Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) MongolZ válasza sakal83 (#145) üzenetére


MongolZ
addikt

3.6 és 4.4 GHz között pedig min fpst tekintve pedig még mindig csak 7%...
Az átlag FPS sokkal többet mond egy konfigról, mint egy minimum érték, főleg kihasználtság és nem FPS tekintetében. Semmi értelme GPU-kihasználtságnál minimumot nézni, főleg, amikor mindegiyk 90+.

Ne feledjük továbbá, hogy ez csak egy egyszerű logoutos teszt, nem szentírás. Nincs itt sehol óriási különbség. El kell fogadni, hogy FullHD-hez sokkal inkább kell erős VGA, mint CPU. Nincs miről vitázni.

[ Szerkesztve ]

(#152) TTomax válasza Malibutomi (#148) üzenetére


TTomax
nagyúr

Azóta elég sokat gyorsult az nv is... :U

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#153) wednesday


wednesday
őstag

Azzal remélem mindenki tisztában van, hogy FPS drop az nem kizárólag CPU kérdés. Egy millió más oka lehet (alaplap, energiamenedzsment, driverek, maguk a játék engine-ek, háttértár, internet, futó alkalmazások, kártevők a gépen...) Tehát az, hogy valakinek a szomszédjának 3770k-val is beesett 130 alá a frame és ezért felhúzta 8.7Ghz-re és folyékony nitrogénnel hűti és így már végre "hihajtsa -e " a az erős VGA-ját. Az nem azt jelenti, hogy ez az általános, minden körülményre és minden játéknál a megoldás. Tehát az, hogy mindig izom CPU-t válasszunk.

Elképzelhető, hogy FX-el nem úgy teker néha egyes játékoknál a 7970, mint egy 3770k-val, de a nagy részét lehet észre sem venné az ember, ha nem méri külön ki.

[ Szerkesztve ]

(#154) Bull1 válasza Malibutomi (#148) üzenetére


Bull1
aktív tag

Hát... azért olvastam h sokan panaszkodnak az ennél frisebb driverektől. (több az FPS, de laggol a megjelenítés)

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#155) gbors válasza Oliverda (#87) üzenetére


gbors
nagyúr

miért nem raktok ki egy formot, amibe a kedves olvasók maguk írhatják az árakat, és kiszámolja az ár / teljesítményt? :)

amúgy a cikk érdekes volt, ahogy elnézem, a játékon (és persze a fogyasztáson) kívül többé-kevésbé felzárkóztak a Vishera-alapú processzorok. a 6000-es széria egyáltalán nem hülyeség, ha kiegyensúlyozott teljesítmény kell, visszafogott áron.

a játéktesztekkel viszont van némi gondom. milyen scene-eket mértek? pl. a crysis warhead, amikor nagy lövöldözés / robbantgatás van, borzalmasan CPU-limites, ehhez képest a tesztben fullHD-ben az összes processzor ugyanannyit ment. a warhead akkor ilyen szép GPU limites, amikor sétál az ember a dzsungelben, és nézegeti a bogarakat, vagy nemt'om, létezik-e hozzá flyby típusú benchmark, azok még ilyenek.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#156) sakal83 válasza atti_2010 (#147) üzenetére


sakal83
addikt

Na jó ez innentől parttalan :) Nem arról volt szó, hogy erősebb-e vagy nem, hanem arra, hogy fullhd-ban elég-e egy 7950/7970-hez.

Mindenki azt vesz amit szeretne. Béke :R

MongolZ

De a PH-s tesztben az i7 sem 3.6.-on ketyeg, hanem alapórajelen. Tehát akkor minden 7950/7970 670/680 tulaj téved, hazudik, és rosszat akar másnak amikor azt mondja, hogy egy tuningolt i5/i7 kell az új játékokhoz, hogy jól fusson, és ezért magának is ilyet vesz, hogy megtévessze a fórumozókat. :B

[ Szerkesztve ]

(#157) korion válasza Def26 (#27) üzenetére


korion
senior tag

Mérj Te egyet!
sajnos nem látom az aláírásodban,h milyen pc-d van!
üdv!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#158) Malibutomi válasza TTomax (#152) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Forgathatod a szemed, attol még a 7970 jelenleg a leggyorsabb single kártya.
Az ár teljesítményt hagyjuk is...

(#159) Def26 válasza korion (#157) üzenetére


Def26
félisten

Nincs pc -m. Tesztet ne írjak ezek helyett? :U :D

Bull1: Mert építeni szeretnék.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#160) greenmeister


greenmeister
tag

Grat a teszthez. Ez a teszt is megerősített abban, hogy fullHD-ban a mai játékokkal mindegy, hogy A10 5800K vagy FX 8320 esetleg i7 3770K. Átlag FPS-t nézve 1-2 FPS az eltérés.

MSI B150A GAMING PRO - G4560 - Raijintek Aidos Passive 8GB DDR4 2133MHz - OCZ 60GB Agility 3 SSD - Sapphire RX 570 - THERMALTAKE V3 BE - EVGA 750GQ - Logitech MK320 - Grado SR60 - Microlab Solo 6c

(#161) Bull1 válasza Def26 (#159) üzenetére


Bull1
aktív tag

Akkor minek vagy itt ? :DDD

Én is... főleg test-et, rám férne. :p

[ Szerkesztve ]

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#162) TTomax válasza Malibutomi (#158) üzenetére


TTomax
nagyúr

Te meg borzolhatod rá a hajad még két napig... amíg a Titan kijön...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#163) zimi1991 válasza TTomax (#162) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Azzal azért ne hasonlítsuk össze mert az még ki sem jött és ha ki is jön egy árban lesznek...
Ezzel az erővel jövőhéten dobhat ki az nvidia is új drivert és akkor jaj az amd-nek :C

A privátokra illik válaszolni!

(#164) ViZion válasza Def26 (#159) üzenetére


ViZion
félisten

huhh, bár fele ilyen bátor lennék!
Mintha Újpest-Fradin a büfében benyögnéd, hogy te a kosárlabdát szereted... :D ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#165) Freiherr válasza greenmeister (#160) üzenetére


Freiherr
őstag

Álmodozzál csak... :U

XXX

(#166) Malibutomi válasza TTomax (#162) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Emlékeztess légyszíves, mennyi is lesz az ára? Köszi

[ Szerkesztve ]

(#167) TTomax válasza Malibutomi (#166) üzenetére


TTomax
nagyúr

Számodra mindenképpen megfizethetetlen..még csak gondolnod is kár rá...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#168) atti_2010 válasza Malibutomi (#166) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Gondolom célszerű lett volna előrendelni még a végén nem fog jutni.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#169) greenmeister válasza Freiherr (#165) üzenetére


greenmeister
tag

Olvasgass picit 01
Olvasgass 02
Olvasgass 03
Nem én írom a teszteket, ne velem vitatkozz.

MSI B150A GAMING PRO - G4560 - Raijintek Aidos Passive 8GB DDR4 2133MHz - OCZ 60GB Agility 3 SSD - Sapphire RX 570 - THERMALTAKE V3 BE - EVGA 750GQ - Logitech MK320 - Grado SR60 - Microlab Solo 6c

(#170) Malibutomi válasza TTomax (#167) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Te a bankomban dolgozol? Ja nem, akkor meg honnan tudod nekem mire van pénzem.
Látom kifogytak az érvek... :U
Egyébként semmiképp nem vennék 1000$-os kártyát, mert nem érzem létjogosultságát.

(#168) atti_2010
Ja én is attól félek. De látod nincs ilyen gondom, nálam okosabbak megmondják hogy mire van pénzem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#171) zimi1991 válasza TTomax (#162) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Azzal azért ne hasonlítsuk össze mert az még ki sem jött és ha ki is jön egy árban lesznek...
Ezzel az erővel jövőhéten dobhat ki az nvidia is új drivert és akkor jaj az amd-nek :C

A privátokra illik válaszolni!

