Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Mindjárt bekapcsolom a gépet ismét... kíváncsi vagyok hogy elő jön-e akármi baja :U

(#2) westcoastog


westcoastog
veterán

Biztosan csak visszakérik a pénzüket, ha nálad nincs hiba akkor náluk sincs, hülyére akarnak venni téged. :U Egy gerinc beültetés azért nem ártana nekik, hazudozás helyett mondanák meg hogy mégsem kell add vissza a pénzt, bár ilyen meg nincs, azért vette meg mert kellett nem? :D
(#3) Gergő_
ennyiért ne várjanak erőművet, szerintem netezni bőven elég egy ilyen lapos, a konfigra kíváncsi vagyok én is.

[ Szerkesztve ]

(#3) Gergő_


Gergő_
őstag

milyen konfigról van szó? nem lassú?

(#4) rankesz válasza westcoastog (#2) üzenetére


rankesz
veterán

KB ugyanezt akartam írni

(#5) Móci


Móci
addikt

Hát, ha nálad még véletlenül sincs gond, akkor user faszság.
Én is hasonlóan próbálok boldogulni kicsiben (sajnos itt már nincs piacom, no meg ami lenne az nem hiányzik, de ez már nem ide való), úgyhogy ismerős a téma.
Vagy odamész, s megmondod nekik kerek-perec, hogy márpedig ez jó, s döntsék el, hogy akarják e használni, vagy nem. Ha igen akkor hangerő lehalkít, ha nem, akkor nem.
De a legközelebbi szarjukat vigyék máshoz.
Mert hidd el, az ilyen csinálja azt, hogy 'leköp', aztán vesz valami akciós-hiteles fost, s pár hét/hónap után jön sírva, hogy jajj, nézd már meg az új gépet...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#6) bacsis válasza westcoastog (#2) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ÉS mi van ha én kamuzok, és most titeket is jól becsaplak? ;]
neem viccet félretéve, direkt igyekeztem a legőszintébebn mindent leírni, hogy lássátok mi a szitu... Szóval te így látod... ez is egy elképzelés... De akkor miért vették meg, hogy másnap balhézzanak miatta? :U

Gergő_! A Gép LASSÚ De persze ez megint kérdés, mihez képest.. a korábbi laptopuk egy 300-as P2 volt 128MB rammal... XP "futott" rajta.. ez 900-as Celó 160MB rammal... Tehát "klasszisokkal" gyorsabb... Persze egy 5 éves gép is agyon veri teljesítménybe.. de nekik mindenképpen előrelépés

Móci! Tényleg vágod a dörgést.. folyamatosan azzal traktált, hogy inkább vesz egy új gépet részletre, és hogy mit ajánlok? :DDD közbe nyüstölte a gépet, és szentségelt hogy msot meg semmi baja :DDD
Jahh igen.. még annyi, hogy mondtam neki, hogy vigye haza (mert nem náluk néztem meg a gépet hanem a hölgy munkahelyén egy üzletben) s ha ismét előjön a hiba, szól, eljövök érte elviszem, ismét megnézem.. ő egyből azt mondta hogy vigyem egyből el, mert ő ezzel már nem akar szenvedni...
a Pént tényleg vissza fogom fizetni.. de csak akkro ha tényleg rossz a gép...

[ Szerkesztve ]

(#7) Móci válasza bacsis (#6) üzenetére


Móci
addikt

Azért, mert
1. az emberek nagy része kiba hülye
2. valaki telebeszélte a fejüket
3. mind a kettő egyszerre

Ismerem már ezeket sajnos... Velem is történt ilyen. Átverték őket a boltban, a gyerek örült magának, hogy ő most fasza. Pofánröhögtem, s onnantól nem volt arc. ;]

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8) westcoastog válasza bacsis (#6) üzenetére


westcoastog
veterán

Csak is valami hasonló lehet az oka. Most gondolj bele, egy hibátlanul működő gépet ki a csuda akar visszaadni, és miért így hogy szar mert fagy 10-15 percenként, és mindig ennyi időt mondanak, nálad meg semmi baja. Szimplán hülyék, lehet fölöslegesen vették meg, de még kivágni sem tudják magukat a szituból csak hazudoznak.

