Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) #90088192 válasza Carasc0 (#150) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nővérem 2 szeresen ebben a helyzetben van.
Tolmácsként dolgozott amikor az Amcsik Taszáron voltak, nem 2 hónapig hanem az elejétől a végéig, elment nyelvvizsgára és kivágták.

Növény doktorit akart csinálni, erre a beképzelt prof beugró kérdésnek a medve ujairol kérdezte aminek aztán semmi köze a kultúrnövény kartevoihez

Mondtam neki gyere ki hozzánk csináld meg PHD angolul és amikor végeztél vidd vissza a Nemzetközileg elismert diplomadat a prof hoz és mond meg neki magyarul nem nagy kunszt hogy Ő prof, mert ilyenje még neki sincs.

Ennyire tartom kb a felső oktatást enblock(természetesen a legnagyobb tiszteletem azoknak akik az ellenpolust képviselik) egy szadista ki ha én nem banda aki lecsúszott de a Papír a lényeg ugye.

Itt már eljátszottam a gondolattal hogy lehet nekiestek az elektro mérnökeinek. Angolul :K nyelvvizsga nélkül :R

[ Szerkesztve ]

(#152) Carasc0 válasza #90088192 (#151) üzenetére


Carasc0
őstag

Durva... :Y

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#153) #90088192 válasza Carasc0 (#152) üzenetére


#90088192
törölt tag

Elég nyugodt szoktam lenni de ez az egyik tyukszemem mert magam is tapasztaltam.
Ha érdekel volt itt is kollégám aki PHD csinált villamos mérnök vonalon, de a fázist meg a 0-t nem tudta bekötni helyesen úgy hogy nem egyszinuek voltak a vezetékek.

Az egy dolog hogy valaki papírt tud szerezni az hogy értsen is hozzá az már megint csak más.

Aki diplomát tud szerezni az ért ahhoz hogy egy adott rendszerben elnavigaljon, de nem azt jelenti hogy bármi fogalma lenne arról amit a diplomája papírja állít.

Volt tanárom mondta erről az egészről, neki a nyelvvizsga felkészítésen elmondták tanuljon meg 30-40 bombát ami egy összetett mondatot jelent több ige idővel, amikor eljön az idő kicsit elhizva nyogje be.

Van is néki nyelvvizsga mert kellett a tanári képesítéséhez.

Sorolhatnám de minek azt már tudod mennyire különc vagyok :K

(#154) bambano válasza b0bcat (#149) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Hogyan tudna személyre szabott lenni a nyelvtudásbeli elvárás?": triválisan. a munkahelyed személyre szabja az elvárást: egyik pozícióhoz kell nyelvtudás, másikhoz nem.
"A piac úgyis szabályozza a dolgot": következmény: a nyelvvizsga értelmetlen feltétel, eltörlendő. ha én az egyetemi diplomámmal nyelvtudás nélkül is el tudok helyezkedni, akkor azt a diplomát ki kell adni, hagyni kell, hogy az oktatásba belefektetett pénz elkezdjen megtérülni. vaskalapos hülyék által odaképzelt vélt korlátozás ne akadályozza az szja termelést.

"főiskolai szintű diplomáig: B1": ezzel meg az a gond, hogy sokszor még az egyetemek adminisztrátorai sincsenek tisztában azzal, hogy mi mit jelent. a bsc az *EGYETEMI* alapképzést jelent, nem főiskolát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#155) b0bcat válasza bambano (#154) üzenetére


b0bcat
addikt

Akkor korrigálok: BA/BSc szintig B1. ;)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#156) Depression válasza bambano (#154) üzenetére


Depression
veterán

A diploma is csak egy papír, ha így vesszük, nem?
Direkt nem lealacsonyítani akarom, csak jelentkeztem műszakvezetőnek egy céghez, feltétel gépész v. villamosmérnöki diploma+nyelvvizsga. Elmentem, vagy 40 perc telt el, mire végre kibökték, hogy csak a műszakbeosztásokat kellene csinálni, meg könyvelni, hogy ki mikor van szabin, táppénzen, ilyesmi.
Nem tudom, hogy mennyi esélyük van találni ezekkel a feltételekkel olyat, aki ezt szívesen csinálná.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#157) Narxis válasza b0bcat (#110) üzenetére


