Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) djculture válasza FPéter (#50) üzenetére


djculture
félisten

Tudja a fene én nem vennék p3 -ast semmiböl ,de már p4 es laptopot se 50 ért ami rengeteg használt pc-s üzletbe van.De ha így nézzük pl pont a vga-kat nézegetem itt az aprón,nagyon sok dupla áron meghírdetett vga van.Nem lehet itt meghatározni az árát semminek,valaki ennyiért hirdeti ő dolga nem muszáj megvenni.Ha elakarja adni úgyis rájön hogy pl 10-12 ezret elkérni egy pciex hd4350 ért ami 7 ezer a bolba nem biznisz mert nyakán marad.

[ Szerkesztve ]

(#52) bacsis válasza FPéter (#50) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

....hanem garantáljuk, hogy a termék igenis működni fog legalább annyi ideig
Hát ez nagyon nem így van :N
De azért ez még is egy biztosíték ha tönkre megy akkor javítás vagy pénz visszafizetés..
Nem értem, hogy neked ezzel mi a problémád? :F
De tudod, mit ezt CSAK a te kedvedért!

Tessék... p2-es 300-as laptop 20rongyért.. ezt nem rég vette a hölgy HIVATALOS szaküzletbe!!!!!!! A gép nálam jár(t) hogy próbáljam megjavítani, persze sehol nem tudtam zsanért szerezni, na meg semmi bővíthetőség ezért jött az "új" gép
A gép megvétel után nemsokkal gajjra ment fizikálisan.. kitört a zsanérja... és hoppsz egy büdös vasat nem kapott vissza....
Én vissza fizetem a pénzt ha arról van szó hisz 1 hónap garit vállaltam rá... ;)
Szóval nagyon úgy tűnik, hogy velem mégis csak qrva jól járt a hölgy... ;) mert ha tényleg szar a gép ÉN vissza fizetem neki ;) na meg áruld már el, hogy hány szaküzlet vagy magánember aki ingyen kiszáll, akártöbbször is....
Szóval ez az ár nem csak a termék árát foglalaja magába hanem a "szupportot" is ;)

(#53) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Nem tudom volt már-e, de nem lehet, hogy az ottani áramellátással van valami gond?
Lehet velem van a baj, de én első körben nem arra gondolok, hogy kamuzik bárki is...

(#54) djculture válasza bacsis (#52) üzenetére


djculture
félisten

Az a helyzet nem is csoda ha nemkapta vissza a pénzt mert fizikai sérülésre sehol se fizetnek,sőt olyankor a garinak lőttek.
Szten Márs:_ ezt irtam én is de mondjuk már két helyen a lakáson meg az üzletbe is kipróbálták azt irta bacsis.

Amúgy nem érdemes ilyen hulladék gépekkel csak úgy foglalkozni hogy megveszi az ember használt gépestől az ad rá minimum 1-3 hó garit és úgy továbbsózni.

Kiváncsi leszek milesz a vége amúgy mert már ebböl bukás nélkül nehéz lesz kikeveredni,vagy anyagilag vagy erkölcsileg.

[ Szerkesztve ]

(#55) osztraksajt válasza FPéter (#50) üzenetére


osztraksajt
őstag

Szerintem meg a vevő ne hazudozzon össze-vissza, hanem mondja meg ha baja van. Az korrekt hozzáállás, és nem az hogy a garra hivatkozva próbálja visszacsinálni az egészet, hogy még csak 1-2 ezer minimális bukót se kelljen bevállaljon, ugyanis ő hozott adott esetben egy felelőtlen döntést. A garancia nem erre van, hanem a működésre. Én személyesen ismerem bacsisot, és ha odaállt volna elé, hogy csináljunk valamit mert ez így mégsem megfelelő, biztos vagyok benne, hogy kitalált volna valamit rá. Bacsis az egyik legalaposabb teszter akit ismerek, ha nem jó a noti azt kiderítette volna már azóta, állja a szavát, és pláne nem plakátolja ki a ph-ra.