[ Szerkesztve ]

(#9) bacsis válasza westcoastog (#8) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ÉS mi van, ha mégis igaza van? s tényleg vacak a gép? de mi lehet ez a "titokzatos" hibája neki? mi okozhat ilyen gondot?

(#10) Móci válasza bacsis (#9) üzenetére


Móci
addikt

Ha nálad nem szarakodik, akkor eléggé valószínűtlen, hogy rossz. No meg ha már egy hiteles noti is szóba került, akkor egyértelmű a képlet.

Én régebben jártam így is:
katt1
katt2

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#11) keIdor


keIdor
titán

Vagy nem tetszik nekik, vagy valami user error...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#12) ftc


ftc
nagyúr

Már nekem is volt olyan, hogy mikor szakihoz kerül akkor egyetlen egy hiba se jött elő...amint elmentem 1 óra múlva már hívtak, hogy előjött újra..elmentem megint, hogy mi a hiba s mire odaértem azt mondták már kikapcsoltuk nehogy gond legyen..persze hiba megint sehol....azóta jól megy a gép szerencsémre...

tudod ezek a hibák is bujkálnak..lehet elő kell venned a passsziánszos user programod :D

(#13) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Hogy az IHM-et idézzem:
"Mit pattogsz? Na akkor húzzál vissza abba a málnazabáló gumimedve a....ba"

Mond, hogy már te is kifizetted, de tudsz valakit aki gyorsba 15-be átvenné. Ha másikat akarnak, tudjanak rá, hogy nem annyiért lehet eladni amint megvették, karácsony elmúlt, leesett az ára, ilyenkor már nincs kereslet. ;) A kocsit se lehet visszavinni, hogy bocsi mégse kell. Illetve vissza lehet, csak az bukó, amit be kell vállalni.

(#14) Thome


Thome
addikt

Egyszerű a dolog. Visszaviszed hozzájuk, és mondod, nekik hogy használják, addig te vársz. Ha nem jön elp fél óráig, hazamész. Mondod nekik, hogy te most elmész, de ha beszarik/lefagy, akkor ki ne kapcsolják, mert látni szeretnéd a hibát előidézve. Ha mégis kikapcsolják, akkor ugrott a garancia. Nagy lófaszt az ilyenek seggébe, itt nem user error lesz, hanem szimplán meggondolták magukat... :U

(#15) akom


akom
senior tag

(#16) FPéter


FPéter
aktív tag

25-ért egy p3-as laptop nálam már átverés kategória lenne, az meg egyáltalán nem érdekes hogy mennyit dolgoztál vele. Az ilyen gépeket napi használatra manapság eladni nem korrekt dolog, az 1 hónapos garancia pedig megtévesztő.
1 hónapos garanciát akkor vállalunk, ha biztosak vagyunk benne, hogy a gép működni fog egy hónapig, vagy igen kevés esély van arra, hogy elromlik. Nem pedig akkor, ha szeretjük a kockázatot és minden nap lefekvés előtt elmondunk két imát, hogy nehogy pont egy hónapon belül romoljon el.
Egy ennyire régi hardver esetében már nagyon valószínű a meghibásodás, ha pedig erről tájékoztattad volna őket (mármint úgy, hogy meg is értsék), akkor egyáltalán nem is várná el a garanciát.

Asztali gép esetén még csak-csak megérteném, 25ből már simán ki lehet hozni egy asztali p3-at szar monitorral meg szar billentyűzettel és szar egérrel, és még alkatrész is lesz hozzá, ha valami kinyiffan.

[ Szerkesztve ]

(#17) EmberXY válasza bacsis (#9) üzenetére


EmberXY
addikt

Csak akkor add vissza a pénzt, ha bemutatják a róla adott számlát... :DDD

Up the Irons!

