Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nullpoint


nullpoint
senior tag

Képzeld! Megszereztem a jogsim!

-Kajakra?

-Nem. Személygépkocsira.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#2) nemlehet


nemlehet
őstag

Szerintem azért nincs használt gamer gép, mert meghalnak azalatt a 4-5 év alatt amíg életképesek teljesítményben. Nekem pl a zsanérja törött el a G56-nak pedig vigyáztam rá így már nem adnám el, de a haver Lenovo gamer gépe alaplaphibás lett 4 év vége felé és ez egy elég gyakori gond. Nyilván nem fognak örökké menni ha napi 8-10 órát használják őket közel 100%-on pörgetve.

Amúgy igen, nagy baj, hogy nincs normális gép. És ez nem csak a használt piacon baj, hanem újonnan is, még a drága üzleti gépek is tele vannak hiányosságokkal...

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#3) bacsis válasza nemlehet (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Pl nekem azért (is) szimpatikus az Alienware mert azon látszik, hogy van benne anyag... és ha abból indulok ki, hogy az üzleti kategóriás gépek simán kibírják 10+ évig is, akkor csak ki bírja egy gamer gép is? vagy akkor mégse?
És marad a high end üzleti kategória? amit meg persze kb senki sem vesz meg újonnan mert horribilis összegbe kerülnek és épp ezért még ritkább használtan?!
nullpoint!
Most agyaltam, hogy milyen hasonló agyamentséggel válaszoljak vissza, de nem jutott semmi jó eszembe :U Általában azért menni szoktak az agymenések esküszöm... Szóval most léci csináljunk úgy, mintha mondtam volna valami marhaságot, oks?! :R

[ Szerkesztve ]

(#4) kuntics


kuntics
aktív tag

Üzletibe nehéz lesz találni dedikált vga-t, de azért megoldható (talán minden kriteriumnak megfelel,nem en hirdetem)

De azogy nézem,mintha ezeknek is felment volna az ára. Tavaly adtam el a 8570p-met rendes 4magos i7-tel,8 giga rammal, magyar billel, meg pvm free kijelzővel 70 alatt.

(#5) nullpoint válasza bacsis (#3) üzenetére


nullpoint
senior tag

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#6) bacsis válasza kuntics (#4) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen, azért előferdül amibe van... bár többnyire low-end van bennük... ezért is nézegetem a mobil munkaállomásokat, de azok még ritkábbak és még drágábbak.. volt egy HP Elitebook 8570W-m, imádtam... És igen... sokat drágultak.. de még a core2-es éra is :Y :U
Láttam ezt a hirdetést.
2 dolog miatt hasal el:
1: Nincs akku... okkkééé ez inkább csak fél indok, goyrsan könnyen pótolható.
2: 1366-os kijelző? 15 colon? egy felső kategos gépnél? hagyjuk már :U ha legalább 1600-as panel lenne benne már rendelném is :)
Aminap volt fent 30-ba egy HP 8530W... hirdetés feladása után egy nappal már jegelve volt...
Most még a jófogáson van egy Dell Precision M4400 29'-be ram nélkül... még azon gondolkozok...

(#7) valk3sz


valk3sz
csendes tag

Én úgy látom, hogy kettévált a piac. Az értelmesebb boltok új laptopot nem árulnak 80-200 ezres kategóriában, mert ezek jellemzően hulladék lassú, elavult hardverrel rendelkező gépek. Viszont így létre is jött egy hiány, a használt piac eléggé felpörgött az utóbbi egy évben.

Példa: Tavaly még 60-70-ért tudtam venni Thinkpad T450-et, most már 90-120 közötti árakat látok

Új laptopról, főleg dedikált videókártyával pedig 250.000 Ft alatt ne is álmodjunk.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Máté

(#8) gygabor88


gygabor88
tag

Volt egy thinkpad T520-am nagyon jó állapotban, amit el akartam adni pár éve, de megláttam, hogy hasonló kategóriájú gépek 50k körül mennek a piacon és sajnáltam volna ennyiért eladni bárkinek. Egyrészt valami 350k-ért vettem anno, másrészt nem igaz, hogy 50-et ért. Csak a memória és ssd több, mint 50k volt bele. Ha még elkezdem számolgatni, hogy hasonló teljesítményű / kategóriájú proci, nvidia kártya, kijelző, billentyűzet, gépház, 80%-os akksi stb mennyit érhet, akkor simán 150k fölött kellett volna lennie a reális árnak.

Inkább odaadtam apámnak ingyen, ő meg évek óta és még remélhetőleg évekig használja web böngészésre és egy munkához szükséges kis gépigényű célszoftver futtatására.

[ Szerkesztve ]

(#9) MasterDeeJay

Feladták nekem a leckét, üzleti notit kellett cégnek vennem legyen 17" és i7 ssd, intvga, ips fhd..(nem 4k mert szar a program méretezése fhd felett)
Mondom akkor google Dell Latitude....őőő háát hol vannak a 17-esek?
Na vazz akkor legyen XPS...nincs magyar bill-el...Jó legyen akkor G7...az sincs magyar bill-el.
Inspiron meg kizárva mivel jártam úgy hogy a 10gen i7-esssel NEM volt gigabit csak 100-as hálókártya. [link] (ultra fail, persze dell azzal jön hogy felhasználói igények szerint már wifin használják a gépeket...aha.. a legutolsó fapad ultra noname kínai lapra is nyomják rá a gigabites lant. (igen a 9eft-os x58-as kínai lapokra is!)
Így lényegében ki is lőttem a Dell-t mint a korábban kedvenc márkámat.
Oké lett egy Lenovo Legion az jó áron van bár műanyag és sajnos fölöslegesen van benne videókártya... De hol vannak az üzleti notik??? Miért nem tudok 300-400eft-ért egy szaros notebookot venni ami fémházast i7-el videókártya nélkül? Kell a fenének a GTX1650 ha egész életében 2D-t fog megjeleníteni, csak plusz egy hibalehetőség.
Ja hogy pár év alatt DUPLÁZÓDOTT a notik ára....tudom a forint szar de ennyire?
Még egy ok hogy újonnan NE vegyek laptopot, csak a használt.

