- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Hieronymus: A németországi vasúthálózat
- Viber: ingyen telefonálás a mobilodon
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- Gurulunk, WAZE?!
- M0ng00se: Hardvert áruhitelre?
- sziku69: Szólánc.
Új hozzászólás Aktív témák
-
shabbarulez
őstag
Akkor ennek még kicsit olvass utána, az MCDRAM-nak semmi köze a HBM-hez, az bizony HMC alapú, nem véletlenül a Micron szerepel ott minden slide oldalán mint másodlagos támogató, ellentétben a Samsung, SKHynix párossal akik a HBM slideokon szerepelnek.
A high bandwidth memory kifejezés ahogy a Wide I/O memory is magára a technológiára mint jellemző tulajdonság igen gyakran elhangzik. Szerencsétlen dolog hogy két szabványnak az elnevezése megegyezik a technológia jellemző két jellegzetességgel. Így aztán sokszor keveredés van hogy a technológia jellemzőjéről beszél valaki: high bandwidth memory vagy magáról a egy szabványról HBM(ami ugyanennek a rövidítése), de ugyanez van a Wide I/O-val is. Az általad linkelt cikk is ugyanezen okból keveri a szezont a fazonnal. Az MCDRAM nagy sebességű memória, de nem HBM, hanem HMC. Ráadásul egy egyéni Intel vezérlővel és logic felé csatlakozással kialakított megoldás, aminek adtak egy fantázianevet is ez az MCDRAM. De ez a HMC esetén nem kirívó, a HMC rugalmassága pont hogy lehetővé teszi az ilyen testre szabható megoldások kialakítását. HBM esetén ilyen rugalmas testre szabhatósáról szó sem lehet, mivel ott a JEDEC szabvány pontosan leírja mit-hogy lehet és kész.
-
shabbarulez
őstag
Miért kukázná az Intel a HMC-t? Nem véletlenül került közös tokozásra a Xeon és a Xeon Phi vonal. Elég nagy tokozás az, a Xeon chipek mellé is idővel odakerülnek a HMC chipek ahogy már a Xeon Phi mellett ott vannak. Szerver fronton a HMC még jó sokáig velünk lesz, idővel nem csak on-package, hanem off-package memória formájában is.
A Nvidia maximum a Tesla és consumer piaci között filózhatott a HMC és HBM között. De egy GPU nem CPU, inkább consumer termék mint szerver piaci. A P100 az első terméke az Nvidiának ahol a szerver/HPC termék először eltér a consumer piaci terméktől, de még mindig igen nagy az átfedés hogy megérje a két termékhez két memória szabványt támogatni. Az Intel esetén a szerver és mainstream termékek szétválása már egy évtizede megtörtént és azóta is jelentősen eltérő utat járnak be. Így ott az eltérő memória technológia támogatása nem annyira sarok kérdés. Szerver fronton mehet a HMC, mainstream mellett meg a HBM vagy WideIO. Mindkét piac bevétel szempontból is elég nagy hogy elbírja tartani magát. Nvidia esetén azért még mindig a consumer bevétel dominál, a szerver/HPC piaci bevétel erősödő irányba van, de még nem egy súlycsoport.
Az AMD szerver fronton nem igazán tényező, hogy HMC téren bármi náluk szóba jöhessen. Még GPU HPC piacon sem tényezők, mint pl. a Tesla. Egyedül consumer GPU téren vannak jelen, ott meg a GDDR-t jól helyettesítő HBM a megfelelő alternatíva.
-
Ixion77
addikt
Főleg hogy az Intel a HMC fő fejlesztője volt a Micronnal. Ha már ők is inkább a HBM-re voksolnak, az elég sokatmondó.
Valaki el tudja mondani hogy mi a kettő közti különbség? A leírásuk meglehetősen hasonló (CPU-ra épített DRAM lapkák több szinten, egy interfész réteg közbeiktatásával)
Új hozzászólás Aktív témák
- Wacom Cintiq DTK-2260 - Digitális rajztábla
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i7 4790 4 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Motorola G72 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Xiaomi Redmi Note 11 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- HPE Aruba PoE+ L3 switch raktárról azonnal elérhető!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest