Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) antikomcsi válasza DeadMeat (#295) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Az a probléma szerintem, hogy nem értitek miről beszél. Persze lehet hűteni, és én elhiszem, hogy fel tud rakni egy hűtőt. A baj az, hogy rengeteg tartalék marad a prociban, amit csak azért nem lehet kihasználni, mert hosszú távon nem lehet megfelelően hűteni.

Az, hogy 10-20 percet megy a proci, jól meghajtva az semmi. Az én példányom simán menne 5GHz-et, de egy dupla radi, és 4x120mm venti nem elég.

Elhiszem, hogy sok mindenkinek nincs szüksége ilyesmire, de Ti is higgyétek el, hogy nem a levegőbe beszél.

(#302) F e Z o


F e Z o
veterán

Egy 2500k még igazán beleférhetett volna a tesztbe véleményem szerint, ha amd részről annyi proci volt tesztelve.

(#287) Lorant2 : Hány százalékban használja a cpu-d és hány százalékban használja a vga-d a bf3 multi. Az fx6300 vs i5 esetében pedig én nem lennék benne biztos, hogy 5 év múlva mondjuk gyorsabb lenne az amd megoldása.

[ Szerkesztve ]

H2O über alles!

(#303) ViZion válasza antikomcsi (#301) üzenetére


ViZion
félisten

Komolyan, ha ekkora teljesítmény kell, akkor nagyobb procit kell venni. Persze hogy nem fogod tartósan hűteni, azért ezt nem nevezném átlag felhasználásnak...
Másrészt nem tudom mi az az alkalmazás otthon, ami folyamatosan 100%-ra terheli a procit, hosszú percekig. Tesztprogramok és a professzionális alkalmazások idecitálása nem ér. :D Ha valaki otthon swarcba renderel egy kis procin, akkor gondolom oka van rá, de lehet, h azt a procit nem is arra szánták...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#304) Malibutomi válasza antikomcsi (#301) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

De hát minden procit csak addig lehet húzni amíg tudod hűteni. Ezért vannak a rekordok nitróval.
Nem értem a problémádat.

(#305) Peat;)


Peat;)
veterán

Nincsenek rossz áron, teljesítmény sem rossz, de a fogyasztás elrontja az élményt. Manapság azért már hosszabb távra lehet venni egy erősebb fajta processzort, ott már pénzben is megmutatkozik a különbség (legalábbis ha a vga kártyáknál megmutatkozott az amd előnyére, akkor úgy a korrekt ha itt is megmutatkozik). Másrészt egy AMD játékkonfig erősebb tápot igényel, ez is plusz pénz és ha értelmes az ember akkor elkerülhetetlen ráfordítás. Ezek a cpu-k azoknak valóak leginkább, akik már rendelkeznek ilyen foglalatú alaplappal, vagy aki tényleg húzni szeretné a gépét. Egyéb esetben vagy elveszik az árelőny az említett dolgok miatt, vagy lecsökken.

(#306) antikomcsi válasza ViZion (#303) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Azért kell stabilra belőni a procit, mert hiába nem megy minden pillanatban 100%-on, de ha nem tuti a beállítás, akkor nekem a BC2 elszáll játék közben.

Tehát amíg blend tesztben hibázik egy mag, addig nekem nem jó a beállítás. Ahhoz, hogy mondjuk fél órát menjen a blend, ahhoz meg hűteni kell ezerrel. Sajnos kevés vagyok hozzá, már csak a bacsis féle Balaton hűtésben reménykedhetem. :DDD

Senki nem mondja, hogy átlag felhasználás, csak azt, hogy ha komolyabban tuningolna az ember, akkor ne egy TX3-al próbálkozzon.

(#304) Malibutomi

Nincs itt probléma, csak tény, ha nem enne ennyit a kis drágám, akkor nem is fűtene ennyit és tudnám hűteni, de 1.5V-nál már irgalmatlanul megugrik a fogyasztás.