BTW ha kell van egy eladó de javítandó Precision M6400-asom annál csúcsabb core2-es nincs, tápja villog valószínű cserés, ez miatt nem mindig indul el. Kell vele foglalkozni. (Q9100, max 16gb ram (4x4gb ddr3), 2 hdd hely, 1200p, Ati 5870M firepró verziója....) Volt benne X9100-as is 3.6ghz-et vitte, meg van hozzá valahol még egy videókártyám komplett hűtővel. Ha kell elviszed ha meg tudod csinálni akkor megveszed ha nem akkor alkatrésznek megy eladásra.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#10) oriic válasza nullpoint (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

[link]

:D

Live-Die-Respawn

(#11) Cucuska2


Cucuska2
őstag

De ez a Quadro FX 770 például nem ilyen HD 520 szint?

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#12) Klaus Duran


Klaus Duran
senior tag
LOGOUT blog

Nem lehet hogy a digitális oktatás miatt felvásárolták már az összeset?
Mikor én nézegettem 1 éve akkor is inkább 100k volt egy használható gép. i5 2400

A Doctor nem hal meg, csak átalakul. https://www.youtube.com/watch?v=0C3zgYW_FAM

(#13) bacsis válasza Cucuska2 (#11) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Lövésem sincs hogy mai low end kártyákhoz képest hol helyezkedik el...
Én mindig úgy voltam vele, inkább legyen régebbi, de a maga idejében csúcs vagy minél inkább a csúcshoz közeli hardver...
Inkább használok régebbi hardvert régebbi játékokkal de akkor az menjen csuma grafikával mintsem valami aktuális belépő modellt amin minden 5 FPS-el szaggat...
Klaus Duran! A 4. generációs gépektől kezdve konkrétan nincs is oylan gép ami megfelelne a számomra :U
Mert pl az új gépeken: Nincs Trackpoint... vagy ha van is, akkor sok esetben (A touchpad) nem kap dedikált gombokat
Nem lehet 180 fokba kinyitni a kijelzőt.. ez eszement fontos számomra.
Az már csak hab lenne a tortán hogy az a nyamvadt touchpad süllyesztett legyen.
Nincs normális billentyűzetük
Nincs normális hangjuk
Nem cserélhető a processzor
MEg amúgy ne is nagyon akard szerelgetni mert egybe van öntve az egész
Papírból vagy legjobb esetben is tejfölös dobozból készülnek :U
3-4. gen-es gépeknél az abszolút csúcs kategória még megfelelne. PL HP Zbook vagy Dell Precision... De jelenleg ezek a gépek karcolják a 200k-t...
Iylen gépek az uccsó core2 ére első második core i szériás gépeknél azért még előferdült... csak hát ezek már 10+ éves gépek és teljesen kikopnak/kikoptak

[ Szerkesztve ]

(#14) Bembee12


Bembee12
aktív tag

Amíg újonnan is drágák a normális laptopok, addig használtan is az lesz.
Egy értelemes "full műanyag" laptop (FullHD, 8gb ram, dedikált kártya) is 150e ft-tól kezdődik... Alatta kiszórják a Celeronokat :W
2 éve egy Acer R0VA (Ryzen 3200u, Radeon 540X) volt 120e ft újonnan, most már 160e ft az ára, ha még kapni.
Amúgy rendes nem üzleti használt laptop, is alig van jóáron használtan. FullHD, 8gb ram, dedikált kártya (3,4 gen i3 vagy i5) és már bőven 80e ft van. Persze van néha egy két kivétel.
Nekem nem kell üzleti laptop, meg ilyenek, csak teljesítménye legyen inkább, de semmi jó nincs

[ Szerkesztve ]

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#15) bacsis válasza Bembee12 (#14) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jó... legyen drága, nem gond... van virtuálisan 120ezrem...
Te mit vennél 120-ból? mert konkrétan még ezen a szinten sincs normális gép.. mármint akár lehetne is... csak épp nem nagyon van a piacon... simán adnék 120-at egy akár 10 éves!!! gépért is... egy 2. gen core i-s gépért... csak a fentebb leírtaknak feleljen meg.. a gond az hogy nagyon kevés ilyen gép kerül használtan piacra.. mert vagy tönkre mennek eddigre, vagy inkább nem adja el az ember mert ő sem tud helyette másikat/jobbat venni mert innentől kezdve minden gyártó összes gépe megindult a lejtőn

(#16) kuntics válasza bacsis (#15) üzenetére


kuntics
aktív tag

Én is csak a méret miatt cseréltem le annó a 8570p-t. Lett helyette egy 2570p :) amire nekem kell arra bőségesen elég,plusz én sem tudnám mire cseréljem. Ezt is valami 45k környékén vettem,1 év használat után többért el tudnám adni. Egy biztos,ha cserlni kell,csakis üzleti lesz ez után is.

Egyébként trackpointot használja valaki? Nekem nem áll rá a kezem sehogy sem.

[ Szerkesztve ]

(#17) Dare2Live válasza gygabor88 (#8) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Most is 50-60ba mennek a T520/T420ak.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#18) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

bár dedikált vga nincs, de van/lesz egy megkímélt (dokolon volt 80%ban) T430am 8gb ram 256gb SSDvel dokkolóval. Aku tippre 2h körül bír. Ja és Szfvár. :)

De meglepett, hogy ezek még 70-80Kba mennek. Mondjuk a lenovo utolsó jó szériája.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#19) gygabor88 válasza Dare2Live (#17) üzenetére


gygabor88
tag

Lehet, hogy most így van, de annak idején is mindenki ekörül akarta adni.
Egy csomó hardver tartja az árát vagy még emelkedett is, ahogy nézem. 2 éve 55k-ért vettem aquából ryzen 2600 cpu-t, most meg 57k ugyanott. Ryzen 3600 járt már 60k körül is, most meg belekarcol a 90k-ba. Vagy pl audio-technica m50x fejhallgató évek óta 50-60k között mozog.

[ Szerkesztve ]

(#20) nevemfel válasza nullpoint (#1) üzenetére


nevemfel
senior tag

- Kajak?
- Nincs!
- Értelmes laptop a piacon?
- ???