Narxis
nagyúr

Jó, nem jól fogalmaztam. Nyilván nem kell berúgni az ágy alá a nyelvtankönyvet azért mert valaki elkezd sorozatozni meg mondjuk mellette szókártyázik de ha belegondolsz a változatos nyelvtanulásból a sorozatozás kiváltja az olvasást(felirat) és hallást mert ugye adott nyelven beszélnek 45 percen vagy 1 órán keresztül. Kicsit úgy tekintenék a sorozatokra mint a szókártya kísérőjére mert mondjuk valaki Ankival, a program szerint bemagolt 60 szót akkor azt a sorozatozással lehet könnyedebben a hosszú távú memóriába irányítani mert jobb esetben a sorozat amit néz az ember érdekes esetleg megdöbbentő tehát jobban stimulálja az agyat mint egy nyelvkönyv vagy maga a magolás. Persze annyi hátránya van, hogy minél többet kell belőle nézni felirattal(később felirat nélkül) mire érzi az ember, hogy segít, ez különösen problémás ha nem angolt tanul az ember mert akkor mindjárt nincs akkora választék.

Thanos was right.

(#158) b0bcat válasza Narxis (#157) üzenetére


b0bcat
addikt

Itt a filmezésnél ill. sorozatnézésnél azt is figyelembe kell venni, hogy nem mindegy, miről szól a sorozat, hol játszódik, kik beszélnek benne, stb. A célzott nyelvtanozásnál és szókincsfejlesztésnél a minél szélesebb spektrum a cél, míg egy sorozat vagy film szókészlete adott esetben kifejezetten szegényes is lehet.

(Érdekes ebből a szempontból, hogy a 80-as és 90-es évek metál zenekarainak dalszövegein felnőtt generáció egész komoly szókincsre tudott szert tenni a szövegek fordítgatásai által. Ezt a mai popzenéről például nem lehet igazán elmondani. :DDD )

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#159) Ghoosty


Ghoosty
őstag

De irigylem akiknek 1 középfokú a követelmény a diplomához. Nálunk 2 szakmai középfokú, de az egyik szakmai kiváltható egy felsőfokúval. A a szakmám nem különösebben kötődik extra nyelvtudást igénylő területhez, csak azért van, mert valaki kitalálta.

(#160) anoteks23


anoteks23
friss újonc

Már az elején leszögezném, hogy magát a nyelvtudást igenis rendkívül hasznosnak tartom, azonban a jelenlegi iskola rendszerben sokaknak gyakorlatilag szinte lehetetlen megtanulni. Az ok ritka egyszerű s ezt bárki tapasztalhatja, aki végignéz egy órát bármely iskolában (tisztelet a kivételnek).

A jó tanárok nagyrésze kiöregedett, a jelenlegi felhozatal pedig alkalmatlan a tanításra és ez nem csak a nyelvtanárokra érvényes. (Itt is van kivétel nyilván, de egyre inkább így látom).

Imádtam angolt tanulni, de a csoportban leginkább azokkal volt foglalkozva akik már akkor is sokkalta jobban tudták a nyelvet, így gyakorlatilag semmi értelme nem volt a csoportbontásnak. Király ötlet, hogy kezdő és haladó csoportot hoznak létre, de ezt érdemes lenne évente újrabontani.
Nekem az az egyetlen megoldás maradt, hogy egy ismerős angoltanárhoz jártam, akivel így sikerült szintre hoznom magam. Akinek nem volt ilyen lehetősége cseszhette az angolt, jó ha a 30 főből 4 ember letette a nyelvvizsgát. Ilyen rendszer mellett gyakorlatilag tényleg nincs értelme oktatni és kár csodálkozni azon, hogy a diákok nagy része miért tesz rá magasról.

