Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

Lenovo P70-A téma összefoglaló

Fontos információ, hogy a Flashtools használata során SOHA ne nyomjatok a FORMAT-ALL opcióra!
Flashtools használata előtt MINDIG legyen mentés. Bővebben az összefoglalóban található leírás hozzá.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13501) cool13 válasza Diabo6 (#13500) üzenetére


cool13
őstag

Első napon sok sok telefonálás és csesztetés után felére merült. Érzésre soknak tűnt. De majd még figyelem a dolgot.
Amúgy kipróbáltam az orosz oldalon lévő multi nyelves rom-ot is. Tetszett hogy a kikapcsoló menüben volt recovery is. Viszont a témákat nem ette meg amiket ki akartam próbálni. Összeomlott tőle. Vissza is raktam a tesztelőset.

(#13502) nagysusu válasza Diabo6 (#13497) üzenetére


nagysusu
csendes tag

Az értesítésekben ki van kacsolva az időjárás mégis ott van.
Látható az is hogy a Waze off nincs ott.

(#13503) cool13


cool13
őstag

A P780-nál cserélni lehetett a modemet. Ennél is lehetséges? Ahogy néztem, ugyan ott vannak. Tehát biztos lehet. Tudtok erről valamit? Mert a gyári ROM-oknál jobb volt a térerő kijelzésem. És jobbnak is éreztem a beszélgetéskor a vételt. Nem szakadozott stb. Itt el el tűnik a térerőm otthon. Pont a lakásomnál elég tré a jelszint a vodának, ezért volt gondom mindig a térerővel.

[ Szerkesztve ]

(#13504) cool13


cool13
őstag

Esetleg ha nem nagy kérés, kipróbálás céljából kimásolná és elküldené vagy feltenné valahova nekem, aki a gyári 4.1 és az 5.1-et használja?
A system/etc/firmware alatt van.
modem_1_lwg_n_img ilyesmit kell keresni.

(#13505) Diabo6 válasza nagysusu (#13502) üzenetére


Diabo6
senior tag

Ja igen. Nekem ezek fel se tűntek. Félreértettelek. Az eltűntetésre még nem jöttem rá. Lefagyasztani le lehet őket, de eltűnni nem fognak. Ezeket szerintem meg kell szokni. Engem pl egyáltalán nem zavar.

(#13506) gkrisz78 válasza nagysusu (#13502) üzenetére


gkrisz78
tag

A másodikra ez a 2 megoldás van:
"Try swipe the notifications in notification area downwards with two fingers or pinch outward on notification it should work."
Szóval két újjal lefelé húzni a adott értesítést, vagy középről indulva oldal felé széthúzni, és így előjön a nem látható része is. Ez úgy látszik Miui tulajdonság, hogy jó-e vagy sem az már más kérdés.

Xiaomi Mi A1 + Xiaomi Huami Amazfit Bip

(#13507) cool13


cool13
őstag

MIUI esetében mik azok az apró kis pontok egymás mellett a wifi jel ikon mellett?

(#13508) cool13


cool13
őstag

Már rájöttem.

(#13509) cool13 válasza Diabo6 (#13500) üzenetére


cool13
őstag

Töröltek a Miui fiókot, már is alig merült. Pedig ki volt kapcsolva a szinkronizálás.

(#13510) Diabo6 válasza cool13 (#13509) üzenetére


Diabo6
senior tag

Mármint te törölted a miui fiókod?
Hol tudtad megtenni? Én egyszer próbáltam, de nem sikerült. Mondjuk nem.nagyon törtem magam.

Amúgy feltettem a 8.0.1-et. Van hozzá magyar patch. Pöpec.

Szerk.: sikerült 😃

[ Szerkesztve ]

(#13511) cool13 válasza Diabo6 (#13510) üzenetére


cool13
őstag

A patch mit tartalmaz, és hol található? Kipróbálnám.

(#13512) cool13


cool13
őstag

(#13513) Diabo6 válasza cool13 (#13511) üzenetére


Diabo6
senior tag

Itt a legalsó, Stabil verzió. És annál a további javításokban találod az AllLang-ot.

(#13514) Spigike


Spigike
csendes tag

Miui mellet akit zavar, hogy messengeren nincs chat fej, itt a megoldás!
Beállítások->Telepített alkalmazások:

Messenger megkeresése a listában, majd rá nyomni:

Legorgetunk legallulra az Engedélyek kezeléséig:

Ha ez még van akkor itt is legallulra lapozunk és bepipaljuk a Felugró ablakos értesítést:

Kész is volnánk ! Ha bármi más alklamazas nem jeleniti meg az eljárás ugyan ez! Szép napot!

(#13515) Diabo6 válasza Spigike (#13514) üzenetére


Diabo6
senior tag

Ha megengedsz egy kiegészítést. A beállítások - engedélyek - engedélykezelő menüpontban ugyan ide jutunk. itt az összes alkalmazást egyben látjuk.

(#13516) cool13 válasza Diabo6 (#13513) üzenetére


cool13
őstag

Kösz! De most gondolkodom, hogy ugye nekem nem az van fent. Hanem a nekem készült. Nem hasonlítanak egymásra.