(#172) TTomax válasza Malibutomi (#170) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nem kell kristálygömb ahhoz,hogy ha 7970-et nem vettél akkor Titant sem fogsz...Pont annyi érvet hozok fel mint te...elgondolkodtató nemde?

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#173) ->Raizen<- válasza TTomax (#167) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Most már amd vs intel kinek nagyobb a pöcse helyett azt játszátok kinek nagyobb a bankszámlája? :C

[ Szerkesztve ]

(#174) Freiherr válasza greenmeister (#169) üzenetére


Freiherr
őstag

Ha nem haragszol,jobban hiszek a sajat tapasztalatomnak.
Jelenlegi kartyamat egy i5 760 3.6 on 75-80℅-on hajtotta,most vegig 100-on vagyok bf3 multiban fhd-ban.Ezt biztos tudna egy A10-es is..._

XXX

(#175) Def26


Def26
félisten

Na találtam magamnak egy tesztet. :D AMD FX 8350@4.2 Ghz, HD 7850 alapon, Battlefield 3 Caspian Border 64 ember, 1920x1080, ultra, 4xaa, 16xaf, hbao. Gyönyörű szépen fut. :) [link]

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#176) Malibutomi válasza TTomax (#172) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A nagy különbség, hogy rólam van szó, és én lehet tudom mennyi pénzem van míg te csak találgatsz...elgondokodtató nemde?

(#173) darky@
Nem kinek nagyobb, hisz én nem turkálok az ő zsebében, ellenben neki a kristálygömbje mindent megsúg úgy tűnik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#177) TTomax válasza Malibutomi (#176) üzenetére


TTomax
nagyúr

Csak magam tudom idézni... [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#178) atti_2010 válasza Def26 (#175) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Gyönyörű szépen fut.

Hogy mondhatsz ilyet, ha eldöntötték a kékek hogy nem megy FX -en akkor az nem megy. :DDD

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#179) Puma K


Puma K
veterán

Imádom a magyar fórumokat kib@szott műanyag, fém és szilícium darabok miatt életlen késsel vágnál el egyesek egymás torkát... vagy legyen szó bármi másról.

Halkan megjegyzem, hogy egy ismerősöm sem használ AMD CPU-t és VGA-t aki komolyabb grafikán játszik full HD-tól nagyobb felbontáson vagy fényképekkel, videókkal/filmekkel és zenével foglalkozik.

Valamint egy ismerősömnek sem tudtam AMD CPU-t rakni a gépébe, mert egyszerűen nem hozzák azt a szintet ami elvárható lenne (fogyasztásról és melegedésről ne is beszéljünk), meg a személyes tapasztalataimból kiindulva AMD VGA-t sem javasolok ismerősöknek, az meg a másik, hogy legtöbb régi barát, haver Nvidia kártyákat használtak a mai napig ATI/AMD kártya nem is érdekli őket.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#180) korion


korion
senior tag

imádom ilyenkor a fűromot!(Amd-Intel tesztnél!)
"Az Amd kisközért,az Intel bevásárlóközpont!"
"de mondhatnám azt is,hogy az Amd olyan mint az Alfa" (persze ebbe könnyű belekötni!)

De ott ahol a "legkisebb Intel megközelíti ,meg utol is éri a nagy Amd-t,ott nincs vitának helye!

A "régi" Phenom II X4-X6 volt ami fel vette a versenyt!

Én is azt vallom,h egy 7850 2gb még most is elég full hd-ra!

+3670-365-3097 Inkább sms vagy viber!;)

(#181) sakal83 válasza greenmeister (#169) üzenetére


sakal83
addikt

Na erről beszéltem. Beleírják a tesztbe, hogy az átlag fps fullhd-ban ugyanolyan. Csak a vga számít, és mindenki ezt szajkózza.

Ja. Én is azt hittem, míg gyakorlatban nem láttam, hogy nem fedi a valóságot.

