Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41) proci985 válasza cskamacska (#38) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

"Creative kártya, az a marha hosszú izé, valamiféle rammal bõvíthetõ" uramatyám, az még az ISAs kiszerelésű soundblaster 16 lehetett, kb '94ből. valamelyik dobozban lehet, hogy még nekem is akad egy, aztán a fenetudja, mintha költözésnél elajándékozták volna a régi gépeket.

engem anno kérdezgettek rendszeresen. aztán egy egésznapos rokon ismerősének való gépépítés volt az utolsó. amikor a végén közöltem, hogy lehet, hogy olcsón vette (a kiszolgált p3mast, matávos, oem, nem fejleszthethetőségre kitalálva... aki ismeri őket tudja, hogy miért volt rémálom a szerlésük/bővítésük), viszont ha azért pénzt kértem volna (ráment kb egy napom), akkor ennyiből mindjárt tudott venni volna valami normálisat. mellesleg lassú volt.

itt svédeknél kipusztult minden preNT és preP4 rendszer, tegyük hozzá, hála égnek. az XP sp2/socket775 előtti időszak nem éppen a felhasználói élményről szólt: emlékeztek még a p8-p9 csatira (jelöletlenül, a leégett alkatrészekért!), a jumperelésre, a hülye felfogatásokra (s478), a hatvanmillió inkompatibilis szabványra (AGP verziók, rdram, vinyók limitjei, az ötfajta renderer időszaka, 3.5ös floppy szabványok), a biztosítás hiányára (avagy adatkábel rádugásának hiányánál leégethető vinyó, fordítva beköthető floppykábel), a telepítés közbeni lemezkeresésre (és akkor a Budapest másik végéből kellett hozni floppyt). najó, egy ősrégi compaq 486dx2 monochrome passzív tft matrixos laptopunk van, de az lassan már kiállítási tárgynak mehetne.

ehhez képest most az ember összedugja, és megy.

visszakanyarodva cikkhez: valszeg rájött, hogy mégis lassú. vagy mégse elég felvágós, mert a Jucika unokájának is jobb van. azért a p3mas laptop tényleg nagyon lassú, szerintem egy p4es is épp határeset.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.