Senki nem tartott fegyvert a vevő fejéhez, hogy ezt vedd meg mert főbelőlek de azonnal, úgyhogy ezt a vinnyogást be lehet fejezni, hogy így nem korrekt meg úgy nem korrekt. Az hogy mért vették ezt a gépet fogalmad sincs, csak állítod, hogy nagy valószínűséggel félre lettek vezetve és nem tudták mit vesznek. Még ha esetleg úgy is lenne (amire mondjuk cáfolat hogy csak a Ph-ról 29 pozitív értékelése van) akkor sem voltál ott, hogy ilyeneket állíts, mert ez becsületsértés.

Hátha legközelebb neked visznek vissza valamit hazugsággal, hogy add vissza a pénzt, amibe te már a vevő ígéretére mondjuk be is fektettél, és rohadjon a nyakadon mert a gerinctelen vevőnek éppen olyan kedve van.

A garancia fogalmának értelmezése pedig a te szubjektív véleményed és hogy milyen ideológiát képzelsz mögé, a végső manifesztációja a lényeg, ergó megadott időn belül hiba esetén saját költségre javítja/cseréli az eladó.

(#56) Rive válasza bacsis (#48) üzenetére


Rive
veterán

Természetesen arra is gondotlam.. mondták hogy mindegy hol van a gép, munkahelyén a hölgynek vagy a lakásukon, mindenhol csinálja... Amikor ott voltam, akkor nem csinált semmit..
Alapvetően nem akarom ám kétségbe vonni, hogy a lehető legnagyobb gondossággal jársz el :)
A hölgy nem szokta pl. a térdére ültetni a gépet?

Amúgy meg nagyjából két lehetőséged van:
- lepattintod a hölgyet és lenyeled a presztizsveszteséget
- visszaveszed a gépet és elkárolod a hölgyre szánt időt.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#57) FPéter válasza osztraksajt (#55) üzenetére


FPéter
aktív tag

Egyáltalán nem érted, hogy miről beszélek, ez a baj.

Ti mindannyian az eladó szemszögéből nézitek a helyzetet, ami Magyarországon egyébként is általános probléma. Pedig a vevővel álltok kapcsolatban, nem lehet figyelmen kívül hagyni az ő nézőpontját sem. (Nyilván ha a te 1 év garanciás mosógéped a 370. napon romlik el, mérges leszel. Persze, mivel nem 1 évre terveztél mosógépet venni. Korrektnek tartanád az eladót?
A garancia (->jótállás) fogalma max. a törvényekben áll kapcsolatban a vállalt idővel, de az általa sugallt üzenet teljesen más. )

Engem nagyon nem érdekelne, hogy a 365. napon elromlott mosógépemhez kijönne egy ember és a kezembe nyomná az árát, vagy megjavítaná és izgulnom kéne, hogy mikor romlik el már megint. Ugyanúgy ahogy a 30. napon elromlott laptop esetén sem boldog a vevő, hogy vett valamit, és 1 hónap után megint a pénz van nála, megbízható laptopja meg megint nincsen és mehet szaladgálni másik után.

A becsületsértéses bekezdésedet el se olvastam, hiszen már a negatív hangvételednek sincsen semmilyen létjogosultsága a véleményemmel szemben, ráadásul kétszer is jeleztem, hogy a tájékoztatás hiányával is megvalósítható egy átverés, nem csak szánt szándékkal. Ezek után csak a hülyehajón állítanának engem pellengérre, de ez megint no offense.

Én elhiszem, hogy bacsis nagyon alapos teszter, de nem jó szolgáltató. Nem kellett volna ebbe a helyzetbe kerülnie, ha képezte volna magát a témában és körültekintőbben jár el. A legnagyobb hibája a garanciavállalás volt alap nélkül, de extra profitért, ahogy írta is. A vevő hibája pedig az, hogy nem őszinte, pedig meglenne a módja annak, hogy elálljon a vásárlástól.

Olvassátok el pl. Peter F. Drucker : The Essential Drucker c. könyvét (biztos van magyar kiadása is), rengeteg újat mondana nektek a témával kapcsolatban. Ez a "senki nem tartott fegyvert a vevő fejéhez" megközelítés a mai magyar kereskedelem rákfenéje, rögtön a "pénztártól való távozás után reklamációt nem fogadunk el" után, bár elismerem, hogy ezt nehéz felismerni.