De, ha felsőbb kategóriás vgat tervezel, akkor számíts bele még egy pár ezrest, mert a procid is cserélni kell.

Majd széjjel vetett az ideg, amikor láttam, hogy a gpu 70-80%-on szaladgál az újabb játékokban (a crysis 6 éves!), míg a proci 9X %-on szaladgál. Így hiába volt jó vga, a proci lehúzott belőle -20% teljesítményt.

(#182) LuzZzer válasza Oliverda (#74) üzenetére


LuzZzer
tag

Azért írtam, hogy nálam. Átlag felhasználó nem sűrűn renderel, enkódól bármit, pláne egy középkategóriás processzorral. Játszik, filmetnéz max. tömörít. Továbbá nincs egyszállas teszt se, és a listában az egyetlen 2 magos az i3. Nálam akkor is ő lesz a nyerő, játékos budget pc-be szerintem kiváló választás.

Az élet szép, a világ rossz!

(#183) Malibutomi válasza TTomax (#177) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én befejeztem a vitát, aki csak találgatni és személyeskedni tud, azon csak mosolyogni tudok. :)

[ Szerkesztve ]

(#184) Def26 válasza atti_2010 (#178) üzenetére


Def26
félisten

Én mondtam azt, hogy szarul fut. Elfelejtetted? :DDD Amúgy tényleg szépen fut, sztem elég lesz nekem ez is. Nem lesz pénzem core i7 -re. :( Már csak át kell nyálaznom az amd fx topikot, hogy kell ezeket húzni.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#185) antikomcsi válasza #16729600 (#99) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Megnyugtatlak ugyan az a helyzet, mint az elődnél. Ha rendesen tuningolod, akkor bizony zabál, és hűteni kell. Némelyik proci menne többet is, mint amin végül hagytam, de képtelenség tartósan hűteni levegővel.

(#100) zimi1991

Bocsánat, de ezeket mire alapozod? Ott van a tesztben világosan, hogy mi a helyzet 1920-as felbontáson, és szerintem reális, és korrekt, hisz pont ezt látom én is egyéb gépeknél.

Saját használatra 8350-et nyúzok fix 8 mag 4600MHz-en. És bizony a proci még soha nem volt kevés.

Véleményem szerint nagy kár azzal riogatni a népet, hogy egy "nagy" FX kevés egy nagy VGA-hoz. Saját tapasztalatom is azt mutatja, hogy ez így nem igaz.

(#186) kop8 válasza LuzZzer (#182) üzenetére


kop8
őstag

még mindig gyengék az amd procik....

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#187) atti_2010 válasza Puma K (#179) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Valamint egy ismerősömnek sem tudtam AMD CPU-t rakni a gépébe,

Nem jól próbálkozol mert én már 11 darabot raktam Llanobol és mindenki nagyon elégedett, viszont elég troll szöveget nyomtál.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#188) TTomax válasza Malibutomi (#183) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ne csodálkozz ha így indítasz egy beszélgetést.... [link]
Magadon mosolyogsz... :)

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#189) epityesz


epityesz
aktív tag

Hát........nem nagyon tudja most az Amd az Intelt szorongatni :Y

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#190) waithEard válasza kop8 (#186) üzenetére


waithEard
őstag

Igen, gyengék. :U
Egy kicsit számolgattam:
A táblázat jobb oldalán az aktuális legolcsóbb ár amit az árgép dobott
. (Most ne menjünk bele abba, hogy melyik bolt jó vagy rossz, nem ez volt az érdekes.)
Bal oldalon az ár különbség százalékban, mellette pedig ugyebár a teljesítmény különbség. :)

Ami a fogyasztást illeti: úgy saccolom, hogy napi 10 órás géphasználat mellet kb 4 év mire megtérül az
i7 3770k árkülönbözete. Ha 20 órát feltételezve is 2 évnél több jön ki. Persze ez csak egy felületes számítás. :)

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#191) antikomcsi válasza korion (#180) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk, ahogy én látom amit linkeltél, ott az a kis intel, nem csak a nagy amd-t, de a nagy intelt is pont úgy közelíti meg. :)

(#192) Puma K válasza atti_2010 (#187) üzenetére


Puma K
veterán

Tököm tele van a trollozással már, nincs valami magyar kifejezés erre?

