólia a parketta alá, szegèlyek,stb) ès 3an utaztunk mèg az autóba... Igaz annyira tele volt a kocsi hogy csak az 1-es ès 3-as sebessèg volt kapcsolható :DDD :DDD de befèrtünk :DD
De az sem volt rossz mikor az üveg ètkező asztal+garnitúrát hoztuk benne haza (nem lógott ki semmi) èa ugyebár az üvegnek meg van az a tuladonsága hogy nem lehet hajtogatni :))

(#511) Viszlát válasza bacsis (#508) üzenetére


Viszlát
addikt

Igen, többek között ezért is gondoltam felvetni, hogy nincs szükség kompromisszumokra. :)

(#509) gban: nem volt még ilyen élményben részem, de azért átérzem a logikát. :D A jármű egyébként nem az én tulajdonom, csak vannak jó kapcsolataim. ;)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#512) bacsis válasza Viszlát (#511) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nekem is vannak jó kapcsolataim... így tudok valakit aki tud valakit, hogy tudjunk könnyebben szállítmányozni :DD :DDD

(#513) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Voltam fent tárgyalni a polgármesterrel.
Röviden, és tömören! Mindent/bármit/bármilyen segítséget/támogatást megkapunk a bulinkhoz :C :C :C :C
Szóval skaccok... akkor hivatalosan is..Május 14-én(vagy akik nem tudnak jönni azokkal15-én) tali :))

(#514) gban válasza bacsis (#513) üzenetére


gban
Közösségépítő

Mindent/bármit/bármilyen segítséget/támogatást megkapunk a bulinkhoz

Jó politikus a polgármester :DDD
Választás már elmúlt, szóval lehet bízni benne hogy nem üres ígéret, nem azért mondta csak mert tudta hogy ezt akarod hallani :))

Postázást nem vállalok.

(#515) bacsis válasza gban (#514) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Háát..
az eléggé seggszopás lenne :DDD
Be lett szervezve a helyi vadásztársaság, akik csinálnak a helyszínen vaddisznó vagy őz vagy mittomén vad állat pörit, a kiállítóknak/segítőknek ráadásul free, a látogatóknak nagyon kedvezményes ár lesz biztosítva :C

(#516) gban válasza bacsis (#515) üzenetére


gban
Közösségépítő

Na ezt tedd fel a plakátra, lesz ott tömeg :DDD
Ez esetben kiállítanék 1 db ramot :DD

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#517) bacsis válasza gban (#516) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

már megint az a fránya kiskapu keresés :P
De ha elgyüsz segíteni, akkor kaphatol free te is ;) :DD

(#518) Pdaw válasza bacsis (#500) üzenetére


Pdaw
csendes tag

Megerősítem itt is: nekem is oké, valószínűleg a pakolós napokon is tudok maradni.

(#519) siti válasza gban (#516) üzenetére


siti
senior tag

én is viszem a gyűjteményem az ingyen pörért! bár az egy szem pendrive videoklip gyűjtemény hülyén fog kinézni.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#520) hege8888


hege8888
aktív tag

Jó lenne egy olyan BRSZK is egyszer, ahol vmi féle gépépítős csere-bere börze lenne.
Vannak félhalott cuccaim (is), de nem találok hozzá alkatrészt, (kábel, keret, stb) stb, amivel egyáltalán ki tudnám próbálni, hogy műkődik-e? Másnál, meg lehet, hogy csípőből tudja a megoldást, vagy ott kallódik egy felesleges cucc..
Nagyon hüle ötlet?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#521) hege8888 válasza bacsis (#515) üzenetére


hege8888
aktív tag

Ha lehet választani, akkor őzre szavaznék.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#522) bacsis válasza hege8888 (#521) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Majd amit lűűnek, na az lesz :P
Egyáltalán nem rossz ötlet, ezen bizony èn is gondolkodtam, hogy lehetne megvalósìtani... Vannak terveim, de ez megint plusz kapacitás, amim nem nagyon van, de majd jól rá állìtok valakit, 2 èv múlva beiindįthatjuk

(#523) bacsis válasza hege8888 (#520) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Arra gondoltam, akár börze, akár csak annyira kinövi magát a bulink, hogy kevés lesz már a csarnok is, ami lehet 2021-től lenne esedékes, hogy akkor 2 helyszínen lenne a buli.
A 2 termet hogy akarom? qrva egyszerű,a régi helyszínünk, a kultúr lenne az egyik helyszín, a csarnok a másik. És akkor mittomén x86 cuccok, VGA kártyák, lanparty sarok, stb a torna csarnokban, míg az amiga gépek és társai, vagy épp a retro adok veszek börze az egy utcával feljebb lévő kultúrban. igaziból 200m van a 2 helyszín között, de az óvodán keresztülmenve meg nincs 100m, max lefocizom hogy engedjék át az óvodán az embereket... és akkor a fenti helyszínnek is lenne egy felelősse.. hát így :)

(#524) Alpi. válasza bacsis (#523) üzenetére


Alpi.
addikt

Simán el kell bontani egy részt az oviból, ennyi ! :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#525) Pdaw válasza bacsis (#523) üzenetére


Pdaw
csendes tag

Mmmm, nem emlékszem pontosan a méretekre, de a csarnokban van egy picur emeleti rész is. Az is bevonható kb azonnal szükség esetén, nem?

