Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hodostamas


hodostamas
addikt

"butítsuk le a PC-t egy táblagép tudására, grat".. egyre jobban nem tetszik ez a W8 vonal.

(#2) UnlimitedN20


UnlimitedN20
tag

"Steve Jobs ereje mutatkozik meg akkor, amikor az Apple és a Microsoft egymásra talál: nyírjuk ki az Adobe Flasht!"
Lol...

█║▌│█│║▌║││█║▌║▌║

(#3) dabadab válasza hodostamas (#1) üzenetére


dabadab
titán

Mondjuk a W8 konkretan tablagepeken is fog futni, szoval annyira nem meglepo, hogy a tablagepes cuccok annyi tudnak, mintha ... egy tablagepen futnanak :)

Egyebkent Silverlight sem lesz Metron, vagy azt azert valahogy csak belecsempeszik? :)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#4) vanye


vanye
senior tag

Remek! :R A Win9-ben meg sztem ne is legyen már grafikus felület. Az is csak az erőforrást emészti.

Stern des Südens!

(#5) hodostamas válasza dabadab (#3) üzenetére


hodostamas
addikt

Persze, ezzel nincs is semmi gond, mert azzal a táblagép tudását erősítheti. Viszont a PC-t nem kéne lebutítani. Oké kikapcsolható, de inkább találjanak ki olyan ficsöröket, amivel az egér+bill bevitel tovább könnyíthető, és gyorsabban, hatékonyabban lehet használni a gépet :)

(#6) sh4d0w válasza dabadab (#3) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Aaaa... nem gondolod, hogy nem lesz az alaptelepítés része?

Úgy tűnik, a Microsoft is mindent megtesz azért, hogy a felhasználók más böngészőt használjanak.

https://www.coreinfinity.tech

(#7) danih


danih
addikt

Mókás a megfogalmazás - tehát nem a flasht nem támogatja, hanem en bloc a plugineket. És ez is egy spec. verzió... Nem látok problémát, felesleges idekeverni az almás öreget és a flasht.

(#8) fatal` válasza sh4d0w (#6) üzenetére


fatal`
titán

Konkrétan mi a probléma? Ki a fene fog PC-n a metro felületen böngészni? Szerintem senki, az aeros verzióban meg ugyanúgy lesz flash, mint eddig.

(#9) dajkopali válasza dabadab (#3) üzenetére


dajkopali
addikt

"Egyebkent Silverlight sem lesz Metron, vagy azt azert valahogy csak belecsempeszik? :)"
gonosz, gonosz ;]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#10) julius666


julius666
addikt

Helyes, bár csak első hallásra meglepő a hír.

Mindenesetre kíváncsi lennék azon fanatikusokra akik az almáék döntésénél nyávogtak, mit szólnak most hozzá. Illetve amit dabadab is írt, ezüstfénnyel mi van? Mégiscsak megy szép lassan, csendben, fokozatosan a fiókba ahogy én jósoltam még anno a HTML+JS felület bejelentésekor ami után szokás szerint le lettem hurrogva? :U ;]

(#11) julius666 válasza danih (#7) üzenetére


julius666
addikt

És ez is egy spec. verzió...

...ami az alapértelmezett és bizonyos platformokon nincs is alternatíva ;] (az még kérdéses hogy az ARM-es gyengébb gépeken normál desktop lesz-e és ha igen hogyan, mennyire használható ahhoz hogy egyéb böngészők feltelepítésén gondolkodjon az ember).

(#12) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

És ez vajon így is lesz?

Véleményem szubjektív...

(#13) danih válasza julius666 (#11) üzenetére


danih
addikt

Lehet, de ha belegondolsz ez egy nagy piaci űrt hagy majd maga után amit sokan akarnak majd betölteni.
Mindenesetre nem nagy veszteség (számomra), és még mindig nem értem minek a hangulatkeltés.

