Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) #16729600 válasza ->Raizen<- (#449) üzenetére


#16729600
törölt tag

4ghz,vagy max 4.2 a cél.a jelenleginek 3.8 nál van a vége,tudom nem jelentős az a 200mhz, de hát nekem ez a fixa ideám,hogy menjen 4 et, mert különben nem tudok nyugodtan aludni és antiszoc leszek a környezetemmel :O

(#452) Pug válasza #16729600 (#447) üzenetére


Pug
veterán

Hát igen, az alaplapod sok minden csak éppen nem jó választás 4 modulos FX alá. Szóval nem a cpu a ludas ;)

[ Szerkesztve ]

(#453) RVR400 válasza #16729600 (#451) üzenetére


RVR400
veterán

Fog menni annyit pont. Nekem a 970 Extreme3 a 8120-assal 3.86-ig jó volt, pedig azt még hűtötte is levegő. Lapcsere után vígan szaladgált 4.1 GHz-en. Mivel kevésbé melegszik a 8320, így a 4 GHz reális eredmény lehet még azzal a lappal is.

(#454) ETOM


ETOM
addikt

Hát nem tudom, de nekem egy full szar lapom van (M5A78L-M LX V2) és simán bootoltam 4.6ghz-ig sőt még BF3-t is toltam csak baromi zajos módon kellett hűtenem a mosfeteket ugye mivel no borda.. Mindenesetre 12k-s lapban hajtom 4ghz-n a 8120-t az viszont tény, hogy kelett rá időt szánnom. :)

(#455) waithEard válasza RVR400 (#453) üzenetére


waithEard
őstag

Mondjuk 8120-ról 8320-ra váltani nem sok értelmét látom... :F

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

(#456) RVR400 válasza waithEard (#455) üzenetére


RVR400
veterán

Sok értelme nincs is. :) De hát alapból degenerált vagyok, mer' éjemdít vettem. :D

[ Szerkesztve ]

(#457) Malibutomi válasza waithEard (#455) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Miért nem? Ha ugyanannyin járatod (mondjuk 4 gigán), akkor kapsz + 10-15%-ot, és hűvösebb, halkabb lesz a hűtés.
Ha egy 4,2-4,3-on futtatod a 8320-at olyan mintha felrántanád a 8120-at 4,7-4,8 körülre. Vagyis kapsz 20% plusz teljesítményt ugyanannyi hővel mint eddig.

Persze azt mindenki maga dönti el megéri-e neki, illetve szüksége van-e a plusz teljesítményre.

(#458) Yeffy válasza RVR400 (#456) üzenetére


Yeffy
veterán

utolsó mondaton sírok :DDD :C

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#459) stratova válasza Yeffy (#458) üzenetére


stratova
veterán

Lassan én is krokodil, akarom mondani sárkány, könnyeket hullatok a topikon :)

(#460) Yeffy válasza stratova (#459) üzenetére


Yeffy
veterán

nem lep meg... :D
egy élmény volt beleolvasni ismét...

csak kicsit furcsa, hogy egy elvileg szakmai topikban/fórumon olyan szinten "érzelmektől túlfűtött", vérfanboy hsz-eket lehet olvasni, hogy az agyrém...

na mindegy, elleszünk itt még egy jó ideig, úgy érzem :D
jó kis frissítő szünetben :))

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#461) ViZion válasza Yeffy (#460) üzenetére


ViZion
félisten

Jah, kicsit leült a hangulat, sztem be is dobom ide, h a Zintel egy túlárazott gagyi mint az epöl ;] , utána garantált a további 100-150 hsz :D ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#462) ->Raizen<- válasza ViZion (#461) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Igen,,,,,,,, túlárazott gagyi? Há hogy képzelöd eztet??? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#463) ViZion válasza ->Raizen<- (#462) üzenetére


ViZion
félisten

Aszonták, többen is a gémboy advance gyűlésen, és ott tuggyák ám, me' volt aki snes-el keSzte, szal. látott már egykét gépet! :K ÉS egész nap Pi-t számolok, rohaTTul nem mindegy hogy hány sec kell 12 tizedesjegyig! :D Sajnos játékban nemtom milyen, mert egyik sem indul a LinX és a Fraps mellett, de biztosan jól mennének! :P

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#464) stratova válasza Yeffy (#460) üzenetére


stratova
veterán

Yeffy DJ: Sajnos csak az adott termék saját témájában nem megengedett ilyen "társalgás". Hír vagy teszt témában elfér még az ilyen szintű sárdobálás.

ViZion: neee, kérlek..

Oliverda: Ha reflektáltál már Malibutomi kolléga felvetésére a tuningot illetően akkor tárgytalan, de ha nem, akkor tényleg érdekes lenne, hogy mi módon zajlott a tuning. ASUS Crosshair V Formula-Z nem lehetett szűk keresztmetszet.;Kapott némi finomhangolást (LLC pl.) vagy erre ilyenkor nincs kapacitás? Esetleg frissítés formájában várható ilyesmi?

(#465) ЯΞNΞGΔT válasza zimi1991 (#405) üzenetére


ЯΞNΞGΔT
aktív tag

Nagyon nem ide tartozik az nVidiás kérdés, de nem bírom ki... úgy látszik te nem hallottál a TDR hibáról?. Külön topik is volt rá itt, nem kevés hsz-el.

Szerk: nem off volt.

[ Szerkesztve ]

A nő olyan, mint a parkoló.Az összes normális foglalt, a többi vagy rokkant vagy fizetős.

(#466) Yeffy válasza ViZion (#461) üzenetére


Yeffy
veterán

tuti... :DDD

stratova: szerintem meg nem szakmai fórumra való az ilyen óvodás fröcsögés, mint ami itt is megy...
mindenkinek az tetszik, ami, de ezért pl használhatatlan szarnak nevezni a másikét, (egyéb példákat hadd ne soroljak), nem hinnm, hogy túl szakmai, vagy csak simán felnőttes dolog...

de mindegy, lehet, h én is degenerált vagyok, mert így gondolom :))

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#467) lee56 válasza Yeffy (#417) üzenetére


lee56
őstag

Ha a kutyát sem érdekli, akkor miért ugatod le őket? :)

zimi1991 : Ajánlom figyelmedbe ezt a hozzászólást, pont olyan ember írta mint te, aki csalódott AMD/ATI-ban aztán azthitte, majd az nV lesz a megváltás.. :D
https://forums.geforce.com/default/topic/531843/geforce-drivers/nvidia-drivers-as-bad-as-amd-/

No Comment

(#468) Zeratul válasza lee56 (#467) üzenetére


Zeratul
addikt

Lee56: csodák nincsenek, egy olyan bonyolultságú chipben mint egy mostani modern GPU szinte természetes hogy maradnak bugok, amit vagy észrevesznek még a kiadás előtt (annak valami ordenáré bugnak kell lennie) vagy csak vásárlók visszajelzései alapján derül ki. Kitesztelni minden konfig variációban és szoftveren képtelenség. WHQL is csak azt jelenti hogy Mikrosoft oprendszerekkel és referencia alkalmazásokkal referencia konfigokon kompatibilis. 3. gyártó cuccaival szoftvereivel való összeférhetőséget a MS se vizsgálja. A béta drivereket is azért adják ki hogy felhasználók visszajelzései alapján képet kapjanak arról hogy jó irányba indultak e. De úgy néz ki jó pár vérfan képtelen ezt felfogni.

(#469) Yeffy válasza lee56 (#467) üzenetére


Yeffy
veterán

nem szokásom ugatni, de köss már belém, légyszi...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#470) zimi1991


zimi1991
aktív tag

De nagy lett itt a csend :DD
lee56:
Amúgy nem rég telepítettem fel azúj nv drivert mert felkínálta és azóta került egy másik gyengébb vga is a gépbe és még mindig bug mentes mint általálban
De meglátjuk hátha meggyőztök az AMD ről és lehet a kövi vgá-m az lesz úgyis csere előtt álok.

[ Szerkesztve ]

A privátokra illik válaszolni!

(#471) Zeratul válasza zimi1991 (#470) üzenetére


Zeratul
addikt

Hű vazze ne mond, csak nem? Ki kell hogy ábrándítsalak de az AMDnél is így működik.

(#472) ->Raizen<- válasza zimi1991 (#470) üzenetére


->Raizen<-
veterán

Te akkor veszel itt amd-s cuccot amikor piros hó esik az eddigi hszek alapján. :DDD

(#473) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Szerintem az AMD-nek lassan ideje licenszdíjat fizetnie az intel részére, mert szinte pontról pontra lemásolják az intel P4 korabeli hülyeségeit. Kitalálnak egy jövőképet, hogy mi lesz, aminek hatására kihoznak egy új magot teleplántálva mindenféle perverz dologgal, miközben a hagyományosan létfontosságú dolgokban kiherélik belőle. Aztán még több perverzkedést tesznek bele, ahhelyett hogy visszaműtenék a golyóit, és közben fogadkoznak, hogy befogják a konkurenciát, miközben egyre jobban lemaradnak...