Forget your troubles, c'mon get happy

(#21) Dare2Live válasza gygabor88 (#19) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nagyon sok minden ára elszállt.

Régen ha kihoztál egy autót a szalonból már esett az ára 20%ot. Most az egy-két éves autók ára több mint amennyiért megvetted őket. Persze újonnan meg +20-30%al lett drágább.

De CPU, vga vonalon is csak néz bután az ember. 5700 XT szemptemberben 130K, most 200K.

és akkor ott vannak az élelmiszer árak. Évek óta uaz a "vásárlói kosaram". +15-20% árdrágulás 1 év alatt.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#22) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Hp 6470? Amd vonalon. Ali-ról elég olcsón lehet hozzá 4 magos porcit venni, gpu-ja se annyira rossz,mint a korabeli intel gma-k. Akár egy GTA4-is elfut rajta.
Vagy ami a régi PB easynote-om: AMD A8 3520M, azon is elfut a GTA4, de van ott erősebb proci is, és ezeket a turbó órajelükön is lehet folyamatosan hajtani minden gond nélkül, kicsit kevesebb feszültséggel, és nem is melegednek.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#23) zotyesz66 válasza Dare2Live (#21) üzenetére


zotyesz66
őstag

Nem akarok politizálni, de most inflálják el az előző néhány év jövedelem növekedését. A versenyképességet meg kell őrizni...

(#24) DigitXT válasza bacsis (#3) üzenetére


DigitXT
félisten

(#25) zotyesz66 válasza bacsis (#13) üzenetére


zotyesz66
őstag

Nem egészen két éve vettem egy Dell Latitude E6440-et. Haswell I5, Radeon 8690 2GB, M-Sata SSD-t fogad. Olcsó volt (35e) mert csak az alap kijelző van benne, az is karcos és a gép is kicsit karcos, mellesleg a fentebb linkelt gép eladójától vettem. De minden amit írtál, az érvényes rá; trackpoint és touchpad dedikált gombokkal, jó billentyűzet, cserélhető proci, a hang is egész OK. Létezik 1600-as kijelzővel is, csak integrált és Radeon kártyával is (NV-vel sztem nincs). Ez a típus szerintem kis utánajárással vehető még, az aprón is van fönt többféle kiszerelésben.

(#26) Bembee12 válasza zotyesz66 (#25) üzenetére


Bembee12
aktív tag

Jah, aztán most itt a legolcsóbb Latitude E6440 80e ft...
Integrált kártya, i5, 4GB ram, de 1600as kijelző

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#27) zotyesz66 válasza Bembee12 (#26) üzenetére


zotyesz66
őstag

Egen... Van egy Radeonos is 100-ért, alap kijelzővel.

(#28) solena


solena
tag

A boltban ritka, hogy üres a laptopos polc, általában elég zsúfoltan vannak. De totál le van rabolva a készletünk, és új szállítmányt nem nagyon kapunk, főleg értelmes áron. Nagykertől szoktunk venni retail (azt hiszem, ez a jó szó rá, én nem foglalkozom a beszerzésükkel) üzleti laposokat, a sima, 2-3. generációs i3-as alap üzleti gépet - ha van nekik - drágábban kínálják, mint amennyiért mi adnánk el a 4-5. generációs i5-tel szerelteket:Y Úgyhogy szinte seggüres a polc:DDD

Ba'jur, beskar'gam, Ara'nov, aliit, Mando'a bal Mand'alor, An vencuyan mhi. - Resol'nare

(#29) Bambuszpro válasza kuntics (#16) üzenetére


Bambuszpro
tag

Hp-men van trackpoint de azt maximum akkor használom ha fekve filmezek az ágyban. Máshogyan sehogy nem áll kézre.

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#30) bacsis válasza Dare2Live (#18) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Imádom/tam a Thinkpadokat...
Mondjuk egy T61p-t bevállalnék... Értek, tök oldschool laptop, oszt bent figyel a Quadro FX570 (Geforce 8600GT szint) jahh és a kijelzője 1920X1200-at is tudhat akár...
Ezzel szemben a T430-ban mekkora a csúcs VGA? 1600X900?
HA esetleg lenne benne VGA? Quadro NVS5400m.. --> Mondjuk ez annyira nem is lenne ócska :) de sajna így vagy úgy már a T420 után megindult a hanyatlás.. T430-nál pl a billentyűzettel :U

Bambuszpro
Hp-men van trackpoint de azt maximum akkor használom ha fekve filmezek az ágyban. Máshogyan sehogy nem áll kézre.
--> Fekve ágyból szoktam filmezni.. ezért kell a trackpoint, meg a 180 fokban nyitható kijelző... a lábam felhúzom neki támasztom a gépnek, pont ki kell 160-180fokig nyitni...
Jahh trackpoint azért is kell mert FPS játékokat azzal játszok.. és jobbanszórom a hedshátokat mint más egérrel ;] Amúgy a touchpadra is ezért kell nekem dedikált egérgomb, mert a külső nézetes szerepjátékokat meg inkább touchpadon játszok... a dedikált egérgomb nagyon fontos ez miatt :U
Többiek: Tök jó gépeket ajánlottatot, de azok inkább közép-felső kategóriásak...
Mondom.. nálam egy gép nem baj ha 10+ éves, de annak felső kategóriásnak kell lenni... na már nem elvi dolgok miatt.. hanem azoknál van meg az amit én szeretnék.. normális kijelző, normális touchpad/trackpont normális anyaghasználat, normális trackpoint/touchpad.. tudom-tudom a HP Probbok/Elitebook a közép kategóriában is fémet ad, és ez tök jó... meg sok esetben 1366-os kijelzőt :U

[ Szerkesztve ]

(#31) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

A franc tudja, onnantól kezdve, hogy nem játszok, nekem elég bármilyen üzleti gép, ami 99%-ban Lenovo-t, vagy Dell-t jelent.
Ha meg dedikált VGA kell, akkor érdemesebb szerintem Workstation kategóriában nézelődni (Lenovo P50, P52)... Csak ugye az még drágább, de van dedikált VGA, trackpoint, minden.