Akinek gépet raktam össze játékra kellett, minimum full HD felbontáshoz vagy afelett. + minden grafikai beállítás maxon.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#193) ->Raizen<- válasza Puma K (#192) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Hagyd rájuk ha valamit másképp gondolsz mint a többiek a társadalomra ártalmas, közveszélyes, már a jelenléteddel környezetszennyező troll vagy.

[ Szerkesztve ]

(#194) atti_2010 válasza waithEard (#190) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Szuper, 28,22% többletért 94% pluszba fizetni jó üzlet. :DDD

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#195) Freiherr válasza waithEard (#190) üzenetére


Freiherr
őstag

Inkább i5 3570K-val hasonlítgassd,azzal egy kategória kb,mindjárt nem 2 év jön ki,vagy pláne nem 4. :DDD

XXX

(#196) LuzZzer válasza waithEard (#190) üzenetére


LuzZzer
tag

Ez szerintem felhasználás kérdése. Tételezzük fel, hogy munkaidőben renderelsz és heti 1 órát nyersz egy i7-tel és mondjuk 12+fás a mérnöki óradíjad, mindjárt 1 hónapról beszélünk és a többin már keresel. Aztán jöhetnek a matekpéldák, hogy Bélának van 4 i7-es gépe amivel videót vág, Józsinak meg 5 AMD-s ugyan azt a munkát mennyi idő alatt végik el... Szóval kinek a pap kinek a paplan.

[ Szerkesztve ]

Az élet szép, a világ rossz!

(#197) waithEard válasza LuzZzer (#196) üzenetére


waithEard
őstag

Szerintem tételezzük fel azt, hogy a felhasználók legnagyobb része munkaidőben nem renderelget, hanem egészen mást csinál és sokszor még köze sincs a PC-hez. (Meg a 12 rongyos órabérhez!) :D
Szóval nem a kivételekből próbáltam kiindulni, hanem az átlag felhasználóból, aki netezik, filmet néz, játszik a gépén.

00KID: Persze kevesebb. 1 év alatt behozza az árát, ha sokat használod. Napi 8-10 órával számolva kell neki is a 2 év. :) Cserébe viszont 10%-al gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#198) blackydan


blackydan
senior tag

Köszönjük a cikket, nem lett rossz a mostani sorozat szerintem bár van mit csiszolni még :B

(#199) MZperX75 válasza Puma K (#192) üzenetére


MZperX75
addikt

Mi a gondod az AMD VGA-val? ....de érdekel nem szőrözésképp kérdezem,rádásul nekem nincs dVGA
-m a gépben.

"Akinek gépet raktam össze játékra kellett, minimum full HD felbontáshoz vagy afelett. + minden grafikai beállítás maxon."

Ez egy szűk réteg! Akik nem sajnálják a lóvét,most divatból vagy E-penisz, miatt az más kérdés.

én meg Ismerek olyat aki szerkesztésre zenére(hang studióban),csak 27"-iMac-et használ Winfos-os PC-ben nem hisz,bár a gépében is HD6970M van és I5-2500-as,és nem zavarja az AMD kari....

[link]

(#200) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Az AMD fogyasztásától azért nem kell ennyire rettegni, nincs nagyon olyan játék, ami prime95 szinten terhelné meg. Sok esetben (nem BF3 :) ) az FX leállítja a magok felét is akár, ha nincs terhelés rajtuk. Egyébként egy FX-8xxx procival nem nagyon lehet CPU-limitről beszélni, Skyrim-ben is csak azért kétszer gyorsabb nála az Intel Core i5/i7, mert azt a foshalom Gamebryo-t használja, ami mellesleg betudható a Bethesda (Zenimax) szokásos fércmunkájával..

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.