Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#95) DeFranco válasza b0bcat (#91) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha megfigyelted, én nem vitattam, hogy fontos a nyelvtan aktív ismerete, ahogy azt sem, hogy a magas szinten ismert és szabatosan használt nyelvhez szükséges. azt állítottam hogy középfokú nyelvvizsgáig és munkanyelv szintig el tudtam (mert el lehet) jutni a különösebb nyelvtanra koncentrálás nélkül.

bajom sincs a nyelvtannal, jó dolog az, de ahogy írod, úgy gondolom ezt sokszor rosszul integrálják a nyelvtanításba, ilyen vagy olyan okból (ezt most nem szeretném megfejteni, sokkal egyszerűbb ezt leadni és számon kérni mint bármi mást, csak éppen sikerélménye nem lesz a gyereknek tőle)

szakmai szempontból minden bizonnyal igazad van, nem tudom vitatni és zsigeri érzés szintjén egyetértek vele, de a személyes tapasztalatom az, hogy ha tömegeket akarunk megtanítani használható de nem tökéletes nyelvtudásra, akkor meg kell fordítani a prioritásokat.

használja valahogy, akárhogy, beszéljen, ha rosszul is, olvasson nagyon sokat, legyen neki "munkanyelv" akár az iskolában is, és majd amikor már bikmakkolva de elboldogulna egy idegen környezetben (és meg is mer szólalni) akkor szépen kifésülni a kócokat, és igény és szükség szerint ezt akár anyanyelvi szintre fejleszteni.

lehet hogy ez egyénileg hosszabb idő de hamarabb és szélesebb körben lesz legalább annyi nyelvtudás amivel letud egy általános "társalgási szituációt és képleírást".

(az meg sarkítás, hogy az i am hungryt meg a you are hungryt külön kellene panelozni nyilván alap ragozások ragadnak az emberre)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.