Most T430-am van, de cégesben volt már 450, 470, most 480... és mind teljesen elég lenne, azaz a 430 kezd procilimites lenni (mármint fészbúk használatakor, máskor nem, de hát az mostanában teljesen hulladék módon működik). Szóval a terv majd egy 4xx , ahol xx>40.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) Zolesz_80


Zolesz_80
újonc

Nekem azt nem tetszik hogy pl sok márkánál HP meg Asus az ENTER gomb kisebb lett, így nehezebb eltalálni gépelés közben.

A HP meg külön díjat érdemelne amiért az í betű billentyűt áthelyezte.

(#33) DigitXT válasza hcl (#31) üzenetére


DigitXT
félisten

P52 szerintem nem kicsit drágább, mint egy 10 éves masina.:N
Amúgy nekem az a céges, de nincs kihasználva a dedikált VGA,
viszont egy időben hajlamos volt kékhalálozni (arra hivatkozva).

(#34) hcl válasza DigitXT (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

...vagy annak megfelelője régebbiből. De mondjuk a T4xx eleje még bőven tudja mindet, amit Bacsis felsorolt. T410, 420-ból is volt dGVA-s.

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) MasterDeeJay

Kivettem a kukából egy HP 6720S notit, tűrhető állapotban, elindult. Szétszedtem darabokra, Celeron 530-ast kicseréltem C2D 5800-asra új pasztával (800fsb-t viszi szerencsére), ramokat 2x1gb-ra. Win10 32 bitet felraktam rá és a win7-es drivereket mert az még van rá, de tetü lassú, talán a 60gb-os hdd miatt. Tápja sem volt, de szerencsére máshonnan kukáztam azt is. Igazából mindent amivel javítottam kukából van szóval 0Ft-ot raktam bele de volt egy óra mire szétszedtem alaplapig és összeraktam.
Rá kell költeni legalább SSD-t és plusz ramot (kb 6-7eft kell még rá).
Ma viszik el 10eft-ért, aki megveszi meg rak bele SSD-t.
Mostanában már a c2d laptopokat is dobják ki, hála a facebooknak mert az már nem fut rajtuk normálisan. Youtube is csak trükkökkel. És nem a notik lettek szarok hanem idióták azok akik a weblapokat írják, chrome memóriaigénye is már majdnem annyi mint egy AAA játéknak.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#36) hcl válasza MasterDeeJay (#35) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Mostanában már a c2d laptopokat is dobják ki, hála a facebooknak mert az már nem fut rajtuk normálisan. Youtube is csak trükkökkel. "
WTF, nekem megy rendesen mindegyik a T400-on... Mondjuk a Fb. nem gyors, de az egy T430-on sem az. (3-4 generációval újabb Dell 7xxx-en viszon szalad...) Hatalmas hulladék lett a Face. A Youtube viszont elmegy a Core2-n prociból is FullHD-n, de akkor tényleg rendesen kiterheli.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Én ezt már 4 éve tudom, hogy nincs. :)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#38) Ciccuka válasza MasterDeeJay (#35) üzenetére


Ciccuka
veterán

Merre van ilyen kukák :F :U ha szabad tudni

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#39) MasterDeeJay válasza hcl (#36) üzenetére

T400 azért kicsit már a high end volt. C2D szériát úgy értem hogy socket M/P és az elég sokat lefed, bár bővíthető de a korai inteles halálgyorsító és a kevés ram azért limitál rendesen. Celeronok és kis c2d-t gyakoriak.
Ciccuka
Elektronikai hulladékgyűjtésnél rendszeresen hozok el ilyeneket, de nagy részükkel sokat kell foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#40) bacsis válasza MasterDeeJay (#39) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jahh a T400...
Nem rossz, nem rossz... A gondom vele, hogy nem volt nagyon normális kijelzővel.
max 1440X900... Ami mondjuk 14 colon annyira nem rossz.. de ha azt vesszük, hogy a 2 gen-el régebbi T60 is tudott 1680X1050-et, sőt a T60p volt 1920X1200-al is, akkor a T400-nál itt már ez erős vissza esés volt :U

(#41) cappa72


cappa72
nagyúr

1: túl erősek az elvárásaim
2: a gyártók "direkt" nem csinálnak jó gépet...
3: az a nagyon, de nagyon szűk rétegnyi gép ami megfelelne, egyszerűen nem nagyon akarják eladni, valahogy ezek soha sincsenek a használt piacon...

én a 2. és 3. pontokra szavazok.

Amikor megláttam az új dell gépeket a cégnél, ledobtam a láncot - kb. Vostro szintű óccó tácspad, ami nem külön nyomógombos... igazi consumer kategória.
Szóval volt a Latitude E széria... most már csak Latitude lett...
Fiamnak bevállaltam egy e5470-et, az még régi dokkolású (valahol ez is szempont volt), hd, érintős, és még egészen azt lehet, mondani, hogy rendben van.
Én egy e7450-et nyúzok 4 éve, és a céges szoftveren kívül nincs baja (erről meg nem a gép tehet :DDD).
Zenehallgatósnak (Tidal) van egy 5 évvel ezelőtt használtan vett e6410, azt hiszem nem érett meg a cserére... főleg, hogy most digitális oktatáson vannak a kölkök, szóval az összes gépet befogtuk. Nincs 4 évesnél fiatalabb gépünk idehaza.

Hát bizony sok sikert a vadászásban, én is sokat kerestem, a Latitude E széria nekem bejött, de sajna az 5570 árát még nem láttam 60-70 között.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#42) hcl válasza MasterDeeJay (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kevés RAM videolejátszásnál nekem nem tűnt annyira limitnek, persze bármi mást agyonvág (meg az sem mindegy, mennyit eszik az OS).
A Celeron + egyéb C2D gyakori, de azért már nem olyan drágák a C2D mobilprocik. A FHD-t haver T61-e is vitte 2GB RAM-mal, igaz kb. 2 éve.
(Konzumer gépekkel amúgy sem érdemes tervezni...)