Ha utánanéztetek, hogyan is megy egy szolgáltatás megtervezése nyugatabbra és nem értetek vele egyet, akkor már lesz miről vitatkozni.

Újat tanulni mindig hasznos dolog, és ezt a legőszintébb baráti jóindulattal javaslom nektek.

(#58) bacsis


bacsis
Közösségépítő

FEjlemény!
Délelőtt óta hajtottam a gépet, GOND NÉLKÜL!
A hibát sikerült reprodukálnom, úgy hogy rátettem az ágyra amin jó nagy szőrök vannak... Így a gép tényleg lelőtte magát cirka 10perc rendszer stabilitás után....
A gépet kiraktam az asztalra, és semmi baja nem volt.. nem kapcsolta ki magát...
Mondtam a hölgynek, hoyg az volt a gép baja, hogy az ágyon használták a gépet.. De ezt el is mondtam nekik és ők is mondták hogy használták a gépet úgy is...
Mondtam hogy akkor tuti hogy ez a baja, s vissza viszem..
Na akkor jött a fekete leves, elkezdtek velem balhézni, hogy ez nem megoldás, és kérik vissza a pénzüket...
Persze mondtam hogy hogy mivel a gép hibátlan, így nem áll módomban vissza fizetni...
Javasoltam hogy kapnak egy teljesen másik gépet... Másik gép nem kell nekik, csak a pénz... felajánlotam hogy eladom a gépet, de az idő, lehet egy hét, lehet 1 hónap... na akkor megint hümmögött egy sort... Mondtam nem rajtam múlik... De ha gondolja vissza viszem addig a gépet s ha eladtam akkor elhozom és kifizetem... Megint balhé hogy én azt a gépet vissza ne vigyem, mert csak idegesíti, és hogy adjam el minnél hamarabb...
Hát ez a történet vége...
A gép hibátaln, úgy érzem, én mindent megtettem, hogy a vevő elégedett legyen, ezt bizonyítja hogy saját költségen elmentem a gépért hazahoztam, fizetetm a parkolási díjat míg várakoztam hogy előjön a "hiba" fogyasztotta a gép az áramot, öltem beel az időt.. de nekik ez nem volt elég jó... hát IJB részemről

(#59) plömplöm válasza bacsis (#52) üzenetére


plömplöm
őstag

"na meg áruld már el, hogy hány szaküzlet vagy magánember aki ingyen kiszáll"

a gyakorlottabbak vagy alapból leszarják az ügyfelet (IJB, ahová eljutottál te is ugyebár, csak előbb még kifizettél egy kis pénzt), vagy elsőre visszaadják a vételárat. de sebaj, tudjuk hogy van aki csak a saját kárán tanul.

szerinted az erőlködésed hogy "jön le" a vevőnél? ha nem ért hozzá, akkor azt látja, hogy te megköthetted az évezred biniszét ezzel a laptoppal, mert ha jó lenne, akkor simán eladnád ugyanennyiért másnak... ehh, namindegy.

még annyit, nem én találtam ki, igyexem pontosan: "okos enged, szamár szenved"

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#60) bacsis válasza plömplöm (#59) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jó hogy utána mászkáltam a dolognak, mert úgy gondoltam, hogy ha elmagyarázom mit hogyan akkor utána tényleg boldogan fogja használni a gépét.. enm így lett... ezt nem tudhattam előre...

(#61) Rive


Rive
veterán

Ez úgy szok' folytatódni, hogy az ember specializálódik, meg szűkiti az ügyfélkört: és úgy végződik, hogy hagyja az egész bizniszelést a fenébe, mert nem éri meg az idegeskedést.. Tapasztalat :DDD

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#62) Thome válasza bacsis (#60) üzenetére


Thome
addikt

Leszarom tablettát ajánlom a figyelmedbe. Megvették, nem hibás, azzal kapálózik hogy be lettek csapva, (Nem ám az igazat megmondani, hogy mégsem kérik, gyökerek...) innentől kezdve le kell őket szarni, inkorrektek.

(#63) Tim82 válasza bacsis (#58) üzenetére


Tim82
nagyúr

Olyat próbáltál egyébként, hogy mozgatás közben (tehát mondjuk bekapcsolva elviszed a notit ágytól asztalig stb.) nem kapcsolja-e ki magát?