Utánam a kondenzcsik!

(#474) ->Raizen<- válasza Nowhereman (#473) üzenetére


->Raizen<-
veterán

A hiányzó golyóknál a gyengébb FPU teljesítményre gondolsz? :D

(#475) atti_2010 válasza Nowhereman (#473) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ebből látszik hogy semmit nem értesz az új CPU lelkivilágához, de talán nem is kell mindenkinek csak akkor kár itt okoskodni.

darky@ Gondolom a nick nevéből eredően golyózik hereman

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#476) stratova válasza Nowhereman (#473) üzenetére


stratova
veterán

Látom van, aki nálam jobban fáradt el a nap végére. Ezek az egzakt meghatározások.

Nowhereman Ajánlom figyelmedbe "fogadkozásra" vonatkozó cikket, ha netalántán érdekelne miben változik :)

[ Szerkesztve ]

(#477) ->Raizen<- válasza atti_2010 (#475) üzenetére


->Raizen<-
veterán

:K ;]

(#478) lee56 válasza Yeffy (#469) üzenetére


lee56
őstag

Sértődj már meg légyszi, nem látni a szmájlit? ;)

No Comment

(#479) Nowhereman válasza ->Raizen<- (#474) üzenetére


Nowhereman
őstag

az meg + L1

Utánam a kondenzcsik!

(#480) Degradator


Degradator
tag

Kedves PH s srácok!
Nem értem mire föl ez a nagy Intel buzéria. 8350 es cumó 49 ezer forint, az i7 3930 pedig 154 ezer. Tehát több mint 100 ezerrel drágább, gyakorlatilag közel azonos a teljesítménye, de ha az AMD t tuningolod, akkor még meg is veri.

Miért nem biggyesztetek rá egy KÜLÖNÖSEN AJÁNLOTT matricát?
:U :U :U :U :U :U

"makacs madar a sundiszno. csak akkor repul, ha belerugok..."

(#481) Nowhereman válasza atti_2010 (#475) üzenetére


Nowhereman
őstag

Valami azért dereng belőle.. Meg úgy az emberismeretből is az, hogy ki azzal nyit, hogy mást lehülyéz érvelés helyett, rendszerint a saját intelektusába vetet kételyeit próbálja leplezni.

Utánam a kondenzcsik!

(#482) mghltm válasza Degradator (#480) üzenetére


mghltm
addikt

olvasd el parszor amit irtal, utana pedig itt tudod toroltetni

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#483) miresz válasza mghltm (#482) üzenetére


miresz
veterán

:DDD

(#484) MZperX75 válasza mghltm (#482) üzenetére


MZperX75
addikt

A sok hülyeség mellett ez is elfér :DDD

(#485) atti_2010 válasza Nowhereman (#481) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Nem hülyéztelek le de mások is megjegyezték hogy semmi konkrét dolgot nem írtál a CPU -ról csak fikáztad, így ez nem sokat ér, máskülönben pedig nem akármiért választotta az AMD ezt az utat a régi vonal már tovább bevállalhatatlan lett volna.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#486) Nowhereman válasza atti_2010 (#485) üzenetére


Nowhereman
őstag

"Ebből látszik hogy semmit nem értesz az új CPU lelkivilágához, de talán nem is kell mindenkinek csak akkor kár itt okoskodni." - most meg már hazudsz is...
Konkrét dolgot írtam, Darko@ még ki is fejtette, de neked, hogy fényezhesd magadat, még őt is lekontráztad. Ennyíre betegesen hiányzik a megerősítés, hogy magadnak kell termelned?
Az hogy új utat választ egy cég - szükségszerű, de az AMD mostani fejlődése kisértetiesen az intel P4-es időszakára emlékeztet.

Utánam a kondenzcsik!

(#487) greenmeister válasza Nowhereman (#486) üzenetére


greenmeister
tag

Tehát akkor 10 év múlva az AMD lesz az első az Intel előtt. Mert ugye a P4 ha jól emlékszem Intel fejlesztés volt.

MSI B150A GAMING PRO - G4560 - Raijintek Aidos Passive 8GB DDR4 2133MHz - OCZ 60GB Agility 3 SSD - Sapphire RX 570 - THERMALTAKE V3 BE - EVGA 750GQ - Logitech MK320 - Grado SR60 - Microlab Solo 6c

(#488) zimi1991 válasza ->Raizen<- (#472) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Hallod lehet igazad van de úgy felcsigáztatok hogy késztetés érezzek AMD iránt :C

A privátokra illik válaszolni!