(#18) Zolás


Zolás
addikt

öö izéé csak nekem hiányzik egy szó a legelső mondatból?

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#19) ftc válasza FPéter (#16) üzenetére


ftc
nagyúr

Ilyen szinten igazad van.......ennyiért egy öreg cuccot eladni már kapzsiság...meg kihasználás... de ilyenbe nem szólok bele soha

(#20) Thome válasza ftc (#19) üzenetére


Thome
addikt

Minden annyit ér, amennyiért megveszik. Senki sem fogott a fejükhöz pisztolyt, hogy megvegyék. :U
Bacsis meg gondolom elmondta, hogy ez a gép mire való (netezés, passziánsz), tehát ebből se lehet gubanc. Innentől kezdve...

(#21) Mr.Csizmás válasza FPéter (#16) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mindenkinek annyit ér az adott cucc, amennyit fizet érte, lásd bélyeggyűjtők :D

vagy lásd itt: [link] (és lefele) :DDD

na jó mára befejezem a negatívkodást ;]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#22) osztraksajt válasza FPéter (#16) üzenetére


osztraksajt
őstag

Ne vedd személyeskedésnek, de P3 noti 25-ért nem átverés, csak bacsis vette olcsón. És napi használatra elég tud lenni, ha nem játszik/youtubozik az ember. Sima netet, MSN-t, MP3-at, office-t simán elvisz.

Szerintem ha asztalit kértek volna, akkor bacsis azt adott volna, igencsak több alkatrésze van hozzá, és nem kell mondjuk megvenni a notit gar nélkül saját kockázatára. E felett nagyvonalúan elsiklottál, hogy ezt valóban bevállalta. Az 1 hónap garancia arra pl igenis jó, hogy nem valami legittelt hibás cucc amin nem jön elő a hiba amíg kiviszik az ajtón (pl ragasztott ventilapát, forrasztott szalagkábel, szegecselt zsanér, ismerjük az ilyeneket), hanem valóban normálisan működő dolgot adnak el.

Én kevés korrektebb arcot ismerek mint bacsis, szóval abban biztos vagyok, hogy nem verte át őket. A vevők előtt sem titkos az internet, bármikor utána nézhetnek, hogy reális áron vásárolnak-e. (szerintem az volt)

(#23) JoeYi


JoeYi
őstag

menj biztire sztem legközelebb. hónap garit úgy vállald, hogy csak 20%-al olcsóbban veszed vissza. 100%-os visszafizu csak az első 3 napra járjon

(#24) The DJ válasza ftc (#19) üzenetére


The DJ
addikt

Nemrégiben vadásztam én is a neten P3-as notikra. Itt a hardveraprón 25-ért a legtöbb még a cikkben említett modell paramétereinél is gyengébb volt. bacsis nagyon jó áron jutott hozzá, amit pedig rátett az teljesen korrekt ár, nem pofátlan, ennyiért én is megvettem volna.

Azt nem szabad elfelejteni, hogy ezt asztali gépből fele, sőt negyede áron ki lehetett volna hozni, de a noti az noti, mindig drágább lesz, mint egy sima asztali PC. A P1-es notik is 5-10 között mennek még ma is.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#25) FPéter válasza osztraksajt (#22) üzenetére


FPéter
aktív tag

"A vevők előtt sem titkos az internet, bármikor utána nézhetnek, hogy reális áron vásárolnak-e. (szerintem az volt)"

Te sem gondolod komolyan ezeket. Én potenciális vásárlóként mondanám azt, hogy átverés. De csak azért tudnám ezt, mert informatikával foglalkozom. Ha építőanyaggal foglalkoznék és hobbi szinten se lenne lövésem az informatikához, akkor nyilván nem tudnám, hogy ez már átverésnek számít.

Azt, hogy ezt bacsis hogyan éli meg, azt nem tudom. Én nagyfokú naivitást sejtek a háttérben, egyrészt a gép megbízhatóságát, másrészt a garancia fogalmát illetően. Kár védeni olyasvalakit, akit nem bántott senki.