Mert ha igen, akkor az alaplap halódik, azzal nem sok mindent lehet tenni, szakszervíz sem szívesen nyúl hozzá.

Egyébként milyen típusú notebook, milyen felszereltséggel? (Pontosan milyen CPU, RAM stb. van benne?)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#64) bacsis válasza Rive (#61) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Füle kis település, mindenki ismer mindenkit, Soha nem szokott ilyen gondom lenni, épp ezért bánt ez a dolog most ennyire :(
Tim82! Nem dobáltam menet közben az igaz, de természetesen volt ide oda mozgatva az ágy és az asztal között, forgatva becsukva kinyítva, és semmi kikapcsolás :N
Egy Portocom lapostop 900-as celó 8Mb-os Ati Rage, 160Mb SD 10gigás HDD, akku kuka, viszont a gép nagyon szép állapotban van

[ Szerkesztve ]

(#65) Tim82 válasza bacsis (#64) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nyilván hülye kérdés, de volt belül venti portalanítás, CPU újrapasztázás?

Első laptopom egy Compaq Presario 1200 volt, 700 MHz-es Celeronnal, soha nem melegedett, pedig gyakran használtam ágylepedőn, takarón stb. (Más baja volt: a zsanérjai voltak gyengék.)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#66) eziskamu válasza bacsis (#64) üzenetére


eziskamu
addikt

Egy régi manuált kéne letölteni/kinyomtatni hozzá, ahol leírják, hogy a szellőzőnyílások takarása káros, ésatöbbi... Perszeb valszeg azután is kötekednének. Tökéletesen igazad van, de kevés lehetőség van a békés megoldásra, és mivel kisváros, ezért nagyon rosszul is jöhetsz ki a dologból.
Talán az a legjobb, ha visszaadod a pénzt ( mégha komoly érvágás is) és megpróbálod kicsit nyomottabb áron gyorsan elpasszolni.

(#67) bacsis válasza Tim82 (#65) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A gép gyönyörűen kitisztítva érkezett hozzám.. Ez emg is látszik, normál használat mellett alig 50fokos a CPU....a 2,5 órás everest rendszerstabilitás teszt után is 75fokig melegedett... Az ágyon viszont simán felment 90fok fölé 2perc után :U

eziskamu! Hiába magyaráztam nekik, folyamatosan azt mondta hogy ő ezt agépet már látni sem akarja... Képtelenség kommunikálni már vele :DDD :W
És nem fogom visszafizetni a pénzt... Főleg mert megmondtam hogy csakis ha hibás a gép akkor fizetem vissza az árát... ezekután nekem lenne még kellemetlenebb, kínosabb hogy ha visszafizetném :U

[ Szerkesztve ]

(#68) Tim82 válasza bacsis (#67) üzenetére


Tim82
nagyúr

Javasolj nekik esetleg egy olcsó hűtőpadot.

Bár, ha nem értenék a számítástechnikához, engem is halálosan felbosszantana a ne úgy fogd akarom mondani ne az ágyon használd-magyarázat.

Sajnos, ez egyébként benne van a pakliban. Én szó nélkül visszavenném a helyedben. A garancia ideje alatt legalábbis a vevőnek mindig igaza van. Lehet, hogy az igazi ok az, hogy hülye, nem ért hozzá stb., de ez mellékes: hosszú távon presztízst nyersz azzal, hogy engedsz neki, nem azzal távozik tőled, hogy mekkora szemét vagy, aki át akarja őt verni (szerinte), hanem hogy érzése szerint is korrekt voltál vele.

De nem akarlak befolyásolni, illetve rábeszélni olyan dologra, amit nem szeretnél. Én így csinálnám, illetve szoktam csinálni azon nem túl gyakori esetekben, amikor eladok valamit. :B

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#69) osztraksajt válasza FPéter (#57) üzenetére


osztraksajt
őstag

Tehát akkor nagyon kulturált hangnemben válaszolok hátha elolvasod:
3 idegen nyelven beszélek folyékonyan, angol felsőfokú nyelvvizsgám van immár több mint 17 éve. Munkakörömből adódóan sokat járok külföldre mint egy a saját területén jelentős cég import ügyintézője. Tehát nem ismeretlen előttem a garanciavállalás feltételei és fogalma, és a külföldi mentalitás sem. De dolgoztam exluzív HiFi szalonban is még a mediamarkt térhódítása előtt, ahol egy hónapig csak a vevőkkel való bánásmódot tanították. Ezen kívül jelenleg is 2 saját tulajdonú cégünk van, ahol napi kapcsolatban állunk az ügyfelekkel.