(#489) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Na kipróbáltam az i5 2500K@4,1Ghz és az FX-8320@4,2Ghz-t Skyrimben (7850OC mindenkét gépben): az AMD borzasztóan lassú, egyáltalán nem bírja a Gamebryo-t, a magok fele le van állítva, mivel semmi terhelést nem kapnak (Gamebryo max 2 magot tud használni elvileg), de kissé elszomorító, hogy a PhenomII 955BE kb ugyanilyen gyors. :(
Kénytelen leszek hanyagolni a Skyrim-et...

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#490) Malibutomi válasza =WiNTeR= (#489) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mit jelent a borzasztó lassú, nekem minden fullfullra állitva kivéve árnyék médium, ENB-vel, high res textura packkal szinte soha nem megy le 60fps-ről. :F

Most direkt benyomtam, és szaladgáltam 59-60-on ugrál az fps, vsync-en megy a játék.

[ Szerkesztve ]

(#491) ETOM válasza =WiNTeR= (#489) üzenetére


ETOM
addikt

Az az elszomorító inkább, hogy két magot használ 2013-ba..

(#492) zimi1991 válasza =WiNTeR= (#489) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Intel forever :R

A privátokra illik válaszolni!

(#493) Pug válasza Malibutomi (#490) üzenetére


Pug
veterán

Szerintem parttalan ebbe belemenned. A fanboynál 50-60 fps 55-65-tel szemben borzalmasan lassú. :DDD

(#494) Zeratul válasza Degradator (#480) üzenetére


Zeratul
addikt

Az FX 8350 ellenfele az I5 3750 ami clock to clock gyorsabb ha egyszálas teljesítményről van szó, viszont az I7nek semmi jogosultsága nincs egy gamer konfigban mert HT inkább hátrány mint előny.

(#495) Malibutomi válasza Pug (#493) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ja lehet, nekem mivel vsync be van lőve, és 99%-ban az fps oda van ragadva a 60-hoz, onnantól nem igazán érdekel :)
Ez nem fps, hogy 200fps alatt hátrányba kerülök :)

[ Szerkesztve ]

(#496) Pug válasza Malibutomi (#495) üzenetére


Pug
veterán

Normális motorral megírt FPS esetében szerencsére nem 200 fps alatt, hanem mondjuk 60 alatt kerülsz hátrányba. Ha szar a motor és nagyon magas fsp értékekkel cheatelni lehet (a'la igénytele COD csodák), hát az meg már a játékra nézve egy szép bizonyítvány.

(#497) =WiNTeR= válasza Pug (#493) üzenetére


=WiNTeR=
senior tag

Ha rém értetted a "fanboy"-t, mellélőttél, évek óta megrögzött AMD CPU+GPU használó vagyok, de a tény az tény: Míg az FX-8320 39-40FPS-t kapar össze Whiterun főterénél, addig a 2500K nevetve atomstabilan hozza a konstans 60FPS-t (vsync) mindenhol, és ez az ingadozás nagyon érezhető, olyan instabil érzet, és ezt sajnos alátámasztja szinte az összes techoldal tesztje (nagy sebesség eltérések). Persze kint a pusztán nem nagy szám 60FPS-t elérni, de ott, ahol tele van NPC-vel a terep, ott megeszi a Gamebryo a Visherat (pedig egyik proci sincs terhelés alatt). A beállítások: FHD, minden ultra, 2xAA, high árnyék => átlag GPU használat:30-50% => CPU-limit.
Egyébként ez a Skyrim hibája részben, tekintve, hogy egy ősrégi motort használ, ami az optimalizációt kb hírből sem ismeri. De kipróbáltam a The Guild 2-vel is mindkét rendszert (szintén gamebryo), és ott is közel 50%-os sebességbeli eltérés volt (~31FPS vs ~45-50FPS). Egy szó, mint száz: Oblivion, Fallout, Skyrim, egyéb GB engine-es játékok nem szeretik az AMD-t és viszont. :)
A többi játéknál / konvertálás során nem tapasztaltam ilyen drasztikus eltérést, BF3 multi még gyorsabb is szerintem AMD-n.

[ Szerkesztve ]

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#500) zimi1991 válasza =WiNTeR= (#497) üzenetére


zimi1991
aktív tag

Nem tudnád elmérni végülis hogy mennyivel gyorsabb?
Persze csak ha nem nagy kérés akkor megköszönném.

A privátokra illik válaszolni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.