(#526) bacsis válasza Pdaw (#525) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az télleg nagyon picurka... kb egy 5m2-es placc

(#527) hege8888 válasza bacsis (#526) üzenetére


hege8888
aktív tag

Az a csarnok qrva nagy, (a müvház után nekem nagynak tűnt)) kár lenne szétszedni hogy x86, meg stb.. Pont úgy egyben jó a feeling, hogy ha már megcsömörlöttem a játéktól, akkor picit arrébb léptem, és ott voltak a többiek beszélgetni, kérdezni. Ha beüt egy esős időszak, telehordjuk a két helyszínt vizeslábbal, sárral..

Az viszont érdekelne, hogy a géppark áramellátása hogy volt. Csak úgy ad-hoc egymással párhuzamosan fűzve több kör? Egy körön mennyi gép/fogyasztó, vagy azért ezt kb kalkuláltátok, hogy 8 gép+Moncsi, itt egy lánc vége, indítsunk egy újat?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#528) Pdaw válasza hege8888 (#527) üzenetére


Pdaw
csendes tag

Nem csak neked tűnt nagynak.

A művházhoz úgy aránylik a csarnok, mint:
a csarnokhoz Füle teljes területe. Kb.

Szóval ha a csarnokot kinőjük az orák Bacsis jóslata szerint 2021-re, akkor az már inkább fesztivál lesz és nem kiállítás. Szörényivel, Paul Allennel, John Romeroval, mindennel együtt.

Van abban a csarnokban potenciál, csak okosan kell kihasználni.

(#529) Pdaw válasza bacsis (#523) üzenetére


Pdaw
csendes tag

Ezen elgondolkodtam.

Simán besátrazni valahogy a csarnok parkolóját, az megoldható? Ha nem is rögtön teljes felülettel, csak részben. Aztán... igény szerint.

[ Szerkesztve ]

(#530) hege8888 válasza Pdaw (#529) üzenetére


hege8888
aktív tag

A sátrat kiállítani vagy ott aludni gondoltad? :))

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#531) bacsis válasza Pdaw (#528) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nahh, örülök, hogy kicsit aktivizáltad magad errefelé is :))
Kiállítás, fesztivál, tök mindegy, hogy minek hívjuk, jöhet John Romero, majd Cocoon-Z lenyomja Doom-ban itt Fülén is :)

(#532) Pdaw válasza hege8888 (#530) üzenetére


Pdaw
csendes tag

Legyen napszaktól függő felhasználási mód, van időnk kidolgozni

(#533) Alpi. válasza Pdaw (#532) üzenetére


Alpi.
addikt

S az éjszaka, az éjszaka, a puha testű éjszaka,
Na, én azt szeretném ! :) Ha léteznének bináris személyi-számmal bíró vámpírok (denevéreknek 5-ös van) én leginkább őket jelölném meg, mint lehetséges családi vonalat. Pár nap szabi és már át is vagyok állva éjszakai módra. Így másfél hét leállás után már el is felejtettem, tényleg van nap vagy csak ijesztgetik egymást ezzel az emberek..... :))
Vannak jó oldalai, pl. tegnap kérdezték, meddig maradok fent szilveszterkor. Mondom, öreg vagyok már néha úgy érzem, nem maradok fent semmivel sem tovább, ugyan úgy reggel 7-kor feküdtem le, mint egy átlagos napon. :))

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#534) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hogy állunk a korábban vázolt tervekkel ? Mi lesz belőlük végül megvalósítva?
4 hónap a következő kiállításig! :Y

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#535) bacsis válasza flymi (#534) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Én részemről minden a terv szerint.. ha van időm farigcsálom a gépeimet... Hogy ti hogy álltok a felvázolt terveitekkel, azt scak ti tudjátok :) így vagy úgy, egy erős hónap és mindenkinek fel kell pörögnie 100%-ra :)

(#536) Madara-san válasza bacsis (#535) üzenetére


Madara-san
tag

Detto, készítem fel én is a kollekciót a kiállításra. Tisztogatás, karbantartás, rendszerezések.
Néhány dolog még beszerzés illetve szállítás alatt, szeretném összehozni a japán import PC Engine CoreGrafx-ot is.

Illetve jó lenne beszerezni még három RGB (de minimum S-Video) bemenetes video monitort. Ha valaki tud eladó példányt, ne tartsa magában. :DDD

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#537) hege8888 válasza Madara-san (#536) üzenetére


hege8888
aktív tag

Lehet majd nyúzni is őket? (ugye Te hozod a konzol szekciót, ha jól emlékszem) 16bit-es konzollal nem volt még szerencsém.

https://logout.hu/cikk/retro_kk/teljes.html

(#538) Madara-san válasza hege8888 (#537) üzenetére


Madara-san
tag

Természetesen, lehet. :) Mindennel úgy készülök, hogy legalább 2 kontroller lesz hozzájuk + annyi játék, amennyi lehetséges.