Nem tudom emlékszel e, de annak idején nem egy helyről hallottam, hogy hú, ezek a procik nagyon szuperek lesznek, és simán mennek majd 5GHz-en egy jó léghűtéssel. No, nem igazán hittem el a dolgot, és ezért nem is akkora a csalódásom.

[ Szerkesztve ]

(#307) #16729600 válasza antikomcsi (#301) üzenetére


#16729600
törölt tag

Visszaadtad a hitem az univerzumban és az emberiségben köszi :) Valóban erről van szó és nem arról,hogy alapfeszen, alapórajelen gond lenne a hőmérséklettel és megfőne a cpu. A gond az,hogy tuningnál az én 8120 am alapfeszen 4Ghz környékén már lehűthetetlen, mondjuk 10 perces távlatban,Még 4.5 Ghz en is simán feláll a rendszer és nem hibáznak a magok,csak akkor még rövidebb idő után jön a kazán effektus és tök mindegy,hogy vízzel vagy prémium kategóriás léghűtéssel van társítva a proci. Mondták itt,hogy az Asrock lap miatt van így és 65879 csatornás vrm tápellátás kellene alá,de ezúton üzenem nekik, hogy egy MSI 990FXA-GD80, és egy Asus Sabertooth 990FX alatt is ugyanez a helyzet. Peace :)

Kiegészítésként még annyit ,hogy olvasgatom,különböző vga topikokban ,hogy a 8120 alapfeszen simán megy
4-4.2Ghz-et.Ez igaz is,kérdés,hogy hány percig? :D Az is igaz ,hogy nagyobb teljesítményhez nagyobb proci kell és nem kell sírni a tuning miatt ami csak opció.Ez is igaz.Ellenben baromság,hogy ezek a procik ennyit mennek általában gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#308) Chosen


Chosen
addikt

Lenne értelme olyan tesztnek, hogy egy azonos hűtővel, azonos ventifordulaton, azonos tesztet futtatva lemérni a cpu-k hőmérsékletét? Ez reprezentálná, hogy az a +10-20-30-100 Watt mégis mennyit jelent hőtermelésben szvsz.

(#309) RVR400 válasza #16729600 (#307) üzenetére


RVR400
veterán

Egyébként talán hülye kérdés, de ha az AMD 72 fokos maghőt ad meg maximum értéknek, akkor miért aggódtok, hogy a kupakhő felmegy 80-ra, mikor ott a magok még jócskán 70 alatt vannak?

(#310) DeadMeat válasza antikomcsi (#301) üzenetére


DeadMeat
veterán

Elhiszed, hogy tudom miről beszél, meg hogy én miről beszélek? Ismerem a problémát, nekem sem alapon megy, most +1ghz van benne és még az alap fesze alatt vagyok. Olvasd vissza mit küzdöttem vele, mert nem értettem, hogy a proci "forró" de a víz ezt nem mutatja.Ezért is hoztam fel a q66-os példát.
Nem volt egyszerű a dolog, majdnem egy kis tubus mx4-et elqrtam, mire meglett a titok nyitja nálam.
Menne még a proci, ahogy mondod is rengeteg benne a tartalék, de nem akarok a radira ventit rakni.Így meg ennyit bír.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#311) Malibutomi válasza antikomcsi (#306) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A stabilitásban egyetértek, én úgy szoktam, hogy kitesztelem a legalacsonyabb primestabil feszt, aztân a normál használatra kap +1 lépcsöt, mert ott már úgysem fog ilyen terhelést kapni, de így tuti stabil, nincs határon, hogy egy vdroptol kifeküdjön.

