Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Dr. Romano válasza Oliverda (#48) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A srác észrevette, hogy ha játékot streamel, akkor az FX lényegesen jobban szerepel az Inteleknél + más -nem a hagyományos tesztjátékokban játékokban pl. Trine 2 és még pár amit bemutat- magasabb felbontásoknál elveri alapból is a konkurenciát.

Főleg a stream részre lennék kíváncsi, hogy valóban jobb e az AMD.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#52) antikomcsi válasza ati3x (#43) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Azért matx lapot találni AM3+ rendszerhez nem is olyan egyszerű. Legalábbis az én elképzeléseim szerint.

6300 alá, tuning nélkül, vagy egy kis túlhajtással egy ASUS M5A78L-M/USB3 lapot mondanék. Különösebb oka nincs, csak a 4 memória foglalat, és az audió kivezetés. Viszont a továbbiakban vannak erre remek topikok és ajánló mesterek.

(#53) zimi1991 válasza Dr. Romano (#44) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Megnéztem félig a videót és azt kell mondjam neked hogy nem kell mindent elhinni :)
Akkor hagytam abba amikor a metro2033-at tesztelte és az amd majdnem dupla annyival ment.
Az AMD nem hogy dupla annyival megy hanem inkább fele annyival :R

A privátokra illik válaszolni!

(#54) Preacher1980


Preacher1980
tag

Üdvözlet az Uraknak!

AMD FX8320 tulajként az a véleményem, hogy teljes rendben van a proci legalább is számomra (amire én használom).

Általánosan nem az összesítő listákat kellene nézni, mert az egyéni használat szempontjából kicsit torzít. Pl. amire én használom ott hozza az i5 teljesítményét, sőt több cikkbeli tesztben verte is. Így az ilyen "i5 = best buy" sarkítások szerintem nem állják meg a helyüket.

Fogyasztás: Phenom II X4 965 BE-ről váltottam, az is és az FX8320 is 125 W-os TDP-vel rendelkezik. Így ez nem szempont számomra, főleg az Intel féle sarkított TDP értékhez képest.

ASUS ROG based on AMD!!!

(#55) QwErTy42 válasza Preacher1980 (#54) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ennek apropóján: Valaki elmondaná nekem, hogy az Intel mit trükközik a TDP megállapításával?
Mert hallottam olvastam több ízben is, hogy az Intel más metódus szerint adja meg a TDP értékeket.

Köszönöm! :R

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#56) Oliverda válasza Dr. Romano (#51) üzenetére


Oliverda
félisten

Aha, és ezt pontosan hogyan lehetne tesztelni?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#57) sev5g3


sev5g3
csendes tag

Az FX 4300-as szerianak az 5800k mellett milyen letjogosultsaga van? Ugyanannyiba kerul, a CPU resze nagyjabol ugyanolyan eros mindkettoben, csak az APU melle nem kell VGA ha valaki csak netezesre/skype-ra etc. vesz gepet.

Az AMD procik teljesitmeny/fogyasztas mutatoja meg siralmas. Nem lennek PR-os az AMD-nel, mas se megy mint a karmentes meg a kodosites.

(#58) lee56 válasza Def26 (#47) üzenetére


lee56
őstag

Velem semmi, te írkálsz össze-vissza, egyszer még tesztet akarsz, aztán válltig állítod hogy szar...
Én meg már 10 ember véleményét is egy akármilyen tesztnél többre becsülöm, így nem fogok neked linkelgetni, sorry.
Ha ez neked támadás volt, akkor még túl fiatal lehetsz. :_)

(#45) Agyzuzo :
Érdekes énúgy láttam hogy van amiben jobb, van amiben kicsivel van lemaradva, és tényleg van amiben nagyon, de hogy ezekből neked hogy sikerült azt a következtetést levonni hogy sehol sincsenek, az rejtély..

No Comment

(#59) atti_2010 válasza zimi1991 (#53) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az AMD nem hogy dupla annyival megy hanem inkább fele annyival

Rettentően rossz lehettél matekból mert ha megnézed a PH-s játék teszteket FullHD alig marad el az FX, pár százalék.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#60) Agyzuzo válasza lee56 (#58) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Akkor lehet csak számomra lett kicsit csalódás, hogy a csúcs FX nem került közvetlen az i5-i7 közé. :) Fogalmazzunk úgy, látnék már egy 60e körüli procit tőlük ami pont az előbb említett helyen szerepel.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#61) Freiherr válasza QwErTy42 (#55) üzenetére


Freiherr
őstag

Nem kell itt semmit sem trükközni.Keressd a tesztben a tuning oldalon a fogyasztásnál a szép hosszú piros csíkokat,az az Amd,míg a rövid kékek meg az Intel.8320 tuningnál 285W :Y ,ennyi,"kéremkacsojjaki".