Az már egy másik téma, de az egyetem rendszerével sem értek egyet. Elkezdtem tanulni OE Mérnökinfó karán, de ott gyakorlatilag semmi mást nem hallgattam csak azt:
- Ezt már tanulni kellett volna középiskolában (Köszi nyuszi, nem tanították, bocs)
- Ezt tök logikus miért nem tudjuk megérteni (Hát akkor mi az isten ..... kérted, hogyha nem értjük szóljunk?)
- Miért nem fektetünk bele több energiát? (Köszi, de miután itt végeztem mentem diákmelózni, majd éjjel tanultam)
Az utolsóhoz még azt hozzáfűzném, soha nem fogom megérteni azt, hogy miért várják el gyakorlatilag a lehetetlen. Az első fél évben a többi maszlagon kívül jó párszor elmondták: Óriási hiány van informatikusból, mi vagyunk a jövő, mindent megtesznek, hogy elvégezzük az egyetemet.
Persze, azzal a mérhetetlen mennyiségű szopatással, szekálással?
Elmentem egyetemre és lerakott az állam egy valag pénzt (még rosszabb ha nem az állam teszi le), azon okból, hogy mérnököt képezzen belőlem és mi az eredmény? Hát az, hogy ennek ellenére semmi másról nem szólt az a fél év csak arról hogy kitegyenek mindenkit akinek nem annyiból áll az élete, hogy EGYETEM. (Persze van aki tényleg nem oda való, de rengeteg másik hallgatót is kidobtak emiatt)
Mivel ilyen rendszerben egyszerűen nem voltam hajlandó tanulni, így én önszántamból hagytam ott.

A harmadik legfontosabb dolog, amit tényleg az életbe nem fogok soha megérteni. Elmegy valaki, rászánja az idejét, pénzét és bevállalja azt a mérhetetlen szopást, hogy elmegy egyetemre annak mi is a jutalma?
- Ha nincs nyelvvizsgája, de ettől függetlenül érdekelte amit tanult és jó szakember lett belőle, akkor nem kapott diplomát, holott rengeteg terület van az országban, ahol gyakorlatilag lassan már a kutyát sem érdekli van-e nyelvvizsgád, ha értesz ahhoz amit csinálsz. Na ő bebukta, teheti le utána és ha bukik tömi a sok léhűtő zsebét.
- Aki letette a nyelvvizsgát, az esetleg elmehet dolgozni, ha sikerül állást találnia, de itt is nagyon fontos megjegyezni, RETTENES mértékben pálya függő.

Egy kedves ismerősöm letette az óvodapedagógus szakot, majd elment dolgozni. Mit hallunk a TV-ben, rádióban? Hitetetlen emberhiány, kellenek az óvónők, pedagógusok, stb. Ehhez képest mit kap?
130.000 forintos fizetést. Még arra sem elég, hogy egy albérletbe költözzön. Ilyen fizetés mellett pedig felejtse el, hogy házat, autót vehet, tehát azt, hogy élete is legyen.

Innentől kezdve, ne csodálkozzon senki azon, hogy miért nincs matematika, fizika vagy jó nyelvtanár.

Az már csak a hab a tortán, hogy egy magyar iskolában tanító matematika, fizika tanárnak, de akár egy mezőgazdasági mérnöknek miért kellene nyelvvizsga? Nem az lenne a lényeg, hogy a matekot jól tanítsa? Nem az lenne a lényeg, hogy a mezőgazdaság szuperül íveljen felfelé? Mert ha nem akkor miért kellenek nekünk ezek az emberek? Teszek rá, hogy tud-e bármilyen nyelvet, ha jól végzi a munkáját, ha meg nem végzi jól akkor mit is értünk el vele, hogy perfekt tud angolul, németül? SEMMIT.......

Innentől kezdve gratulálok azoknak, akiknek az a legnagyobb bajuk az életben: "Egyszerűen el lehet sajátítani egy nyelvet, balf.. akinek nem sikerül."
Köszönöm szépen, de nem azzal fog bármelyikünket meggyógyítani egy orvos, hogy tud oroszul.....
Lehúzás az egész...

[ Szerkesztve ]

(#161) b0bcat válasza anoteks23 (#160) üzenetére


b0bcat
addikt

Most ez eszembe juttatta, hogy egy jó hírű (itthoni) egyetem felvételijére azokat a könyveket kellett volna előre elolvasnom (azokból voltak a szóbeli felvételin kérdések), amiket az egyetem 10 féléve alatt tanítanak. :Y

De arról is mesélhetnék, hogy hány diákom volt főiskoláról, akik azért fordultak hozzám, mert az iskolában állandóan csak azt hallották, hogy nem elégséges oda a nyelvtudásuk, de segítséget nem kaptak az ottani tanároktól, csak kritikát... :(((

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#162) Spet


Spet
addikt

Persze eddig is sok gondot okozott a hiányuk (lásd diplomamentő programok), ám most minden korábbinál súlyosabb a helyzet, mert az új szabályozás miatt elveszik az a 3-6 (vagy még több) évnyi idő, amit a felsőfokú tanulmányai idején a tanuló a nyelvvizsga (vagy nyelvvizsgák) megszerzésére fordíthatott idáig.