(#14) azbest


azbest
félisten

mondjuk eddig is volt két verzió ie-ből és az egyikhez nem sok flash volt... a 64 bites ie alá nem nagyon van plugin :)

(#15) hackeeeee válasza azbest (#14) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Vanni van, csak kicsit tán bugos. :)

Véleményem szubjektív...

(#16) ddekany


ddekany
veterán

Mi lesz a számtalan flash banner-el, és az azokra épülő reklám biznisszel? Na nem mintha nem utálnám őket, csak kíváncsi leszek mi lesz ebből... Norma lesz, hogy betesznek alternatívaként egy állóképet ha nincs flash támogatás? Vagy majd később odaműtenek iframe-ben JS+HTML(+canvas?) animációkat?

(#17) dajkopali válasza ddekany (#16) üzenetére


dajkopali
addikt

a kérdés jó :)
de egyrészt a világ operációs rendszereinek legnagyobb szállítójáról van szó, vagyis a reklámipar kénytelen lesz technológiailag is alkalmazkodni - nagyon gyorsan megteszik, sztem -, másrészt viszont most még csak a mobil eszközök egy részéről lesz majd szó, és azt se feledjük, a win8 legkorábban egy év múlva jön ki, addig rengeteg idő van - elindult a trend, az érintettek megoldják, ne félj :)

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#18) floatr


floatr
veterán

Jó, ez tetszik. A jelenlegi zászlóshajó IE9 részesedése a SC szerint 8%. A felületet elnézve az új böngi ezen verziója még ennyire sem fog elterjedni, ígyhát a kérdés csupán csak az, hogy ki nyír ki és mit. Leginkább magukat...

De ez az elemzés is basszus. A hirdetéseket -- alkalmazkodva a flashblock és tsai népszerűségéhez -- sok helyen ki tudják váltani html-es változattal (FYI ugyanolyan erőforrás-zabáló). A video streaming-et szintén megoldották html5-el, sok helyen, de ez csak ennyi.

(#19) julius666 válasza ddekany (#16) üzenetére


julius666
addikt

Ha optimista akarok lenni, akkor az első és második verzió vegyesen (a legjobb az lenne ha bármiféle ilyen reklám animáció akkor kezdene csak el futni ha én szeretném, tehát alapból egy kép lenne csak amire rá kéne ehhez kattintani, de ez sajnol túl szép ahhoz hogy valaha is igaz legyen, a reklám célja hogy felkeltse az ember érdeklődését, ehhez pedig a csili-vili izgőmozgó erőforrás-zabagépek ideálisabbak :( ).

Ha pesszimista, akkor a többségnél majd valami script le fogja generálni az alapból is generált fos kódú swf-ből az immáron mégfosabb, canvas-t használó js kódot.

(#20) julius666 válasza floatr (#18) üzenetére


julius666
addikt

Ha tippelnem kéne, a megcélzott táblagépeken nem lesz az ie10-nek lényegi alternatívája Win8-on. Ez mondjuk jövőre még nem lesz akkora szó, 2-3 év múlva már lehet.

FYI ugyanolyan erőforrás-zabáló

Egyébként ha azt vesszük, azért kevésbé erőforrás-zabáló alapból egy natív, jó render-motoron futó (az IE10-é ilyen) canvasos animáció, mint a méltán hírhedt plugin flashé.

Az persze más kérdés hogy a flashkódból generált javascript-kódnál ez az előny szépen elpárolog.

(#21) dabadab válasza ddekany (#16) üzenetére


dabadab
titán

Az lesz, hogy az Adobe cuccai majd fognak HTML5 kodot is generalni, nem csak flasht - nekik gondolom az igazi biznissz az authoringban van, nem az ingyenesen osztott flash pluginben.

DRM is theft

(#22) ntomka válasza dabadab (#3) üzenetére


ntomka
nagyúr

Belecsempézik, logikus. :)

ツ Headphones on - World off

(#23) sh4d0w válasza fatal` (#8) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nincs semmi probléma, nagyon helyes, hogy ők saját maguk is nyirbálják az IE piaci részesedését.

https://www.coreinfinity.tech

(#24) anulu


anulu
félisten

attól félek, h ez a Metro a mi 4-esünkkel szemben meg is fog valósulni. pedig jónagybaromság. ha valaki tabletet akarsz használni, vegyen azt.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#25) hackeeeee válasza dajkopali (#17) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tehát lényegében, rákényszerítik a népet, hogy HTML5-t használjanak?