Ezt csak azért írom le hogy tudd hogy nem egy 17 éves pattanásos seftes vagyok.

Teljesen felesleges dobálóznod ezzel a Mo. egy fos itt minden szar dumával, mert én TÉNYLEG ismerem a külföldi viszonyokat. Természetesen nagyon megértenek, sajnálják, őket is mélységesen megdöbbenti, és szélesre tárják a kezüket, és rendkívül udvariasan felajánlják a fizetős javítást a garancia idő lejárta után mind cégesen, mind magánemberként vásárolva. Ajánlom figyelmedbe a kifinomult francia Bombardier vonatok fékkopását mennyire "kulturált" módon intézi a gyártó, vagy a debreceni Volvo buszok problémái. De gondolom ezek a cégek csak a kirívó ellenpéldák lehetnek, az összes többi tőlünk nyugatabbra lévő aranyból van. Persze sorolhatnánk multi cégek tömkelegét akik csak a szeretetszolgálat unszolására jöttek az országba jótékonykodni, és vevőbarát hozzáállásukról híresek, és igyekszenek meghonosítani Mo.-on a kultúrát.

Szeretném ha megneveznél 3-4 közkézen forgó/közismert márkát/kereskedőt akik a vállalt garancia lejárta után is vállalják a cserét/javíttatást pusztán azért, mert szeretik a vevőt.

Amúgy a mosógépünk, amit nem két fillérért vettünk, az ősszel romlott el 25 hónapos korában, de mégsem vonultam ki az ElectroWorld elé transzparansekkel hogy mekkora szemetek mert indesitet árulnak, átvertek, mert ez tönkremehet egy hónappal a gar lejárta után, úgyhogy remekül ráéreztél a példáddal. Az eladó miért lenne felelős azért mert elromlott? Ő tervezte? Ő gyártotta? Ez eléggé ellent mond mondjuk Drucker elveinek, amit oly fennkölten magasztalsz.

Tipikusan az a fajta ember vagy, aki csak kritikát fogalmaz meg, de megoldást nem javasol. Tehát aki venni akar 25-ért egy laptopot, bacsis egy dolgot tehet, nem, nem azt, hogy kihozza ebből az árból a legjobbat, hanem elmagyarázza, hogy 25-ért nem lehet laptopot venni mert úgysem lesz használható, és el fog romlani nagy valószínűséggel. Ülj le fiam egyes. Ne ringasd magad abba a hitbe, hogy az újonnan vásárolt 1 éves laptop megbízhatóbb lesz mint az anno nagyon drágán vett, de emiatt általában igényesebben összerakott régi.

Én is legőszintébb baráti jóindulattal mondom, hogy ne köss bele abba aminél konkrét érveket nem tudsz megfogalmazni, csak értelmezed "a garancia által sugallt üzenetet".

A tanulás hasznosságban tökéletesen egyetértünk, és én ki vettem a részem belőle három átlagember helyett is.

(#70) bacsis válasza Tim82 (#68) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

felkínáltam neki, hogy kicserélem a laptopját kap egy másikat... Egy compaq lett volna, de ő csak hajtogatta hogy a pénze kell... Egy hűtésre még úgy se tudnám rábeszélni :N

A Pénzt meg is fogja kapni.. De szépen kivárja hogy először eladom a gépet.. :U

(#71) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ha nálad jó, inkább vedd vissza és keress rá másik vevőt.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#72) eziskamu válasza bacsis (#67) üzenetére


eziskamu
addikt

Hát reméljük nem fog (tudni) nagyon lejáratni a Village Voice Network-on keresztül.