XXX

(#62) fatallerror


fatallerror
addikt

amd-nek hagynia kéne már a cpu-kat :K

don't tell me what i can't do!

(#63) LuzZzer


LuzZzer
tag

Jó kis teszt lett, sajnos nem az Intelről szól, mert én a végére egy különösen ajánlottat raktam volna az i3-3220-hoz. Nálam ár/teljesítményben megnyerte a tesztet.

Az élet szép, a világ rossz!

(#64) zimi1991 válasza atti_2010 (#59) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Én a videóra mondtam :)
amúgy annyira nem voltam rossz matekos.
Maradjunk annyiban hogy volt szerencsém amd hez is meg intelhez is és ha megadod neki a rendes alaplapot meg ramokat akkor az intel verhetetlen és közel sem pár százalékok vannak.
A másik meg az hogy tuningnak van értelme az intelnél AMD-t meg inkább hagyjuk...

[ Szerkesztve ]

A privátokra illik válaszolni!

(#65) zimi1991 válasza fatallerror (#62) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Az AMD azóta ratyi mióta átvette az ATI-t előtte nagyon szerettem :)

A privátokra illik válaszolni!

(#66) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

PhenomII 955BE-ről váltottam FX-8320-ra, mivel BF3 multi alatt CPU-limitem volt. 4,2Ghz-n simán elviszi a BF3-at, teljesen elégedett vagyok vele. Sehol sem érzek CPU-limitet, vagy szükségét annak, hogy Intel core szériára váltsak. (Valamint az, hogy az AM3 fogalalat eléggé időtálló, plusz pont az AMD-nek.)

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#67) Preacher1980 válasza fatallerror (#62) üzenetére


Preacher1980
tag

Na igen, s akkor lehetne venni i3-as procit ~ 100.000 Ft-ért! :DD

ASUS ROG based on AMD!!!

(#68) joi29 válasza fatallerror (#62) üzenetére


joi29
őstag

Szerintem is jobb volna ha csak Intel gyártana cpu-t és bőven elegendő lenne ha
csak 5-6 évente nőne némileg a procik ereje és konkurencia hiányában 150-200$
lenne a legolcsóbb proci.
Ugye milyen jó lenne. :K

(#69) roberto02


roberto02
tag

Ha jól látom a cikkből az derül ki,hogy meglévő i3 2100 -om mellé ha rakok egy gtx 660 ti-t akkor nem lesz cpu limitem 1200-as felbontáson.jól gondolom?

\::/ : i5 -3470 + 8 Gb Elpida \::/

(#70) Malibutomi válasza Freiherr (#61) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Kicsit uncsi már ez a fogyasztás téma.
Ahogy amultkor is írtam valahol, kicsit fura elképzelni, ahogy a 200.000Ft-os gépek tulajai sírva fakadnak, mikor hazaérve azt látják, hogy a fürdőszobában égve maradt egész napra a villany, és ezzel elbukták az intel alacsonyabb fogyasztását.

(#71) 8th válasza Agyzuzo (#45) üzenetére


8th
addikt

Pedig szerintem sem rosszak ezek - na jó az FX-4300 tényleg egy fos - mondom ezt megingathatatlan Intel hívőként. Jó teljesítmény jó áron egyedül a fogyasztásukba lehet belekötni. Az FX-8320 alapórajelen 60+ wattal többet szippant ki a konnektorból mint egy i7 proci és az bizony sok, nagyon sok. Véleményem szerint 2013-ban ez megengedhetetlen és az még alap órajel semmi tuning. Tuningolva szabályosan leeszi a fejed. :DDD

(#63) LuzZzer: Nálam is, egyértelműen. A jelenleg kapható középkategóriás videokártyák alá ha csak nem hardcore gamer valaki teljesen felesleges az i3-3220-nál erősebb proci. A játékok zömét simán akadás nélkül viszi multiban is.

[ Szerkesztve ]

(#72) Bull1 válasza fatallerror (#62) üzenetére


Bull1
aktív tag

Jah, odaadhatnák már nekem ingyen ezeket. :DDD

(#70) Malibutomi
Akkor fakadnak sírva mikor terhelés alatt felbőg a CPU illetve táp veintillátor.