(#13517) Spigike válasza Spigike (#13514) üzenetére


Spigike
csendes tag

Egy kérdés ami nem témába vág! Hová lett a régi felhasználóm(TheRealBear) azt írja nem létezik ilyen. Idáig azzal garázdalkodtam....

(#13518) cappa72 válasza Spigike (#13517) üzenetére


cappa72
nagyúr

email címeddel próbáltál belépni?
Ilyen esetben írj vagy a modker-be, vagy közvetlenül privát üzenetben Kalandor főmesternek.
Nekem is volt ilyen problémám 4 évvel ezelőtt.
Lehet, hogy a https áttérés is megzavarta az "identitásodat".

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#13519) picaro


picaro
tag

Kedves fórumozók!
Van-e valami olyan rom amivel mindenki egyetért, hogy kiválthatja a gyári romokat?
Ami stabil, magyar, nem bugos és általában minden opció alapból benne van ami a kitkat-ban volt?
(duplatapis wakeup, külön csengőhangok a simekre, esetleg valami olyan kamera alap amivel nem csak fos homályos képeket lehet csinálni (mint a lollipop kamera appjával).. stb..
:R

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#13520) Diabo6 válasza picaro (#13519) üzenetére


Diabo6
senior tag

Szia!
Én ezt a MIUI romot tudom ajánlani. Számomra miden benne van, ami a gyáriban. A 8.0.1-es verzió-hoz magyar patch is van. duplakopp többféle verziója is fellellhető és még működik is. A simek külön csengőjét nem tudom, mert 1 simem van, a fényképezőben működik a HDR is amivel természetes fényben szerintem nagyon jó képeket lehet lőni.

(#13521) borzosmorzi válasza picaro (#13519) üzenetére


borzosmorzi
tag

A fényképezőt illetően egyik ROM-tól sem várnék csodát, ez sajnos hardverszinten van ennyire elszúrva. A legfőbb probléma a szenzor igen magas zajszintje és alacsony dinamikatartománya, valamint az objektív viszonylag gyenge minősége (bár erős fényben, 100-as ISO-n lehet elfogadható részletességű és vonalélességű képet készíteni, ami azt jelenti, hogy a szenzor minősége nagyobb súllyal járul hozzá a gyenge fotózási képességhez).

[ Szerkesztve ]

(#13522) borzosmorzi válasza Diabo6 (#13520) üzenetére


borzosmorzi
tag

HDR van a gyári Lollipop-ban is, de nyilván csak teljesen statikus téma esetén hasznos, a legkisebb mozgás is (pl. a szél lengeti a faleveleket) szellemképes eredményt ad.

(#13523) cool13 válasza borzosmorzi (#13521) üzenetére


cool13
őstag

Amúgy a MIUI kamera apk-ja szerintem jobb képeket lő. Amúgy nem tudom ti mit vártok egy telefontól, ami képeket is tud készíteni. Ha meg fordítva szeretnéd, nem kell telefont venni. A P780 után csoda a képek minősége ezen. A front kamera az meg brutál a régi után. Van itthon komolyabb fotómasina, tudom nagyjából milyen a jó kép. Persze mellé nem várok csodát a telefontól. Na meg nem hasonlítom másik komolyabb kamerával rendelkező telefonhoz. Esetleg mérlegelni kell vásárlás előtt, és olyan telefont venni, amiben űber fasza kamera van.

(#13524) borzosmorzi válasza cool13 (#13523) üzenetére


borzosmorzi
tag

Persze nem várok sokat egy telefon kamerájától, komolyabb célra én is fényképezőgépet használok (MILC-et), eszem ágában sincs ezzel összehasonlítani, csupán a kategóriájába eső telefonokkal. Lehet, hogy van gyengébb kamerájú Lenovo telefon a P70-nél, de kategóriájában a jelenlegi felhozatalból sajnos az övé az egyik legrosszabb. Elképzelhető, hogy a MIUI szoftvere többet tud belőle kihozni a jobban optimalizált zajszűrés és utólagos élesítés révén (nem próbáltam).

[ Szerkesztve ]

(#13526) cool13 válasza borzosmorzi (#13524) üzenetére


cool13
őstag

Biztos hogy sokat számít a ROM, vagy a camera apk. Visszataktam a gyári 5.1-et. A már említett rádió jel miatt. Katasztrófa a fotó a Miui után. HDR-ben fotózva, elviselhető. Rá kellene tenni a miui camerát. Majd megpróbálom.

(#13527) NextError


NextError
tag

Sziasztok! :D összefoglalóban le kellene cserélni a cm12.1 linket a frisebbre mert azzal egy katasztrófa volt az ébresztés de az újjal rendesen működik

(#13528) beg válasza NextError (#13527) üzenetére


beg
veterán

Dobsz egy linket?

