Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Malibutomi válasza atti_2010 (#650) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Igaz ezt adom.
Meg azt is hogy semmi értelme a turbonak. Kapcsold ki inkább.

[ Szerkesztve ]

(#652) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Na gyerekek, ez a Skyrim egy veszett fejsze nyele. Végigbogarásztam a netet valami tweak után, de se a forceolt multithreading a két ini.ben, se a szálak növelése / csökkentése, se az affinitás állítgatás (core: 0-1-2-3, 0-2-4-6, 0-1, stb.) nem hozott semmit. Marad egyedüli megoldásként az OC. Fujj Gamebryo, fujj Zenimax :)

A Crysis3-nak pedig pacsi, +1 játék, amit végre normálisan megírtak multicore-ra.

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#653) ViZion válasza Sondi1986 (#647) üzenetére


ViZion
félisten

TT-t ne kapcsold ki, hanem állítsd magasabbra.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#655) RVR400 válasza Sondi1986 (#649) üzenetére


RVR400
veterán

Lehet, hogy valamiről lemaradtam, de hogyan állítod be az alapórajelet, és a turbo órajelét is? Merthogy tuning esetén alapból kilövi a turbot tudtommal.

(#656) zimi1991 válasza ViZion (#653) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Egy gyors kérdésem lenne az urakhoz :)
Még peddig hogy egy fx procinál pl 8320-as nál ha én mondjuk cod2 multizok akkor a turbónak az egy magot amit használ a game akkor felkel húznia nem?

A privátokra illik válaszolni!

(#657) MongolZ válasza zimi1991 (#656) üzenetére


MongolZ
addikt

Erre találták ki, igen.

(#658) - = Zk = - válasza Abu85 (#639) üzenetére


- = Zk = -
félisten

akkor ez a hiba az én alaplapomnál is... hm. faca :W
végre ezt is megtudtam ennyi év után :C

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#659) atti_2010 válasza zimi1991 (#656) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Igen de rendszerint csak bajt kever pláne ha az alaplap nem tudja kezelni, szerintem menj át az FX topikba és egy olyanra hallgass aki már javított ilyet.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#660) zimi1991 válasza MongolZ (#657) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Nah majd meglátjuk be nevezek egyre és majd jövök dícsérni vagy fikázni :C
De akkor most le tiltja a turbót tuningnál vagy nem?
Alaplapba úgyis csúcsot veszek mindig :B

[ Szerkesztve ]

A privátokra illik válaszolni!

(#661) Malibutomi válasza zimi1991 (#660) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A többség kilövi a turbót, és felhúzza az összes magot, mert az amúgy is túlzó alapfesz mellé az AMD a turbóhoz már igazán beteg feszültségeket ad gyárilag.
Pl nálam:
8320 - 3,5ghz, alapfesz 1,375V :Y tuning 8 mag 4ghz - 1,28V
4ghz turbo - 1,425V alapból ami nálam 1,43 körül volt ténylegesen tuning 8 mag 4,5ghz - 1,44V

[ Szerkesztve ]

(#662) atti_2010 válasza zimi1991 (#660) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Kapcsold ki kézileg a Biosbol a turbót és nézd meg hogy úgy is csinálja?

Malibutomi Ezért mondtam hogy kapcsolja ki, lehet a + feszültség zavarja meg a VRM-et.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#663) stratova válasza =WiNTeR= (#652) üzenetére


stratova
veterán

Köszi az utánajárást, kérdeztem Malibutomi kollégától is, mi lenne az eredménye ua. 4.2 OC, de CPU affinitás állításával. De ezek szerint a változás elhanyagolható mértékű nálad. Érdekes, jó lenne tudni pontosan mely területeken jelenthet előnyt a CMT-Off. Anadtech Opteron 6276 tesztben s másutt is láttam rá példát. Az sem kizárt hogy CMT nélkül jobban tudott turbózni vagy 3dsmax már nem skálazódott dual Opteron 6200-ra.

[ Szerkesztve ]

(#664) zimi1991 válasza Malibutomi (#661) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Ha jól értem a szavadból akkor ha én meg tuningolom és mondjuk még emelek turbón is akkor a b eteges feszültségi értékek miatt nagy fogyasztásom lessz és hő?
Ha gyárilag adja meg a túlzó értékeket akkor garanciát is vállal hogy hogy ha adott minden körülmény akkor nem hibásodhatnak meg a procik?

A privátokra illik válaszolni!