Ha a tanulást elvesztegetett időnek vesszük, főleg egy magántanár részéről, akkor az már rég probléma.

[ Szerkesztve ]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#163) b0bcat válasza Spet (#162) üzenetére


b0bcat
addikt

Az idézett szöveg mely részéből jutottál arra a következtetésre, hogy bárki is elvesztegetett időnek veszi a tanulást? :U

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#164) Narxis


Narxis
nagyúr

Amúgy én most kitaláltam, hogy a magántanár mellett megpróbálok egy nyelvtanfolyamot is németből, kitöltöttem az iskola szintfelmérőjét, azt írta, hogy B1 úgyhogy majd meglátjuk. Halmozom az élvezeteket de szerintem ennél többet már nem is lehet tenni mint hogy valaki magántanárhoz is és csoportos nyelvórára is jár. Ja de a legjobb lenne kiköltözni Németországba és ottani nyelvtanfolyamra járni de azzal várok egyelőre.

Thanos was right.

(#165) ivana válasza Carasc0 (#131) üzenetére


ivana
Ármester

Nem három idegen nyelv kell a programozáshoz, hanem egy az angol az viszont nagyon és nem B2 szinten. Doksit olvasni, normális színvonalon írni és viszonylag jól beszélni elvárt szvsz.

(#166) Spet válasza b0bcat (#163) üzenetére


Spet
addikt

Na, részemről volt egy kis értelmezési probléma (néha előferdül). :B

Magát az ötletet én támogatnám (hogy nyelvvizsga kelljen a felsőoktatás elkezdéséhez), hiszen, 16-17 évesen teljesíthető(nek kellene lennie ennek) az elvárás(nak). Szűrné, szűkítené a jelentkezők számát. Ha ennyi idő alatt sem volt képes ezt megugrani, utána sem fogja.

Egyének személyek vagyunk, de aki felső oktatásban szeretne tanulni/diplomát szeretne szerezni az teljesítse az elvárásokat (nem hiába van a pontrendszer is).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#167) #90088192 válasza Spet (#166) üzenetére


#90088192
törölt tag

Erre a logikára alapozva, folytatnám a sort:
- Jogosítvány szerzéséhez, kötelező egy OKJ-s autószerelő tanfolyam, illetve egy önvédelmi kurzus is

- Gyerekvállaláshoz legalább 10mrd/ml spermium szám, 7 generációra visszamenő elmehibbantságot kizáró oklevél, és legalább 5 perces erekció demonstrálása, női oldalról, az elmúlt 8 évben vezetett menstruációs napló, tűzoltó végzettség, és orvosi diploma(Amihez természetesen 3 idegen nyelvi diploma szükségeltetik)

- Építési engedélyhez, kötelező a bányász engedély beszerzése is hátha találsz valamit a földben, így viszont a régészeti képzésre is szükséged lesz.

- A takarítói állasra, csak egészségügyi képesítés után lehet jelentkezni, Virológia, és bakteriológia fakultatív képzést is lobogtatva

- Programozó: Szilícium ostya gyártásában szerzett 10 éves tapasztalat, elméleti matematikus doktorandusz fok, Működő Kvantum számítógép, és azon szerzett programozási ismeretek, amelyekkel egy Atomerőmű belső szabályozási rendszerét képes valós időben leszimulálni atomi szinten.

- Politikusi pályához kötelező ügyvédi diploma, melle legalább 3 év gyakorlat az alvilági körökben, és Biológus képesítés, hogy azt tudjak hazudni, hogy Homo sapiens Sapiens, de valójában a elő gerinc húros kategóriába köze tartoznak

Mert hát ki kell szűrni vagy szúrni a jelentkezők(k)et(l), milyen dolog hogy csak 1-2 dologban profik, és úgyis miután megvan a diploma/képesítés/jogosítvány/egyéb engedély specializálódni fognak. :DDD

(Ha valamit kifelejtettem kéretik pótolni)

(#168) Spet válasza #90088192 (#167) üzenetére


Spet
addikt

Hát lehet kihagytál valamit.