[ Szerkesztve ]

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#73) fatallerror válasza joi29 (#68) üzenetére


fatallerror
addikt

teljesen abba kéne hagyniuk a cpu piacot de azt hiszem nem is lesz több amd cpu

don't tell me what i can't do!

(#74) Oliverda válasza LuzZzer (#63) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem tudom hogyan számoltál, de az i3-3220 kb. 29 000 forint, míg az FX-6300 durván 32 000, azaz nagyjából 10%-kal drágább az utóbbi. Ezzel szemben az FX kb. 17%-kal gyorsabb mint az i3, ergo ár/teljesítményben jobb.

Az FX-6300 csak a magas fogyasztása miatt nem lett különösen ajánlott.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#75) Findzs


Findzs
addikt

micsoda fröcskölés megy már itt :U

amd vs intel party time, el fog tartani vagy 200 hsz -ig :))

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#76) Malibutomi válasza Bull1 (#72) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem egyik sem bőg fel soha, még jó hogy van rendes mindkettőből.
Mielőtt jön a szokásos "ilyen drága hűtő kell ezekre", előtte egy Brocken volt, és az sem volt hangos, sem meleg, csak akartam egy ilyet mert tetszik. :)

(#77) TTomax


TTomax
nagyúr

Azt hittem erősebb lesz...hm pedig nézegettem az árakat..azok csábítóak lennének,csak hát egy 670SLIhez kevéske ez a CPU ... :(

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#78) vahúr


vahúr
csendes tag

Csinálni kéne egy ár/teljesítmény táblázatot is! Az is érdekes lehet.

(#79) Exelsior válasza Malibutomi (#22) üzenetére


Exelsior
senior tag

Olcsóbbak sem rosszak de ott már a 4ghz a határ mivel vissza veszi az órajelet sajnos.

Nekem a 4ghz bőségesen elég. de ha van több pénzed akkor jobbat vegyél. :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#80) Bull1 válasza Malibutomi (#76) üzenetére


Bull1
aktív tag

Ergó a vételárba bele kell számolni a hűtés árát...

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#81) zimi1991 válasza Findzs (#75) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Az biztos :D

A privátokra illik válaszolni!

(#82) Exelsior válasza vahúr (#78) üzenetére


Exelsior
senior tag

Elég érdekes lehet mivel jóval olcsóbban hoztam ki egy 8 magos AMD configot mint egy intelt. Az hogy sokkal többet fogyaszt és hűteni kell hát ez van. Mégis maradt sok pénzem a tárcámban. Különben sem tellett volna I7-re, de normális i5-re sem. :) ki voltam számolva sajnos.

[ Szerkesztve ]

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#83) Malibutomi válasza Bull1 (#80) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hát gondolom ha valaki intelből K-s procit vesz, és tuningolja arra is kell.
Főleg ha kifog egy elpasztázott ivy-t ugye, ami rátesz egy 20 fokot a "kazán" amd-re :)

(#84) Bull1 válasza Exelsior (#82) üzenetére


Bull1
aktív tag

De lassabb is mint az i7.

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#85) Johnny001 válasza Oliverda (#74) üzenetére


Johnny001
senior tag

Hi!

Újabb köszönet a tartalmas tesztért :R

Sikerült rábeszélned a 3570K-ra, olvasgatván a teszteket arra jutottam, hogy ezzel jobban járok hosszútávon, igaz a konfigcsere drágább lett 25K-val (lap +proci a többi maradt). Phenom II X4 volt az előd.

By.: Johnny

Bp. XVIII.- Pestszentimre 06309060893

(#86) Freiherr válasza Exelsior (#82) üzenetére


Freiherr
őstag

De ha tellett volna,akkor azt veszed szerintem. ;)

XXX

(#87) Oliverda válasza vahúr (#78) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem lesz ilyesmi, mert a akkor fél topik arról szólna, hogy a sarkon kétezerrel olcsóbb xy proci, és miért nem azzal számoltunk.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#88) Exelsior válasza Bull1 (#84) üzenetére


Exelsior
senior tag

De nem annyival mint az ára szerintem. inkább legyen kicsit lassabb de amikor jönnek majd a több szálon futó alkalmazások akkor ez visszatérül. De mindenki azt veszi amire futja és kedvel. Itteni fizetés mellett erre futotta ennek is örülök. :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#89) Exelsior válasza Freiherr (#86) üzenetére


Exelsior
senior tag

Hát egyértelmű. Habár szerintem i7 már nem kell játékhoz. egy jobb i5 is elég.