(#665) Malibutomi válasza zimi1991 (#664) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Lényeg amit akartam mondani, hogy azt amit gyárilag nagy fesszel ad turbot, el tudod érni kézi tuninggal sokkal alacsonyabb feszen nagy valószínűséggel.
Én személy szerint mivel úgy is vettem a procit hogy húzni fogom semmi értelmét nem látom a turbonak.
Ha nem terhelem úgyis visszaveszi magát a proci és alig fogyaszt, ha meg terhelem, akkor ne kapcsolgassa nekem a magokat, meg a frekit, legyen ott annyi erő amit bír.
Mondjuk nekem 4,5ghz-en van állandóra.

atti_2010

Nem is tudom miért küzd vele :) Általában mindenkinek inkább a TC off-ot javasoljuk épp ezért.

[ Szerkesztve ]

(#666) stratova válasza zimi1991 (#664) üzenetére


stratova
veterán

Erre hivatott az APM, ami amellett hogy C6 state engedélyezése esetén a turbo core-ért felel, TDP és hőmérséklet fűggvényében leszabályozza a processzort ha szükséges.
Csak feltételezés, de a nagy feszültségérték megválasztása annak is betudható, hogy minden CPU-nak képesnek kell lennie vele a meghatározott turbó órajelre.

[ Szerkesztve ]

(#667) zimi1991 válasza Malibutomi (#665) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Mennyit lehetne elérni egy komolyabb lapban és hűtővel elérni mindennapos használta során?

A privátokra illik válaszolni!

(#668) Malibutomi válasza zimi1991 (#667) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hát ezt senki nem tudja neked megmondani, attól függ mennyire jó procit fogsz ki.
Az enyém van akiéhez képest nagyon jól megy, de azt mondom nekem ez kényelmes setup 24/7-re
Fél óra Linx alatt 65 fok volt a max hőfok, és itt még a hűtő sem zajong, max susog ha terhelés alatt van.

(#669) zimi1991 válasza Malibutomi (#668) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Hát nekem elég durvának tűnik az a 65 fok azzal a brutális hűtővel :F
Kézzel is tapinthatóan annyi vagy csak azt írja?

A privátokra illik válaszolni!

(#670) #16729600 válasza Malibutomi (#668) üzenetére


#16729600
törölt tag

Linx alatt nekem sincs gond soha.Ellenben prime 95 ( blend ) teszt alatt seperc alatt eléri majd a 80 fokot és visszaveszi a cpu t 1400 Mhz re.Lehet,hogy az a Linx csak valami lightos bébi papi tesztprogram? :)

(#671) Malibutomi válasza #16729600 (#670) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Prime is hasonló:

Lehet a linx-et nem nyomtad fel maxra, én a memória beállítást maxra tettem.

zimi1991

A 65 fok nagyon jó hőfok :)

[ Szerkesztve ]

(#672) atti_2010 válasza zimi1991 (#669) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Mintha az Ivy alacsonyabb hőfokon menne, csak arra tehetsz bármekkora hűtőt úgy se lehet lehűteni a kupak alatt.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#673) Pepe78 válasza zimi1991 (#669) üzenetére


Pepe78
senior tag

Amit művelsz itt az hihetetlen.
Mindegy ki és mit ír azonnal kifordítod , hátulról jössz.
Szakmaiság semmi, csak szítod a vitát.
Be kéne fejezni már lassan.
Mennyé szépen és az intel procid dobozát tedd a paplan alá és pihend ki ezt a több napra nyúló csatát amit vívsz , mondjuk feleslegesen.

Előre is köszönöm azok nevében akiket szintén felhergel már a "hozzáállásod".

Én jelenleg I3 -t hajtok, de nem zárkóznék el egy ilyen AMD kipróbálása ellen.
Ez a 125w TDP és jaj istenem nem tudjuk lehűteni meg vicc!
A GTX480 meg ugye takarékos....

Szép estét mindenkinek.

(#674) zimi1991 válasza Pepe78 (#673) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Pont azért akarom ki próbálni mert nem zárkózom el és ezért érdeklődök :)
Mondom meglátjuk és be is számolok milyen eredményeket kapok.
atti_2010 nem nagyon akarok ivy ban gondolkodni mert ott volt vmi komoly gubanc asszem indulásnál.
Malibutomi akkor rendben :R

[ Szerkesztve ]

A privátokra illik válaszolni!

(#675) lee56 válasza stratova (#663) üzenetére


lee56
őstag

Érdekes ez a CMT off dolog; két mag osztozkodása néhány erőforráson egy moduláris felépítésen belül, ezt nem tudod kapcsolgatni, csak egyszerűen kiveszel az egyenletből egy integer magot.