Hütés téma.
Az intelek nem fogyasztanak sokat, és hány 5gigás intelt látsz? Nem sokat. Egyébként elég jól bejött szerintem, a phenomoknak 4-max 4.2 körül reszeltek (szarabbaknak 3.8). Ahhoz képest a 8320 3.5ghz-röl felszalad 4.5-4.8-ra elég jó.
Én 4.8-ig néztem, de 4.5-en használom, mert igy tök csendes a konfig, csak néha-néha mondjuk konvertálás alatt susog picit a venti.

szunya1
Ne sértödj meg de marhára nem vagy képben fx-ben. Mi az hogy olvasod, hogy alapfeszen megy 4gigánáltalában de meddig? Fél évig használtam a 8120-at 1.248v-on hiba nélkül. Ha rendesen beleolvasnál a topicba tudnád, hogy ha nem is ezen a feszen, de 1.275-1.3v körül mind tudja ezt. Nem tudok felidézni olyst ami ne ment volna így. Az fx topicban ez az általános alapbeállítás javaslat: TC OFF, APM OFF, 4ghz, 1.3v.
Hogy a tiéd ennyire melegszik, lehet kifogtál egy ilyen kaksit, minden proci tipusból fordul elö melegedösebb.

[ Szerkesztve ]

(#312) antikomcsi válasza DeadMeat (#310) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Én meg egy 4grammos mx2-t. :DDD :DDD

(#313) bozont válasza TTomax (#276) üzenetére


bozont
veterán

Ja hogy az MSAA kiváltásáról van szó, most már értem. Puma K nagyobb felbontású textúrákról beszélt a bejegyzésében, ezt furcsálltam, de most már értem mi is ez. Mondjuk nem tűnik akkora mértékű javulásnak, mint amekkora mókolással és teljesítménycsökkenéssel jár, de lehet mozgásközben mást mutatna. Mondjuk engem nem is zavarnak a recés élek, sosem volt csúcskártyám, így annyira nem szoktam hozzá a jóhoz. :D

(#314) #16729600 válasza Malibutomi (#311) üzenetére


#16729600
törölt tag

Na akkor most már fel tudsz idézni egyet ami nem megy ennyit ( Te se sértődj meg, mint pro FX szakértő ) :P
Ellenben megint nem értesz,a beállításokat természetesen tudom, turbo és APM off és feszt is tudok neki adni, DE! Mint már 1258X leírtam,4 Ghz környékén mindegy milyen fesszel, de megfől a proci,Ezért ha legközelebb azt írod-írjátok , hogy : " de 1.275-1.3v körül mind tudja ezt ",akkor tedd-tegyétek hozzá,hogy kivéve szunya1 nek, mert vagy balfasz user erroros tag, vagy kaksi a procija, de ne írjátok azt,hogy MINDEGYIK megy ennyit,mert ez egyszerűen nem igaz..Köszönettel :D :R

[ Szerkesztve ]

(#315) DeadMeat válasza #16729600 (#314) üzenetére


DeadMeat
veterán

Próbáld ki egy jobb lapban.Sajna az ext3 nem a 4 modulos bull. alá való.Sokszor kibeszéltük már mind a lap, mind az fx topikban.Sanda gyanúm, hogy nálad is azért áll meg ott a proci.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#316) RVR400 válasza #16729600 (#314) üzenetére


RVR400
veterán

A 8120 4.2 GHz-en 1.28V-tal 76 fokos kupakhőt produkál Macho-val (1000 rpm környéki ventifordulattal). Extreme3 lapban meg 3.8 GHz fölött már throttling van a VRM melegedése miatt. Én ezért nem értem, hogy Te tulajdonképpen miről beszélsz, lévén vízhűtés van a procidon, így a VRM részről még kevésbé megy el a meleg.

(#317) #16729600 válasza RVR400 (#316) üzenetére


#16729600
törölt tag

Huh,én nem tehetek róla,hogy nem olvastok :)
Leírtam már kicsit feljebb,hogy milyen lapokban lett próbálva.Azt is leírtam,hogy a Corsair vízhűtéssel se jobb,de ez nem azt jelenti,hogy az van rajta,jelenleg egy Alpenföhn Nordwand revB a hűtő és igen a paszta is MX2 alatta és nem Bagarol cipőkrém :)

[ Szerkesztve ]

(#318) Malibutomi válasza #16729600 (#314) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ok rendben, akkor maradjunk a 99% megy így megállapításnál. :) De szerintem az enyit mennek általában, lefedi azt hogy szinte mindegyik. :)
100% biztos úgysem lehet soha semmi. Amúgy nekem a 955-ös phenomom volt mindig melegebb mint ahogy mindenki más írta. Pl a 970 ex4-ben 3,8-ra tudtam csak húzni, 1,35V-on, ami ugye abszolút nem sok, de KI KELLETT KAPCSOLNOM A THERMAL THROTTLINGOT ehhez is. :Y
Ezért is írtam, hogy lehet te kifogtál egy ilyet, sajna megesik, hogy van ilyen, megesett velem is.

[ Szerkesztve ]

(#319) freeapro


freeapro
senior tag

Végre! Rég volt ilyen, hogy a csúcs AMD pariban van (10-20% lemaradásban) az intel csúcs procival. Helyreállt a világ rendje! :)

(#320) vinibali


vinibali
őstag

azért elég vicces, hogy sokan itt a 8 modulos bullokat meg visherákat húzgáljátok (vagy akarjátok) 4,5-5Ghzre. jó tudom az egyszálú teljesítmény is fontos, de nekem akinek igaz egy mobil A8-3500m megy 2,8Ghz-en 1,1 V mellett kicsit vicces ezt látni :) az AMD gyártástechnológiai lemaradásban volt akkor is, míg saját gyára volt, de most a bérgyártás mellett ez talán még súlyosabb. az Athlon64-ek sem azért mentek, mint a gép mert annyival jobb volt az AMD gyártósora(mondjuk a SOI nagyon sokat számított)
nem értem, hogyan felejtik itt el egyesek, hogy a cég miért is van ekkora hátrányban... a konkurencia hány milliárd dollárt csaltak el?
ez hasonló, mint hazán egyik pártja, aki elmondta (vagy lebukott), hogy hazudott éjjel, nappal meg este... aztán valamiért ez sokan elfelejtették és a párt ma is parlament résztvevője :)
nem kívánok párhuzamot vonni az offtéma szereplői között és a név nélküli említés miatt, remélem nem merítem ki az új ÁSZF-et

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#321) Malibutomi válasza vinibali (#320) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Elvesztettem a fonalat az Athlon64-nél.... :F

(#322) antikomcsi válasza vinibali (#320) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Gondolom csak elírtad, de 4 modulos procikat "húzogatunk".

Hogy őszinte legyek, nem, nem az egyszálú teljesítmény a fontos, hanem valami más, amit nem lehet konkrétan elmondani.

Akkor én is mosolyogjam meg a motorosokat? Minek áztok az esőben, amikor van autó?

Esetleg a bringásokat? Minek tekertek, hát van nektek eszetek? Már feltalálták a motoros meghajtást.

A dohányosok miért dohányoznak? Nem értem, mert én még a füstjét sem állhatom!

Szóval én azért húzom, mert csak, mert nekem így jó, az a kis siker, hogy meg tudtam csinálni, amit esetleg Te nem értesz meg, nem érzel át, mert számodra lényegtelen. Talán számomra pedig a Te valamely dolgod megmosolyogtató hülyeség.

És melyikünknek van igaza? Egyikünknek sem. Ahány ember, annyi ház, és annyi szokás.

Én nem igazán láttam azt a gyártástechnológiai lemaradást, pedig akkor még könnyebb volt megnézni. Kikaptam a pentiumot, és már ment is bele a K5, majd később a K6. Nem volt ott semmiféle lemaradás. A K7-nél pedig nem a selejtet adták el, hanem külön tervezték a belépőszintet. És mit mondjak? A kis kerámiatokos spitfire-ek nagyon jó ki procik voltak, sok esetben nem is lehetett észrevenni, hogy nem thunderbird dübörög a gépben. A Celeronok sehol nem voltak mellette. (Akkor még nem volt talatin). Az A64-es dolgot nem teljesen értem, mert már s754-ben egy csatornás memória vezérlővel is lelépett mindent a maga idejében.

Szóval ha másképpen gondolkozunk, azért ne nyomjuk a skarlát betűt rögtön a másik homlokára.

(#323) siriq válasza Oliverda (#131) üzenetére


siriq
őstag

Ha erdemben szeretnel jatszani a BF3-al akkor 800x600 tol egeszen 1600x1200 ig szoktak hasznalni a felbontast(low-ban). Az, hogy egy teszt oldal kimaxol mindent az egy dolog. Nalam 1400x1050 vagy 1280x 1024 ben megy a jatek. latszik is az amd procin mennyire gyenge. Inteles tarsaim kozel fix 100 fps el(gyengebb vagy hasonlo teljesitmenyu vga-val) jatszanak es meg streamelik a jatekot, amig en nem tudom megtenni csak drasztikus fps csokkenessel.
egyebkent regi clan tarsam 800x600-t favorizalja. Extreme low-ban.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#324) RVR400 válasza siriq (#323) üzenetére


RVR400
veterán

Talán egy FX-et kellene kipróbálnod, nem pedig egy Phenom II-t, amiről már bebizonyosodott, hogy BF3 multiban klasszisokkal gyengébb, még ha a single-t jól is viszi.

(#325) siriq válasza RVR400 (#324) üzenetére


siriq
őstag

Single-t eletemben jatszottam meg BF3-al. Fx-t probaltam. Koszonom nem.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#326) b.


b.
félisten

Jó teszt, gratula hozzá és köszönjük. Lenne egy tényleg őszinte kérdésem, enélkül hogy bárki is vitarobbantásnak vagy trollkodásnak venné. Egyszerűen érdekel a dolog, és hozzá tenném NEM vagyok semmilyen Intel vagy AMD, se Nvidia/ ATi fan.
Az érdekelne hogy mi szól az mellett, hogy most valaki AMD procit vegyen? Mert elenyésző az ár különbség azonos kategóriákban, de a tesztek alapján az intel szinte mindenhol veri ez új AMD procikat. Az AMD proci 3 rugóval olcsóbb de 6 % kal lassabb. stb, erre gondolok, az mellett többet is eszik
Mi az az érv ami miatt most ha valaki nem fan, nem tuningol, csak egy sima felhasználó, aki egy jó, időtálló ,gyors procit szeretne akkor ezt vegye és ne az Intelt?Mert ennek így, ilyen erőlködéssel véleményem szerint csak úgy lenne értelme ha az árelőny az AMD és Intel közel azonos teljesítményűnek szánt processzorai között legalább 20 % vagy több lenne az AMD javára. Másképpen ennek nem sok értelmét látom, de aki ért hozzá biztos meggyőz róla, hogy tévedek :) Köszönöm!

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#327) MZperX75 válasza siriq (#325) üzenetére


MZperX75
addikt

320x200 ban nem próbáltad? A Videoton TV-ek erre esküdnek! :DDD

(#328) Malibutomi válasza b. (#326) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

(#329) Takataka válasza b. (#326) üzenetére


Takataka
csendes tag

Ha az ár(előny) nem érdekel és időtálló procit szeretnél
tudok javasolni vmi 300k-s árú intelt.... :)

(#330) siriq válasza MZperX75 (#327) üzenetére


siriq
őstag

Nem probaltam. Itt azokat a felbontasokat emlitettem egy savban amit erdemben erdemes hasznalni. Biztos marha jo erzes ugy jatszani, hogy minden sarkon lelonek 1920x1200-ban fullra rakva. Ki mit szeret csinalni. En jatszani szeretek nem szenvedni 30 fps-el.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#331) Chp válasza siriq (#323) üzenetére


Chp
őstag

Mindig van valami olyan dolog ami újdonság és ismeretlen, nekem most a streamelés az. :B Az mit tesz?

(#332) siriq válasza Chp (#331) üzenetére


siriq
őstag

Eros proci. Azzal amid van , hmm elegge gaz lesz. Ami ajanlott egy I7 4500 mhz. Ez mar elfogadhato.
Persze le lehet venni a minoseget felbontast etc. De ha normalisan akarsz jatszani es streamelni, akkor kell a cpu a minoseghez.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#333) Malibutomi válasza siriq (#330) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Lehet ha lenne egy 8320-ad a phenom kettő helyett akkor nem szenvedni kéne 30 fps-el :)

Ez his hogy akad, tiszta szar...egy merő lag [link]

(#334) siriq válasza Malibutomi (#333) üzenetére


siriq
őstag

Nem latom az fps-t de igy soha nem nyomnek eles meccset 5v5-ben 8v8-ban. Ha kiprobalod majd kiderul. Nna ez nem bf3 topic igy maradjunk a stream es jatek illetve cpu kihasznaltsagnal.
Jarmunel meg elmegy de infantry-ra semmikeppen nem ajanlom.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#335) DeadMeat válasza siriq (#330) üzenetére


DeadMeat
veterán

És gondolom 120 hz-es crt monitoron tolja a bf3-at 800*600 felbontásban. 100 fps szép, meg jó 60hz-es tft-vel.
Vga limites beállításról váltotok cpu limitesre.64 fős mapok így is elég érzékenyek rá, mondhatni cpu limitesek.Élvezet lehet.
Am. hd felbontásban medium beállításokkal játszom 58 fps 95% 64-es mapokon.Nem esik nagyon le.Ultrára rakva picit sűrűbben leesik azért az fps, de az a beállítás nem igazán érdekel.

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#336) b. válasza Takataka (#329) üzenetére


b.
félisten

Nem értetted meg a kérdésem lényegét de sebaj :) :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#337) siriq válasza DeadMeat (#335) üzenetére


siriq
őstag

Igen, a regi csapatomnal. En is crt-t hasznalok. Nem jatszunk 64-s mappokon csak pub-n. A cel stabil 100 fps.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#338) antikomcsi válasza siriq (#323) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Látod, mindenkinek más számít. Én teszek a K/D arányra. Nekem eszembe sem jutna 800x600-on játszani, csak, hogy a lista tetején legyek.

Én a multit is a szórakozásért, élményért játszom És bizony utóbbinak szerves része a látvány. A környezet, amit lerombolunk, a robbanások, a fák, bokrok, a táj, a napfény, ami át szűrődik a lombok között és minden, amit nem írtam le.

(#339) siriq válasza antikomcsi (#338) üzenetére


siriq
őstag

Engem sem erdekel, de mi eles meccseket nyomunk. Kupakon ami szamit. A latvany az ami a legkevesbbe erdekel.

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#340) miresz válasza zimi1991 (#65) üzenetére


miresz
veterán

Hát,ez kemény! :DDD Ez jó lesz aláírásnak is,meg az aranyköpések topicban is jót fognak kuncogni rajt....

[ Szerkesztve ]

(#341) - = Zk = -


- = Zk = -
félisten

notehát

köszönet a tesztért (Y)

2. érdekesek a posztok, hozzászólások. igazi billzetharcosok vannak itt :C

3. én egy FX8150-et hajtok a 7870-nel. mivel csak BF3 multit tolok, így onnan van eredményem. de 40-45 fps alá nem esik be sehol, soha. (ez is csak pár pillanatra. az átlag a 55-80FPS) high-on tolom, egyéb szűrők offon. (ultra és high között én nem láttam különbséget amúgy)
engem nem érdekel, hogy melyik alkatrész mennyi %-kal dolgozik. ne szaggasson és még szép is legyen. (ezért is értek egyet Antikomcsival (Y) )

sőt, ezt még megfejelem egy olyannal is, hogy a későbbiekben egy 7870CF.... igen, a 8150-es alá... sokan "aggódnak", hoyg kevés lesz. hát majd meglátjuk ;)

(#339) siriq
igen, ez jó.
bár "hallottam" olyat, hogy ugye ha lebutítod a grafot, míg pl az ellenségnél vki(k) maxon tolja, ahol neki van bokor, neked ott nincs ;)
nem tudom, ez BF3-ra mennyire igaz...

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#342) DeadMeat válasza siriq (#337) üzenetére


DeadMeat
veterán

Fura :D de ilyen az él esport.Az fps az élet.
A látványt én is lakaksizom, de már az zavar, ha lejjebb rakom egyel a felbontást.Homályos, fáj tőle a szemem, hiába jobb az fpsem nem tudok játszani fél óránál tovább :(

Zk: Kevés lesz.Tapasztalat ;)

[ Szerkesztve ]

Mar a jovo sem a regi; Powered by beer and crisps!

(#343) siriq válasza - = Zk = - (#341) üzenetére


siriq
őstag

Olyan nincs, hogy nekem van bokor neki nincsen. Eleve 5v5-re altam be mostanaban. Igy fix palyakon nyomjuk. Lehet mokolni mindent de az mar csalas amit buntetnek bannal. Ha erdekel tobb info, akkor nagy ritkan vagyok vagy vegyel fel es feljohetsz hozzank egy probakorre.Nem veszunk fel de legalabb latod a kulombseget.
vagy barkit akit erdekel, hogy latszodjon az ultra nagyfelbontas vs kicsi low.
ThoR vol azutan team SYNDROME most badbones-t probalom a semmibol felhozni. Kemeny munka, Komunikacio, csapat mozgas, taktika stb.
A SYNDROME-al sikerult az elso hely, a semmibol.

[ Szerkesztve ]

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#344) - = Zk = - válasza DeadMeat (#342) üzenetére


- = Zk = -
félisten

kipróbálnám én is. ;)
max eladom a két 7870-et és 7950/70... ;)

(#343) siriq
köszi, de nekem csak annyit mondj, és vége az OFF-nak, hoyg melyik klán a tiéd/tek egész pontosan?!

[ Szerkesztve ]

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#345) Tidus


Tidus
addikt

A technológia mondhatni a régi.
A TDP továbbra is magas, a gyorsítótár...

[ Szerkesztve ]

(#346) NorbeArt


NorbeArt
csendes tag

A cikk jó, a vitába nem szállnék be, pusztán megjegyezném, h amíg az FX-ek fogyasztását nem láttam, nem értettem, h miért nem létezik AM3+-os mini ITX alaplap. Aztán leesett a tantusz: azért, mert ilyen fogyasztási mutatókkal nem lehetne nagy teljesítményű mini ITX-es konfigot csinálni. :N Mivel én éppen ilyesmit szeretnék összedobni, a minél kisebb leadott hő melletti teljesítmény lesz a mérvadó (nyilván az ár mellett). Így viszont maradnak az FM2, és 1155-ös lapok, de mivel mindenfélét szoktam csinálni a géppel (PS, videovágás, renderelés, játék), Intel lesz belőle, valami max. 77W-os i5-re gondoltam. Várom a javaslatokat. :)
Ja, és pillanatnyilag AMD alapú a gépem (Phenom2 945), és nem váltanék brandet, ha nem lenne muszáj. :U

(#347) antikomcsi válasza - = Zk = - (#344) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

(#348) KAMELOT válasza Malibutomi (#22) üzenetére


KAMELOT
titán

Értem! Köszi szépen! Ezt akartam hallani!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#349) - = Zk = - válasza antikomcsi (#347) üzenetére


- = Zk = -
félisten

jesszusom :C....
~380k HUF... na ne viccelj. munkahelyemen nem kevés fizuelőleget kéne felvennem e miatt :C...
ink szerzek/kunyizok valakitől egy 7870-et és kipróbálom, merre a hány méter :))

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#350) mcs


mcs
veterán

Én komolyan azt látom, hogy ennek az egész FX szériának inkább a füstje nagyobb, mint a lángja. Nem vagyok se Intel, se AMD párti, de szerintem nem csak én látom úgy, hogy rendkívül pocsék lett a riválishoz viszonyítva. :B

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.