Én teljesítettem amit megkívánt az egyetem, és megkaptam a diplomát.

Bocs. :U

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#169) #90088192 válasza Spet (#168) üzenetére


#90088192
törölt tag

Es ez mit jelent?

Neked nem lehet újat mondani?
Vagy mostantól az van amit mondasz?
Vagy valamihez mindenkinél jobban értesz?

Ez azt jelenti TE tudod hogyan kell diplomát szerezni.....Ez egy állapot, SZVSZ.

Nem sértésnek szánom, csak szeretnem tudni, mit jelent egy diploma?

Mert én azokat a hibákat javítom, amit a kedves diplomás emberek nem vesznek eszre, én mondom nekik el azt amit a diplomájuk szerint tudni kellene, és én hozom el nekik a megoldásokat amit nem latnak.

Nekem nincs diplomám, akkor most mi van? :U

(#170) UnA válasza #90088192 (#169) üzenetére


UnA
Korrektor

Tudom, hogy mindig lehet feljebb tekerni a hangulat-potmétert, de az első kérdés az, hogy kell-e neked bármiről is papír?
(1) ha nem kell, akkor nem érdemes ezzel többet foglalkoznod :)
(2) ha mégis kell, akkor talán mégis el lehet fogadni a feltételeket...

(#171) Spet válasza #90088192 (#169) üzenetére


Spet
addikt

Semmit, a te hozzáállásodban budipapírnak is elmehet a diploma, az addig elért új tudás, mert olyan élet tanácsadó császára vagy, hogy a fal adja a másikat (vagy csak olyan sz@r az iróniád, hogy csak neked jön át).

Mert én azokat a hibákat javítom, amit a kedves diplomás emberek nem vesznek eszre, én mondom nekik el azt amit a diplomájuk szerint tudni kellene, és én hozom el nekik a megoldásokat amit nem latnak.

Váóó, új dolgot mutattál nekünk, tapsoljunk meg. :C

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#172) #90088192 válasza UnA (#170) üzenetére


#90088192
törölt tag

Egyet értek, csak egy feltétel rendszerről beszelünk, amit emberek alakították ki.

Vagyis most változott valami a feltétel rendszerben ,de nem hinnem hogy az előnyére válna.

Akkor most az igazolás, hogy valaki megugrotta, vagy sem?

Szerintem csak tekintély elvű, érvmentes dicsekvés :R

En meg dicsekszem azzal hogy nekem nincs :P

:DDD

De gondolom ez egy figyelmeztetés volt nekem, és értettem :R

Szeretnem megélni egyszer, hogy több olyan ember legyen mint TE is, mert gondolom van diplomád, de latod, hogy pont az tesz értékessé, hogy másképp gondolkozunk másképp latjuk a problémákat, az oktatás pedig uniformizál nagyon sok szempontból.

Ugye ugye Pink Floyd - Another Brick in the wall, első sora :R

Ja es ha kell papír akkor van az a lehetőség, hogy En választom meg a feltétel rendszert :)

Vagyis Nem tudtok szabványosítani akkor sem :) Mert pl AU-ban Nem kell nyelvvizsga :P

[ Szerkesztve ]

(#173) #90088192 válasza Spet (#171) üzenetére


#90088192
törölt tag

Nem, nem budi papír, hanem meg kellene érteni, hogy nem lehet mindent oktatasi szinttel kifejezni.

Ha kicsit szétnézel a világban, pont azok latjak meg a legtöbb kiskapukat/lehetőségeket akik nincsenek "szabványosítva".

A tudás nagyon relatíve, Te értesz valamihez, de értenél hozza a papírod nélkül is, mert gondolom érdekel, nemde?

Ez a kérdésem, és mondtam, Ne vedd magadra, nem azért írtam, csak kíváncsi vagyok, mert van Nekem olyan kollégám aki fejből lerajzol neked egy invertert szőröstől borostul, de hogyan kell méretezni egy megszakítot, és hozza a földelést, arról fogalma sincs.

Itt ütközik ki a gondolkodás mód béli különbség, soha nem mondta, vagy ereztette velem, hogy kevesebb lennek, hanem tanított, és ugyan ezt csinálom vele én is, tanítom.

Így mar érted, mit jelent amit leírtam ?

Nem az a lényeg, hogy megfeleltél egy szabályrendszernek, hanem az, hogy tudj együttműködni bárkivel, és lásd és belásd a saját hibáidat, mert akkor tudod a tudásod kamatoztatni a Legjobban.

Tőlem lehet 5 diplomája is valakinek, ha latom rajta, hogy nem ért hozza, de ne varja el hogy vakon kövessem.
En sem varom el senkitől, mert tudom, hogy mennyire hiányos az ismeretem nagyon sok mindenben.

Nekem is van bőven hibám remélem el tudod nézni :D :R

(#174) Hintalow


Hintalow
senior tag

Hát az angol nyelvvizsgám nekem is hasonlóan lett meg pár itt íróhoz, már a 80/90 évek fordulójától bámultam áhitattal a nyugati rajzfilmeket, onnantól, hogy bejöttek a műholdas csatornák. Aztán a 90 évek vége felé, amikor lett számítógépem belevetettem magam a játékokba (pechemre/szerencsémre az rpg érdekeltek mindig is, az asztali szerepjáték azóta is megy) nem nagyon érdekelt, hogy hivatalosan csak akkor kezdtem el angolt tanulni a szakközépben, A planescape Torment / Baldurs Gate -eket ami játékonként 3-4 regénynyi szöveg, úgy toltam végig, hogy nagyszótár volt az ölemben, hogy mindent megértsek. Amikor elkezdtem angolt tanulni a nyelvtani szabályokkal nem igazán tudtam mit kezdeni, egyszerűen csak tudtam, hogy amit mondani akarok az "hogy hangzik jól" és működött a dolog, onnan a nyelvvizsga már nem volt valami nagy kaland.
Amit sajnálok, hogy a német, amit jóval többet tanultam hivatalos keretek között, nagyon megkopott és nem nyelvvizsgáztam le belőle.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#175) Spet válasza #90088192 (#173) üzenetére


Spet
addikt

Igen, így sokkal érthetőbb, a valóságban ezt hívják/hívnák szakosodásnak, területi különbségnek, amit leírsz. (ez lehet felsőfokú végzettségű, szakmunkás életi tapasztalat stb.).

De te is értsd meg amit én kiakartam fejezni: ha felső vagy másféle oktatásban akar az egyén tanulni/részt venni vagy abban látja a jövőt, akkor ugorja meg a szintet amit elvárnak.

Az, hogy esetleg a területén nem tudja kamatoztatni/rosszul/nem megfelelően/úgy gondolom, hogy mindenhez értek elven alkalmazza a felszedett, vagy felszedettnek hitt tudást az az élet velejárója. Ez mindenhol előfordul, szerintem sokan tapasztaljuk/tuk.

Te értesz valamihez, de értenél hozza a papírod nélkül is, mert gondolom érdekel, nemde? Lehet, de ehhez gyakorolni, gyakorlatot kell szerezni, vagy valakitől meg kell tanulnod "csínját-bínját". Utána derül ki.

A többi dolog amit leírtál az emberi hozzáállás kérdése inkább (de igen, vannak bunkó-paraszt diplomások is :DDD )

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#176) UnA válasza #90088192 (#172) üzenetére


UnA
Korrektor

Szeretnem megélni egyszer, hogy több olyan ember legyen mint TE is, mert gondolom van diplomád...

Igazából van, de nálam ez nem volt szokványos. Már dolgoztam 4-5 éve programozóként, amikor úgy gondoltam, hogy talán mégis meg kéne nézni az egyetemet is. És mennyire más volt így, mint egy folyamatos iskolázási project... ;)

(#177) #90088192 válasza Spet (#175) üzenetére


#90088192
törölt tag

Akkor vissza ahonnan kezdtük :)

Miért volt jó évtizedekig, hogy nem kellett nyelvvizsga, sőt miért van az hogy más országokban nem is kell?

Latod ezt mondom, ezen Senki nem gondolkodott, el mert nem latnak Semmit ami azon kívül van amit.

Ha megnézed, pont ezt mondtam a nővéremnek is, hagyja ott a tanyatok, és mutassa meg, a rendszerben van a hiba.

Ezert utaltam vissza, az embereket szabványosították, nem latjak a lehetőségeket, és ezert azt csinálnak velük amit akarnak.