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#13529) NextError válasza beg (#13528) üzenetére


NextError
tag

[link]
vagy
[link]
az előbbi 3 nappal frissebb és 2 MB-al nagyobb igazából nem tudom mi lehet a különbség, nekem az van fent fm rádión kívül nekem minden megy

(#13530) beg válasza NextError (#13529) üzenetére


beg
veterán

Köszi, beraktam. Egyelőre a másik mellé.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#13531) picaro


picaro
tag

Valahol volt egy leírás, hogy hogyan kell downgrade-elni gyári 4.4.4-re...
Nem tudja valaki merre van az? :F
(Visszamennék, bárhogy túrom a dolgokat még mindig az a legfejlettebb és legstabilabb)

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#13532) beg válasza picaro (#13531) üzenetére


beg
veterán

[link]

5. pont után.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#13533) ncc1701 válasza picaro (#13531) üzenetére


ncc1701
veterán

A GPS gondról ugye azért tudsz?

(#13534) picaro válasza beg (#13532) üzenetére


picaro
tag

Köszi! Ez az!
Még egy kérdés... A frissítést hogyan lehet véglegesen kikapcsolni kitkat-ben?
Gondolom root alatt valamit törölni kell..

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#13535) picaro válasza ncc1701 (#13533) üzenetére


picaro
tag

GPS-re itt van fent két megoldás. Vagy ezek nem működnek?

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#13536) miki675


miki675
csendes tag

Sziasztok!

Endoscop camerával van valakinek tapasztalata? 5.1-es rom-mal (32-es és 64-es) próbáltam, de nem működik. A MIUI-ban hogy kell a patch-et be rakni?

(#13537) picaro


picaro
tag

Felment a TWRP 3.0.0.2 64bit - mégsem indul el a menüből a recovery hanem újra indul a telo. mi lehet a baj? :Y

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#13538) Diabo6 válasza miki675 (#13536) üzenetére


Diabo6
senior tag

Recoveryben installálod.

(#13539) picaro


picaro
tag

Nabakker asszem kinyirtam a telot. Vissza lehet még hozni onnan, hogy nem reagál bekapcsolásra és a windows sem ismeri fel most?

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#13540) Diabo6 válasza picaro (#13539) üzenetére


Diabo6
senior tag

Bekapcs gomb hosszan, vagy bekapcs + volume "+" vagy "-". Ezek kombinációja.

(#13541) NextError válasza picaro (#13539) üzenetére


NextError
tag

igen flashtool felismeri, raksz fel egy romot vele és minden a régi lesz

(#13542) picaro válasza NextError (#13541) üzenetére


picaro
tag

Nem sajnos. :( A windows nem tudja detektálni: A request for the USB device descriptor failed így a flashtools sem megy semerre..

UP: Na mégis... beindult. Rádugva mikor a windows azt írja, hogy nem ismeri fel. Folyamatosan nyomni kell a bakapcs gombot.. :) Elkezdődött az újraélesztés..

[ Szerkesztve ]

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#13543) miki675 válasza Diabo6 (#13538) üzenetére


miki675
csendes tag

köszönöm

(#13544) picaro válasza picaro (#13542) üzenetére


picaro
tag

Most viszont, hogy flasheltem a 4.4.4-et, elindul de nem megy tovább. a lenovo logonál megáll ...és ki sem lehet kapcsolni :(

[ Szerkesztve ]

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#13545) Mr.Grey


Mr.Grey
tag

Hozzáértők segítségére lenne szükségem: a mellékelt képeken látható egy P70 jelenlegi állapota.
A jobb szélen egy fekete csík, az alsó 1/3 rész meg csíkos, elmosódott.



Az lenne a kérdés, hogy ez az LCD hibája vagy alaplapé? Repedés, törés sem a digitizeren sem az LCD-n nem látható. Az alsó hiba leginkább a memóriahibás videokártyák megjelenítésére hajaz.

(#13546) picaro válasza picaro (#13544) üzenetére


picaro
tag

bakker elindult.
na még mielőtt full felrobbantom. valaki elmondaná, hogyan lehet 64bites twrp-t és 64bites miui romot felrakni egy 4.4.4 kitkat után?
leginkább a 64-es twrp érdekelne. a többit azután összehozom..

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

(#13547) Jim74 válasza picaro (#13544) üzenetére


Jim74
nagyúr

Mennyit vártál? Nekem volt olyan, hogy több, mint 10 percig is állt ott.

(#13548) Diabo6 válasza picaro (#13546) üzenetére


Diabo6
senior tag

Flashtools-szal tedd fel az aosp 64bit v2-t. (összefoglalóban megtalálod) Abban benne van a 64 bites recovery. Onnan már mehet a miui.

(#13549) miki675 válasza Diabo6 (#13538) üzenetére


miki675
csendes tag

A MIUI logó meddig forog? Már vagy 10 perce forog. Ez így rendben van?
Instalálás után a reboot systemre vagy a wipe-re kellmenni?

[ Szerkesztve ]

(#13550) picaro válasza Jim74 (#13547) üzenetére


picaro
tag

ez is volt annyi. csak annyira be voltam szarva, hogy aggódtam... sorry..

''A csábítástól csak úgy szabadulhatsz, ha engedsz neki.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.