Velem meg pont fordítva szoktak az ilyen dolgok előfordulni. Kedvencem volt az első új gépem, amin a videókódolás ment órákon keresztül, de (az MS féle alap integrált) Paint alatt 5 perc alatt fagyott. Egy hónap volt, mire beismerték a hibát, és alaplapot cseréltek.
Azon már stabil volt a Paint :DD

[ Szerkesztve ]

(#73) eziskamu válasza eziskamu (#72) üzenetére


eziskamu
addikt

Hopsz kimaradt: A Paint-el együtt behalt az egész Windows is, de az a pár directX-es és openGL-es játék, ami elindult, az órákig stabil volt (ritkán fagyott).

[ Szerkesztve ]

(#74) bacsis válasza eziskamu (#72) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Azokat is kipróbáltam amiket a hölgy mondott hogy kikapcsol alatta a gép.. Pasziánsz, legyen ön is milliomos és iwiw :DDD
jahh és a legdúrvább: a végén már azt is mondta hogy biztosan a gép hibája az is hoyg tegnap az iwiw hibát írt ki... (cirka 10percig az odlal karbantartás alatt volt) hiába magyaráztam neki hogy ennek a géphez semmi köze, de erről sem tudtam meggyőzni :DDD
jahh és a pasziánsz teljesen stabilan futott nálam :DDD

(#75) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem egy korrekt vevő, nekem is az az érzésem, hogy megbánták az üzletet, és vissza akarják kapni a pénzüket - bármi áron, gerinctelenül.

De "sajnos" - még ha kicsiben üzletelsz is - mindig a vevőnek van igaza. Nem éri meg az idegeskedést, plusz az esetleges negatív híreszteléseket a dolog. Hozd el a gépet, add vissza a pénzt, kérj elnézést a kellemetlenségekért (tudom, nyelni kell egyet), beveszed a leszarom tablettát és soha többet nem látod a kedves vevőt. Mindenki jól jár. A notit pedig szerintem el tudod adni másnak is hasonló áron.

Egyébként egyáltalán nem túlzó, inkább reális ár a 25K. Igaz, hogy 45-50K környékén már jóval erősebb és komolyabb notit lehet kapni, de ha valakinek 25K-ja van laptopra, akkor az 25K és kész. Erős a gyanúm, hogy a kedves júzer azt hitte, a 25K-s laptopja lesz olyan gyors, szép és okos, mint az óriásplakáton megcsodált 399K-s MacBook Pro... Nyilván felvilágosítottad a vevőt, hogy ez a gép egy XP-vel (ennyi ram mellett az SP3, de még az SP2 is felejtős) Office-ozni meg pasziánszozni tökéletes, ha ennél komolyabb dologra kell laptop, akkor azt dupla áron lehet csak realizálni.

Igen, ennyi pénzből jóval komolyabb asztali gépet lehetett volna összehozni, de akiknek laptop kell (mert pl. nincs hely egy asztali gépnek), annak ennyiért csak ilyen noti jut (vagy spórolni kell még).

Saját sztori: 2 hónappal ezelőtt engem is megkerestek, hogy segítsek beszerezni egy megbízható laptopot, max. 50K-ig. Felhasználás: főleg irodai programok (Office, könyvelőprogram), tehát semmi vészes. Oké, találtam is egy frankó kis gépet, magyar billentyűzettel (merthogy ez is kitétel volt, bár már ekkor sejtettem, hogy baj lesz, mivel nem sikerült elmagyaráznom, illetve megértetnem a német és a magyar billentyűzet közötti kiosztásbeli különbséget). Elküldtem neki e-mailen, mondta, hogy majd megmutatja egy ismerősnek (jesszus...). Persze jött is a levél, hogy ez nem jó, mert kicsi a merevlemez. Mondom igen, tudom, hogy a 40Gb nem túl sok, de nem arról volt szó, hogy irodai munkára kell? Ja de, de hogy ő fényképezni is szeret, és sok képet csinál, kell a hely. Ja kösz, ezt meg találjam ki magamtól, igaz? Persze a sztori vége az lett, hogy elment a Tesco-ba és ott vett gépet (szerencsére Toshibát vett, azok azért elég korrekt gépek, legalább nem fog b@sztatni).