@Bacsis : Te látod a fullhádét 14"-on? :D Én annál kicsit kisebbet sem... :D De ha valahol kompromisszumot kell kötni, akkor inkább it, mert amúgy egy jobb üzleti gép még Core2-vel is kb. mindent tud, amit leírtál.
Azt már nem is mondom, hogy a T6x-ig volt IPS is...
Amúgy a Rollcage szintű megoldásokat én már elengedtem, és valójában a T440 utáni Lenovok is teljesen jók házilag; T450-ből két cégesem volt, T470 egy, T480 egy... Asszonynak T460, és egyiknek sincs semmi baja. Mostani melóhelyen fut a T440...480 -ból minden, pár száz darab, és nem sok olyan hibánk van, amit arra lehetne visszavezetni, hogy gyenge a ház (pl. alaplaphibák alig, kijelzőtörés is ritka). Már a 420 után volt sírás, hogy nincs ezekben anyag, hullanak majd... nem hullanak.

@cappa72 : Jaja, még élesben használtam E64xx elejét melóra, jóféle az. Mondjuk dögnehéz, de masszív.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) bacsis válasza cappa72 (#41) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

keblemre cimbora :DD akkor örülök hogy nem vagyok egyedül a problémámmal :))
hcl! Nyugodtan mehetett volna 14 colra a 16:10-es felbontás ééés ott is vagyunk az 1680X1050-es felbontásnál...
amúgy meg elmondom neked, volt nálam egy dell Inspiron 9500-as gép
15,4 colon, 2004-ben!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!négynégy!! 1920X1200 :Y És teljesen jól látható volt...
Szóval tudod mit? Igen is jöhetett volna 14 colra is a fulHD :U

(#44) hcl válasza bacsis (#43) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

14 és 15" között nekem nagyobb a különbség. 2010 körül még volt Albacomp 410-es P4 procis (asztali :D ) laposom, 15-ös 4:3 kijelzővel, az nem volt gond (ja, meg jobb volt még a szemem is :D ) 14"-on a fullhd dolgok nekem már kicsik. De melóban is a kollegák nagy része a 14-es gépeket kéri, mert a kisebbek már túl kicsik.
Amúgy tiszta sor, akkora panelt rakott volna a T400-ba a Lenovo, amekkorát akar, de nekem ezzel itt nincs gond (ez itt 1440x900, nekem tök elég másodgépnek).

T420, T430 amúgy? Ezek voltak normális kijelzővel, külön gombos touch, trackpoint, dVGA-s kiépítés is van...

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) bacsis válasza hcl (#44) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

T420-nál legalább ismét van már 1600X900-as felbontás.. az arany középút :))
Amúgy... Dell Precision lesz a választás :)

(#46) DigitXT válasza bacsis (#43) üzenetére


DigitXT
félisten

Igen is jöhetett volna 14 colra is a fulHD
Izlések és pofonok, de munkára nem igazán használható, ha minden bolhafing
méretű rajta. A skálázás meg sosem volt a régebbi Windowsok erőssége...:(
(Én direkt választottam anno a kisebb felbontásút két ugyanolyan gép közül, s
nem bántam meg, lévén nem szeretek nagyon belebújni egy kijelzőbe se.:R)

(#47) bacsis válasza DigitXT (#46) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Persze, nem vagyunk egyformák...
De ha régebben (is) meg volt rá a lehetőség, hogy több kijelző közül válassz magadnak, kisebb/nagyobb felbontásból, akkor ez a későbbiekben miért kopott ki/redukálódott le kevesebb lehetőségre? :F

[ Szerkesztve ]

(#48) hcl válasza DigitXT (#46) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ezt mondom :)

@Bacsis : Jójisaz. Mondtam én, hogy WS lesz a jó neked... csak vinni ne kelljen :D
Lehetett a T400-at is többfélével kérni - hogy miért vették ki a nagyobbat? Jó kérdés, lehet konkurrencia volt házon belül a T500, W500-nak...

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) bacsis válasza hcl (#48) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Sajna minden más gép már hitványodott annyit, hogy csak a WS maradt meg olyannak mint ami anno mondjuk egy "kommersz" T61 vagy egy Dell D630 volt :U
Cipelni? Na ez a másik dolog amitől kiégek... 3,7 kilóról beszélünk? Hát mi van veletek emberek? eljutottunk oda hogy 3,7 kiló pluszt nem bírunk el, Férfiak? :Y :W
Amikor középiskolás voltam, lusta voltam mindig az adott napra bepakolni a táskámban, így mindig minden nálam volt.. 13-15 kiló könyv.. és lám csak felnőttem... De elmondom neked egy elsős gyerek táskája is nehezebb 3,7 kilónál... b*b*szn* ha megviselne egy 3,7 kilós gép cipelése ;)

(#50) Chaser válasza bacsis (#43) üzenetére


Chaser
titán

jött is, sok évvel később
t410/420 korában nem volt fhd 14" kijelző, hd+ volt a max tudtommal
sokkal később jelentek meg fhd 14" gépek, abból már talán mind ips is
ha natívan használom néha hátrány, sok sw-nél az ui nem reagál dpi állításra sem, és kb semmit nem látok belőle, ezért nem is erőltetem ( :
netezni, excelezni, ilyesmire meg bőven jó
hitvány ott már a ws is, ne aggódj ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#51) bacsis válasza Chaser (#50) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Maradhattak volna a 16:10nèl ès akkor lehetett volna 1680...
Ìgy vagy úgy, egy felszereltebb t60 után a t400 megjelenìtès tèren visszalèpès... :U

(#52) hcl válasza bacsis (#49) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem (csak) az a baj, hogy nehéz, hanem hogy kényelmetlen, illetve elfoglalja a helyet a táskámban. Elbírom, de minek szívassam magam? A T480 sokkal kényelmesebb. Esetleg melóból hazafele bevásárolsz, és alig fér be valami a Dell E6420 mellé, az gáz.
Különben nem tudom, nekem nem tűnik hitványodásnak a Lenovo fejlesztési vonal, de a Dell sem (mármint üzletiknél, a konzumert hagyjuk). Amire én használom, bőven jó a T4xx vonal, kivéve talán a 440-et, az tényleg hulladék volt :D Amivel bajom van, az a visszajelzők hiánya, pl. a háttértár, stb.
Meg mondjuk a T61, D630 is üzleti gép ám, a maguk idejében százezres árcímkével, szóval nem volt az kommersz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#53) cappa72 válasza hcl (#52) üzenetére


cappa72
nagyúr

Meg mondjuk a T61, D630 is üzleti gép ám, a maguk idejében százezres árcímkével, szóval nem volt az kommersz.
Biza'.
IBM T60, T61p, T61 volt a Dell-éra előtt nálunk (idehaza). Majd az első Dell pont a D630 volt, akkor kerültem át másik céghez, és azt kaptam. 4 évig nyüstöltem, de ugye poliszi lecserélni, így jött az e6410, majd a következő kötelező váltásnál az e7450. Ezt most nem tudom meddig használhatom...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#54) Chaser válasza bacsis (#51) üzenetére