Előnyt? Elég specifikus terület lehet, amit el tudok képzelni hogy nagyon FPU-igényes az adott program és se az FX-ek moduláris felépítésre se a többszálúsításra nincs felkészítve (azaz jól megírva), ezért ha egyetlen magnak jut az egész FPU így csikarhat ki egy kis előnyt, de amint a tesztekben is látható nem túl nagy és nem túl sok helyen mutatkozik meg ez a bizonyos, előny. :)

No Comment

(#676) stratova válasza lee56 (#675) üzenetére


stratova
veterán

Tulajdonképpen egyfajta manuális (esetleg profilozott) Turbo Core is lenne, ha már a magas feszültség miatt a gyári nem az igazi.
Azzal a gondolatmenettel, hogy: minél kevesebb mag/modul megy annál kisebb lenne a v-drop -> magasabb stabil órajel lenne elérhető ua. CPU-n azonos feszültséggel kevesebb maggal/modullal. Kisebb fogyasztás, kisebb hőtermelés. Gyengébb lapban magasabb elérhető teljesítmény kevés szál esetén.

[ Szerkesztve ]

(#677) Sondi1986 válasza Malibutomi (#671) üzenetére


Sondi1986
addikt

Turbót csak tegnap próbáltam ki.

Ma leszedtem a Prime 4.2Ghz 1,41V 5 perc után kifagyott és míg ment 61 fok után 55fokra vissza hűlt és ezt csinálta állandóan.

(#678) miresz válasza Sondi1986 (#677) üzenetére


miresz
veterán

Hidd el a lap csinálja.Az én esetemben is a 8120 1,4V-on volt stabil a 970extr3-ban,és a lap nem bírta,mindig visszavett. De alapon turbo-val is visszavett amikor a turbo irreálisan magasan feszeket oszt prociak. Uguan ez a proci a fentebb említett Asus lapban 1,28V-on ment 4Ghz-n.Aztán meghúztam benn 4,7Ghz-ig 1,5V-al,és ott is stabil volt. Az extr3-ban 4,2Ghz volt a vége agyonfeszelve.

(#679) Zeratul válasza lee56 (#675) üzenetére


Zeratul
addikt

AVX 256 bit nélkül aligha jelent előnyt hogy 1 magnak jut az egész FPU.

[PS4]-ről pletyizik az Xbitlabs. Úgy néz ki az APU 8 jaguár mag 16 GNC CUval.

[ Szerkesztve ]

(#680) Pug válasza Sondi1986 (#677) üzenetére


Pug
veterán

Abban a lapban néha az alapórajeles throttling mentes működésnek is örülni kell...

(#681) kiskekko válasza zimi1991 (#569) üzenetére


kiskekko
tag

A Phenom II X4 965BE nálam egy FSP 350 60APN tápról megy tökéletesen, a konfigom meg sem közelítette még eddig a tápom által leadható max teljesítményt (ez egyébként egy 80+-os minőségi táp), pedig egy köztudottan nagy fogyasztású prociról beszélünk. A gyári hűtő terhelve tényleg hangos, viszont rendesen lehűti a procit, eddig elvoltam vele, majd egyszer talán (?) beruházok egy Freezer 13-ba. Ja és persze semmi tuning nincs nálam, nem érzem szükségét. :)

"Az elitet csak az különbözteti meg az összes többitől, hogy bárki másnál jobb az alapokban."

(#682) lee56 válasza stratova (#676) üzenetére


lee56
őstag

Ez elméletben tényleg jó, és a tuningkísérletekben látni is rá példát, csak normál körülmények között, a 0°C feletti tartományban nem túl működőképes a dolog. Különben mindenki 1 modullal játszaná a skyrimet, starcraftot stb. (meg az összes elavult motorú programot) 6-7GHz-en, de gyakorlatilag ehhez is folyékony nitro kéne, már én is gondoltam ilyesmire, de felvilágosítottak az FX-gazdák hogy nem ilyen egyszerű a helyzet :D

No Comment

(#683) pilu85 válasza =WiNTeR= (#600) üzenetére


pilu85
őstag

mondd már el mi az a Gamebryo? állandoan ezt irogatják itt de én lemaradtam róla...

ja meg vgülis crysis 3at hogy viszi???

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#684) ViZion válasza pilu85 (#683) üzenetére


ViZion
félisten

[link]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#685) pilu85 válasza ViZion (#684) üzenetére


pilu85
őstag

ohh miylen figyelmes. kösz. :D jah és a titok az hogy itt a cpu rajzolja a grafikát nem pedig a gpu? :)

[ Szerkesztve ]

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#686) Malibutomi válasza pilu85 (#685) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nem, a lényeg hogy egy ócska engine, ami rosszul használja az eröforrásokat. Ahhoz is patchelni kellett hogy 4gb ramot tudjon használni.