16-bites érából SNES, Mega Drive és TurboGrafx biztosan lesz. :)

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#539) bacsis


bacsis
Közösségépítő

nahh skaccok!
Sört akartatok, és hát bacsis ezt is elintézte :))

(#540) flymi válasza bacsis (#539) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Szupi! Hány sörfőzde van még Mo-on? :DDD

A több (sokkal több) pad + asztal kombóval hogy állunk? Lesz elég?
Nekem nagyon bejött a lépcsős elrendezés több szempontból is.
Az biztos, h az idén három szatyornyi fehér terítőt/lepedőt viszek.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#541) flymi válasza bacsis (#539) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

-

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#542) bacsis válasza flymi (#540) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Örüljünk ennek az egynek :))
Február magasságában kezdjük az eszközök felmérését.... De a Polgármester úr biztosított arról, hogy nem lesz eszköz hiányunk ;)

(#543) flymi válasza bacsis (#542) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Úgylegyen!

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#544) gban válasza bacsis (#542) üzenetére


gban
Közösségépítő

Kölcsönadja az önkormányzati gépparkot és már meg is van a '90-es évek' szekció?

Postázást nem vállalok.

(#545) bacsis válasza gban (#544) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ez is egy járható út :DDD

(#546) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Hát sziasztok, nem tűntem el, csendben settenkedek itt a sötétben, de ahogyan az főninek is jeleztem privátban, ugyan úgy számíthat rám, mint az előző két alkalommal. Sőt idén szerintem nem csak egy pénteket fogok kivenni, hanem több napot is, hogy többet tudjak segíteni és én nekem se egy rohanás legyen, kapkodással fűszerezve. Jelenlegi körülmények miatt lassan, de biztosan bővül a paletta dobozos játékokkal, nVidia és AMD videókarikkal és ígértem az 5v5 (10!) db ~1999-2000 korabeli gépeket is, amiken lehet majd LAN-ozni is (sooook asztal kell majd :D). Ezek is alakulnak szépen :) +egy két meglepi, de azt majd lent :)

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#547) bacsis válasza CocooN-z (#546) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Köszönnöm a visszajelzésedet :R
Pont most azért tévedtem ide, hogy akkor érdeklődjek, hogy ki hogyan merre, miként, mert a jövő héten már élesben is elkezdődik a szervezkedés...
A héten beszélek a polgármesterrel, és valamikor a hét vége felé vagy jövbő hét elején megyek felmérni a terepet... Mármint a csarnok nem változott, de kíváncsiak vagyunk hogy így hogy visszakerült az iskola az önkormányzathoz, kicsit jobban bánhatunk az eszközökkel, azza megnézzük mennyi székünk, padunk van, miből még mennyi kellhet stb...
Arra kérnék mindenkit, hogy mivel mostmár megy madj a padok felmérése, kérem mindenki jelentkezzen akkor hogy nagyjából mivel jönne, mennyi asztalra lenne szüksége, tudja-e tartani magát ahhoz amit korábban beígért...
Nem tudom írtam-e már, tervezek egy 0. napot is, amolyan fél hivatalos napként kezelve... logouton, erre arra meghirdetem, hogy szeretettel várok olyan látogatókat, akik szívesen pakolnának, konfigolnának, cserébe összepakolás után nyugodtan meg tudnak nézni minden gépet, hivatalos nyitás előtt...
szerk: Hogy a péba hozol el 10 gépet a VGA kártya/játék gyűjteményen felül? :Y monitorokat adjak majd?

[ Szerkesztve ]

(#548) flymi válasza bacsis (#547) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Pad + asztal kombó továbbra is jó lenne nekem, 2-3 asztal + 4-5 pad minimum.
Tavaly 1 asztal 4 pad volt és így is épp csak elfértem. Kellett legózni rendesen.

Legyen kaja, sör meg egy fűtött helység, ahol letehetem a kobakom éjjel. Más kívánság nincs.
Pontosan melyik napokra kérjek akkor szabit májusban?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#549) bacsis válasza flymi (#548) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Május 14-15-16-17-18
Így fog nekünk kinézni...
Aki puding az jöhet 15-én is, és 17-én összecuccolhat... 14-én délután tervezem a kezdést 3-4-5 fele... ez ugye csütörtök.. elsődlegesen asztalok elhelyezése holmik felhordása... 18-án lesz a 0. nap többed magunkal cuccok elhelyezése/beüzemelése, és erre a napra igyekszek szerezni segítőket akik segítenek a kezünk alá... vasárnap késő délután össze lehet pakolni aki siet haza.... de akinek belefér ráhúzunk egy napot/rápihenünk és hétfőn lesz az összepakolás kipihenten nem kapkodva

(#550) CocooN-z válasza bacsis (#549) üzenetére


CocooN-z
őstag

ez így elég epycnek hangzik :) :K

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.