Chaser
titán

egy t60 ips után hányás bármelyik t400 ( :
de az nem a lenovo sara, nem volt fhd 14" panel, semelyik gyártónál
nyilván mert nem gyártottak olyan panelt, ahogy 16:10-et sem, csak 15,4"-ból
egyébként ha már gammerkedni akarsz, felhős szolgáltatásoakt nézted?
nv geforce now elég korrekt, és kb mindegy milyen hw-rel tolod - csak figyelni kell milyen játékoknál van support és jó net legyen
bár nálam 120mbit-essel sem volt gond 1080@60-nál -

hcl
én is tudnék vinni nagy dögöt
ha fizetnének érte ( :
nyáron épp elég a telefon, ilyenkor nem lenne gond
de otthon sem asztal előtt notebookozok, már a 2,2kg körüli gép is miután 14"@1,7kg-rra váltottam nagyon rossz volt - utólag -
volt egy 8570w-m, az 3kg környéke, hát az borzasztó volt ágyban ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#55) MasterDeeJay válasza cappa72 (#53) üzenetére

D szériás gépem rohadt sok volt, szerencsére szórták ki sokan pedig ütni vágni lehetett. A cégnél mai napig megy egy autódiagnosztikára. Meg nekem volt otthon Precision M65 is amibe D830 vagy 820-as lapot raktam mert akkoriban az nvidia 8-as széria notebookban brutális módon hullott forrasztási hibák miatt. Érdekes hogy asztaliakból meg a 8800gt hullott el, nem pedig a 8600-asok.
Jó volt őket szerelni, mint a legó össze vissza cserélgettem a lapokat, kijelzőket meg persze FSB pinmod 400-ról 533-ra. (855pm tudott 533-at is)
Számomra talán azok voltak a legstrababíróbb notik, meg persze az IBM-ek. Egy D-s Dell le lehetett ejteni max a sarka tört be, ma egy notit leejtesz az szinte totálkár annyira össze van bennük nyomva minden.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#56) Penguin95


Penguin95
senior tag

Na ezért örülök annak, hogy nem adtam el a T500-am, és másodszor is megvettem ugyanazt a T61-et, amit viszont a T500-ra váltáskor elpasszoltam. Előbbiben gyakorlatilag minden benne van, ami csak belemehet BIOS és hardver modok nélkül, az egyetlen kivétel a képernyő, abból csak az 1680*1050-es változat van benne. A mai napig vígan lehet rajta netezni, sőt, 2016-ban ezen még játszottam is akkoriban megjelenő játékokkal (nyilván nem AAA címek). A T61 is egy hasonló felújítás előtt áll, csak mivel bődületes ára van kb. mindennek (T9500, 2*4 GB SO-DIMM DDR2, normális utángyári akku...), így azért el fog tartani egy darabig.

Amúgy ha egyszer kirámolnál egy OTP-t, és tényleg tudnál milliós keretek között gondolkodni, akkor szerintem lehetne megoldás a gondodra, lásd ThinkPad X62, X2100, stb. Addig viszont marad az álmodozás, meg a baracklekváros CPU tuning.

(#57) hcl válasza cappa72 (#53) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, dolgoztunk egy helyen? :) A Lenovo mellett a Dell a másik, ami szerintem frankó. Mostani helyen van a 3 nagy gyártótól, Dell, HP, Lenovo, a LEnovokat szeretik, Dell elvétve (de szerintem nincs vele gond), HP-t rühellik mindenhol :D Pedig valamikor tudtak jó gépeket is.

@Chaser : Ágyba nőt viszünk, nem gépet ;) Nekem asztali a 430, akkor kell laptopnak lennie, mikor utazok valahova : minden adatom ott van.

@MasterDeeJay : IBM=Lenovo :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#58) MasterDeeJay válasza Penguin95 (#56) üzenetére

Egy időben amikor még olcsóak voltak rendeltem pár eft/db áron Q9100-asokat, de alig működtek csak pár gép ette őket meg. Illetve volt X9100-asom is, de azok kályhák voltak a quadokhoz képest is és inkább csak a nagyhűtős notik ették meg.
Aztán inkább a P8600-8700-asokat rakosgattam a notikba nem a 9xxx szériákat.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#59) Chaser válasza hcl (#57) üzenetére


Chaser
titán

persze hogyne, nem görnyedek asztalnál csak ha muszáj ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#60) Chaser válasza bacsis (#6) üzenetére


Chaser
titán

ez egyébként egy nagyon jó gép, egy igazi tank
anno ismertem valakit aki dealerkedett vele ( :
ezért tudom, hogy azért tud potyogni a vga bennük, de legalább mxm-es
ez már több éve volt, de néha már akkor is beütött
én csak az 1600x900 kijelzővel láttam, lg, az brutál jó, pwm free is
hd kijelzővel azért szerelték, mert van aki kifejezetten úgy kéri - cég -
az én almomban pl kamera nem volt, úgy rendelték őket
akkuból ugy. necces, gyáriak meg már akkor sem sokat bírták - sztem betett nekik a vga fűtése is -, 8560-tól már sokkal jobban bírták az akkuk
billzet megilágjtó pilácsa az nagyon jó, talán még tp gépekénél is jobb, az utód 8560/70-ben meg végtelenül pocsék, használhatatlan kategória

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61) hcl válasza Chaser (#59) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én is inkább kényelmesen szeretek ülni :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#62) Chaser válasza hcl (#61) üzenetére