Pl. egyszer egy csiszológépre kaptam 1 év garanciát. Nem is emlékszem már, talán három vagy négy alkalommal cserélték, mikor közölték, hogy ez egyébként egy gagyi szar. Az, hogy garanciában cserélték, rajtam nem sokat segített, én csiszolni szerettem volna, de ehelyett csak a baj volt vele, meg a telefonálgatás. Azt hittem egy Black & Decker géppel lehet majd. Nem lehetett.

Ha nem kaptam volna rá garanciát, nem vártam volna el, hogy működjön, hiszen az eladó termékbe vetett bizalmáról tanúskodik a garancia hossza. Amire meg törvények miatt kötelező 1 évet adni, de nem biztos benne, hogy a termékek jelentős része ennyit ki fog bírni, azt jóhiszemű kereskedő nem adja el.

Bacsis hogy lehetne biztos? Sehogy. Ez itt az átverés, mert sajnos a jóhiszemű eladás még átverésnek látszhat egy vásárló szemében a megfelelőnek gondolt, de valójában nem megfelelő tájékoztatás miatt.

(#26) ftc válasza The DJ (#24) üzenetére


ftc
nagyúr

Az a gond, hogy túl vannak árazva ezek a notik...érdekes módon a mai notik hamarabb vesztik el az értéküket mind ezek a P3-as csodák.... Azért kíváncsi lennék, hogy aki ilyen gépre vágyik az tényleg notinak e használja vagy aksi nélkül asztalinak :U Mert biza lestrapált aksival Acer gépeket lehet már 40K-t venni....Ahhoz képest meg az egész egy vicc kategória.

(#27) akom


akom
senior tag

Lehet kiszáradt a lekvár. :U

(#28) The DJ válasza ftc (#26) üzenetére


The DJ
addikt

Persze, ebben teljesen igazad van. A legtöbb P3 szintű régi gép már vagy néhány perces vagy teljesen kuka aksival rendelkezik, tehát pont a mobilitását veszíti el vele az ember. Józan paraszti ésszel ebből az következik, hogy nem ér annyit, amennyiért hirdetik és valóban nem is, de mégis magasabb áron teszi fel mindenki, mert elviszik őket ennyiért. Az én HP Nx7400-am se éri már a töredékét sem annak, amennyiért anno vettem, éppen ezért el sem adom valószínűleg, mert vicc lenne az, amit kapnék érte.

Utazáshoz filmezésre meg olvasgatásra kerestem P3-as notit használható aksival, de ami volt 25 körül azt mind 0 perces aksival hirdették vagy éppen nem is volt benne. Így végül a Sigmarion 3 mellett döntöttem, amiről most jelent meg épp a címlapon a teszt :)

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#29) Eastman


Eastman
őstag

Pléd fail ellenszere: IKEA - BRÄDA

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#30) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Mondjuk nekem is vannak X-Aktás eseteim. Pl Egy Intel notin nem indul a Windows Media Center (újraindúl), AMD cuccon a VMWare kilép hibával.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#31) osztraksajt válasza FPéter (#25) üzenetére


osztraksajt
őstag

Én pl bármikor fel tudok hívni 3 tüzépet, hogy megkérdezzem az árakat ha már a példánál maradunk, pedig nem is vagyok építési vállalkozó. Sőt akár 3 ismerőst is meg tudok kérdezni valamiről, mennyi a reális ára. De biztos én vagyok ilyen Superman.

Mondjuk nézz már szét az aprón legalább még mielőtt átverésnek állítod be az árat. Linkelj légyszíves akkor 20 körül tökéletesen működő notit az apróról, de legalább 3-at, mert az árképzéshez azért legalább egy statisztikai átlagot lehessen vonni.