[ Szerkesztve ]

(#76) Tim82 válasza ^Clown (#75) üzenetére


Tim82
nagyúr

A gazdagréti local notebook dealer-t hallották. :DDD :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#77) ^Clown válasza Tim82 (#76) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

:C :R
Én esküszöm, nem hirdetem magamról, de mégis megtalálnak :) Valószínű a családom kotyogja ki.

[ Szerkesztve ]

(#78) djculture


djculture
félisten

Én nem akarok kötözködni de onnantól hogy a gépen tényleg reprodukálható a hiba jogilag visszakérheti a zsét és nem 1 hónap múlva.Szerintem is érdemes lezárni ezt az ügyet minél hamarabb.

[ Szerkesztve ]

(#79) Rive válasza djculture (#78) üzenetére


Rive
veterán

Csakhogy ez nem hiba, hanem nem rendeltetésszerű használat.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#80) proci985 válasza osztraksajt (#69) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

"Tehát aki venni akar 25-ért egy laptopot, bacsis egy dolgot tehet, nem, nem azt, hogy kihozza ebből az árból a legjobbat, hanem elmagyarázza, hogy 25-ért nem lehet laptopot venni mert úgysem lesz használható, és el fog romlani nagy valószínűséggel. Ülj le fiam egyes."

ez az ami tökéletesen összefoglalja a helyzetet.

piaca van, és ha a vevő csak annyit akar rászánni, akkor annyit fog rászánni. az alapigazság, hogy "you get what you paid for", az meg közben elfelejtve, mert 25kért neki garanciális laptopja lesz. kb olyan, mint a noname tápok piaca, azok is léteznek, mert valakinek csak annyit ér.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#81) philoxenia válasza ^Clown (#75) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Dehogynem... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#82) ^Clown válasza philoxenia (#81) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Eddig még nem hívott, szerintem keresett egy local gurut, hál'istennek.

Annyit elfelejtettem hozzátenni a mondókámhoz, hogyha belevesszük az üzembehelyezést (op. rendszer telepítés, plusz programok, driverek, stb.) is, akkor meg már bőven baráti ár a 25K.

(#83) Yutani


Yutani
nagyúr

Én régebben elég sokat foglalkoztam bizniszeléssel, de mint fentebb írta Rive, nekem is elegem lett az egészből. Most ott tartok, hogy maximum akkor segítek, ha haver kér segítséget, illetve egy általam javasolt új laptopot megvesz az illető, és arra telepítek neki OS-t és egyéb programokat, ami kell neki, illetve migrálom a régi gépéről a levelezést és ilyen dolgokat. Persze ezzel is jól meg lehet szívni:

Régi gépen XP volt és Outlook Expresst használt az üf. Az új Toshiba laptopra Win7-et telepítettem, Office 2003-al, és így Outlookra állt át, OE nincs már Win7-en. Gondoltam migrálom a leveleket és címjegyzéket, de nem volt ilyen egyszerű. Először is az XP-s gépen fel kellett raknom az Office-t, ott importáltam az OE adatait az Outlookba, és utána a keletkezett pst-t tudtam csak importálni a Win7-es gépen.

Az üf elmentette OE-vel a kedvenc mailjeit .eml formátumban, amit az Outlook nem tud megnyitni. Ehhez meg muszáj volt telepítenem a Windows Live Mail programot, ami csak ezt a funkciót teljesíti, mert az Outlookon folytatódik a levelezés.

Bacsis ügyéhez konkrétan: addig ne add vissza a pénzt, amíg el nem adod a laptopot. Ezt hívják bizományi értékesítésnek. ;)

#tarcsad

(#84) philoxenia válasza ^Clown (#82) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Drágább helyen csak hardver nélkül is elkérnek ennyit..... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#85) ^Clown válasza philoxenia (#84) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hát kb. Bacsis meg rendesen feltelepíti a gépet, mégiscsak ez a szakmája és a hobbija.

(#86) eziskamu válasza ^Clown (#85) üzenetére


eziskamu
addikt

Csak sajnos pont lesz@rták mihez ért.
Mert ugye ha már laptop, akkor biztosan működik földön, vízen, levegőben, hóban-fagyban és még a paplanon is, valamint olyan mint a sörösüveg: visszaváltható :DDD , mondjon akármit az eladó.