Chaser
titán

ülök az ágyban géppel
feküdni csak akkor szoktam ha berakok egy filmet, gép hasamra aztán tenti' ( :
de magas támlás ágyban való ülésnél kényelmesebb ülést én még nem tapasztaltam drágább széknél sem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63) hcl válasza Chaser (#62) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fura egy perverzió :D Nekem elég egy jó szék. Itthon nincs, de melóhelyen pl. van (itthon meg hamarosan lesz).
Meg sokan használnak állóasztalt is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#64) Chaser válasza hcl (#63) üzenetére


Chaser
titán

miiiii? :d
home office ver. 2.0 ( :
évek óta így nyomom, webshopot is így nyomtam anno - csak a csomagolás részéhez ültem asztalhoz -
mióta abbahagytam a desktopozást azóta nem is fáj a hátam - keveset ülök mostani előtt, de annyi elég is -
még q3-at is toltam így, pont a fentebbi 8540p-ről anno, pár $-os wireless egérrel, de szép is volt úgy alázni a lámákat ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65) hcl válasza Chaser (#64) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:D Kész :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#66) bacsis válasza Chaser (#54) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

dupla

[ Szerkesztve ]

(#67) bacsis válasza Chaser (#54) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mint ahogy mindenkinek.. van egy beteges perverzióm...
Én keménykötésű gamernek vallom magam... Annak ellenére, hogy nem játszok :B Na jó, ez nem igaz... Játszok, de nagyon, de nagyon keveset... Hogy minek nekem a "gamer" gép? A tudat... hogy ha esetleg úgy adódik, akkor tudjak mit elindítani rajt' a passziánszon kívül... Aztán persze ott rohad a gép, kb a VGA semmivel sincs sose' megizzatva, mert ha játszok, akkor ott a nagy gép (GTX1070tivel) laptopon aztán tényleg közel zéró... De soha nem lehet tudni ;) és nekem ez a tudat, hogy bármikor játszhatnék.. megér annyit, hogy fizessek érte :) És azért is hajlandó vagyok fizetni.. már ha van miből :DDD :B hogy az ne műanyagba legyen csomagolva-->Maradnak a kemény kötésű WS gépek akkor számomra :U
hcl! Pont annyira kényelmetlen egy ilyen gép amit most vettem, cipelni, mint egy 1 kilós 17 colos gépet.. az is nagy, ez is nagy... annyi a difi hogy a mostani ipari hulladék 1 kiló.. ez 4... fizikailag a táskámban pont ugyanannyit foglal... az meg hogy 1 kiló helyett szűk 4.... büszkén cipelem, hogy minőségi gépem van ;)
szerk2: Máig van T42-T60-ig Thinkpadom, a T60 igen "gyakran" kerül használatra... És volt D630-asom is... És ezeken kívül igen sok üzleti kategos gép... Nem véletlenül alakult ki pont így az efféle ferde hajlamom :U

[ Szerkesztve ]

(#68) hcl válasza bacsis (#67) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem is már csak üzleti Lenovok vannak a családban :) De ha lehet választani, cipelésre én bizony a könnyebbet választom :D

Amúgy ja, a WS nem arra van, hogy vigyed. Az arra van, hogy ha kell, el lehet vinni máshova egyszerűen, és van erő, de a napi össze-vissza rohangászáshoz (pl. amit a hálózatos srácok csinálnak nálunk) pl. sokkal jobb egy X2** Lenovo. Én pl. kevesebbet hurcolom, nekem jobb a 480.

Mutogatni való hater díszpinty

(#69) bacsis válasza hcl (#68) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nézd... egy 17-es gép sem így sem úgy nem cipelésre van elsősorban...
Ha már 17-es gépet vesz az ember, akkor onnantól kezdve tök mindegy hogy 1 vagy 3,5 kiló...
Ha cipelni akarom, akkor sem a súlyát nézem, mert továbbra is azt mondom, hogy senki sem fog beleszakadni 3,5 kilóba... hanem azt nézem, hogy akkor legyen kicsi, és hopp jöhet is velem egy 12,5-es gép...

(#70) hcl válasza bacsis (#69) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Igaz :)

Ennek ellenére mindenki megveszi a konzumer 17"-t hordozni, aztán
- csodálkozik, hogy nehéz
- csodálkozik, hogy kiszakad a zsanér 1 év alatt :D
mondjuk az üzletiek nehezebben törnek, legalább.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#71) bacsis válasza hcl (#70) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A 17"-os gép meg a kiszakad a zsanér között nincs összefüggés...
A ma már (szinte) csak hitvány gépeket lehet kapni a piacon, és a kiaszakad a zsanér között már inkább ;]

(#72) hcl válasza bacsis (#71) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Konzumer 17"-osaknál van. A 2010-es évek elejéről és a 2000-es évek végéről is vannak képeim (az újabb az pont HP, a korábbi Acer), amikoris hzzák a csillivilli gépet, hogy lötyög a teteje, és teljesen szét vannak szakadva a zsanér csavarhelyei :D Nagyon sok típusban alulméretezik, túl nehéz a kijelző, és egyszerűen kiszakad a helyéről.

Volt olyan Asus (az mondjuk 14 vagy 15-ös, 2010 előttről), aminek gyárilag porlott a műanyagja pár évesen, és még sorolhatnám :D
A HP Xe3 meg pl. nem csinálta ezeket, a Fujitsu S7010D-k sem, IBM T30, T61, R61 sem...
Az Alba Activa D410 meg pl. pont egy rakás hulladék volt műanyagok terén, de egy asztali P4 proci erejével :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#73) Penguin95 válasza MasterDeeJay (#58) üzenetére


Penguin95
senior tag

Ezért is pályázok a T9500-ra inkább, az még kezelhető. Meg ez egy NVS140M-es T61, így nem szeretném olyan dolgokkal buherálni, mint az FSB mod, vagy a C2Q belekényszerítése. Másképp egyenest P9700-at néznék, mivel az van a T500-ban is, és nagyon bevált.

(#74) Dare2Live válasza bacsis (#49) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem a 3.7kg, meg hogy elfoglalja a hátizsák felét a gond.