Te mondjuk hogyan vennél 25-ért notit, mondjuk ha annyit szánsz rá? Olyantól aki ért a gépekhez, ténylegesen átnézi, rendbe rakja, vagy vadászol valami gar nélküli darabra olcsón kockáztatva, hogy bebukod? Mikor mondjuk tényleg csak 25 van rá? És bacsis vissza is fizeti szó nélkül, ha tényleg hibás a noti.
A te módszereddel így nézne ki:
"Hopp ezzel a 17 ezressel notival megszívtam (de majd linkeled remélem tényleg a hasonló ajánlatok tömkelegét), de az eladó korrekt volt, mert nem hitt benne, hogy még megbízhatóan működik, így nem adott rá gart. No akkor hirdetem, hátha valaki hibásan is megveszi, nembaj maradt még a 25-ből 8 ezrem a követketző ajánlatra várva ha ez elment, de remélem az már tényleg jó lesz. Addig meg nincs gép, na bumm."

A gyári selejt dolgot meg ne keverjük ide. Kevés kivételtől eltekintve a kereskedő azt adja el amin keres. Elég naív vagy ha azt feltételezed, hogy mondjuk majd a ba..ax minden gépet tartós tesztnek vet alá mielőtt árulni kezdi, hogy jóhiszeműként árulni tudja.

(#32) bacsis válasza FPéter (#25) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Uhh látom felpörögtek az események :))
Szóval te azt mondod hogy én vertem át őt?
Nézd ha tényleg szar a gép.. vissza fogom neki fizetni.. én járkálok folyamatosan utána.. ha egy üzletből vesz gépet, nem hiszem hogy ingyen házhoz mennek, megnézik elhozzák vissza viszik...
Biztos hogy ezen a téren át vertem őket?
Tegyük fel hogy valahol egy iylen gépet megvesz 15be... Már akkro is többe lenne ha szervízbe hozná ki be :)

(#33) Gergő_ válasza bacsis (#32) üzenetére


Gergő_
őstag

Szerintem nem verted át őket, de nem mérlegelted, hogy a vevőid irreális elvárásokat támasztanak a géppel szemben. 160MB RAM nem teljesíti az XP követelményeit sem.
Könnyen elképzelhető, hogy náluk tényleg beakad a gép.
Az én core duo-s gépemben(1GHz) 1GB RAM van, de így is kevés, a firefox 500-at simán bekajál. Az idei évben váltanom kell win7-re, és egyben ramot is bővíteni, legalább 2GB-ra, de inkább 2GB-al.

(#34) zoltanz válasza bacsis (#32) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Mondjuk van fél éves garival is használt noti, 80.000- árral és felfelé az biztos, hogy nem ők járkálnak utána. :K Sőt sehol.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#35) osztraksajt válasza Gergő_ (#33) üzenetére


osztraksajt
őstag

Khm. A WindowsXP hivatalos hardverigénye.
Recommended:
Processor: 300 MHz or higher
Memory: 128 MB RAM or higher

Szerintem benne van a noti a paraméterkeben.

Próbálj ki mondjuk egy 8-as operát, vagy 2-es firefoxot. Meg fogsz lepődni mire elég egy P3.

Ezek az újabb programok minél több memóriát találnak, annál többet pakolnak bele.

Itt a cégnél elég sok gép van még 1000-es celeronnal és 256Mb rammal, és néha én is hüledezek mennyire használhatóak még mindig, akár a legújabb firefoxal is elboldogulnak, nem darálja szét az HDD-t sem, mint ahogy várná az ember, kényelmesen dolgozom rajuk access adatbázisokkal/kilométeres exceltáblákkal, úgy hogy az Oulook express folyamatosan nyitva a háttérben.

(#36) Gergő_ válasza osztraksajt (#35) üzenetére


Gergő_
őstag

Használjon ie6-ot meg ff2-t akinek két anyja van...
Elhiszem, hogy 128MB a hivatalos álláspont, és ez volt 10 éve is, de nem nagyon érdekel.
A saját és ismerőseim tapasztalata szerint SP3-at 512 MB alatt nem érdemes elindítani, sajnos. Régebbi, már nem biztonságos kiadásokat pedig ki használ?

