Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) antikomcsi


antikomcsi
veterán

Szép munka, látom megint nem sokat aludtál. ;)

(#2) Zodicus


Zodicus
senior tag

Jó teszt lett, gratula. Öröm nézni, hogy a kicsit korosodó 2600K-m még igencsak az élmezőnyben van.

(#3) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Kinek lehet érdemes választani a 8320-at?
Ár-érték arányban bíztam benne, hogy jobbak lesznek mint az i5-ök de sajnos nem azok.
Mennyire vészes egy 125 Wattos TDP?

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#4) GIJoe válasza QwErTy42 (#3) üzenetére


GIJoe
addikt

Ez az évi 10-15% javulás édeskevés, ezzel Intelt befogni nem lehet szerintem

(#5) antikomcsi válasza QwErTy42 (#3) üzenetére


antikomcsi
veterán

Láthatod a tesztben a választ a kérdéseidre.

A 125W-os TDP nem vészes, ha rendesen tuningolod, na az a vészes, fogyasztásilag és hőtermelésileg is.

Viszont, amint látod "tetszett plecsnit" kapott, ami teljesen reális. Azoknak lehet jó, akik nagyon ár érzékenyek (bár 40K felett ez érdekes) és nem akarják ennyire tuningolni, de szerintem inkább ajánlható a 8350 úgy 6-7K pluszért.

(#6) gianni85


gianni85
veterán

CPU (játékok) szöveg már milyen régóta csak copy/paste meló? :)

(#7) Def26


Def26
félisten

Battlefield 3 egy kicsit csalóka, mert nem single -t kéne tesztelni. Légyszíves valami multi mapot, pl. caspian border 64 emberrel teszteljetek.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#8) Mr President


Mr President
senior tag

Nem gondoltam volna hogy teljesítmény/fogyasztás-ban ennyivel erősebb az intel! :Y Az Fx-8320 érdekes ársávban van. Drágább is mint a 3470, de cserébe többet fogyaszt és gyengébb tőle. :F

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#9) Malibutomi válasza QwErTy42 (#3) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Annak pl. akinek mint nekem is adott volt az AM3+ platform, és gondolkodik tuningban is.
Én azért vettem , mert tudtam hogy húzni fogom (4,5-en megy napira), és a ott megvan az i5 teljesítmény, ami nekem elég, viszont így nem kellett platformot váltanom.

Egyébként olyannak nagyon jó, aki pl dolgozik is a géppel, pl renderel, mert ott ezek sok helyen a 3770 környékén mozognak fele árért. Ha emellett a játékokban nem 100 csak 80 fps van, az szerintem nem rossz tradeoff.

[ Szerkesztve ]

(#10) schawo válasza Def26 (#7) üzenetére


schawo
titán

Ezzel a Bulldozer architektúrával (és derivatíváival) AMD felvette a szopóálarcot. :(

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#11) sakal83 válasza Def26 (#7) üzenetére


sakal83
addikt

Ez így van. Állandóan olvasom a PH-s tesztekben, hogy a processzor nem tényező fullhd-ban.

De az.

Egy i5 2400-al hajtottam 3.6 ghz-en egy HD7950-et tuningolva (hd7970 szint), és bizony a gpu kihasználtságom a mélységeket verdeste. Most egy 4.2-ön hajtott i5 2500k-m van, amely már elfogadható, 90% feletti kihasználtságot okoz. Hittem a teszteknek, de saját mérések alapján bizony le kellett váltanom a procim, mert idegeítően bellasult a vga.

Persze a benchmarkokban és a régi játékokban ez nem áll fenn, jó számokat mutat, de egy Hitmanben, AC3-ban, Crysis 2-ben és társaiban játék közben igenis kell a jó processzor egy hd7970-es szintnél a jó minimum fps-hez, benchekben valóban ugyanazok a számok.

[ Szerkesztve ]

(#12) mghltm


mghltm
addikt

amit az ember az amd procin megsporol az intel-hez kepest, azt koltheti egy minosegibb hutesre. tuning eseten biztosan elhuz a hasonlo arazasu i3/i5-hoz kepest, de ez nagyobb fogyasztassal parosul.

a tesztert koszonet! jo latni, hogy "gamer" gepet lehet epiteni a legolcsobb i3/fx-4xxx-re is, nem kell hozza feltetlenul i7-es csodaproci.

"Mindez röviden azt jelenti, hogy a nyolcmagos csúcsmodellekben négy ilyen modul kap helyet, de mivel az AMD nem tervez kisebb szilíciumlapkákat, így a hat- és nyolcmagos modellek egyszerű letiltásokkal jönnek létre"

a negy- es hatmagos modellek

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#13) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Brutális az a teljesítmény/fogyasztás grafikon. :Y Azonos energiából 2 kör alatt 1 kör hátrányt kapnak az Ivy-ktől ezen az összetett akadálypályán. :)

(#14) Def26 válasza sakal83 (#11) üzenetére


Def26
félisten

Battlefield 3 -nak a multi az erőssége és eléggé megizzasztja a 4 magos procikat is. Ezért nem értem, hogy a single -t miét erőltetik, amikor ahhoz jó egy g540 celeron.

Én 2600k -t használtam hd7970 mellé, full hd -ban azzal volt folyamatos.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#15) madgie válasza Def26 (#7) üzenetére


madgie
titán

Ez jól hangzik, de hogy? 64 embert vonjanak bele, hogy mindig ugyanaz történjen? Tudod jól, milyen hatással van a sok füst/effekt/rombolás.

(#16) BalaNce87 válasza sakal83 (#11) üzenetére


BalaNce87
addikt

Ez így van. Ha erős vidkarit veszel, akkor dukál alá egy erős processzor is. Ebben nincs semmi meglepő.
Ami viszont nagyon meglepő az az, hogy az AMD a saját veszte felé megy. Ennyire mellényúlni sok éves fejlesztésekkel. Elég szarul hangzik... :F :W
Nem tudom a mobil piacon hogy állnak de az asztali PC kategória ha így haladunk tovább, akkor Intel monopolizált lesz.

(#17) QwErTy42 válasza Malibutomi (#9) üzenetére


QwErTy42
addikt

Véleményem szerint kevesebb tranzisztorral és másfélszer nagyobb csíkszélességen mint az Intelé elég jó a teljesítménye. Szerintem architektúrában nem lenne akkora előnye az Intelnek a számokat láttán, ha azonos gyártástechnológiával készültek volna ezek az FX processzorok.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#18) KAMELOT


KAMELOT
titán

Jó teszt lett!
AMD szakértőkhöz fordulva egy ilyen kérdésem lenne, ha már itt vagyok.
Ezekhez melyik a legjobb / legolcsóbb alaplap?
AMD FX-8320.....
FX-6300.....
FX-4300.....

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#19) Def26 válasza madgie (#15) üzenetére


Def26
félisten

Simán felmész egy caspian -ra vagy wake island -ra, 64 ember aztán tolsz 10 percet multiban, pl. infantry only vagy mittudomén.
Tudom, hogy nagyban befolyásolja a játékot a robbanás, házak omlasztása stb. de biztos, hogy jobb erőképet kapnánk mint így single tesztel :)

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#20) DIESELPOWER


DIESELPOWER
aktív tag

Ár/érték arányban best lenne az AMD, ha egy picit alacsonyabb lenne a TDP.

[ Szerkesztve ]

(#21) Stan648 válasza Def26 (#19) üzenetére


Stan648
tag

Nálam úgy megy a BF3, multiban 64fősben max beállításokkal, ha balra nézek cpu limit, ha jobbra akkor meg gpu limit kb. ez van. Próbálgattam különböző órajeleken a procit is gpu-t is. Nekem ez jött le.

7600X + A620 + 32GB DDR5 + RX 6700 XT

(#22) Malibutomi válasza KAMELOT (#18) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

8320-hoz 25 körül vannak ajánlottak, lényeg a vrm hűtés, és hogy ne 4+1 fázis legyen. pl. gigabyte 990xa-ud3
6300 és levelé már olyan 18 körül jó lapok vannak pl. asus m5a97 2.0 vagy asrock 970 extreme 4. Ezek is jó lapok, de a 8xxx alá már kevesek.

(#24) Gave


Gave
addikt

Talán jövőre már a belépő játékos notikban is 4 magvas proccok pörögnek majd. Több MMO cím is kihasználná a 4-6-8 magos CPUkat, akkor meglódulna az AMD és talán hosszútávon jobb befektetés is volna, ha "performance patch" is érkezne gyakrabban.

Egy sima "toggle" gomb mondjuk, hogy "cool physics combat effects" a népszerű MMOkban ahol ez 4+ magos procikon engedélyezhető csak — szerintem meghozná az áttörést.

[ Szerkesztve ]

(#25) madgie válasza Def26 (#19) üzenetére


madgie
titán

Tíz perc alatt lehet, hogy ott állsz a tévétoronynál és mindenki máshol van, de lehet ,hogy ott lesz a tankcsata. Az a baj, hogy nem lehet állandó környezetet biztosítani, tehát nem lesz hiteles a teszt (tudom, a single sem az igazából, mert másképp működik). Igazából azt sem várhatjuk el Oliverdától, hogy minden egyes procival 30-60 percet multizzon (annyi idő alatt megfordulna majd' minden szituációban)

(#26) Malibutomi válasza madgie (#25) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igazából azt sem várhatjuk el Oliverdától, hogy minden egyes procival 30-60 percet multizzon

Miért, 2-3 hónap alatt elkészülne egy cikk, síma ügy. :DDD

(#27) Def26 válasza madgie (#25) üzenetére


Def26
félisten

Igazad van, nem akarok ezen puffogni, csak arra vagyok kíváncsi, hogy az új amd procik hogy teljesítenek multiban. Sokan vannak akik bf3 alá építenek gépet és nem mindegy, hogy egy fasza kis adm proci 35k környékén, hogy teljesít egy 70k -s intellel szemben. :) Most persze magamból indulok ki, mert baromi kíváncsi vagyok rá, és amikor megláttam, hogy bf3 teszt is van megörültem...

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#28) antikomcsi válasza Def26 (#27) üzenetére


antikomcsi
veterán

Amit én tudok biztosra, az az, hogy a 4 modulosak elég jól teljesítenek. Viszont 2 modulost nem ajánlanék BF3 multira, még akkor sem ha 30K alatt van az ára.

[ Szerkesztve ]

(#29) emmm


emmm
senior tag

Azért az a CPU teljesítmény/fogyasztás mutató mindent elárul. Kanyarban sincs már az AMD. Valaki írta, hogy az a 10-15 % évente igen kevéske lesz, teljesen egyetértek...

(#30) madgie válasza Def26 (#27) üzenetére


madgie
titán

Megértem az álláspontod, tavaly-tavalyelőtt én is így voltam még, nem lehetett tudni, van-e alternatívája az inteleknek bf3 multi fronton. Aztán inkább én is összeraktam a lóvét egy i7-2600-ra, amit azóta sem bántam meg (hardverapróról sokkal olcsóbban vettem, mint boltból).

A dolog pikantériája, hogy vagy fél éve leálltam a bf3-mal, sőt, szinte minden játékkal (star trek online kivétel, azzal elbohóckodom).

(#31) ViZion


ViZion
félisten

Háát. én sem nyugodtam meg. Azt gondoltam cserélem a 960T procimat, de sok értelme nincs.
Remélhetőleg még pár hónap és beállnak az árak, mert így túlárazottak az új FX procik szvsz...
Sajnos AMD inkább APU felé fordult.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32) Def26 válasza madgie (#30) üzenetére


Def26
félisten

Én meg egyszerűen felfogni sem tudom, hogy miért teljesítenek az amd procik ilyen szarul bf3 multiban. Ott vannak a 8-6 magos procik és hihetetlen, hogy ennyire nem mennek. Pedig baszott jó áruk van, nagyon szívesen vennék belőle, de amikor meglátok egy összehasonlító tesztet egy core i3 -al akkor elsírom magam. :(