A paintes történettel csak azt akartam mondani, hogy vannak tényleg fura hibák, de a Bacsis esetedben egyértelmű a felhasználói hozzáállás hibája.

(#87) Yutani


Yutani
nagyúr

Szorosan ide kötődik: kedvesemnek laptopja van, és szokta használni az ágyon ülve is. Ilyenkor egy hullámpapír dobozt rakok alá, hogy ne süppedjen bele a plédbe, mert úgy felmegy 80 fok fölé a proci, a dobozon meg 6x, és persze a hangja sem olyan süvítő. Ő megértette, elfogadta.

Bacsis kedves vásárlója ugyanolyan f@sz lesz az új laptopjával is, az ágyon fogja használni, aztán majd pislog, hogy ez is milyen sz@r már. Előfordulhat, hogy hamar tönkre fog menni neki...

#tarcsad

(#88) philoxenia válasza Yutani (#87) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nagyobb méretű könyv? Nálam az a nyerő.....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#89) föccer


föccer
nagyúr

Én másodjára tuti nem hoztam volna vissza. Nincs hibajelenség, nincs gari probléma...

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#90) ^Clown válasza philoxenia (#88) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én is könyvet teszek az ágyra :)

(#91) rankesz válasza ^Clown (#90) üzenetére


rankesz
veterán

Én assziony Dell XPS-e alá nagy szakácskönyvet, viszont a Thinkpad alá nem teszek semmit, az bírja... ;]

(#92) eziskamu válasza rankesz (#91) üzenetére


eziskamu
addikt

Nekem is olyan fusi péjhármas laptopom van ami oldalt levegőzik.
Már nyekergett a ventije, és a szilikon inkább ártott mint segített, de lusta voltam műszerolajat venni, úgyhogy szilikonnal hígítottam egy kis 4T fűnyíró motorolajat, és azzal már kevésbé zajos :DDD

[ Szerkesztve ]

(#93) Yutani válasza philoxenia (#88) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mivel van otthon egy csomó dobozom (hasonló konstrukciósak, mint az alaplapok dobozai), ezt használjuk. Persze ezekben "kütyük" vannak, amik az asszony számára haszontalan dolgok, amiktől meg kellene szabadulnom, de nem akaródzik... :)

#tarcsad

(#94) philoxenia válasza rankesz (#91) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az jó, tegyél hozzávalókat is a Dellnek, hogy ha már recepteket kapott, hadd főzzön valami finomat...... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#95) Sotho


Sotho
őstag

Nekem volt hasonló esetem, még jó régen, p3 gép elég ennyi, "ügyfélnél" bootolás közben restart, gép vissza minden okés, ezt még 1x eljátszottam, mondom nekik, csak itt szar. Természetesen nem hittek nekem :DDD . Na kiderítettem hogy az áramhálózatuk volt szar de nagyon! Szerelőbácsi behúzott nekik pár új vezetéket kb a gép áráért és láss csodát! :C

(#96) Yutani válasza Sotho (#95) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ez milyen már...! Ki gondolna erre? Én biztosan nem...

#tarcsad

(#97) ^Clown válasza rankesz (#91) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az "öreg" X41 már igényli a könyvet, full dzsuva már a hűtése, kéne neki egy jó alapos portalanítás + újrapasztázás + csapágy újrakenés.
Tavaszi projekt megvan :)

Yutani: sajnos ilyen is van. Esetleg egy túlfesz.védős elosztóval is lehetne próbálkozni, hátha, de az csak a túlfesz. ellen véd, ha leesik, azzal nem tud mit kezdeni.

bacsis: hol tart az ügy, van fejlemény?

[ Szerkesztve ]

(#98) Boxi88 válasza ^Clown (#97) üzenetére


Boxi88
őstag

"hol tart az ügy, van fejlemény?"

Na igen, ez engem is érdekelne, mert ~10napja nem igazán írt fejleményt...

Lehet, hogy a 25.000ft-ból külföldre utazott az egész családdal, vettek egy szép nagy kéglit, kocsit, hajót, magánrepülőt... és boldogan élnek még meg nem halnak?! :DD

(#99) Napfénysüti

Érdekes sztori. És lehet igazad van a végső okfejtésnél.

Més que un club!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.