(#37) bacsis válasza Gergő_ (#33) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Más az hogy belassúl és más az hogy lekapcsol vagy újraindul a gép...
ÉS mondom... 128MB RAM és 300-as P2 után ez is előrelépés.. nem is a teljesítményre van a "panasz"

(#38) cskamacska


cskamacska
addikt

Üdv!

Rossz hírem van, belefutottál egy falka "hülyerokon"-ba.. :W
Ebből bezony visszafizetés lesz, addig nem nyugszanak, míg el nem adják a fél veséjüket egy plázás gépért.. :(

FPéternek meg sok boldog "hülyerokon"-al való affért kívánok! :K

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#39) Boxi88


Boxi88
őstag

Érdekes jelenség... szerintem jobban jársz ha visszafizeted, majd elhozod a gépet... vizsgáld át, teszteld hetekig majd add el másnak ha jó... mert ha most otthagyod, hogy jó, és mégsem, akkor szétterjesztik, hogy megbízhatatlan vagy meg átvágod az embereket annak ellenére, hogy nem igaz... de ők ezt így élik majd meg és sajnos akkor te veszítesz vásárlókat!!

(#40) tildy válasza FPéter (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

Én egy 2000 Mhz-es intelt adtam el két éve 38 ezerért, most jó esetben 30E ha lenne.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) proci985 válasza cskamacska (#38) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

"Creative kártya, az a marha hosszú izé, valamiféle rammal bõvíthetõ" uramatyám, az még az ISAs kiszerelésű soundblaster 16 lehetett, kb '94ből. valamelyik dobozban lehet, hogy még nekem is akad egy, aztán a fenetudja, mintha költözésnél elajándékozták volna a régi gépeket.

engem anno kérdezgettek rendszeresen. aztán egy egésznapos rokon ismerősének való gépépítés volt az utolsó. amikor a végén közöltem, hogy lehet, hogy olcsón vette (a kiszolgált p3mast, matávos, oem, nem fejleszthethetőségre kitalálva... aki ismeri őket tudja, hogy miért volt rémálom a szerlésük/bővítésük), viszont ha azért pénzt kértem volna (ráment kb egy napom), akkor ennyiből mindjárt tudott venni volna valami normálisat. mellesleg lassú volt.

itt svédeknél kipusztult minden preNT és preP4 rendszer, tegyük hozzá, hála égnek. az XP sp2/socket775 előtti időszak nem éppen a felhasználói élményről szólt: emlékeztek még a p8-p9 csatira (jelöletlenül, a leégett alkatrészekért!), a jumperelésre, a hülye felfogatásokra (s478), a hatvanmillió inkompatibilis szabványra (AGP verziók, rdram, vinyók limitjei, az ötfajta renderer időszaka, 3.5ös floppy szabványok), a biztosítás hiányára (avagy adatkábel rádugásának hiányánál leégethető vinyó, fordítva beköthető floppykábel), a telepítés közbeni lemezkeresésre (és akkor a Budapest másik végéből kellett hozni floppyt). najó, egy ősrégi compaq 486dx2 monochrome passzív tft matrixos laptopunk van, de az lassan már kiállítási tárgynak mehetne.

ehhez képest most az ember összedugja, és megy.

visszakanyarodva cikkhez: valszeg rájött, hogy mégis lassú. vagy mégse elég felvágós, mert a Jucika unokájának is jobb van. azért a p3mas laptop tényleg nagyon lassú, szerintem egy p4es is épp határeset.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#42) bacsis válasza proci985 (#41) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Lassú.. akkro tán azt kéen mondani.. nem azt hogy kikapcsol meg hogy szar :W

(#43) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Szerintem korrekt áron adtad. Boltban rosszabb gépeket adnak drágábban használtan. Szerintem hozd el tőlük, aztán add el másnak. A mostani benzinárral eléggé megszívattak...
Én egy ideje nem segítek másnak, nem éri meg! A legjobb az volt, amikor a haver a nod32-őt leszedte, és feltett egy írtónak álcázott vírust, és panaszkodott, hogy rossza a gép, nem működik semmi. Elment rá több órám. Onnantól azt mondtam, vidd szervizbe