Én meg átmentem konzolra, mert ott nincsenek csalók, de most egyre inkább vágyok vissza pc -re.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#33) muxi-muxi


muxi-muxi
senior tag

Valahányszor nekifutok egy éppen aktuális AMD procitesztnek azzal a reménnyel olvasom végig, hogy "na most az AMD megmutatja", de az eredmény mindig csalódás. Fűtenek, mint a rezsó, mellé még gyengébbek is, s általában az is ökölszabály, hogy tuninggal érnek el oda, mint az árkategóriájukban szereplő Intel proci. Az addig oké, hogy a foglalat már évek óta ugyanaz, de azokkal nem is törődnek, akik új rendszert építenek?

Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

(#34) Malibutomi válasza ViZion (#31) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nagy változást ne vár szerintem. Az fx-6300 pont jó helyen van árban és teljesítményben az i3 körül (jól megrántva meg bőven felette), úgyhogy az marad ott. A 8320-at meg nyilván nem fogják ugyanabban az árban adni mint a kisebbet (amúgy van már 37-ért aprón ami már nem nagy különbség).

(#35) lee56 válasza Def26 (#32) üzenetére


lee56
őstag

Miért milyen szarul teljesítenek? Előbb még azt mondtad olyan szivesen megnéznéd hogy állják a sarat multiban, vagy a két hsz között megvilágosodtál? :)

Ha érdekel más tapasztalata a témában, akkor olvass, itt a fórum pl., de súgok egy picit; tuningolt phenom2 x4-ről is tetemes FPS-növekedést hozott a váltás egy újdonsült 8320 tulaj szerint.

Amúgy valóigaz, így ebben a formában semmit nem mondd a BF3 teszt.. a singleplayert egy Sempron is elviszi a hátán, kis túlzással. :)

No Comment

(#36) djculture


djculture
félisten

Ez a modulos bohóckodás egy elbaltázott lépés, évek óta látjuk az eredményét. Saját integer feldolgozókat tartalmazó magok egy lebegőpontos egységen és 2 MB-nyi másodszintű gyorsítótáron osztoznak. Ezzel az osztozkodással meg is van ölve az egész.

(#37) Kiki18


Kiki18
őstag

Köszönöm a tesztet,szép írás lett,az eredmények pedig magukért beszélnek. Nem véletlen,hogy sosem váltottam AMD platformra,és nem is fogok! :K

(#38) Def26 válasza lee56 (#35) üzenetére


Def26
félisten

Úgy értettem intelhez képest telejésítenek szarul (bf3 multiban). Amúgy meg elhiszem én neked, hogy jó az amd, csak adj mellé teszteket. Ne annyit, hogy egy ismerős hallotta, hogy valaki beszélt már róla... :U Nem kell súgni, ha ez így van ahogy mondod akkor linket pls, tesztekkel.

atti_2010: A régebbi fx procikat azért már láttam tesztekben, most az új szériáról van szó, nem?

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#39) atti_2010 válasza Def26 (#32) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Én meg egyszerűen felfogni sem tudom, hogy miért teljesítenek az amd procik ilyen szarul bf3 multiban.

Az előbb még fogalmad sem volt róla most meg már ilyen borúsan látod a dolgot, ez érdekes.

Amúgy itt megkapod a választ:Amit én tudok biztosra, az az, hogy a 4 modulosak elég jól teljesítenek. Viszont 2 modulost nem ajánlanék BF3 multira, még akkor sem ha 30K alatt van az ára.