Véleményem szubjektív...

(#26) Mr.Csizmás válasza vanye (#4) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#27) David75 válasza fatal` (#8) üzenetére


David75
őstag

Én mert teljes képernyőn böngészhetek.Anélkül hogy ráülnék az f10-re és mert kúrva jól meg van csinálva ha lenne flash akkor nem használnék chrome-ot win8-on.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#28) floatr válasza julius666 (#20) üzenetére


floatr
veterán

Szerinted mennyi ideig tart a guglinak, meg a mozillának az éppen kiadott developer preview alapján tolni egy verziót ARM-től ZRM-ig bezárólag az összes platfromra?

BTW, ahogy épp ránéztem a SC statisztikáira, azt vettem észre, hogy -- tartalomfogyasztási alapon persze -- 4 hónap van még a FF összetett (3.x-7) előnyéből, aztán chrome... De mondok jobbat is, a globálisan éllovas IE8 előnye 2-3 hónap múlva fog eltűnni, és ha az érdemi verziószámokat nézzük (ie6, ie7, ie8, ie9, ff3.5.x, ff3.6.x, ff5-6-7, chrome 13-14-15), akkor a chrome aktuális verziója fogja meghatározni a webes fejlesztések irányát. Kellemetlen tényező a flash-mentesítő mozgalomnak, mivel a flash runtime ugye eleve be van épülve a chrome-ba.

(#27) David75 akkor ez eddig 1 ;) idővel majd csak alakul ez a szám is...

[ Szerkesztve ]

(#29) Integra


Integra
titán

az ellenségem ellensége a barátom.
steve jobs kémei mindenhol ott vannak, a tornacipős, szakadt farmeros pamut pullóveres szemüveges terminátorok, már belülről bomlasztják balmerland-ot is..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#30) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Saját felhasználókat nyugodtan lehet szívatni. Én rohadtul örülnék, ha eltűnne a Flash végleg, és felváltaná a HTML5, de sajnos a HTML5 még sehol sem tart, a hasonló megoldásokat ugyanolyan erőforrás-zabálóak (egyelőre), mint a Flash, és a részesedése elhanyagolható.

Mindegy, úgysem a Metros IE-t fogom majd használni, amikor nagy ritkán szükségem lesz rá.

(#31) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Mondjuk attól még a W8-as tabletekre lehet tenni olyan böngészőt, ami támogatja a flasht, vagy meg is lesz tiltva, mint az ios-ben?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Eddig is csak az évi 2 kényszer vitt rá IE használatára. ;]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#33) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Gratulálok, eddig is egy rakat sz*r volt az IE, de mostantól az NO1. F*S lett.....

All→M8

(#34) ollie válasza callmeakos (#33) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Gratulálok, trollkodásból jeles!

***

(#35) callmeakos válasza ollie (#34) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Bocs, nekem ez a véleményem. Kevésbé vulgárisan: Az IE szerintem eddig sem volt jó, és egy ilyen döntéssel csak még rosszabbá teszik. Értelmét nem látom, csak azért mert Steve utálja a flast....

Ha trollkodásként jött le sorry...... :((

All→M8

(#36) moli.hu


moli.hu
őstag

ebben a projectben jobs melle allok. a flash (es az adobe) szamomra ugyanolyan szar, mint a mac.

(#37) Alchemist


Alchemist
addikt

Ebből nekem inkább az a fajta konzumbolsevizmus jön le, hogy "ne válogass vazze, majd én megmondom, mi kelljen neked!"