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#44) proci985 válasza bacsis (#42) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

naja, de ahhoz kéne gerinc is;)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#45) Zolás válasza bacsis (#42) üzenetére


Zolás
addikt

[link]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#46) proof88


proof88
addikt

ha nem akksiról megy, akkor lehet hogy olyan konnektorba dugva használták ahol szar a záram, amikor meg odamentél akkor másik konnektorba dugták mert másik szobába átvitték ...

(#47) Rive


Rive
veterán

- Az ár lehet korrekt, több tényezőtől is függ. Ezen ne spirázd magad.

- Ha korlátozott/feltételes kipróbagarral adod a gépeket, akkor ebben a kategóriában elég sok hasonló gondtól mentesülhetsz.

- PIII és win... Háááát, mire használható gépet csinál efféléből az ember, fél erőforrás foglalt, de ez már izlés dolga.

- tanulj meg vállat vonni az effélére: plusz öt év várható életkor.

- laptopnál a legtöbb itt megy - ott kikapcsolgat hiba a használat körülményeitől függő túlmelegedés szok' lenni, pl. puha felületen, ágyon használják, vagy hasonló.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#48) bacsis válasza Zolás (#45) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nagy nehezen feltűnt :DDD köszi, javítom :R
Rive! Természetesen arra is gondotlam.. mondták hogy mindegy hol van a gép, munkahelyén a hölgynek vagy a lakásukon, mindenhol csinálja... Amikor ott voltam, akkor nem csinált semmit.. az Everestel monitoroztam cirka 30percig a gép hőmérsékletét, 70fok fölé nem ment a proci, pedig a firefox járatta rendesen :DDD akkor már gondoltam, hoyg biza nem a túl melegedés lesz a gond

(#49) djculture


djculture
félisten

Gondolom a noti akksija halott töltőröl megy a gép,simán lehet helyi feszültségingadozás is ami nem olyan hogy reprodukálni lehet.Egyes egyszerű tápok alergiások az ilyenre,lehet egy másik univerzálistáppal kéne meglesni.Mást nem tudok elképzelni.De ha nem látnám a hibát én is arra gondolnák hogy rájöttek hogy nekik ez nem kell és széditenek.

[ Szerkesztve ]

(#50) FPéter


FPéter
aktív tag

Jó hát ha ti vennétek 25-ért p3as laptopot, akkor nem szóltam semmit, én biztosan nem vennék, és ezt szerintem annak köszönhetem, hogy értek a számítógépekhez. Én csak feltételezem, hogy akik szintén értenek hozzá, szintén nem vennének. De lehet hogy a számítógéphez nem is kell érteni, csak józan paraszti ésszel gondolkozni, vagy annak hiányában venni egy makroökonómiával kapcsolatos könyvet.

De nem is csak az árral van bajom, a hangsúly a garancián van, valamint azon, hogy szerintem a vevő nem kapott esélyt arra, hogy felmérje mit is vesz, mert akkor nem vette volna meg. Ahogy erre később rá is jött valószínűleg, és valójában ennek tudható be az elégedetlensége a géppel. Ez nem csak a vevő, hanem az eladó hibája is, aki hamis képet sugallott a termékről, főleg a garanciavállalás miatt, amire semmilyen alapja nem volt, hiszen a meghibásodás valószínűségéről fogalma sem volt. Garancia vállalásakor nem azt vállaljuk elsősorban, hogy visszafizetjük az árat v javítunk....hanem garantáljuk, hogy a termék igenis működni fog legalább annyi ideig. Ha ez nem sikerül, na akkor jön a javítás meg a visszafizetés. De ez már csak a hibás teljesítés következménye.

Azt újfent leírom, hogy ez az én véleményem, nem írtam le senkiről, hogy szánt szándékkal át akart volna verni valakit, peace!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.