Én láttam egy FX 6200 -at Bf 3 multiba és nem ment szarul pedig 64 pálya volt.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#40) Jim Tonic válasza GIJoe (#4) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szvsz. meg rég befogta az Intelt. Csak a szoftverek nem tudják kihasználni. Amivel persze nem sokra megy így a felhasználó, de ez talán megváltozhat.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#41) lee56 válasza Def26 (#38) üzenetére


lee56
őstag

Jah hogy az emberek véleménye nem számít, inkább nézel kétes teszteket, és akkormár rögtön 800x600-ban, mert úgy szebbek a grafikonok igaz!? :U

(#42) Agyzuzo : l.o.l Valóban mennyire sehol sincsenek, van amiben jobbak is, de tényleg, fényévekre le vannak maradva, hihetetlen mintha egyeseket fizetnének egy-egy ilyen beszólásért. :D

[ Szerkesztve ]

No Comment

(#42) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Azért durva, hogy mennyire sehol sincsenek ezek a top AMD procik az Intel i5-7 szériájához képest. Bő fél éve vettem a 3570k-mat és úgy látom még egy darabig nem kell gondolkodnom a cserén. Pedig szívesen láttam volna már egy szorosabb küzdelmet.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#43) ati3x


ati3x
senior tag

Nekem ez a 6300-as teccik.. De.. Mondjatok már egy épkézláb alaplapot matx-ben hozzá, ami jó is, és "modern" is..(megfelel tudásban egy a75 FM2-es lapnak) Alapvetöen Fm2 (a75-ös)-ben gondolkodtam, egy 750k, és egy r7770-7850 videokariban.. De ebben a 6300ban mégis csak 1 modullal (2 maggal) több van, és bizony viszonylag sokat nyomnám a fotó feldolgozást. A masina 2-3 évre lenne tervezve minimum, nagyon már nem lenne "update", azaz nem baj ha am3+. A problémám jelenleg C2d E4600-am van (lassucska), és egy 3 terrás vinyot vettem, amiböl majd 1 terrát nem lát a rendszer a "régi" alaplap miatt.. :) Tán egy pici tuning lenne, vagy alulfeszelés.. De ki tudja.. Szóval mondjatok már egy mATX-es lapot ebben a kategóriában..

(#44) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ennek utánajárnátok hogy valóban ez a helyzet? Pl játék streaming alatt stb...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#45) Agyzuzo válasza lee56 (#41) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Az abszolút listában én a dobogón sehol nem látok AMD-t. Pedig szerettem volna. Szemellenzőt leveheted, esetemben nem jogos a beszólás, sajnos ez az architektúra tényleg sehol nincs az Intel-éhez képest. Ahogy írtam szeretnék már látni olyat, ami legalább olyan best buy, mint egy i5 mondjuk.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#46) hibavissza


hibavissza
veterán

hát, nekem még mindig az jön le, hogy aki olcsón akar jót az phenom II-est vesz...agyonüthetetlen ez a széria. full hd vagy az alatt nem éri meg váltani erről, hacsak nem kezd hardcore videoeditálásba valaki...

(#47) Def26 válasza lee56 (#41) üzenetére


Def26
félisten

Veled mi van? :U Szóval nem mondta, hogy nem számít. Azt mondtam, hogy linkelj pls. és ne csak annyit mondj, hogy Te már hallottad, hogy valaki tesztelt.

Légyszíves ne rajtam köszörüld az elméd, mert én csak kérdezek és nem ellenségeskedem, veled szemben. Elhiszem, hogy sok gondod lehet az életben, de nem én tehetek róla. Kímélj meg támadó megjegyzéseidtől.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#48) Oliverda válasza Def26 (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

Erre nincs időnk, illetve nem is lehet pontosan ugyanazt újramérni, ami beleszólhat az eredményekbe. A következő módosításnál kivesszük a BF3-at, és valami mást rakunk a helyére.

djculture: Ez egy rendkívül jól megalapozott és aprólékos mikroarchitektúrális elemzés volt. Köszi :D

Dr. Romano: Nem néztem (még) végig, de röviden elmondhatnád a lényegét.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49) skn


skn
csendes tag

A magam részéről kíváncsi lennék, hogy egy A10-5700 hogy szerepelne egy hasonló tesztben, ha már annyira ragozzuk a teljesítmény/fogyasztás mutatót! Gyanítom IGP használat esetén eltűnne az Intelek előnye..

(#50) Oliverda válasza skn (#49) üzenetére


Oliverda
félisten

Megnézzük majd.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.