Hanem hogy minden nap munkahelyre, oviba, játszótérre, haza... 3.7Kg és nem kicsi helyet eszik. És akkor még ott a bolt kb heti 2* amikor nem volt hely a doboz tojásnak/kenyérnek és kézbe kell vinni. Miközbe gyerek kezét is fogni kéne vagy nyakadba rakni vagy egyik kézben a kenyér/tojás de kotord még elő a kocs/lakáskulcsot. és de jó lett volna ha befért volna vagy 2kgval kevesebb lenne.

és 45literes kb a hátizsákom. Nem kicsi. Ami efölött van az már túrahátizsák kategória.

Egy 14" T480 a maga 1.5kgval elég jó kompromisszum. De ha kövnek lehetőség lesz 13"as X390et kérni azt fogok. Amúgy se használom a kijelzőjét sűrün. Munkahelyen ott a monitor, otthon ott a monitor. 32"után mindegy hogy 13 vagy 14 minden pici.

A hobbi/passzió miatti 17"os notebook egy teljesen más kategória.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#75) quailstorm válasza bacsis (#67) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Pedig amennyit te játszol laptopon, azt egy tejfölösdobozba csomagolt Intel UHD Graphics is simán kiszolgálja ;]
Mondjuk az is drága, most minden drága.

(#76) bacsis válasza Dare2Live (#74) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Egyet èrtek :R napi hordozásra mehet max 14colig... Felette... Annyira qrvára mindegy hogy 1 kiló vagy majd' 4 :) akkor meg inkább legyen minősègi :)
quailstorm! Igazad van :) felnyaltam a far cry 5-t lefuttattam a benchmarkját, èlvezkedtem egy jót hogy játszható... Lenne... De úgyse fogok vele játszani :DDD
De legalább a tudat ;]

(#77) Chaser válasza bacsis (#67) üzenetére


Chaser
titán

nincs azzal baj, minőségi gépet találni a baj ( :
nekem nem kellett dvga a notebookba, 14" 1,7kg körül, de strapa is mellé
zsanéroknak tized mm holtjátéka sincs, 4 éves múlt a gép
valami magnézium ötvözetből van a váz, fuji e746
nyáron ezzel sem bkv-zok ha nem muszáj

hcl
kiszakad az 14-15" gépből is ha hitvány, anno blépő asusok voltak olyanok, de már nem követem egy ideje a mai kínálatot
röhögni tudok anélkül is ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78) bacsis válasza Chaser (#77) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Szeretek kipróbálni/használni mindenfèle gèpet. Voot hogy umpc volt a fètisem, volt hogy tablet/laptop 2az1-ben, ès okè, most a 17colos bengára izgultam rá, de olyan is volt hogy subnotebook-ot akartam... 12col alatt... Persze a minősèg mindig erős elvárás volt nálam... Vettem egy hp elitebook 2170p-t, jó kis 11,6-os gèp 3. Gen i5-el... Szeretjük az elitebook-ot, mert "vasbú"-van... Hát ez nem... Jó kis műanyag fedlap.. a kijelző meg... Tn panel 1366-al... Ès nem volt neki alternatìvája... Okè 11 colra tènyleg nem kell FulHD... De basszus... Tn panel is tud jó lenni... Hát ez nem az volt... Nagyon nem :U
Nesze neked elitebook meg a minősèg :U

(#79) hcl válasza Chaser (#77) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ki hát, de az igazán durva az a 17-es :D

@bacsis : Melóben szerinted miért nem szeretjük a HP? :D
Hozza a user, hogy fos a kamera képe. Nézzük : semmi baja, gyárilag ilyen az összes. Beleugrott (ugye garis) bővítésként a gyári extra webkamera, aminek "jó" a képe, csak pár tízezres kiadás volt. Nem baj, cég fizeti, nesze neked olcsó lapos rendelés...

Mutogatni való hater díszpinty

(#80) bacsis válasza hcl (#79) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jóóó de gondolom nem is Elitebbok vagy Probook volt az értintett ;)

(#81) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ha nem vagy oldschool és nem ragaszkodsz a régi dolgokhoz (normális billentyűzet, rendes hűtés, strapabírás, bővíthetőség, stb.) akkor igazából jó gépek vannak, ha viszont igen, akkor tényleg nehéz találni, maradnak a régi gépek.

Sent from my X230.

(#82) bacsis válasza Kalandor (#81) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nem tudom, hogy most ezt poénnak szántad-e vagy véresen komolyan? végülis így is, úgy is nézve totál megállja a helyét :DD
nem ragaszkodsz a régi dolgokhoz (normális billentyűzet, rendes hűtés, strapabírás, bővíthetőség, stb.)
:DDD :DDD Ez kicsit nem olyan, mint a Mit adtak nekünk a Rómaiak klasszikus? :DDD
Mert amúgy jahh.. ha ezekhez nem ragaszkodunk, akkor minden gép tök jó :DD marad az a pozitívum, hogy működnek, mást mit akarunk? ;]

(#83) hcl válasza bacsis (#80) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Elite. Multicég, üzleti gépekkel dolgozunk.
Eddig 1 olyan helyen dolgoztam, ahol nem üzleti laptopok is voltak, de azt meg nem én supportáltam.

Mutogatni való hater díszpinty

(#84) Jarod1


Jarod1
addikt

hát igen, 14 colost nézett egyik ismerősön,,, belinkelte és csk pislogtam hogy 229 ezer forint vacak 14 col, és van amihez nincs is Win10..

(#85) BerryMoTo


BerryMoTo
csendes tag

Nálam van egy nagyon király C2D Acer. Valami cserélhető GPU-s cucc, de olyan hülyén volt kialakítva a hűtése, hogy zárójel formájú a videókátya PCB-je. Ez persze a BGA-nak se tett jót. Reflow esélytelen a hajlás miatt.

/MoTo/

(#86) Polllen válasza bacsis (#13) üzenetére


Polllen
nagyúr

Thinkpad 420-530-ból veszel egy normális gépet és lehet rá egpu-t kötni és mehet a móka. Anno x230-ra RX 460-t kötöttem és egészen elfogadható volt. A CPU szerintem előbb fogyott el, mint a vga.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.