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#38) netpeti98


netpeti98
addikt

Jó lenne ha a html5 végre nagyobb teret nyerne. De azért a flash elhagyása nem jó mert, jelenleg teli van az internet olyan weboldalakkal amiket az animáció kedvér raktak össze flashból. (mondjuk ezen változtatna a html5, ha elhagyjuk a flasht) Mondjuk a tableten akadoznak, szóval ott megérthető a döntés.
Szóval 2 oldala van a dolognak.

Üdv netpeti98

[ Szerkesztve ]

(#39) rt06 válasza dabadab (#21) üzenetére


rt06
veterán

remlik, mintha mar lenne (de legalabbis keszul) ilyen cuccuk

meg is van, wallaby neven fut az adobe labs-ban, egyelore ingyenesen letoltheto (es abbol kiindulva, hogy ez a kesz fla file-t konvertalja, meglehet, hogy ingyenes is marad, a kesziteshez tovabbra is ott a flash pro)

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#40) kpal


kpal
veterán

na ez érdekes mit fognak kitalálni... :U

(#41) RaZroX


RaZroX
addikt

Hát erre kiváncsi leszek...

This is the way

(#42) Youri válasza Alchemist (#37) üzenetére


Youri
veterán

+1

RTX ON

(#43) dabadab válasza ntomka (#22) üzenetére


dabadab
titán

:W :DDD

DRM is theft

(#44) KAMELOT


KAMELOT
titán

Nemértem hova haladnak ilyen gyorsan.
2001---Win xp
2006---Vista
2009---WIN 7 amihez a SP1 fél éve jelent meg.
2012---WIN 8 ami megint csak tele lesz bugokkal ,meg javítani kell dolgokat ,meg nem fog menni ez meg amaz.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#45) Tigerclaw válasza netpeti98 (#38) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Hát igen. Érdekes lenne tudni, hogy honnan veszik a kutatási adataikat, mert az én általam megtekintett weboldalaknál alig van még html 5, szóval olyan mintha meg akarnának szüntetni valamit, csak még nincs helyette más.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46) dabadab válasza KAMELOT (#44) üzenetére


dabadab
titán

Teljesen normális sebesség ez:

2001---Win xp
2004---Win XP SP2
2006---Vista
2009---WIN7
2012---WIN8

(Az XP SP2-ben annyi mindent átvariáltak, hogy kaphatott volna új nevet is.)

DRM is theft

(#47) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

...és így lettek a trehány flash programozókból még trehányabb HTML5 programozók. Hurrá.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#48) L Balázs


L Balázs
tag

A tabletre optimalizált oldalak eddig is mellőzték a Flash-t (iPad miatt). Szinte minden magára valamit is adó oldalnak van már tableten (vagy legalább okostelefonon) használható verziója, tehát nem szenved hátrányt az, aki a metrós IE-t használja a tábláján. "Normál" PC-re pedig az aero felület való, amiben van Flash. Ezek fényében nem értem, hogy mi a probléma :P

(#49) fatal` válasza KAMELOT (#44) üzenetére


fatal`
titán

Semmi gond nincs a sebességgel.

1993 - Windows NT 3.1
1996 - Windows NT 4
1999 - Windows 2000
2001 - Windows XP
2004 - Windows XP SP2
2006 - Windows Vista
2009 - Windows 7
2012 ? - Windows 8

(#50) opr válasza dabadab (#3) üzenetére


opr
veterán

Egy az egybe ugyan ez jutott eszembe.
Flasht elhagyják, de valszeg a silverlight azért bentmarad. Ha ez igaz, bullshit az egész, semmi köze ehhez az almának, csak egyszerűbb azt mondani (jobban hangzik), mint hogy "Nos, az igazgatótanács a 20 hét alatt 6*os kastélyban eltöltött spórolásról, és haszonnövelésről szóló low-budget eventen megszavazta, hogy jobban szolgálja a cég érdekeit ha a saját fos eszközünket erőltetjük a népre más cég fos eszköze helyett."

Btw., tudom, hogy ezért kapni fogok, de szvsz a html5 még mindig nem képes 100%-ban kiváltani a flasht... A Silverlight talán, azt nem ismerem annyira.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.