Na ezert írtam, Velem meg NEM. :D

Jártam fősulira is, de ami ott folyt azt nem neveznem sem oktatásnak, sem követelmény rendszernek.

Tessek, most azon gondolkozom, szerzek egy papírt magam is, mert a módszer különböző, és ebben a formában latom értelmét.

:R

[ Szerkesztve ]

(#178) #90088192 válasza UnA (#176) üzenetére


#90088192
törölt tag

Sejtettem, de ugye megint miért, mert érdekelt, és tudod is csak ugye egy papír alapú társadalomban nincs esélyed.... :DDD

De hagyjuk, nem polírozni akarom az egodat :DDD

(#179) Spet válasza #90088192 (#177) üzenetére


Spet
addikt

Más országokban van ingyenes felső oktatás. Máshol meg még többet kell fizetni mégis akár sport teljesítménnyel és pár kettessel elvégezhető.

Azért lenne jó tudni más nyelvet, mert úgy versenyképessé teheti magát az ember, ha külföldre szeretne menni dolgozni. E mellett híresen rossz a nyelvtudás Mo-n.

Sőt más országok nyelve világnyelvnek mondható (orosz, angol, német, francia, spanyol, sőt szláv nyelvek is átfedik egymás), persze, hogy nem feltétlen kell a nyelvvizsga.

Az, hogy "szabványosítják" az embereket, szerintem hülye kifejezés. Még mindig azt mondom feltételt szabnak meg a továbbtanuláshoz.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#180) b0bcat válasza Spet (#179) üzenetére


b0bcat
addikt

"Sőt más országok nyelve világnyelvnek mondható..."

Talán ezért is van az, hogy nálunk kevésbé csak a románok és az angolok beszélnek idegen nyelveket az EU-ban az aktuális statisztikák szerint. :C

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#181) Spet válasza b0bcat (#180) üzenetére


Spet
addikt

Szegény angolok, nagyon sajnálom őket :U

A román hozzáállás, meg kb. a magyaréval azonos (határt átlépve, 50m-en belül alig lehetett valahogy beszélő egyént találni; kártyával, FT-ban és/vagy Euróban nem lehet fizetni az autópálya díjat, csak Lej-ben).

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#182) b0bcat válasza Spet (#181) üzenetére


b0bcat
addikt

Csak arra reagáltam, hogy teljesen igazad van: az angoloknak, németeknek, franciáknak, olaszoknak, spanyoloknak, stb. nem kell aggódniuk, mert eleve világnyelvet beszélnek. :)

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#183) UnA válasza Spet (#181) üzenetére


UnA
Korrektor

A románok néhány hónap alatt meg tudnak tanulni olaszul, és a többi újlatin nyelv sem sokkal nehezebb - vagyis van különbség a magyarokhoz képest.

(#184) koxx válasza b0bcat (#182) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nyelvtanulás szempontjából a magyar nyelv (a szépsége ellenére) szívás a többihez képest. Orosz tanulásánál nem éreztem akkora logikai eltéréseket mint angol vagy német esetén. De nem vagyok nyelvtanár és poliglott sem sajnos.

(#185) b0bcat válasza koxx (#184) üzenetére


b0bcat
addikt

"Nyelvtanulás szempontjából a magyar nyelv (a szépsége ellenére) szívás a többihez képest."

Ez igaz, hiszen semelyik világnyelvre nem hasonlít nyomokban sem. Cserébe aránylag nehéz megtanulni, mondjuk egy angolnak. ;] (Érdekes módon azonban az oroszok egész gyorsan meg tudják tanulni. Saját - bár érthetetlen - tapasztalatból mondom.)

[ Szerkesztve ]

Online angol nyelvtanfolyam tanári felügyelettel, mindössze havi 990 Ft-tól! > http://tinyurl.com/yvpnn99r

(#186) Depression


Depression
veterán

Csöbörből vödörbe, most 40 évesen mehetek újra angol tanfolyamra, mert bár elégséges volt a felvételemhez a tárgyalóképes német, 1 évem van, hogy ugyanezt elérjem angolból, csak már nem iskola, hanem munka mellett.
Ilyenkor jön az, amikor annyira tudom sajnálni a gyerekeket. :D

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#187) prozodus


prozodus
őstag

Ja, most mar nem is stimmel a topik cime :)

Csalas.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.