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#90) Dr. Romano válasza Oliverda (#56) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Én sem vagyok ebben nagy prof, de elvileg ezzel az XSplit progival (is) lehet netre "sugározni" a gameplayt. Stream kérdésében kérdezzétek a MobilarénaTV-s kollégákat, nekik már bőven van tapasztalatuk ebben a témakörben :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#91) janika77


janika77
csendes tag

3 hónapja azon agyalok milyen procit tegyek a gépembe.amd 955 van jelenleg.olvasom itt a teszteket eldöntöm.Aztán elolvasom a hozzászólásokat elbizonytalanodok...Hagyom a fa..ba az egészet őszre....

(#92) #16729600 válasza Malibutomi (#76) üzenetére


#16729600
törölt tag

FX 8120,4000Mhz - lehűthetetlen ( prémium kategóriás léghűtéssel ), 3800Mhz a vége,ahol még kordában lehet tartani és nem ver bele a 70 C-ba. Szóval azért nem mindegy a fogyasztás és a tuningnál bekövetkező neutron csillag effektus.:) Mondom ezt úgy,hogy mindenem AMD.

(#93) atti_2010 válasza janika77 (#91) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem a hozzászólások alapján kell dönteni hanem ki kell olvasni a tesztekből amire kíváncsi vagy és az alapján eldönteni, pld ha játékra kell fullhd akkor egyértelmű hogy nem éri meg egy Intel a felárat de ez a pénztárcádtól is függ.

szunya1 FX 8120,4000Mhz - lehűthetetlen ( prémium kategóriás léghűtéssel ),

Viszont ez nem 8120 és nem melegszik annyira de lehet hogy túl nagy feszt adsz neki.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#94) werszomjas válasza janika77 (#91) üzenetére


werszomjas
őstag

Sajnos akkor sem leszel előrébb, jobb ezen hamar túlesni :DDD

üdv

(#95) Exelsior válasza #16729600 (#92) üzenetére


Exelsior
senior tag

Hát nekem alúlfeszeléssel sikerült. Hő fokkal sem volt gondom inkább a alaplapom nem a legjobb. Az miatt vagyok limitben. Jobb lappal simán menne. VRM nagyon melegszik és a lap nem engedi.

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#96) zimi1991 válasza atti_2010 (#93) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Biztos lehetsz benne hogy egy erősebb vgához mindenképp intel kell sajno és ki kell fizetni a drágább processzort ha nem akarsz feleslegesen nagy vgát tárolni a gépedben...

A privátokra illik válaszolni!

(#97) atti_2010 válasza zimi1991 (#96) üzenetére


atti_2010
nagyúr

nem akarsz feleslegesen nagy vgát tárolni a gépedben...

Miért ha a gyengébb VGA-t nem hajtja ki az erősebbet ki fogja. :DDD

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#98) MZperX75 válasza 8th (#71) üzenetére


MZperX75
addikt

"Az FX-8320 alapórajelen 60+ wattal többet szippant ki a konnektorból mint egy i7 proci"

Általános felhasználónak napjában 8 órát megy a gépe ebből a 8 órából 80-90% idle állapotba,a játékok nagy többsége GPU limites az az soha sem terheli a CPU-t 100%-osan,tehát nem szabad ennyire sarkítani ezt a fogyasztást.

Lapok és lapok között is lehet 10-20W fogyasztási különbség ugyanazon a rendszeren+tápok között is összejöhet plusz mínusz ugyanennyi.

Sok sok terhelt munkánál sem jön ki havonta nagy Ft-ba számolt diferencia

(#99) #16729600 válasza atti_2010 (#93) üzenetére


#16729600
törölt tag

Persze,én ehhez az új szériához nem tudok hozzászólni tapasztalat hiányában és biztos is történt előrelépés minden téren.Amúgy alapfeszes tuningra értendő az amit írtam.

[ Szerkesztve ]

(#100) zimi1991 válasza atti_2010 (#97) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Félre értesz szerintem.
Én azt mondom hogy ha van pl egy gtx 670-ed akkor azt egyik AMD proci sem tudja teljesen kihajtani ezért AMD alá teljesen felesleges nagy vgát tenni mert parlagon fog heverni.
De akinek tellik egy 670 annak teljen intelre is szvsz :)

[ Szerkesztve ]

A privátokra illik válaszolni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.