[ Szerkesztve ]

(#687) mateasd


mateasd
csendes tag

Aki nemismeri annak javaslom,itt valós értékeket láthatunk a processzortesztekről. I5 3570k erősebb mint bármelyik AMD.
Anandtech

“Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok”

(#688) miresz válasza mateasd (#687) üzenetére


miresz
veterán

Ez a oldal abszolut nem reális eredményeket tükröz.Ez már elég sok topicban elhangzott.

(#689) atti_2010 válasza mateasd (#687) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Köszönjük az Intel bérenc Anantech tesztjeit már nagyon jól ismerjük, ajánlom figyelmedbe a tegnapi Crysis 3 tesztet ahol a 8 magos FX szépen lemosott az i7 -ig mindent elnézve a jövőben érkező játékokat látunk még ilyet.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#690) RVR400 válasza mateasd (#687) üzenetére


RVR400
veterán

A tesztek felében (vagyis csak 44%-ában), meg szignifikánsan talán kis felbontású játékban, amik nem tudnak több szálat használni. Az ára pedig bármelyik AMD árát felülmúlja. Meg Te amúgy csak az utolsó 4 pár csíkot nézed? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#691) Freiherr válasza atti_2010 (#689) üzenetére


Freiherr
őstag

A 4GHz-en ketyegő 8350 hozott +5 min.fps-t a 3.4-en,alapon ketyegő 3570K-n,amiben még ~30% potenciál van,ez tényleg lemosás.Nem kekeckedni akarok,csak ne essünk már túlzásokba sem.

XXX

(#692) TTomax válasza atti_2010 (#689) üzenetére


TTomax
nagyúr

Csak nem clktoclk...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#693) Malibutomi válasza Freiherr (#691) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Jelezném, hogy a 4ghz az alapórajele annak is, és van még benne mondjuk 20% tuning.
Sok helyen az intel is hasonló mértékben "mossa le" az amd-t, az mégis mindíg örömünnep sokaknak.

[ Szerkesztve ]

(#694) Pug válasza TTomax (#692) üzenetére


Pug
veterán

És különböző architektúráknál mióta is kéne a clktoclk teljesítményt nézni... :U
Vegy ez egy ilyen mindenképpen kössünk bele valamibe hsz volt?

[ Szerkesztve ]

(#695) Pepe78 válasza Malibutomi (#693) üzenetére


Pepe78
senior tag

Ennek fényében nem is olyan rossz eredmény!

(#696) RVR400 válasza Freiherr (#691) üzenetére


RVR400
veterán

Az FX-8350 (49k) 5 fps-sel (több mint 10%) tud többet. Az alapon hajtott FX-6300 (31k) meg 3 fps-sel tud kevesebbet mint a zistenített 3570k (55k)... ;)

[ Szerkesztve ]

(#697) Oliverda válasza TTomax (#692) üzenetére


Oliverda
félisten

A clock 2 clock összehasonlítás irreleváns. Érdekességnek, illetve elemzési szempontból lehet jelentősége. Aki leveszi a polcról az adott modellt, az a gyári órajelen fogja használni, illetve van egy marék ember (néhány százalék) aki tuningol.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#698) TTomax válasza Pug (#694) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mert miért is ne?Elérhető mindkettővel az azonos órajel....vagy az már nincs kifizetve?
Szerk:Éppen te kötözködsz,illetve személyeskedsz,mert valaki le merte írni.. én ezt nem tettem.

(#697) Oliverda
Maradjunk annyiban,hogy számodra... aki egy picit is foglakozik vele túlhajtja .... vitatkoznék a pár százalékon,föleg egy 3770 vagy egy 8350 esetében...

(#699) RVR400
Nem ilyenkor az jön,hogy csak az AMDt lehet húzni.. éppen a kolléga vagdalkozott alant egy 20%-al ami jó lesz 15%-nak is... az igazság meg az,hogy mindkettőt meg lehet húzni kb azonos órajelre és már volt nincs "előny"...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#699) RVR400 válasza TTomax (#698) üzenetére


RVR400
veterán

Ilyenkor jön az, hogy egy tuningos 3570k jobb, mint a 8350 (az alapon szót ilyenkor ugye szokás kihagyni, hogy a tárgyilagosság teljes hiánya meglegyen). :)

(#700) atti_2010 válasza TTomax (#692) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Miért kellene clock 2 clk. mérni, gyári órajelet veszünk mert mindenki azon fogja hajtani vagy felette pár olyan örült mint én, ha veszel 2 kocsit akkor összehasonlítod azon a fordulaton amin a gyárból kiadtak nem kezded el buherálni a motorvezérlést hogy egyforma legyen.

de már megelőztek

lehet húzni kb azonos órajelre és már volt nincs "előny"...

Nagy tévedésben vagy a Visherák 4 fölött is mennek ahol az Ivy már elkezd rotyogni amúgy sem túl hidegek.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.